OMGEVING DONDERDAG 7 APRIL 1938 <5E LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. A GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR LEDENVERGADERING VAN DE VER. „DE HYACINTH". Woensdagmiddag te half drie hield bo venstaande vereeniging haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in „De Nach tegaal" te Lisse. De voorziter, de heer M. Veldhuyzen van Zanten, opende de verga dering met een welkom aan de aanwezi gen en in het bijzonder aan den heer ir. Volkersz. Prof. van Slogteren, die veelal aanwezig placht te zijn op deze vergaderin gen was verhinderd te komen. In zijn kort openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van het bestuurs lid J. Philippo, alsmede van 2 controleurs der vereeniging met name de heeren Oudshoorn en Van der Lubbe en sprak woorden van waardeering voor het vele werk, dat zy voor de vereeniging deden. Wij zullen niet lang stil staan bij voor spellingen voor de naaste toekomst, doch betreuren wel het loslaten van de bui- tenlandsche minimumprijzen. De Hyacin then vormen een der belangrijkste groepen der Bloembollencultuur en wij spreken dan ook de wensch uit dat dit jaar een gunstig jaar voor de Hyacinthen zal worden. Na het korte openinswoord waren de no tulen van de buitengewone ledenvergade ring van 2 Maart 1938 aan de orde, welke ongewijzigd werden goedgekeurd. Vervolgens gaf de heer Limburg, direc teur van den keuringsdienst, zijn verslag over 1937. Spreker verheugde zich in het feit, dat geen ernstige ziekteverschijnseeln zich hebben voorgedaan. Sprekende over het gebruik van Aretan bij Hyacinthen was spreker van meening, dat dit geen beslis sende rol speelt. Uit het jaarverslag van den secretaris vernamen wij, dat de bloembollenziektewet nog niet in werking is getreden en ook dit jaar wel niet in werking zou treden. In het afgeloopen jaar werden 8 bestuursverga deringen gehouden en 2 ledenvergaderin gen. Het aantal leden bleek iets terugge- loopen te zijn. Uit het verslag bleek, dat vorig jaar was opgeplant 359757 R.R. te genover 349000 in het jaar daarvoor, zoo dat de achteruitgang thans wel tot stil stand is gekomen. Hoeveel de opgeplante oppervlakte dit jaar zal zijn is nog niet be kend. Hierna kwam het financieel verslag van den penningmeester aan de orde. Vra gen werden hierover niet gesteld De hee ren S. Verdegaal en H. Overdevest ver klaarden als commissieleden voor het na zien der rekening een en ander te hebben gecontroleerd en de boekhouding correct in orde te hebben bevonden. Als commissiele den werden voor dit jaar gekozen de hee ren H. Overdevest Gzn, en W. van Zan ten. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden gekozen in de vacature P. Lan- gendijk Jr., de heer J. de Waard te Eg- mind-Binnen. In de vacature-M. Veldhuyzen van Zan ten werd gekozen de heer J. M. van Til, Lisse. De aftredenden waren niet terstond her kiesbaar. In de tusschentijdsche vacature door het overlijden van den heer Philippo werd gekozen de heer Jac. Vreeken te Sas- senheim. Een voorstel inzake contributie leden- kweekers werd evenals vorig jaar aange nomen. Vervolgens werd een voorstel aangeno men inzake jaarlijksche voorraadstatistiek naar de soorten. Bedoeling is om aanvangende met 1939 gedurende den wintertijd gegevens te ver zamelen van de ledenkweekers over de hun met Hyacinthen beplante oppervlakte, ge specificeerd naar de voornaamste soorten en onder opgave van de roeden resp. met 7, 8, en 9 en met overige maten beplant. De verzamelde gegevens (de totalen van elke soort