SPORT BIOSCOPEN TE LEIDEN MAANDAG ^8 MAAR'I 1938 at LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 1) GYMNASTIEK NEDERLANDSCHE KEURTURNSTERS NAAR PRAAG. Voorloopige ploeg samengesteld. Gisteren is na selectiewedstrijden te Am sterdam 'n voorloopige ploeg keurturnsters samengesteld, welke nu een speciale trai ning zal volgen onder leiding van den heer Kleerekooper, teneinde een definitief team te kunnen samenstellen, dat dan de Neder- landsche kleuren zal vertegenwoordigen op de wereldkampioenschappen in Juni a.s. in het kader van de groote Sokolfeesten te Praag te houden. Voor deze speciale training zijn uitverko ren de dames S. BlitzAgsteribbe (Bato Amsterdam), A. Fieseler (DOS Amsterdam) A. Kellenaers (Brunhilde Leiden), G. Las- schuyt (Donar den Haag), A. Marx (Bato Amsterdam), Ietje Pieters (DOS Amster dam), A. van Schaik (Donar den Haag), G. Snooy (GV Wieringen), T. Tetenburg (.Simson Amsterdam), M. Walrecht (Brun hilde Groningen). De mogelijkheid bestaat, dat nog enkele turnsters aan deze speciale athletiek- en gymnastische training zullen deelnemen. De Nederlandsche ploeg keurturnsters voor Praag zal uit acht dames bestaan, waarvan twee reserves. DE VELDLOOP VAN „JONG LEVEN" TE AMSTERDAM. L. v. d. Klugt van „Docos" winnaar. Gisteren zijn te Amsterdam door de R.K. S.V. „Jong Leven" veldloopen gehouden, welke ondanks het slechte weer uitstekend geslaagd zijn. Wederom is de hoofdklasse een dubbele Leidsche overwinning gewor den. Op schitterende wijze werd L. v. d. Klugt in deze 5 K.M. race eerste in den tijd van 15.36 min. met J. v. Rooden op de tweede plaats. Door deze overwinning is Docos de favo riet geworden voor de a.s. Nederlandsche kampioenschappen voor veldloopers op 24 April a.s. te Venlo. De strijd in de A-klasse was als volgt: Direct na den start namen de twee Docos- athleten den kop, gevolgd door C.-Smit van HSV, H. Coblentz van Holland en H. Ves- sies van DEM. Spoedig nam C. Smit den kop ever en maakte door een snellen spurt plot seling een twintig meter voorsprong. Drie athleten wisten hem echter weer spoedig in te halen, doch de rest zakte meer en meer af. Na 3000 M. nam v. d. Klugt den kop over om dezen niet meer af te staan en maakte een twintig meter voorsprong op C. Smit en A. Kluyskens. Na 4000 M. kwam J. v. Rooden, die aanvankelijk een 40 M. achter zat, op zetten en wist zich spoedig op de tweede plaats te werken. Een poging van hem om ook L. v. d. Klugt in te halen bleef zonder succes, daar deze nog voldoen de reserve over had om een snellen eind spurt in te zetten. Kort na elkaiar gingen de beide Leidenaars het eerst door de finish. In de B-klasse lagen na den start aan vankelijk ook twee Docos-athleten aan den kop, n.l. M. v. Steenbergen en J. Wurzer. Zij moesten deze plaats echter spoedig af staan aan J. Oosterveer van „Holland" Haarlem, die deze tot op 500 M. voor de fi nish wist te behouden. S. de Roden van HBC kwam toen opzetten en wist na een schitterend duel met Oosterveer de race met een kwart meter voorsprong te win nen. Hieronder laten wij de gedetailleerde uit slagen volgen: Klasse A (5 K.M.): 1. L. v. d. Klugt „Do- oos" Leiden 15.36 min.; 2. J. v. Rooden „Docos" 15.50 min.; 3. C. Smit „HSV" Heiloo 15.54 min.; 4. A. Kluyskens „Jong Leven" Amsterdam; 5. H. Vessies „DEM' Beverwijk; 6. C. v. Baicelen „Jong Leven"; 7. H. Coblentz „Holland" Haarlem; 8. C Vergeer „Jong Leven"; 9. Th.