FAILLISSEMENTEN TELEGRAMMEN DONDERDAG 31 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? NOG WEINIG VERANDERING. De Bilt seinti Verwachting: Meest matige wind uit Westelijke richtingen, aanvankelijk licht tot half bewolxt. Jaltr weer toenemend, bewolking, aanvanke'ijk droog wt-er, wei nig verandering m temperatuur, later wel licht koeler. Hoogste barometerst.: 772.3 te Scilly. Laagste barometerst..: 740.1 te Haparanda. De depressie in het Noord-Oosten ver dwijnt uit het waarnemingsgebied. De Noordelijke winden aan de achterzijde ga ven sterke temperatuurdaling in Zuid- sie die gistermorgen ons land naderde, is dit eiland bijna gepasseerd. De schepen op den Octaan geven aan, dat achter deze de pressie 'n scherpe afkoeling mrekbaar is, met winden uit Noord en stijging van den luchtdruk tot ver in het Westen. Het ge bied van hoogen luchtdruk ten Zuiden van Ierland houdt onveranderd stand, doch vertoont neiging om in het Westen af te nemen onder invloed yan een ondiep mi nium ten Noord-Westen van de Azoren. Op de Noorsche Zee steeg de temperatuur tijdelijk. De groote warmte dringt steeds verder naar het Oosten door en in de Al pen nam de periode van koude en dichte bewolking een einde. In de Poolzee houdt de groote koude aan, m Noord-Scandina- vië nam de vorst' verder af, doch er viel nog veel neerslag. In Centraal-Europa viel veel regen, te Weenen 16 en te Berlijn 9 m.m. Voorloopig zal liet weer hier nog zeer zacht blijven, met weinig be wolking. De sterke afkoeling, die reeds spoedig in het Westen zal in treden, zal ons vermoedelijk mor gen nog niet bereiken, doch wel licht aan het einde van den dag in het Westen de temperatuur doen dalen. LUCHTTEMPERATUUR. 12.2 gr. C. LICHT OP VOOR METSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 7.00 uur tot Vrijdagmorgen 5.07 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 1 April vorom. 2.50 en nam. 3.15 uur. Maan op 5.30 uur Vrijdagmorgen. Maan onder 19.52 Vrijdagavond. LOONSVERHOOGING BU EENIGE HENGELOSCHE FABRIEKEN. En een volle week vacantie. Ten kantore van de Metaalbond in Den Haag zijn besprekingen gevoerd tusschen de directeis der Hengeiosche fabrieken Stork, Bikkers en Hazemeyer en vertegen woordigers der drie samenwerkende me taalbewerkersorganisaties over loonsver- hooging en toekening van een volle week vacantie. De onderhandelingen leidden tot de volgende toezegging: Alle personeels leden, die per 1 Juli a.s. een jaar of lan ger in dienst zijn, krijgen een volle week vacantie. Zij, die korter in dienst zijn krij gen voor elke twee maanden dienstverband een volle dag vacantie. Alle loonen van 31 cent en hooger wor den met 3 cent verhoogd. De loonen tot en met 30 cent worden met 2 cent verhoogd, met dien verstande, dat 14- en 15-jarigen, die minder verdienen dan 16 cent per uur, 1 cent verhooging krijgen. De verhoogin gen gaan per 1 Mei in. De periodieke ver hoogingen worden volledig gehandhaafd. Daar deze verhoogingen bij Stork op 1 April vallen, krijgen dientengevolge velen op 1 April en 1 Mei verhooging. De bestu ren hebben de voorstellen der directies met de leden in afzonderlijke ledenverga deringen besproken. De vergaderingen wa ren druk bezocht. De leden hebben met vrijwel algemeene stemmen voor aanvaar ding der voorstellen gestemd. Inzake de vacanties kan nog worden gemeld, dat met name de firma's Stork en Hazemeyer boven de normale vacancies nog zgn. waardeeringsvacanties geven. Deze geldt voor arbeiders, die 25 jaar of langer in dienst zijn. LOONSVERHOOGING BIJ WERKFONDSWERKEN ïo overeenstemming met de nieuwe C.A.O. in de bouwvakken In de besteksbepalingen voor werken, die met medewerking van het Werkfonds wor den uitgevoerd, worden eenige wijzigin