WEGVERZAKKING TE LANDSMEER. VIRGINIA'S KEUZE 3>e ÊcicbclveGou^omt Door een 3 1 overwinning op Breda behaalde B.M.H.C. Zondag te Bloemendaal het hockey- kampioenschap van Nederland. Een foto van de beslissende match Een ernstige wegverzakking nabij de gemeente Landsmeer (N.H veroor zaakte een volkomen stagnatie in het verkeer ter plaatse, daar ook de trambaan ernstig beschadigd werd Majoor G. Stürm is met ingang van 1 Mei benoemd tot luitenant-kolonel, garnizoenscommandant van het 12e regiment infanterie te Groningen Het 9000 ton metende m.s ..iNoordam", voor rekening van de Holland Amerika Lijn bij P. Smit Jr. te Rotterdam ge bouwd, is Zaterdag met goed gevolg tewater gelaten Het schip kiest zijn element Aan den vooravond van de groote Uurtsche volksstemming heeft Adolf Hitler nog een kort bezoek aan Weenen gebracht. De aankomst van den Führer in de .tweede stad van het Duitsche Rijk" Daladier, de nieuwe Fransche minister-president, bij het verlaten der woning van Leon Blum te Parijs, na een bespreking met zijn voorganger Heracles behaalde Zondag in den strijd om het lands kampioenschap een kostbare 2—1 overwinning op de Zuidelijke kampioenen P.S.V Een spelmoment uit dezen belangrijken wedstrijd FEUILLETON Naar het Engelsch door THEA BLOEMERS. 3) Zij zweeg, daar er een jongeman de deur inkwam. Michael zag dadelijk, dat het haar broer was. De jonge Farquhar was langer dan zijn zuster, maar hij had denzelfden slanken en sierlijken lichaamsbouw, en het zelfde koperkleurige haar. Alleen was er dit verschil, dat Virginia een veel krach tiger indruk maakte. Richard liep met lichtelijk gebogen schouders en ook zijn ge laatstrekken drukten niet die wilssterkte uit, die men op Virginia's gezicht kon le zen. De veiling begint over 'n paar minu ten, zei hij. Ik dacht, dat je er wel liever niet bij zoudt willen zijn. Wij gaan uit het zolderkamertje den boel bekijken, verklaarde zij aan Michael. Op dat oogenblik zag Richard de kande laars in haar arm. Waar breng je ze naar toe, Jinny? Er klonk iets smeekends in haar stem: Rickey, ik verkoop ze niet. Waarom niet? vroeg hij scherp. Omdat.... we moeten toch iets van alles redden.... Maar zij zyn één van de meest waar devolle nummers van de heele lyst. Gro- gan zegt het zelf. Hij zal ze pas het aller laatst aan den man brengen. Hij zal ze heelemaal niet aan den man brengen. Och jij, sentimenteele onzin! Het meisje werd wit, maar hij liep ge prikkeld door. Mijn broer is niet altijd zoo, veront schuldigde zij hem tegenover McMillan. Daar ben ik van overtuigd, zij hij har telijk. Haar gezichtje klaarde op. Ik hoop, dat u de andere dingen krijgt, die u hebben wilt. Ik denk wel, dat u moeder's stoeltje met eerbied zult behan delen. Vóór hy kon antwoorden draaide zij zich om en ging de trap op. Michael McMillan volgde haar met zijn oogen, en, uit de ka mer keek ook Anthony Bleecker haar na. II De man op het tafeltje. Virginia vond het onaangenaam om bo ven Rickey te ontmoeten. Hij zou natuur lijk blijven praten over die kandelaars. En zijn was niet van plan om toe te geven. Ge woonlijk wist Rickey zijn zin wel door te drijven, maar ditmaal zou het hem niet ge lukken! Maar zy had zich vergist. Toen zij de zolderkamer in kwam, stond Rickey bij het raam. Kom hier, Jinny, zei hij opgewonden. Heb je ooit zóoiets gezien? Die laatste auto heeft een paar groothandelaren uit New- York gebracht Eén van de vendumeesters vertelde mij, dat zij al ja^en een oogje op ons huis hebben gehad, in de hoop, dat we het zouden verkoopen. Zij kwam naast hem staan. Beneden haar lag de tuin in felle tinten, als een modern schilderij: vlammende kleuren van bloeien de chrysanthen tegen het bijna zwarte groen van de palmstruiken, een bonte kleu renmengeling van groepjes kijkers, daar boven het harde blauw van de lucht en op den achtergrond het blauw van de rivier die den hemel in zich gevangen scheen te houden. Virginia had een gevoel, alsof het niet echt was wat er gebeurde. Haar heele le ven was dit h a