derhalve) zullen jaarlijks in Fe bruari aan de leden toegezonden worden. Het op de agenda voorkomende voorstel van het bestuur tot aanvulling van het re glement op den keuringsdienst, met bepa lingen omtrent de berechting van overtre dingen door een vaste commissie van scheidsleiden, in te stellen in samenwerking met de Vereeniging „De Narcis", werd zonder tegenstemmen aangenomen. De berechting van overtredingen is voor het bestuur een zeer onaangename taak ge weest en men is lan ook van meening ge weest hiervoor een speciale commissie te moeten benoemen. In de rondvraag werden door den heer Berbee zeer waardeerende woorden gespro ken tot den scheidenden voorz., welke vijf jaar lang zijn functie als zoodanig heeft vervuld. In antwoord hierop dankte de voorzitter voor de samenwerking met de overige leden van het bestuur, alsmede voor de samenwerking welke hij steeds mocht ondervinden met prof. van Slogte ren, ir. Volkersz en dr. Verhagen. KATWIJK Het conflict BurgemeesterCornet. Nog steeds is het conflict tusschen den Burgemeester, den Inspecteur van politie en den heer Cornet over de toestemming om de Bioscoop „Nova" in exploitatie te mogen nemen, niet opgelost en wordt er niet gedraaid. De wethouder van Openbare Werken, de directeur van Gemeentewer ken en de heer de Best, brandmeesters, waren de raeening toegedaan, dat aan alle vereischten was voldaan, en toestemming was dan ook reeds verstrekt, geteekend door den Burgemeester. Daarna heeft de Inspecteur van politie aan den heer Cor net nieuwe eischen gesteld, vooraleer voor goed gedraaid mocht worden. Deze aange legenheid heeft de belangstelling van velen. DE HYACINTHEN ZONDAG IN VOLLEN BLOEI. In aansluiting aan vorige berichten, meldt de K.NA.C., dat a.s. Zondag het meest geschikte tijdstip zal zijn voor het bezoeken van de hyacinthenvelden, daar deze bloembollen zich dan in vollen bloei zullen bevinden Ook van de narcissen zal nog wel iets te zien zijn, hoewel de eigenlijke bloei reeds is beëindigd. i KATWIJK AAN DEN RIJN Wat niet mag. P. A. v. P. uit de Kerk straat alhier, reed per rijwiel over de Kerk- laan. Toen hij de Kerkstraat naar linKs wilde inrijden, werd hij aangereden door de wielrijdster mej. v. d. N. uit Valken burg, doordat zij v. P., die van rechts kwam, geen voorrang verleende. Het voor wiel van de fiets van v. P. werd vernield. LISSE Wethouder Warmerdam. Naar wij ver nemen is de toestand van Wethouder War merdam, die een knieoperatie heeft onder gaan, zeer bevredigend te noemen. Ver moedelijk zal hij over ongeveer 3 a 4 we ken wederom geheel hersteld zijn. NOORDWIJK Personalia. Voor het examen apothe kers-assistent is geslaagd mej. A. C. van Dorssen. Geboren Theo, z. van Th. H. Polman en T. Wesselink Johannes Cornelis Jozef, z. van C. M. F. Zonneveld en J. v. d. Burg Catharina, d van R. J v. Oosten en C. J. H. Salman Elisabeth, d. van L. v. d. Wiel en L. C. v. Duivenbode. Ondertrouwd: C A. v. Doord en H. J. Steenvoorden H. Uithorn en A. Barnhoorn J Plaatzer en A. Mulder. Overleden: Willem Passchier, 80 jaar, wednr. van M. v. d. Haak Chris- tiaan Johannes Jacobus Kloppenburg, 80 jaar, wednr. van E. J. Kokkee, eerder van C. Moene. NOORDWIJKERHOUT Rectificatie. Bij de opnoeming van narcissen, welke een getuigschrift ontvin gen op de keuring te Haarlem, is een fout gemaakt. Een dezer narcissen is niet ge naamd „Mevrouw Westerwoudt", doch „Monseigneur Westerwoudt". STOMPWIJK B. V. L. Wat? Vrijdag de laatste schietavond al. Ja! en er zijn prijzen ook. Jonge, dat had ik moeten weten, dan