Kon. Ned. Voetbalbond. Feijenoord en D.W.S spelen gelijk. MAANUAli ZS IttAAKI 13J8 DE LETDSCHE COURANT TWEEDE bi AD - PAG Clubnieuws der Kath. Sportvereenlgingen R.K. SPORTVER. „DOS." Wanneer men uitgenoodigd wordt zich te komen laten huldigen vanwege het be haalde kampioenschap en men daarbij bo vendien nog een staaltje van z'n kunnen moet presenteeren, dan ligt het voor de hand, dat dit als een eere-zaak wordt op gevat. Zooiets viel Dos gisterenmiddag in Lisse ten deel en omwille van de bloemen en de mooie speeches was het haar eere plicht om een glimpje te laten zien van het klasse-spel, waarmee ze stormender hand de hoogste titel der af deeling heeft behaald. Overigens was de wedstrijd een mooie generale repetitie voor de a.s. pro motie-kampen, terwijl Lisse zich aan dit experiment kon toetsen om te zien of er een goede toekomst zit in de verjongde ploeg. Voor het verslag van dezen wed strijd zie men onder LisseDos, waarin wel duidelijk uiteengezet zal worden, hoe Dos aan de 42 overwinning kwam en in hoeverre de Lisser debutanten-ploeg heeft voldaan, om daarop voort te gaan bouwen. V.V.P. uit 's-Gravenhage de tweede ge gadigde om een plaats in de 1ste klasse I.V.C.B.! Tegen deze ploeg zal Dos straks twee wedstrijden moeten spelen voor de promotie. Ter inleiding geven we hier de opstelling. Doel: Nieuwenburg. Achter: Bruggemans en Verseput. Midden: Henne- ke, Frijters, v. de. Ende. Voor: Rozenburg, Brugman, Essers, Vreedevoort, Nieuwen burg. Met 31 veroverde de Hagenaars de kampioenstitel op Blauw-Zwart uit Was senaar. Jammer dat over de feest-vreugde 'n schaduw kwam, doordat de linksbuiten Nieuwenburg z'n been brak. Hij zal in de a.s. wedstrijden z'n plaats moeten afstaan, hetwelk voor V.V.P. zeker een handicap beteekent, daar 't opviel dat die linker vleugel zeer snel was. We willen gaarne aannemen, dat V.V.P. gisteren niet op haar sterkst zou gespeeld hebben: bij dergelijke wedstrijden spelen de zenuwen 'n groote rol en de gevallen dat finaal naast de bal werd heengetrapt waren legio. Vooral de keeper leed in de eerste helft' heel erg aan dit wedstrijd-euvel, maar door enkele fraaie safes in de tweede helft herstelde hij zich volkomen. Wat de ploeg verder betreft: bepaalde uitblinkers konden we niet vinden. Er wordt dikwijls een vlotte combinatie gespeeld, waartusschen meest al tenslotte 'n voet van de tegenpartij wordt geplaatst, zoodat de afwerking: 'n gericht schot op doel, achterwege blijft. Toch doet het verbazen, hoe op 't einde de overwinning wordt behaald, en dit vrijwel zeker gezocht worden in 't feit, dat 'n kleine fout in de verdediging der tegenpartij dikwijls uitstekend wordt be nut. Zoo ontstonden ook gisteren de doel punten, en het schijnt een eigenschap van V.V.P. te zijn om juist in de tweede helft, en dan nog vaak in het laatste kwartier van den speeltijd de wedstrijd te doen beslissen in haar voordeel. We meenen al- zoo V.V.P. eenigszins te hebben voorge steld naar aanleiding van haar kampioens wedstrijd. Binnenkort zullen de Veenders deze tegenstanders ontmoeten. Doss IIDos II 24. De voorspelling is uitgekomen, en de beide puntjes van den wedstrijd Dos II Doss II kwamen naar de Veen toe, zoodat de reserven zich nog steviger vastzetten op de 3de plaats. De competitie is voor Dos thans uitgespeeld met dezen