AGENDA WOENSDAG 30 MAART 1938 DE LEFDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I f Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. V2 0OE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. De Bill seint: Verwachting: Meest matige Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, in het Noorden weinig of geen regen, in het Zuiden waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometerst.: 772.3 te Avord in Frankrijk. Laagste barometerst.: 733.2 te Stensele in Zweden. De diepe depressie, die twee dagen ge leden bij IJsland passeerde, ligt thans over bet Noordelijke deel der Botnische Golf en trekt naar Finland af. Een rug van hoo- gen luchtdruk scheidt haar van een vol gende, die in het Zuid-Westen van IJsland- den luchtdruk snel doet dalen. Het mini mum schijnt echter hoog in het Noorden te zullen blijven. Het gebied van hoogen luchtdruk ten Westen van de Golf van Biscaye houdt stand, het maximum in het Oostelijk deel van C^ntraal-Europa is ver dwenen. De breede strooming van warem lucht langs den noordrand van het gebied van hoogen luchtdruk dringt steeds verder naar het Oosten door en deed de tempe ratuur in Noord-Duitschland belangrijk stijgen. De vorst verdween in Polen en de Baitische staten, in Noord-Scandinavië nam de strenge vorst af tot matige vorst. In de Poolzee en langs de Oostkust van Groenland wordt nog steeds strenge koude gemeld. De koude begint thans door te dringen langs de Noorsche kust en zal vermoedelijk het Oostelijke Oostzee-ge- bied bereiken. De Alpen blijven in wolken gehuld en in de Oost-Aplen sneeuwt het nog. Voor onze omgeving is aanhou den van het sombere doch zachte weer, met weinig of geen regen waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR. 13.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagmiddag 6.58 uur tot Donderdagmorgen 5.10 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 31 Maart voorm. 2.20 en nam. 2.45 uur. Maan op 5.07 uur Donderdagochtend. Maan onder 18.35 uur Donderdagnam. MILITARIA. Bij Kon. besluit van 28 Maart zijn met ingang van 26 Maart benoemd en aange steld bij het reserve-personeel der land macht: tot reserve-majoor bij het 4e Reg. Infanterie alhier de reserve-kapiteins M. van Lokhorst en A. H. Goldenberg, beiden van dit regiment; tot reserve-kapitein bij het 4e Reg. Inf. de res.-eerste-luiienants M. D. Braspot en G. de Vries, beiden van dit regiment. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 6225 Gebrs. van Egmond. Alphen aan den Fijn, Aarlanderveen, Noordeinde 86. Garagebedrijf en reparatie- inrichting. Door uittreding van den ven noot J. N. J. van Egmond is de vennoot schap onder firma met ingang van 1 Ja nuari 1938 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door A. A. van Egmond, terwijl de uittredende vennoot toestemming heeft verleend dat de naam: Gebrs. van Egmond blijft gevoerd. DE LEIDSCHE AMBACHTSSCHOOL. Gistermiddag hield de Vereeniging de Leidsche Ambachtsschool haar algemeene vergadering. Ditmaal in de Stadsgehoorzaal. De vergadering werd o.m. bijgewoond door de wethouders van Onderwijs en van Sociale Zaken, de heeren mr. A. F. L. M. Tepe en J. J. v. Stralen cn den directeur van Mathesis, ir. J. van Dijk. Toespraak van den voorzitter. De voorzitter der vereeniging, de heer ir. J. J. G. van Hoek, gaf na een woord van welkom tot de aanwezigen