Nationale Paaschloterij SECRETARIAAT DER ACTIE „VOOR COD" FAILLISSEMENTEN Land- cn Tuinbouw AGENDA SPORT MAANDAG 28 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. By onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. Hebt U nog geen kaart ontvangen voor de vraagt haar dan aan bij het POSTBUS 2 -i- HEEMSTEDE waar nog een beperkt aantal ter beschikking Is HOE WORDT HET WEER? TOENEMENDE REGENKANS. De Bill seint! Verwachting: Meest matige, later wel licht toenemende Noord-Westelijke tot Zuid-Weselijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, later waarschijnlijk tijdelijk regen, iets kouder overdag. Hoogste barometerst.: 771.5 te Toulouse. Laagste barometerst.: 737.1 te Reykjavik. Het gebied van lagen luchtdruk, dat een scherpen koude-inval op het geheele vas teland gaf, trok naar het Oosten af, en werd gevolgd door een rug van hoogen luchtdruk over Scandinavië. Terwijl ech ter de koude nog heerscht in het Ooste lijk Oostzeegebied en Polen, brengt een nieuwe diepe depressie bij IJsland weer sterke verwarming in het Westen. Het re- gengebied van de nieuwe depressie heeft Schotland en Ierland reeds bereikt. De voortschrijdende koude-inval gaf de zwaar ste regens in Zwitserland en Zuid-Duitsch- land. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Zuid-Westen houdt stand. In de Golf van Biscaye en in Frankrijk zijn de win den zwak en is de temperatuur betrekke lijk hoog. In Noord-Scandinavië komt nog strenge vorst voor en viel nog sneeuw. Boven Noord-Italië ligt een depressie. In onze omgeving is de koude- inval thans gepasseerd en zal het zachte weer terugkeeren. De nieu we depressie zal echter spoedig weer de bewolking doen toenemen en tegen het einde der verwach tingsperiode neemt de kans op re gen weer toe. LUCHTTEMPERATUUR. 9. 3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 6.55 uur tot Dinsdagmorgen 5.15 uur. HOOG WATER. Te Kat wijk aan Zee op Dinsdag 29 Maart voorm. 1.05 en nam. 1.30 uur. Maan op 4.24 uur Dinsdagochtend. Maan onder 16.06 uur Dinsdagmiddag. (31 Maart Nieuwe maan). WERKGELEGENHEID IN DUITSCHLAND. Liever geen pressie! Zooals bekend heeft de circulaire van den Minister van Sociale Zaken over de werkgelegenheid in Duitschland, waarin de minister dreigt met inhouding van steun als werkloozen zouden weigeren naar Duitschland te gaan, nog al tegenspraak uitgelokt. Op welsprekende wijze hebben B. en W. van Mill in een schrijven aan den Minister de bezwaren tegen de ministe- rieele circulaire uiteengezet en ook wij hebben in ons blad onze bedenkingen te gen de voornemens van den minister ken baar gemaakt. Ook het „Huisgezin"' wijst op de bezwa ren en schrijft o.a. het volgende: In vroeger jaren had de katholieke Ne- derlandsche arbeider in Duitschland (en daarom gaat het praktisch in onze omge ving) grooten steun aan de godsdienstige verzorging door Nederlandsche geestelij ken; maar zijn wij goed geïnformeerd, dan heeft het verdienstelijk St. Jozefco mité zich genoodzaakt gezien zijn werk te staken. De Nederlandsche arbeider is thans in veel delicater omstandigheden dan vroeger aan zich zelf overgelaten; men mag de moreele gevaren van dit isolement in een vreemde omgeving niet gering schatten, vooral niet voor personen, die voor hun leven niet weinig kracht plegen te putten uit de traditioneele vormen en gewoonten van het milieu, waarin ze op groeiden. Als men ten slotte hoort, dat het in to taal om hoogstens 6000 werkkrachten gaat (2000 landarbeiders, 2000 veenarbeiders en 2000 bouwvakarbeiders) dan