RIJNSTREEK OMGEVING ZATERDAG 9 APRIL 1938 nF I.FJDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. fi HAARLEMMERMEER Geboren: Gijsbert, z. van J. Dompe ling en A. Griffioen. Willem, z. van P. Koole en E. Vromans. Rinze Tjibbes, z. van J. W. van Breen en M. Kooistra. Martina Gerritje, d. van J. Landsman en J. Bulteel. Willebrordus Bastiaan Ma ry nus, z. van A. J. Huijsman en A. G. Wakker. Maartje, d. van D. van Bergen en A. Roubos. Hendrikus Martinus, z. van T. J. Kauffman en I. Everaardt. Hillegonda Magdalena, d. van J. de Graaf en H. H. Blom. Bernardus Jozef, z. van W. Uitermark en C. M. van Gils. Da niël Johannes, z. van F. Klein en G. Tole- naars. Cornelis Theodorus, z. van L. Mens en C. W. Duivenvoorden. Engeii- na Apolonia d. van J. Bouwmeester en W. van Haastregt. Else Beatrix, d. van P. B. Behage en A. S. van Bakergem. Theo Albert, z. van A. H. Sandmann en A. Timmer. Maria Jacqueline, d. van A. Plug en L. E. Perlee. Maria Petronella' Gijsberta, d. van A. H. P. Clemens en M. J. van Kampen. Alida Johanna, d. van F. J. van der Peijl en M. W. Franken. Ondertrouwd: Teunis Claij 37 jaar en Kuintje Visbeen 26 jaar. - Johannes H. Lodewijk 24 jaar en Aartje Meijer 27 jaar. Adrianus Zorge 23 jaar en Louize L. Schram 23 jaar. Gehuwd: Karei Boorsman 27 jaar en Cornelia Geluk 21 jaar. Gerrit J. van Baaren 30 jaar en Willempje Versteeg 26 jaar. Frederik L. J. de Zwart 23 jaar en Aaltje van Dasselaar 25 jaar. Overleden: Lodewijk van Alphen, 39 jaar geh. met T. Karei. Pieter Wor- teel 49 jaar, ongeh. Magcheltje Reijne- veld 58 jaar geh. met G. J. Treur. Ja cobus van der Pol 56 jaar geh. met S. Treffers. Haasje Maarse 78 jaar geh. met D. Oor. Alida Wendelina de Vries 27 jaar geh. met M. A. Schouten. Pierk- je Amelander 73 jaar wede van E. J. den Daas. Elisabeth Horsman 87 jaar wed. van K. Avis. Pieter Brouwer 60 jaar geh. met J. Jansen. Barend de Wit 59 jaar geh. met A. Blyleven. Wilhelmina v. d. Werf! 56 jaar geh. met C. L. Huse- meier. KATWIJK Geboren: Aart, z. van T. den Duik en M. v. d. Leden Willem, z. van G. van Duyn en T. v. d. Boon Cornelis, z. van A. Zwaan en C. v. d. Plas Marytje Jaco- ba, d. van J. Paap en M. v. d. Plas Janny, d. van G. de Jong en C. Vlieland Jan, z. van M. de Vreugd en L. Vooijs Maartje, d. van J. Imp thorn en C. van Rijn. Ondertrouwd: E. Kuyt en J. Nengh C. Remmelzwaal en A. Kloos L. v. d. Plas en A. Varkevisser C. v. d. Plas en M. v. Duijn L. Noordervliet en W. Kuijt. Getrouwd: P. Ouwehand en J. Plug C. Zwaan en L. v. Beelen. Overleden: Pieter Barnhorn, 77 j. D. de Jong, 42 j. Gijsbertus Pronk, 38 j. Dirk Zwitzer, 24 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw-overzicht De aanvoer heeft zich thans beperkt tot enkele producten, waschpeen, kroten, Wit lof, Prei een een van de jonge groenten Radijs. Waschpeen bleef steeds goed ge vraagd, sommige dagen was het duus, vooral als de eenige vraag voor export was. In de gewone sorteering varieerde de prijs van 1.20 tot 1.50, fijne peen bracht zelfs tot f 2 per kist van 20 K.G. op. Grove peen ging voor 0.80 tot 1.05. Witlof ging slecht. Wel was in het alge meen de kwaliteit niet prima maar een prijs van 5 tot hoogstens 7 ped 100 Kg. voor de goede kwaliteit is toch wel erg weinig. Prei komt er aanmerkelijk minder dan vorige jaren. De prijs is matig. Van 3.40 tot 3.80 per 100 Kg. Kroten bleven in prijs stationaid. De val is tot stilstand gekomen toen het artikel van 2.10 tot 2.75 per 100 Kg. opbracht. Als het weer koel blijft, zal deze noteering nog wel even gehandhaafd kunnen blijven, is de verwachting. Van de jonge groenten is het de Radijs die aangevoerd wordt. Hiervoor was de noteering van 2.25 tot 2.75 p. 100 bos. Ook op den aanvoer en den prijs van dit product heeft het weer veel in vloed, LISSE Emmabloemcollecte. Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan de plaatselij ke vereeniging „Het Groene Kruis" ver gunning verleend om op Woensdag, 27 April a.s. in deze gemeente de z.g. Emma bloemcollecte te houden. De baten komen ten goede aan de plaatselijke afdeeling voor de T.B.C.-bestrijding. Houdt het in eere! Het plantsoen hoek Heereweg-Bondstraat is zoo goed als nagenoeg gereed. Wij kunnen niets anders zeggen dan dat het schitterend is en deze hoek is dan ook aanzienlijk verbeterd. In verband met het eventueel betreden van het plantsoen heeft de burgemeester dezer gemeente zich gewend tot de jongens en meisjes van Lisse met het navolgende: Tegenover het gemeentehuis is nu een mooi plantsoen. Ik vraag jullie allen niets er van te derven of stuk te maken en nooit buiten de paden te loopen. We heb ben het aangelegd om vreugde te geven aan de oogen van groot en klein. Houdt het dus in eere, evenals de paar andere plantsoenen, die we in Lisse hebben. Gevestigd: A. C. M. van den Berg uit Heemstede J. G. Verhaar uit Am- Sterdam H. J. Nigten uit Haarlemmer meer P. C. M. Siemons uit Oudenbosch C. Faas uit Heemstede M. Manné uit Noordwijkerhout L. Duurland uit Hen gelo A. de Vries uit Opsterland. Vertrokken: A. H. Westerveld, naar 's Gravenhage J. Th. A. van Die- men naar Noordwijkerhout A. C. A. Tissing naar Amsterdam L. C. Th. El- fering naar Wateringen G. van Wierin- gen naar Amsterdam. NOORDWIJKERHOUT Geslaagd. De heer J. Oostdam E.Zn., alhier, slaagde met lof voor het diploma spreken in het openbaar. Werkloosheid. Bij het begin dezer stonden 232 personen als werkloos inge schreven, waaronder 167 steuntrekkenden, 11 waren werkzaam in de werkverschaf fing. OEGSTGEEST Personalia. Met ingang van 26 April a.s. is benoemd tot vakonderwijzeres in de Fransche en Engelsche taal, aan de Ko ningin Wilhelmina-school te Apeldoorn, mej. A. M. de Troye te Oegstgeest. RIJNSBURG Tuinbouw-overzicht Het artikel waspeen is thans het hoofd product van aanvoer en er komt ook wer kelijk nog een flink kwantum. De prijzen zijn best. Er is goede vraag voor export. Betaald wordt van 1.201.60 ptr kist van 20 K.G. Fijne waspeen gaat zelfs tot 2.10 per kist. Kroten gingen vlug weg tegen redelijken pry's, 2.10 tot 2.70 per '100 K.G. Witlof gaat slecht en geeft vcor de tuinders niet veel in het laadje. De le soort gaat vcor 4 tot 6 per 100 K.G., 2e kwaliteit van 2.50 tot 3. Uien bren gen van 12.10 tot 13.10 per 100 K.G. op. Bloemenhandel. Zelfs met het koele weer der laatste dagen is de aanvoer nog van zoodanige beteekenis, dat de prijs niet op voldoend peil kan komen. De mas sa tuxpen gaat weg voor 0.60 tot ƒ0.13 per dozijn. Een enxel extra partytje kan het wel eens tot 0.18 a 0.20 haien, maar ook draaide er nog een gedeelte door, soms van zeer goeae kwaliteit. Met de Narcissen gaat het iets beter. Een groot kwantum is door de hagelbuiën zoo be schadigd, dat ze niet meer voor den han del te gebruiken zijn. Er komen intusschen ook nog veel snijoloemen als Margrieten, Anemonen, Lathyrus, Muurbloemen, enz. Ook hiervoor