gen aangebracht, die bij de bouwarbeiders een goede ontvangst genieten. In velband met de stijging der contract- loongn was reeds eenigen tijd actie ge voerd om te komen tot een evenredige verhjoging van loonen voor Werkfonds- werken ,di op het oogenblik in uitvoering zijn. Na verscheidene conferenties mocht het gelukken, aldus bericht het „Volk", het bestuur van het Werkfonds en de regee ring, van de billijkheid van dit streven te overtuigen. Het Werkfonds heeft zich op het stand punt gesteld, dat de aannemers, ook al zijn zij oeieid, aan deze loonsverhooging mede te werken, we niet geneigd zullen zijn. de kosten daarvan voor hun eigen rekening te nemen. De oplossing is ru, dat de kos ten worden gebracht ten taste van het uit het Werkfonds verleende crediet en dat met de aannemers zoo noodig een aanvul lingsovereenkomst wordt gesloten, waar in op het werk alsnog, met ingang van 1 Maart 1938, het verhoogde loon van toe passing wordt verklaard. Mochten de hoogere kosten, aan de loonsverhooging verbonden, tot gevolg hebben ,dat het verleende crediet wordt overschreden, dan zal er, gezien het standpunt, dat terzake door de regeerink wordt ingenomen, wel geen bezwaar te gen *eslaan voor deze overschrijding e^n verhooging van het verleende crediet toe te staan. Na een tweeae wijziging is in de bestek ken der Werkfondswerken vastgelegd. Tot nu toe was de bepaling opgenomen, dat v. or plaatsing op het werk in aanmerking komen zij, die op den dag van de aanbe- sieaing werkloos zijn en in een bepaalde plaats woonachtig zijn, In het vervolg luidt deze bepaling aldus, dat voor plaatsing in aanmerking komen arbeide-.s, die op den dag van de aanbe steding minstens die maanden werkoos zijn en minstens twee jaar onafgebroken in een bepaalde gemeente zijn gevestigd. De bedoeing van deze wijziging is, dat voor plaatsing op Werkfondswerken in de eerste paats zij in aanmerking komen, die reeds gcruimen tijd werkloos zijn. ARBEID IN WASSCHERIJEN EN STRIJKINRICHTINGEN. In afwijking van de Arbeidswet. De Minister van Sociale Zaken heeft on der bepaalde voorwaarden aan hoofden of bestuurders van wasscherijen en strijkin- richtingen in alle gemeenten des rijks ver gund dat gedurende de tijdvakken van 19 tot en met 23 April, van 23 tot en met 28 Mei en van 7 tot en met 11 Juni in hun onderneming door de aldaar werkzame ar beiders in afwijking van het bepaalde in de artikelen 23 en 24 der Arbeidswet 1919 arbeid wordt verricht als volgt: op 19, 20, 21 en 22 April, 23, 24, 25 en 27 Mei en 7, 8, 9, en 10 Juni gedurende ten hoogste 9 1/2 uur per dag en op Zaterdag 23 April, 28 Mei en 11 Juni gedurende ten hoogste 61/2 uur per dag. BEVORDERING VAN PRODUCTIEVE WERKVERSCHAFFING. Deventer ouderpaar schenkt een gift 100. Een Deventer ouderpaar heeft aan de regeering een bedrag van 100. doen toe komen, met het volgende begeleidend schrijven: „Getroffen door den moed, waarmede zeer veel werkloozen hun moeilijk en ze- nuwsloopend bestaan aanvaarden, weten de dat voor vele hunner het steeds moei lijker wordt niet te vervallen in extremis tische wenschen en toekomstbeelden; ge troffen door het feit, dat de werkloosheid nog steeds een groot deel van het Neder- landsche volk in al zijn lagen teistert en overtuigd, dat „geven van arbeid" van primair belang is voor een gezond natio naal leven, bieden wij u nevengaand be drag, groot 100.aan. Moge het de eerste steen zijn voor een fonds, dat door de regeering zal worden aangewend voor den een of anderen vorm van productieve werkverschaffing." In het bovenstaand schrijven wordt uiting gegeven aan de zoo volkomen juiste overtuiging, dat méér werk een primaire een eerste eisch is van nationaal belang, van handhaving