OMGEVING w>E T.44TSTE LES VAN LANGELOT DONDERDAG 14 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM Zilveren ambtsjubileum van den heer Litjens. Gisteren herdacht de heer J. J. Litjens, hoofd der R.-K. ULO-school alhier, den dag, waarop hij vóór 25 jaar zijn onderwij zersloopbaan begon. Het lag geenszins in de bedoeling van dezen eenvoudigen man, om eenige ruchtbaarheid aan dit jubileum te geven. Zooals echter vaak bij dergelij ke gelegenheden gebeurt, was er een „verrader" in het spel gekomen en bleek het uitgesloten zich aan een bescheiden huldiging te onttrekken. Dezen morgen waren de lessen als ge woonlijk begonnen, doch de jubilaris werd gedwongen, ze te 12 uur te eindigen. Toen kwamen n.l. de burgemeester, de gemeente secretaris en weth. Vermeer namens het gemeentebestuur hun gelukwenschen aan bieden. Daarnaast bracht de burgemees ter dank voor hetgeen de heer-Litjens aan de opvoeding der rijpere jeugd heeft ge daan, hetgeen niet wienig is. Kort daarna kwam pastoor Kusters met het kerkbestuur den heer Litjens geluk wenschen. De pastoor bracht ook dank voor hetgeen er aan opvoedende kracht van dezen paedagoog is uitgegaan en bood den jubilaris als blijvend aandenken een kostbaar boekwerk aan. Hij hoopte, dat de heer Litjens nog lang zijn krachten zou mogen geven aan het werk, dat hij met zoo veel liefde verricht. Talrijk waren de schriftelijke gelukwen schen, die inkwamen, terwijl nog zeer ve len hun persoonlijke opwachting maakten. Bloemstukken en andere, soms bijzonder verrassende cadeaux werden aangeboden. Na Paschen zullen de leerlingen nog een prettigen feestdag hebben: ook kinderen willen hun „meester" eeren. Ook wij brengen den jubilaris onze har telijke felicitatie. De jubilaris werd hier geboren, bezocht de school zijns vaders, studeerde voor on derwijzer, werd aan diens school geplaatst. In buitengewoon snel tempo werd de hoofd akte behaald, terwijl taaiakten, zelfs 2 mid delbare taaiakten werden behaald. Boven dien moest de heer Litjens in de mobilisa tie onder de wapenen, waar hij spoedig als officier werd beëedigd. Na eenige jaren onderwijzer aan de R.-K. ULO-school te zjjn geweest, volgde hij voor eenige ja ren toen de heer Litjens met pensioen ging deze als hoofd der ULO op. Behalve dat de school een uitnemenden naam heeft als onderwijsinrichting, heeft de heer Litjens velen opgeleid voor di verse examens, waarmede hij een groot succes had. Bij deze gelegenheid wisten zijn oudleerlingen zich hun vroegeren leeraar uitstekend te hernneren, hetgeen op tref fende wijze gisteren tot uiting kwam. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW-OVERZICHT. Nog steeds bleef het artikel waschpeen het belangrijkste product. De vraag nam nog toe en de prijzen gingen naar boven. Waschpeen in de gewone sorteering- ging voor 1.30 tot 1.90, fijnere soort bracht het zelfs tot 2.10 per kist van 20 K.G. en grove waschpeen kon gemakkelijk van 1.10 tot 1.50 opbrengen. De afloop valt wel mee. Het zijn trouwens nog maar een twintigtal tuinders, die van den goeden loop van zaken voor dit artikel profitee- ren. Ook het weer droeg er toe bij, dat de prijs opliep, en de vraag voor export deed ten slotte het resteerende. Witlof ging als steeds slecht, van 3.25 tot 6.50 werd be taald per 100 K.G. Al is de kwaliteit niet prima, zoo'n opbrengst heeft de tuinders zoo goed als niets aan. Prei is iets duurder dan gewoonlijk. De hooge uienprijzen heb ben hierop invloed. Betaald werd van 4 tot /5.