Steunt 287177 MAANDAG 11 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana hebben Zaterdag het concours hippique in de Houtrusthal te Den Haag bijgewoond. Vanaf de eeretribune volgen de Koninklijke Bezoeksters het programma. GYMNASTIEK R.K. SPORTVEREENIGING „DOCOS". De lesavonden en uren van bovenge noemde afdeeling zijn als volgt: Jongens van 613 jaar Maandag van 5.156.15 uur. Jongens van 1317 jaar Maandag van 6.15—7.15 uur. Heerenleden Dinsdag van 89.30 uur. Jongensafdeelingen zaal Pieterskerkhof, leider de heer Duindam. Heerenleden zaal Heerensingelschool, lei der de heer v. Dam. Nieuwe leden kunnen zich opgeven aan bovengenoemde lesuren of aan het secre tariaat P. Meershoek, Vliet 32. In Mei zullen voor de jongensafdeelin gen wederom onderlinge wedstrijden wor den gehouden om mooie prijzen; zij zullen zooals anderen jaren gehouden worden op Zondagmiddag, waarbij ook de ouders wor den uitgenoodigd. Jongens, die zich deze week als lid aanmelden, kunnen nog mee doen aan bovengenoemde wedstrijden. Ook de heeren afdeeling zal dezen middag haar medewerking geven als demonstratie of wedstrijden. PAARDENSPORT HET CONCOURS HIPPIQUE TE DEN HAAG. Het concours hippique in de Houtrust hal te 's Gravenhage begon Zaterdag, den morgen van den tweeden dag reeds vroeg, want omstreeks 10 uur werd een aanvang gemaakt met de voorkeuring van de dres- suurproef L. Precies om twee uur des middags werd een aanvang gemaakt met de voorkeuring der jachtpaarden. De einduits'ag werd als volgt: 1. dr. H. M. E. Schürmann, Den Haag, met Blarney Boy, gereden door den heer Hensen; 2. Amsterdamsche Rijtuig Mij. met Sheik, gereden door mevr. Grundlach; 3. ritm. C. F. Pahud de Mortanges, De venter, met Silver Star; 4. J. v. d. Eijn- den, Arnhem, met Simons Folly, gereden door mevr. Constandse; 5. J. A. Ruijs. Den Haag, met Terrance; 6. E. Ph. Elias, Den Haag, met Paprilea; 7. D. H. Pasman, Den Haag, met Sportwelt; 8. It. M. J. v. d. Hoog, Ede. met Courantain; 9. It. J. Hoyte- ma van Konijnenburg, Amersfoort, met Tatjana; 10. N. Uijtendaal, Breda, met Poluf; 11. J. W. van Rees, Wassenaar, met Sportsman. Na een herhaling van enkele demonstra- van den eersten dag, waaronder het voor rijden van het paukenpaard voor de Ko ninklijke Familie, kwam het vervolg van dressuurproef L. waarvan des morgens de voorkeuring had plaats gehad. Het resultaat werd als volgt: 1. kapt. J. J. Mojet, Den Haag, met Thronfolger; 2. It. J. Hoytema var. Konij nenburg, Amersfoort, met Tatjana; 3. Stal Duinhoeve, Den Haag, met Romi, gereden door mevr. van Hoboken; 4. The Balfour Farm, Hillegersberg, met Rosine, gereden door den heer D. Siem Jr.: 5. ritm. C. F. Pahud de Mortanges, Deventer, met Ma- del wie du; 6. kapt. W. Th. Carp, Den Haag met Roland; 7. H. v. d. Bergh Jr., Scheveningen, met Kachama; 8. J. A. H. Boeseken, Den Haag, met Flirt, gereden door mevr. Kahn; 9. N.V. Oranje Manége, Scheveningen met Daisy, gereden door mej. Pauptit; 10. R. J. J. Hiemstra, Den Haag, met Scottish Maid. De middaguitvoering werd besloten met het nummear rijpaarden, gereden door dames, waarvoor 19 deelneemsters in den ring verschenen. Doordat hiermede op ensemble werd ge keurd, duurde het vrij lang ëer de beslis sing van de jury viel. Het resultaat werd: H. Modderman, Leiden, met Gidian, Biber, gereden door freule Just de la Pais- sière; 2. Amsterdamsche