onzer nationale zelfstan digheid en vrijheid. VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF. Examen 1938 voor het middenstands diploma algemeene handelskennis. De drie Nederlandsche Middenstands bonden brengen ter algemeene kennis, dat in Juni a.s. voor het eerst de examens voor het middenstandsdiploma algemeene han delskennis zullen worden afgenomen. De deelneming aan deze examens staat open voor eenieder, ongeacht de opleiding, wel ke werd genoten. Het afnemen der examens geschiedt onder rechtstreeksch toezicht van het Departement van Economische Zaken. Deze examens bestaan uit het normaal examen (A) waaraan door eenieder vrij kan worden deelgenomen en het speciaal examen (B), waaraan alleen kunnen deel nemen zij die op 1 Juli 1938 den leeftijd van 25 jaren hebben bereikt en op dien da tum reeds vijf jaar in een tak van detail hand wel, ambacht of kleine nijverheid werkzaam zijn. Het normale examen be staat uit een schriftelijk en een monde ling gedeelte, af te nemen resp. op 1 Juni en van 22 Juni as. af. Het speciale exa men voor ouderen houdt bijzonder reke ning met de ervaring, welke reeds in de practijk van het bedrijfsleven werd opge daan en wordt alleen mondeling afgeno men. Dit examen sluit onmiddellijk aan bij het mondeling gedeelte van het normale examen en zal dus op een of meer der laat- "ste dagen van Juni plaats vinden. O.m. te 's-Gravenhage en Rotterdam. Voor de inschrijvingen voor het examen welke tot 15 April e.k. kunnen gebeuren, is door de middenstandsbonden met mede werking van het departement van Econo mische Zaken een centraal secretariaat der examens gevormd, dat gevestigd is 2de Van den Boschstraat 40, te 's-Gravenhage. Ver dere inlichtingen omtrent de examens zijn uitvoerig vermeld op le inschrijfformulie ren, welke gratis verkrengbaar zijn, o.m. aan het Bureau Onderwijscentrale N. R. K. M., Mauritskade 23, 's-Gravenhage. Aan dit adres zijn op schriftelijke aan vrage, onder bijsluiting van 15 cent aan postzegels, tevens verkrijgbaar een exem plaar van de exameneischen en van het examenreglement. DE MONOPOLIE HEFFING OP GRANEN Een stem tegen verhooging Het comité van actie tegen den nadeeli- gen invloed der graanrechten op de pluim veehouderij zond dd, 28 Maart j.L volgen de telegram aan den minister van Econo mische Zaken: „Naar aanleiding van het telegram na mens de dagelijksche besturen der drie centrale organisaties aan Uw Excellentie gericht, waarin dringend verzocht wordt de moriopolieheffing op granen wederom te verhoogen meenen wij er goed aan te doen, Uwe Excellentie er op te wijzen, dat verliooging der monopolieheffing mede brengt verzwaarden druk op de pluim veehouderij. iaangezien de eierprijzen reeds zeer on gunstig afsteken tegen die van verleden jam-, toen reeds door de organisaties de pluimveehouderij nauwelijk lenoend ge- ni.>md werd, behoeft het geen betoog, dat veihorgde graanrechten voor de pluim veehouderij zeer ernstige gevolgen zouden hebben, Wij dringen er bij Uwe Excellentie dan ook ernstig op aan, om aan het verzoek tol verhooging in geen geval gevolg te gtven". TEEKENKAMERPERSONEEL DER FOKKERFABRIEKEN. Besluit tot staking. In een gisterenavond onder leiding der vier samenwerkende organisaties gehou den vergadering heeft het personeel van de teekenkamers der N.V. Nederlandsche vliegtuigenfabriek Fokker, besloten met ingang van Vrijdag 1 April a.s. het werk neer te leggen, aangezien de directie niet bereid is met deze organisatie overleg te plegen over een salarisregeling en de be staande salarissen als ver beneden eiken redelijken eisch worden beschouwd. DE C. A. O. VOOR HET BOEK BINDERSBEDRIJF. In de Dinsdag gehouden landelijke vak groepvergadering van den Ned. R. K. Gra- fischen Bond is, met groote meerderheid van stemmen, de gewijzigde collectieve ar beidsovereenkomst voor het boekbinders-, papierwaren- en enveloppenbedrijf aan vaard. HET KRANKZINNIGENGESTICHT TE GORSSEL OPGEHEVEN Bij Kon besluit is bepaald dat het kranzinnigengesticht „Veldzicht" te Gor- sel met ingang van 1 April a.s wordt op geheven. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scher uiingen is onveilig tot Katwijk op Maandag 4 tot en met Woensdag 6 April, van 10.30 tot 17. uur, alsmede op Donderdag 7 en Vrijdag 8 April van 9 tot 13 uur, wengs schietproeven met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is, na dat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. Uitgesproken: HandeLsvenn. onder de firma de Graaf van Herk, vroeger te Zevenhuizen Z.H., thans in liquidatie, en de firmanten J. de Graaf te Katwijk, Sluis weg 25 en P. van Herk, Boskoop, Zijde 366. Cur.: mr. C. M. Loef, Boskoop. W. Hoge, timmerman, Nw. Dordrecht gem. Emmen. Cur.: mr. R. Richie, Nw. Am sterdam. Mevr. P. Goester, buiten gemeenschap van goederen gehuwde echtgenoote van E. H. Nottrot, sigarenwinkelierster, Haarlem, Barrevoetstraat 1. Cur.: mr. dr. F. A. By- voet. E. H. Nottrot, sigarenwinkelier, Haarlem, Barrevoetstraat 1. Cur.: mr. dr. F. A. By- voet. Gerrit Snoek, bouwondernemer, Hilver sum, Kampstraat 73. Cur.: mr. J. C. Ph. Loeff, Hilversum. G. Oeters, Amsterdam, Bilderdijkstraat 1 II. Cur.: mr. J. Sprenger, Amsterdam. Opgeheven: A. v. Veldhuizen, Den Haag; Th. A. M. Goenewegen, Berkel en Rodenrijs; M. Blitz, Amsterdam. Vergadering van gisteren. OECONOMISCHE ZAKEN EN LANDBOUWCRISISFONDS Aan de orde is hoofdstuk X (oeconomi- sche zaken) der Rijksbegrooting 1938, an nex de begrooting Landbouwcrisisfonds. De heer VAN RAPPARD (Lib.) be spreekt de opheffing van het departement k»an landbouw en visschery. Ook om psy chologische redenen ware het beter ge weest, indien de belangen der landbou wende bevolking waren toevertrouwd aan een afzonderlijk departement. Het zou een pleister zijn op de wonde, indien gelijkheid zou worden gebracht tusschen de loonen in de agrarische en die in de industrieele bedrijven. In verband met het mond- en klauwzeer is spr. van meening, dat een verruiming van het aantal kalverschetsen noodig is. Inzake het mond- en klauwzeer moet met de omringende landen contact worden ge zocht. De heer DE LA BELLA (S.D.) wenscht een aantal maatregelen, opgesomd in het adres van het N.V.V. Spr. dringt aan op verlaging van de Margarine-heffing. De heer HIEMSTRA (S.D.) bepleit evenéens een betere verhouding tusschen de loonen in de industrie en in den land bouw. De heer KOLFF (C.H.) meent, dat er betreffende een afzonderlijk departement van landbouw argumenten voor en tegen bestaan. De belangen der landbouwende bevolkingen dreigen meer en meer in het gedrang te komen. De Iconen in den landbouw zijn naar spreker's meening be neden het ethisch minimum ingesteld. De winsten der landbouwbedrijven zijn ver dwenen. Dank zij de regeeringsmaatregelen is de toesiand wel iets gunstiger geworden, doch onvoldoende is hij nog. Er zou iets te be- deiken zijn als de minis+er bij het vast stellen van zijn crisismaatregelen den loonfactor als element van productiekosten rp een behoorlijk peil plaatste. Indien op eJke H.A. cultuurgond een arbeider zou kqnnen worden aangesteld, zou de werk loosheid ten plattelande zijn verdwenen. Gaat het den boer goed, dan gaat het ieder goed De heer VAN VOORST TOT VOORST (R.K.) wil zich bepalen tot de loon- en prijspolitiek. In vroeger jaren waren de industrieele loonen laag. De landarbeiders veelden toen geen onbillijk verschil. In de na-oorlogsche jaren kon de landbouw met de algemeene