een overzicht van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. In de inleiding daartoe zeide spr.: Belangstelling voor onze school en voor het nijverheidsonderwijs in het 'algemeen is van zeer groote waarde; hoe meer de over tuiging veld wint, dat een goede practische en theoretische opleiding der jeugdige ar beiders van het grootste belang is voor de Nederlandsche industrie en dus voor het welzijn van ons geliefde Vaderland, hoe grooter de kans is, dat de vakopleiding, het nijverheidsonderwijs, de belangstelling en de binnen het kader der beschikbare geld middelen mogelijke financieele medewer king der Regeering zal behouden. Dat wij heden bijeenkomen in een groo- tere zaal dan andere jaren het geval pleeg de te zijn, is niet het gevolg van een ver wachte grootere belangstelling van onze le den of van de familie onzer leerlingen, doch vloeit voort uit het feit, dat heden zoo wel aan jongens van den nu verder mis schien tot het verleden behoorenden drie jarigen cursus als aan jongens van de voor twee jaren van regeeringswege ingevoerde twee-jarige cursussen het einddiploma uit gereikt zal worden. Ten einde op andere wijze aan het ge mis van het derde leerjaar tegemoet te komen, trachten wij, gebruik makende van de daartoe door de Regeering gebo den mogelijkheden, het leerlingenstelsel te bevorderen. Hierdoor zal het volgen de jaar de gelegenheid bestaan om na de twee-jarige ambachtsschool-opleiding een opleiding van twee jaren in een bedrijf te genieten, waarbij de theoretische ken nis wordt opgedaan op de winteravond- school, verbonden aan de Ambachts school. De leerlingen betalen hiervoor een klein schoolgeld, terwijl zij van hun pa troon een loon ontvangen. De patroon ontvangt daartegenover een vergoeding voor zijn bemoefenissen. Een en andei wordt voor eiken leerling bij contract ge regeld ten overstaan van het Bestuur der Ambachtsschool. Hierna kwam spr. tot de lotgevallen der school. De door spr. het vorige jaar gesignaleer de grootere belangstelling hield stand. Ook nu weer en belangrijke toename van het aantal begunstigers, zij het dan ook ten koste van een geringer verlies aan leden. In het corps leeraren kwam wijziging doordat de leeraren in het machinebank- werken G. Mulder en G. Oosthuizen be noemd werden resp. te Amsterdam en te Terschelling. In hun plaats werden be noemd de heeren F. de Vries en J. Baars, terwijl het corps werd uitgebreid met den heer S. D. Luytze. Het aantal leerlingen der dagschool be droeg op 1 Januari 1937 507, op 23 Maart 1937 verlieten 132 leerlingen de school met een einddiploma, voor den cursus 1937/38 werden 269 nieuwe leerlingen ingeschreven, waarvan er 173 konden worden toegelaten. Op 31 December 1937 bedroeg het aantal leerlingen 512; 325 dezer waren in Leiden woonachtig, de overigen kwamen uit 32 gemeenten in de omgeving. Het aantal leerlingen, dat de school met einddiploma gaat verlaten, bedraagt 275. De Vakavondschool telde op 31 Decem ber 1937 483 leerlingen, waarvan er 291 in Leiden woonden, de overigen kwamen uit 27 omliggende gemeenten. Aan 71 leerlin gen kon een einddiploma worden uitge reikt. Het gestaag groeiende aantal leerlingen, dat nu in totaal 1152 bedraagt, is voor allen, die hun krachten aan de school wijden een zeer groote voldoening en vooral voor den Directeur geldt dit. Men moet er niet gering over