vraagt men zich af, of hier al dadelijk met dwang moest worden te werk gegaan; dit betrek kelijk gering aantal arbeiders moet men met zuiver zakelijke argumenten kunnen vinden. De moreele bezwaren van den lediggang zijn groot genoeg om geen enkele gelegen heid te verzuimen, die zich aanbiedt, een aantal werkloozen in het arbeidsproces in het arbeidsproces in te schakelen, zelfs al is dit aantal in het geheel van het werk loosheidsvraagstuk van ondergeschikte beteekenis. Maar als die tewerkstelling andere ern stige moreele bezwaren oproept, dan is er aanleiding om aan het persoonlijk inzicht de beslissing over te laten, of men over die bezwaren zal henen stappen. De economische voordeelen aan werken in Duitschland verbonden zijn krachtige argumenten genoeg om te bewerken, dat men de geboden kans niet dan om goede redenen zal afslaan. HET DREIGEND CONFLICT IN HET BOUWBEDRIJF IN HET NOORDEN. De Zaterdagmiddag te Assen gehouden gecombineerde vergadering van de Drent- scne bawvakpatroons bonden heeft met al- gemeene stemmen het door de arbeiders bonden gestelde ultimatum verworpen. Voorts werd besloten aan den rijksbe middelaar, den heer H. P. J. Bloemers, me de te deelen, dat de patroons hun aanbod gestand doen van drie dagen vacantie met doorbetaling van loon en doorbetaling van christelijke feestdagen. Daarbij is de voor waarde gesteld, dat de besprekingen zullen worden gevoerd onder leiding van den rij ks bemiddelaar. De besturen van de Groninger patroons bonden hebben op zich genomen ditzelfde voorstel tegenover hun leden te verdedi gen. VERGADERING VAN JONGEREN ORGANISATIES TE UTRECHT. Zaterdagmiddag had in de groote verga derzaal van het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht onder voorzit terschap van mr. L. J. A. Trip, voorzitter van het nationale comité tot viering van het veertigjarig regeer in gs jubileum van H. M. de Koningin een zeer druk bezochte vergadering van vertegenwoordigers van jongeren-organisaties plaats. Mr. Trip opende deze byeenkomst, die wel eenig in de geschiedenis van de jeugd beweging in Nederland genoemd mag wor den. Hij deelde mede, dat het denkbeeld van een algemeene hulde van jong Nederland aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van haar veertig-jarig regeeringsjubileum op 6 September van dit jaar was gerezen bij het Nationaal Jongeren Verbond, en gaf verder een uiteenzetting van de juiste be teekenis dezer hulde en het doel der bij eenkomst: te weten: het doen van de eerste stap tot het verkrijgen van de algemeene samenwerking om de bedoeling tot haar volle recht te doen komen. H. M. de Koningin heeft in beginsel haar goedkeuring gehecht aan een hulde van de Nederlandsche jongeren, en het nationale comité en het Amsterdamsche comité heb ben in het programma een plaats inge ruimd voor deze hulde. Op voorstel van mr. Trip zullen de sa menwerkende vereeniging binnen veertien dagen mededeelen, welke twee vertegen woordigers zij in een te vormen landelijk comité zullen aanwijzen. Er zal een kleiner uitvoerend comité ge vormd worden, bestaande uit een twaalf personen. Te zijner tijd zullen uitvoerige mededee lingen gedaan worden over den vorm en het karakter van deze jeugdhulde. Het voorloopige adres van het comité is Javastraat 44a, den Haag. HANDELSKENNIS VAN KRUIDENIERS. De eischen voor het middenstandsdiploma. Men schrijft ons van bevoegde zyde: Het in enkele dagbladen verschenen be richt omtrent verlaging van de ekamen- eischen voor het middenstandsdiploma al- 'gemeene handelskennis