RIJNSTREEK DONDERDAG 14 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 ZOETERMEER Personalia. In verband met de op heffing van het station der Ned Spoor wegen alhier, is met ingang van 25 April a.s. benoemd tot agent van de A. T. O., de heer A. de Kramer, alhier, en waarvan het kantoor gevestigd wordt Stationsstr. No. 138. Postzegelautomaten. Thans kan Zoe- termeer ook profiteeren van de „service", welke het Staatsbedrijf der P. T. T. zijn „klanten" biedt. Aan het postkantoor al hier zijn namelijk een tweetal postzegel automaten aangebracht, voor de zegels in de waarden van 5 en 11/2 cent. Men is thans niet meer aangewezen voor den aan koop van zegels op de tijden, dat het kan toor geopend is. Geboren: M. van Zetten geb. Voshol dochter. Overleden: P. H. Gröenewegen 28 j. man van M. C. M. Droogh. Ondertrouwd: H. P. Gröenewegen 26 j. en A. A. Vollebregt 24 j. L. C. Kop pen 20 j. en C. van EUeswyk 16 j. Vertrokken: C. Rademaker en ge zin naar 's-Gravenhage. T. de Hoog naar Pijnacker. ZILK "WerKiiedenvereeniging Leo XIII. De R.-K. Bloemistenvereeniging Leo XIII al hier hield gisteravond in het parochiehuis een ledenvergadering, welke slechts matig bezocht was, niettegenstaande het feit, dat de af deeling de Zilk een zeer groot aantal leden telt. Te onge-eer 8 uur opende de voorzitter, de heer H. Markmane de vergadering met den christelijken groet, hierbij memoree- rende, dat dit de eerste vergadering is, die hij als nieuwe voorzitter der vereeniging zou leiden. Spreker sprak den wensch uit, dat de besprekingen een aangenaam en vlot verloop mogen hebben, waarna hy het woord gaf aan den secretaris, den heer L. van Tol, tot voorlezing der notulen. Deze werden zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd met een woord van dank door den voorzitter. Door den voorzitter werd vervolgens medegedeeld, dat van het districtsbestuur bericht binnengekomen is, dat reeds zeer veel ongeorganiseerde bloemistarbeiders tot den bond zijn toegetreden en dat het streven in die richting met kracht zal wor den voortgezet. Verkiezing van een bestuurslid had ver volgens plaats wegens vertrek van den heer J. Prins naar elders. Na gehouden stem ming werd als zoodanig benoemd de heer W. van Eeden, die zijn benoeming aannam. Gekomen aan het punt bestuursmededee- lingen werd door den heer Markman na mens het bestur, bekend gemaakt, dat 23 Maart j.l. het feit herdacht is, dat de bonds voorzitter de heer A. J. Loerakker te Haar lem, 25 jaar als zoodanig werkzaam was. Door het hoofdbestuur van den bon dis ver zocht op 20 April a.s. in alle parochies waar een afdeeling is gevestigd, een H. Mis te doen lezen tot intentie van den jubilaris. Het bestuur heeft besloten aan dezen op roep gehoor te geven. De voorzitter ver zocht de leden deze H. Mis zooveel moge lijk bij te wonen. Hierna werd door den voorzitter een opsomming gegeven van de voornaamste benoemingen van den bonds voorzitter Loerakker, welke zijn als volgt: Van 1884 tot 1903. Bloemistarbeiders in het bloembollenbedrijf. Van 1903 tot 1913. Meesterknecht in het bloembollenbedrijf. Van 23 Maart 1913 aangesteld als vrijgestel de van den Ned. R.-K. Landarbeidersbond, 1 Juli 1916. Gekozen tot redacteur v. v. R.K. Landarbeider. 26 December 1914. Geko zen tot voorzitter van den Ned. R.-K. Land- trbeidersbond. 28 Juni 1916. Gekozen tot Raadslid van de voormalige gemeente Schoten. 20 September 1917. Gekozen tot wethouder van de voormalige gemeente Schoten. 25 October19 November 1921. Door de Regeering aangewezen als verte genwoordiger op de Internationale Ar- beidsconferentie te Genève. 