keurig gespeelden wedstrijd in Amsterdam. On danks een tweetal invallers was haar sterkte voldoende, om een voortdurende meerderheid aan de tegenstanders te too- nen, van wien de middenvoor bijzonder opviel en van verre afstand tweemaal het Dos-doel doorboorde. Bij Dos was het ook de invaller-middenvoor; die tweemaal den wég naar het doel vond. Hieraan voegde de rechtsbinnen een derde doelpunt toe, waarna de rechtshalf de overwinning safe stelde met een verrassend schot. Dos IIITeylingen II, vriendschappe lijk, werd voor de Veenders een 24 ne derlaag. Dos IVNicolaas Boys n eindigde in gelijk spel 33. nadat Dos aanvankelijk met 20 de leiding had gehad. Junioren: In Roelofarendsveen hebben de Docos jun. a het laatst benoodigde punt je kunnen bemachtigen voor 't kampioen schap door Dos a met 61 achter te laten. Met bloemen en echte jongensvreugde zijn ze naar hun makkers in de Sleutelstad te ruggekeerd. We helpen hopen, dat dit nieuwe Docos succesvol en eensgezind mo ge zijn in de toekomst tot voordeel van de R.K. Sport in Leiden. Dos bLisse c eindigde na spannenden strijd 33. R. K. Sportver. „Docos". Afd. Junioren: Het A juioren elftal trok welgemoed naar DOS a te Roelof arendsveen, en speelde daar zijn kam pioenswedstrijd, welke gewonnen werd op overtuigende wijze met een 61 eind stand. Na een hartelijke felicitatie van het DOS-bestuur, en het nemen van een foto van de winnaars trokken de jun. van Docos weer naar Leiden terug. A jun. van harte gefeliciteerd hoor! Door afschrijving van enkele B-jun. waren wij verplicht dien wedstrijd tegen Teylingen a uit te stellen. Onze C-jun. vonden 't eerlijk om met Fo- reholte a de puntjes te deelen, en deze wedstrijd eindigde met precies dezelfde eindcijfers als de vorige; uit tegen Fore- holte a 2—2. Onze D. Boys verloren wel niet met 70, zooals uit tegen Lisse b, maar konden het toch niet bolwerken, want Lis se b trok met een 53 eindstand naar Lis se terug. Het E-eiftal verloor ook op het sportpark en wel tegen Teylingen b met niet minder dan 71. E-Boys dat kan toch wel beter. En onze F-jun. verloren ook weer, nu van S. J. C. c ln Noordwijk, wat helaas ook te wijten was aan het feit, dat nog 2 jun. afgeschreven hebben wegens ziekte. Anders had de eindstand zeker geen 90 geweest. Jun. steeds volhouden hoor! Komt geregeld op de indoortraining van Dinsdagavond, dan zal er ook wel eens winst van komen. R. K. Sportver. „Teylingen". Met den begeerden titel voor oogen bond v. Nispen den strijd aan tegen Teylingen 3, doch moest toezien, dat ondanks een 10 voorsprong op Teyl. by de rust, deze stand werd veranderd in een 41 nederlaag. Scheidsrechter Zuidhoek schitterde door afwezigheid, maar gelukkig was er een D. H. V. B. arbiter aanwezig, die reeds een vriendschappelijken. wedstrijd had gefloten en ook nu de leiding op zich nam. Ongeveel half drie fluit de heer Wessel- man beginnen en al dadelijk zien wij een zenuwachtig spel van Van Nispen. Steeds trappen de Zilkers naast of over den bal, zoodat Teylingen menige kans krijgt, doch de keeper is goed en retourneert menig schot. Hoe sterk ook Teylingen in den aanval was, niets mocht baten, paal, lat, over of naast schieten was ten slotte het resultaat. Een enkele aanval, welke v. Nis pen ondernam, werd be'oond met een doelpunt (10). v.