— per 100 K.G. Spinazie bracht van ƒ3.tot ƒ5.per 100 K.G. op. De prijs van dit product is geheel afhankelijk van het weer. Een twee mooie dagen is het artikel weer onverkoopbaar. Radijs had een goed noteering. Er is nog weinig van. Gekocht werd voor 3.30 tot f 4.75 per 100 bos. Voor Radijs een beste prijs. Voor hoe lang echter? Kroten bleven ongeveer op denzelfden prijs van vorige week. Ook dit product raakt uitverkocht. De noteering was 2.tot 4.50 per 100 K.G. Geen slechte prijs, vooral voor dezen tijd van het jaar. KATWIJK AAN ZEE Oranjevereeniging. In „du Rhin" hield de Oranjevereeniging haar jaarver gadering onder leiding van den heer Herm. Parlevliet. Spr. herinnerde aan de blijde gebeurtenis van Januari l.L Ook wees spr. op de financieele zorgen, die het bestuur steeds heeft. Het moest niet noodig zijn, dat de Oranjevereeniging ge regeld de straat op moet met den bedel staf. De vereeniging telt 410 leden, dat is 1000 te weinig. De secretaris wekte in zijn jaarverslag op tot medewerking. Volgens het financieel verslag van den penning meester waren de ontvangsten 2360.54, de uitgaven 2130.55, batig saldo 229.99. De kqlscommissie rapporteerde gunstig en de penningm. werd gedechargeerd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren Boekhoven, W. J. v. d. Horst en A. Pronk herkozen. Vervolgens kwam het plan voor 1938 aan de orde. Het bestuur had reeds een schema ontworpen. De feest dag zal zjjn 1 Sept. Dan werd besloten pro paganda te voeren tot uitbreiding van het ledental. Er zal een insigne voor de leden beschikbaar gesteld worden, tegen den kostenden prijs verkrijgbaar. De voorzitter wekt dan op om zooveel mogelijk aanwe zig te zijn bij het defié in September in Amsterdam te houden. LISSE Propagandaclub „St. Paulus". Het be stuur van de R.K. Politieke Propagandaclub „St. Paulus", onderafdeeling van de R.K. Staatspartij afd. Lisse, verzocht ons te wil len berichten, dat de aangekondigde ver gadering van morgenavond wegens den Goeden Vrijdag waarop des avonds medi tatie wordt gehouden, niet doorgaat en nu is vastgesteld op Vrijdag April as. Een ingewikkelde aanrijding. Giste renmogen reed een file auto's op den Hee- reweg alhier in de richting Haarlem. Voor een of ander moest worden gestopt, hetgeen geschiedde. Een in de richting Haarlem rij dende zeswielige steenen-wagen, bestuurd door J. W. J. R. uit Beverwijk, zag dit waarschijnlijk te laat, remde wel, doch raakte eerste de achterste personenauto van de file, bestuur door J. J. G. uit Rotterdam, en kwam daarna in botsing met een tegen ligger, een personenauto, bestuurd door K. M. uit Velsen-Driehuis. Persoonlijke onge vallen kwamen gelukkig niet voor. De ma- terieele schade was aanzienlijk. Het ver keer ondervond hierdoor een kleine ver traging, doch de gemeentepolitie had het weer spoedig vlot en maakt daarna pro ces-verbaal op. E. H. B. O. Bij het E.H.B.O.