RIJNSTREEK WOENSDAG 30 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 L1SSE Aangehouden. Door de gemeente politie alhier is aangehouden een zekere v. P. uit Haarlemmermeer verdacht van de ontvreemding van een r Ij wiel binnen deze gemeente. Vaccinatie. Op Donderdag, 7 April a.s. zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen, alhier, de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting. NOORDW1JKERHOUT St. Victor Kerk. Aangezien de oude torentop de St. Victorkerk te slecht was om gerestaureerd te worden is deze tot aan het dak van het kerkgebouw afge broken en zal een nieuwe toren naast de kerk verrijzen. De ziekte van den Hoog Eerw. heer Pastoor houdt veel van het werk tegen. De kapelaan doet thans zijn best nog gelden bijeen te krijgen bij de parochianen voor de noodige herstellingen De Zuid-West zijde van de kerk zal van geheel nieuwe ramen worden voorzien, waarvan reeds 2 voorbeelden aanwezig zijn. SASSENHEIM Het ooievaarsnest Hoewel het ooie vaarsnest in het wandelpark „Rusthoff" den laatsten tijd niet bewoond was, geeft men de hoop niet op, dat er nog ooievaars zullen komen. Er zijn wel liefhebbers voor het nest n.L eenden, die er reeds ge nesteld hebben, en eieren hebben gelegd. De parkwachter heeft deze inmiddels verwijderd. Aanrijding. Gistermiddag wilde eer- chauffeur van een vrachtauto, komende uit de richting Leiden, het parkeerter rein oprijden, aan de consumptietent van Z. Tegelijkertijd kwam uit de richting Sassenheim een andere auto, waarbij een botsing onvermijdelijk was. De chauf feur bekwam ernstige snijwonden aan het hoofd, terwijl de auto flink beschadigd werd. VOORSCHOTEN Personalia. Voor den cursus tuintee- kenen, tuinaanleg, en onderhoud te Was senaar zijn geslaagd onze plaatsgenooten W. F. van Spronsen, voor het diploma met zeer veel vrucht, en W. J. Brauckman, di ploma met veel vrucht. Voor den cursus plantenziekten slaagden onze plaatsgenooten W. F. van Spronsen voor het diploma met zeer veel vrucht en J. Oosterom voor het diploma met veel vrucht en K. Goudswaard, voor het diplo ma met vrucht. Aanrijding. Gistermiddag had een aan rijding plaats in de Schoolstraat tusschen den wielrijder C. A. R. en een auto be stuurd door J. H. "De wielrijder verleende geen voorrang en liep een hoofdwonde op. Dr. Kerkhoff verleende de eerste genees kundige hulp. Geboren: Jannetje Elisabeth, d. van T. Ravensbergen en N. Verboom Maria, d. van G. van den Eijkel en A. van den Haak Hendricus Antonie, z. van W. van Egmond en J. Schilthuizen. Ondertrouwd: J. P. Uljee 24 j. en C. J. van der Heijden 22 j. D. J. Gussek- loo 26 j. en J. Nagtegaal 25 j. Gehuwd: L. de Beer 31 j., wonende te Zeist en E. van der Molen 23 j.r wonende alhier. Overleden: G. van 'Zij 11 52 j., echte, van J. H. van Westrik J. Brouwer 49 j., echtg. van D. J. Duindam. Gevestigd: A. J. Niet van den Haag Mej. M. T. J. Clercx van Voorburg P. R. van Leeuwen en gez. van Zoeterwou- de J. Verhage van Leidschendam M. Zwaan-den Broeder van Leiden H. van der Velden van Leiden J. P. van der Ploeg van Warmond Mej. J. J. Stijsiger van Wassenaar H. Rokker en gez. van den Haag. Vertrokken: P. Bekker naar Leid schendam Mej. L. van Dragt naar Noord- wijk Mej. R. van der Meulen naar Rot terdam Mej. C. M. J. Tetteroo naar Lei den Mej. B. den Boef naar Alblasserdam W. P. de Ridder naar Duitschland Mej. P. Veldhoen naar Dordrecht J. W. Buising en gez. naar Doetinchem T. J. van der Lely en gez. naar den Haag C. Kemmers naar Zoeterwoude Mej. N. Verwoerd naar Overschie M. de Jong naar Ede. WARMOND Hand tusschen drijfriem bekneld. Een schipper, die met zijn motor schip over de Kagerplassen alhier voer, geraakte met zijn hand tusschen de drijfriem van zijn motor, tengevolge waarvan zijn hand geheel verbrijzeld werd. Dr. Walenkamp alhier verleende de eerste hulp, waarna de patiënt ver voerd is naar het ziekenhuis te Leiden. „SL Matthias". De afd. tooneel van de R. K. Muziek-, zang- en tooneelvereeniging „St. Matthias" alhier, hield in Hotel „de Zon" haar algemeene jaarvergadering on der voorzitterschap van den heer J. Sik- king. Mededeeling werd gedaan dat de heer Th. Derriks ontslag genomen had als secre taris. Mét alg. st. werd in zijn plaats be noemd de heer A. van Delft, terwijl hij tevens werd aangesteld als bibliothecaris. De heer A. Duynhoven werd benoemd als penningmeester. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den heer Niekerk, waar in deze ontslag nam als lid der vereeniging. De voorzitter betreurde het, dat de heer ALPHEN AAN DEN RIJN ARBEIDSVOORWAARDEN BESTEK RAADHUISBOUW. Loonen worden verhoogd. In de Raadsvergadering van 7 Maart heeft de heer Koren de vraag gesteld of de loonen van de bouwvakarbeiders, werk zaam bij den raadhuisbouw, geen verhoo ging zouden ondergaan, nu de contractloo- nen met 2 cent per uur waren verhoogd. B. en W. hebben toegezegd, deze aange legenheid onder oogen te zullen zien en kunnen thans het volgende mededeelen. Tot voor kort was in de. arbeidsvoor waarden van de werkfondsbestekken slechts een bepaling opgenomen, welke voorzag in het geval, dat de collectieve con- tractloonen tijdens de uitvoering van een werk zouden worden verlaagd. In artikel 53, lid 14, van het bestek van den raad huisbouw wordt deze bepaling aangetrof fen. Het blijkt, dat sedert kort in de werk fondsbestekken een overeenkomstige be paling wordt opgenomen, welke een voor ziening geeft voor het geval, dat de con- tractloonen zich tijdens de uitvoering van het werk in stijgende lijn bewegen. In het bestek van den raadhuisbouw ont breekt een dergelijke voorziening, zooals blijkbaar in alle besteken van werkfonds- werken, welke geruimen tijd geleden zijn vastgesteld. De vraag of de mogelijkheid zou bestaan ook voor die werken, welke in uitvoering zijn waarvan de bestekken niet de laatst bedoelde bepaling bevatten de loonen alsnog in evenredigheid met de verhoo ging van de contractloonen te verhoogen, is door de regeering overwogen. De regee ring heeft de billlijkheid van het verzoek erkend en nagegaan op welke wijze het bezwaar, dat in het bestek geen bepaling hiervoor is opgenomen, zou kunnen wor den ondervangen. Dit kan geschieden, door op die werken alsnog de bestekclausule Dmtrent de verhooging van loonen, van toe passing te verklaren. Daarvoor is evenwel de medewerking noodig zoowel van de aannemers als van de instanties, aan wel ke credieten uit het werkfonds zijn ver leend. Niet te verwachten is, dat de aan nemers, ook al zijn zy bereid aan de loons- verhooging mede te werken, de kosten daarvan voor hun rekening zullen nemen. De regeering heeft er daarom geen be zwaar tegen dat, in een dergelijk geval, de kosten worden gebracht ten laste van het uit het werkfonds verleende crediet. Met de aannemers zal dan een aanvullingsover eenkomst moeten worden gesloten, waarin op het werk de bedoelde bestekclausule van toepassing wordt verklaard. Mochten de kosten, aan de loonsverhoo ging verbonden, tot gevolg hebben, dat het verleende crediet wordt overschreden, dan zal de regeering, naar het zich laat aan zien, geen bezwaar hebben voor die over schrijding een verhooging van het crediet toe te staan. De vraag van den algemeen-secretaris van het werkfonds of B. en W. bereid zijn medewerking te verleenen aan het tot stand brengen van een regeling in boven- staanden zin voor het werkfondswerk: bouw van een raadhuis, hebben B. en W. beves tigend beantwoord, onder voorbehoud van de door den Raad te nemen beslissing. De schok niet weerstaan. Op den Ziendewég werd door den bestuurder eener passeerende auto de met een hit bespan nen wagen van den koopman C. S. aange reden. Niet slechts de wagen, maar ook de lading, bestaande uit glas en aardewerk, bleek den schok niet te kunnen weerstaan. De schade was dan ook vrij groot. De koop man en zijn viervoeter kwamen er goed af. De auto-bestuurder was zoo vriendelijk door te rijden. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Maandag 4 April des na middags 7 uur. Agenda. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Voorstel van B. en W. Inzake vast stelling van een nieuw reglement van or de voor de vergaderingen van den Raad. 5. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van de verordeningen vor de com missies van bijstand. 6. Voorstel van B. en W. inzake vast stelling van een nieuwe verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden. 7. Voorstel van B. en W. inzake be schikbaarsteling van een aanvullend cre diet voor den luchtbeschermingsdienst. Niekerk tot dit besluit gekomen was, maar meende de motieven die hem tot ontslag gedwongen hebben te moeten eerbiedigen. Besloten werd voorloopig de vacature niet aan te vullen. In principe werd besloten in het volgen de seizoen twee gemengde uitvoeringen te geven, gezien het groote succes daj in het afgeloopen seizoen met het gemengde tooneel is behaald. Teneinde de onderlinge band te versterken, werd besloten in de zomermaanden eenige samenkomsten te houden. ZOETERMEER Een Hervormde school? Men verzocht aan het „Nieuws" opname van het vol gende: Naar wij van welingelichte zijde verne men heeft de kerkeraad der Ned. Herv. kerk alhier met 5 stemmen voor en 4 tegen besloten, meer actief te gaan werken tot het verkrijgen van een Hervormde school. Vóór stemden de heeren G. de Bruin, B. C. Groenheyde, J. Lamens, D. de Jong en A. Moree. 8. Voorstel van B. en W. inzake toetre ding tot de Fraude-Onderlinge van Ge meenten. 9. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van het winkelpand Bruggestraat 6. 10. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer A. L. Oudenes, q.q. 11. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van een perceel bouwgrond aan den heer J. Westmaas, q.q. 12.Voorstel van B. en W. inzake het adres der middenstandsorganisaties ter plaatse, houdende het verzoek aan den Raad om medewerking te verleenen tot het weder open stellen van de Van Mandersloostraat en Raadhuisstraat, voor rijwielverkeer in beide richtingen. 13. Benoeming van een lid van den Raad, als lid van de commissie voor over leg in zaken betreffende het politieperso neel. 14. Benoeming van een plaatsvervan gend lid van de commissie voor het nazien der rekeningen, in de vacature van den heer S. Groenendijk. Reglement van orde voor den gemeen teraad. B. en W. stellen voor het regle ment van orde voor de vergaderingen van den Raad te wijzigen, daar het huidige re glement op enkele onderdeelen eenigszins verouderd is. B. en W. hebben deze gele genheid benut om in het nieuw ontworpen reglement voorts nog enkele andere bepa lingen op te nemen; zoo o.m. met betrek king tot de onderscheiden commissiën van bijstand en voorbereiding. In aansluiting op hetgeen ter zake is be paald in het bij de wet van 22 April 1937 gewijzigd artikel 60 der gemeentewet, heb ben B .en W. in het thans ontworpen re glement de bepaling opgenomen, dat de voorzitters en de leden van de commissies, bedoeld in het eerste lid van artikel 60 der gemeentewet en de leden van de commis sies, bedoeld in het tweede lid van het aan gehaald artikel, als zoodanig een zittings duur zullen hebben gelijk aan die van de leden van den Raad. Deze bepaling in het reglement wordt dan nader, voor zooveel noodig, uitgewerkt in de verordeningen voor de desbetreffen de commissies van bijstand. B. en W. achten het gewenscht duide lijk te doen uitkomen, dat deinhetgel- dende reglement vervatte ver plichting voor de leden om de hun opgedragen commis sie aan te nemen tenzij ze nog in twee commissies werkzaam zijn geldt voor alle commissies van bijstand en voorbereiding. De gekozen redactie sluit, meenen B. en W., twijfel thans uit. Voorts hebben B. en W. in het regle ment een plaats ingeruimd aan het insti tuut der schriftelijke vragen naast het in- terpellatierecht. Verkooping. B. en W. stellen voor aan den heer J. Westmaas Jr., aannemer, te verkoopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Borneostraat, groot