denken de leiding te hebben over een school van een dergelijken omvang, met een zoo groot aan tal uiteenloopende vakken; een school, die van 's ochtends tot 's avonds laat, dag in dag uit doorwerkt; als de dagploeg naar huis gaat komt de avondploeg al bijna weer op, de leerlingen wisselen, de Directeur blijft en zijn werk, u begrijpt het, is meer dan een dagtaak. Mijnheer de Directeur, u weet het, aldus vervolgt spr., de bestuursleden steken het niet onder stoelen of banken, dat zij uwe steeds op de aangenaamste wijze gegeven adviezen zeer van noode hebben en dat zij waardeeren het van u zoo vaak uitgaande zeer gelukkige initiatief. Voor al hetgeen u ook weder dit afgeloopen schooljaar in het belang van het nijverheidsonderwijs in het algemeen en in het belang onzer school in het bijzonder hebt verricht betuig ik u na mens het geheele bestuur mijn zeer grooten en bij zonderen dank. Ook u, heeren leeraren, geef ik de ver zekering, dat hetgeen door u allen voor onze school is gedaan, op hoogen prijs wordt gesteld. Na een en ander over de ambtswoning van den directeur te hebben gezegd, die, zooals bekend in de diepte is komen te lig gen, zegt spr., dat de zoo doelmatige verbe tering van den Haagweg ter plaatse voor hem en voor onze school zeer onaange naam is. Het verkeer tusschen de beide aan weerszijden van den Haagweg gelegen schoolgebouwen wordt er door bemoeilijkt, de ligging van de school is er niet door ver fraaid. Doch onze huisvesting geeft meer dere reden tot klagen, want het gebouw voldoet allerminst aan de eischen welke hieraan, in verband met het tegenwoordige onderwijs, gesteld mogen worden. De werk plaats voor auto- en motorherstellers is te klein. Deze biedt zeer onvoldoende ruimte voor het onderbrengen van de werkobjec- ten en de leerwerkstukken der leerlingen. Het onderwijs ondervindt hierdoor veel stagnatie; ook zijn verschillende teekenza len te klein om het gewenschte aantal leer lingen onder te brengen. Bovendien zyn ruimten oorspronkelijk bestemd als berg zolder als lokaal in gebruik genomen. Het Bestuur heeft plannen in voorbe reiding om in het een en ander te voor zien en tot betere huisvesting te komen. Reeds is door den Minister van O., K. en W. de voorloopige toestemming verleend en opdracht gegeven tot indiening van plannen. Ook dit is geschied en thans worden besprekingen over de nadere uit werking en uitvoering gevoerd. Binnen niet te langen tijd hoopt het be stuur de resultaten van een en ander te kunnen mededeelen. Aan het einde van zijn verslag deelt spr. nog mede, dat de plannen tot het in stellen van een avondcursus voor tex tielarbeiders in vergevorderden staat van voorbereiding zijn gekomen. Het bestuur hoopt de zich daarbij voordoende moei lijkheden te overwinnen, opdat aldus een begin zal kunnen worden gemaakt met het onderwijs aan een belangrijke groep werknemers uit deze stad, een begin waaruit by voldoende belangstelling der betrokken industrieën wellicht een volle dige lagere textielschool zal kunnen groeien, mits daar inderdaad behoeft voor zou blijken te bestaan. Hierna richtte spr. de gebruikelijke ge- lukwenschen en aansporingen tot de leer lingen en ging hierna over tot de uitrei king der diploma's. Uitreiking einddiploma's. Aan de volgende leerlingen, die den drie jarigen cursus der Ambachtsschool door- loopen hebben, werd het diploma uitge reikt. 