< Nispen speelt thans iets rustiger, zoodat wij wederzijdsche aanval len te zien krijgen. Na de thee is het Teylingen, die het of fensief neemt en spoedig is het 11 door den linksbinnen, kort hierop door toedoen van den linksbuiten van Teyl. 21. Van Nispen speelt met den moed der wanhoop, doch zij krijgen geen voet meer aan den bal. Teylingen, dat met zelfvertrouwen speelt, voert den stand op tot 41. de twee laaste doelpunten van den voet van den midvoor. Teylingen II, die vriend^chappe'ijk speel de tegen D. O. S. III bracht het tot een 32 overwinning, een uitslag, welke ons niet bevredigde, daar Teylingen niet voetbalde zooals zij het kan. D. O. S. daarentegen zet te alles' op alles, zoodat de strijd in ieder geval het aanzien waard was. De Jun. b speelden voor de competitie tegen Docos e en wisten met 7—1 te win nen. C. speelde tegen Meerburg a en verloor met 42 wat wij ook wel verwacht had den. Elftal A zou tegen Docos b spelen (vriendschappelijk), doch hoewel bloemen en een speech klaar lagen lieten de kam pioenen ons in den steek. Jammer van de voorbereiding voor den ontvangst. R.K. Sportver. „K.R.V." Direct zitten beide partijen danig achter de bal. Zij lieten een aantrekkelijk snel op gaand spel zien. Het eerste doelpunt kwam van K.R.V.-zijde, toen een Foreholte speler in zijn strafschopgebied hands maakte, waarvoor een 11 M.-schop toegewezen werd 10. De Voorhouters lieten het er echter niet bij zitten en het succes kwam, toen de K.R.V. niet voldoende kon wegwerken, waarvan Foreholte gebruik maakte en doelpuntte 11. Lang -duurde- het niet- of K.R.V. nam weer de leiding. Een prachtig schot van den spil van K.R.V. op doel en 't was 2—1. De Noordwijkers waren nu wel de sterksten in het veld. Een fraaie voorzet van hun rechtsbuiten wist de links buiten te benutten 31. Met 'n mooie voor sprong van 31 oor K.R.V. ging de rust in. De thee scheen de Noordwijkers echter niet best gemaakt te hebben, wat misschien danig van invloed was op hun spel. Of waren zij al zeker van de overwinning? Toch wisten zij, na wat geluk, de stand nog op te voeren 41 Maar daarna was het heelemaal met hen gedaan. Tweemaal kort na elkaar werd er van Foreholte kant gedoelpunt. En de Vcorhouters waren hier mede nog niet tevreden; Zij gooiden er nog een schepje op. 't Was jammer, da* enkele spelers van hen hierbij minder eerlijk te wérk gingen. Een van hen werd dan ook van het veld gestuurd. De gelijkmaker kwam tenslotte uit een penalty. 44. Nog bleef er een kwartier te spelen, waarin Foreholte sterk de meerdere was. Goals werden echter niet meer gemaakt. K.R.V. speelde een slechte tweede helft. Foreholte had zeker een overwinning verdiend. R.K. Sportver. „Foreholte" Geen der Foreholte-elftalen werd gis teren geslagen. Twee gelijke spelen en een zege kwamen binnen. Foreholte a speelde gelijk in Leiden tegen Docos c 22. Fore holte II slaagde er in S.M.C. II er onder te houden, zij 't op 't kantje af. 32. Daardoor stijgen de kloewen twee plaatsen op de ranglijst n.l. van 6 naar 4. Foreholte I op bezoek bij K.R.V. I, boek te een verdiend gelijk spel 44. Nu was, de anders zoo hechte achterhoede, wat on vast. De rust, deed hun blijkbaar, goed, want in de tweedehelft, lieten ze zich maar eenmaal passeeren, de stand was toen 3i voor K.R.V. Nadat de gastheeren er 41 van maakten, kwamen de