19 September 1923. Gekozen tot lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal. 11 Juli 1827. Ge kozen tot lid van den gemeenteraad te Haarlem. 16 Juni 1928. Benoemd tot lid van den Hoogen Raad van Arbeid. 17 Septem ber 1928. Benoemd tot lid van den Raad van Overleg. 26 December 1928. Vereerd met de Pauselke onderscheiding „Pro Ec clesia et Pontifice". 30 Augustus 1932. Be noemd tot Ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. 1 Januari 1938. Benoemd tot lid van den Raad van „De Wieringermeer". De voorzitter waarschuwde de werklooze leden vervolgens voor het feit, dat zij steeds moeten zorg dragen bij de arbeids bemiddeling ingeschreven te blijven staan, daar zij anders de kans beloopen voor de a s. trekkingsperiode uitgesloten te wor den, hieraan toevoegende, dat de toegezon den formulieren voor het pensioenfonds tot uiterlijk 30 April a.s. bij het bestuur kunnen worden ingeleverd. Verder deed de voorzitter de minder prettige mededeeling, dat gebleken is, dat vooral gedurende den laatsten tijd de ach terstand van contributie schrikbarend toe neemt. Ook hieraan zijn veel nadeelige ge volgen verbonden, zoowel voor de leden als voor de afdeeling. Spreker gaf den goeden raad te trachten het te kort gedurende de zomermaanden zooveel mogelijk aan te zui veren. Tot groote blijdschap der leden deelde de voorzitter mede, dat het bestuur besloten heeft voor de a.s. feestdagen de leden gratis een hoeveelheid rundvleesch aan te bieden, hetgeen natuurlijk zonder stemming werd aangenomen. Voor de werk- loozen kan dit vleesch Vrijdag as. vanaf kwart over tien tot kwartover elf, afge haald worden by den vleeschhouwer Hul sebosch alhier en voor de werkende leden van 12 tot een uur. Gekomen aan de rondvraag stelde het lid P. J. M. van den Berg de vraag of door 't hoofdbestuur gen stappen gedaan kun nen worden tot verkrijging van betere ALPHEN AAN DEN RIJN Politie. Met ingang van 1 Mei is be noemd tot agent van politie alhier de heer J. Boluit te Eindhoven. Jubileum. De in^oopvereeniging van Overheidspersoneel is voornemens Woens dag 20 April in hotel „De Vergulde Wa gen" op feestelijke wijze het 12 1/2-jarig bestaan der vereeniging te herdenken. Het cabaretprogram zal op dezen avond ver zorgd worden door de Haagsche Tooneel- en Muziekvereeniging D. F. S. LEIDERDORP Jaarvergadering van de Eier- en Pluïm- veevereeniging „Door Eendracht' Sterk.' Genoemde vereeniging hield de jaar vergadering in cafe Ramaker. De voorz., de heer P. v. d. Kwaak sprak een kort openingswoord, waarin hij zijn tevreden heid te kennen gaf over de opkomst. De secr., de heer A. P. Heijkoop bracht het jaarverslag uit en vervolgens de pen- ningm., de heer J. de Graaf Azn., het fi nancieel verslag. Hireuit bleek, dat in 1937 werden geveild 110.000 eieren, 7783 pond kaas, 1254 pond boter, 956 kippen, 1012 hanen, 561 eenden, 2965 konijnen en 116 duiven. Ook werden meermalen losse bloe men en potplanten geveld. De totale op brengst van het geveilde was 10474.96. De aftredende bestuursleden, de heeren A. P. Heijkoop, J. de Graaf Azn, en J. Goedhart werden herkozen. Hierna werd nog een geanimeerde be spreking gehouden. Er bestaat nog steeds flinke belangstel ling voor de veilingen. De vraag is meest al grooter dan de aanvoer en de prijzen zijn ook daardoor zeer bevredigend. NIEUWVEEN Ineenting. Zaterdag 16 April a.s. is de gelegenheid opengesteld tot kostelooze in enting en herinenting ten huize van dr. B. Nout, alhier, des voormiddags tusschen 8 en 9 uur. Gevestigd: J. v. Vliet van Ter Aar. G. J. Roelofsma, van