OMGEVING- HET BEIOOVERDE BOSCH ZATERDAG 26 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK Geboren: Reindert Hendrik, z. v. A. v. <L Meij en G. C. Minnee Johan Teun, z. v. T. Vooys en C. P. Schoonderwoerd Geertje, d. v. D. Haasnoot en J. Ouwehand Elly, d. v. W. den Duik en M. C. de Best Annetje, d. v. J. Jonker en C. Ros Arie, z. v. A. v Duyvenvoorde en L. Haas noot Marijtje, d. v. H. de Jong en J. Snij ders Mary tje, d. v. W. v. d. Plas en H. t. a. Bent Jacoba, d. v. J. J. v. d. Voorx en J. Kuijt. Overleden: Mathilda Biesot, 67 j., wed. van B. v. Delft. Ondertrouwd: J. v. d. Bent en M. de Jong. L. Guijt en C. M. Segaar P. Ouweihand en J. Plug. Getrouwd: H. van Beelen en M. van der Plas C. Koelewijn en D. v. Duyn N. van Rijn en B. van Eist. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Donderdag 31 Maart a.s. zal de Tuinbouwvereeniging „Katwijk én Omstreken" haar jaarvergadering houden. De jaarvergadering van K. en O. is altijd nogal belangrijk door punten als behande ling exploitatie-rekening, vaststellen be grooting, voorstellen van leden, idem van bestuur, bestuursverkiezing, enz. Tuinbouw. Nog steeds gaat de aanvoer verminderen. Telkens vallen principalen ai, wier voorraad is uitverkocht. En nieu welingen komen er in dezen tijd van het jaar niet meer bij. Voor waschpeen, wat dan op heden het voornaamste product is, bleef goede animo bestaan. Sommige dagen wordt er aardig wat gekocht voor export [hetgeen vanzelf van invloed is op den prijs. Het product gaat in de gewone kwa liteit voor 0 90 tot 1.20. Fijne waschpeen voor 1.20 tot 1.50, grove waschpeen 0.650.75 per kist van 20 K.G. Kroten zyn gedurende het seizoen steeds hoog in prijs gebleven, van 2.50 tot 4.40 per 100 K.G. doch chans, vermoedelijk tenge volge van het heel mooi weer is de vraag vermindert en de prijs gezakt tot 2.tot 2.90 per 100 K.G. Enkele partijtjes Knol- stlderie brachten van 1.tot 3.80 per ICO stuks op. Het zonnige weer is ook voor cit product niet erg gewenscht. Van kool soorten komen slechts kleine partijtjes, welke ook geen 1ste kwaliteit meer zyn. Roode kool 3.50—5.—, Gele kool 1.30 1.70 per 100 K.G. Met de Groene kool is het afgeloopen en van Spruitkool en Boerenkool komt zoo goed als niets meer. Het is in de bedrijven thans druk met vroeger aardappelen planten. Het weer leent er zich buitengewoon voor; zelden zal n.en zulk een mooie maand Maart hebben. De droogte heeft natuurlijk voor de klei gronden ook een schaduwzijde, doch wan neer men in dezen tijd veel regen, soms si-eeuw, krijgt, heeft zulks nog grootere be zwaren. We zagen dezer dagen reeds vroeg uitgezaaide peen op den kouden grond boven den grond komen. Dat is al zeer vroeg. Het kan ook een bezwaar hebben, vooral als we eens Maartsche buien zouden krijgen. Ook de bolgewassen staan er voor alsof ze dit seizoen vroeger zullen zijn dan ooit te voren. Maar er kan nog veel ver anderen. NOORDWIJK Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Donderdagavond hield de B. V. L. in café „De Zwaan" haar jaarlijksche ledenverga dering, waarvoor een buitengewoon groo- te belangstelling bestond. Van de Geweste- lykewaren aanwezig overste Boots en ma joor Karres, welke laatste zich met de lei ding van deze avond belastte. De plaatse lijke leider bracht verslag uit van de ge houden oefeningen in den afgeloopen win ter, waaruit sprak een groote activiteit der leden. De heer Goudriaan had echter nog een vurige wensch en wel, dat de plaatselijke