-examen slaagden voor het Eenheidsdiploma: mej. W. C. Guldemond en de heeren B. Ver haar, E. v. d. Voort, M. v. Waveren, Theo Kapel, A. v. Tol, J. Langeveld, B. Revet, N. J. Mijland, H. Clemens en E. v. Leeu wen. Docent was dr. J. v. Dijk alhier. Exa minator dr. v. Rooyen. Directeur Ned. Ver eeniging „Oranjekruis". Dr. v. Rooyen fe liciteerden de geslaagden en gaf zijn vreug de te kennen, dat het allen leden waren van „Oranjekruis". Het bezit van het diploma, aldus dr. v. Rooyen, is echter niet het einde doch pas het begin. Woon trouw de oefen avonden bij. Gij moet niet zijn ongelukkige helpers, doch helpers bij ongelukken. De voorzitter, de heer P. Storm, bracht de heeren doctoren een woord van dank en feliciteerden de geslaagden! Boerenleenbank. Gisteravond hield de Coöperatieve Boerenleenbank hare 31e Algemeene Vergadering in het Veilingslo kaal van het H.B.G. onder presidium van haren voorzitter, den heer J. W. A. Lefe- ber. Deze heette allen welkom en in 't bij zonder Burgemeester S. van Wijnbergen als lid van den Raad van Toezicht. Aller eerst herdacht hij het overlijden van den voorzitter, wijlen den heer L. Onderwater, een man van weinig woorden, doch groot in daden. Hij ruste in vrede. Vervolgens wees hij erop, dat alhoewel de rente we gens de devaluatie is verlaagd, deze door den grooten geldvoorraad wederom zal moeten worden herzien. De kassier, de heer J. C. Zaneveld, bracht verslag uit over het afgeloopen boekjaar. Hieruit bleek, dat de algemeene toestand der bank goed is. Er werden 139 nieuwe spaarders ingeschreven. Hierna gaf hij een toelichting op de cijfers. Bij de vaststelling van de rekening en balans bleek uit het overzicht van den toe stand der Bank over het boekjaar 1937, dat het saldo spaargelden op 1 Januari be droeg 1.296.157.48; ingelegd werd 1.465.495.31 en terugbetaald 1.126.515.70, zoodat het saldo op 31 December bedroeg 1.635.137.09. Aan voorschotten was op 1 Januari te vorderen 141.831.70; aan nieu we voorschotten werd verstrekt 20.530 en terug ontvangen ƒ25.225, zoodat op 31 De cember was te vorderen 137.186.70. In loopende rekening bij de Centrale Bank had de Bank op 1 Januari een tegoed van ƒ98.181.77; gezonden werd ƒ2.081.789.68 en opgenomen werd 1.634.641.24, zoodat het tegoed op 31 December bedroeg 545.330.21. Aan overige rekeningen had de Bank op 1 Januari te vorderen ƒ1.110.775.75; verstrekt werd ƒ2.737.896.47 enterugontvangen ƒ2.861.700, zoodat op 31 December was te vorderen 986.972.22, Uit de Winst- en Verliesrekening bleek, dat was ontvangen: Renten en provisie ƒ64.417.73; rente Centrale Bank 11.241.87; coupons ƒ3139.huishuur ƒ408.34 en di verse ontvangsten ƒ785.24, alzoo te zamen 79.992.23. Aan uitgaven viel te boeken: Rente Spaargelden 43.656.93; rente rekeninghou ders 13.336.01; salarissen en presentiegel den ƒ7.893.32; afschrijvingen ƒ500. Bijdra ge Centrale Bank 1.153.90; diverse uitga ven ƒ4.969.19; winst ƒ8.482.88, is ook te za men ƒ79.992.23. Uit de balans bleek, dat de bezittingen bestonden uit: inhoud kas 27.275.74; voor schotten ƒ137.186.70; Centrale Bank ƒ545.330.21; Postchèquerekening 15.796.81; rekening-couranthouders 1 234.490.80; ef fecten 109.640.gebouw 7.000.meu bilair 1.Nog te vorderen rente voor schotten 40.65, alzoo te zamen ƒ2.076.761.91. De schulden bestaan uit: spaargelden 1.635.137.09; rekeninghouders ƒ233.911.96; reservefonds f 191.103.44; extra reserve ƒ8.126.54; winst ƒ8.482.88, alzoo ook te za men 2.076.761.91. De totaalomzet bedroeg rond 19.485.000 en op drie millioen na is den totaalomzet uit den tijd der hoogconjunctuur weer be reikt. De reserve is gesteegn tot ruim twee ton! De