VOORJAARSBIJENMARKT TE TILBURG. Mysteries rondom „Vredelust" De tiende voorjaarsbijenmarkt, welke Woensdag op het terrein van het Sportpark te Tilburg werd gehouden, was druk bezocht. Er waren heel wat bijenvolken vertegenwoordigd Mej. L H. B. Kist, dochter van den griffier van den Hoogen Raad, is Woensdag te 's Gravenhage in het huwelijk getreden met econ. drs. P. Hennipman De sultan van Muscat inspecteert de eerewacht van de .Nelson" tijdens zijn bezoek aan Portsmouth Op de Algemeene Begraafplaats te Alphen aan den Rijn is Woensdag onder groote belangstelling het stoffelijk overschot van dr. H. J. Lovink ter aarde Sroote belangstelling het stottelijk overschot van ar. n. j. LovinK ter aarae esteld. Aan de groeve. Op den voorgrond de ministers prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne en H. van Boeyen De Turksche zaakgelastigde, Abdulahad Aksin. hield Woensdag in verband met zijn aanstaand vertrek een afscheidsreceptie ten zijnen huize in Den Haag. V.l.n.r.: oud-minister Deckers, de scheidende functionaris en de Poolsche gezant Waclaw Babinski Lichting 1938 krijgt de wapenrok aan. Een diei= knie buiging .den proef o -• som" demonsireeren of de broeken passen De verovering van Lerida door de Spaansche nationalistische troepen. Een triest beeld in de veel omstreden stad FEUILLETON (Een geval uit de practyk van Inspecteur Sanders, Lid der Centrale Recherche), door UDO VA-iN EWOUD. 45) Hij legde zijn hand op Wils' schouder en terwijl hij hem diep in de oogen keek, vervolgde hij: „Ik behoef jou toch niet te zeggen, Miel, dat mijn aarzelen om in te grijpen geen gevolg was van kortzichtigheid?" „Je hebt dus opzettelijk met de arresta tie gewacht. „Je houdt me ten goede, Miel, dat ik zelfs jou daarop het antwoord schuldig blijf. Slechts dit zou ik je willen vragen: Vind jy ook niet, dat dr. Jurrians voldoend*» is gestraft door het feit, dat hij nooit meer in ons land zal kunnen terugkeeren? Hij heeft een mensch gedood ongetwijfeld en daardoor heeft hy zich vergrepen aan dc wet, maar denk je zijn positie eens goed in: een in breeden kring geacht mensch. die een vooraanstaande plaats inneemt in een. aan menschelijke wetten gebonden maar ook door menschelyk kleinzieligheid helaas sterk beheerschte maatschappij. Een schitterende carrière, die dreigt met één slag vernietigd te zullen worden door een reeds lang vergeten jeugdzonde, welke op een noodlottgen dag ter kennis komt van een van die vampiers in onze samenleving, wien geen middel te laag is om zich ten kosten van anderen te verrijkenHet vooruitzicht een positie, die men zich met zooveel moeite veroverd heeft, te moeten prijs geven, van een der hoogste sporten van den maatschappelijken ladder naar om laag te worden gesleurd door een individu, dat eigenlijk geen beter lot verdiend dan de kogel, welke ten slotte aan zijn onmen- schelijk bestaan een einde heeft gemaakt. Zou jij in zoo'n &eval niet denzelfden weg hebben bewandeld als dr. Jurrians? Misschien ben ik in mijn plich' als po litieman te kort geschoten, Miel, maar ik ben gelukkig nog niet voor honderd pro cent de speurhond, waarvoor dr Jurrians my wel eens scheen aan te zien. Er is ook nog iets van een mensch in me en als mensch ben ik er stellig van overtuigd, dat deze oplossing de beste is...." De reporter stak hem spontaan de hand toe. „Je hebt gelijk, Wil", zei hij. „Dr. Jur rians is voldoende gestraft. Bij mij is je geheim veilig, dat verzeker ik je!" Sanders toonde zich voldaan: „Dank je Miel, ik wist wel. dat je er pre cies zoo over zou denken. Hopenlijk legi de rechtercommissaris eenzelfde humaniteit aan den dag! Dit blijft dus onder ons. Is ei nog meer .wat je weten wilt?" „Nog twee dingen", verzocht de repor ter. „Dat ontvreemden van het lijk van Lamérie.... Ik dacht aanvankelijk, dat dit aan den Belg moest worden toegeschreven, die het noodig had „Neen, Miel". viel Sanders hem in de rede. „Het lijk is. zooals je in zijn schrif telijke bekentenis hebt gelezen, ontvreemd door dr. Jurrians zelf, die vooral door de hak- en vingerafdrukken bevreesd is ge worden en daarom getracht heeft de poli tie op een dwaalspoor te brengen. Door aan gifte te doen van de vermissing wekte hij den indruk, dat er een ander in het