had ik de vorige oefeningen meer geoefend om nu 'n prijs te winnen. Maar we gaan toch, je weet nooit en we worden allemaal ver wacht! Vrijdagavond 8 uur in 't Blesse- paard. Wat zullen we voor de laatste maal knallen. LEIDSCHEN DAM R.K. E.H.B.O. Onder praesidium van Zeeland kwam gisteravond de R.K. E.H. B.O. „St. Lucas' in het R.K. Verenigings gebouw aan de Damlaan in jaarvergade ring bijeen. Mededeeling geschiedt, dat aan enkele in een vorige vergadering gedane verzoe ken is voldaan. Door den secretaris, den heer Jac. Schol ces, wordt een zeer uitgebreid en keurig jaarverslag uitgebracht. Ofschoon het ledental achterliep, werd toch van voor uitgang gesproken, daai wel de kwantiteit, doch niet de Kwaliteit dei afdeehng achter uitging. Het aantal donateurs steeg tot 94. Uit het financieel verslag van de pen- ningmeesteresse bleken de inkomsten te hebben bedragen f 234.68 en de uitgaven f 214.23, zoodat er een batig saldo was van f 20.45. Uit net verslag van de kascom- missie kan geconstateerd worden, dat de boeken en bescheiden in de beste orde werden bevonden. Een voorstel van het bestuur om de kas- commissie voor 3 jaar te benoemen, werd aangenomen. Elk jaar treedt een lid af. Bij loting werden voor het volgend jaar aan gewezen Mej. Van Leeuwen en de heer J. Weerdenburg en werd benoemd Mej. C. v d. Togt. De begrooting 1938-1939 met een 'totaal aan inkomsten en uitgaven van f 145 en een post van onvoorzien van f 18.50, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden met vrijwel algemeene stemmen herkozen de Dames G. C. Knijnenburg en J. J. de Groot-Fase en gekozen de heer J. de Heij. In bespreking komt het maandblad, be sloten wordt dit blad verplichtend te stel len en het abonnementsgeld tegelijk met de contributie te innen. Vastgesteld wordt het werkprogramma voor het a.s. seizoen, terwyl een aanspo ring tot de leden wordt gericht tot deel name aan een wedstrijd te Utrecht in Juni a.s., waarvoor men zich voor 1 Mei a.s. moet opgeven. Volgt nog een mededeeling betreffende de groepsindeelingen, terwijl tot slot nog enkele ongevallen werden behandeld. De Kermis. Door de Christelijke Oranjevereniging „Juliana" te Leidschen- dam, is een adres gericht aan B. en W., waarin zij haar afkeuring uitspreekt over het feit, dat de Burgemeester zyn goed keuring heeft gehecht aan het houden van een kermis in de gemeente Leidschendam op 7 en 8 September 1937. Verder spreekt de vereeniging in het adres haar wensch uit, dat zijn Edelachtb. voor 1938 en vol gende jaren geen vergunning zal verleenen tot het houden van een kei-mis. LEIDSCHENDAM VAN WATER VERSTOKEN BAGGERMOLEN DRAAIDE EEN ZINKER KAPOT. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is het gedeelte van de voormalige ge meente Stompwijk rond Leidschendam zonder water gekomen. Dit gedeelte der gemeente wordt van water voorzien vanuit Voorburg. Door een baggermolen, welke bezig was met het uitbaggeren van de Vliet, is de zin ker kapot gedraaid, tengevolge waar van de watertoevoer werd gestaakt. Hedenmiddag te 12 uur is men van gemeentewege begonnen de ingezete nen met behulp van tankwagens van water te voorzien. