OMGEVING RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG 11 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HET WAS NOG GEEN BOLLENZONDAG Te koud Hoewel zeer velen er dezen Zondag op uit waren getrokken om de jaarlijks te- rugkeerende kleurenweelde der bollenvel den te bewonderen, is het toch geen echte ouder wetsche bollen-Zondag geworden. Voornamelijk heeft de vrij sterke en gure wind daaraan schuld gehad; de wiel rijders en wandelaars, die anders in groo- ten getale de wegen in de bollenstreek be volken, waren thuisgebleven en het waren dan ook hoofdzakelijk automobilisten en motorrijders, die vooral in de middaguren een tochtje langs de velden maakten. Tus- schen twee en vijf uur was het daardoor nog vrij druk, al zag men nergens lange files auto's en bussen, zooals op een wer- kelijken bollendag. In de dorpen, waar het verkeer zich door de nauwe straten moest wringen, concen treerde zich de grootste drukte, maar ge meentepolitie en rijksveldwachters zorg den ervoor, dat nergens stagnatie ontstond. Ook de badplaatsen Zandvoort, Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee profiteerden van het bezoek aan de bollenstreek en de cafés' maakten er goede zaken. Met de Paaschdagen zullen de tulpen velden op hun mooist zijn en de bollen streek verwacht ook eerst dan de groote stroom bewonderaars. HILLEGOM EEN TREINDEUR WAS LOSGETRILD. Ruiten van passeerenden wagen vernield. Nabij het station Hiilegom is Zaterdag middag een spoorwegongeval gebeurd, dat, gezien de omstandigheden, nog een zeer ge lukkigen afloop heeft gehad. Toen de electrlsche trein, welke 16.38 uur uit Leiden vertrekt, het station Hiile gom passeerde, hoorden de inzittenden van een derde klasse wagon een hevigen slag en gerinkel van glas. Bij onderzoek bleek, dat twee ruiten in een van de comparti menten geheel versplinterd waren, terwijl ook de voorste ruit in het achterste wagon gedeelte een gat vertoonde. Een passagier die in het eerste compartiment zat, kreeg slechts enkele schrammetpes in het gelaat. Men mag van geluk spreken, dat zich verder niemand in dat wagongedeelte be vond, aangezien in dat geval ernstiger ge volgen niet zouden zijn uitgebleven. Toen de trein te Haarlem aankwam, was bij den stationschef, aldaar, reeds het telefonisch bericht uit Hiilegom binnengekomen, dat men daar langs de spoorbaan glasscherven gevoViden had. Bij nader onderzoek is gebleken, dat het incident gebeurd is ter hoogte van de los plaats van het station Hiilegom. Hier stond een steenkolentrein gerangeerd. Bij het passeeren van den electrischen trein is de klink van een der klapdeuren losgetrild, waarop de deur opengeslagen is tegen den passeerenden trein. Hierbij heeft een ge deelte van de deur den trein geraakt en is de klink met groote kracht tegen de ven sterruiten geslagen met de. gemelde ver nielende gevolgen. Honderd-jarige overleden. Gisteren is de oudste inwoonster van Hiilegom, mevr. de Wed. RitschieKruy- mel, op ruim honderjarigen leeftijd over leden. OEGSTGEEST GEEN BRAND, MAAR EEN BOTSING. Hedenmorgen om half elf werd de brandweer gealameerd .voor een brand bij J. Bregman in den Broekpolder. Toen de motorspuit daar arriveerde, bleek echter, dat de „brand" slechts woedde in een vuilschelf. De motorspuit keerde dan terug, maar kwam op de hoek van de Ter wee weg en de Emmalaan in botsing met een vracht auto van de firma Zeilstra, beladen met kolen. De kolen kwamen op den weg te recht en de motorspuit werd aan de voor zijde zoo ernstig beschadigd, dat zij moest worden weggesleept. VOORSCHOTEN Ouderavond. Telkens tegen het eindi gen van het schooljaar houdt de ouder commissie van de O. L. School een ouder avond, welke dan tevens geldt als af scheid voor de leerlingen, die