- de Graaf „DWS" Bussum. Klasse B (3 K.M.): 1. S. de Roren „HBC" Heemstede 9.43.6 min.; 2. J. Oosterveer „Holland" Haarlem 9.43.7 min.; 3. G. Ruyer „Jong Leven" Amsterdam 9.50-min.; 4. J. Wurzer „Docos" Leiden; 5. M. v. Steenber gen „Docos"; 6. G. Gaal „Swift" Assendelft; 7. en 8. Gebrs. Krijnen „DWS" Bussum. Klasse C (3 K.M.): 1. G. Rooyakkers „HBC" Heemstede 10.28 min.; 2. T. Preyde „HBC"; 3. H. Logger „Jong Leven" Am sterdam; 4. J. de Graaf „DWS" Bussum; 5. A. Vergeer „Jong Leven" Amsterdam; 6. H. de Reus „HBC" Heemstede. WIEL RENNEN „Swift". Gisteren hield „Swift" een verkennings- rit, welke rit ging door de Weipoort, met als eindpunt „Cronestein". Van de 24 renners verschenen er slechts 18 aan den start. Doordat de politie de ren ners ging controleeren op bellen, plaatjes, remmen, etc. konden sommigen dezen rit niet uitrijden. De A-klasse werd daardoor het meest gedupeerd. De juniores, waarvan er slechts 3 deelnamen, had tot resultaat, dat Jo Veltman, dezen rit het beste heeft uitgereden, gevolgd door F. Holswilder en Jan de Graaff als derde. De c-klasse werd direct al gedund, door dat er eenigen met een lekken band te kampen kregen. M. Herreur was hier de fa voriet, gevolgd door G. Heemskerk en J. Botermans. In de B-klasse was W. den Daas degene, die dezen rit het beste uitreed, gevolgd door H. Holswilder, J. de Boer en C. Ka- paan. Zondag hoogstwaarschijnlijk een club ontmoeting tegen „Den Bras". DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Zaterdagavond omstreeks half negen vond op de Brusselsche zesdaagsche een ernstige valpartij plaats, waarbij de Bel gen Buysse en Naye, alsmede onze landge- nooten Boeyen en Pellenaars en verder de Franschman Ignat betrokken waren. De Franschman moest naar het rennerskwar tier worden overgebracht voor een nader onderzoek, terwijl de andere deelnemers geen noemenswaardige verwondingen ble ken te hebben opgeloopen. Zij konden na eenigen tijd weer in de baan kernen. De stand was vanochtend zeven uur: 1. BuysseBilliet, 52 punten. Op één ron de: 2. van Schijndelvan den Broeck 104 punten; 3. Bonduelde Caluwe 44 pnt. Op twee ronden: 4. SlaatsPellenaers 47 pnt. Op drie ronden: NayeDeneef 150 pnt.; 6. IgnatDiot 74 pnt.; 7. van Vlockhoven van Buggenhout 72 pnt.; 8. WalsMeer- schaert 46 pnt. Op vier ronden: 8. Huys Thyssen 68 pnt.; 10. LonckeDepauw 31 pnt. Op vijf ronden: MerschBoeyen 82 pnt.; 12. SeynaveDegreef 68 pnt.; 13. Di PacoGiorgetti 33 pnt. Op zes ronden: 14. PijnenburgMartin 56 pnt. Zondagmiddag had Kaers opgegeven. Er werd een nieuw koppel MartinPijnen burg gevormd. Zondagavond gaven J. van Kempen en Guimbretière eveneens op. Daarop werd een koppel WalsMeer- schaert gevormd. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Regeling der voorwedstrijden. In de Zaterdag gehouden bestuursver gadering van den K. N. S. B. is besloten de voorwedstrijden voor het persoonlijk kampioenschap van Nederland in drie groepen te laten verspelen. Deze voorwedstrijden zullen worden ge houden op 15, 16, 17, 23 en 24 April te Amsterdam. Rotterdam en Utrecht. De spelers zijn volgens loting als volgt over de groepen verdeeld: Amsterdam: 1 Kooman, 2 Fonteyn (Rot terdam), 3 Kamstra, 4 Sprinthoven, 5 Van Scheltinga, 6 Muilwijk, 7 De Ronde, 8 Schelfhout. Rotterdam: 1 Vlagsma, 2 Polak, 3 Sterk, 4 Van Eerdewijk, 5 Kok, 6 Ten Kate, 7 Mulder. 