RIJNSTREEK ZATERDAG 2 APRIL 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. B Ingang en ontvanggebouw van de nieuwe Oosterbegraafplaats aan de Verlengde Aar kade te Alphen aan den Rijn, welke hedenmiddag officieel in gebruik is genomen. NOORDWIJKERHOUT Staatspartij. De afdeeling van de R.K. Staatspartij vergaderde in café „Het Wapen van Noordwijkerhout". Geopend werd met den Chr. groet en een welkomst woord tot de niet talrijk opgekomen le den, in het bijzonder tot Pastoor Maas die eveneens tegenwoordig was. Na de notu len las de secretaris het jaarverslag voor waarin voornamelijk gememoreerd werd het vele werk, verzet door de propagan- da-club. Jammer, aldus het verslag, dat velen jongeren nog van de zaak afzijdig blijven. Vervolgens bracht de penning meester zijn jaarverslag uit. Uit dit ver slag bleek dat de inkomsten f 709.79 y2 en de uitgaven 604.36 bedroegen, aldus een batig saldo van 105.43 De controle commissie bracht bij monde van den heer N. H. de Klerk verslag uit dat boeken en bescheiden in de beste orde bij den pen ningmeester waren aangetroffen. Hierna werd de begrooting behandeld. Aan in komsten is geraamd 480,40 en uitgaven het zélfde bedrag. De post onvoorzien is geraamd op 62.De begrooting werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer N. v. d. Klauw bracht daarna verslag uit over de gehouden Kamer-Centrale. Het lid Roelin vroeg in verband hiermede Om bij de volgende Kamer-Centrale een punt naar voren te brengen aangaande de plannen van de regeering om de perso- neele belasting en omzetbelasting te ver- hoogen. Spreker zeide, dat dit vooral voor het platte land niet te aanvaarden is. Vooral in de noodlijdende gemeenten is de personeele belasting tot het maximum opgevoerd. De voorzitter antwoordde, dat de afgevaardigde zeer zeker- hiermede re kening zal houden. Hierna bracht de heer J. R. Zonnveld verslag uit over de gehou den Staten-Centrale. Vervolgen kwam aan de orde punt 8. Bespreking voorberei ding gemeenteraadsverkiezing. De voorzitter zeide dat het de bedoeling was dat de leden eveptueele wenschen naar voren brachten om een reglement vast te stellen. De heer Roelin gaf als zijn meening te kennen, dat het oude systeem om de kiezers 3 Zondagen over de candi- daten te laten stemmen zeer omslachtig is. Hij vroeg of het bestuur al plannen had. Pastoor Maas wees er de vergade ring op, dat zij, hoe het ook loopen mag. hun eenheid moeten bewaren en achter de afdeeling moeten blijven staan en zette de loop van de candidaatstelling in zijn vroe gere standpunt uiteen. De heer Roelin gaf een idee aan om een commissie samen te stellen uit het be stuur en de leden om een ontwerp-regle- ment samen te stellen. Dit idee vond ech ter geen steun bij het bestuur en evenmin bij de vergadering. De heer J. P. v. d. Ploeg gaf het bestuur in overweging het stelsel te behouden van de A en B-groep. De voorzitter gaf zijn toezegging dienaan gaande. Daar van de rondvraag geen ge bruik werd gemaakt was de vergadering reeds vóór 10 uur afgeloopen ér werd met den Chr. groet gesloten. NOORDWIJK Deelneming waarborgfonds voor schaaktournooi. Gelijk bekend, zal in onze gemeente binnenkort een internationaal schaaktour nooi worden gehouden. Dat een dergelijk tournooi, waarbij de besté schaakmeesters der wereld tegenwoordig zullen zijn, voor onze badplaats van propagandistische waarde is, lijdt geen twijfel. Ten dien ein de heeft het comité tot organisatie daar van, zich tot den Raad gewend, met ver zoek om een bijdrage te willen storten in een daartoe gevormd waarborgfonds. Waar het eventueele verlies door het co mité gesteld is op 2000.