eind April de school verlaten. Het gymnastieklokaal van de O. L. School was geheel met ge- noodigden en belangstellenden gevuld, toen het hoofd der school, de heer J. Ro- mijn, dezen ouderavond opende met een woord van welkom, namens de oudercom missie, in het bijzonder gericht tot Bur gemeester M. F. Berkhout, de raadsleden: E. Ch. Mul holland en A. Bakker en het oud-hoofd van deze school, den heer J. H. Rutten, die voor het eerst als rustend derwijzer dezen avond bijwoonde. De avond werd door de leerlingen van de hoogste klasren voorts geopend met het zingen van enkele schoolliederen, onder leiding van het hoofd der school. Het waren eenvoudige, maar mooi gezongen liedjes. Om de ouders te toonen, hoever de leerlingen van den Franschen cursus zijn gevorderd, werden hierna, onder leiding van mevrouw H. A. S. RomijnOostveen, en kele Fransche liedjes gezongen. Ook dit gedeelte klonk goed voorbereid en aanwezigen toonden zich dankbaar met applaus. De hoofdschotel voor dezen avond was wel de opvoering van de ope rette „Goudmuiltje", die onder leiding van de onderwijzeressen van de school, na schooltijd, was ingestudeerd. Zoowel het acteeren als de zang vielen te prijzen, waar bij extra moeten worden genoemd het prinsesje en de prins. Namens allen heeft de heer J. H. Romeijn, zoowel de jeugdi ge zangers en zangeressen als de andere medewerkenden hartelijk dank gezegd voor het gebodene. Tot slot werd tot de leerlingen, die eind April de school zul len verlaten, een afscheidswoord gespro ken en een herinnering overhandigd. Ook tot de onderwijzeres Vennink werd, alvo rens zij naar Indië vertrekt, een afscheids woord gesproken. De vice-voorzitter, de heer J. Sluiter, heeft dezen avond met een woord van dank gesloten. Collecte. De collecte voor een mili tair tehuis te Leiden heeft alhier opge bracht de som van 40.61 E. H. B. O. In het gymnastieklokaal achter het raadhuis heeft de afdseling van de Ned. Vereeniging „E. H. B. O." haar jaarvergadering gehouden. Na de gebrui kelijke opening bracht de secretaris, de heer Joh. G. Bouw, het jaarverslag uit, waarin de wederwaardigheden van het af- geloopen jaar uitvoerig en duidelijk wer den uiteengezet. Hieruit bleek, dat de le den niet alleen voor straatgevallen, maar ook voor het vervoer van enkele ernstige zieken hadden zorggedragen. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer Jac. P. Smit, verslag uit over de financiën. Blijk baar waren aan de kas nogal offers ge vraagd, want het saldo was, in vergelijking met het vorige jaar, heel wat lager. Nadat de commissie van controle verslag had uitgebracht over het beheer en haar waar deering had uitge-proken over de wijze, waarop de administratie was gevoerd, werd den heer Jac. P. Smit algeheele de charge verleend voor zijn beheer. Op voor stel van het bestuur werd besloten tot het instellen van een commissie van advies, waarin zitting zullen hebben, plaatse'ijk gevestigd en nog te vestigen artsen. Bij meerderheid van stemmen werd bepaald, dat de voorzitter, Dr. H. de Boer, als voor zitter zal aanblijven. Wegens vertrek naar Wassenaar vond het bestuur dit blijkbaar thans noodig Tot bestuursleden werden herkozen de heeren: Jac. P. Smit en J. M. Krösschell en Mevrouw M. SikkermanNip. Tot af gevaardigde naar de vergadering van het hoofdbestuur werd aangewezen de heer J. Overduin. Bij de rondvraag wer do.a. besproken het beleggen van het saldo op de Boeren leenbank, inplaats van op de Rijkspost spaarbank. Aangezien de rente van de boe renleenbank 2 pet. bedraagt, dus lager is dan bij het rijk, werd dit van bestuurszijde ontraden. Verder maakte de chef-leider Dr. M. v. d. Stoel, een nieuw schema be kend van de ind°eling voor de estafette dienst bij ongevallen. Tot slot