8 Prins. Utrecht: 1 Spanjaard, 2 Wertheim, 3 Cortlever, 4 Kramer, 5 Stumpers, 6 De Jong, 7 Van Steenis, 8 De Groot. Reserves zijn: Reinders, Tegelaar, Goris en Van Epen. Dr. Euwe, Landau en jhr. mr. dr. Van den Bosch zijn direct in het eindtornooi geplaatst, evenals dr. Selman, Van Does- burgh en Van Mindeno. De nummers 1 en 2 van de drie voortornooien komen even eens in de eindgroep. NEDERLANDSCHE WIELREN UNIE. De jaarvergadering. In hotel Des Pays Bas te Utrecht werd gistermiddag de algemeene vergadering van de Nederlandsche Wielren Unie ge houden, welke bijeenkomst werd voorge zeten door jhr. I. L. van den Berch van Heemstede. In zijn openingsrede wees de N.W.U.-voorzitter erop, dat. 1938 een bij zonder jaar voor de unie is. Twee maan den geleden viel haar tienjarig bestaan en m den komenden zomer zal zij voor de eerste maal de wereldkampioenschappen hebben te organiseeren. Beide feiten staan in onmiddellijk verband met elkaar. Het hoofdbestuur meende toch het tienjarig bestaan niet beter te kunnen herdenken dan door in dat jaar de beste renners der wereld in Nederland samen te brengen. Vervolgens gaf jhr. van den Berch van Heemstede in vogelvlucht een historisch overzicht van de afgeloopen tien jaren. De jaarverslagen en een aantal regle mentswijzigingen werden z.h.st. goedge keurd. De voorzitter, jhr. I. L. v. d. Berch van Heemstede werd herkozen. De aftredende bestuursleden de heeren P. J. Adrian, mr A. M. Bertels en J. D. Viruly werden eveneens herkozen, terwijl als leden van het hoofdbestuur werden toegevoegd de heeren mr. H. M. Kesseler en J. J. Stol. In zijn slotrede wees de voorzitter er op, dat de organisatie der wereldkampioen schappen 1938 veel omvattend is en gron dig moet geschieden wil het resultaat goed kunnen zijn. De baanwedstrijden om het wereldkam pioenschap vinden plaats op de wieler baan in het Olympisch stadion te Amster dam. Teneinde een goede verdeeling der voor bereidende werkzaamheden te bewerkstel ligen, werd een viertal sub-commissies ingesteld, te weten: één voor de baankam- pioenschappen welker secretariaat te Am sterdam gevestigd is, één voor de weg- kampioenschappen welker secretariaat te Valkenburg gevestigd is, één voor de pers, welker secretariaat te Amsterdam is en één voor de ontvangst der gedelegeerden, welke zich tevens belasten zal met de feestelijkheden ter gelegenheid dezer we- rldkampioenschappen te organiseeren. Om van een goede samenwerking tus- schen deze sub-commissies verzekerd te zijn en een centrale leiding mogelijk te kunnen maken, werden de voorzitters de zer sub-commissies in het algemeen comi té opgenomen, hetwelk geregeld bijeen komt. De dagelijksche leiding berust bij een klein uitvoerend comité, hetwelk door en uit het algemeen comité benoemd is ge worden. PARUS—NICE Lowie' winnaar. De wegwedstrijd ParijsNice is Zater dag op den voorlaatsten dag, voortgezet met de vierde étappe van Orange naar Marseille, een afstand van 230 k.m. Het werd weer een sprintzege, tot groote vreug- WAT ER OP DE HJ.S.WA. TE