Rijtuig Mij. met La Pelouse, gereden door mevr. Feenstra; 3. N.V. Oranje Manége, Scheveningen, met Blue Bird, gereden door freule Graswin kel; 4. The Balfour Farm, Hillegersberg, met Flying Dutchman, gereden door mevr. Siem; 5. Tattersal Manége. Scheveningen, met Danny Boy; 6. N.V. Oranje Manége, met Lanturiu, gereden door mej. Pauptit. De avondwedctrijden. Om 8 uur werden de wedstrijden voort gezet met het springconcours M. Het parcours ter lengte van 340 meter, hetwelk in 58 seconden moest worden af gelegd, bevatte 9 hindernissen met dertien sprongen. Het eindresultaat werd ten slotte: 1. N. Uytendaal met Bluf 0 ft. 19 sec.; 2 L. J. Uytendaal met Clou de Fer 0 ft. in 20 sec.; 3. ritmeester G. P. de Kruyff met Gio- vinezza 4 ft. in 19 sec.; 4. ritmeester A. D. C. van der Voort van Zijp met Hannes 4 ft. in 20 sec. De verdere prijs winners zonder over springen met de vo'gende resultaten: 5. D. H. Pasman met Dunenbank 3 ft. in 49 sec.; 6. luitenant-kolonel J. M. de Kruyff met Berly 3ft. in 52 sec.; 7. D. C. T. Modderman met Koeningshusar 3 ft. in 57 sec.; 8. ritmeester van der Voort van Zijp 3 ft. in 58 sec. E. Kahn wint met Espoir den samengestelden wedstrijd. ,Ook de derde dag van het concours hip pique in de Houtrust-hal bracht een uit gebreid en interessant programma waarbij goede sport geboden werd. Het begon al weer vroeg, want des morgens om tien uur ving de jury aan met de voorkeuring van het nummer zware dressuur, waarvoor 10 van onze beste dressuurpaarden aan den start verschenen. Daarna werd een aanvang gemaakt met de voorkeuring voor de lichte dressuurproef als onderdeel van den samengestelden wedstrijd. De einduitslag van den samenge stelden wedstrijd werd hierdoor als volgt: 1. E. Kahn met Espoir 562 punten; 2. D. Siem met Rosine van The Balfour Farm 493 1/3 punt; 3. Mej. E. S. Tack met Mvs^- terie 488 1/3 pnt., 4. Ritmeester C. F. Pa hud de Mortangesc met Madel Wie Du 477 2/3 pnt., 5. H. v. d. Bergh jr. met Kacha ma 477 punten. De uitslag van het nummer zware dres suur, welke na een demonstratie van Otto Schuman bekend werd gemaakt, luidde als volgt: 1. Mej. Pauptit met Brown Eyes van de Oranje Manege; 2. luit. J. Hoytema van Konijnenburg met Tatjana, 3. kapitein J. J. Mojet m etThronfolger; 4. Mej. Pauptit met Daisy van de Oranje Manege; 5. Mej. E. S. Tack met Mysterie. De laatste avond bracht naast enkele show-nummers, twee springconcoursen, waarvan het eerste alleen voor dames. Het eindresultaat was: 1. Mej. D. Verschure, met Gratefut, p. fouten, in 39 sec.; 2. mevr. Grundlach, met Robert van de A. R. M. 00 ft., in 40 sec., 3. mej. Matthes, met My Hope, 4 ft., in 34 sec., 4. mevr. F. Hammer, met Xenophon, 4 ft., in 36 sec., 5. mevr. Kahn, met Espoir 4 ft., in 37 sec., 6. mevr. Feenstra, met Ruby, van de A. R. M. O. 4 ft., in 39 sec. Het slot van de wedstrijden werd ge vormd door een springconcours P (puisan- ce) om de groote zilveren medaille van Z. K. H. prins Bemhard. Het parcours van 230 meter omvatte acht hindernissen, tot een maximum hoogte van 1.40 m. en moest worden afgelegd met een snelheid van min stens 300 meter per sec. Hoewel de hin dernissen fair waren, was de opstelling zoodanig, dat het parcours moei'ijk mocht .worden genoemd. De eerste die een fout loos parcours maakte was ritmeester de Kruyff, op Giovinezza, in 25 sec., de vol gende