deelde het bestuur mede. dat ge tracht zal worden een voetbalwedstrijd te doen houden ten bate van de kas der afdee- ling, waarvan nog nadere mededeelingen zullen worden verstrekt. Aan alle leden werd tijdens de vergade ring een kokertje jodiumtinctuur uitge reikt, dat door een bevriende relatie wel willend was aangeboden. VOORHOUT AFSCHEIDSFEEST OP DE BISSCHOP PELIJKE NIJVERHEIDSSCHOOL. Uitreiking van diploma's. Onder groote belangstelling vond dit maal de traditioneele uitreiking der eind' diploma's plaats, waartoe zooveel ouders waren bijeengekomen, dat de tooneelzaal lang niet groot genoeg was om deze be langstellenden te bevatten. Precies op tijd opende de eerwaarde Br. Tarcisius, direc teur der B.N.S., met den Chr. groet deze bijeenkomst, gevolgd door 'n hartelijk welkom tot de zoo talrijk opgekomen schare. Spr. herinnerde de aanwezigen er nu reeds aan, dat de zoo bekende Broeder Modestus, zich noemende de vertegen woordiger der afd. Reclame, dit jaar een 3-voudig jubileum zal vieren n.l.: Ie zijn koperen jubileum als hoofd der Lager school in Voorhout; 2. zijn zilveren onder wij zersjubilé; en 3.. zijn 40-jarig klooster jubileum. Overgaande tot de prijsuitreiking hoor den we allereerst een begroetingsmarsch van het BNS-klein orkest onder de be kwame leiding van den heer G. Dik. Hierna volgde het hoogtepunt der bij eenkomst. de uitreiking der diploma's, ge volgd door een felicitatie van den et directeur, waarin spr. speciaal den schei denden jongens op 't hart drukt, dat voor hun toekomst een fundament is gelegd van vakbekwaamheid, steunend op Katholieke beginselen. Denkt er toch vooral om jon gens, zegt spr., dat ge pas aan 't begin staat en dat ge nog o zooveel moet leeren; vooral niet eigenwijs zijn. Thans kunt iets aan uw ouders teruggeven in dank van 't vele, dat ge van hen reeds hebt mogen ontvangen; geeft dan met edelmoe digheid en blijf vooral in kinderlijke volg zaamheid uw ouders onderdanig, opdat het u wel moge gaan. Hierna volgde een Cantate van dank bare leerlingen aan hun ouders, den zeer- eerw. Rector en eerw. Broeders, uitge voerd door koor, soli en klein-orkest, het geheel onder leiding van een der Broe ders. Vervolgens was het woord aan den Zeereerw. Algem. Overste Br. Casper, die, in aansluiting op de felicitatie van den directeur, dank en gelukwenschen brengt aan de leeraren voor hetgeen in het afgeloopen jaar weer voor de jongens is gedaan. Meer speciaal dankt Z.E. de HET BOCJWCONFLICT TE NOORDWIJK Anderen aannemer aangewezen De aanleg van straten en rlo!eDrin gen op de terreinen van de N.V. Bevea te Noordwijk aan Zee, is thans door B. en W. gegund aan de N.V. Aanne mersbedrijf Bobine te Voorburg voor de som van f 26.421. Aan den heer J. V. Vink was hetzelf de werk gegund geweest voor 25.015. ouders voor het vertrouwen, dat zij in de Broeders hebben gesteld, in de hoop dat zij nog veel plezier van hun kinderen zouden mogen ondervinden. En gij jongens zeide spr. moogt gij Gods' Zegen in uw arbeid ontvangen, dan zal 't succes voor de toekomst u wel verze kerd zijn. Thans was het de Zeereerw. rector L. M. v. d. Griendt, die met blijdschap consta teerde, dat het leger blije leerlingen was versterkt met de rangen van familieleden. Spr. kon zich toch niet weerhouden om ook nog een ernstig woord tot de schei dende jongens te richten, waarna ook Br. Modestus het woord verkreeg om in een geestig speech je, zooals we dat al van hem gewoon zijn geworden, den jongens nog een wijze levensles meegaf. Namens de ouders sprak de heer Wiede- ma, die den Z.E. Rector en Broeders dank bracht voor de wijze lessen, aan de jon gens gegeven. Spr. meende als eenings- zins deskundige op 't terrein van de op voeding, dat hij wel oordeelens bevoegd was. En al