m 1 Verlovingsringen STADS NIEUWS Burgerlijke Stand Laatste berichten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN P. J. van Kampenhout Zonen Gaat U trouwen Willem F. Kanbier DONDERDAG 14 APRIL 1938 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. TENTOONSTELLING R.K. JEUGDIGE WERKLOOZEN. DERDE LUSTRUM VAN „PULCHRI STUDIO". ai son] D| ttjjckDianc ■6y</ HEDEN ONTVANGEN: RUIME KEUZE IN Baliy- en iCinaerkleeiJino Nieuwste Modellen. Zie de étalage I III SPECIAAL ADRES VOOR Luiermand-Uitzetten. flwura TUSSCHEN BRUG EN LADING BEKNELD. Gistermiddag te 12 uur is de 21-jarige J. G. de H., expeditieknecht, toen hij met een dekschuit onder de Gepekte Brug nabij de Pelikaanstraat wilde doorvaren, bekneld geraakt tusschen het brugdek en een op de schuit liggende baal papier. De dokter van den E. H. D. heeft den man. die ver moedelijk eenige ribben heeft gekneusd, nrar het St. Elisabeth Ziekenhuis doen vervoeren. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 7169. Naamlooze Vennootschap Machinefabriek „Drakenburgh" voorheen D. W. van Hen nes. Leiden, Sumatrastraat 55. Afkomstig uit Utrecht. 7170. „Zana" Chemische fabriek (B.P.) Voorschoten, Burg. de Kempenaerstraat 1. Venn.: V. Zatskoy en M. May man, Lieden. Gisteren werd door den garn.-comman dant aanbesteding gehouden van versch inlandsch rundvleesch en gerookt en pekel- spek over het tijdvak van 1 Juni tot en met 31 Dec. 1938. Aantal inschrijvingen vier t.w. 1. J. J. Mastrigt, Leiden, rundvleesch 0.655 per K.G., 2. S. W. Marsman, Lei den, rundvleesch 0.66$ per K.G., 3. N V. Gebr. Brand te Rotterdam, gerookt spek 0.72 per K.G., pekelspek ƒ0.69 per K.G.; 4 Th. M. Bergers, Leiden, gerookt spek 0.68 per K.G., pekelspek 0.78 per K.G. De voorloopige toewijzing voor rund vleesch J. J. Mastrigt, Leiden en voor ge rookt en pekelspek Th. M. Bergers te Lei den. In een logement hier ter stede is door de politie aangehouden de 64-jarige zwer ver J. F., die zich in Vierlingsbeek had schuldig gemaakt aan-diefstal van een be drag van 140. Hij is naar Vierlingsbeek overgebracht. Van 25 tot en met 30 April komen de res. je luitenants Engberts, v. d. Lijke, Smits en Walters en de res. 2e luits. Potjer en Rissaeuw bij 6 R. V. A. onder de wapenen voor het volgen van een gecompr. cur sus. Gisteravond half zeven is de politie- brandweer uitgerukt voor een schoorsteen brand in het perceel Jan. v. Houtkade 17, bewoond door den 50-jarigen J. A. W. Met een ramoneur is het vuur gebluscht. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Uitspraken. De gestoorde bruiloft op de Waardgracht te Leiden. In den nacht van 3 op 4 Juli was het op de Waardgracht te L e i d e n noga' rumoe rig geweest. Er was al een bruiloft wat le ven en beweging met zich medebracht maar het lawaai was nog vermeerderd toen eeni ge familieleden van de familie van T. een oude veete uit gingen knikken. Verdachte in deze zaak was de 27-jarige chauffeur J. van T. te Leiden, neef van den mis handelde, tegen wien de Officier een ge vangenisstraf geëischt had van drie maan den. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte hedenmorgen tot een maand gevangenisstraf. De ernstige aanrijding op den Maresingel te Leiden. Op oudejaarsavond reed de melkhande laar J. C. L. te Leiden met zijn auto op den Maresingel te Leiden, terwijl voor hem reed een groentenwagen voortbewo gen door de gebroeders L. en H. Klein. Trots het feit, dat de groentenwagen aan ae achterzijde voorzien was van een roode lantaarn was de melkhandelaar van ach teren op den 'groentenwagen ingereden waarbij de 15-jarige Henk Klein ernstig aan zijn buik verwond werd. De Officier had een geldboete