spel was. Loucheur had het lijk voor zijn come die niet noodig dat wilde je toch zeg gen, niet? Vermoedelijk heeft hij Lamérit zeer goed gekend en misschien is hij zelf.' wel in het bezit geweest van een foto van den Franschman. Een goede comediant als deze Belg verstaat ook uitnemend de kunsi zich te grimeeren...." „En de roode twoseater?" „Die heb ik tot op dit oogenblik nog niet kunnen ontdekken, MieJ. Ik veronderstel, dat dr. Jurrians den wagen heef» gehuurd bij iemand, die 'em goed kende en bij wien daarom geen oogenblik de gedachte is opgekomen, dat .l?ze bekende persoonlijk heid de dader van den moord in Villa Vre delust zou kunnen zijn. Niet onmogelijk is het natuurlijk ook, dat hij den auto ergens in de provincie heeft gehuurd en zich van een anderen naam heeft bediend. Als er eenmaal aan de ontdekking van den da der ruchtbaarheid is gegeven, zal dil vraagstuk vanzelf wel worden opgelost". „En wat ga je nu doen? De aanhouding en voorgeleiding van dr. Jurrians gelas ten?" „Dat is al gebeurd, Miel. Alle douanepos ten zijn van zijn verdwijning in kennis ge steld, maar hij heeft een voorsprong van minstens vyf uren. Dat is voor hem vol doende om zich in veiligheid te stellen...." De telefoon rinkelde. „Een oogenblik", verzocht Sanders. Hij nam de hoorn van de haak en meld de zich. Een knipoogje in de richting van den reporter beduidde deze, dat hetgeen den inspecteur werd medegedeeld ook hem zou interesseeren. „Om zeven uur ongeveer?" vroeg San ders, daarmee blijkbaar een mededeeling herhalend. „Dank u. Niets aan te doen!" „Dr. Jurrians is vanmorgen om zeven uur per auto de grens bij Zevenaar gepas seerd, Miel", zei hij, zich weer tot den re porter wendend. „Voorloopig is hij dus in veiligheid". En met een fijn glimlachje liet hij er op volgen: „Ik geloof, dat we het wel aan hem kunnen overlaten een middel te vin den om zich aan den langen arm der jus titie te onttrekken". Dr Jurrians vond dat middel inderdaad Op hetzelfde tijdstip, waarop den inspec teur der centrale recherche den reportei van de „Mercuur" inlichtte over de ont knooping van het mysterie rondom „Vre delust", bevond hij zich reeds aai' boorc van een vliegtuig der Deutsche Luft Han sa dat den dienst tusschen Keulen, Frank fort en Milaan onderhield en toen twee re chercheurs in Amsterdam de hand legdei op den inmiddels weer tot bewustzijn te ruggekeerden Loucheur, verliet dr. Jur nans in het zonnige Napels de Italiaansche machine, welke hem in den kortst mogelij ken tijd naar deze havenstad had gebracht. De Duitsche politie werd van zijn vermoe delijk verblijf binnen de grenzen van het derde ryk in kennis gesteld, maar toen zij eindelijk zijn wagen in een groote garage te Keulen ontdekte en haar Nederland- sche collega's kon meedeelen. dat de ge zochte de wijk had genomen naar Italië, had dr. Jurrians reeds als „scheepsarts" ge monsterd op een Mexicaansch vrachtschip, dat nog dienzelfden dag koers zette naar Vera Cruz en welks gezagvoerder het slechts betreurde, dat niet in eiken haven Nederlandsche medici zich bij hem ver voegden met het verzoek om met toebeta ling van eenige duizenden peseta's over het lichamelijk welzijn der bemanning te mogen waken. De Italiaansche havenpolitie had in de zen onevenwichtigen tijd, waarin de troe penverschepingen naar Abessinië al haar aandacht opeischte, wel iets anders te doen dan naar een voortvluchtigen vreem deling te zoeken en zoo kwam het, dat de centrale recherche te Amsterdam van een en ander onkundig bleef. Eerst veel later vernam inspecteur San ders van een landgenoot, die uit Mexico City terugkeerde, dat zich daar een Neder landsche medicus had gevestigd die als geneesheer-directeur van en d -or hem ge sticht kinderziekenhuis zich binnen zeer korten tijd de warme sympathie had we ten te verwerven van de allerarmsten der stad, die in hem den levensredder van hun kinderen zagen. Maar deze medicui heet te, volgens Sanders' zegsman. Hendrik van Gent en de inspecteur had dus geen en kele reden om te veronderstellen, dat deze philantroop identiek zou kunnen zijn met den nog steeds voortvluchtigen dr Jurrians van wien niemand in het oude Europa ooit meer iets vernam. EINDE.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10