heer Schravendeel vroeg naar aan leiding van de cijfers enkele toelichtingen, welke door den kassier werden verstrekt. De voorzitter dankte den kassier voor zijn duidelijk verslag. De vergadering gin met de balans accoord. De heer B. Berbee werd herbenoemd als lid van den Raad v. Toe- zich en de heer D. Guldemand. In de va- vature L. Onderwater werd bij stemming gekozen de heer Jac. Th. de Vroomen, wel ke met een woord van dank voor het in hem gestelde vertrouwen aannam. Het bestuur stelde voor de winst van 1937 groot 8.482.88 in het reservefonds te stor ten, waartoe werd besloten. Bij de rondvraag hield de Burgemeester een toespraak, er aan herinnerend dat va der Raffeisen ons een mooi erfstuk heeft nagelaten door deze Bank. Dit toch is een prachtinstelling voor het platteland. Men kan zijn evenmensch zoo vaak helpen door het geven van een crediet. Onze Boeren leenbanken in ons land werken praohiig en het is zoo mooi, dat iedere Bank zijn eigen baas is. De Centrale Bank maakt moeilijkheden door wegens de overvloedige toevloeiing van geld. De banken zullen moeten gaan overwegen, of al de gebrachte gelden wel bij onze Boerenleenbanken thuis hooren. Spreker sprak de beste wenschen voor de Bank uit, opdat deze onder Gods zegen ook in 1938 moge bloeien. Spr. uitte zijn voldoening, dat de heer De Vroomen in het bestuur is gekozen. De voorzitter dankte den Burgemeester voor zijn harte lijke woorden en sloot met een woord van dank de vergadering. LEÏDSCHENDAM 25-Jarig Jubileum. Door de afdeeling Voorburg en Omstreken van de A.R.K.A. zal haar voorzitter, de heer Kemper, die heden zjjn zilveren ambtsjubileum viert als gemeente-secretaris van Voorburg, in een speciaal daartoe dezer dagen te beleggen vergadering ^worden gehuldigd. Sluiting secretarie. De gemeente-secre tarie te Leidschendam zal op Goeden Vrij dag en Paasch-Zaterdag den geheelen dag gesloten zijn. Voor den burgerlijken stand zal de secretarie alleen geopend zijn des Zaterdags van 910 uur des morgens. Ophaaldienst huisvuil. In de voor malige gemeente Stompwijk zal het huis vuil in plaats van Vrijdag 15 April (Goe- cen Vrijdag), worden opgehaald op Zater dag 16 April en in de voormalige gemeente Veur in plaats van Maandag 18 April (2de Paaschdag) op Dinsdag 19 Apri a.s. Kennisgeving. De voorzitter van het centraal stembureau te Leidschendam, brengt ter openbare kennis, dat ter ge meente-secretarie afdeeling II voor een ieder ter inzage is nedergelegd het besluit van het centraal stembureau d.d. 9 dezer, waarbij is vastgesteld de uitslag der op 7 dezer gehouden verkiezing van leden voor den Gemeenteraad. Emmabloem-collecte. Maandag a.s., 2e Paaschdag, zal in deze gemeente de jaar- li-ksche Emmabloem-codecte worden ge houden. NOOTDORP Het festival van „Trou moet Blycken". Op 6 Juni 2en Pinksterdag zullen de vol gende vereenigingen deelnemen aan het festival te Lisse uitgaande van „Trou moet Blijcken": „Excelsior", Den Haag, „Hamo Katwijk", Katwijk a. d. Rijn. „Kunst na Arbeid", Bennebroek, „Devolé", Leider dorp, „P. C. en L.", Leiden, „Sint Cecilia", Voorhout, „De Post", Leiden, „Tot Ont wikkeling", Den Haag, „Vriendschap onder ons allen", Lisserbroek, Adolf Kolping", Lisse, Hillegomsche Harmoniekapel, Hille- gom. Openingsconcert aangeboden door „Adolf Kolping" en feestconcert door de „Hillegomsche Harmoniekapel". Sluiting Secretarie. Op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 April a.s. zal de gemeente secretarie gesloten zijn, terwijl ook de ge meente-ontvanger Vrijdagmorgen geen zit» ting heeft. Voor het doen van aangiften, den burger lijken stand betreffende, kan men zich des Zaterdagmorgen van 9 tot 12 uur vervoegen bij den concierge van het Raadhuis, Dorps- -i 130 Emmabloemcollecte. Op 2en Paasch- c-ag zal vanwege de T.B.C.