— en reeds aan bijdragen eén bedrag van 500.Wérd ontvangen, afgescheiden van de door het comité nog te verwachten bijdragen van hotel-pensionhouders e.d., verzoekt het co mité den Raad het eventueel ontbrekende bedrag van gemeentewege te wilen aan vullen. B. en W. ontkennen de propagandisti sche waarde van een dusdanig tournooi geenszins* doch willen de deelname in het waarborgfonds beperkt zien tot 250. alleen met de bedoeling om particulieren tot financieele medewerking te stimulee- ren, aangezien het niet valt te ontkennen, dat juist in den tijd, dat er in een bad plaats nog weinig te doen is, andere per sonen en groepen een meer direct belang hebben bij een schaaktournooi dan de ge meente, In dien zin stellen B. en W. den Raad dan ook voor te besluiten. De muziektent, Een van de velé brandende vraagstukken in onze gemeen te (heeft niet iedere gemeente met schier onoplosbare vraagstukken te kampen?) is: Hoe voorzien wij in de behoefte aan een muziektent en wel zoodanig, dat zoowel Noordwijk-Binnen als Noordwijk aan Zee bevredigd is? Vast staat, dat het bouwen van twee vaste muziektenten in de beide dorpen, wegens de daaraan verbonden hooge kos ten onuitvoerbaar is. B. en W. zijn er ech ter in geslaagd een góedkoope oplossing te vinden in den vorm van een uitneem- baar podium, dat met geringe kosten kan worden verplaatst en weggenomen en bo vendien nog aan aethetische eischen vol doet. Het is weliswaar niet overdekt, maar ook daarop is gerekend voor later en het biedt plaats voor 42 personen. Mijn liefje wat wil je nog meer! De kosten voor het maken van dit po dium zijn geraamd op 700.terwijl het eenmaal opstellen en afbreken inclusief vervoer naar de opslagplaats op 12.— komt te staan. Dienovereenkomstig stel len B. en W. thans den Raad voor. Jeugddag. Voor dit keer volstaan Wij met de simpele aankondigng, dat de derde Zondag na Paschen Wêer zal staan in het teeken van onze parochiale jeugd. Deze jeugddag zal in schoonheid en zinrijkheid niet ónder doen voor die van het vorig jaar. Meer nieuws volgt. Mej. M. v. <L Ende. In het St. Elisa- beth-ziekenhuis te Leiden is na langdurig lijden overleden mej. M. v. d. Ende, oud onderwijzeres aan de R.K. Parochiale School. Mej. v. d. Ende is vanaf de oprichting der school tot 1931, dus 38 jaar, aan de school werkzaam geweest en heeft met nauwgezette plichtsbetrachting haar moei lijke functie al die jaren vervuld. Ook heeft zij al haar krachten gegeven aan de vorming van de Kath, Oegstgeester jeugd. Voor dit doel was geen moeite haar te veel en geen offer haar te groot. Zij ruste in vrede. STOMPWIJK Harddraverij op 17 Augustus. Onder voorzitterschap van den heer Cor Waayer vergaderde de harddraverij-ver- eeniging „Nooit Gedacht" in de zaal van „Het Blessepaard". Het voornaamst punt ter vergadering was. de bespreking voor de te houden feesten. Besloten werd dit- jaar weer 2 dagen feest te vieren. Op Woensdag 17 Augustus n.m. 2 uur zal de groote Kortebaan- draverij gehouden worden en op Donderdag 18 Aug. de Volks- feesten. Bij de sluiting, dankt de voor zitter de leden voor hun opkomst en pret tige wijze van samenwerking, waarop de besprekingen zijn gevoerd. De Gemeenteraadsverkiezing. Op Donderdag 7 April heeft de verkiezing plaats voor de nieuwe raad der Gem. Leidschendam. De R.K. Kiesvereeniging vertrouwt, dat allen hun stemplicht zul len vervullen. Zieken én zwakke kiezers- Cessen) zullen per auto gehaald worden. Vliet-Stompwijksche wég eh Dr. v. Nooft- straat tot aan het stemlokaal, voormiddag van 10 tot 12 uur. Meer- en Geerpolder n.m. van 2 tot 4 uur. Opgeven bij Jac. v. Maren en verdere leden van het bestuur. VOORHOUT Geboren: Johannes Nicolaas, z. van J. J. v. d. Horst en M. A. Schavenmaker Wilhelmus Ludovicus, z. van P. F. Vergeer en A. M. de Haas Geertruida Petronella, d. van N. van Schie en G. P. v. d. Poel Adrianus Johannes Gerardus, z. van A. M. Schakenbosch en A. H. van Leeuwen Jo hannes Laurentius Josephus, z. van J. P. v. d. Hulst en H. Sikking. Gehuwd: J. P. Versteegen jm. 27 j. en G. Schavenmakér jd. 28 j. J. G. van