ongeveer 645 M.2, tegen een prijs van ƒ3000 in totaal. Er zullen vier middenstandswoningen wor den gebouwd. Handelsavondschool. Dinsdagavond had de officieele sluiting plaats van de cursus 1937193 van de Handelsavond school, directeur den heer H. Hoekstra. Het einddiploma na volbrachte driejarige studie werd uitgereikt aan: N. v. Keeken, K. Rommen, T. Vis, W. v. d. Velden en J. van Zwieten allen te Alphen aan den- Rijn. Gelijk bekend leidt de handels avondschool nu tevens op voor het mid denstandsdiploma. De cursus voor op leiding en die voor de practijk examens Mercurius en van de verg. van Leeraren worden voortgezet tot aan de examen data. AARLANDERVEEN Missiefilm. Gisterenavond is in de zaal van den heer W. v. d. Berg vertoond de sprekende Missiefilm Amorira. Aller eerst werd vertoond de indrukwekkende plechtigheden van een Priesterwijding, vervolgens het leven der Missionarissen in het Missiehuis, het vertrek naar, en het zware en moeilijke leven der Paters in het land der Missie. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet, tot volle tevreden heid der Eerw. Paters, die hun moeite hierdoor ruimschoots zagen beloond. Des middags om half vier was de film, gege ven voor de Eerw. Zusters met de school kinderen. Ongeluk bij houthakken. Gistermid dag had het zoontje van den heer P. Koe nekoop het ongeluk, terwijl hij aan het houthakken was, twee zijner vingertoppen af te hakken. BOSKOOP Verkooping. Door notaris Houtzagers werd hedenmorgen verkocht het Huis met erf en vrije poort aan de Tuinstraat 61. Het perceel werd toegewezen aan mej. Van Dorp te Hazerswoude, voor 3300. Voorts het huis met erf aan de Nieuw- straat 55; toegewezen van den heei; J. P. C. Bouwman te Boskoop, voor f 1825. Een perceel tuinland in Laag-Boskoop is niet verkocht; het huis en erf Nieuwstraat 25 is verkocht voor 1625.aan den heer A. A. Kooij te Boskoop. E.M.T.I.B. Dinsdagmiddag heeft de Eerste Middenstands Tentoonstelling in Boskoop haar deuren geopend. Om 2 uur had ue officieele opening plaats. Aanwezig waren burgemeester mr. E. P. Verkerk, de wet-h. Guide mond en van Gelderen, de ge meente-secretaris, de heer W. Trapman, af gevaardigden van de Koninkl. Ned. Mid denstandsbond, van de Kamer van Koop- 'ncass°s 0(1 '"nnen" IPl L en buitenland handel, verschillende dames van de Ned. vereen, van Huisvrouwen, besturen van de zustervereenigingen en verder de inzen ders en genoodigden. De heer J. Booy sprak een kort openings woord. Burgemeester Verkerk hield hierop de openingsrede. Hierna spraken nog de heeren D. Jonge- jan, voorzitter van de Bosk. Midd. vereen., de heer v. d. Linden, voorzifter van den Ned. Kruideniers bond uit Rotterdam en de heer W. M. de Vos, waarna het officieele gedeelte van deze tentoonstelling was af geloopen. Hierna werden door een jury, bestaande uit de heeren W. M. de Vos, oud-voorzitter van de Bosk. Midd. Vereen.. P. v. d. Linden, voorzitter Enkati en G. E Streng te Wveen de volgende prijzen toegekend: 1ste prijs J. J. v. d. Broek voor sanitair; 2e pr. Ma gazijn. De Gunst; 3e prijs (bij'loting) T. J. Kaptein; 4e pr. Haarlem Inleggerij. Personalia. Dezer dagen slaagde voor het diploma stenotypist Mej. A. Vermeulen op het te Leiden gehouden examen van de K.E.S.B., hiertoe opgeleid door Mevr. Boot- Rietveld te Gouda. Voor het diploma kantoor-stenograaf slaagde de heer A. Rijnbeek, oud-leerling van den Handelscursus alhier, met 130 let tergrepen per minuut (systeem Groot). Op leider was de heer A. H. v. Berkum, Al phen aan den Rijn. Toenemende voorjaarsallures. Ver meldden we eenigen tijd geleden, dat een hoeveelheid palm van een kweekerij ont vreemd was, nu werd aan de politie ken nis gegeven, dat van een kweekerij een groot aantal struikrozen was verdwenen. Tevens komen den laatsten tijd verschil lende diefstallen voor van planten aan cverschepinigen. Zij, die op deze wijze zich de oplossing denken, hoe eventueel hun tuintje of perkje te sieren, mogen wel bedenken, dat het wel eens geen roosjes zonder- doornen zouden kunnen zijn! LEIDERDORP Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Donderdag a.s., des voorm. 