Den Haag. J. Smeets, van Den Haag. Th. Groen, van Den Haag. J. N. Schellevis, van Den Haag. F. de Boer, van Rotterdam. J. M. de Vries, van Bergen. J. C. Well- man, van Bergen. Ondertrouwd: F. v. Dolder en W. v. Heusden. Geboren: Lena Fannetje d. van J. C. H. Dagevos en G. G. v. d. Vrede. Overleden: Dirkje van Vliet 44 j. RIJPWETERING Missie-avond. Zooals we de laatste jaren gewend zijn, zullen we ook nu den Tweeden Paaschdag en Zondag 24 April in Rijpwetering, met de tooneelvereeniging op de planken komen, om een uitvoering te geven ten bate van pater Zoetemelk. Even als vorige jaren zullen we hopen, dat de inwoners van Rijpwetering allen zonder uitzondering zullen medewerken, om deze uitvoeringen te doen slagen, op de eerste plaats door allen een van deze avonden te bezoeken en op de tweede plaats door een gratis-bijdrage voor de verloting. Alles wat voor prijs in aanmerking kan komen, wordt in dank aangenomen door J Meijer. Nog kort geleden heeft u in de courant kunnen lezen, in welke moeilijke omstan digheden pater Zoetemelk verkeert, en daarom nogmaals: werkt allen mede, om deze moeilijkheden zoo veel mogelyk te verlichten. TER AAR Een gouden avontuur. Den 2en Mei zal de loterij-vereeniging „Avontuur" haar gouden bestaansfeest vieren, wat zeker ais een unicum mag beschouwd worden. Deze vereeniging, welke zuiver als amusement is bedoeld en tevens meespeelt in de di verse verlotingen, is begonnen met dertig leden, welk aantal thans is teruggeloopen tot achttien. Het bestuur, dat de organisa tie van dit heuglijk feit in handen heeft, bestuur uit de heeren P. Hoogervorst, voor zitter, G. Otto, secretaris, P. de Haan, pen ningmeester en H. Volgering, controle-lid. Het plan is om een vroolijken avond op touw te zetten en wel op den tweeden Mei as. in het café Hoogendijk. WOERDEN Eerste Plechtige H. Mis. Op eersten Paaschdag des morgens om 10 uur, zal de weleerw. pater Rochus Beving O.F.M. zijn Eerste Plechtige H. Mis opdra gen in de parochiekerk, alhier. Zaterdagmiddag zal de neomist op fees telijke wijze worden ingehaald vanaf het station. De Katholieken waar de stoet langs trekt worden verzocht de vlag te willen uitsteken. Natuurlijk verwacht men, dat de parochianen in groote getale zullen opko men om den jongen pater een waardige onvangst te bereiden. Emmabloempje. Op verzoek, namens het bestuur der afd. Woerden c.a. van de Ned. Centr. Ver. tot Bestrijding der Tuber culose, vestigen we er gaarne de aandacht op, dat a.s. Woensdag 20 April de bekende jaarlijksche Emmabloemcollecte zal ge houden worden. De Emmabloem zal door meisjes ten ver koop worden aangeboden. Laten we maar afspreken, gezien het goede doel, dat we Woensdag allen 'n bloempje koopen. ZOETERWOUDE C. Berg. t Op 85-jarigen leeftijd is gisteren over leden de heer C. Berg gepensioneerd nachtwacht. De overledene was een zeer bekende persoonlijkheid, de laatste van de dorps nachtwachten en vooral de oude Zoeter- wouders zullen nog menige herinnering kunnen opgeroepen, waaronder ook de fi guur van de oude nachtwacht, toen hij om zijn eigen woorden te gebruiken nog „in zijn majesteit" was. De overledene was algemeen geacht en zeer vele vrienden zullen zijne nagedach tenis nog eeren. De begrafenis zal plaats hebben op Goeden Vrijdag. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SpPIltoIe Bij alle Drogisten NIEUWERBRUG KIND VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks 4 uur is het 4-jarig dochtertje van den heer J. Ger ritsen te Barwoutswaarder te water geraakt en verdronken. Terwijl een drietal kinderen van den heer Gerritsen een boodschap hadden gedaan, kwamen er maar twee thuis terug en deze vertelden aan hun moe der, dat ze haar zusje niet meer zagen en dat zij dachten, dat het in het water lag. Terstond begaf de vader zich naar de aangeduide plaats, waar een tweetal arbeiders het kind inmiddels hadden zien drijven en dit terstond uit het wa ter gehaald hebben. Hoewel een tweetal doktoren nog geruimen tijd kunstma tige ademhaling hebben toegepast, mocht dit niet meer baten. Vermoedelijk is het kind op de brug leuning geklommen en heeft het toen het evenwicht kwijt geraakt Dit is in deze omgeving thans het vierde slachtoffer, dat in dit jaar door verdrinking om het leven is gekomen. GEMEENTERAAD VAN ZOETERV/OUDL schaftlokalen op de diverse tuinderijen. Ook eenige andere leden stelden vragen, welke echter meer een huishoudelijk ka rakter dragen. De voorzitter antwoordde naar genoegen en zegde de noodige stappen te zullen doen. Nog zij vermeld, dat de geest. adv. ter ver gadering aanwezig was. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. De gemeenteraad kwam gisteravond voltallig bijeen in openbare zitting on der voorzitterschap van den burgemeester, den heer H. J. J. A. Smeets. De heer H. A. Friebel, 1ste ambtenaar ter secretarie, fun geerde als secretaris. De voorzitter opende voor de eerste maal de vergadering met een slag uit de voor zittershamer, het geschenk van de Ver. het Wit-Gele Kruis en de R.-K. E. H. B. O. Alvorens tot de behandeling van de agen da over te gaan wil de voorzitter hartelijk dank brengen, zoowel particulieren als ver- eenigingen, die bij zijne benoeming tot en installatie als burgemeester erkentelijk heid hebben willen betuigen. Een praatje over de brug leuning. Na voorlezing Van de notulen en inge komen stukken goedkeuringen van raads besluiten, komt een schriftelijk ingediend voorstel van den heer Starrenburg in be handeling, waarbij doortrekking van de brugleuning aan de Westelijke vleugel van de Schoutenbrug wordt voorgesteld. De heer Starrenburg geeft een toelich ting, wijzende op het gevaar, ontstaan door de aangebrachte schoeiing van den Noord- buurtschen weg, die eenigszins buiten de leuning ligt; er is.volgens de heer S. reeds iemand te water gevallen. De heer Paardekooper zou zich over de ze zaak wel hebben uitgesproken, als de heer Starrenburg zich tot B. en W. had ge richt. De heer Tijssen ondersteunt het voorstel. De heer Paardekooper merkt op, dat er nog wel meer gevaarlijke punten in de ge meente zijn en dat daarvoor geen voorstel len in den Raad behoeven te komen. De heer Starrenburg: het is mijn recht een voorstel te doen en ik heb dit gedaan, dus mijn plicht gedaan. Het voorstel wordt niet verder onder steund en kan niet in behandeling komen. Ingekomen is een schrijven van de N.V. „Gekro" waarbij aan de bezwaren tot het verlengen van het contract tegemoet wordt gekomen, n.l. automatisch vervallen als de gemeente tot aansluiting by Leiden wordt gedwongen. Conform het voorstel van B. en W. wordt de nieuwe overeenkomst aan gegaan. Op voorstel van B. en W. wordt tot be schikbaarstelling van de gelden voor „steun B' besloten. Ook wordt besloten tot een telefoonaan sluiting voor rekening van de gemeente voor den wethouder-loco-burgemeester. Het feit. dat de burgemeester en secretaris in één persoon vereenigde zijn, maakt een beter contact meer noodzakelijk, mede om dat bij afwezigheid van den burgemeester de wethouder als hulpofficier van justitie moet optreden. Er behoeft, zoo licht de voorzitter verder toe, geen rekening met de kosten gehouden