a r huis geweest, haar tuin. Een kale, oude gevangenis had het haar soms geleken, maar nu, nu het niet lan ger van haar zou zijn, kreeg het groote vaarde. Haar thuis. Zij was hier geboren. De meubels, die de vendumeester aankon digde, waren haar meubels geweest, het bed waarin zij had geslapen, de tafel waar van zij had gegeten, waren ook haar eigendom geweest. Zij wendde zich plotse ling om en snikte. Rickey sloeg zijn arm stevig om haar heen. Kom, Jin, suste hij, we gaan toch niet huilen, wel? Die lieve Rickey! Dat was echt iets voor hem, om zoo iets te doen. Zij had ruzie verwacht, en nu troostte hij haar! Ze waren nu aan vader's bureau. De stem van den verkooper verhief zich met frissche kracht: Dames en heeren, antiek koperdryf- werk aan de sloten en een koperen adelaar met gespreide vleugels! Virgina hief haar hoofd weer op en luis terde. De oude adelaar, die lieve vriend uit haar kinderjaren! O, en de geschiedenis van het oude bureau, waaraan zij haar vader zoo dikwijls had zien zitten, terwyl zyn smalle witte hand met den grooten zegel ring aan den ringvinger, over het blanke papier schoof! Het bureau kende vader's on stuimige geestdrift uit de eerste dagen, dat hij was begonnen te dichten. Maar het ken de ook de nederlaag van zijn droomen, de nederlaag, die zijn teere, fijngewrochte ver zen leden in dezen modernen tijd, met zijn nieuwe vormen en zijn onversierd realis me. De adelaar, die Virgina eerst een triomfverkonder had toegeschenen, was har langzamerhand een sybool der misluk king geworden. Er werd levendig geboden. De man, die de kandelaars had willen hebben, zat op den rand van een kleine tafel en riep zijn bod telkens tegen dat van den afslager in. Virginia keek belangstellend naar hem. Hij was niet knap, vond zij, maar hij had een zekere jongensachtige charme, die haar voor hem innam. Terwijl zy op hem neer keek, keek hij op tot een groet. Zij vond het aardig van hem en haar stralend ge zichtje zei hem dat. Mrs. Bleecker deed haar bod telkens met een koele, zakelijke stem. Virginia had wel van de Bleeckers gehoord. Anthony, de eenige zoon, was bij de marine. Zijn vader was multi-millionnair, maar het was nu eenmaal een traditie, dat in elk geslacht een Anthony Bleecker de zee zou bevaren in dienst van zijn vaderland. Zij wist ook, nietegenstaande haar afzondering, dat de jongeman erg veel succes had bij het vrou welijk geslacht. Zijn moeder scheen daar niets op tegen te hebben, want ieder oogen blik kwam zij met de groote auto naar An napolis en had dan steeds een meisje bij zich, niet altyd hetzelfde, maar wel altijd een, dat knap was en rijk. En dan was An thony altijd de trouwe begeleider van zyn moeder en haar charmant gezelschap. Als mrs. Bleecker haar zinnen op de se cretaire had gezet, zou zij har wel krijgen ook. Zij heeft zooveel geld, dat zij niet weet wat ze er mee moet doen,' zei Vir- gnia, terwijl ze haar broer het kleine da metje aanwees. Maar mrs. Bleecker kreeg het bureau toch niet, wat plotseling begon een meisje te bieden Zij scheen heelemaal alleen te zyn en stond met haar handen ir de zak ken van een dikken geruiten manteL Zij was te dik om een Schotsche ruit te kun nen dragen, dat had zij toch wel kunnen weten. Maar haar gebrek aan smaak werd vergoed door haar frisch, aardig gezicht en de bruine krullen, die onder het strakke blauwwitten hoedje te voorschijn spron gen. Zij scheen het bureau absoluut te wil len hebben en bood kalm tegen Michael en mevrouw Bleecker op. De vaklui zwegen allang, de prys ging veel te hoog voor hun winstpercentage. Rickey luisterde in ademlooze spanning. Zeg Jin, als dat zoo doorgaat, hebben we straks een fortuin binnen! Het bureau werd ten slotte het eigen dom van het meisje met den bdauwen hoed. Michael werd de gelukkige bezitter van het Chippendale stoeltje en van een an deren antieken leuningstoel, terwijl mrs. Bleecker met de oud-Hollandsche lepels ging stryken! (Wordt vervol ffdT.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5