moge het waar zijn, dat op de ze school in de jongens niet meer talenten kunnen worden gekweekt als er door God zijn ingelegd; en dat niet al 't kromme in het karakter van den jongen kan worden rechtgemaakt, vast staat het voor spr. dat er van de leerlingen gemaakt is, wat er van te maken was. Spr. besluit met den wensch, dat het den Eerw. Directeur met zijn trouwe helpers gegeven moge zijn nog vele jaren van vruchtbaren arbeid aan deze school te wijden. Namens de R.K. Bond van Bankelbak- kerspatroons in Nederland sprak de voor zitter, de heer Slijffers, die naar hier is gekomen om hier iets te leeren. Het ver heugde spr., dat de organisatie in de jury was ingeschakeld, terwijl hü met. blijd schap had mogen constateeren, dat ook de noodige aandacht op deze school werd be steed aan de nieuwe Vestigingswet. De eischen aan de jongens gesteld zijn welis waar zwaar geweest, doch aan de jongens de plicht om de goede naam der school hoog te houden. Spr. besluit met den wensch dat steeds tusschen de Directie der school en den R.K. Bond van Banket bakkerspatroons een goede verstandhou ding moge blijven bestaan tot meerdere eer en glorie van God. Tot slot sprak nog de leerling W. Kraan, die rector zoowel als Broeders en leeraren dank' brengt en daarbij de dank aan de ouders niet vergeet. Hierna sluiting met den Chr. Groet door den Eerw. Directeur.- CASSATIE IN DE ZAAK ARNOUD. Naar wij vernemen is de Officier van Justitie mr. W, M. Paardekooper Overman in cassatie gegaan van het vonnis van ds. Haarlemsche rechtbank van Donderdag jl„ inzake de bekende arbeidswet overtreding bij de kalkzandsteenfabriek Arnoud te H i 11 g o m, waarbij de directeur, de he.tr A. H. Baron van Hardenbroek tot. Ammer- stol, van rechk vervolging werd ontslag tn. De zaak zal nu dus door den Hoogen Raad behandeld worden. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Balsirenen. M. L. Sr., machinebankwerker te Lei den, had op den avond van den 25sten Januari gezellig thuis gezeten bij zijn ra dio. Mede aanwezig waren geweest zijn zoon M. L. Jr., oud 17 jaar en de echtge- noote van L. Sr. Toen de radio een lustig en populair deuntje kweelde had zoonlief deze melodie gebruikt om zijn fluitcapaci- tcilen ten beste geven. Het moet nog al valscli geklonken hebben, want papa had beleefd doch dringend aan zoonlief ge vraagd of hij wilde ophouden met deze be geleiding. Ma had toen gezegd, „ach man, waar om moet die jongen nu ophouden; laat hem toch fluiten als hij daar zin in heeft". Maar papa had A gezegd en moest nu ook B zeg gen, dus had hij nogmaals aangedrongen op staking van de geluidsproductie. Zoonlief had daaraan niet voldaan, waarop d« vader, in woede ontstoken, hem eenige minder vriendelijke woorden had toegevoegd. Ook de pupil was- toen boos geworden en had het zijne van het geval naar voren gebracht. Enfin het eene woord was over het an dere gestapeld met als gevolg dat papa op zeker moment een tafelmes greep om zijn zoon een lesje te geven. De „gehoorzame" zoon had als wapen een bakje scheerwater gegrepen en had dit naar het hoofd van zijn pipa geworpen. (Het was mis ge gooid). De heer des huizes had zoonlief toen aangegrepen en de worstelende massa was in een fauteuil gerold onder het slaken van kreten van de toeziende mama. Papa had toen aan zijn zoon verteld, dat hij hem „hardstikke" dood zou steken, subs, aan het mes rijgen. In werkelijkheid had de vader hem toen een steek in zijn achterhoofd gegeven, waardoor zoonlief een wandeling naar het ziekenhuis mocht maken. Als getuigen wa ren gedagvaard de vrouw en de gestoken zoon van den obstinaten vader. Zoowel mama als haar kind wenschten zich te verschoonen van het afleggen van een getuigenis. Verdachte papa lachte reeds