te worden, omdat de aansluiting die voorheen de burgemeester met het raadhuis had, vervalt. Alle kosten van gesprekken ook van de ambtelijke zal de wethouder voor eigen rekening nemen. Zonder eenige opmerking wordt tot eenige wijzigingen van de begrootingen 1937 en 1938 besloten. Hiermede wordt o.a. voor de a.s. feestelijkheden in verband met het regeerings-jubileum van H. M. de Ko ningin voor elke leerling der scholen op /0.25 geraamd en voor 650 leerlingen een bedrag van 162.50 beschikbaar gesteld. De burgemeester verleent onthlag aan den heer Smeets. Op diens verzoek wordt op voorstel van B. en W. eervol ontslag verleend aan den heer H. J. J. A. Smeets als agent van de arbeidsbemiddeling. Alvorens tot de benoeming van den nieu wen functionaris over te gaan, wordt over gegaan tot opnieuw vaststellen van de jaar wedde. B. en W. stellen voor deze jaarwedde te stellen op 100, zijnde het bedrag waarop de rijksbijdrage (40 pet.) is gebase.erd, ?lk voorstel zonder opmerkingen wordt aangenomen. De aanbeveling voor de benoeming luidt: 1. H. J. M. Sieverding. 2. J. Visser. Geko zen wordt de heer Sieverding met 9 stem- De aanbeveilng voor de benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand luidt: 1. H. J. M. Sieverding. 2. J. Berk. Ge kozen met algemeene stemmen de heer Sie verding. De schoolgeld-verordening. Het volgende agendapunt is: voorstel van B. en W. tot wijziging van de schoolgeld verordening. Het praeadvies van B. en W. zegt, dat de tegenwoordige verordening een te zware last legt op menige ouder of verzorger van leerlingen, voc.mamelyk voor de groote ge zinnen. De practijk heeft geleerd, dat de aansla gen voor het meerendeel worden opgelegd naar den tweeden grondslag de huur waarde volgens de personeele belasting. Zoo wordt een belastingplichtige, met een totaal aanslag hoofdsom der gemeente fondsbelasting en vermogensbelasting van ƒ4.,die een perceel bewoond met een belastbare huurwaarde van 200.aan geslagen naar den tweeden grondslag, om dat de aanslagen resp. zijn 35 en 55 ets. per maand. Doch ook hij die geen inko men heeft en een perceel van 4 huur per week bewoont, wordt aangeslagen voor 55 ets. per maand, terwijl geen rekening wordt gehouden met het getal kinderen dat ten laste van de ouders of verzorgers zijn. Om aan dit laatste bezwaar tegemoet te komen stellen B. en W. voor luidende: „de huurwaarde van het tot eigen woning be stemd perceel of gedeelte daarvan voor den aanslag in de personeele belasting wordt, alvorens het tarief van art. 7 daar op wordt toegepast voor ieder eigen of pleegkind, dat bij den aanvang van het schoolgeld jaar den vollen leeftijd van veer tien jaar nog niet bereikt heeft, vermin derd met tien gulden." De totale opbrengst zal hierdoor pl.m. 900.verminderen. Voor de nieuwe schoolgeldverordening was de opbrengst 908, met de nieuwe 2700 en met de toe passing van de thans voorgestelde 1800. De voorzitter zegt, dat B. en W. deze wij ziging niet aan den Raad hebben willen voorleggen voor in de burgemeester-vaca ture was voorzien. Hierdoor is een en an der opgehouden en nu zal met de meest mogelijken spoed getracht worden nog voor den aanvang van het schoolgeld jaar de nieuwe verordening te kunnen toepas sen, opdat de ouders volgens de verorde ning per week het schoolgeld kunnen be talen en niet zooals in het vorig jaar door de late afgifte van de biljetten een ach terstand hebben in te halen. De heer Meijdam deelt mede, een voor stel ontworpen te hebben, dat in meer pro gressiever vorm, naar het kinderaftrekstel- sel van de Personeele Belasting voor