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat, indien mocht blijken dat de zinker stukgedraaid is, het ongeveer drie dagen zal duren voor de watertoe voer is hersteld. OEGSTGEEST St Josephgezellenvereeniging. Wij berinneren de leden van de St. Jos. Gezel len aan ons vastgestelde bezoek, heden avond, aan de Lichtfabrieken te Leiden. Wij vertrekken kwart over 8 van de R.K. kerk te Oegstgeest en zijn ongeveer half 9 bij den ingang van de Lichtfabrieken. Wy rekenen op een groote deelname Kapelaan SANDERS. SASSENHEIM Coöp. Spaar- en Voorschotbank. De hoer P. W. van Niekerk opende als voor zitter van den Raad van Toezicht de jaar vergadering van bovengenoemde instelling, waartoe de leden tegen gisteravond 8 uur waren uitgenoodigd, en memoreerde het bedanken van den heer J. W. Markus, die sinds 1 Januari 1904, d.w.z. vanaf de op lichting voorzitter van de Bank is geweest. Spr. wees op de moeilijkheden, vooral dit jaar ondervonden, dooi de groote toevloed van geld, waardoor 2 maal een rentever laging noodzakelijk was geweest. De wnd. voorzitter, de heer G. Rotteveel, gaf daarna een schouwing over het afge- loopen jaar, waarin hij ook op het „euvel" van te veel geld wees, net geen door som mige „sparen voor het nageslacht" wordt genoemd, noodzakelijk is. De kassier, de heer J. J. Lefeber, was door ziekte verhinderd; zijn rechterhand de heer W. Begte, las in zijn plaats de ver lies en winstrekening en balans voor. Beide werden goedgekeurd. De navolgende cijfers zullen duidelijk doen zien in welk een behoefte de Bank voorziet en hoe zy is gegroeid tot een vol ledig bedrijf. (De getallen tusschen haakjes geven ter vergelijking de cijfers over 1936). In 1937 werden 9586 (9415) dagboek- posten gemaakt, terwijl de omzet bedroeg f 3.739 364.17 (f 3.312.3C3 61). De spaarbank vorderde 2054 dagboekin gen. Per 31.12.'37 waren er 608 boekjes in omloop. Voor f 315.928.52 werd gedurende 1937 ingelegd, terwijl f 315.541.68 werd terug betaald. Per ultimo '37 was totaal ingelegd f 319.969.33. Aan rente werd uitgekeerd f 8.536.88. Ais Voorschotbank werden de volgende resultaten behapld per 1 Januari '37 stond uit ruim f 78.000, nieuwe voorschotten werden gegeven tot een bedrag van f3.100; afgelost werd f 14.800, ongeveer, zoodat hog pl.m. f 66.300 uitstond. Een inkrim-~ ping dus van 12 mille. Honderd zeven leden naden 31.12/37 een loopende rekening, aan wie 620 mille werd uitbetaald en door wie f 630.000 werd ge stort. Het totaal der credieten in loopende tekening was einde '37 f 113.478.91, terwijl anderen een gezamenlijke vordering op de Bank hadden van f 59.128.46. eveneens uit hoofde eener loopende rekening. De Centrale Bank had een schuld aan Sassenheim van f 126.443.22. Aan rente en kosten werd ontvangen over het geheele bedrijf ruim 17 duizend gulden, vergoed werd ruim f 10.000. De winst over 1937 bedroeg f 1.317.02, waardoor het reservefonds op f 24.856.82 werd gebracht. In de plaats van den heer Markus, die door den voorzitter geschilderd werd als een rechtschapen en bijzonder taktisch mensch, werd de heer G. Zandbergen als bestuurslid gekozen. In diens plaats werd als lid van den R. v. T. gekozen de heer C. Westerbeek Jr. met 26 van de 50 uitge brachte stemmen, nadat eerst dit 50-tal door hem en den heer A. Frylink eerlijk was gedeeld, hetgeen een nieuwe stemming noodig maakte. Op voorstel van den heer A. van Dorp, werd het bestuur opgedragen den heer Markus een passende herinnering aan zijn langdurig voorzitterschap te doen gewor den, terwijl de vergadering reeds eerder besloten had hem als eere-lid te benoemen. Honderd vijftien leden waren niet aan wezig. WARMOND Koude douche. Bij het uitwijken voor een passeerende vrachtauto is de wielrij der K. uit Amsterdam in een naast den weg gelegen sloot gereden. Hij maakte een salto mortale over het stuur en plofte in de sloot. Eenige omstanders hielpen hem op het droge, doch de autobestuurder