Vliet jm. 27 j. en A. C. Hogenboom jd. 25 j. Overleden: W. HoüWeling jm. 34 j. J. Oostdam echtgenoot van M. E. Straat- hog 50 j. A. C. M. Sikking 28 j. WARMOND St. Josephsgezellen. Maandag 4 April bijeenkomst. Aanvang 8 uur precies. De Vice-Praeses zal dan zijn lezing met lichtbeelden over „De Adel in de Middel eeuwen voorzetten. Geboren: Anna Maria Wilhelmina, dochter van H. N. Overdevest en P. S. Baak. Ondertrouwd: L. Hoekstra, won. te Sassenheim en J. G. J. v. <L Berghe, al hier. WASSENAAR Van een auto gevallen. De 5-jarige v. D., die spelende aan de laadbak van een vrachtauto was gaan hangen, liet deze on der het rijden los, ten gevolge waarvan hij viel en het linkerdijbeen brak. Het jonge tje werd binnengebracht in de ouderlijke woning aan de Langstraat. ALPHEN AAN DEN RIJN HET ééN-RICHTING-VERKEER AAN DE LAGE ZIJDE. Afwijzend praeadvies van B. en W. Als prae-advies op het derde adres van de drie middenstandsvereenigingen inzake het één-richting-verkeer in de Van Man- dersloostraat, schrijven B. en W. aan den Raad: Wanneer wij de in de afzonderlijke toe lichting tot dit adres vermelde friótieVen voor het verzoek, nader bezien, blijkt ons, dat ook nu nóg geen enkel nieuw argument naar voren wordt gebracht, maar Vrijwel woordelijk dézelfdé als die, welke góiden voor de twee vorige adressen. Wanneet wij dé in dit adres aangevoerde motieven echter nog eens wedêr nader onder oogen zien, valt op een daarin voor komende tegenstrijdigheid. In de toelichting zeggen adressanten n.l. in de tweede alinea, dat „uit de praktijk blijkt, dat een gedeelte van het koopend publiek, hetgeen voorheen gewend was béi de winkelstraten per rijwiel te bezoeken en daar zijn inkoopen te doen, deze stralen gaat mijden, vanwege dén hinder, dien men van de verkeersverordening onder vindt", terwijl zè aan het slot van de der de alinea opmerken „De verwachting dat de wielrijders om zouden rijden, is ijdel geweest en zij passeeren beide straten met het rijwiel aan de hand". Wij zouden hieraan de opmerking willen vastknoopen, dat o,i. publiek, dat een win kelstraat met het rijwiel aan de hand pas seert, nog eerder aandacht zal schenken aan de winkeletalages die zich in de straat be vinden, dan publiek dat dezelfde straat per rijwiel passeert en daardoor te vlug, om rustig de etalages te kunnen bezichtigen. Het verbod om de beide bewuste straten per rijwiel in een van beide richtingen te passeeren zou alzoo juist zijn in het be lang van de in die straten wonende winke liers en niet in het nadeel. Dit argument, goed gezien, eigenlijk het voornaamste, ja zelfs het eenige hetwelk wordt genoemd, is alzoo in zijn consequen ties wel uiterst Zwak. Vervólgens geven B. en W. het resultaat van de verkeerstelling, Welke wij reeds pu bliceerden, waaruit B. en W. conclüdeèrên, dat het getal wielrijders, Waarvan aange nomen mag worden, dat Ze werkelijk zijn „omgereden", op Vrijda'g slechts een kleine 5 pet. en op Zaterdag slechts ruim 4 pet. bedroeg van het get-al personen, hetwelk de Van Manderslóostraat in de aangedui de richting, met het rijwiel aan dé hand, passeerde. Van een mijden van deze straat door het publiek, hetgeen voorheen gewend was deze straat te bezoeken, met een daaruit voortvloeiend verminderd bezoek aan de winkels, kan alzoo, gelet op bovengenoem de telling-resultaten, wel zeer moeilijk worden gesproken. Naar de voorzitter van het college van B. en W. mededeelde heeft voorts ook de inspecteur van politie, te dezer zake door hem gehoord, de aangelegenheid beziende uit een oogpunt van een goed geregeld en daardoor veilig verkeer, sterk aangedron gen op handhaving van de bestaande rege ling. Ten overvloede heeft onze voorzitter ten slotte, nog inlichtingen ingewonnen oij de verkeerspolitie te 's Gravenhage, om- trect de practische werking van soortge lijke regelingen aldaar. Uit de ontvangen