de kinderrijke gezinnen in de lagere inkomens grooter effect heeft. Hoewel het voorstel niet geheel gedefinieerd is wil spreker de tabellen daarttoe te gebruiken, overreiken. De heer Meijdam wijst er op, dat in het voorstel van B. en W. alle belastingplich tigen over een kam worden geschoren. De heer Paardekooper kan zich ten volle vereenigen met het praeadvies; het school geld is inderdaad veel te zwaar. Spreker is het College dankbaar in de nieuwe rich ting te willen gaan en betreurt het, dat velen de dupe zijn geworden van de nieu we schooldgeldverordening. Er zijn nu echter twee voorstellen en spr. voelt zich geneigd naar het voorstel-Meij- dam over te gaan. De voorzitter zegt, dat het niet doenlyk is om het voorstel-Meijdam over te nemen; de draagwijdte van het voorstel is niet be kend; de begrooting sluit nu al reeds niet en het voorstel van B. en W. geeft reeds een groote verlichting. De heer Meijdam blijft wyzen op de bil lijkheid die de grootste factor moet blij ven. Ook de heer Paardekooper doet op nieuw een beroep op B. en W. om het vraagstuk nader onder de oogen te zien. Voor de inkomens van minder dan 200 is de verlaging in het voorstel-Meijdam veel grooter. De voorzitter wijst op de leeftijdgrens die bij de aangegeven normen door den heer Meijdam op 21 jaar staan. B. en W. hebben niet zoo ver willen gaan om de op brengst nog eenigszins op peil te houden. Bovendien werd hierbij overwogen, dat na het veertiende jaar ook eenige verdiensten komen. Een nieuwe behandeling zou weer veel tyd in beslag nemen en de mogelijk heid tot op tijd in werking treden wegne men, het voorstel van den heer Meijdam zou in den loop van het jaar voor het volgend schoolgeldjaar nader bezien kunnen wor den, weshalve de voorzitter aanneming van het voorstel van B. en W. wil aanbevelen. Ook de heer Berg zou er prijs op stellen in vlugge behandeling nog te trachten de vorm door den heeer Meijdam aangege ven, na gemaakt onderzoek van de finan- cieele gevolgen, in de verordening te leg gen. De heer Starrenburg wil stemmen. Toen de voorzitter de stemming aankondigde van het voorstel van B. en W. gaf de heer Meij dam zijn verwondering te kennen, dat zijn voorstel niet in stemming kwam: de kwes tie „verststrekkende" wordt bijgelegd en het voorstel van B. en W. wordt met 10 te gen 1, van den he-?r Meijdam, aangeno men. Op het verzoek van den hulp-bode wordt op voorstel van B. en W. een rijwielvergoe ding ineens van 20.verleend. B. en W. stellen voor om aan het be stuur van de R.-K. H. B. S. een subsidie te verleenen voor 6 leerlingen a ƒ20.of 120.zijnde als een bijdrage voor het tekort over 1935 van die school. Het advies van „Stad en Landschap". Onder overlegging van een schrijven van den secretaris van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland stellen B. en W. voor op het genomen standpunt in de vergadering van 18 Januari j.l. terug te komen en alsnog afwijzend te beschikken op de verzoeken van mevrouw L. M. Wap Verwer, L. H. Gerlings en Ph. Boot en thans definitief vast te stellen het ontwerp uitbreidingsplan, zooals dat door den Raad is vastgesteld in de vergadering van 22 November 1937. In dezen brief wordt gewezen op de ste- debouwkundige fouten in de overgelegde plannen en de belangen die eertijds reeds bij de opdracht als te behartigen erkend zyn enz. De heer Wessel meent, dat juist by de bebouwing, zooals Stad en Landschap ad viseert, Leiden nog meer interesse voor een uitbreiding te dier plaatse zou krijgen. Toen echter dit raadslid zich uitliet over „ringelooren", merkte de voorzitter