zijn de prijzen niet loo- nend. SASSENHEIM Bloembollencultuur. De plaatselijke afdeeling van de Algemeene Vereeniging v. Bloembollencultuur hield Vrijdagavond haar voorjaarsvergadering in „Het Bruine Paard". De opkomst was niet schitterend. In zijn openingswoord wees de voorzit ter, de heer G. Vlasveld, op de minder roos kleurige toestand van het bloembollenvak op het oogenblik. Door het bijzonder zach te voorjaar is de aanvoer van bolbloemen ook in het buitenland te groot met als ge volg slechte prijzen, en daardoor geen lust om reeds wederom vood het a.s. seizoen te bestellen. De berichten uit Amerika en Engeland over den handel zijn slecht; Zweden kocht goed, ofschoon de hotelstaking ook op den bloemenhandel haar invloed heeft doen gelden; Noorwegen zal weder hetzelfde kwantum van verleden jaar toelaten, plm. 470.000 Kg. Frankrijk is momenteel uitge schakeld door de zwakke koers. In Duitsch- land wordt met ons product goed gewerkt en daar zou weJ meer naar toe kunnen, de stand der clearing-rekening is echter op het oogenblik niet gunstig. Het verheungt spr. naast dit sombere beeld ook blijdere mededeelingen te kun nen doen: Heden zijn de aftrekpercenta ges voor het surplusfonds bekend gewor den: hyacinthen blijft 15 pet., vroege tul pen wordt 6 pet., late tulpen 0.75 pet. In het begin was voor tulpen 24 pet. aftrek bepaald. Narcissen zijn verlaagd van 15 op 3 pet. Voor de kweekers inderdaad een meevaller. Uet narcissen-areaal is met 5 pet., zijnde 30.000 R.R. uitgebreid. Het jaarverslag van den penningmeester werd door den heer J. Heemskerk uitge bracht. Voordeelig saldo 534.90. De heeren J. Wijntjes en D. Zandbergen gaan Maandag als afgevaardigden naar Haarlem; secundi de heeren A. J. Blinde en W. Moolenaar. Beschrijvingsbrief noch rondvraag lever de iets belangrijks op. Geslaagd. Voor het examen costu- mière zijn geslaagd de jongedames Hendrie v. d. Geest, Lina Beijk, Dora Geerlings, Ju liana Perfors, Klaske Dykstra, Jacoba Rhijnsburger, Margaretha Moolenaar en Pleuntje van Eek. Voor het examen Lingerie: Corrie Zwet sloot, Ada v. d. Horst, Rie Logher, Jo v. Diest, Greta Beugelsdijk, Catalina Nicola, Trijntje de Boer en Pieternella v. d. Zaal. Allen werden opgeleid bij de Zusters van het St. Annagesticht alhier. Emmabloem. De jaarlijksche verkoop van de Emmabloempjes ten bate van de t.b.c.-bestrijding zal plaats hebben op Don derdag 14 April a.s. WARMOND St. Josephsgezellenver. Maandag 11 April zal in de verplichte bijeenkomst, wel ke om 8 uur aanvangt, den heer Th. v. d. Zalm een boekbespreking houden. Het boek wat behandelt wordt heet „De wilde jager VOORSCHOTEN Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer J. W. Eggink Jz., is geslaagd voor het di ploma Rijkstuinbouwschool te Lisse. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling te Voor schoten stonden op Zaterdag 2 April 1938 als werkzoekenden ingeschreven 1 betonwerker, 2 grondwerkers, 5 tim merlieden, 1 taludwerker, 1 kunsthoorn- bewerker, 1 gereedschapmaker, 1 zilver smid, 1 lasschei, 1 loodgieter, 4 monteurs, 2 rij wielherstellers. 1 scheepmaker, 1 radio- techniker, 1 spinner, 1 electricien, 1 slager, 43 land- en tuinarbeide~s, 8 chauffeurs, 1 kok, 1 loopknecht, 1 schipper, 1 stuurman, 2 transportarbeiders, 1 kantoorbediende, 1 dagmeisje, 3 fabrieksarbeiders. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden voor werkgevers: der voormiddags van 912 uur ten ge meentehuize; voor werknemers: des voor middags van 99.15 uur in het Ambachts huis, Voorstraat 14. VOORHOUT Geboren Elisabeth, d. van P. W. Vlasveld en A. A. v. Rijn Antonia, d. v. F. J. M. Jirka en J. H. Kaandorp. Overleden Joanna Jerona, dochter van P. van der Holst en M. v. Schie. Ondertrouwd: J. C. Zuidhoek, 21 jaar, kapper, wonende te Noord wijk en J. M. van Wouw, 20 jaar, wonende te Voor hout. WASSENAAR Passiespel op Goeden Vrijdag Het behoort tot de traditie van reeds eenige jaren, dat door de Kruisvaart op Goeden Vrijdagavond een Passiespel wordt opgevoerd. Die traditie zal ook dit jaar worden voortgezet en evenals vorige ja ren is de toegang tot de groote zaal in het R.K Vereenigingsgebouw geheel gratis. Iedereen is welkom, doch kinderen bene den de 12 jaar mceten onder geleide zijn. Voorts is zoowel rooken als applaudiseeren verboden. Het spel zal worden uitgevoerd na afloop van de lijdensmeditatie in de Parochiekerk „St. Willibrordus". Pas dan ook worden de zaaldeuren geopend. Dit jaar is het Passiespel gansch afwij kend van dat van vorige jaren. Het is van een innig devote inhoud en zal onge twijfeld ontroeren. Te verwachten valt, dat het weer stamp vol zal zijn. De duur van het spel is on geveer VA uur. Geboren Hermanna Egberdina, doch ter van J. Vermaas en E. Moman Mar- janne, dochter van J. A. Vriesman en M. J. E van Heusuen Alida Agatha, dochter var G. A. Hakkeling en A. Breewel Joannes Michael Petrus, zoon van J. H. Spruijt en F. R. v. d. Geest OttoLne Johanna Henrietta, dochter van C. H. Hane- graaff en A. Elink Schuurman. Ondertrouwd: A Tangelder en K. Lund J. Waveiein en E. T. Hollestelle M K. L. Kernen en C. B M. Kerckhoff H. Hesse en J. G. Oostendorp G. Starre ei E. C. Gerth D. J. de Bie en A. J. Ok- kerse. Getrouwd: B. J. Barendse en M. C. Schinerius H J. v. d. Vlekkert en C. T es ink P. de Keijzer en R. I. von Schrei- bershofen. Overleden: Antonia Maria Cornelia Zuidgcest, 73 jaren, echtgenoote van C. N. Verhoeff Adrianus Rietkerk, 71 jaren, echtgenoot van M. A. Plooster. Vertrokken: F. W A. Schepers naar Delft, Nwe. Plantage 16a P. A. de Vries naar Wehl, E 23 M. Korn naar den Haag, Spuistraat 16 A. G. Geppert naar den Haag, v. Hogenhoucklaan 79 M. Bosma naar St. Nicolaasga 391 M. Seppi naar Dmslaken, Did., Weselerstr 73 K. Snel naar Rotterdam, Bergweg 323 L. A. E. Rettberg naar den Haag, Hobbemastraat 171 R. Statimann naar Unterberg, Oos tenrijk F. Stangl naar München, Did. E Bouws en vrouw naar A'dam-C., Prin sengracht 981 J. H. Teunissen naar den Haag, Ruigrocklaan 74 H. J. van de V ekkert en vrouw naar Voorschoten, Donklaan 7 Wed. Louwerens geb. Weij- ers en gezin naar A'dam, Fr. v. Mierisstr. 115 C. O. A. Ham naar Delft, v. d. Mas- tenstraat 29 - Th. Winkler naar den Haag, Kazernestraat 58 A. C. J. Noteboom geb. van Ravels, naar Geit, Belg. R. de Roos naar Delft, v. Leeuwenhoeksingel 24 A. Bierman naar Voorhout, v. d. Bergh van Heemstedeweg 3 C. S Sanders naar den Haag, J. v. Nassaustraat 100 A. C. M. Aalders naar den Haag J. van Nassau straat 100 L,. Rohde naar den Haag, Be- zuidenhout 68 C. A. Noordermeer naar Sassenheim, Hoofdstraat 124 A. J. Schot man naar den Haag, Fiatgebouw Marlot, Flat 45; Wed. A. J. Bouwensch geb. Alphen v. d. Veer naar den Haag. Ger. Reynstraat 60 J. P. Elsevier en gezin naar den Haag, Columbusstraat 164 M. Bolten naar den Haag, Corn. Jolstraat 9 A. R. Ficker naar den