geëischt van 75 subs. 75 dagen. De uitspraak werd hedenmorgen een geld boete van ƒ50 subs. 20 dagen. LEIDEN. Geboren: Theodorus, zn. v. H. J. v. Houten en G. v. Alphen. Hendrik, zn. v. L. de Vogel en A. Nievaart. Anton, zn. v. L. de Vogel en A. Nievaart. Jacob, zn. v. J. Vermeer en H. Westmaas. Ge- rardus, zn. v. P. v. d. Loo en H. M. Klaver veld. Jan Hendrik, zn. v. J. H. Ruijten teek en A. S. Stikkelorum. Marijke, dr. v M. L. v. d. Hoek en M. J. Baart. Janna Zijtsche, dr. v. A. J. Mandersloot en Z. v. d. Wal. Johannes Willem, zn. v. W. F. Langezaal en P. E. Lezwijn. Cornelia, di. v. P. B. Heijkoop en A. v. Veen. Isaac zn. v. J. de Feij en E. Lantrok. Jan, zn. v. J. Priem en M. H. v. Gorkum. Gehuwd: H. P. Aniba, jm. en J. M. Tisseur, jd. P. Bij, wedn. en J. Dunne bier, wede. F. G. Doesburg Lanooy, jm. en M. O verdijk, jd. C. v. d. Meel, jm. en A. M. Neuteboom, jd. Overleden: A. J. C. Verkleij, z., 5 d. Rijwiel gestolen om mond harmonica te koopen. De schilder J. de Zwart, schilder te Lei den, had in Januari des morgens om 10 uur, zijn fiets gedeponeerd in een poortje op de Breestraat aldaar. Toen hij om 12 uur zijn vehikel terug wilde halen kwam hij tot de minder aangename ervaring, dat het karretje verdwenen was. Als verwacht van dezen rijwieldiefstal moest in het verdachtenbankje plaats ne men de 20-jarige ijzerwerker J. H uit Leiden, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring. Verdachte gaf het feit toe en "ertelde het rijwiel verkocht te hebben om een mondharmonica te kunnen koopen om al dus op eerlijke wijze, met het bespelen van dit instrument zijn boterham te verdie nen. De Officier van Justitie vond, dat ver dachte op het begin van het hellende vlak stond. Zijn huise ijke omstandigheden zijn niet prettig geweest, maar daar staat te genover, dat verdachte zich aangemeld had bij de Koloniale Reserve en dat hij daar aangenomen was. Na korten tijd was hij weggejaagd. „Voor het maken van taalfouten", had verdachte verteld. Maar dat was niet waar geweest, want inlichtingen hadden uitgemaakt, dat het heel andere feiten waren, waarvoor hij weggejaagd was. Hij heeft dus zijn kans gehad, aldus de Officier, dom, om die te vergooien. De eisch was ten slotte een gevangenis straf van zes maanden, waarmede rekening werd gehouden met het blanco strafregis ter van den verdachte, Den verdediger vroeg een geheel voor waardelijke straf, waarna de uitspraak be paald werd op 28 April. Doodelijke aanrijding te Oegstgeest. Op 24 Febr. van dit jaar is er te O e g s t- geest op het kruispunt van wegen, Rijngeesterstraatweg, Rijnzichtweg, Nas- saulaan, Geverstraat te midden van de bebouwde kom der gemeente een doode'ijk ongeluk gebeurd, waarbij W. v. d. Pijl uit Oegstgeest zoodanig verwond werd, dat hij twee dagen later aan de bekomen ver wondingen is overleden. Als verdacht van deze doodelijke aan rijding moest in het verdachtenbankje plaats nemen de 28-jarige chauffeur C. v. d. H. uit Oegstgeest. Nadat als getuigen gehoord waren een veldwachter uit Oegstgeest en zekere H. G. G. B. uit Leiden, nam de Officier van Ju stitie het woord voor het requisitoir. Spr. vond, dat de feiten vaststaan. Ver dachte heeft te veel aandacht geschonken aan het nemen van een bocht en daardoor vergeten op het verkeer van rechts te let ten. De politie'zegt dat verdachte een kalm en bezadigd rijder is. Het is echter geheel aan de onoplettendheid van verdachte te wijten, dat het doodelijk ongeluk is ge beurd. Een geldboete gaat, volgens spr., in dit geval niet op en de eisch is dan ook drie weken hechtenis. Uitspraak 28 April. MOTORDIE VEN OP HEETERDAAD BETRAPT. Een bewoner van de van Hogendorp- straat te 's-Gravenhage zag gisteravond een motorrijwiel bij zijn huis voor de deur staan. Daar hij het geval niet vertrouwde, waarschuwde hij de politie, welke een oogje in het zeil hield, inmiddels had een bewoner van de Emmastraat bij de pohtie aangifte gedaan van diefstal van zijn D K.W.