RIJNSTREEK Burgerlijke Stand (Tlaison £LC anc Baby- en Kinderkleeding MARKTBERICHTEN DONDERDAG 7 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD - PAG. 1 ALPHEN AAN DEN RIJN BEGRAFENIS Dr. H. J. LOVINK Onder bijzonder groote belangstelling is gistermiddag op de oude begraafplaats aan de Schoolstraat te Alphen aan den Rijn het stoffelijk overschot van dr. H. J. Lovink, oud-directeur-generaal van den Landbouw, oud-directeur-generaal van het departe ment van landbouw in Nederl. Indië, oud lid der Tweede Kamer en oud-burgemees ter van Alphen aan den Rijn in het familie graf bijgezet. Reeds lang voor de stoet van het sterf huis te Scheveningen arriveerde, stonden lsr.gs. den weg en nabij de begraafplaats duizenden belangstellenden opgesteld om den oud-burgemeester de laatste eer te be wijzen. De toegang tot de kleine begraafplaats, welke juist de vorige week buiten gebruik is gesteld, was door de gemeente-'politie, geassisteerd door Rijksveldwacht afgezet, zoodat slechts genoodigden en vertegen woordigers van overheids- en particuliere instellingen, waarin de overledene zitting heeft gehad, konden worden toegelaten. Onder hen waren de heer Brantsma, ko ninklijk houtvester, als vertegenwoordiger van de Koningin; de minister van binnen- landsche zaken, mr. H. van Boeyen; de mi nister van onderwijs, kunsten en weten schappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine; Staatsraad ir. J. J. Schokking; de heeren Roemer, R. M. Margono Djajo Ka- dikosoemo en H. Roebroek als vertegen woordigers van het departement van oeco- nomische zaken, dr. L. J. van der Waals, als vertegenwoordiger van den minis'er van koloniën, S. van Suchtelen van de Haere, opperhoutvester van de Koningin, de leden der Tweede Kamer F. E H. Ebels, B van Truyen en W. Drop, de heeren H. Molhuysen en J. C. Nysingh, namens het Kon. Ned. landbouwcomité, J. H. ten Thye, namens de maatschappij van dierengenees- kunde; N. L. Boeser, voorzitter van het col lege voor de visscherij, P. Stapel en ir. Klynhout namens de Holl. Mij. van Land bouw, W. F. Brunt en ir. P. Verhoeven namens den Bond van rundveefokvereeni- gingen in de Rijnstreek; S. H. Frederiks, directeur van gemeenteplantsoenen te Arn hem; J. H. Memelink, rentmeestér van het nationaal park de Hooge Veluwe; dr. Lou- rens. directeur van de Ryksseruminrich- ting te Rotterdam; mr. J. F. baron van Haersolte; prof. A. M. Sprengen en dr. A. Kröller, commissarisen van de Ned. Heide Mij.; prof. C. Molkema, rector magnificus van de Landbouw hoogeschool te Wage- ningen; G. Houtzagers, adj. directeur van de Ned. Heide Mij.; ir. P. J. Ott de Vries, oud-directeur B. O. W. in Ned. Indië, me de als vertegenwoordiger van de vereeni- ging Nederland in den Vreemde"; R. de Kat, oud-directeur van het departement G.B. in Ned. Indië, J. A. Steyn, directeur van het Staatsboschbeheer; E. H. Krelage namens de Algem. Ver. voor Bloembollencultuur; Hoenman, oud-onderdirecteur van den Landbouw; G. Koning, directeur van het gemeente-bureau voor beroepskeuze te Den Haag; J. A. Geluk, secr. van den Algem. Ned. Zuivelbond; L. A. Boon, algem. secr. van het Nederlandsch Trekpaardenstam boek; Jac. Smits, voorzitter van den Bond van Plantenhandelaren en van den Nederl. Tuinbouwraad; Stevens, oud-inspecteur van den Landbouw in Ned. Indië; prof. dr. Ber ger, directeur van het Veeartsenijkundig Staatstoezicht; L. Funke namens de hoofd administratie van het Kroondomein en voor de commissie inzake prachtvraagstukken; G van Leeuwen, directeur van Frederiks- oord, C. van Vollenhoven, namens den Statenkieskring Aalten der C.-H. Unie; P. A. M. Hackstroh, luit.