-Commissie de jaarlijksche Emmabloemcollecte worden gehouden. Deze collecte is in onze gemeente zoo overbekend, dat een opwekking tot het geven voor dit doel welhaast overbodig 6eacht mag worden. Toch willen wij onze lezers nog eens op het hart drukken, het mooie werk van de T.B.C.-bestrijding ten volle te steunen, zoodat de opbrengst der collecte, evenals vorige jaren, reden tot dankbaarheid geeft. NOORDWIJK Militairen en bloembollen. Gistermid dag arriveerden in Noordwijk 18 groote Pulman Auto-cars met manschappen van het Regiment Grenadiers uit Den Haag, welke een rondrit door de bloembollen- velden waren wezen maken. Op de Voor straat werd halt gehouden en met de Kon. Militaire Kapel onder leiding van Walter Boer wandelde het groote gezelschap langs de oude Zeeweg waar nog enkele bollenveilden werden bezocht naar Noord- wijk aan Zee waar een verfrissching werd gebruikt in „Ds weisze Rössel", waarna allen weer in de auto cars stapten en de terugweg naar hun garnizoen aanvaardden Men kan zich indenken dat dit geuniform- de gezelschap vergezeld van de schette rende tonen der muziek en trommels veel belangstelling trok. OEGSTGEEST Gevestigd: W. A. Dekker, verpleeg- sier Endegeest, van den Haag. J. de Jonge, O. Rijnzichtweg 25, van Leiden. h. W. Teuwise, Rhijngeesterstraatweg 40, van Oss. A. A. Peter geb. Scheer, Zand- laan 13, van Rijnsburg. A. Roedijk en gezin, Emma.aan 31, van Zwyndreeht. E. F. C. Huppeden geb. Rucker, Oranjelaan 32, van Hamburg, D. D Verzaal, slagers knecht, Sumatraslraat 2, van Woubrugge. H. Klerk en vr., Weid. Pyrmontlaan 4, van Krommenie. S. C. den Heijer, bloe menhandelaar, Valkenburger weg 10, van Rijnsburg. J. Blansjaar, Leidschestraat- weg 11, van Leiden. J. Duk, Leidsche- straatweg 11, van Leiden. P. Burgerjon, verpl. Endegeest, van Leiden. H. Baten burg geb. van der Stok, van Leiden. J. Steiner, Wilhelmit.apark 9, van Leiden. E. Manner, verpl. Endegeest, van Rotter dam. J. Quals, Duivenvoordestraat 35, van Vlaardinger-Ambacht. Vertrokken: N. H. Roelink, van haarl. trekvaart 21 naar Wassenaar, Prin- ienweg 14. J. Borst, van Emmalaan 2 inw. naar den Haag, Weisen bruchstr. 163. - B. C. Bouman van Rijngstr.weg 195, naar Leiden, J. v. Houtkade 34b. E. Bind- schadel db., van de Kempenaersstr. 113 naar Leiden, Zoeterw. singel 102. A. Holthuis van Rijnzichtweg 25 naar Deventer, Boe- dekerstraat 9. D. Wiersma ass. bibl., van W. de Zwijgerlaan 19, naar Den Helder, Kanaalw. 5. W. Bonda, Leidschestraat- weg 9, inw. naar Zeist, Krakelingweg 2. W. Th. van den Broeke en gez. timmerman van H. Morsweg 6a naar Aalst, Goudberg straat 39. Th. Herzorg db. van Oranje laan 6 naar Leiden, J. de Wittstraat 2. F. Huitema van Juffermansstraat 46 naar Duitschland. D. van Delft en gezin van Oegstgeesterweg 14 naar Canada, Noord- Amerika. J. W. C. Lensvelt en gez. van Nassaupl. 51 naar Wassenaar, Storm van 's-Gravensandcwet. 