-motorrijwiel. Wat later op den avond kwamen twee jongemannen in de van Hogendorpstraat, die met het motor rijwiel wilden wegrijden. Zij werden door de recherche aargehouden en na onder zoek bleek, dat een van het tweetal, de 21- jarige letterzetter H. J. B als de dader van den motorrijwieldiefstal in de Emmastraat moest worden beschouwd Genoemde B. is ir politiebewaring gesteld. De andere jongeman werd op vrije voeten gelaten. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 86 cent per kg. DE BLOEI DER BLOEMBOLLENVELDEN De K.N.A.C. bericht: Door het koudere weer teruggehouden is de hyacinthenbloei nog lang niet ge- Gemeentcl. Aankondigingen OPHALEN HUISVUIL. In verband met den Goede Vrijdag, zal het ophalen van huisvuil dien dag niet geschieden, doch plaats vinden op Zaterdag 16 April e.k. De Directeur Gem. Reiniging. Leiden, 14 April 1938. eindigd. Meerdere soorten moeten zelfs nog in bloei komen. Dit valt zeer gunstig samen met de vroe ge tulpen, waarvan er met Paschen vele in bloei zullen zijn, ook wanneer het kou dere \yeer blijft aanhouden. Met de feestdagen zal er dus heel wat te zien zijn, en een zeer druk bezoek wordt in de geheele bloembollenstreek verwacht. NIEMOELLER. LONDEN, 14 April. (A.N.P.) De Berltfn- sche correspondent van de „Daily Telegraph and Morting Post" meldt aan zijn blad, dat ds. Niemoeller uit het concentratiekamp, waar hij ondergebracht was, weer naar Ber lijn is vervoerd, waar hij in de Moabitge- vangenis is ingesloten. Deze maatregel is genomen in verband met een ziektegeval in zijn familie, teneinde hem in geval van ernst speciaal verlof te kunnen geven tot een bezoek. Ds. Niemoeller zal tot Woens dag a.s. in de Moabitgevangenis blijven. Dien dag worden ver-strekkende amnestie- maatregelen verwacht. Voorts verneemt de correspondent, dat Hitier op voorspraak van verschillende invloedrijke delegaties o.m. van hooggeplaatste legerofficieren, in principe toestemming heeft gegeven, Nie moeller in eervolle hechtenis te plaatsen in fort Glatz. MGR. ORSENIGO IS NEET BU VON RIBBENTROP GEWEEST. BERLIJN, 14 April. (A.N.P.) Van semi- officieele zijde wordt medegedeeld, dat de in de buitenlandsche pers gepubliceerde ge ruchten over een bezoek van den nuntius te Berlijn, mgr. Orsenigo, aan den rijks minister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, niet juist zijn. Een dergelijk bezoek is niet gebracht. REGEERINGSTROEPEN BRENGEN NIEUWE TROEPEN IN HET VELD. PERPIGNAN, 14 April. (A.N.P.) Volgens te Perpignan ontvangen berichten heeft de staf der Spaansche regeeringstroepen naar Seo Durgel troepen en materieel gezonden om den opmarsch van Franco te stuiten. De strijdkrachten der regeering zouden tien tot twaalfduizend man omvatten, voor het meerendeel jongelieden, die onder leiding staan van officieren der internationale bri gaden. Het materiaal zou o.a. uit kanonnen en tanks bestaan. In allerijl worden ver- sterkingswerken en loopgraven aangelegd. LEIDEN, 13 April. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 7.60, boerenkool 2. prei 2.404.50, kroten 1.30, kroten 1.30, kroten, gekookt 58, peen 6.90 —10, andijvie f 414, sla 310, witlof 310, postelein 1719, spinaize 36 per 100 stuks: bloemkool 2.6018.70, sa lade 1.00—4.20, knolselderie 1.00—2.20, per 100 bos. pieterselie 3070 cent, radijs 2.004.10, selderie 3080 cent, peen 11.9012.60, rabarber 2.203.80, raap stelen 4080 cent. VOORSCHOTEN, 13 April. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.004.00, eendeneieren f 3.20—3.70, ganzeneieren 9.00, en kalkoeneieren f 4.— per 100 stuks, duiven 16 cent en konijnen 32 cent per stuk. GOUDA, 14 April. Vee. Aangevoerd: in totaal 1838 stuks, waarvan 12 slachtvar- kens, vette 26 527.5 cent per pond, levend met 2 pet. kurting; 462 magere varkens 3050, 927 biggen f 1722, Geldersche biggen f 22—26, 19 runderen 225285, 426 nuchtere kalveren 57, 22 bokken of geiten f 26 per stuk. Handel stug. Kaas. Aanvoer 143 partijen, Prijzen: le kwal. met rijksinerk 2123, 2e kwal. 1920, Handel matig. Boter. Goeboter 6570 cent en wei- boter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 128 000 stuks. Prijzen kippeneieren 3.003.50, eendeneieren f 2.202.50 per 100 stuks. Handel vlug. HAARLEMMERSTRAAT 125-127 koopt dan Uw MEUBELEN in het bekende M 'ubelbuis van WILLEM F. K ANBIEK Onze adressen zijn Haarlemmerstraat 1 58 - Telef. 3665, naast de GRUYTER en overzijde Haarlemmerstr. 165a en 165b De reeds aangekondigde tentoonstelling van werk der R.K. Jeugdige werkloozen gaat door. De voorwaarde is vervuld, vele R.K. jeugdige werkeloozen hebben hard gearbeid, zoodat het de moeite waard is, om te komen zien. Donderdag 21 April openen wij. Donder dag, Vrijdag, Zaterdag en Zondag dus 21. 22, 23 en 24 April zijn de tentoonstellings- dagen. Op Donderdag, Vrijdag en Zater dag is de tentoonstelling geopend 'smid- dags van 25 uur, 's avond van 710 uur, Zondag 25 en van 8 10 XA uur. De tentoonsteling is gratis toegankelijk voor iedereen. Wij hopen, dat dus zeer ve len onze tentoonstelling komen bezoeken. De tentoonstelling wordt gehouden in de oude Pastorie, Breestraat 139, dit is tege lijk het afscheid van ons huis, waar wij de wintermaanden hebben doorgebracht. Met September hopen wij weer te openen. Waar weten wij nog niet. Wij danken al len hartelijk, die in de afgeloopen maan den ons hebben gesteund, wij blijven op Uw hulp rekenen. Uit dankbaarheid noodigen wij allen uit, om gratis te komen zien, naar alles, wat met uw hulp is bereikt. Wij danken U. H. SCHRAMA, pr. Giro 314325. VEREENIGING VOOR SCHOOLKINDER- KLEEDING EN SCHOOLKINDER VOEDING. Bovengenoemde Vereeniging hield gis teravond haar algemeene ledenvergadering, onder voorzitterschap van den heer F. Schilthuyzen. Aan het jaarverslag van de secretaresse mevr. W. J. Menthorst Swart ontleenen wij het volgende: De eerste uitdeeling van kleeding had plaats in het begin van Mei. Hierbij werden uitgedeeld: 876 jongenshemden, 876 jongens broeken, 775 meisjeshemden, 775 meisjes broeken, 1651 paar kousen. Bij de tweede uitdeeling in December werden uitgereikt: 1028 jongensblouses, 1028 bovenbroeken, 914 meisjesjurken, 914 meisjesschorten, 1942 paar kousen. In totaal werden uitgereikt 2614 paar klompen, 1014 paar schoenen. Gedurende dit jaar werden 418236 por ties eten verstrekt. Maatschappelijk Hulpbetoon verstreikte 1626 rapporten, waaronder eenige heron derzoeken. De leerlingen waren als volgt over de verschillende scholen verdeeld: Aantal kinderen per dag: Middelste Gracht 118, Duivenbodestraat 42, Vrou wenkerksteeg 92, Pasteurstraat 101, Zuid singel 183, Caeciliastraat 46, Schuttersveld 60, Krauwels+eeg 56, Pelikaanstraat 127, Óude Vest 95, Paul Krugerstraat 90, Ha- verstraat 122. Plantsoen 60, Medusastraat 131, Centrale School 49. De kosten per portie kwamen met be diening op 8.3 cent. De gemiddelde grootte der porties was 0,579 L. Het gem-Telde aantal kinderen per dag bedroeg 1376. Het bestuur werd bij het toezrcnc en de toediening der maaltijden bijgestaan door Hoofden van scholen en