-kolonel der Genie b.d.; C. W. F. baron van Boetzelaer van Dubbeldam; A. A. L. Rutgers, oud-direc teur van L. N. en H. in -Ned. Indië; J. M. A. Wynaendts van Resandt, oud-burgemees ter van Wageningen en oud-curator der landbouwhoogeschool; B. en W., de ge meente-secretaris en vele raadsleden van Alphen aan den Rijn; burgemeesters uit omliggende gemeenten; deputaties van het Wageningsch Studentencorps; de Wage- ningsche Vrouwelijke studentenvereeni- ging en de R.-K. Studentenvereeniging, van de Ver. Studiebelangen, afgevaardig den van de afd. Alphen v. d. Holl. Mij. van Landbouw, de C.-H. kiesvereeniging Groen van Prinsterer; de Lagere Landbouwschool te Alphen aan den Rijn, directeur en com missarissen van de Alphen Bank N.V. en zeer vele anderen. Precies om half drie arriveerde de stoet, bestaande uit acht volgauto's op de be graafplaats. De baar werd gedekt met een tweetal groote bloemstukken, waarvan een uit aronskelken van de Koningin getooid was met een lint, waarop de woorden: „ln dankbare herinnering aan de vriendschap met Prins Hendrik". De tweede krans was van de Ned. Heide Maatschappij. Voorts werden nog een vijf tal bloemstukken in den stopt meegedra gen. Nadat de kist in de groeve was neerge laten trad een zoon van overledene, dr. H. W. Lovink uit Sexbierum naar voren. Deze las een gedeelte van 1 Cor. 15, ging voor in gebed en bracht voorts een woord van dank aan den vertegenwoordiger van de Koningin, wien spr. verzocht den dank der familie over te brengen voor Hoogstderzel- ver Delangstelling. Hoewel er diepe weemoed is in het hart der kinderen, zoo vervolgde spr., zijn wij anderzijds dankbaar voor den grooten ze gen, welken de overledene zoovele jaren van God heeft mogen ontvangen en dien hij in dienst heeft gesteld van de land bouwende bevolking, in het bijzonder in die der koloniën. Spr. schetste voorts de groote liefde wel ke dr. Lovink koesterde voor de Koningin en de andere leden van ons koninklijk huis, waarvoor hij een diepe vereering had. Een woord van innigen dank bracht spr. aan de vele vrienden van den overledene, voor hun trouw en steun, gedurende zijn leven en bij zijn ziekbed betoond. Zijn heengaan is vrede Spr. besloot zijn korte rede met de woor den van Vondel aan Gerard Vossius: „Mo gen zij hem den hemel niet benijden!" Na de plechtigheid op de begraafplaats, welke een zeer eenvoudig karakter droeg, bestond er in de trouwzaal van het Huis der Gemeente gelegenheid tot condolean- tie, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. MOTOR TEGEN EEN PAAL GEREDEN. Jongetje sloeg tegen den grond. In de van Boetselaerstrat is gisterenmid dag de motorrijder v. d. N. tegen een paai opgereden. Een zoontje van M., dat op de duo was gezeten, raakte onder het vallen de motorrijwiel, waarbij hij een hersen schudding bekwam. Hij werd bij omwonen den binnen gedragen en later naar de ouderlijke woning overgebracht. Geschenken voor hel nieuwe Raadhuis. Door 24 industrieelen ter plaatse is een bedrag van 1000 bijeen gebracht voor een geschenk aan het nieuwe raadhuis. Besloten is het ingezamelde bedrag te besteden voor een gebrandschilderd raam in een der gevels. Ook de vereer.iging „Gemeentebelang", die, zooals bekend, haar kassaldo beschik baar stelde voor een geschenk aan het raad huis, heeft thans haar keuze bepaald. In overleg met het gemeentebestuur zullen op het bordes, ter weerszijden van den hoofd ingang, een tweetal, speciaal voor dit doel te vervaardigen bronzen lantaarns worden aangebracht. Tandem gestolen. Ten nadeéle van een rijwielhandelaar aan den Groenenweg werd uit een schuur een tandem ont vreemd. Het water was nog te koud. Omwo nenden langs