25 Timmerlieden: A. v. d. Bogaard, A. v. Breda, J. H. A. Brugmans, C. L. v. Dam, B M. v. d. Does, H. v. Driel, C. de Groot, J Hanselaar, D. Hazenoot. J. G. Th. Hoo- gervorst, N. Ruysman, C. Ketel, C. Koerts, G. Koolhaas, P. Kuivenhoven, H. v. d. Leek, B. v. Leeuwen, W. v. Leeuwen, A. v. d. Meij, N. W. Meijer, N. Outshoorn, G. de Vries, J. Worms, H. Th. Wijsman, J. C. Zuy- derduyn. 12 Meubelmakers: J. Bekooy. B. Broers. J A Kalkman, G. Q. van den Kerkhof, C. Lens, J. Meel. J. C. v. d. Meer, P. W. Reij- gersberg. H. C. v. Rooden, H. Sasburg, C. J. Verbiest, W. P. Verwoert. 11 Schilders: H. A. Brandt, J. A. v. d. Burgh, L G. de Gunst, J. Hortensius, C. v. d. Kaaij, C. A. Knijnenburg, M. G. Kool haas, J. H. D. v. d. Kwast, I. v. d. Nat, J. N. v. d. Reyden, H. Th. Reijn. 73 Machinebankwerkers: M. Baak, K. v. Beusekom, C. F. Biermann, J. H. A. Brede- wold, D. Coster, D. J. v. Duyvenbode, J. v. Dijk, J J. Fakkel, H. Goossens, L. Haas noot. D. W. Hartman. G. v. d. Horst, J. Jan- se, A. J. Josemans, P. C. Kettenis, G. Ket ting. W. J. Klootwijk, J. J. Kuitems, L. Leen- heers, J. W v. d. Meer. L. J. Nieuwenhui- zen, J. Tukker, J. Verhoog. A. v. d. Berg. G. v. d. Dool, H. W. Hoogduin, A. Krotje, P. de Laaf, H. v. Meygaarden, H. Piket, G. R. Renïus, J. C. Reijngoudt, H Rol, B. W. de Roo, J. Schep, J. D. Schoof, J. Schreu- der, A. v. Staden, W. v. Strien, L. Telle, P. M. Thorn, J. A. Vens, W. A. Verhoogt, S. M. van de Visch, J. H. A. Vooren, A. de Water, J. de Wolf, W. Th. Aniba, P. v. As, W. A. Barten, W. van den Bos, L. S. Gras, W. v. Erkel, J. B. H. Grotenhuis, H. Haas noot, J. Kieft, P. W. v. d. Klaauw, J. Koo ien, P. J. v. Leeuwen, B. v. Maanen, J. v. d. Meij, J Op den Velde, A. Ouwerkerk. R. S. Prins, W. Sloos, J. J. M. Smidt, H. W. Stormer, C G. Thomas, J. J. Vermeulen, K. Vreeken, Ph. Wassenaar, N. M. de Wa ter, H. P. v. Zoest. Aan 1 leerling kon het diploma niet wor den uitgereikt. 24 Electriciens-instrumentmakers: J. J. Aartman, A. A. Betcke, J. Burgerhout, C. F. Fruman, J. C. Harteveld, V. J. Hellendoorn, H. v. Iterson, J. Kanbier, I. v. Keulen, L. v. Leeuwen, W. F. Louwrier, J. J. Molenaar, C. Noort, J. Parlevliet, ,F. J. Schild, A. J. Schrijvers, M. Segaar, G. J. E. v. d. Spek, G. A. Trouwee, C. F. Verschoor, D. W. Wan- sink, W. J. Webber, J. D. v. Weeren. D. van de Wetering. 23 Auto- en Motorherstellers: P. S. Bou wer, H- Durieux, F. G. v. Duuren, C. v. Dijk, J. F. Hageman, J. M. v. d. Hoeven, C. van 't Hoog, H. v. d. Horst, J. L. Kan bier, J. M. v. d. Meij, H. Middelkoop, W. Mourik, V/. Noorlander, W. v. Oorde, J. A. Ch. Oplaat, A. den Ouden, J. J. P. v. d. Post, P. F. Raaphorst, A. J. Rozier, J. S. Tierolf, W. J. Tulen, G. Wassenaar, C. J. Wijnstekers. De volgende leerlingen hebben den tweejarigen cursus met vrucht doorloopen. (Sommigen dezer hebben verzocht de twee de klas nogamals mee te maken): 18 Timmerlieden. C. G. J. v. Diest, G. A. Eikelenboom, J. L. Eradus, P. J. Grin, A. P. Hakkenberg, W. M. Hopstaken, A. de Jong, C. P. J. Klein, J. Kool, G. J. Kriek, H. J. Niersman, N. Th. v. Noort, D. J. Plaizier, J. M. van de Ruit. Th. W. M. Sluijs, A. Ver- meij, L. v. Werkhoven, J. Zitman. 3 afgewezen. 7 Meubelmakers: G. W. de Beer, W. J. Brakel, A. H. Corpel, W. Hannaart, O. P. v. d. Heuvel, J. W. de Joode, F. v. Reijn. 