ZIEN IS. Een keur van Zeiljachten en Motorbooten. Het is altijd een genot om in het voor jaar de H.I.S.W.A. tentoonstelling te Am sterdam bewonderen en het treft reeds dadelijk bij het binnenkomen van de ruime Apollohal, dat deze H.I.S.W.A. tentoonstel ling al de vorige overtreft door een fijner cachet en een rustiger aanblik. Daar zagen we onmiddellijk een paar fraaie Holland kruisers van de firma Aker boom en v. Lent, model 1938, die een groot schen indruk maken door hun fraaie uit voering en afwerking; trouwens ook de Royalkruiser van de firma Nicolaas Wit- sen en Vis mag er wezen. De vraag naar kruisers schijnt bijzonder groot te zijn. Het feit dat er op deze ten toonstelling veel meer tentoongesteld zijn dan andere jaren wijst daar niet alleen op, doch een gesprek met een der deskundigen van deze show bevestigde ons vermoeden. De diverse werven hebben den laatsten tijd vele opdrachten gekregen en enkele pro ducten waren daarvan op de H.I.S.W.A. te zien, terwijl een overgroot aantal foto graf iën van de afgeleverde jachten een goed beeld geven, voor wat de Hollandsche markten op dat gebied levert. Vele groote buitenlandsche opdrachten zijn een al te goed bewijs, dat de Nederlandsche scheeps bouwers hun vak verstaan en een repu tatie hebben hoog te houden. Op zeilgebied is een uitgebreide collectie vaartuigen te zien, een streeling voor het oog. De bekende Olympia-jollen zijn op nieuw vertegenwoordigd en de prijzen zijn wat je noemt voor iedere beurs. Watersport wordt zoo langzamerhand gemeengoed en iedereen kan er van genieten op zijn eigen wijze. Zoo komt de scheepbouw „Veba" met een zeiljachtje voor beginnelingen uit. Een aardig bootje voor een krats. Het ding is 4.25 M. lang en 1.10 M. breed. We zullen maar geen prijs noemen, dat moet een ver rassing blijven. Er zijn ook kajuit-zeiljach ten met slaapkamers en keuken. Ze worden in serie gebouwd en zijn derhalve goed koop. De Blauwe Vogel, een 16 M 2 toer- jacht maat een goeden en imposanten in druk. De bekende scheepswerf van E. G. v. d. Stadt kwam goed voor den dag. Volledig opgetuigde jollen, ze doen je watertanden en vanzelfsprekend hadden ze veel bekijks vooral de Drakenklasse van Noordsch grenen, spanten van esschen met koper ge klonken, een mahonie opbouw en afwer king en daarbij een kajuitindeeling met twee slaapplaatsen en een aanrecht. Een ideaal weekend-bootje. Genoemde werf komt ook met een Ame- rikaanje uit, de National One-Design Class met een zeiloppervlak van 13.5 M2. De liefhebber van snelheid kan zijn hart ophalen aan runabouts die er te kust en te keur zijn. Voor het eerst zagen we op de H.I.S.W.A. de luchtgekoelde buitenboord motor „Eclipse" geïmporteerd door de N.V. Rami te Leeuwarden. Het is iets anders dan we op het gebied van buitenboord motoren gewend zijn, bovendien geluid loos en een gelijkmatige koeling bij alle snelheden. Het is het voornaamste nieuwtje op deze watersporttentoonstelling. De Dieselmotor is ruim vertegenwoor digd, men vindt ze voor alle bootmodellen. De aanverwante vakken, zooals kleeding verschijnen alle met keurige stands o.a. van de firma Determeyer. Voor het eerst exposeert hier de Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen. Een uitgebreide collectie reddingsmiddelen