triomfantelijk, maar hij hing toch, want voorgelezen werden de verklaringen van vrouw en zoon, afgelegd voor de politie. En toen kwam het ten laste gelegde vast te staan. De echtgenoote van verdachte verklaar de nog, dat men dat „ik steek je hardstikke" niet zoo verzwarend moet nemen, want dat is de dagelijksche uitdrukking van haar man. „Tachtig procent leugens", verklaar de het familielid in de verdachten bank. „Als dan bij de andere twintig procent maar het messteken is inbegrepen", meen de de politierechter. „Dat is zoo", vertelde verdachte. Het rap port, dat ingewonnen was luidde gunstig, leden voor een Officier om het nog eens met verdachte te probeeren en een voor waardelijke gevangenisstraf te eischen van nrie maanden met een proeftijd van drie jaar. Verdachte was het daarmee eens waarna dp politierechter hem veroordeelde tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met epr proeftijd van drie jaar. Diefstal van reservewielen. A. B., expediteur te Leiden moest te rechtstaan wegens verduistering van een tweetal reserve autowielen ten nadeele van zekeren Bieshuizen. Het rapport was nu niet bepaald gun stig te noemen. De Officier eischte dan ook een gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden en bovendien nog vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde verdachte conform den eisch. Brugwachter uitgescholden. P. H. J. van D. slooper te Leiden was door den brugwachter L. Ssgaar uit Lei den, die de Marebrug bediende, er op ge wezen, dat hij een overtreding beging. In- plaats zulks dankbaar te aanvaarden was de slooper den brugwachter uit gaan schel den met eenige woorden, die niet in het woordenboek voorkomen. Des brugwachters geduld was ook niet eindeloos geweest en na een tijdje deze declamatie aanhoord te hebben had hij een bonnetje uitgeschreven ten name van den scheldenden sputterenden slooper. De Officier deed even een boekje open over verdaohtes levensloop en het daaraan vast zittende strafblad. Dit laatste vermeld de een groot aantal veroordeelingen we gens schelden, mishandeling en vernieling. Het moet dus maar eens uit zijn met deze methoden tegen ambtenaren en autoritei ten. Een flinke geldboete zal wel verkoe lend werken op verdachte's scheldinspira- ties. Spr. erchte een geldboete van 40 subs. 40 dagen. De politierechter veroordeelde tenslotte tot een geldboete van 25 subs. 25 dagen. De tegenpartij ging ook niet vrij uit Na de groep der tegenpartij van de Wou- brugsche-Hoogmadesche twisten moest te recht staan de los werkman J. C. B. uit Woubrugge. Deze had in Feb. C. W. L. uit Woubrugge uitgescholden voor al wat mooi en leelijk is. De scheldwoorden waren kracht bijgezet door een stomp in de maag can de tegenpartij, waardoor diens adem halingsorganen tijdelijk buiten werking werden gesteld. De officier vond dat verdachte niet in aanmerking kon komen voor een geld boete, en eischte een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden, met eer proeftijd van drie jaar, maar met de bij zondere voorwaarden, dat verdachte geer. overlast mag bezorgen aan derden op wat voor manier ook. Na eeniee wijze waarschuwingen ver oordeelde de politierechter verdachte con form den eis^b. Goed speurderswerk. Eenigen tijd geleden werden in de om streken van Leiden, des nachts, een aan tal ruiten ingeworpen met nieuwe steenen. De politie, die alleen eenige nieuwe stee nen tot haar beschikking had, was op on derzoek uitgetogen en het mocht geluk- Ken den uiteindelijken dader te H i 11 e- gom te achterhalen. De dader, D. G. van Z. uit H i i 11 e g o m, gaf de feiten toe en zeide, uit pure balda digheid gehandeld te hebhe" Officier: „Je zal wel nooit gedacht heb ben, vader, dat ze je zouden vinden, zoo zie je maar". Een flinke straf