onzen los. De Foreholte voorhoede was bijzonder pro ductief, zoodat de stand in een gelijk'spel eindigde. R.K. Sportver. „St. Bernardus". Het is gisteren St. Bernardus 1, na een bezoek aan de kampioenen „Meerburg" 1 niet mogen gelukken het tot een overwin ning te brengen. Na een spannenden kamp kwamen zij huiswaarts met een 04 ne derlaag. De junioren kwamen met een nederlaag van 42 huiswaarts. Deze nederlaag was toch zeker niet noodig geweest, daar de onzen met de rust een voorsprong hadden van o2. St. Bernardus 2 wachtte tever geefs op „Esto" 2 uit Bodegraven. R.K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren speelden Nic. Boys II tegen DOS IV in Roelofarendsveen. De wedstrijd werd in gelijken stand3—3 beëindigd. Hierdoor handhaafde Nic. Boys II zich nog steviger aan den kop. R.K. Sportver. „A.V.V.". Met een eclatante overwinning heeft A.V.V, I de competitie besloten en West- landia werd hiervan het slachtoffer. Er werd door de A.V.V.'ers dezen middag een goed partijtje voetbal vertoond en West landia, dat ons erg tegenviel, kon aan het el van A.V.V. niet tippen en werd dan ook met niet minder dan 11i verpletterd. Als om 2.30 uur onder leiding van scheidsrechter Kemper begonnen wordt, noteeren wij direct enkele aanvallen van Westlandia, welke zonder resultaat blij ven. Ook enkele aanvallen van A.V.V. brengen geen succes. Aanvankelijk blijft de strijd vrij aardig tegen elkaar opgaan, doch langzamerhand komt AV.V. in de meerderheid, doch zij weten deze meerder heid niet in doelpunten uit te drukken. Na ongeveer een kwartier gelukt het A.V.V. met een goed doelpunt de leiding te nemen 10, terwijl spoedig uit een corner den voorsprong wordt vergroot 20. Ofschoon Westlandia enkele goede aanvallen opzet, blijkt Westlandia niet over een schutter te beschikken, zoodat succes uitblijft. Nog voor de rust weet A.V.V. de stand tot 40 op te voeren. Na de rust blijft A.V.V. den toon aange ven'en ofschoon Westlandia A.V.V. achter hoede en middenlinie, geen enkel tegen- punt te maken. In de A.V.V. voorhoede vlot het beter en langzamerhand wordt de stand opgevoerd tot 100 Eerst dan gelukt het Westlandia bij een mooien aanval een verdiend en goed tegenpunt te maken en daarmede de eer te redden. A.V.V. krijgt dan nog vele kansen den stand op te voeren, doch zij vinden het blijkbaar wel letjes. Even voor het einde brengt A.V V. den eindstand op 111, waarmede de com petitie op waardige wijze werd gesloten. R.K. Sportver. „De Trekvogels". Zondagmiddag was VEP uit Woerden gast op het Trekvogel-terrein. Het was het 2de elftal van de Trekvogels, dat z'n krach ten met de gasten had te meten. Nadat de bal was afgetrapt begon de stryd in vlug tempo zonder voorloopig veel resultaat. On verwacht echter wist een der gasten door de schier ondoorbreekbare achterhoede heen te dringen en met een fraai schot aan zijn club de leiding te geven. Hoewel de gastheeren zich dezen achterstand niet lie ten welgevallen en al hun krachten inspan den, konden zij voor de rust echter geen succes behalen. Na de thee ging het beter. Het weer was intusschen wat opgeknapt, hoewel de gladheid van het veld nog wel iets te wenschen overliet. Door een onver- wachten elfectbal maakte Trekvogels een goal, zoodat de stand gelijk werd. Hier bleef het echter nog niet bij, want spoedig \olgde een tweede onhoudbare kogel (21). Alle goede dingen bestaan echter in drie, met een keiharde penalty werd de stand 31. Bij dezen stand bleef het. R.K. Sportver. „Meerburg" Het is gisteren weer een goede dag ge weest voor Meerburg. Van de 3 elftalen, die speelden, hebben er twee gewonnen. Meer burg I had op eigen terrein bezoek van St. Bernardus I van Hazerswoude. Toen de scheidsrechter beide partijen tusschen de lijnen floot, werden door den aan voerder van St. Bernardus, met een toepasselijk woord bloemen aangeboden aan 't kampi- oens-elftal. Hierna kon de wedstrijd wor den aangevangen. Er ontwikkelde zich al direct een harde strijd met wederzijdsche aanvallen. Een corner leverde geen resul taat op. Hierna volgde een gevaarlijke aan val van St. Bernardus, waarby het Meer burg doel op 't laatste moment aan een doorboring ontsprong. Hei spel verplaatste zich en zoo kwam nog na een half uur de eerste goal van den midvoor van Meer burg (10). Kort na, de rust wist de links buiten er 20 van te maken. De keeper van St. Bernardus heeft veel schoten te stoppen, wat hem echter goed afgaat. St. Bernardus weet het spel eenigszins te ver plaatsen, doch vindt als altijd de verdedi ging van Meerburg op haar plaats, waar door St. B. niet veel kans krijgt. Na een onverwachte doorbraak van den midvoor wordt het 30. St. Bernardus geeft goed partij, doch het gelukt hun niet een tegen punt te scoren. Nadat uit een mooien aan val de rechtsbinnen er 40 van heeft ge maakt, fluit de scheidsrechter het einde. Het derde elftal was te gast geweest bij Vogelenzang en werd met niet minder dan een 8—2 nederlaag naar huis gestuurd. De Junioren-a bonden den strijd aan tegen Teylingen c op eigen terrein en wisten een mooie overwinning te behalen van 42. RJL Sportver. „O-DJ." Gisteren speelde ODI uit den kampioen wedstrijd tegen VCH I. Na den aftrap werd door beide elftallen flink aangepakt, doch ODI bleek' 't sterkst en na een korte poos ogende de midvoor van ODI de score met een praohtigen bal rechts in den bo venhoek. Er had nu echter een inzinking P.S.V. en BE QUICK behalen het kampioen schap. Voor de promotiecompetitie der le klasse wonnen alle thuisclubs. L.F.C. ver liest haar promotiewedstrijd tegen CROM- VL1ET. A.S.C. stelt zich veilig. De dag van gisteren leverde weer uitstekend voetbalweer en alle vastge stelde wedstrijden konden doorgaan. Behalve waar de kampioens- en pro motiewedstrijden ging de belangstel- voornamelijk wel uit naar de beslis sende wedstrijden voor de competitie. Zoo kwamen gisteren de twee laatste afdeelingskampioenen te voorschijn. P SV en Be Quick behaalden den titel, eerstgenoemde na een fraaie krachtige zege op Bleyerheide, laatstgenoemde na een nederlaag, alleen door het feit, dat GVAV een punt verspeelde. De tweede kampioenswedstrijd van Feyenoord is voor de Rtoterdammers niet zoo fortuinlijk verlcopen als de eerste. D WS gaf den Overmaaschen kranig tegen partij en slaagde erin een gelijk spel in Rotterdam te behalen. Geen van beide partijen slaagden erin te doelpunten en de Amsterdamsche kampioenen kunnen met dit resultaat alleszins tevreden zijn. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. gem. Feyenoord 2 11 41 3 DWS 1 1 0—0 1 Heracles 1 1 14 0 PSV Be Quick De promotiecompetitie in Afd. I ging tusschen de tweede klas kampioenen DOS en DWS. De Utrechtenaren bleven met niet minder dan 52 de Amsterdammers de baas. Zou DOS erin slagen ook Excel sior te weerstaan, dan heeft Utrecht weer een eerste klasser. DOS 1 1 5—2 2 DWS 1 1 2—5 0 Excelsior In Afd. II heeft de eerste klasse Hermes DVS de degradatiecompetitie niet slecht ingezet door met 32 van Overmaas te winnen. Hermes DVS 1 1 3—2 2 Overmaas 1 1 23 0 Emma li Afd. n heeft Quick danig van zich afgebeten door een fiksche 60 op de Zwolsche degradatie-candiaat PEC. De Zwollenaars loopen daardoor reeds nu groot gevaar. Quick 1 1 6—0 2 PEC 1 1 0—6 0 Rigtersvleek In het Noorden is de strijd tusschen de 2e klas kampioenen FVC en GRC met niet minder dan 40 geëindigd in het voojrdeel van eerstgenoemde. FVC 11 4—0 2 GRC 1 1 0—4 0 Hcogezand 1 In de promotiecompetitie der 4e klasse stelde LFC haar aanhang niet weinig te leur. Werd vorige week tegen de derde klasse Delft een gelijk spel behaald, tegen de 4e klasser Crcmvliet werd slechts ver lies geboekt. Met 32 bleven de Hagenaars in de meerderheid. De stand is hierdoor nu als volgt: Cromvliet 1 1 32 2 Delft 1—1—1—1 1 LFC 2 1 3—4 1 In de 3e klasse A der competitie viel de beslising inzake de bezetting van de laatste piaats. ASC slaagde erin tegen Scheveningen 'n gelijk spel te forceeren en Celeritas verloor van RVC, zoodat de vlug ge Hagenaars degradatiewedstrijden moeten spelen. Intusschen was het gelijke spel voor Scheveningen een geduchte tegenvaller, want zij had noe steeds een kleine kam pioenskans, heeft deze trouwens nog, want ook BMT kon het niet verder brengen dan een gelijk spel tegen ONA in Gouda. BMT behoudt nu nog een punt .voorsprong op haar concurrente Scheveningen, doch heeft bovendien nog een wedstrijd meer te spelen. De stand luidt nii: plaats en 't spel was ver van mooi. ODI vergrootte weldra den voorsprong op 20, doch maakte hands, waardoor 't een pe nalty tegen zich kreeg, die in een doelpunt werd omgezet (21). Nu kreeg ODI een penalty te nemen en de stand werd 31. Na de thee werd 't spel meer open, om la ter weer onder peil te raken. ODI maakte achtereenvolgens 3 punten, stand voor ODI 61. VCH verkleine den afstand 62. Even voor het einde scoorde ODI nog eens en won den strijd met 72 en alzoo 't kam pioenschap. De aanvoerder mocht een mooie ruiker seringen in ontvangst nemen, die hem onder een toepasselijke toespraak dooi den 2den voorzitter werd aangeboden. R. K. Sportver. „V. V. L." Het eerste elftal heeft op waardige wyze de competitie gesloten door V. E. P. met een 42 nederlaag naar huis te zenden. Het tweede heeft het er weer danig bij laten zitten. Zij lieten zich door Rava slaan met 53. Het derde kwam gemakkelijk aan beide punten, daar Quick Steps verstek liet gaan. Het vierde kwam met een 83 overwin ning op G. D. S. naar huis. Het a-elftal moest haar meerdere in b erkennen door zich te laten slaan met 21. BMT 18 14 3 1 64—34 31 Scheveningen 19 12 6 1 4619 30 ONA 18 9 3 6 47—37 21 Postduiven 17 6 6 5 2824 18 RVC 18 8 2 8 43—40 18 Hillinen 18 7 3 8 42—43 17 Hillegom 17 5 5 7 36—36 15 Lugdunum 17 6 2 9 3543 14 Tonegido 17 5 3 9 30—40 13 ASC 19 3 5 10 44—62 13 Celeritas 18 2 2 14 28—65 6 In Afd. IV is de beslissing inzake het kampioenschap toch in het voordeel van PSV gevallen. De Eindhovenaren verplet terden Bleyerheide met 60 en