op allerlei gebied toont-wat deze bond en zijn afdeelingen reeds tot stand hebben ge bracht, terwijl verschillende Reddings maatschappijen eveneens goed voor den dag kwamen. Nieuw was voorts een prach tige inzending van de firma Wagemakers Zoon uit Breda, die met een Teolin- Yachtlak zeer de aandacht trekt. Op dat gebied waren er verscheidene inzendingen o.a. van Smits, Amsterdam en de Haar- lemsche Stoomverffabriek Maas met „Yachtofine". De K.N.M.C. maakt propaganda voor haar Stertocht Pavilion d'Or, die dezen zomer een internationalen stertocht naar Amsterdam organiseert op 18 Juli a.s. van uit de verzamelhavens Vlissingen, Nij megen, Terschelling of Delfzijl. Als met al een tentoonstelling, die on getwijfeld een bezoek overwaard is en door geen enkelen watersportliefhebber verzuimd mag worden, schrijft de „Maan dagmorgen". de van de talrijke toeschouwers, die op de wielerbaan te Marseille, waar zich de finish bevond, aanwezig waren; uit een groep van dertien renners stormde de Franschman Debenne als eerste over de eindstreep. Onze landgenoot Van Schendel kwam in een groep van tien renners bin nen en klasseerde zich op de achttiende plaats. Anton van Schendel wint de laatste étappe. De laatste étappe van den wedstrijd, welke gisteren verreden werd tusschen Marseille en Nice over 265 k.m., is in den sprint gewonnen door onzen landgenoot Anton van Schendel in den tijd van 7 uur 33 min. In de algemeene rangschikking kwam de belg Lówie op de eerste plaats te staan, terwijl Anton van Schendel derde werd. De eindrangschikking luidt: 1 Lowie (België) 30 uur 45 min. 20 sec. 2 Disseaux (België) 30 uur 46 min 14 sec. 3 Anton van Schendel ?0 uur 47 min 7 sec., 4 Jaminet (Franrijk) 30 uur 47 min. 42 sec., 5 Christiaens (België) 30 uur 47 min. 51 sec,. 6 Rebry (België) 30 uur 49 min. 33 sec., 7 Berrendero (Spanje) 30 uur 50 min. 29 sec., 8 Louviot (Frankrijk) 30 uur 51 min. 55 sec., 9 Magnani (Italië) j 30 uur 52 min. 12 sec., 10 Litschi (Zwitser- land) 30 uur 52 min. 22 sec. MOTORBOOTSPORT DE HEER LIEVEN SLAAGT ERIN TWEE WERELDRECORDS TE VERBETEREN. Gisteren werd op de Dieze bij den Bosch door de Koninklijke Nederlandsche Motor- bootclub een internationale recordpoging georganiseerd namens de Union Internatio nale du Yachting Automobile. De heer A. Lieven uit den Bosch heeft hierbij het be slaande wereldrecord voor booten met bui tenboordmotor, klasse X met 1000 kubieke c.m. inhoud, dat op naam stond van den Engelschman Fedden met 45.95 K.M. per uur, gebracht op 50.52 K.M. per uur. Het bestaande wereldrecord voor zes uur, dat op naam stond van den Franschman Caron en 37.03 K.M. per uur bedroeg, werd even eens door den heer A. Lieven verbeterd, doordat hij een gemiddelde snelheid bereik te van 48.59 K.M. per uur. Deze beide wereldrecords zijn de eerste, welke een lid van de Koninklijke Neder landsche Motorbootclub hier in Nederland vestigde, alles behoudens homologatie van de Union Internationale de Yachting Auto mobile. ^WEMMEN RIE MASTENBROEK IN DE BEROEPSKLASSE. Het dagelijksch bestuur van den Ned. Zwembond is er, naar de „Zwemkroniek" meldt, thans naar aanleiding van ontvan gen gegevens er toe overgegaan Rie Mas tenbroek tot professional te verklaren, het geen tot gevolg heeft, dat deze zwemster ook in België niet aan wedstrijden voor amateurs zal kunnen deelnemen. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. Jaarvergadering in het teeken van het vijftigjarig bestaan. In een rustige aangename sfeer is gister middag te Amsterdam in een der zalen van „Krasnapolsky" de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den Koninklij ken Nederlandschen Zwembond, welke bij eenkomst een eenigszins feestelijk karakter droeg in verband met het feit, dat de K.N. Z.B. zijn vijf tig-jarig bestaan in de komen de maanden hoopt te vieren. Het waren de Amsterdamsche zwemclub 1870, de Goudsche zwemclub, de Leidsche Zwemclub en de Arnhemsche zwemclub, die het initiatief tot oprichting van een na- tionalen bond hebben genomen, aldus de heer J. de Vries in zijn openingsrede, toen hij een kort overzicht van de historie van den bond gaf. Die bond is gegroeid en in de periode, welke echter ons ligt was er één man, die boven allen uitstak, dat was Wil lem Bredius. De toekomst kan met ver trouwen tegemoet worden gezien, niet al leen op het gebied van het sportzwemmen, maar ook wat betreft de samenwerking, welke gezocht moet worden met die instan ties, welke een overeenkomstig doel nastre ven, waarvoor een coördinatie van krach ten wel gewenscht is. Een dringende nood zakelijkheid voor den bond noemde de voor zitter de uitbreiding van het bondsbureau, willen alle organen goed blijven functio- neeren. Het eerelid, mevr. J. E. Triebels-Koens kwam haar spijt betuigen, dat -er aan de perfecte organisatie van den jubileerenden bond toch nog één ding ontijrak, n.l. het symbool dat zoo goed de eendracht van den bond weergeeft: een bondsvlag. De „zwem- moeder" van Nederland wilde in dit tekort voorzien, zij bood den voorzitter de natio nale vlag aan, waarin het bondsembleem op voortreffelijke wijze was verwerkt. Aan den zijkant was een oranjebies bevestigd, waar op het jaartal 1880 was gedrukt. Het be hoeft wel geen betoog, dat dit fraaie ge schenk door den voorzitter in grooten dank werdaanvaard. Brandende kwesties zijn er op deze bij eenkomst niet besproken. Verscheidene wijzigingen in het huis houdelijk reglement, het wedstrijd- en kam pioensreglement, het competitiereglement e.d. werden aangebracht of naar commis sies verwezen om de materie nogmaals aan een onderzoek te onderwerpen. Ook de verkiezingen voor het bestuur en de com missies brachten* geen verrassingen. Jan de Vries werd met algemeene stemmen als voorzitter herkozen. In de plaats van drs. C. van Ommeren werd de heer H. Wesseio (Bussum) als commissaris benoemd, ter wijl de heer K. S. van der Wolk (Eind hoven) als bestuurslid werd gekozen in de vacature-W. Paré, die zich niet herkies baar had gesteld. Als competitieleider wa terpolo werd de heer W. C. M. Scheevelen- bos benoemd. Mej. G. Klapwijk werd als tweede secretaresse van de technische com missie herkozen. De heer A. Tordoir (Rotterdam) ontving den moeder Triebels-beker, terwijl den heer G. Blitz als voorzitter van het „IJ" de spe ciale beker, bestemd voor de kampioens club van Nederland waterpolo, werd uitge reikt. Te Amsterdam zal ook de volgende alge meene vergadering worden gehouden. De heer A. W. Sabel Tzn. hield tijdens de bijeenkomst een lezing over doel en