is niet in overeen stemming met de feiten. Begrijpelijkerwijze vinden ten departe- irente geregeld besprekingen plaats in ver band met de toepassing van de vestigings wet kleinbedrijf. Zoo kwamen op initiatief van 'het departement van Economische Za ken op 10 Maart de vertegenwoordigers van verschillende groepen uit het kruideniers- bedrijf bijeen met het doel eenheid te be reiken inzake de vakopleiding voor krui niers, waarin verwarring dreigde te ont staan. Dank zij dit initiatief kwamen bijeen ver tegenwoordigers van den Ned. kruideniers- bond, den R. K. kruideniersbond, de Febo- wiko, de grootwinkelbedrijven, de coöpera ties, den Ned. grossiersbond, vertegenwoor digers van de z.g.n. vrijwillige filiaalbedrij ven, de N.V. Spaarcentrale, de vereeniging ..Centra", zoomede vertegenwoordigers van de person eelsbonden. Op deze vergadering werd ten aanzien van het vakonderwijs volkomen overeen stemming bereikt en het laat zich aanzien, dat de aldus tot stand gebracht samenwer king tusschen groepen met tegenstrijdige belangen goeae vruchten zal dragen voor ieder, die erbij betrokken is, in het bijzon- eer van degenen, die straks de opleiding willen volgen. De middenstandsbonden wa ren op deze vergadering niet aanwezig. Verlaging van de eischen voor handels kennis maakte geen onderwerp van deze bespreking uit. Er moge aan herinnerd worden, dat - vestigingseischen alleen vrij willig kunnen worden aangevraagd; ze kun nen niet worden opgelegd. GLASCULTUUR OP ZUIDHOLLAND- SCHE EILANDEN BEDREIGD. Door ernstige verzouting van het bodem water. Indien in den huidigen toestand niet ten spoedigste verandering wordt gebracht, zullen de glascultures gedoemd zijn van de Zuidhollandsche eilanden te verdwijnen, aldus luidt het oordeel van ir. J. J. Riemens den rijkstuinbouwconsulent, directeur van den Proetfuin te Naaldwijk, op welke in stelling voortdurend onderzoekingen wor den verricht naar de verzouting van het grondwater nabij den Nieuwen Waterweg. De conclusies, waartoe de onderzoekingen over het afgeloopen jaar geleid hebben, zijn van zeer ernstigen aard. Normaal gietwater, geschikt voor den tuinbouw, mag een zoutgehalte hebben van 1/2 gram per liter. In het Westland is deze toestand vrijwel bereikt; ook de Oranje polder, die eertijds sterk verzoutte, is dank zij de gunstige werking van het gemaal, dat in April 1937 geopend werd, zeer bruik baar geworden. Alleen in de buurt van Maassluis, de W<everskade en op sommige plekken bij BerkelRodenrijs is het zout gehalte nog te hoog. Van de 42 water monsters, afkomstig van de Zuidholland sche eilanden, hadden niet minder dan 11 het enorme zoutgehalte van 3 tot 5 gram per liter; 9 hadden een gehalte van 23 gram, 11 een gehalte van 12 gram. Slechts 2 monsters hadden een gehalte van minder dan 1/2 gram en waren dus geschikt voor gietwater, d.w.z. minder dan 5 pet. Alleen de enkele bedrijven, die over voldoende gietwater beschikken, zullen zich in de toe komst op de eilanden kunnen handhaven, tenzij hier, evenals in het Westland ge schiedde, afdoende maatregelen getroffen worden om het water te verzoeten. „N.RCrt." Bedrijfswetenschappelijke Bijeenkomst der Ned. Unie van Acc. Op deze bijeenkomst, welke Zaterdag 27 Maart j.l. in „Pulchri Studio" te 's-Graven- - hage was belegd, en waar vele autoriteiten tij tegenwoordig waren, wees de voorzit ter, de heer C. H. v. d. Berg erop, dat het thans 20 jaar geleden was, dat een staats commissie tot wettelijke regeling van het accountantswezen werd ingesteld en men dus