Haag, Wilhelminastraat 92 J. Tonckens naar Batavia E. E. H. Herbst naar den Haag, Waalstraat 11 N. van Eenige en gezin naar den Haag, Eoylestraat 9 F. G. A Bakker naar Am sterdam, J. van Eijckstraat 11 E. R. van Bpkhorst en gezin naar Hilversum, Riegel- straat 100 A. Rooseboom naar New- York, Amerika. Gevestigd: M. A. R. A. Arts, RK, zonder beroep, uit Sittard, Schouwweg 52 J. W. Bouwny en gezin, geen, zonder be roep, uit den Haag, Bloemcamplaan 24 G. Bouwmeester, GK, zonder beroep, uit R'dam, v. Z. v. Nijeveltstraat 27 J. C. Brinckman en gezin, RK, handelsreiziger, uit den Haag, Santhorstlaan 63 P. J. H. Brokaar, NH, administrateur, uit Zeist, Oostdorperweg 117 J. G. Buitink en ge zin, GK, civiel-ingenieur, uit den Haag, St. v. 's-Gravesandeweg 23 J. Bijl, NH, leerares huishoudschool, uit Leiden, Lange Kerkdam 57 A. P. C. G. Dado, geen, zon der beroep, uit Boskoop St. v. 's-Grave sandeweg 7 M. B. W. C. Camps geb. Deuss, RK, zonder beroep, uit Hamburg, Did., Bloemcamplaan 16 J. Douwes en vrouw, GK, nouder v. e. diamantslijperij, uit A'dam, Prinsenweg 8 W. Drews, vreemd, D.Ev., kinderjuffr., uit den Haag, Julianaweg 16 K. Eickelpoth, vreemd, RK, dienstbode, uit Ratingen Did., Witten- burgerweg 164 E. Froning, vreemd, RK, dienstbode, uit den Haag, Bloemcamplaan 14 Wed. A. J. Furstner, geb. Dubourcq en zoon, geen, zonder beroep, uit den Haag, Schoolstraat 27 M. v. d. Harst, NH, ser geant capitulant Reg.t Gren., uit den Haag, Kamp Waalsdorp; spec. Comp. R. Gr. V. E. Heringa, geen, zonder beroep, uit den Haag, Middelweg 10 S. G. van Hoog straten en vr., geen, ing B.P.M., uit Voor burg, Hertelaan 7 R. Horneman, N.I., zonder beroep, uit Enschede, Raadhuislaan 4 W. B. var Horssen en gezin, geen, Rijks-ambtenaar Laboratorium, uit Leiden, Storm van 's-Gravesandeweg 58 Wed. G. L. C. A. den Beer Poortugael Barendregt geb. van der Horst en zoon. Rem., zonder beroep, uit den Haag, St. v. 's-Gravesande weg 43 A. Meder, vreemd, Ev.L., dienst bode, uit Turkije, Pr. Maiielaan 10 C. A. M. Mimpen, RK. zonder beroep, uit Gouda, St. v. 's-Gravesandeweg 135 A F. Naafs, NH, zonder beroep, uit Enschede, Katwyk- scheweg 33 F. A. Roberti, geen, dienst bode, uit Geldermalsen Raaphorstlaan 3 - F. Rodenburg geen, vertegenwoordiger, AARLANDERVEEN Sohietvereeniging „Schietlust". Don derdagavond vergaderde de Schietvereeni- ging „Schietlust" in de zaal van den heer W. v. d. Berg, tot het houden harer 10e jaarvergadering, tevens haar 2e lustrum viering. De voorzitter, de heei J. van Winkel, opende deze vergadering met een dank woord tot de aanwezigen en uitte tevens zijn dank, dat hy ook 10 jaar als voorzitter deze vereeniging heeft mogen leiden. De secretaris, de heer L. van Vliet, de penningmeester de heer H. K. Bardelmeijer en den Alg. Secundus, de heer M. Heijman, benevens 16 leden, herdachten hun 10-jarig lidmaatschap en werden door den voor zitter gefeliciteerd. Het aantal leden bedraagt thans 31. Hierna gaf de secretaris een keurig jaar verslag, wat onder dank werd goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester luidt als volgtinkomsten f 94.70, uitgaven f 73.32. Alzoo een batig saldo van f 21.38. De totale inkomsten over de afgeloopen 10 jaar bedragen f 1036.32 en uitgaven f 1014.94. Vervolgens ging de voorzitter over 'tot het uitreiken der behaalde prijzen, le prijs, H. K. Bardelmeijer; 2e prijs, Jac v. Vliet; 3e prijs, J. de Graaf; 4e prijs, W. Herr; 5e prijs, L. v. Vliet; 6e prijs, S. v. Krouningen, 7e prijs, I. Zwaneveld; 8e prijs, J. v. Win kel; 9e prijs, M. Heijman; 10e prys, B. v. Doorn. Tijdens de pauze werd een gratis con sumptie en sigaren aangeboden. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend de heeren M. Heijman, C. Schellin gerhout en H. K. Bardelmeijer. die met een groote meerderheid van stemmen werden herkozen. Hierna had een gratis tombola plaats met verrassingen. Tot leden der kas-commissie werden be noemd de heeren S. v. Kruiningen en W. Herr. Nogmaals werd een gratis consump tie uitgereikt. De wisselbeker ging over van H. K. Bar delmeijer op K. v. d. Steeg en de wissel- medaille, geschonken door den heer H. W. Verhulst, uit Leiden, aan W. Herr. Het voorstel van den heer I. Zwaneveld om den voorzitter als blijk van waardeering een vulpen aan te bieden, vond de algeheele instemming, voor welk geschenk bij de leden werd rondgegaan. Een voorstel werd aangenomen om by het te houden St. Nicolaas-prijsschieten, degenen die niet kan schieten in de laagste klas in te deelen. alzoo kunnen ook de leden die door ziekte verhinderd zijn, meerdere malen hun beurt inhalen. Hierna sloot de voorzitter deze zoo goed geslaagde 10e jaarvergadering. ALKEMADE Fonds voor Gewapende Dienst. In den loop des a.s. week zal in deze gemeen te de jaarlijksche collecte plaats vinden ten behoeve van het Fonds voor Oud-Mi litairen (Fonds ter aanmoediging en on dersteuning van den Gewapenden Dienst in da Nederlanden). Het Bestuur van het Fonds noodigt de ingezetenen uit deze col lecte met ruime bijdragen te steunen. Het doel is dien steun alleszins waard. Blij kens het laatst jaarverslag werd aan hulp behoevende oud-militairen 47.400.21 uitgekeerd, terwijl de collecte slechts 11.214.26 opbracht. Ten einde het nutti ge werk te kunnen voortzetten is de me dewerking van de geheele burgerij noo- dig. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkloozen bedroeg op 1 April j.l. 168. Hiervan waren 116 landarbeider; 19 bouwvakarbeider; 13 transportarbeiders; 9 dienstboden; 2 metaalbewei'kers; 5 fabrieksarbeider en 4 diversen. 31 werk loozen waren in werkverschaffing te werk gesteld. Het aantal werkloozen op 1 April 1937 bedroeg 179. Geboren: Ida Clasina, dochter van W. C. van der Geest en I. A. Koot. uit Laren NH., KI. Persy nlaan 2 A. Röckl, vreemd, RK, dienstbode, uit den Haag, Julianaweg 16 A. van Roon en gezin, NH, opzichter b d. werkverschaf fing, uit Noordwijk, Katw.weg 37 P. Stam, NH, sergeant cap b. h. Regt. Gren., uit Vlaardinger-Ambacht, Barakkenkamp, Waa'.sdorp S Th. Tettero, RK, slager, uit Oegstgeest, Kerkstraat 33 J. Tuvy, vreemd, P.I., zonder beroep, uit Capelle a. d IJssel, Corn, de Wittstraat 20 B. Vonk, NH, boerenknecht, uit den Haag, Vinken- laan 15 J.. Zandbergen, C.G., hulp i. <L huish., uit Valkenburg ZH., Gr. Hoefijzer- laan 42 T. van Zanten geen, zonder be roep, uit A'dam, Julianaweg 6. ZOETERMEER Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 13 April des avonds 7.30 uur ten Raadhuize. De te behandelen punten zijn: 1. Mede deelingen. 2. Vaststelling rooilijn kruin punt Stationsstraat-verbindingsweg Rok- keveen. 3. Aanwijzing stemlokaal voor stemdistrict I. 4. Verhuur grond Molen straat. 5. Benoeming van een 4e lid voor het bestuur van de drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten". 6. Dechargeering ont vangers van de voormalige gemeenten Zoetermeer en Zegwaart. 