10.15 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Me dedeelingen en ingekomen stukken. 4. Vast stelling voorschotten op de vergoeding ex art. 101 L. O.-wet 1920 over 1938 voor de bijzondere scholen. 5. Vaststelling van pen sioensgrondslagen. 6. Voorstel tot wijziging van het besluit tot delegatie van bestuurs bevoegdheden. 7. Voorstel tot verkoop van grond. 8. Voorstel tot verkoop van perceel Hoofdstraat 23. 9. Onderhandsche aanbeste ding van het onderhoud van de plantsoe nen. 10. Subsidie Groene Kruis. 11. Sub sidie LidwinaschooL 12. Subsidie Bewaar school. 13. Reclames schoolgeld. 14. Onder handsche verpachting grasgewas. 15. Wij ziging begrootingen 19371938. 16. Rond vraag. Burgerwacht. Door den burgemeester is in plaats van den heer J. M. de Koning, aan wien eervol ontslag werd verleend, de heer J. Nagtegaal benoemd tot comman dant van de burgerwacht. Tot onder-commandant werd benoemd de heer G. den Braver. Zij zullen beëedigd worden in de vergadering welke 5 April a.s. in „Irene" wordt gehouden. „De Munnik". De opening der tennis banen zal plaats hebben op Zaterdag 2 April a.s. Als trainer is door het bestuur aangesteld de heer P. A. Ph. Vermeulen, van Den Haag, tennispelleider van den N. L. T. B. Het ledental der club is gestegen tot 58. Voor afzonderlijke clubjes zijn thans voor de avonduren geen banen meer be schikbaar. Geboren: Wihelmina Joanna d. van Th. H. Heijn en W. A. Geelen. DE KWAKEL B. V. L. Op Dinsdag 29 Maart jl. ver gaderde de plaatselijke commissie van de Eijz. Vrijw. Landstorm der gemeente Uit hoorn, onder voorzitterschap van burge meester C. A. M. Koot. Aanwezig was kap. Smits, secretaris van de stelling Amster dam. Na opening wordt vastgesteld, dat op 8 April a.s. de nieuwe klankfilm „Je Main- tiendrai" zal worden vertoond voor de landstormers voor de afdeelingen Uithoorn Kwakel, Buurtschap Mijdrecht, vervolgens de geluidsfilm „Nederlandsch Indië en van het Koninklijk Huis. De heer Nuijen zal een propagandistische speech houden. De commissie zal met enkele leden wor den aangevuld en als secretaris-penning meester wordt benoemd de heer Blom, ambtenaar ter secretarie. De heer Wasse naar wordt aangesteld als leider der afdee- ling Buurtschap Mijdrecht. Boomaanplantingen. B. en W. zullen in verschillende deelen der gemeente er toe overgaan tot het plaatsen van hoo rnen en het aanbrengen van planten. Bin nen afzienbaren tijd zal ook een boomplant- dag op het voormalig sportterrein worden gehouden, waarbij de aandacht van de Jeugd zal gevestigd worden op het groote nut van boomen en planten. ZEVENHOVEN Gevestigd: J. Kloek van Nieuwkoop. Vertrokken: N. G. v. d. Pouw Kraan naar Mijdrecht C. van 't Wout naar Waddinxveen. KOUDEKERK Voetbalvereeniging opgericht. Onder geringe belangstelling is op Maandag jL op de bovenzaal van Hotel de Bruin een voetbalvereeniging opgericht. Men zal nu trachten hem te behouden als tenminste nu eens alle ingezetenen meewerken. In een andere gemeente kan het ook, dus waarom zal het in Koudekerk aan den Rijn niet kun nen; de naam is dezelfde gebleven als voorheen: V. V. Koudekerk en dit is thans de derde. De eerste was K. V. V., toen werd er gevoetbald in den Lagewaard op het land van JKwakernaak; de 2de werd opgericht in het jaar 1932, toen werd er gespeeld op het land van B. van Zwieten nabij Prinsen Schouw en later op het land van W. Dorrepaal. Door de derde club zal er weer gespeeld worden op het land van W. Dorrepaal in den Hoogewaard, 34 leden hebben zich thans reeds opgegeven als lid en we zullen hopen dat de vereeniging tot groote bloei zal komen. Het bestuur bestaat thans uit de heeren: P. van Kempen, le voorzitter; B. v. Veg- ten, 2e voorzitter; L. de Jong Nzn. secre taris penningmeester; J. van Klaveren Jzn 2e penningmeester en J. Hakkebrak Jzn., algem. commissaris. TER AAR Gemeenteraad. A-s. Donderdag komt de gemeenteraad des namiddags om twee uur bijeen ten gemeentehuize voor de be handeling der agenda, luidende als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling voor schotten op de vergoeding ingevolge arti kel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1938. 