onderwijzend per soneel. De extra-aangestelde hulp op de scholen Vrouwenwerkhof en Haverstraat bleef ook in het afgeloopen jaar gehand haafd. De vacantievoeding ging evenals dit de voorgaande 'jaren het geval was op de ge wone wijze door. Evenals vorige jaren werd aan Armen zorg de vervaardiging van onderkleeding en meisjesjurken en schorten en jongens blouses opgedragen, terwijl een confectie magazijn de jongensbovenbroeken leverde. Ons bestuur heeft ook in dit jaar er steeds voor gezorgd, dat door Armenzorg benoodigde materialen voor onze Vereeni ging bij Leidsche firma's werden betrok ken. Ook de kousen werden door een Leid sche firma geleverd. Er werden op dokters attest schoenen verstrekt, doch aangezien deze attesten in het laatst zulk een schrikbarende stijging toonden besloot het bestiiur in het laatst van het jaar hier een stokje voor te gaan steken en zelf een dokter aan te stellen en den directeur van den Geneeskundigen Dienst te verzoeken geen attesten meer voor- onze Vereeniging te verstrekken. Het eten werd ook dit jaar wederom tot volle tevredenheid geleverd door de Fir ma N. Wouterlood P.Jzn. De opbrengst der busjes bracht dit jaar het minimale bedrag op van 9.70. Jammer is het dat de contributiën ook dit jaar wederom een dalende lijn hebben ver toond. De rekening van den penningmeester, den heer W. J. Nyholt gaf volgend beeld: Ontvnagsten: Subsidie Gemeente Leiden f 50.327.53, contributiën f 264.75, collecten en busjes f 8.70, buitengewone ontvangsten f 70.08. Totaal: f 50.672.06. Uitgaven: Voeding f31.090.80, kleeding f 15.174.22, loonen f3.661.45, advertentiën en drukwerken f 83.23, meubilair en ma terialen f 384.97, kosten van vergaderingen, verschotten f 184.60, zegels en assurantiën f92.79. Totaal: f50.672.06. Bij monde van den heer B. Hoff werd namens de kas-commissie voorgesteld den penningmeester te déchargeeren voor zijn keurig en accuraat beheer, waaraan door de vergadering onder dankbetuiging werd voldaan. Vervolegns was de bestuursverkiezing aan de orde. De heer F. Schilthuyze en de dames C. Fischer, Y. Bijlstra-Meirink en M. v. Ommeren-Herfst waren aan de beurt van aftreden,doch hadden zich herkiesbaar gesteld. Bij acclamatie werden zij herkozen. In één vacature ontstaan door het bedanken van den heer C. Veld, moet nog worden voorzien. De R.K. Gem. Zangvereeniging: „Pul- chri Studio" viert dit jaar haar 3e lustrum. Deze vereeniging kenmerkt zich door een gemeenschapsgeest van één groote fami lie, één groot huisgezin te zijn, dat bij el kaar is, om op beschaafde wijze zijn amu sement te zoeken in gemeenschappelijke zang en voordracht. Men neemt werKen in stuaie voor koor en soli binnen het kader der welwillend aangeboden krachten. Men studeert en repeteert op wekelijksche bij eenkomsten, waar familie-vroolijkheid heerscht onder vaderlijke leiding van men- schen, die het als een stuk van hun leven beschouwen, om hun leden in katholiek gezinsverband, een beschaafd amusement te 'verschaffen en blijvend mogelijk te maken. Daarom is het prettig, om lid van deze vereeniging te zijn, daarom ook is het prettig, om als genoodigde op haar uitvoeringen tegenwoordig te zijn. Welnu dit gezin viert haar 15-jarig be staan op den Tweeden Paaschdag in de Stadsgehoorzaal, zooals een advertentie in dit blad heeft aangekondigd. Men wordt uitgenoodigd, dit feest mee te vieren, zit tend voor het tooneel in de groote zaal, waar dien avond in kostbare costumes met zang en dans de leden een zangspel op voeren onder de titei van „Nelly", waar voor de muziek werd geschreven door een bekend Nederlandsch musicus: C. L. Bou- man. Een spei van liefde, leed en helden moed. Een