afdeeling een vaandel zou verkrijgen en dat deze wensch verwezenlijkt zou wor den by de viering van het 20-jarig be staan der afd. in het volgend jaar. Majoor Boots zeide er niet aan te twij felen of alle leden zouden spontaan mede werken om dezen wensch in vervulling te doen gaan. Met een toepasselijk woord reik te hierna de overste de prijzen uit van de gehouden schietoefeningen. Afd. scherp schutters wisselbeker Thom. Vink 93.8 p., 2e J. H. A. v. d. Weijden 92 3/11, 3de J. Goudriaan 92 3/14, Afd. schutters le klas: wisselbeker J. Plaatzer 81.,2 2e G. A. Vink 88.7, G. Waasdorp 88.4. Afd. schutter 2e klas, wisselbeker A. de Haas 61.6 p. In de korte pauze werd door overste Boots, ma joor Karres en den hee Goudriaan een be zoek gebracht aan het lid Rutgerd v. Eeden, die door een ongeval zes weken te bed ligt, een bezoek hetwelk door deze trouwe B. V. L.'er ten zeerste werd op prijs gesteld. Na de pauze verkreeg ds. Bouma het woord, die als predikant gaarne zijn groote erkentelijkheid en meeleven met de B. V. L. wilde uitspreken, omdat de B. V. L. op de bres staat voor het gezag en de vrijheid van ons vaderland en hiermede tevens bewerkstelligde het behoud van onze Christelijke beginselen. Majoor Karres bracht dank aan den spr. voor zijn waardeerende woorden en gaf eveneens in korte trekken het groote nut aan, dat van de B. V L. uitgaat, maar ook van de noodzakelijkheid van deze instel ling, want al lijkt het oppervlakkig rustig .in ons Vaderland, toch zullen wij waak zaam moeten blijven. Hierna reikte spr. de prijzen uit aan de deelnemers van Je gehouden schietwed strijd op 18 Maari 11. en wel als volgt: Scherpschutters: 1. A. J. v. d. Zalm 4948, 2. Jac. Zwarts 4846, 3. G. Koelewyn 45 48. 4. J. Plaatzer 45—48, 5. J. H. A. v. d. Weyden 45—48, 6. A. C. Slats, 7. D. A. Luschen, 8. J. J. v. d. List, 9. J. Goudriaan, 10. E. de Jong, 11. N. J. Caspers, 12. J. W. Vink. 13 J. v. Beelen, 14. K. Passchier. 15 Thom. Steenvoorden, 16. N. Hazebroek, 17. J. Th. v. Ruiten, 18. A. v. d. Wiel, 19. A. Varkevisser. Schutters le klas: 1. J. Baai- bergen 47—49, 2. G. A. Vink 48—47, 3. G. J. v. d. Berg 4648, 4. C. W. Meijer 4647, 5. A. Caspers 4547, 6. J. E. de Ridder 4745, 7. W. C. Rietmeijer, 8. P. Linthout, 9. J. Plaatzer, 10. W. Schelvis, 11. P. Zuidhoek, 12. G. Waasdorp, 13. P. v. Schie, 14. H. G. v. d. Berg, 15. J. P. Meijers, 16. J v. Eg- mond, 17. K. Dekker, 18. A. Leijlen, 19. J. .Vink, 20. Th. v. Went, 21. J. C. Vink, 22. A. B. Hoogervorst, 23. G. Haasnoot, 24. J. Rotteveel, 25. J. Mathot, 26. C. R. v. d. Berg, 27. P. Hegeman, 28. J. Kaptein, 29. F. Vink, 30. W. v. Zonneveld. Schutters 2e klas: 1. J. G. Vink 44-^5, 2. A. de Haas 3729, 3. J. Hoogstraaten 3126. Hierna bleven allen nog een tijdje ge noeglijk bij elkaar bij de vertooning van enkele natuur-filmpjes. Aan het einde bracht majoor Karres allen dank voor de ze goedgeslaagde bijeenkomst. NOOTDORP OPENING CONSULTATIE-BUREAU VOOR ZUIGELINGEN. Ook de Kraamverpleging wordt verbeterd. Onder aanwezigheid van burgemeester en mevrouw Schölvinck, den zeereerw. heer pastoor A. Heijdeman, kapelaan H. Groeneveld, de Moeder-Overste van het Sf. Jossph-gesticht, Zuster Paphnuthia van het Wit-Gele Kruis, wethouder J. A. Post, tevens als voorzitter van het Groene Kruis, wethouder A. C. van der Helm, de doktoren mevrouw dr. van Laarhoven, van der Horst en Perquin, de heer Joh. J. van Leeuwen, voorzitter van de vereeniging tot ziekenhuisvei pleging „Voorzorg" en het