inlichtingen bleek o.m., dat aldaar nim mer van de zijde van den middenstand eeni ge klacht is vernomen over een dergelijk verbod, hetwelk daar voor zooveel meer dere straten ook belangrijke winkelstra ten van kracht is. In het bijzonder werd daarbij nog gewezen op enkele zeer druk ke winkelstraten, waarvoor zelfs een rij wielverbod in beide richtingen geldt. Aangezien derhalve geen enkele aanwij zing bestaat voor de juistheid der bewe ring, dat de middenstand van de getroffen regeling schade zou ondervinden en het door ons ingesteld onderzoek en de van elders ontvangen inlichtingen, aan die be wering alle grond ontnemen, moeten B. en W. aan de door hun in het belang Van het verkeer na overleg met de commissie voor de strafvorordeningen getroffen maatregel, vasthouden. Ook de commissie voor de strafverorde ningen, in deze weder gehoord, is, gelet op de hiervoor gememoreerde overwegingen, unaniem van oordeel, dat er geen aanlei ding bestaat tót wijziging van de huidige regeling. „Wij willen u niet verhelen", besluiten B. en W., „meer bewondering te hebben voor de hardnekkige vasthoudebdheid der adres- seerende organisaties, dan voor het feit, dat zij tot driemaal toe een verzoek van gelijke strekking indienen zonder dit met eèfijg nieuw argument te staven". B. en W. geven den raad dan ook met aandrang In overweging de ln het adres gevraagde medewerking niet te verleéfKM. R.K. Staatspartij. De jaarvergadering van de R K. Staatspartij, afd. Alphen a. d. Rijn, zal gehouden worden op Maandag 4 April des avonds te acht uur in de Sint* Josephzaal. De agenda vermeldt o.m. perio dieke bestuursverkiezing, waarbij aftre dend zijn de heeren A. van Hemert, S. van Leeuwen en P. J. Schippers. Voorts zal een der leden van de politieke kern een le zing houden. Volksbond. De R.K. Volksbond, afd. Alphen a. d. Rijn, houdt op Vrijdag 8 April des avonds te 8 uur in de Sint-Josephzaal, een algemeene ledenvergadering. O.m. zal worden behandeld de agenda van de cen trale raadsvergadering. Nationale Paaschloterij. Daar er Zon dag j.l. velen, wegens het ultgepüt-zijfl van de voorraad kaarten, fecht-geVende op deelname aan de Nationale Paaschloterij van de Katholieke Actie „Voor God", te leurgesteld moesten worden, zal er mor gen, na de Hoogmis nog eenmaal gelegen heid worden gegeven om kaarten van voornoemde loterij te bekomen. Er zullen dan enkélè propagandisten bij het uitgaan van den kerkdienst gereed Staan om bij een gedaan verzoek U de kadrt (Of kaar ten!) te Overhandigen. Wie heeft er gelijk? S. J. S. alhier, wilde gisteernmiddag als bestuurder eener vrachtauto op den Gouwsluischen weg het fabrieksterrein van den heer Bonda oprij den. Om den bocht te kunnen nemen, week hij ecnigszins naar links van den weg, toen tegelijkertijd uit de richting Utrecht een personenauto naderde. De bestuurder van dezen wagen meende nog voldoende ruimte te hebben om te passeeren, doch botste te gen den vrachtwagen op, met al de scha delijke gevolgen daarvan. De bestuurder van de vrachtauto beweerde richting te hebben aangegeven, de ander verklaarde het tegendeel. Tegen S. werd proces-ver baal opgemaakt. Tragisch. De 19-jarige C. vafi Z., die deze week door een onbeduidend wondje aan zijn voet, een ernstige bloedvergifti ging opliep, is reeds gisteravond in het St. Elisabeth-gasthuis te Leiden aan de gevol gen overleden. AARLANDERVEEN Vcrkooping kerksckapen. De schapen, geweid ten bate der Ned. Herv. Kerk, welke Donderdag jl. zijn verkocht, hebben in totaal opgebracht ƒ772.50; er Waren er 34 stuks; deze zijn gekocht dóór dèn heer D. Hakkenberg. ALKEMADE AFSLUITING VAN BRUGGGEN VOOR ZWAAR VERKEER. Benadeelde zakenmenschen in beroep bij de Kroon. Door Ged. Staten is, gelijk gisteren bericht, bij besluit van 22 Maart ge sloten verklaard een drietal bruggen in den provincialen weg Leiden-Nieu- we-Wetering