van een herdenkingsjaar kon spreken. Mogelijk zal in 1938 eindelijk een desbe treffend wetsontwerp worden ingediend, doch bovenal zie men toch in, dat het be drijfsleven dan alleen voldoende kan wor den beschermd, wanneer de accountant aan de noodige eischen van bekwaamheid be antwoordt. De wetgever stelle een examen in, in aansluiting aan hetgeen in de vrije maatschappij is gegroeid. Nadien gaven de heeren prof. mr. A. C Josephus Jitta en jhr. mr. O. C. A. van Lidth de Jeude, Oud-Min. van Waterstaat, een voordracht over de onderwerpen, welke resp. luidden: „De functie van de Rijks bemiddelaars in het Bedrijfsleven" en „Het openbaar lichaam in de Wieringermeer", welke beide voordrachten met groote be langstelling werden gevolgd. De collectieve arbeidsovereenkomst in de typrografie. In de Zaterdag gehouden landelijke vak groepvergadering van den Nederlandschen Katholieken Grafischen Bond werd, met groote meerderheid van stemmen, de ge wijzigde collectieve arbeidsovereenkomst voor de typografie en het rasterdiepdruk- bedrijf aanvaard. Uitgesproken: B. Kwak Jzn., Allard Piersonstraat 53, te Rotterdam; cur. mr. A. Wolfsbergen. J. van den End, groentenhandelaar, te Schiedam, Hoogstraat 74; cur. mr. P. v. Bochove. A. M. J. Hobbelen, Tiburg, Heuvel straat 99a; cur. mr. A. A. M. Struycken. A, H. R. Bakker, tandtechniker, Gro ningen, Tellegenstraat 6; cur. mr. M. Levie, H. J. T h o m a s, vertegenwoordiger, Gro ningen, Heymanslaan 32a, cur. mr. N. J. Polak. KUNSTMESTGEBRUIK OP WEILAND. In een der lokalen van de O. L. School te Hillegom had Vrijdagavond de slui ting plaats van den landbouwwintercursus, welke uitging van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw en den L.T.B., en onder leiding stond van den heer Schouten uit Zoeterwoude, met medewerking van den heer van der Hoek; laatstgenoemde was verhinderd aanwezig te zijn. De Commissie van Toezicht, bestaande uit de heeren A. J. Verkley, N. Slinger land, W. v. d. Marei en W. de Wit, was mede aanwezig. De heer Schouten deelde mede, dat hij met het grootste genoegen dezen cursus gegeven had; de leerlingen hadden hun volle medewerking gegeven, hetgeen tot resultaat had dat alle 13 tot 'het 2de cursus jaar werden toegelaten. Met 16 leerlingen was men begonnen, 3 waren afgevallen, waarvan 1 door vertrek naar Duitschland. Spr. meende dezen avond te moeten be nutten om eenige wenken te geven omtrent het gebruik van kunstmest op grasland; deze wordt veelal te eenzijdig toegepast; daardoor; minder goede resultaten en als gevolg een verkeerde beoordeeling van deze bemesting. Als phosphorbemesting raadde spr. aan: voor hooiland 70 Kg. phosphorzuur per H.A. Li de vorm van Thomasslakkenmeel 17%, waarvan men dus per bunder 400 Kg. moet gebruiken. Voor weiland kan men, na eenige jaren deze bemesting te hebben toegepast, een enkele keer over slaan. Constateert men een gebrek aan phosphor dan is een bemesting met plm. 700 Kg. aan te raden. Slakkenmeel is te prefereeren boven superphosphaat, daar deze laatste bemesting veel grof gras geeft. Wat de kali-bemesting berteft: deze is niet al-tijd noodig op kleigrond als geregeld koe- rrets gebruikt wordt. Zoo niet, dan is 250 Kg. 40% kalizout aan te bevelen. Veen gronden vertoonen bijna immer een kali tekort, en is voor hooiland op die gronden 400 Kg. van hetzelfde percentage ge- wenscht; voor weiland kan met 300 Kg. worden volstaan. Spr. raadt aan niet te veel kali ineens te geven- daardoor gaat de melkproductie achteruit. Iets wat men di rect bemerkt is