reed door alsof het geval hem niet het minst interesseerde. Opvoeding ook op den weg is noodzakelijk. Werkverschaffing. Door den Minister van Sociale Zaken is aan de N.V. Warnaar en Co. vergunning verleend tot het verwij deren van een 50 c.M. diepe laag grond over een oppervlakte van 8 Are op den tuin Oud Alkemade onder deze gemeente Woensdag vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorziterschap van burge meester J. J. M. Wiegman. Afwezig waren de leden J. J. M. Kolff en mr. Kiewiet de Jonge. Ter tafel kwam voorts een schrijven van het hoofdbestuur van den Bond van Chr. Politie-ambtenaren in Nederland, houdende verzoek om verdere verlaging van de sa larissen, ter bereiking van de normen, vastgesteld bij de verordening ex art. 223 der gemeentewet van 4 April 1937, onge daan te maken. Op voorstel van B. en W. wordt hierop afwijzend beschikt. Een Sportfondsen-bad. Een verzoek van het comité tot stichting van een Sportfondsenbad te Wassenaar en de N.V. Sportfondsen te Amsterdam, om medewerking te verleenen aan de tot stand- koming van een overdekte bad- en zwem inrichting in deze gemeente o.a. in den vorm van garantie van rente en aflossing eener geldleening wordt gesteld in handen van B. en W. om praeadvies Zaken, die men zelfs niet in besloten zitting kan bespre- ken Aan de orde komt een adres van A. J. Beek te Wassenaar terzake van verbete ring van den weg LusDeyleroord. Adres- Ben van gelijke strekking werden mede in gezonden door de Buurtvereeniging Dey leroord en omgeving en het kerkbestuur van de parochie St. Joseph. De heer Hendriks zou over deze kwestie in de eerstvolgende vergadering gaarne in dien mogelijk het praeadvies van B. en W. willen hooren. De voorzitter antwoordt hierop, dat B. en W. niet op bestelling wer ken en hij dit dus niet kan beloven. De heer Idenburg wijst er op, dat reeds in November 1934 het besluit werd geno men door den Raad, om tot verbetering van dien weg over te gaan. Hieromtrent hadden B. en W. dus den Raad wel eens kunnen inlichten, waarop wethouder van Moorsel meende te moeten opmerken, dat er zaken zijn die men zelfs niet in besloten zitting kan bespreken. Hierop zegde de voorzitter toe dat B. en W. zullen trachten de zaak t^ bespoedi gen. Ter tafel werd gebracht een schrijven van de besturen van verschillende aannemers- en patroonsbonden inzake het verrichten van huisaansluitingen aan het hoofdriool in eigen beheer. Op voorstel van B. en W. wordt besloten niet op het adres in te gaan. Tegen was de heer Wildt Meyboom. De werken in eigen beheer. Hierop kwam in behandeling een schry- ven van den heer Hendriks houdende ver zoek te mogen interpelleeren over de werkzaamheden in eigen beheer aan den Storm van 's-Gravesandeweg. Het verzoek werd toegestaan. De heer Hendriks deelde hierop mede, dat op 14 Maart j.l. openbaar werd aanbe steed de wijziging van den Storm van Storm van 's-Gravesandeweg. De laagste inschrijver was 11.437, dit was ver bo ven de begrooting. Daarom werd besloten het werk in eigen beheer uit te voeren. Na vergelijk van de gemeentebegroting (ƒ9000) kwam de laagste inschrijver op een bedrag van 10.300. Daarom stelt hij voor alsnog het werk aan den laagsten in schrijver te gunnen. De voorzitter ant woordt hierop, dat B. en W. meer wen- schelijkheid zien om het werk in eigen be heer te doen uitvoeren. De laagste inschrij ver scheelt met de begrooting 1300. Na uitvoerige besprekingen blijft de heer Hen driks evenwel bij zijn voorstel. De heer Bazelier verklaarde zich tegen stillegging van