den Westkanaalweg kwamen gisteren in den vroegen ochtend al tot een heel zonderlinge ontdekking. Zij troffen n.l. langs den wegberm, bevangen door de koude, een pl.m. 17-jarig jongmensch aan, die, het was omstreeks vier uur, in het ka naal reeds een bad had genomen. De jon gen werd van droge kleeren voorzien, maar zonderlinger werd het geval, toen op eenj- gen afstand zijn kleeren en rijwiel werden gevonden. Omtrent de beweegredenen die den jongen tot dit vreemde optreden hadden geleid, liet hij zich niet uit. De politie nam hem mee naar het bureau en toen bleek uit het verhoor, dat hij in Den Haag heimelijk de ouderlijke woning was ontloopen. Hel jongmensch zal ter beschikking van zijn ouders worden gesteld. AARLANDERVEEN Verkooping Kerk- cn L.T.B.-schapen. - Woensdagmorgen werden verkocht 51 stuks schapen, geweid ten bate der R.K. kerk. De opbrengst was f 1137 of ruim 22 per stuk, kooper werd de heer W. Zwetsloot te Leiden. De 23 stuks schapen, geweid ten bate van den L.T.B., afd. Aarlanderveen, brachten op in totaal 487, zijnde ruim 21 per stuk. Kooper de heer T. Roest van Leimuiden. De 30 stuks schapen, geweid ten bate der Geref. kerk, zijn onderhands verkocht aan de heeren J. Molenaar en S. v. Leeu wen voor de som van f 690 of f 23 per stuk. HAZERSWOUDE HET COLLECTIEVE ARBEIDS CONTRACT. De arbitrage-commissie, samengesteld uit de drie standsorganisaties en de werkne mersbonden, vergaderde in hotel ,,'t Oude Raadhuis" met als voorziter de heer v. d. Weiden, lid der Tweede Kamer dei Staten- Generaal. Zooals men weet, bestaat deze arbitrage-commissie uit de heeren A. v. d. Lelie, N. P. Kaptein en M. Noordam, resp. zitting hebbende voor de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, den R.-K. Land- en Tuinbouwbond, en den Chr. Boe ren- en Tuindersbond en de heeren J. Sal man,, P. Stokman en A. Sikma, welke laatstgenoemde heeren zitting hebben resp. voor den R.-K. Landarbeidérsbond St. Deus Dedit, den Nederlandsch Christ. Land- arbeidersbond en den plaatselijker, Christ. Arbeidersbond. Ondanks de vele en uitge breide discussies tusschen de verschillende gedelegeerden, kon men met over een defi nitieve vaststelling van het loon niet eens worden. Waar i n een vorige vergadering besloten was doo rvrijwillige arbitrage het pleit te doen beslissen, was dus nu het woord aan dr. M. P. v. d. Weijden als vrij willig gekozen arbiter. Deze heeft thans zijn beslissing genomen. Hierdoor is voor een jaar het volgende collectieve arbeidscontract voor Hazers- woude tot stand gekomen. Vaste arbeiders, 8 maanden 17pe r keek 4 maanden (de wintermaanden) 16 per week. Losse arbeiders 6 maanden f 2.75 per dag en 6 maanden 2.50, per dag. Losse arbeiders oogstarbeid 3 per dag. Kerkschepen. Bij de hedenmorgen ge houden verkooping hebben 61 kerkscha- pen opgebracht 1369.50 en 34 schapen, die verkocht werden ten bate van de armen, gesteund door het R.K. Armbestuur heb ben 795.— ongebracht. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Kerkschapen. De verkoop van kerk- schapen heeft heden opgebracht f 1733 (82 stuks). De baten zijn voor de parochie kerk van Si Michaël ('t Zwaantje). KOUDEKERK Gevestigd: Arendina Ferwerda, van Joure. Gerrit Boom. van Haarlemmer meer. Wilhelmina K. Groen, van Lei den. Mattheus J. van Velzen, van Voor burg. Cornells J. van der Vis en gezin, van Haarlem. Cornelis N. B. de Horde, van Katwijk. Arie Scheer, van Bodegra ven. Vertrokken: Johannes Francken en gezin, naar Hazerswoude. Wilhelmina K. Groen, naar Oegstgeest. Paulus Verkade en gezin, naar Bodegraven. Neeltje van Var ik, naar Alphen aan den Rijn. Wilhemina A. M. Jongeneel, naar