het resultaat van stikstof- bemesting. Te veel stikstof geeft direct een massa gras en er is niets erger dan dat. Het '•ee gebruikt het niet, gevolg: oud, onsma kelijk gras, vorming van ruwvezel, ver dwijning van eiwit en stilstand van den groei van den ondergrond. Indien gelegen heid tot inkuilen is, is toediening van stik stof aan te bevelen. Stikstof kan gegeven worden in den vorm van Kalkammonsal- peter; voor hooiland: 2 300 K.g., kan men inkuilen, dan 3 a 400 K.g. Door voorwei- dmg kan het hooitijdstip verschoven wor den, hierbij moet men voor voldoende vee zorgdragen. Toediening van 100 K.g. kalisalpeter in Augustus, dus na hooitijd, is aanbevelens waardig. Over kalkbemesting zeide de heer Schouten dat dit noodzakelijk is bij kalk- arme gronden, als de zuurgraad beneden 4 is; een zuurgraad van 6 is gewenscht. Terloops wees spr. er nog op dat men z.ch om advies omtrent rantsoen van ver schillende dieren tot het Provinciaal voe derbureau voor Zuid-Holland behoord te wenden en niet tot verschillende personen. Spr. propageerde nog de controle op de veestapel, op de productie enz. en spoorde tot een goede boekhouding aan. Dit ge west is daarin nog zeer ten achter. Tot slot deelde deken Schouten mede, dat hij met de cursisten 13 April a.s op excur sie zal gaan naar de modelboerderij „Weere- stein" te Hillegom. De heer Verkley bracht cank aan leeraren en leerlingen namens de Comm. v. Toezicht. De heer v. d. Marei spoorde aan tot op- rchting van een melkcursus. Bij 8 deel nemers kan deze reeds doorgaan en -hij stelde zijn bedrijf hiervoor beschikbaar. De geregistreerde, met bloembollen be plante oppervlakte 1937/38. De Nederlandsche Sierteeltcentrale brengt hiermede ter kennis van belang hebbenden, dat de registratie van de met bloembollen beteelde oppervlakte over het plantjaar 1937/1938, in vergelijking met de gemeten oppervlakte voor het plantjaar 1936/1937, het navolgende re sultaat heeft: Geregistreerde oppervlakte door bloem bollenkweekers 1937/1938. Hyacinthen, 529 h.a., 49 a., 53 c.a. Vroe ge Tulpen 1391 h.a., 36 a., 64 c.a. Late Tul pen 2120 h.a., 81 a.t 52 c.a. Narcissen 943 h.a., 84 a., 99 a. Totaal 3512 h.a., 18 a., 16 c.a. vroege en late tulpen. Gemeten oppervlakte bloembollenkwee kers 1936/1937. Hyacinthen: 526 h.a., 27 a., 30 c.a. Vroege tulpen: 1429 h.a., 44 a. 91 c.a. Late tulpen: 1903 h.a., 01 a., 56 c.a. Narcissen: 884 h.a., 47 a., 36 a. Totaal beschikbaar teelrecht bloembol- lenkweekerij. Hyacinthen: 533 h.a., 00 a., 59 c.a. Tulpen: 3535 h.a., 91 a., 90 c.a. Narcissen: 935 h.a., 30 a., 39 c.a. Geregistreerde oppervlakte door bloem- kweekers met bloembollen beplant 1937/ 1938. Hyacinthen: 4 h.a., 05 a., 08 c.a. Vroege tulpen: 80 h.a., 87 a., 27 c.a. Nar cissen: 52 h.a., 97 a., 05 c.a. Totaal 216 h.a., 43 a., 72 c.a. Gemeten oppervlakte door bloemkwee- kers met bloembollen beplant 1936/1937. Hyacinthen: 2 h.a., 38 a., 16 c.a. Vroege tulpen: 61 h.a., 02 a., 40 c.a. Late tulpen: 59 h.a., 87 a., 56 c.a. Narcissen: 42 h.a., 85 a., 68 c.a. Totaal beschikbaar teelrecht open kou den grond, waarop bloembollen mogen worden geplant, uitsluitend voor het eigen bloemkweekerijbedrijf. 