loonsverhooging niet mee komen omdat het aan de wereldmarkt en aan het vrije spel der maatschappelijke krochten bleef gekoppeld. In 19321933 heeft dit bijna tot' een catastrofe geleid. Het verschil tusschen het agrarische en het industrieele loon heeft gemaakt, dat de landbouw de niet-agrarische producten niet meei kon koopen. De malaise der voor de binnenlandsche markt werkende be drijven is daaraan voor een deel te wij nen. Do eenige weg om to een evenwicht te komen is de verhooging van den prijs der landbouwproducten. De afzet der in dustrieele producten zou worden verhoogd Van een matige prijsstijging zal de afzet naar het buitenland niet lijden, mits de kwaliteit van ons artikel prima is. Is 't met tegen de verdeelende rechtvaar digheid, dat de landbouwende bevolking geen of nauwelijks eenig loon voor haar arbeid ontvangt. Wil men de prijzen laag houden, dan zie men naar den tusschen- handel, die de producten duur maakt. De landbouw moet meer armslag krijgen. De maatregelen daartoe zou spr. gaarne door deze regeering zien genomen. In Neder land geldt ook: „Gaat het den boer goed, dan gaat het een ieder goed". De koppeling van het landbouwproduct aan de wereldmarkt moet de regeering zich uit het hoofd zetten. Geheel los van de wereldmarkt moet de regeering naar vas te prijzen van de landbouwproducten stre ven. Als de landbouwcrisiswet hiertoe niet ge schikt is, wordt het hoog tijd, dat zij ver dwijnt en door een regeling met beter perspectief wordt vervangen. De vergadering wordt verdaagd tot he den elf uur. RUSLAND EN DE OORLOG IN CHINA. LONDEN, 31 Maart. (A. N. P.). De cor respondent te Sjanghai van de „Daily Te legraph" meldt, dat de vrees voor een Rus sisch optreden in het Chineesch-Japansche conflict, naar men meent, de bezorgdheid der Japansche militaire autoriteiten doet toenemen. Op grond van deze vrees heb ben de Japanneezen voldoende troepen moeten concentreeren om aan een derge lijke mogelijkheid het hoofd te bieden, met het gevolg, dat het Japansche leger in China niet over voldoende troepen be schikt om den steeds moeilijker toestand te beheerschen. Daar komt bij, dat de uitbrei ding der Japansche linies en verbindings wegen, die gevolgd is op den opmarsch langs de Tientsin-Poekau lijn naar Soetsjau de guerillatactiek der Chineezen verge makkelijkt heeft. Uit Tokio wordt verder gemeld, dat de Sovjetregeering de defensie langs het on der Russische bescherming staande gebied van Buiten-Mongolië, dat aan Mandsjoek- wo en Binnen-Mongolië grenst, volgens berichten uit Hsinking zal versterken. De ze berichten melden, dat de Buiten-Mon- goolsche regeering met bijstand van Rus land reeds ongeveer 50.000 man infanterie gesteund door cavallerie, artillerie, lucht strijdkrachten en gemotoriseerde afdeelin- gen, langs de grens gelegerd heeft. De sterkte der steuntroepen wordt als volgt Eerste Kamer Vergadering van heden. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk X (Departement van Economi sche Zaken) der Rijksbegrooting voor 1938 en van de begrooting van het Landbouw crisisfonds voor 1938. Protectie zonder schroom. i De heer BLOMJOUS (R.K.) betoogt, dat by de handelsaccoorden de landbouw op den voorgrond wordt gesteld, met de Indi sche belangen, ten koste van de industrie. Zonder drastische invoerbeperking komen we nooit tot vermindering der werkloos heid. Nederland en Indië tezamen zyn rij ker aan grondstoffen dan eenig ander land, Amerika uitgezonderd, en beter dan menig ander land kunnen we in eigen behoeften voorzien. Bevordering van den uitvoer is een groote factor, maar ze moet onze eco nomie niet geheel beheerschen. Nog niet een zevende deel onzer industrieele pro ducten wordt uitgevoerd. Spr. wenscht een