52. Geboren: Gerardus Johannes, z. van C. van Rijn en W. H. S. d'Hane. Wilhel- mina Maria Johanna Josephina, dr. van J. Kramer en W. Bellenaar. Dorothea Leo- nardus, z. van Th. M. Hoekstra en M. M. Dobben. Ondertrouwd: A. C. van Schie, 28 jr. en S. M. Juffermans, 27 jaar P. Stronkhorst, 30 jaar en M. Engelsen, 28 j. Overleden: H. Stil, 64 jaar (over leden te Leiden). RIJNSBURG Tuinbouw. Naast waschpeen en kro ten komt er nog wat prei en uien, doch daar blijft het bij. De twee eerstgenoemde artikelen gaan vlug weg tegen: waschpeen f 6.40 tot f 8.80 en Kroten voor f 1.90 tot f 3.80 per 100 K.G. Fijne peen is buitenge woon goed gevraagd en brengt gemakkelijk f 10.— per 100 K.G. op. Wtilof gaat voor f 3.25 tot f 6.40 per 100 K.G. Uien bleven nog duur, van f 11.80 tot f 12.90 per 100 K.G. Prei ging voor f3.50 tot f4.70 per 100 K.G. in de goede kwaliteit. SASSENHEIM Geboren: Petronella Johanna, dr. van M. Zandvliet en P. Ch. Duschiman. Bea trix Maria Jacqueline, dr. van C. Rotteveel en N. E. Schoenfeld. Overleden: M. van Rooden, oud 59 jaar, echigenoote van B. Bergman. Ingekomen: C. H. Ammerlaan, Hoofdstraat 171, van Groningen. Wed. Vv. Vervaet en gezin, Julianalaan, van Leiden. J. A. P. Hulsbos, H. Baderstraat 36, van Lisse. G. Boersma, J. P. Gouver- r.eurlaan 28, van Leiden. H. J. van Nie- kerk, Kooilaan 3, van Ter Aar. Vertrokken: A. Landwer Johan, Berkenlaan 31. naar Leiden. C. Koster, Hoofdstraat 25£, naar Haarlem C. A. M. Waasdorp, Hoofdstraat 202. naar Luinge- bed (FR.) M. F. Stigter, Warmonderdam 33, naar Haarlem. Wed. Jonkers Both e.A gezin, Hoofdstraat 350, naar Voorburg. VOORSCHOTEN Simultaan-séance. De heer de Kleer, kampioen van Leiden, heeft in café Over- bosch een simultaan-séance gegeven voor de damvereeniging Voorschoten. Aan 14 borden werd gespeeld, 10 partijen werden door den heer Kleer gewonnen en 3 remise gespeeld, n.l. tegen de heeren: J. van Bem- melen, W. van Mulligen en J. Smit en 1 partij verloren ,tegen den heer G. Robijn. Naar Indië. Om kwart voor 12 stonden de leerlingen der O.L.S. te Voorschoten op gesteld in de vestibule der school om af scheid te nemen van de onderwijzeres, mej. Vennink, die in de Paaschvacantie naar In dië vertrekt. Het hoofd der school, de heer J H. Romijn, sprak een afscheidswoord, namens het personeel en de kinderen tot de scheldende onderwijzeres, waarna een der leerlingen namens allen een aardig aan denken overhandigde. Mej. Vennink dankte het hoofd der school, het personeel en de kinderen voor deze verrassing, waarna de leerlingen een versnapering ontvingen. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Dinsdag 12 April 1938 als werkzoe kenden ingeschreven: 1 betonwerker, 2 grondwerkers, 3 metselaars, 6 timmerlieden, 1 stucadoor, 1 taludwerker. 1 kunsthoorn- bewerker, 1 gereedschapmaker, 1 goud- en zilversmid, 1 lasscher, 4 monteurs, 2 rijwiel herstellers, 1 scheepmaker, 1 radiotechni- ker, 1 spinner, 1 electricien, 1 slager, 39 land- en tuinbouwarbeiders, 8 chauffeurs, 1 loopknecht, 1 schipper, 1 stuurman, 2 transportarbeiders, 1 karttoorbediende, 1 dienstbode, 3 fabrieksarbeiders, en 2 los- arbeiders. Prinses-Beatrixboom. Ter gelegenheid van de geboorte van prinses Beatrix werd door de schooljeugd in het Wilhelminapark een boom geplant. Teneinde dezen boom ook voor de niet- ingewijden te onderscheiden