het werk. De heer Breedvelt zegt het toe te jui chen dat dit werk in eigen beheer wordt uit gevoerd waar de inschrijving zoover boven de begrooting is. De heer Idenburg neemt aan, dat B. en W. in het financieele gedeelte volkomen verstandig hebben ge handeld en stelt zich dus achte'r B. en W. De heer van der Stoel zou er prijs op stellen, dat na afloop van het werk een ge heele afrekening aan den Raad werd voor gelegd om te zien of het werk hetgeen bij de begrooting werd vastgesteld, is gemaakt kunnen worden. De heer Idenburg voelt er niets voor, daar hij dit een zeker wantrouwen vindt te genover B. en W., om het voorstel-Hendriks te steunen. De heer Dresselhuys verzoekt hierop den heer Hendriks zijn voorstel in te trekken, gezien de vele consekwenties die daaraan vastzitten. De heer Hendriks trekt hierop zijn voorstel in, waarbij hij opmerkt, dat deze kwestie een goede les is geweest voor de aannemers maar ook voor het eigen be heer. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten om niet eenige perceelen grond over te nemen aan den Schouwweg van den heer J. G. H. Sauveplanne te Den Haag; evenzoo besluit de Raad een perceeltje grond over te nemen aan den Oostdorper- weg van den heer C. J. Vermin doch de kosten van overdracht zullen voor reke ning der gemeente worden genomen. Op dezelfde voorwaarde besluit de Raad de helft van den weg voor perceel Achter weg 22 over te nemen van de heeren H. W. van Wijk en F. Pichman; evenzoo van de N.V. Grond Exploitatie Maatschappij te in werkverschaffing door derden. Verschil lende werkloozen uit deze gemeente zijn bij dit werk te werk gesteld. Bouwvergunning. Door Burgemeester en Wethouders is aan A. Steensma alhier vergunning verleend voor den bouw van een schuur achter zijn woning gelegen aan den Heerenweg alhier. Den Haag van eenige perceelen grond aan de Kerkstraat. Op voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de gemeen te te doen deelnemen voor een bedrag van 50.000 in de waarborgsregeling der Fraude Risico-Onderlinge van Gemeenten ter dekking tegen geldelijk nadeel voor de gemeentediensten en bedrijven alsmede voor de gemeentelijke instelling voor Maat schappelijk Mulpbetoon en de beide Bouw- vereenigingen. Tot leden der commisie van advies in zake werkloosheidsverzekering worden op voorstel van B. en W. benoemd tot lid- Raadslid W. Boender; lid-werkgever A. C. Leyen en lid-werknemer T. J. van der Veen. Vastgesteld worden vervolgens de ver goedingen volgens art. 100 der L. O.-wet over 1936 voor de diverse scholen in deze gemeente evenzoo de voorschotten volgens art. 101 en lOlbis over 1938 voor de bijzon dere scholen in deze gemeente. Aan de cursuscommissie uit de tuinbouw- vereenigingen Wassenaar en Omstreken, de afd. Wassenaar van de Kon. Maatschap pij voor Tuinb. en Plantkunde en de Ver eeniging van Oud-leerlingen wordt een subsidie van 75.toegekend ten behoeve van het tuinbouwonderwijs. Zonder hoofdelijke stemming wordt voorts besloten te aanvaarden een foto in lijst voorstellende Prinses Juliana geschon ken door wethouder Ruys. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten tot wijziging der verordening regelen de de voorwaarden waarop aan bijzonde re bewaarscholen subsidie uit de gemeente kas kan worden verleend. Het kleuterschooltje niet ten doode gedoemd. Aan de orde is vervolgens een voorstel van B. en W. om tot opzegging per 1 Aug. te besluiten van de verhuur van een loka liteit der Openbare School aan de Bloem- camplaan aan de vereeniging „Ons Kleu terhuis", die daarin een Montessoriekleuter- school heeft ondergebracht en zulks omdat het hoofd der genoemde school dit lokaal noodig heeft tot het geven van zangonderwijs, handenarbeid enz. De heer Idenburg meent, dat bedoelde lokaliteit ongeschikt is tot het geven van zangonderwijs terwijl aan den anderen kant de kleuterschool dakloos zal worden. Spreker stelt daarom voor aan het bestuur der Chr. school te vragen een harer loka len te mogen huren, temeer daar die school nog een lokaal over heeft. Dit voorstel wordt gesteund door den heer W:ldt Meij boom, deze wil voorts de kleuterschool nog een jaar de beschikking over de be doelde lokaliteit laten. De voorzitter zou het ook betreuren wanneer door dezen stap het kleuterschooltje ten doode gedoemd zou worden en spr. wist niet dat dit lokaal voor zang en derg. zoo ongeschikt was. Met den heer Wildt Meijboom is hij het eens, dat het toch maar een tijdelijke oplosing is. Spreker stelt daarom voor deze materie na der te herzien opdat B. en W. in de volgen de vergadering met uitsluitsel zal komen. Aldus wordt besloten. Zonder stemming wordt besloten een stukje grond voor ten hoogste tien jaren te verhuren aan mevr. C. HofstedeKool. Aan H. Bax wordt vergunning verleend tot het stichten van een werkplaats met bovenwoning aan het Kerkehout. De verordening op de heffing en invor dering van precariorechten zal in een vol gende vergadering opnieuw in behandeling komen. Hierop wordt vastgesteld een gewijzigde verordening betreffende het in gebruik ge ven van gymnastieklokalen der openbare lagere scholen aan particulieren, vereeni- gingen en kerkgenootschappen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. afwijzend besloten op een verzoek schrift van bewoners van de Storm van 's-Gravesandeweg om een terrein aan dien weg, thans gebruikt door den heer Gusse- kloo te bestemmen vor villabouw in afwij king van het uitbreidingsplan dat dit ter rein aanwijst tot gesloten bebouwing. Zonder hoofdelijke stemming wordt voorts besloten door tusschenkomst van de firma Blom en van der Aa een nieuwe ver zekering aan te gaan van' de kunstvoorwer pen welke de gemeente ter versiering van net Raadhuis in bruikleen ontving van het Kon. Kabinet van Schilderijen te Dén Haag en het Rijksmuseum te Amsterdam overeenkomstig de voorwaarden die de in stemming hebben van de directie der be langhebbende musea. Wordt besloten tot verkoop van een vier tal perceelen bouwterrein aan den Storm van 's-Gravesandeweg ad 10.— per M.2 en aan de van Zuylen van Nij veeltstraat te gen den prijs van 10.en 7.50 per M.2 Verbouw van het Raadhuis. Vervolgens wordt een bedrag van 8000 toegestaan benoodigd voor den verbouw van het Raadhuis terwijl B. en W. tevens hierzij worden gemachtigd om den huur prijs van ƒ500 die op heden door de bedrij ven worden betaald, te brengen op f 800. 's jaars. Hierop werden eenige bezwaarschriften tegen de plaatselijke belastingen behan deld. De begrooting wordt hierop gewijzigd. Besloten werd aan G. v d. Marl alhier te verkoopen een pc^el grond «ar» ie Kerkstraat voor de som van 3540. Aan het R.-K. Lyceum voor Meisjes Leiden wordt voor het jaar 1935 een su'» sidie toegekend van 210.32. Tot slot wordt besloten om niet van A. L. Langendoen in eigendom over t-» ne men een perceel grond groot 430 M.2 ter wijl door A. L. Langendoen in de gemeen tekas zal worden gestort ƒ373.92 als bij drage in de kosten van wegenaanleg en wegverbreeding van den Oostdorperweg. Hierop volgde sluitinv.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6