243 h.a., 63 a., 91 c.a. LEIDEN. Maandag. Jaarvergadering A. R. K. A. Den Burcht, 8 uur. 8.15 uur. Dinsdag, Leidsche Kunstkring „Voor Al len", Riele Queling-kwartet, Stads gehoorzaal, 8.15 uur. Woensdag. Jubileum-concert Concertge bouw-Orkest, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Woensdag. Ned. R.K. Metaalbewerkersbond Afd. Leiden, Bondsgebouw 8 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 tot en met Vrijdag 1 April a.s. waargeno men door de apotheken: M. Boekwijt, Bree- straat 74, Leiden, Tel. 552 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tql. 274. Offlcieéle Crislspubllcatles PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 28 Maart 1938 aan baar te leveren varkens, bestemdi voor baconbereiding, tot wederopzegging als volgt zijn vastgesteld: Prijs per kg geslacht gewicht in centen K waliteit Beneden Van Van Van Van Van Boven 50 50 54 58 76 81 35 kg tot tot tot tot tot kg 53 57 75 80 85 kg kg kg kg kg IA maar 71 75 77 75 71 67 IB IIA kwali 69 73 75 73 69 65 IC IIB UIA telt 67 71 73 71 67 63 ITC IIIB max. 65 68 71 69. 86 61 IIIC 61 63 67 69 67 63 59 CC cent. 61 65 67 65 61 57 Ond-er geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2%). De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April 1937 zijn ongewijzigd gebleven. SPOORBAAN NABIJ UTRECHT WAS NIET IN ODRE. Oplettend caféhouder voorkomt ongeluk. Vanochtend omstreeks kwart voor negen passeerde ter hoogte van den overweg aan de Inundatiekade te Utrecht een trein. De heer W. Jongerius, eigenaar van den thee- en attractietuin „Buitenlust", wonende aan den kant van de spoorbaan Amersfoort Utrecht, hoorde voor zijn geoefende ooren een ongewoon verdacht geluid, toen de trein zijn woning voorbijreed. Bijna vijftig jaar op deze plaats wonende, kent de heer W. J. het geluid van passeerende treinen door en door, zoodat het ongewone geluid voor hem aanleiding was een onderzoek te gaan instellen op de spoorbaan. Daar ont dekte hij, dat uit een der spoorstaven een stuk van ruim dertig centimeter lengte was verdwenen. Op ongeveer 500 meter afstand zag hij een locaaltrein, uit Baarn komende, naderen. Hij had de tegenwoor digheid van geest, den trein tegemoet te snellen en den machinist te waarschuwen, die den trein op ongeveer twintig meter afstand van de gevaarlijke plek tot stil stand bracht. In den trein zat een inspec teur van vervoer der Nederlandsche Spoor wegen, die terstond maatregelen trof, zoo dat de D.-trein uit Duitschland te Blauw kapel, op 600 meter afstond van Utrecht, tot staan kon worden gebracht. De situatie ter plaatse bleek zoo ge vaarlijk, dat men het raadzamer achtte, de reizigers uit den locaaltrein te laten stappen. Zelfs achtte men het raad zamer, alvorens den trein te laten pas- seeren, eerst een hulpstuk aan te bren gen. De D.-trein werd te Blauwkapel op het verkeerde spoor geleid en nabij de Inundatiekade tot stilstand gebracht. Op deze wijze konden de reizigers van den locaaltrein plaats nemen in den D.-trein en na een half uur oponthoud hun reis naar Utrecht voortzetten. Nadat het hulpstuk op de plaats van de breuk was aangebracht konden de treinen wederom zeer langzaam rijdend, passeeren. Om twaalf uur werd de nieuwe spoorstaaf geplaatst, waarna het treinverkeer zonder stagnatie normaal doorgang kon vinden. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Aan misdrijf wordt niet gedacht. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL GESTAAKT. De deelnemers stappen af. In de morgenuren zijn de ren ners, die nog in het veld van de Brusselsche zesdaagsche liggen, van hun fiets afgestapt. Zij weiger den den wedstrijd te hervatten. Vervolgens werd de koers geannu leerd. De oorzaak van het staken van den strijd door de renners, is nog niet bekend, maar men mag aannemen, dat financieele motie ven hier een rol spelen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2