tarief met een vasta basis voor de eigen nationale industrie; van ons tarief moet niet soepelheid, waarop de minister wijst, de voornaamste karaktertrek zijn. De minister moge zoover gaan, dat het woord „protectie" verder zonder schroom zal worden gebezigd. De heer TER HAAR (C.H.) ziet tot zijn leedwezen, dat de economische politiek steeds meer m protectionistischen zin wordt gevoerd. Ondanks de bezwaren van den handel zyn vele contingenteeringen ge handhaafd. De voorstanders der ordenings-gedachte behoeven zich geenszins te beroepen op alle leden der Chr. Historische Unie. Zeer vele Christ.-Historischen moeten er niets van hebben. Het schijnt dat de tijd van het gil- dewezen terugkomt. Spr. verwacht in plaats van orde dat verschillende groe pen elkander kwalijk gezind zullen wor den. De minister aan het ploegen! De heer VAN DER BILT (S.D.) dringt, in tegenstelling met den vorigen spreker, aan op méér ordening. De overheid moet sterk stimuleerend tewerk gaan, nu het parti culier initiatief zoo zwak is. De remmende invloed is de behoudende geest der ka pitaalbezitters, gesteund door de groote banken. Geld is er alleen beschikbaar, als het buitenlandschen debiteuren geldt. De minister neme zelf de ploeg ter hand. Het behoud van den wildstand en natuurbescherming. De heer JANSSEN (R.K.) vraagt of er inderdaad spoedig een nieuwe herziening der jachtwet te verwachten is. Spr. dringt aan op beperking van het aantal jacht aktehouders, mede voor het behoud van den wildstand. Spr. wijst op den misstand der kantjagers en van de nog steeds uitge breide strooperij. Spr. wijst op het Duit- sche voorbeeld. Spr. dringt voorts aan op verder gaande Natuurbescherming, met de wijziging jachtwet. De Minister van Economische Zaken, de heer STEENBERG HE: Het courantenbe richt is voorbarig. De heer JANSSEN meent te weten, dat er aan drie departementen reeds aan beide onderwerpen gewerkt is. Het financieele element mag in zaken van natuurbescher ming niet uitsluitend gelden. Een natuur beschermingswet moet in de eerste plaats trouwens het particulier initiatief steunen. De minister bevordere dat de wet er spoe dig komt. De heer MAARSINGH (N.S.B.) betreurt het onderbrengen van landbouw by eco nomische zaken. Deze minister zal aan den landbouw niet de plaats geven welke hem toekomt. In den toekomstigen nationaal- socialistischen staat zal de landbouw eerst de plaats krijgen, welke hem toekomt. Door een betere belooning van den landarbeid zou zeker de werkloosheid sterk afnemen. De vergadering wordt te 12.50 uur een half uur geschorst. opgegeven: 5 divisies cavallerie, 2 divisies artillerie, 4 groepen luchtstrijdkrachten, 5 regimenten gemotoriseerde eenheden en 2 divisies genietroepen. Ook zouden groote Russische troepenafdeelingen gecontreerd worden te Oerga en Senbeis, benevens in andere sleutelposities in Buiten-Mongolië. FRANCO'S OPMARSCH NAAR DE MIDDELLANDSCHE ZEE VERSNELD. Tegenstand gebroken. SARAGOSSA, 31 Maart. (A. N. P.). De opmarsch van Franco naar de Middelland- sche Zee, ten Zuiden van de Ebro, is plot seling versneld, doordat de tegenstand op de punten, waar deze het krachtigst was, is verdwenen. De troepen ten Oosten van Caspe, zullen, indien zij even snel als gisteren blijven oprukken, vandaag nog in de provincie Tarragona doordringen. INSTORTING IN EEN TURK SC HE MIJN. Verscheidene mijnwerkers omgekomen. ISTANBOEL, 31 Maart. (A. N. P.). Nabij Kozloe hebben overstroomingen een in storting in een mijn veroorzaakt, als ge volg waarvan 42 mijnwerkers werden op gesloten. Verscheidene hunner zijn om het leven gekomen, doch na gevaarlijken red- dingsarbeid konden de overigen bevrijd worden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2