3. Vaststelling van de sub 2 genoemde vergoeding over het jaar 1935. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging en aanvulling van de Algem. Politieverorde ning. 5. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening ten bedrage van 11700. 6. Voorstel in beginsel te beslui ten tot overname van de door de Woning bouwvereniging geëxploiteerde wonin gen. 7. Schrijven van Ged. Staten inzake de gemeente-begrooting 1938. 8. Wijziging van de gemeentebegroting over de dien sten 1937 en 1938. Missiefilm. Donderdagavond zal in het Parochiehuis een Missiefilm vertoond wor den, getiteld „AmorIra". Aanvang zeven uur, entrée gering. WOERDEN Ongeluk bij het spelen? Door voorbij gangers werd het 5-jarig zoontje van den heer de B., alhier, op straat schreiende aan getroffen. Het werd naar huis overge bracht en bleek, nadat geneeskundige hulp was ingeroepen, een zware hersenschud ding te hebben bekomen. De ouders deden aangifte bij de politie. Omtrent de oorzaak tast men echter nog in 't duister. De heer J. P, van Breukelen. Naar we vernemen zal de heer J. P. v. Breukelen, hoofd der R.-K. ULO-school alhier, die met ziekteevrlof is, binnenkort het onderwijs met pensioen verlaten. ZOETERWOUDE FEESTELIJKE INTOCHT VAN BURGEMEESTER SMEETS. Op Vrijdag 1 April zal te drie uur in een openbare raadszitting de edelachtb. heer H. J. J. A. Smeets als burgemeester van Zoe terwoude worden geïnstalleerd. Het comité, dat de leden van den gemeen teraad hebben gevormd heeft het feestplan bij deze gewichtige gebeurtenis gepubli ceerd. De nieuwe Burgemeester zal een feeste lijke intocht houden en de stoet zal des middags te half twee aan den grens der gemeente LeidenHooge Rijndijk zijn op wachting maken. Hier zal de voorzitter van het comité, de heer A. C. Paardekooper, het welkomstwoord spreken, waarna de „blijde intocht" door de gemeente In landauers zal gaan. Langzaam, met de muziek van de „Sint Jans-fanfare" gaat de stoet langs den H. Rijndijk, waar bij de Katholieke kerk de schoolkinderen en organisaties een huldi ging zullen brengen. Aan den Ommedijk zal de stoet zich in draf zetten naar het Dorp. Aan de Zuidbuurt zullen de vereenigin- gen zich met vaandels en banieren opstel len om een groote optocht te formeeren met het einddoel het Raadhuis. Bij de R.K. Jongensschool zullen de kin deren van deze school en van de R.K. Meis jesschool zich opstellen voor een feestelijke begroeting. Op het Dorp zullen de school kinderen van de O. L. School eveneens hun blijde liedjes laten klinken. Op het Raadhuis aangekomen zal de of ficieele installatievergadering plaats heb ben en zal de nieuwe Burgemeester door den Wethouder Loco-Burgemeester, den heer J. de Graaf, worden geïnstalleerd. Van 1% tot 5^ uur zal daarna de re ceptie plaats hebben. Het comité verzoekt alle ingezetenen te vlaggen. In het bijzonder wordt de welwillendheid ingeroepen van de werkgevers om het per soneel dien middag vrijaf te geven. Wij mogen ook nog vermelden, dat in de kerk van de H. Kruisverheffing des mor gens te kwart over acht een plechtige H. Mis en Veni Creator zal worden opgedra gen tot intentie van dankbaarheid. De besturen en leden van de organisaties worden verzocht hierbij zooveel mogelijk tegenwoordig te zijn, om bij deze schoone inzet van het bestuur van den nieuwen bur gemeester God te bidden tot het geestelijk en tijdelijk welzijn van de gemeente Zoe terwoude. Lourdesgrot. Achter de R.K. Meisjes school aan de Zuidbuurt is een Lourdes- grot aangebracht, uitgevoerd door den heer Jac. van Bennekom. De zegening van het beeld is verricht door Deken C. M. Jonck- bloedt.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10