5 Schilders: C. D. Kloos, W. Smit, J. Voorzaat, P. Wetselaar, N. Zandvliet. 43 Machinebankwerkers: N. P. l'Ami, W. V. d. Berg, A. Binnendijk, G. Blok, P. J. Blokzyl, J. P. de Boer, J. H. Bonarius, C. A. Buysen, J. J. Derné, K. M. L. Doove, J. v. Duijn, J. O. Eradus, J. H. Fieseler, J. P. Glasbergen, E. de Graaf, D. Gijsman, J. de Bree, A. C. Dieben, J. Hakker, G. M. v. Harskamp, E. A. Homberg, J. Jasperse, M. v. Liesbout, J. v. d. Linden, C. P. Omtzigt, C. v. d. Putten, H. A. v. Riet, M. C. Rijn beek, Joh. Rijnsburger, Jan Rijnsburger, A. v. Schie, F. Th. v. Schooten, K. ter Schuur, J. A. v. Thiel, W. Timmer, J. Tuinenburg, J. G. Tijssen, J. A. Voskuil, J. v. Weeren, C. v. Weerlee, J. W. Wessel, W. v. Wyk, B. Zwaan. 17 afgewezen. 9 Electriciens: J. de Lange, J. Langeler, H. v. Leeuwen, L. Neuteboom, J. Ober, H. W. v. d. Reyden, N. A. Roozendaal, S. Ta verne, A. Wouterloot. 1 afgewezen. 11 Instrumentmakers: J. Altink, B. Boon, J. v. Dijk, J. Glasbergen, W. D. A. de Gunst, H. J. Hagemans, P. v. Klaveren, J. C. Ligtvoet, J. J. Nieboer, C. Vogelaar, H. v. Weizen. 14 Auto- en Motorherstellers: K. v. d. Bijl, W. M. Bijnsdorp, J. Devilee, J. Fisser, J. J. v. Ginneken, C. Harteveld, G. Z. de Jong, A. W. Kammeraat, C. Kapaan, A. v. d. Meij, W. A. v. d. Meij, P. Reichwein, G. Rozier, P. Vet. 8 afgewezen. De leerlingen van de Vakavondschool, die voor een diploma in aanmerking ko- m|n, zijn' de volgende: Bouwkundig teekenen: H. Aanen, Lei den, S. J. Beurze, Leiden, C. L. de Bree, Leiden, H. J. v. Eygen, Leiden, C. H. v. d. Haar, Stompwijk, I. Hensen, Leiden, J. v. d. Hoeven, Zoeterwoude, J. Klinkhamer, Leiden, K. Ouwerkerk, Leiden, H. P. Pan- nekoek, Leiden, C. M. Rozier, Leiden, J. Schrier, Warmond, G. N. Stikkelorum, Leiden, G. Uljee, Leiden. Meubelteekenen: J. C. v. Kempen, Lei den, W. J. M. Kriek, Leiden. Stoffeeren: G. Buis, Katwijk aan Zee. Hout, marmer- en decoratieschilderen: M. Fontein, Leiden, J. Klinkhamer, Leiden, J. Kosto, Leiden, D. Hunnik, Leiden, L. van Werkhoven, Leiden. Vakteekenen voor metaalbewerkers: A. de Bree, Leiden, H. v. d. Doe, Lisse, A. L. Friesema, Leiden, L. P. Lammersen, Lei den, G. de Vogel, Hazerswoude. Motorentechniek: Ph. T. Bakker, Sassen- heim, L. D. Barthen, Leiden, W. J. Be rends, Leimuiden, F. H. Betcke, Leiden, J. v. d. Blom, Leiden, A. van den Bosch, Stompwijk, C. Compeer, Katwijk aan den Rijn, H. J. de l'Ecluse, Leiden, D. Gille- baart, Katwijk aan Zee, J. A. Kempeneers, Leiden, P. J. de Klerk, Lisse, G. W. v. d. Kraan, Oegstgeest,: H. Lam an, Leiden, W. Lissenburg, Leimuiden, P. Logeman, Lei den, W. J. v. d. Lubbe, Leiden, A. Maas, Leiden, H. v. d. Meij, Leiden, K. Mulder, Leiden, J. Nieuwenburg, Leiden, W. J. Nieuwenburg, Leiden, S. Poot, Leiden, J. A. B. Rietveld, Leiden,, N. W. Schouten, Roelofarendsveen, G. Slats, Wassenaar, M. v. Toren, Leiden, K. F. v. Venetiën, Noord- wijk, W. Verhoeven, Leiden, A. C. Ver hoogt, Leiden, H. J. Visser, Leiden, L. v. d. Voort, Sassenheim, J. A. Willemsen, Ha zerswoude, J. v. Zeijst, Leiden. Autogeen-lasschen: J. C. Berends, Lei muiden, M. J. v. d. Berg, Leiden, N. A. C. den Haan, Oegstgeest, W. v. d. Reyden, Lei den, G. de Vogel, Hazerswoude, L. C. J. A. Volkers, Leiden. Electrisch lasschen: H. J. Grimbergen, Rynsburg, J. Ouwerkerk, Leiden, J. G. v. d. Zeeuw, Leiden. Electrotechniek: Th. A. v. d. Heijden, Lis se, I. Starre, Leiden. Aan