is volgens den officer op zijn plaats, terwijl verdachte ook de rui ten zal moeten betalen. De eisch werd een geldboete van 25 subs. 50 dagen hechtenis plus een voor waardelijke gevangenisstraf van een maand en betaling binnen zes maanden aan van Ulden een bedrag van 13.10 en aan Vlas veld een bedrag van 3. De uitspraak werd conform behoudens en aanzien van ee geldboete die ver minderd werd tot 3 subs 3 dagen. Het terugbetalen en de voorwaardelijke gevan genisstraf bleven gehandhaafd. Teeltvergunning vervalscht. A. H. grondwerker te Kat wij k aan Zee, had onder een teeltvergunning een valsche handteekening gezet. Na een con troleur uit Leiden, van de betreffende in stantie, als getuige gehoord te hebben, die niet veel wist te vertellen werd gehoord G. Aanhanen, tuinder te Kat wy kaanden R ij n, die verklaarde dat hij aan H. geen toestemming had gegeven om zijn naam on der de teeltvergunning te zetten. Als H. het gedaan had, dan zou hij hem wel zeker toe stemming gegeven hebben. Geldelijk na deel was er voor hem, getuige, niet aan verbonden. De Officier vroeg aanhouding van deze zaak en terugwijzing naar den rechter commissaris. De politierechter wees de zaak niet te rug naar den rechtercommissaris maar be sliste aanhouding tot over 14 dagen om als nog twee getuigen J.e hooren. Katjes gesneden. B. F. de R. koopman en P. A. los werk man beiden te Leidschendam, moes ten verschijnen omdat zij „katjes" gesne den hadden „van kopstukken van omge hakt, bewerkt hakhout", zooals de officiee- le documenten luidden. Verdachten gaven het ten laste gelegde toe, maar vertelden tevens, dat zij zulks al 5 jaar hadden ge daan en dat er nooit iemand iets van ge zegd had. De brigadecommandant van den rijksveldwacht te Delft, v. d. Scheer, ver- ti "de, dat er drie bossen „katjes" waren ge sneden, die elk op zich niet te omspannen waren. Verdachten hadden gemeend, dat zij het we! mochten doen omdat de „katjes" vol gens hen in het wild groeiden. De Officier van Justitie vond de feiten vaststaand. Een eerlijk mensch blijft af van iets. wat niet van hem is. Een ieder snijdt wel eens een „katje", maar deze verdachten haalden heele vrach ten weg Beiden staan niet zoo gunstig be- •cen\ rrden voor spr. om tegen elk een ge vangenisstraf te eischen van vier weken. De politierechter vond ook, dat zij geen •rans mee tehcefden te hebben en veroor deelde hen conform den eisch tot vier we ken gevangenisstraf. 7 HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Luxor: Verbannen (Zarah Leander). Lily Mathé met haar Hongaa.rsche Zigeu nerjongens. Dramatisch Hong. Zigei nermuziek xleren avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag en Woensd. jn Uonaerdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Spionnage in de Maginot-Linie (Vic tor Francen, Vera Korène). Mevrouw blijft ont bijten. (Barbara Stanwyck, Herbert Marchall). Dramatisch Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, V* oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: San Francisco (tot en met Zondag- avond) (Clark Ga ble, Jeanette Mac- donald, Spencer Tracy) De goede aarde (van Maandag tot Don derdag). (Paul Mu ni, Luise Rainer). Realistisch- dramatisch Dramatisch lederen avond 815 uur. Zondag van 2-7 .ur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur natinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: De trek naar het Westen (Cary Coo per, Jean Arthur). Vrouwtjes aan den lijn (Cary Grant, Edward Everett Horton). Dramatisch Komisch lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: 3roadway-Bill (War ner Baxter, Myrna Loy). Ontmaskerd (Tim Mc Coy). Komisch Wild-West 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 rur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7