onder de gemeente Alké- made voor motorrijtuigen met een groo- tere erlatieve asbelasting dan resp. 500 K.G., voor de Zevengatenbrug onder Oud-Ade, 800 K.G. voor de brug te Oud-Ade nabij de Zevenhuizen en 800 K.G. Voor de Noordveenbrug te Nieu we Wetering. Dit besluit beteekent eén totale stopzetting van het verkeer voor practisch alle motorrijtuigen. Waar deze weg de eenige verkeersweg is, welke de verbinding vormt tusschen de beide provincies Noord- en Zuid- Holland daar zal de handel door dit be sluit hiervan zeer zeker de nadeelige gevolgen ondervinden. Naar wij verne men zullen een aantal belanghebben den tegen dit besluit in beroep komen bij de Kroon, ten einde gedaan te krij gen dat de bruggen zoo spoedig mo gelijk worden verbeterd. Wij gelooven niet dat de provincie gezien de onover- kohienlijke bezwaren aan hét besluit uitvoering zal kunnen geven. Personalia. Door burgemeester én Wet houders is m. L v. 1 Mei a.s. benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter4 secretarie aan de afdeeling Sociale Zaken de heer P. Bos, thans werkzaam aan dezelfde afdeeling der gemeente-secretarie te Haarlemmermeer. BODEGRAVEN DE WATERLEIDING BOERDE GOED Dividend 10 pet Blijkens het jaarverslag van dé Eode- graafschè waterleiding is ook dit jaar goed geboerd. Na de gebruikelijke afschrijvingen rest te een voordeelig saldo Van bijna 265Ö0, zoodat aan aandelhouders na aftrek van tantièmes en kosten, plus de gebruikelijke storting van 2500 in de kas van het Fonds voor Bijzondere Tijdsomstandighe den, een dividend kon worden uitgekeerd van 10 pet. De aftredende president-commissaris, mr. H. la Gro, werd met vrijwel algemeene stemmen herkozen. De overname van het bedrijf is wel tér sprake gébracht, doch maakte óp deze ge wone jaarlijksche vergadering geen onder werp van behandeling uit. Geboren: Janny, dochter van M. Bek- ker en G. M. Blonk. Jan, zoon van S. van Groeningen en A. P. Cleton. Flo- ris, zóón van B. Woudenberg en W. F. v. Noord. - Magdalena Bèrnardina, dóch ter van S. J. Steenbergen en H. J. Smits. Overleden: Maria Boom, echtgenoó- te van Pleter Hag, 81 j. Theodorus Kor- se, 57 j., overleden te Ottersum, Gevesti gd: P. van Wensvéen, gröön- tenhandelaar, Willemstraat 42, van Zv/am- merdam. J. Westerink en gezin, land arbeider, Weijland 52, van Lange Ruige Weide. Vertrokken: J. J. Bruijnis, landar beider naar Nieuwer-Amstel, Kostverló- renweg 16. G. Mulder, dienstbode naar Amsterdam, Jac. Obrechtstraat 92. A. W. van der Kleijn en gezin, tandarts naar Roterdam, G. W. Burgerplein 13. C. v. 't Hoog, los werkman naar 's-Gravenhage, Hoef kade 532. A. Scheer, schilder naar Koudekerk aan den Rijn, A 114. HOOGMADE „St. Deus Dedit". Donderdavond hield bovengenoemde vereeniging een le denvergadering in de zaal van den heer Witteman, waavoor zeer jammer slechts matige belangstelling bestond. Nadat eenige ingekomen stukken n.l. betreffende het melden der wei'kloozen te Woubrugge, de Jubileumactie bij gelegen heid van het jubileum van den bondsvoor zitter en inschrijven der L.T.B. afd. Hoog- made betr. contractloon waren voorgele zen, die als kennisgeving werden aange nomen, was het woord aan den heer Sal man, hoofdbestuurslid, die een uiteenzet ting gaf van het arbeidscontract. Hoewel volgens spr. nog niet was bereikt het geen men eigenlijk had gewild n.l. een kringcontract, kon men toch tevreden zijn övéf de regeling van 't loon vooral dat vooral voor de losse arbeiders weer een stuk betet is geWOrdén. Het werd natuur lijk beter gewéest als met het kringcon tract vööral ook wat de werktijdenrege ling betreft reeds was begonnen voordat de wetgever hier dé verplichting zóu stel len ên op énkele plaatsen is in dit op- Zicht Ook al veel bereikt, maar vooral wat de Werktijdenregeling betreft stuit men nog op veel tegenstand, zelfs van de zijde der arbeiders, die dit