Haarlemmermeer. Arend W. M. Odé en gezin naar Goes. Elisabeth P. van Wet ten naar Warmond, Gerritje de Blois naar Leiden. Johanna Bes naar 's-Gra- venhage. Pancras den Hollander, naar Alphen aan den Rijn. Wilhelmina J. van de Werken, naar Scheveningen. LEIMUIDEN Simultaan-dam wedstrijd. Dinsdag avond speelde de heer D. Harteveld uit Ter Aar een simultaan-damwedstrijd tegen le den van de K.J.M.V. in de zaal. Er waren 25 borden. De heer Hartveld won 22 par tijen, speelde remise tegen P. Semp en ver loor tegen J. Krelange en T. de Graaf. Het was een spannende wedstrijd, die ruim 3 uur duurde. Simultaan schaakwedstrijd. Op uit- noodiging van de dam- en schaakvereni ging „Leimuiden" zal de heer Bosscha, oud-kampioen van Leiden en omstreken, op Maandag 11 April een simultaan-séance geven in de groote zaal van mejuffr. Snee- boer. Deelname staat voor een ieder open tegen betaling van 25 ct. Deelnemers moe ten zich voor of op Vrijdag 8 April aan melden bij den heer D. Zemel, secr., of den heer J. v. Veen, wedstrijdleider. ROELOFARENDSVEEN UITVAART VAN DEN HEER WOUTER VAN DER ZWET. Hedenmorgen om half tien had in de parochiekerk „St. Petrus Banden" te Roe- lofarendsveen de uitvaart plaats van den heer W. van der Zwet, in zijn leven lid van het kerkbestuur der parochie, voorzitter van de Veiling, van de Boerenleenbank, van het Polderbestuur, en lid van de. Prov. Commissie van i roentenveilingen. De H. Mis van Requiem voor de zielerust van de overledene werd opgedragen door den zeereerw. heer pastoor Onel. Het zang koor zong de Missa a tre voce van Don Lo renzo Perosi. Uit de aanwezigheid van zeer vele pa rochianen bleek duidelijk, hoezeer de over ledene algemeen geacht en gewaardeerd was in Roelofarendsveen. Onder de aanwezigen merkten we op den Edelachtbare Burgemeester mr. Peek, hoofd der gemeente Alkemade, het bestuur en de directie van de Veiling, alsmede de andere besturen waarin de heer W. v. d. Zwet een functie vervulde; van de Centrale Commissie van Groentenveilingen waren als vertegenwoordigers aanwezig de heeren Nederpelt en Remme. Nadat door de pastoor bij de lijkbaar de absoute was verricht, werd de overledene door leden van de verschillende besturen grafwaarts gedragen onder het zingen van de vreugdezang „In Paradiso". Op het graf, na de Dooden-liturgie, werd door alle gezamenlijk een gebed gestort. Moge hij, die zoo moeilijk nog gemist kon worden door echtgenoote, familie en vrien den, in vrede rusten. R.-K. TUINDERSPATROONSVER. „ST. BENERICTUS" ARD. R'VEEN v. d. L. T. B. Deze vereeniging heeft naar aanleiding van omstandigheden, welke nooit meer be leefd hopen te worden in de Veensche tuin derij, het afgelooen jaar wel in veler be langstelling gestaan. Op de jaarvergade ring van gisteravond in de St. Pancratius- zaal is het geheel in den breede nog eens aan de revue gepasseerd. De voorzitter, de heer Jac. de Jong Gzn., herinnerde bij de opening er aan, dat ieder jaar leden gemist worden, die tusschentijds het tijdelijke met het eeuwige hebben ver wisseld. Hedenavond memoreeren we ons vroegere besturslid de heer W. v. d. Zwet Pzn. Om de vele andere functies ging hij destijds van onze bestuurstafel weg, maar bleef door zijn hooge positie in veilingbe- stuur, Polderbestuur en Boerenleenbank zoo nauw met onze belangen verbonden. We ge denken hem, van wien we de eerste tien ja ren nog zooveel hadden verwacht. In nauw gezette nakoming der statuten gaf hij steeds aan iedereen bevredigend antwoord als z'n hulp werd ingeroepen of z'n mee ning werd gevraagd. Door de vergadering werd hierna een ge bed gebeden voor de overledene. Het agendapunt notulen bezorgde aan