was ritmeester Pahud de Mortanges, met Wapi, in 25 sec., Daarop volgde de militaire ruiter was res. luit. Vlielander, met Wapi, in 25s ec., Daardop volgde de heer D. H. Pasman, met St. Georges, in 26 sec., en toen was het alweer een mili tair die foutloos sprong, nl. ritmeester van der Voortv an Zijp, met Present, in 27 sec,. Dit vijftal moest overspringen over ver hoogde hindernissen en hierna luidde de uitslag als vo'gt: 1. Ritmeester van der Voort van Zijp, met Present, 0 fouten, in 27 sec.; 2. Rit meester de Kruyff, met Giovinezza, 4 ft., in 25 sec.; 3. D. H. Pasman, met St. Geor ges, 4 ft., in 26 sec.; 4. Ritmeester Pahud de Mortanges, met Madel wie Du, 4 ft., in 27 sec.; 5. res. luit. Vlielander, met Wapi 4 ft., in 31 sec., Zonder overspringen kwamen met 4 ft., rond: Ritmeester A. D. C. van der Voort van Zijp met Hannes, D. H. Pasman met Sello, J. v. d. Enden, met O. K. II, D. H. Pasman, met Jagdheld en ritmeester van der Voort van Zijp met Present. DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Gisteren zyn op Woudestein draverijen gehouden. De uitslagen hiervan luiden: Prijzendravij vierde klasse, afstand 2000 M. om den E-prijs: 1. Y. Kernei (2040 M.), eig. Haan, K.M. tijd 1 min. 29 sec.; 2. Bou- winn Scott (1980 M.) eigen, van der Veen. Prijzendraverij tweede en derde klasse, afstand 2000 M. om den F-prijs: 1. Breaka way Scott (2020 M.), eig. van den Elshout, JAARVERGADERING NED. OLYMPISCH COMITÉ. Bespreking over de Spelen van 1940 te Tokio. Onder leiding van mr. A. Baron Schim- melpenninck van der Oye werd Zaterdag- in „Krasnapolsky" te Amsterdam de jaar- lijksche algemeene vergadering van het Nederlandsch Olympisch Comité gehouden, waarbij veel aandacht werd geschonken aan het moeilijke probleem inzake de licha- me ijke opvoeding van de Nederlandsche jeugd. Een terugblik over het afgeloopen jaar leert ons, aldus de heer Schimmelpenninck in zijn openingsrede, dat de sport zich over het algemeen op bevredigende wijze heeft ontwikkeld, ondanks financieele moeilijkheden, waarin sommige sportbon- oen verkeeren. Maar donkere schaduwen teekenden zich af, toen de kwestie van de Zondagswet door de regeering weer aan hangig werd gemaakt. Spr. wekte alle spor bonden en vereeni- gingen, bij het N. O. C. aangesloten, op, dat zij propaganda zullen maken voor de ge dachte, dat de lichamelijke opvoeding die p'aats gaat innemen welke haar, haar groote waarde voor het algemeen belang en voor de sport in aanmerking genomen, in wezen toekomt. Het jaarverslag van den secretaris, den heer G. van Ro sem, die dóór ongesteld heid niet aanwezig kon zijn, werd goedge keurd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren G. van Rossem en K. J. J. Lot- sy, werden met algemeene stemmen her kozen. De Spelen van 1940. De voorzitter verstrekte vervolgens me- dedeelingen omtrent de Olympische Spelen van 1940. De verschillende besluiten van de I. O. C.