de volgende leerlingen werd een ex tra-prijs overhandigd als blijk van waar deering voor getoonde ijver en op de juis te wijze tot ontplooiing gekomen natuurlij ken aanleg. Deze eervolle vermelding mo ge een aansporing voor hen zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan en door groo te plichtsbetrachting te zorgen dat zij tot de uitblinkers blijven behooren. J. C. v. d. Meer, meubelmaker. J. J. Kuitems, machi nebankwerker, J A. Vens, machinebank werker, J. J. M. Smidt, machinebankwer ker. W. M. Bijnsdorp, auto- en motorher steller. C. v. Dijk, auto- en motorhersteller. Overgangsexamens. Timmerlieden: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 29 leerlingen. I. Arnoldus, J. Bedijn, L. M. P. v. Berge Henegouwen, G. H. Beugelsdijk, J. A. Bogerd, C. J. Borst, G. A. v. Dorp, M. H. M. Heemskerk, W. v. Hemsbergen, N. Jansen, P. Kikkers, J. Th. M. v. Ovost, J. Splinter, C. G. v. KeppeJ, W. J. Kriek, N. Liebert. P. v. Lith, C. P. J. Paardekooper, L. J. de la Rie, J. Schel vis, C. Smit, H. M. Smits, G. Teijn, H. J. Wansink, P. C. v. d. Weijden, A. H. v. d. Wiel, J. v. Wieringen, I. Wygoda, J. Zan- dee. Voorwaardelijk: H. Kuyvenhoven, H. J. Overdijk, L. G. M. Walenkamp. Niet bevorderd: 9 leerlingen. Meubelmakers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 7 leerlingen. M. N. A. v. d. Berg, P. W. Dekker, B. de Graaf, P. v. Heij- ningen, C. J. v. Leeuwen, A. C. Vreeken, J. Vreeken. Schilders: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 8 leerlingen. H. Cornet, J. F. v. Druten, A. de Jong, M. Kikkert, F. v. Nierop, Chr. Rietkerken, J. G. Vreeswijk, Chr. de Wolf. Voorwaardelijk: A. Hortensius. Niet bevorderd: 1 leerling. Machinebankwerkers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 55 leerlingen. M. v. d. Berg, R. v. d. Berg, L. C. Bik, A. Brouwer, W. de Bruin, M. Daalmeijer, W. G. Deckers, M. D. v. Egmond, J. J. Guldemond, P. A. Hartevelt, P. v. Hemert, J. W. A. v. Heijst, J. van 't Hoog, J. H. Huisman, J. J. N. Hü- ter, L. Immink, L. Korswagen, M. F Nie boer, J. v. Hees, B. v. Ispelen, J. M. Jose mans, J. M. Koevoet, J. M. Kret, F. La- grand, J. v. Leeuwen, J. H. v. Leeuwen, G. N. Lemmerzaal, A. Linschooten, J. Mader, P. v. d. Meij, I. Mieremet, A. Nasveld, C. N. Noordermeer, J. Overduin, J. Petiet, C. H. J. v. d. Plas, J. de Roo, H. G. de Ru, A. LEIDEN. Woensdag. Jubileum-concert Concertge bouw-Orkest, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Woensdag. Ned. R.K. Metaalbewerkersbond Afd. Leiden, Bondsgebouw 8 uur. Woensdag: Bridge-avond in Rest. Zarse, onder ausp. der Ned. Reisver. v. Kath. Toegankelijk voor ieder een, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 tot en met Vrijdag 1 April a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Bree- straat 74, Leiden, Tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. H. Anreas, F. J. P. Baars, W. Gaastra, J. Romanesko, C. J. v. Rooij, M. P. Schip pers, J. Schoonenberg, I. Sieval, M. Sjar- dijn, J. Tjaberings, N. C. Trap, P. J. Ul jee, H. Varkevisser, H. L. Vos, T. H. Vos, A de Vrind, F. N. J. v. Wijk. Voorwaardelijk: D. I. Boom, W. Cle ments, J. Driessen, A. J. v. d. Linden, W. J. Smit. Niet bevorderd: 16 leerlingen. Electriciens: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 11 