den secretaris, den heer Joh. v. d. Meer Cornzn. een langdurige spreekbeurt. Met een uit stekende routine versloeg hij evenwel de vele belangrijke agenda's uit het veel-be- wogen seizoen, waarvoor hem door de ver gadering een dankbaa aplaus werd gege ven. Rekening en .verantwoording door den heer N. Bakker Hzn., toonde: inkomsten plus saldo vorig jaar ƒ567.51, uitgaven 449.83. Batig saldo117.68. Er werdee n vraag gesteld over de ge noemde onkosten voor de rattenbestrijding. De voorzifter beantwoordde de kwestie door te verklaren, dat de aanvankelijke Zenuwen - Zwakte - Slapeloosheid Moeheid - Bloedarmoede - Gebrek aan eetlust* Eon onovertroffen middel is: Vrijenhoek's Kruidenwijn Een combinatie van meer dan twintig soorten versterkende en zenuwsterkende krui den, getrokken op den besten B.oedvormende Wijn, per flac. f. 1.45* Alleen verkrijgbaar Drogisterij J. Vrijenhoek, Haarl.str. 119 LEIDEN. Geboren Rudolf, z van D. Hanselaar en F. W. v. Weerlee Johannes, z. van J. \an Kampen en M. J. Riethoven Theo dora Anna Maria, d. var S. A. J. Kiel en H. M. Th. de Keuning Elisabeth, d. van A. de Wolf en J Stol Maria Johanna, d. van R. Knetsch en M. G v. Blitterswyk Gerry Petronella, d. v. W. van Duij ven voorde en P. v d. Meij Catharina Mar- t:na, d. van G. v, d. Hoorn en C. Kiekens Hendrina, d. van R. Rijnberg en M. v. d. Neut Gerrit, z. van L. de Mooij en M. J. de Graaff. Ondertrouwd: H. Jongman, jm., 25 j en H. v. 't Riet, jd„ 21 j. Gehuwd- C. J. Freeke, jm. en C. v. d. Velden jd. A. Regeer jm. en J. Verbeek jd. M. G. Zeegers, jm. en J. Zeegers, jd. A. Zandvliet, jm. en J D. M. Teger, jd. W. Budding, jm. en E. C. v. d. Berg, jd. Overleden A. Roos M., 45 j. H. E. Pels-Kruijl, Vr., 51 j. A. v. d. Linden, wedn., 82 j. H. B. Groen-Timmerman, wede., 87 j. AGENDA LEIDEN. Donderdag: R. K. Reclasseeringsvereeni- g'ing, afd. Leiden, zitting gebouw St. Vmcentius-Vereen. Hoogl. Kerk gracht 32, 89 uur. Vrijdag: Transportarbeidersbond „St. Bo- nifacius", Bondsgebouw, 8 uur. Ds avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 2 tot en met Vrijdag 8 April a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 406 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. bedoeling was om een fonds te stichten om op den duur de noodzakelijke actie tegen de ratten te houden. Met de ge- eikte termen hiervoor bracht namens de controle-commissie de heer E. Koek Lzn. rapport uit over 't in orde bevinden van de boeken en bescheiden. TER AAR De eerste peulen. Vandaag werden aan de centrale veiling de eerste peulen aangevoerd door den tui nier J. van Rossenberg. Kooper was de heer Schreurs tegen den prijs van zestig cent per pond. Dit is precies veertien da gen vroeger dan vorig jaar. ZOETERWOUDE Kerkschapen. Hedenmorgen werden ten overstr.an van notrais B. N. Stumpal kerk- en patronaatschapen verkocht. De totale opbrengst was: 72 kerkschapen 1559; 48 patronaatsschapen 980. TELEGRAMMEN HET ZOEKEN NAAR HET VERMISTE VLIEGTUIG. LONDEN, 7 April, (A.N.P.) - Motor booten van de Royal air force, die gezocht hebben naar het militaire vliegtuig, dat brandend in zee zou zijn gestort, hebben op vijf mijl van het lichtschip Dudgeon olievlekken en stukken houi waarge nomen. DE RIJKSAUTOWEGEN IN OOSTENRIJK. SALZBURG, 7 April. (A. N. P.). Hit ler heeft heden op de Walserberg bij Salz burg plechtig de werkzaamheden aan de Oostenrijksche rijksautowegen geopend. HEDEN: ONTVANGEN GROOTE KEUZE ZIE DE ETALAGE e. ROELOFARENDSVEEN, 6 April. '38 DE INBRAKEN TE KOUDEKERK. Verzoeken beleefd in uw blad een klein stukje op te nemen. Onder bovenstaand opschrift staat in uw blad van 4 April j.l. 