werkzaamheden van de stichting „Zwem men op school" welke enkele maanden ge leden is opgericht. DAMMEN. Promotie en degradatie-wedstrijd. Nieuwveen I„Ons Genoegen" Bode graven. D. SpekA. Scheer 11 C. v. VeenC. J. Scheer 11 G. v. VeenA. Sterk 02 J v. DoornT. C. Scheer 11 Th. PijperH. de Knijf 02 D v. LeeuwenB. Batelaan 11 C. v. LeeuwenM. Scheer 02 C. LokJ. de Groot 20 P PijperA. Hensen 20 A. v. VeenJ. v. Dam, 02 ENGELAND—NEDERLAND Het Nederlandsche team samengesteld. Naar wij vernemen is het Nederlandsche schaakteam, dat op 4 en 5 Juni a.s. te Londen tegen Engeland zal uitkomen, als volgt samengesteld: 1 dr. M. Euwe, 2 S. Landau, 3 jhr. mr. dr. J. H. C. van den Bosch, 4 mr. G. S. Fonteyn, 5 A. D. de Groot, 6 Th. van Scheltinga, 7 L. Prins. Voorts zullen voor twee plaatsen de heeren dr. K. M. Bergsma, P. Muhring en C. H. Vlagsma een onderlingen wedstrijd spelen en voor een tiende plaats spelen mr. E. Spanjaard en E. Mulder tegen elkaar. De heer K. J. Nieukerke zal als reserve de reis meemaken. DE BONDENCOMPEimE. Voor de bondencompetitie A vond te Eindhoven dé laatste ontmoeting plaats. Het tiental van den Noord-Brabantschen Schaakbond speelde tegen het tiental van. den Stichtsch-Gooischen Schaakbond. Bij het verstrijken van den speeltijd was ie stand 4*—4* en moet één partij worden beslist. Men kon het daarover niet eens worden, zoodat zij ter arbitrage aan den wedstrijdleider van den K.N.S.B. is opge zonden. Het staat overigens wel vast, dat de Brabanders voor deze partij een winst punt zullen krijgen, zoodat dit punt in den hieronder volgenden stand is opgenomen. De eindstand luidt: H. S. B. 4 4 0 0 24 —16 8 R. S. B. 4 3 1 9 23*—16* 0 N. B. S. B. 4 2 2 0 19 —21 4 St. G S. B. 4 1 3 0 18 —11 2 L. S. B. 4 0 4 0 15 >$—25* 0 OLYMPISCHE SPELEN OLYMPISCHE KAMPIOENEN KRIJGEN EEN OLUFTAK UIT OLYMPLA. Op voorstel van het Internationaal Olym pisch Comité is Zaterdag besloten om in den vervolge den Olympischen kampi oenen als eereteeken een olijftak uit Olym- pia aan te bieden. Dit besluit zal van kracht worden, zoo gauw het historische stadion van Olympia zal zijn uitgegraven. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Adieu Parijs (Lily Pons, Gene Ray mond). Paniek op Broadway (Warner Oland). Humorist. Musical Detective film lederen avond-8.15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Trianon: Het geheim van Dr. Felgentreu. (Al- brecht Schönhals, Karin Hardt). Tarzan en de groene <?odin (Herman Brix) Speelfilm Avont.film lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: De man met de was sen beelden. (Lionel Atwill). De perfecte mis daad (Otto Kruger, Karen Morley). Sensatie film Detective film 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 8—11 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: De weg terug (John King, Noak Beery). Menschen en sil houetten (Luli von Hohenbergen, Fred Hennings). Anti-oorlog: film Showfilm 'raderen avond 8 uur. Zondag om 2. 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag en Woensd. an Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Rex: Massa-justitie (Spen cer Tracy en Sylvia Sydney). Handen boven tafel. (Fred Mac Murray, Carole Lombard). Speelfilm Kom. film lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11