thema, dat eigenlijk niet in woorden behoeft gezegd te worden, omdat het een onderwerp is, aan allen bekend uit eigen ervaring dikwijls. Het jonge le ven van een Engeische schipoieukeiinge, gered door „Hollands trots ter zee" wordt U vertoond, men ziet en hoort het. Het leed wordt bezongen door solo-zang en geoeds-koor, de lielde geprezen op de be kende wijze en de heldenmoed wordt be- juoeld in juichende meerstemmige koor zangen. Er is niet veel geleerde studie voor nooctig, om dit thema te begrijpen, het spreext tot het spontane gevoel, dat mee wisselt tusschen de liefde en het leed en den heldenmoed. Dat is de waarde van zuik een avond: het beschaafde amuse ment, verschaft in een groote samenhoo- righeid en royale welwillenheid. Wij spreken dan ook de stellige ver wachting uit, dat „Pulchri Studio" zijn bekenden en vrienden in groote getale om zich ziet vereenigd op dien feest avond. Naar we vernemen, is gelegenheid tot plaa'tsbespreken op den dag zelf aan de zaal, te beginnen om 12 uur. Ook de abonne's worden verzocht, hun kaarten 0dan mede té brengen, om daarmee hun plaats te bespreken. F. LOHMAN, Geest. Mod. MUZIEKAVOND'JANNY BOEKKOOI. In de kleine Stadsgehoorzaal hield me juffrouw Janny Boekkooi gisteravond een voordrachtsavond van haar pianoleerlin gen voor ouders en genc.odigden. Het zeer uitgebreide en gevarieerde programma werd vlot en onberispelijk af gewerkt, waarbij vele uitstekende presta ties, evenwel te talrijk voor individueele beschouwing, opvielen. Zonder aan de kwaliiéiten der anderen te kort te doen, meenen wij dat Liesje van Fecke, Lenie Akers.oot, Loekie van Schel ven en het duo Paul Loeb-Niek Snel extra iof verdienen, terwijl Betsy Lagas zich een begaafd en reeds gevorderd pianiste be toonde Dat Mej. Boekkooi ook met succes voor vakstudie opleidt, bleek uit de artistieke vertolking van een Bach-koraal in de be werking voor twet plano's van Myra Hess, door de leerares-zelf te zamen met haar r-x-ieer.inge Mej. Roek Rosemeier. De violist Jaap Asse.en, evenals Mej. ,.-Losemeier, student aan het Koninklijk Conservatorium, speelde te zamen met laatstgenoemde de F-dur romance van Beethoven. Het talentvolle en beheerschte spel dér beide jonge kunstenaars rechtvaar digt- in de toekomst groote verwachtingen. De met haar leerlingen behaalde resul taten, stempelen Mej. Boekkooi tot een paedagoge van den eersten rang. Haar suc ces zoowei als dat der medewerkenden, was stexlig een volle verdiend. Onder waardeerende bewoordingen werd tenslotte Mej. Boekkooi een bloemenhulde gebracht. Ai met al kunnen leerares, leerlingen en medewerkenden op een zeer geslaagden avond terugzien. De avond werd ingeieid en besloten met een hartelijke toespraak van den heer R. van Eecke. RUZIE IN HET WOONWAGENKAMP. Gistermiddag te half vijf is in het woon wagenkamp aan den Lage Morschweg een ruzie ontstaan tusschen de 34-jarige J. J. van V. en de 68-jarige J. V. Daarbij heeft eerstgenoemde een ruit van den woonwa gen van den ouden man ingeslagen, waar door hij vermoedelijk de slagader van den linkeronderarm heeft doorgesneden. Per politiemotor is hij naar het Acad. Zieken huis gebracht. J. V., die bij de vechtpartij een hoofd wonde had opgeloopen is om verbonden te worden en ter kalmeering naar het po litiebureau gebracht. De oorzaak van de twist moet in een oude veete worden gezocht. Z.H.Exc. Mgr. J. P. Huibers heeft aan den heer H. Schouten, werkzaam aan dc school Potgieterslaan alhier, de Missio Canonica verleend. Voor het machinisten examen diploma B., eerste gedeelte is ten Den Haag ge slaagde de heer G. P. van Ruiten, alhier.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3