-bijeenkomst te Cairo werden gememoreerd, waarbij spr. speciaal de verschuiving der data van de zomerspelen naar voren bracht. Deze verp'aatring biedt groote bezwaren omdat de dagen van eind September en begin October buiten den vacantietijd liggen. Moeilijkheden zullen ook ontstaan door het feit, dat de reis zoo langdurig zal zijn. De winterspelen zullen voorts zonder ski wedstrijden worden ge houden, hetgeen zeer te betreuren is. Waf de uitzending van een Nederland- sche delegatie betreft, de plannen hebben op het oogenblik nog geen vasten vorm aangenomen. Het voordeel'gst zal de reis waarschijnlijk via Quebec, Seatt'e en Yoko hama kunnen worden gemaakt. Omtrent de kosten van de uitzending van een Nederlandsche ploeg worden de noodi- ge gegevens verzameld, eveneens worden de problemen inzake het aantal deelnemers en de reirroute bestudeerd. De van Tuylbeker. Het bestuur van het N. O. C. kende aan den Nederlandschen Hockey Bond den van Tuyllbeker toe als bekroning voor de fraaie resultaten, welke het Nederlandsche hockey in 1937 heeft kunnen behalen. Het bestuurs'id van den Nederlandsche Hockey Bond, de heer Tj. van Holkema, nam den fraaien wisselbeker in ontvangst. Bfj de rondvraag kwam de lichamelijke opvoeding nogmaals ter sprake. De heer J. M. J. Korpsrshoek, voorzitter van de vereeniging van leeraren en onder wijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland, dankte het N. O. C. voor den steun, in het afgeloopen jaar bij het stre ven van de vereeniging verleend. De heer Edo Berg'-ma gaf uitdrukking aan den wensch. dat de waarschuwende stem van den N. O. C.-voorzitter inzake de lichamelijke opvoeding ook tót die in stanties zou mogen doordringen, welke hiervóór verantwoordelijk zijn. K.M. tijd 1 min. 32 2/5 sec.; 2. Xilandra (20S0 M.), eig. Klarenbeek. Prii zendraverij eerste klasse, afstand 2020 M.. om den D-prijs: 1. Hannover Pe ters (2080 M.), eig. van Dam, K.M. tijd 1 min. 23 3/10 sec.: 2. Zus Braun (2020 M.), eig. stal Hollandia. Kortebaan handicapdraverijen over maximaal 790 M.: Draverij A: 1. Determi nation (780 M.). eig. de Vlieger, tijd 1 min. 4 2/5 sec.; 2. Fatima (780 M eig. de Haan. Draverij B: 1. Zora (750 M.), eie. Kai ser, 1 min. 4 2/5 sec.; 2. Fatima (780 M eig. Haan; 3. Y. Kernei (740 M.), eig. Haan. AUTOMOBILISME DREYFUS WINT MET DELAHAYE DEN GROOTEN PRIJS VAN PAU De eerste groote automobielwedstrijd van dit seizoen, door de bochtige en nau we straten van het stadje Pau, is gister middag voor ruim 50.000 toeschouwers ge houden en cp verdiende wijze gewonnen door den Franschman Dreyfus in zijn don kerblauwe, compressorlocze Delahaye. Dreyfus legde den bijna 277 K.M. langen afstand af in den tijd van 3 uur 8 min. 59 sec., d.w.z. met een gemiddelde van 87.9 K.M. per uur, hetgeen een nieuw record beteekent. Het oude record sedert 1935 op naam van den Italiaan Tazio Nuvolari met een gemiddelde snelheid van 83.964 K.M. Met bijna twee minuten achterstand kwam als tweede de Mercedes Benz bin nen, welke gedurende de eerste helft door Caracciola, daarna dcor Lang werd be stuurd. Caracciola vestigde een nieuw ron derecord met een gemiddelde snelheid van 93.182 K.M. per uur. Het was drukkend heet tijdens den wed strijd. Het 2.769 K.M. lange traject door de bochtige straten van het stadje, waar op slechts een klein recht stuk voorkwam, was omzoomd met tienduizenden toeschou wers. De uislag luidt: Op zes renden: 3. Co- motti met Delahaye. Op dertien ronden: 4. Raph met Maserati. Op zeventien ron den: 5. Trintignant met Bugatti. WIELRENNEN Swift". De gisteren gehouden klassementrit mocht zich van de zijde der renners, nu niet in zoo'n groote belangstelling verheu gen, In de A- en B-klasse mankeeren er zoo nog enkelen, voor wien het bed een ongekende aantrekkingskracht bezit. Voor de A-klasse