'n stukje, waarvan de inhoud nu niet direct voor mij een promotie is, temeer daar adt stukje geheel onjuist is. Tevens verzoek ik langs dezen weg degenen die zoo vlug zijn dergelijke stukjes in de courant te laten zetten voortaan eerst beter inlichtingen in te» winnen. U, Mijnheer de Redacteur, beleefd dan kend voor de afgestane plaatsruimte in uw blad. A. TURK. (Het bericht uit Koudekerk was ge heel juist. De gearresteerde is, na ver hoor, echter op vrije voeten gesteld. Red.). Bultenlandstthe Berichten AUTO-ONGELUK BIJ NICE. Geruchten, dat aartshertog Otto van Habsburg het slachtoffer was, gedementeerd. De „Paris-Midi" publiceert een telegram uit Nice, waarin wordt medegedeeld, dat gistermorgen by Luz la Craix een per sonenauto is verongelukt. Een circa dertig jarige man sprong uit de omgeslagen auto, riep een passeerenden automobilist aan en verzocht dezen, hem zoo spoedig mogelijk naar Cannes te brengen. In zijn haast liet de heer aan den kant van den weg twee valiezen achter, waarop een adreskaart met de woorden: „Archiduc Otto Habsbourg Maison Autriche. Hotel Martinoz Cannes", Dat hieruit werd afgeleid, dat de op zulk een gelukkige wijze aan een ernstig on geluk ontkomen heer. en de Oostenrijksche kroonpretendent dezelfde persoon waren, ligt voor de hand, doch de corespondent van de „Paris-Midi" te Cannes meldt, dat het hier schynt te gaan om aartshertog Frans Joseph van Oostenrijk, die sedert twee maanden in hotel Martinoz te Can nes vertoefde. De aartshertog had het ho tel Zondag j.l .verlaten en was er sindsdien niet teruggekeerd. Uit Brussel wordt gemeld: Het gerucht, volgens hetwelk aartshertog Otto van Habsburg het slachtoffer zou zyn geweest van een auto-ongeluk bij Nice, wordt gede menteerd. De aartshertog bevindt zich mo menteel te Brussel. LEIDEN, 6 April. Groenfenveiling. Per 100 kg.: prei 3.104.40, kroten, gekookt 5—8, peen t 4.50—7.90, spruiten 12, an dijvie 414, sla f 610, witloof 310, postelein f 1520, spinazie 27, per 100 stuks: bloemkool 2.10—16.70, salade .1 3.70, knolsolderie 13., per 100 bos:; pieterselie 30—70 cent, radijs 2.10—3.90, selderie 4090 cent, rabarber 47, raap-, stelen 3090 cent. GOUDA, 7 April. Vee. Aangevoerd in totaal 1708 stuks, waarvan 26 slachtvarr- kens, vette van 2728 cent per pond, le vend met 2 pet. korting. 361 magere var kens 3050, 830 biggen 1623, Gelder- sche biggen f 23—26, 11 runderen 225— 275, 463 nuchtere kalveren 47, 3 scha pen, 14 bokken en geiten 16, Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 127 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2223, 2e kwal. 1921. Handel goed. Boter. Aanvoer 440 ponden. Prijzen: Goeboter 6570 en weiboter 6065 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 142.000 stuks. Prij zen: kippeneieren f 2.70—3.10 en eenden eieren 2 252.50 per 100 stuks. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 6 April. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren -3.003.70, een- deneleren 3.703.80, kalkoeneieren f 10 per 100 stuks, duiven 16 cent per stuk. TER AAR, 6 April. Centrale Veiling. Spinazie 1b--31 cent, andijvie 2233 cent, pen1 en 12 - postelein 15 cent. Drei f 4.50 —5.20, koolrapen 1.witlof 46. ra dijs f 1.201 90, rabarber 5.20, selderie 0.401.30, raapste'en 0.701.20, sla f 1.003.10, vellen 17 cent, bloemkool 10 tot 12 'ent.' IVI SSELNOTEEKINGEN (AMSTERDAM* Londen. 8.965/g Berlijn 72.48 Parijs 5. PB Brussel 30.42 Zwitserland 41 44 Kopenhagen 40 02l/2 Stockholm 46 221 /g Oslo 45.05 New York 1.805'* Praag 6.30 1878 1898 1938 MODERNE TALEN 60 JAREN BERLITZ ONDERWIJS 40 Jaar reeds In LEIDEN TURFMARKT 3

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7