ook nog lieVer plaat selijk geregeld zien. Er is echter reeds veel bereikt, vooral wat de losse arbeiders betreft, en alles zal ln het werk worden gesteld dit alles zoo gauw en zóo goed mo gelijk te regelen. De actie is echter moei lijk omdat de invloed van Hoogmade te Woubrugge wat dit betreft niet zoo groot is. Er wordt daarom ook van de zfjde van 't hoofdbestuur zooveel mogelijk bij de Christ. Bond op aangedron gen, hun ac tie te Woubrugge o.a. te versnellen, om zoodoende de algemeene loonnormen en voorwaarden in de geheele gemeente hoo- ger en beter te maken, wat niet alleen de werkende arbeiders, maar ook de, in dezen tijd Zoovele, werklooze arbeiders slechts ten góede kan komen. Wij zullen echter geen verdere eischen stellen op 't oogen- bllfc en voorloopig tevreden zijn met de door de L.T.B. ingewilligde looneischen. Na deze duidelijke en leerzame uiteen zetting werd door verschillende leden ge bruik gemaakt om vragen te stellen wat betreft het ingaan van het nieuwe con tract en het zich houden aan 't contract loon door ongehuwden, welke door den heer Salman naar algeheel genoegen wer den beantwoord.' De voorzitter sprak hierna nog een woord van dank tot de L.T.B. en vooral tot den steeds voor de arbeiders pleiten- den Geest. Adviseur inzake het inwilligen door dé patroons van de werkelijk in ver band met de duurdere levensomstandig heden, der arbeiders niet te hoog gestel de looneischen. Né rondvraag Sluiting met den Christelijke groet. NOORDEN Gec. Noordschebuurter en Voordijksche Polders. In café Sluitkade werd de jaar- Vergadering gehouden van de Gec.*Noord- schebüUrter en Voordijksche Polders, waar bij voor het eerst als voorzitter optrad de heer A, Züijdervliet. Aanwezig waren 11 stemgerechtigde ingelanden, tezamen kun nende uitbrengen 69 stemmen. De reke ning over 1937 was nagezien door de hee ren J. L. Koole en J. Zuijdêrvliêt en werd vastgesteld aan ontvangsten op 14921.75 en aan uitgaven op 16061.82, nadeelig saldo 1140.07. Alle omslag was,ontvan gen. De begrooting voor 1938 werd vast gesteld op een eindbedrag aan ontvangsten en uitgaven van 42756.78. Die wegens de kade-doorbraak op 5885.63 de bijdrage voor achterliggende polders is 0.45448 p. hectare. Drie leendngen per resto van 18581.75, 8000 en 1600 met een rente van 3.75, 4 en 4H pet. werden geconver teerd tegen een van 3.25 pet. zonder eeni ge verdere kosten. Uitvoerig wordt gesproken over den toe stand van de waterkeerendé kade. Het be stuur zond een plan in voor demping van de achtergelegen sloot, hetwelk de een parige goedkeuring wegdroeg. OUDE-WETERIMG R.-K. Jóngeren. Maandag 4 April a.s. zal in hotel Klein alhier een vergadering worden gehouden van de R.-K. Jongeren, op welke bijeenkomst de weleerw. heer Rector Bèune te Leiden êen rede zal hou den. Ten êinde aan het wérk der jónge vereeniging meer bekendheid te geven is besloten om ook de jongeren, die nog niet als lid zijn toegetreden en voorts alle le denden van de R.-K. Kiesvereeniging gra tis toegang te Verschaffen. We twijfelen er dan ook niet aan, of de bekende spreker zal êen groot aantal belangstellenden on der zijn gehoor hebben. De Vergadering vangt aan om half negen. Hét onderwerp, dat zal worden behandeld is „Beginsel en Politiek". Geboren; Petrus Theodorus z. van P. J van Klink en M. J. Hoogenboom. Jo hanna Jacoba Maria d. van S. C. Bakker en A, C. J. Volwater. Nicolaas Johannes Joseph z. van Th. S. Strulve en C. M .Spring in 't Veld. Overleden: Maria Compier 77 j. ZWAMMERDAM Gevestigd: C, J. Disseldorp van Woubrugge G. Kersbergen en gezin, v. Moordrecht. Vertrokken: P. Wensveen naar Bo degraven F. J. Heeres naar Woerden P. Hoogenboom naar Woerden. Geboren: Willem z, van P. Lekker- kerker en A. Hoögendoorn. Overleden: Hendrika Holdinga 52 j. echtgen. van G. van Delft.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6