van de andere in het park aanwezige boomen, heeft de Burgemeester zich tot de hoofden van scho len gewend met het verzoek, te willen be vorderen, dat de kinderen gezamenlijk een om de Prinses-Beatrixboom te plaatsen ijze ren hekwerk, al dan niet op steenen voet. zullen aanbieden. Het ligt in de bedoeling het hekwerk te voorzien van een schild met opschrift. Wanneer het geopperde plan voortgang kan vinden, zal het hekwerk waarschijn lijk op den verjaardag van Z. K. H. prins Bernhard worden aangeboden. Volksbond. Gisteravond vergaderde de R.K. Volksbond onder leiding van den heer N. Lamboo, die de vergadering opende en mededeelde, dat zich wederom enkele nieu we leden hebben opgegeven. Een van hen, de heer P. van Boheemen, was aanwezig en aan hem werd door den voorzitter het insigne uitgereikt. Nadat de notulen waren gelezen deelde de voorzitter mede, dat vol gens een krantenbericht de Minister had toegestaan, dat de steunregeling hier ter plaatse ook na 2 April in de 6e klasse ge handhaafd bleef. Spr. bracht hiervoor een woord van dank aan het gemeentebestuur. Vervolgens werd medegedeeld, dat op 22 Mei a.s. de jaarlijksche Encycliekmeeting zal worden gehouden te Voorhout en de voorzitter spoorde allen aan tot deelname. Zeer waarschijnlijk gaat de St. Laurenshar- monie ook mede. Op Zondag 15 Mei a.s. heeft te Haarlem de herdenking plaats van het 50-jarig bestaan van den Volksbond. Ook in onze parochiekerk zal op dien dag een Heilige Mis worden opgedragen uit dankbaarheid voor wat God ons in den Volksbond in de afgeloopen 50 jaren heeft geschonken, onder welke H. Mis een alge meene Heilige Communie wordt gehouden. Hierna werd de agenda van den Centralen Raad behandeld. Besloten werd een drietal voorstellen te steunen. Aan het bestuur werd machtiging verleend een afgevaar digde te benoemen. Daarna gaf de voorzit ter het woord aan kapelaan Perquin, die een causerie hield over de gebeurtenissen in Oostenrijk. Nadat spreker nog verschil lende vragers had beantwoord, sloot de voorzitter onder dank aan den spreker deze nuttige vergadering. WASSENAAR Geboren- Cornelis Albert Louis, zoon van A. C. J. Bik en L. M. Brittijn. Jan Hendrik, zoon van L. Toet en R. Oostijen. Carrolus Borrcmeus Jacobus, zoon van T. J. Vogels en G. C. M. Witteman. Maria Agnes Antonia, dochter van C. C. A. van Haren en M. A. Korst j ens. OverledenCornelis Adrianus Ste vens, 38 jaren, ongeh. Ondertrouwd: C. J. van Schelle en Jkvr. M. E. van Bevervoorden van Olde- meuel. H. J. Nijhof en J. van der Zan den. P. M. J. Hessel en E. Eckhart. Getrouwd: F. ten Sijthoff en E. J. van Douwe. H. Hesse en J. G. Oosten dorp. Jhr R. Feith en J. A. v. d. Horst. WARMOND Raadhuis gesloten. Het Raadhuis zal op Goeden Vrijdag den heelen dag geslo ten zijn. 9. Dat is een mooie geschiedenis, zei de rat legen Lange lot, die bezem blijft net zoolang water halen, totdat het heele huis onderloopt. Maar maar gauw, dat de betoove- ring verbroken wordt. Hoe moet ik dat dan doen? vroeg Langelotangstig aan de rat. 10. Ken je de tooverspreuk dan niet om de bezem tot stilstand te brengen? vroeg de rat. Nee! riep Langelot ver schrikt. Weet je wat, zei de rat, neem de bijl en hak hem in twee stukken! Dat was een idee! Langelot greep de bijl en hakte den bezem in tweeën.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9