stond een rit van 9 maal 1700 Meter op het programma, ter wijl de B-klasse dezen afstand 6 maal moest afleggen, de C-klasse 4 maal en de juniores 2 maal. In de A-klasse werd het direct al een duel tusschen G. de Vink en N. de Romijn, de twee rivalen, die elkander iedere meter betwisten. Jammer dat laatstgenoemde met pech te kampen kreeg, waardoor de Vink met een straatlengte kon winnen. In de B-klasse ging de strijd hoofdzake lijk tusschen W. den Daas, H. Holswilder en J. de Boer. Laatstgenoemde wist zich met een voorsprong van 3 minuten als le te plaatsen, Th. Holst werd 2e. In de C-klasse wist M. Herreur alleen de rit uit te rijden, daar de anderen door pech moesten opgeven. Bij de Juniores wist Jo Veltman zich weer onbetwist le te plaatsen met als goe de 2e Jan de Graaff. SCHAKEN De NOTEBOOMWEDSTRIJD VAN HET LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP. DE OUD-WERELDKAMPIOEN Dr. M. EUWE WEDEROM TE LEIDEN. Hij zal drie partijen spelen. Evenals vorige jaren heeft het bestuur van het Leldsch Schaakgenootschap een tweedaagsche wedstrijd uitgeschreven, thans op Zaterdag 14 Mei a.s. des avonds van 711 en op Zondag 15 Mei d.a.v. van 15 en van 6 3010.30 uur. De deelnemers worden ingedeeld in groepen van 4, ver deeld over Hocfd-le en 2e klasse. In de Eeregroep wordt gestreden oni den Note- boom-wisselbeker. In die groep zullen dit jaar medespelen de oud-wereldkampioen Dr. M. Euwe, W. H. v. d. Nat, kampioer 1937 van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken, Prof. Dr. J. Droste, lid van L S.G. en P. J. Mühring één der sterkste Rotterdamsche spelers. Deze beker kwam het le jaar in het bezit van Dr. M. Eu.ve en het vorige jaar aan wijlen den heer P F. van Hoorn. De spelers, die aan dezen wedstrijd wil len deelnemen, moeten zich vóór 7 Mei a.s. opgeven bij den heer M. J. Drebers, Witte Singel 2, alhier DE PROM -DEGR. WEDSTRIJD POLITIESCH. CL. I—R.K. SCH. CL. 2 KON. II MOET OPNIEUW GESPEELD WORDEN. In het reglement op de competitiewed strijden komt de bepaling voor, dat een speler, die. meer dan 2 maal is ingevallen in een hooger tiental, niet meer voor het' lagere tiental mag uitkomen Evenals on langs de L. Arb. Schaakclub, heeft thans het bestuur der R.K. Sch. Cl. De 2 Kon. II ae fout gemaakt een speler te laten uit komen, die reeds 3 maal voor het le ge speeld had en wel aan het le bord. Daar hierdoor de overige 9 spelers ook allen eer> bord te laag hebben gespeeld, heeft het be stuur van den Bond, gezien het groote be lang van beide partijen bij promotie-degra- datiewedstrij len, bepaald dat dezen wed strijd in zijn geheel overgespeeld moet worden. Als datum daarvoor is vastgesteld Vrijdag 22 April in de theoriezaal van net Politiebureau. DE COMPETITIE. Het protest van Noordwijk afgewezen. Van den prom.-degr.- wedstrijd Voor schoten I—D. Noteboom I te Noordwijk, bleven twee partijen onbeslist, die beide voor Voorschoten gewonnen werden ver klaard. Het door de Noordwijksche ingediende protest over de beslissing van de partij H. Noort (V)Th. Pasman (N.), is thans ooor de commissie van arbitrage eenstem- mg afgewezen, daar deze partij wedero n voor H. Noort te Voorschoten gewonnen js verklaard. De uitslag is dus dezelfde ge bleven, n.l. een gelijk spel 55. DAMMEN KELLER WEDEROM NEDERLANDSCH KAMPIOEN DAMMEN. Gisteren is onder groote belangstelling in het parkhotel