leerlingen. H. Beurze, J. F. Burghouwt, D. Butter, A. v. Duijn, A. v. d. Knyff, C. A. Mank, J. v. d. Meer, H. Ouwerkerk, W. v. d. Ploeg, J. Stavleu, A. de Wit. Niet bevorderd: 5 leerlingen. Instrumentmakers: bevorderd van de le naar de 2e klasse: 10 leerlingen. J. Bemel- man, C. J. de Cler, S. v. Denderen, F. Ha genaar, J. A. v. d. Klaauw, J. Kukler, J. J. Louwrier, W. Moerer, M. J. de Vos, P. v. Weeren. Voorwaardelijk: G. M. Zitman. Niet bevorderd: 1 leerling. Auto- en motorherstellers: bevorderd v. d. le n. de 2e kl.: 18 leerlingen: H. Ciere, J M. v. Elk, M. S. Gibbon, C. A. Glasbergen C Hoogeveen, L. J. Hug, L. Klinkhamer, J. J. Korswagen, J. de Kruis, H. F. Luiten, A. Moeliker, H. W. A. Mol, P. v. Polanen, J. Teske, F. Treur, J. Veenstra, N. J. Ver- degaal, H. J. Vierbergen. Niet bevorderd: 5 leerlingen. De directeur der school, de heer G. E. E. Kuyntjes, dankte hierna den voorz. voor zijn waardeerende woorden tot leeraren en hem persoonlijk. Hun taak is door de ver anderde omstandigheden er niet gemakke lijker op geworden. Spr. wenscht de ge slaagden geluk met het behaalde diploma, doch blijft aandringen op verdere ontwik keling, alsmede om contact te houden met de school o.m. door lid te worden van de Vereeniging van Oud-leerlingen. Vervolgens sprak namens de geslaagde leerlingen de heer J. A. Vens een woord van dank tot bestuur, directeur en leera ren voor de genoten opleiding. Namens ouders en voogden van leerlin gen spraken hierna de heeren C. F. Fru man en Vooren woorden van dank voor hetgeen de jongens hebben mogen leeren, waarna de voorz. de bijeenkomst sloot, doch niet dan na de aanwezige ouders dringend te hebben verzocht de gemaakte werkstukken der leerlingen in de school te gaan bezichtigen. In de zaal was een geluidsversterker aan gebracht door de fa. van Remundt, waar door het gesprokene duidelijk verstaanbaar was. 'i Door de politie alhier is aangehouden de 44-jarige A. de W., gedomicilieerd te Am sterdam, die nog een week gevangenisstraf tegoed had. Tooneel De Wijze Kater. Boosaardig Sprookje van Heyermans. Leiden heeft gisteren ook z'n 500stt voorstelling van de befaamde „Wijze Ka ter" gehad. Het z.g. „boosaardige" sprookje van Heyermans, dat jaren geleden door Jan Musch hier meermalen is opgevoerd, is in werkelijkheid niet zoo boosaardig als het wordt aangekondigd. Het is een parodie en verschillende zaken worden in het be lachelijke getrokken, maar de heele sfeer is zoo gemoedelijk, dat men daar geen aan stoot aan neemt. Dat de hofprediker er zoo „bekaaid" van af komt in zijn dispuut met den kater en dat de huwelijksplechtigheid een volkomen parodie is, moge een reden zijn tot eenige bedenking, maar het lang zamerhand verouderen van dit spel van Heyermans heeft deze parodie reeds ont trokken aan de zóne, welke nog gevaar kan opleveren. Wat trouwens op de eerste plaats trekt, is het spel van Jan Musch, de eenige acteur in Nederland, die de rol van den Wijzen Kater spelen kan. Hij was ook thans, na zooveel jaren van kater-rust, weer onnavolgbaar. Ook de verdere rol-be- zetting van het stuk en de costumeering waren zeer goed, zoodat de bijna geheel be zette Schouwburg zich uitstekend geamu seerd heeft. Na afloop sprak professor Meyers den Wijzen Kater toe en overhandigde hij hem namens het Schouwburgbestuur een krans, waarop Jan Musch in een allergeestigst speechje dankte.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2