7. Aanvulling Al gemeene Politieverordening. 8. Aanschaf fing van 24 schoolbanken voor de openbare lagere school. 9. Conversie geldleening 27300 tegen een 3 A pet. annuiteitsleening 10. Wijzigingen begrootingen 1937 en 1938. Overleden: C. A. Bouwmeester, oud 8 mnd. W. van der Zwet, oud 64 jaar. Ondertrouwd: H. N. Pennings, jm. oud 23 jaren en A. J. van der Hulst, jd. oud. 24 jaar. J. G. M. Hoogduin, jm. oud 24 paar en J. A. Verhaar jd. oud 22 jaar. Ingekomen personen: J. Schut- tevaer van Roterdam. van Zundert van Sassenheim. M. M. van Berker van Bennebroek. G. Klomp van Oegstgeest. Cl. C. van Seggelen van Voorhout. P. C. van der Meer van Zoeterwoude. S.' H. van Breukelen van Zoeterwoude. W. Bervoets van Leidschendam. J. L. A. le Griep van Delft. M. L. Post van Pijnakker. M. A. Hogenboom van Oegstgeest. H. A. Verhaar van Wasse naar. J. Akkerboom van Leiden. Vertrokken personen: C. P. van der Meer naar Heemstede. M. G. Kalker naar Leiden. A. M. Tersteeg naar Amsterdam. M. P. M. Dongelmans naar Rijnzaterwoude. M. P. van Enge len naar Weesp. J. A. van der Zwet naar Den Haag. G. M. van Bemmelen naar Zoeterwoude. J. G. Janssen naar Waddinxveen. J. J. Rietbroek naar Loosdrecht. Th. W. Nederstigt naar Haarlemmermeer. F. J. L. Dohmen naar Maastricht. S. M. van Benten naar Lei den. L. Wesseling naar Den Haag. A. van Asselt naar Haarlemmermeer. G. van Vliet naar Nieuwveen. M. K. Zwetsloot naar Noordwijk. M. W. van Graas naar Ouder Amsteel. J. P. Ter- meulen naar Leimuiden. BODEGRAVEN Geboren Gerritje Marrigje d. v. M. van Brienen en P. Zekveld Leendert Cornelis z. van J. Lok en J. Verbree. Overleden: Jan Muys echtg. van M. J. van Dorp 64 j. Gevestigd: J. van Wijk, van Reeu- wijk C. de Groot van Hilversum M. van Brienen van Reeuwijk Fr. Mak van Alblasserdam J. van Leeuwen van Hilversum J. C. de Jong van Reeuwijk. Vertrokken: A. Mak naar Utrecht A. M. Amesz naar Gouda M. G. Regter naar Katwijk A. L" angerak naar He kendorp C. v. d. Sluis naar Zevenhoven J. J. W. Raab naar Arnhem H. J. v. d. Louw en gezin naar Zwammerdam D. Verbcon naar Rietveld G. Verboom en gezin naar Waarder. DE KWAKEL Verkoop kerkschapen. Op Donderdag werden alhier 48 schapen van de kerk verkocht, die gemiddeld per schaap op bracht 21.25. Aanbesteding. Bij den j.l. Dinsdag door den architect Herm. v. d. Zijden ge houden aanbesteding bouw kaaspakhuis voor den heer M. Verdegaal, is als volgt ingeschreven: C. F. van Heek, Aalsmeer 6213, D. Bruines, Uithoorn 6333; M. v. Gasteren en G. v. Scheppingen, de Hoef 6822; P. de Haas en G. v. Scheppingen, Mijdrecht 6868; K. P. Onel, Amsterdam 6900; C. W. Koeleman, de Hoef 7238; Ten Brake en Hohveg, Lichtevoorde ƒ7293; fa. C. Rijneveld, Uithoorn 7488; A. J. de Beus, Uithoorn f 7737; Gebrs. Vink en Veenman, Noorden 7328; M. J. Woerden, Mijdrecht 7889- W. J. v. Vliet, Nes a. d. Amstel 7950. Gunning volgens bestek aangehouden, „St. Genesius". Donderdag hield de tconeelvereeniging „St. Genesius" haar jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmeester blijkt, dat dit jaar aan de St. Elisabeth-vereeniging was afgedragen 232.50 als inkomsten laatste revue op voering. Besproken werd de muziekvereeniging T.A.V.E.N.U te helpen, wijl haar bestaan toch nuttig en noodzakelijk is in onze pa rochie. De manier waarop, zal a.s. Zon dag in een gezamenlijke bestuursvergade ring worden geregeld.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6