waren daar door voor NAC niet meer te bereiken, on danks de Bredasche club met 21 van Roermond won. NOAD verloor met 31 van Eindhoven, zoodat de laatste wedstrijd van Bleyerheide en NOAD de beslissing moet brengen omtrent de laatste plaats. PSV 20 13 3 4 39—25 29 NAC 20 12 3 5 50—30 27 Juliana 19 10 3 6 43—38 23 BW 20 10 3 7 50—42 23 Longa 20 9 5 6 35—32 23 Eindhoven 20 8 4 8 4337 20 Willem II 19 7 3 9 43—55 17 MVV 28 6 4 10 37—57 16 Roermond 18 6 2 10 32—43 14 Bleyerheide 19 4 3 12 31—46 11 NOAD 19 5 1 13 35—58 11 In het Noorden verloor Be Quick haar beslissenden kampioen wedstrijd met 32 van Achilles. Niettemin werd de Groning- sche club toch kampioen, want GVAV was zoo vriendelijk tegen Leeuwarden gelijk te spelen Be Quick 18 12 3 3 51—24 27 GVAV 18 10 6 2 56—23 26 Veendam 18 9 3 6 46—26 21 Achilles 18 7 5 6 41—38 19 Leeuwarden 17 5 7 5 3632 17 HSC 17 8 9 28—43 16 Velocitas 18 6 4 8 22—31 16 Sneek 18 7 2 9 24—42 16 Heerenveen 18 4 4 10 3458 12 Hoogezand 18 3 2 13 3146 8 De uitslagen Om het kampioenschap FeyenoordDW S 0—0. AFDEELING I Prom. 2e klasse: DOSDWV 5—2. 2e klasse A: HRCZVV (besl.) 4—1. AFDEELING II. Prom. 2e klasse: Hermes DVSOver maas 3—2. 2e klasse A: VDLNeptunus 12. 3e klasse A: ONA—BMT 4—4, Celeritas RVC 1—3, ASCScheveningen 22. Promotiecomp. 4e klasse: LFCCrom vliet 2—3. 4e klasse B: DunoVDS 23. 4e klasse C: De JagersMaasstraat 80. Res. 3e klasse A: UVS II—ASC II 1—1, Alphei II—HVV III 5—2, VUC IV—HBS IV 46, Laakkwartier IIIBodegraven II 101, Lugdunum IILFC II 63. AFDEELING III Prom. comp. 2e klasse: QuickPEC 60. AFDEELING IV le klasse: PSVBleyerheide 60. NO ADEindhoven 13, RoermondNAC 1 —2, BW—Juliana 2—5, LONGA—MW 3—1. AFDEELING V. le klasse: GVAVLeeuwarden 22, Be QuickAchilles 34, HoogezandVeendam 0—2. Prom. comp. 2e klasse: FVCGRC 40. Bekerwedstrijden LDWSSVC 1—1; De Hollandiaan—Hil legom 70; TonegidoUVS 24; Goude rakLugdunum 3—2; HillinenDSO 34. H.D.V.S.OVERMAAS 3—2. Hermes DVS heeft in den eersten wed strijd om het behoud van haar eerste klas- serschap een kleine overwinning behaald op Overmaas, maar vrijwel den geheelen speeltijd is Hermes ver in de meerderheid geweest. Overmaas speelde dikwijls verdedigend, trachtend door middel van snelle uitvallen van haar vrij gevaarlijke voorhoede suc ces te hebben. Dat gebeurde voor de pauze eens na dat HDVS na een half uur de leiding had genomen door Steeghs. De HDVS-verdedi- ging was wel wat ver opgedrongen en Breitner werd toen door Boogers gepas seerd. De middenvoor van Overmaas maak te toen een mooi doelpunt. HDVS had direct de kans de leiding te hernemen toen zij een strafschop kreeg te nemen, welken Borrani echter door een slecht schot verprutste. In de tweede helft kwam het betere spel van HDVS meer tot zijn recht. Vooral de vleu gel BorraniA. van der Tuyn voetbalde goed. Laatstgenoemde doelpuntte na goed samenspel met Borrani en uit een hoek schop van Borrani kopte dezelfde speler weer in het net (31). Een slotperiode van groot overwicht van HDVS brak daarna aan. Op zeer gelukkige wijze ontsnapte het Overmaasdoel aan verdere doorboring en twee minuten voor tijd scoorde Boogers uit een hoekschop van Westering voor Over maas met een fraaien kopbal (32). HDVS had echter geen moeite verder doelpunten te voorkomen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7