te Amsterdam de laatste ronde om het persoonlijk kampioenschap van Nederland dammen gespeeld. Door zijn partij tegen Ligthart te winnen wist de kampioen van 1937, de Amsterdammer R C. Keiler, zijn titel met succes te verdedi gen. Op de tweede plaats eindigde de IJmuidenaar Dukel. De uitslagen vna de laatste ronde lui den: Keiler wint van Ligthart. Dukel wint van Lochtenberg. Vos remise met Raman. Kinnegin wint van Rustenburg. Damme re mise van Suyk. Van Darleden wint van de Graag. De eindstand is als volgt: 1. en Neder landsch kampioen R. C. Keiler (Amster dam) 17 pnt. 2. B. Dukel (IJmuiden) 15 pnt. 3. J. H. Vos (Amsterdam) 13 pnt. 4. H. Kinnegin (Rotterdam) 12 pnt. 5, 6 en 7 F. Raman, W. Rustenburg en A. K. W. Damme (alle uit Amsterdam), ieder 11 pnt. 8 en 9 A. Ligthart (IJmuiden) en C. J. Lochtenberg (Amsterdam), ieder 9 pnt. 10, 11 en 12. P. J. van Dartelen (Haarlem), C. Suyk (IJmuiden) en A. de Graag (Heus- den), ieder 8 pnt. Na afloop van de partijen huldigde de voorzitter van den Nederlandschen Dam- bond, de heer A. van Broek, den kampioen, terwijl ook andere sprekers de verdiensten van Keiler prezen. Luchtverdedigingsfonds Postqiro denHaaq „STEEDS HOOGER". Voorzoo ver de nog te spelen partijen eeni- ge verandering kunnen brengen, is de uit slag van de gehouden wedstrijden der ver. „Steeds Hooger" te Katwijk aan den Ryn als volgt: Promotie en degradatie. gesp.gew.rem.verl. pnt. L. v. d. Valk 5 5 10 W. v. Rijn 5 3 117 W. v. d. Eshof 5 2 12 5 W. Wouters 5 113 3 C. v. d. Laken 4 2 2 2 J. Grimbergen 4 13 1 In deze wedstrijden hebben L. v. d. Valk en W. v. Rijn en W. v. d. Eshof zich in de eerste afd. weten te handhaven. Groep A. P. Bosman 4 2 1 P. v. d. Valk 4 2 1 R. de Lange 4 13 A. Boskamp 3 11 J. de Best 5 11 J Fennes 2 1 Groep B F. Meyer H. v. d. Boog P. Mulder Th. de Lange M. Vreeburg A. v. d. Eshof 5 KAMPIOENSCHAP VAN LEIDERDORP. Hoofdgroep gesp. winstpunten 1. J. Smit 13 21 2. L. v. Egmond 14 21 3. J. B. v. d. Wijngaard 14 20 4. J. v. Sandijk 14 20 5. C. Meinema 14 19 6. C. v. Sandijk 14 18 7. H. v. d. Vegt 14 18 8. W. v. Heusden 14 16 9. A. Spies 14 15 10. N. Hoo ge verst 13 14 11. R. Marbus 13 13 12. H. Bloemendaal 15 12x 13. W. Ramp 14 5x 14. A. de Langen 15 5x 15. G. W. de Rooy 14 3x 16. G. v. d. Voort 15 4x 2e Groep: gesp. winstpunten C. de Koning 10 15 W. Ove^evest 10 14 M. de Koning 10 13 A. Kruidenier 10 12 C. Zwanenburg 10 11 J. v. Tongeren 9 10 J. Goedhart 10 9 K. Spek 10 8 S Zwanenburg 10 7 W. v. d. Zwan 9 6 B. Hoogervorst 10 3x Daar de spelers vermeld met x, alle wed strijden niet hebben uitgespeeld, zijn deze voor de tegenpartij gewonnen verklaard. Met nog slechts 1 of 2 wedstrijden te spelen is in de Hoofdgroep nog niet bekend wie kampioen zal worden. Hoewel Smit de beste kansen heeft, is een beslissingswed strijd niet uitgesloten. Van de 2e Groep is na spannenden kamp met slechts 1 punt verschil C. de Koning kampioen geworden. Hoewel voor de 3e Groep alle wedstrij den nog niet gespeeld zijn is toch de kam pioen al bekend n.l. B. A. Hoogervorst, die hier met de eerepalm gaat strijken. Van deze groep hopen wij volgende week een ranglijst te vermelden. Wat een leven gister bij jullie! Je was zeker dronken? Heb je nog een proces-verbaal be komen? Ik niet... maar m'n vrouw wel. i (Lustige Kölner)

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12