op, dat dit woord een hard woord is. Bij de op dracht tot het uitbreidingsplan heeft het gemeentebestuur zelf verzocht als de be langen in den brief genoemd te beharti gen. In de vergadering van 18 Januari is de Raad blijkbaar de motieven vergeten, die tot het plan hebben geleid. De heer Paardekooper meent, dat het ad vies van S. en L. moet aanvaard worden, waarmede alle leden het eens zijn en waar na de voorzitter met genoegen constateert, dat het plan eindelijk definitief is vastge steld. Het vischwater. Bij het 15e agendapunt stellen B. en W. voor in den vervolge niet meer over te gaan tot de verpachting van het vischwa- ter in de gemeente. Sinds 9 Aug. 1877 heeft de gemeente de vaarten, die slechts voor klein gedeelte eigendom van de gemeente zijn schoongehouden volgens de keur van Rijnland. Hiervoor was de gemeente in het genot van het vischrecht gesteld, dat verpacht werd. In 1924 is voor het eerst gewezen door een particulier op zijn eigendom en ook nu weer heeft een eigenaar te kennen ge geven, dat hij zelf het vischwater wenschte te houden. Waar in het afgeloopen jaar het visch water werd verpacht voor 90, en 74 ar beidsloon uitgegeven werd voor het schoon houden behalve door het eigen personeel verichte werk, stellen B. en W. voor zoo wel het eene als het andere prijs te ge ven. De heer Starrenburg zou, als er b.v. een bod zou komen op het in eigendom zijnde vischwater dit nog willen verpachten. De Raad wilde echter van geen visch water meer weten, en ging in geheime zit ting praten over achterstallige posten straatbelasting en over reclames-belasting. Geheime honden. Toen persmannen en het publiek weer bmnen mochten treden, mochten wij hier omtrent vernemen, dat een hond 1ste klas was, omdat hij al was hij maar een hond van een boer, losloopend was, een andere hond was tot waakhond gekwalificeerd om dat hy vaststond, voor de hond die dood gegaan was, behoefde de baas maar half- geld te betalen en G. v. d. L. kreeg onthef fing omdat hij mar één dag baas was ge weest over zijn hond. Bij de rondvraag maakte de voorzitter den. heer Starrenburg duidelijk, dat op de B-steun-uitkeering geen critiek door den Raad kan worden uitgeoefend. De com missie doet dit naar eer en geweten. Bo vendien kan men ook niet spreken van „recht hebben" op B-steun. De heer Meijdam wees op een kiosk, waar ook een speeltafel wordt gebruikt. De voor zitter zal een onderzoek instellen. De heer Tijssen klaagt weer over de ver lichting aan den H. Rijndijk. Aan den over kant van den Rijn brandt de straatverlich ting dag en nacht. De voorzitter verzoekt nog eenig geduld te hebben, eveneens de heer Berg met zijn verzoek voor lantaarns op den Schenkel- weg totdat.... dat B. en W. zullen komen met het algemeene verlichtingsplan. De heer Starrenburg bepleit wederom hooger steunuitkeering in deze gemeente. De voorzitter zegt, dat de moeite gespaard kan worden en dat zelfs een wenk gegeven is om eenige steutrekers buiten de steun uitkeering te sluiten om deze te prikkelen werk te zoeken in de vrije bedrijven. De heer Starrenburg vraagt, wat B. en W. denken te doen als straks de roode bus niet meer zal rijden. De voorzitter zegt, dan alles in het werk te zullen stellen en de busonderneming be reid te vinden om het verkeer te onder houden. Het is den voorzitter bekend, dat de roode bus zijn dienstregeling heeft in gekrompen, zulks m strijd met zijne con cessie. Het is echter ouidelijk gebleken, dat deze ondernemer het niet vol kan hor^n. Hierna werd de vergadering io.-n.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10