bestuur van het Wit-Gele Kruis vond Vrij dagmiddag de opening van het Consultatie bureau plaats. De voorzitter van het Wit-Gele Kruis, de heer Sweere, heette allen hartelijk wel kom. Spr. schetste hoe lang aan de oprich ting is gewerkt en dat men er ten slotte toe is overgegaan is niet in het minst te danken aan Zuster Paphnuthia, die door haar werkkring als wijkverpleegster zoo zeer overtuigd was uit ervaring van het nut van een dergelijk bureau. Spreker hoopt, dat mevrouw dr. van Laarhoven, aan wie de leiding toevertrouwd wordt, er in slagen zal de harten van de Nootdorp- sche moeders te winnen, zoodat deze allen geregeld met hun zuigelingen ter consult zullen verschijnen. De uit noodiging van het bestuur om be schermvrouwe van het Bureau te worden nam mevrouw Schölvinck gaarne aan. Het woord werd thans gegeven aan den pastoor, die zeide gaarne zijn goedkeuring gegeven te hebben aan het bestuursvoor stel, de oprichting betreffende. Ondanks de vele zorgen, welke drukken, zal men zeker willen offeren voor dit doel. Spr. heeft voor de moeders in het algemeen en voor de moeders van zijn parochie in het bijzonder de grootste hoogachting. Voor deze moeders is het bezit van kinderen een groote rijkdom en de plicht om voor deze kinderen zoo goed mogelijk te zorgen zal allen gaarne een offer waard zijn. Spreker weet wel, dat ook andere zaken nog voor ziening behoeven en zegt toe allereerst zijn best te zullen doen, dat ook de kraam- verzorging in deze gemeente beter zal worden. Hopende, dat Gods Zegen op deze instelling moge rusten, verklaarde spr. het Consultatiebureau voor geopend. De burgemeester zeide, dat het gemeen tebestuur met belangstelling dit werk ga deslaat en de oprichting van harte toe juicht. In landen met andere levensbe schouwing dan de onze wordt veel aan de verzorging van kinderen gedaan en ons land mag daarin zeker niet achterblijven. Het deed spr. genoegen, dat ook op dit ge bied Nootdorp een steentje mag bijdragen. Bijzonder verheugde het hem ook, dat de voorzitter van het Wit-Gele Kruis hem had toegezegd, dat alle gezindten van dit bu reau gebruik mogen maken. De heer Joh. J. van Leeuwen dankte als voorzitter van „Voorzorg" voor de uitnoo- diging Veel lichamelijke en geestelyke kwalen ontstaan in de heel jonge jaren en spr. had alle verwachting van een goede preventieve werking. Het Bureau kan in deze mooi werk verrichten. Voor den voorzitter van het Groene Kruis was het een verrassing van de op richting te hooren, toen hij de uitnoodi- gng ontving. Spreker had zich n.l. altijd voorgesteld, dat de beide Kruisvereeni- gingen in deze zouden samenwerken. Hij brengt het Wit-Gele Kruis dank er voor, dat het Bureau voor alle gezindten open staat. De heer Sweere bracht de verschillende sprekers dank voor hun hartelijke woor den en daarna werden de kleuters van een vijftal moeders aan de zorg toevertrouwd van mevrouw dr. van Laarhoven. Vermeld zij, dat alle Vrijdagen van 2 tot 3 uur gelegenheid zal zijn tot consult en dat de kosten voor één jaar bedragen 1, terwijl voor de kinderen van werkloozen niets verschuldigd is. Werkverschaffing. Maandag a.s. zal een begin worden gemaakt met het ont ginnen van een in deze gemeente gelegen oude vuilnis-stortplaats ter grootte van on geveer 9.5 H.A. Het werk wordt in werk verschaffing uitgevoerd en deze gemeente zal onder leiding van de Nederlandsche Heide-Maatschappij in werkverschaffing worden uitgevoerd, waardoor een groot deel van de werkloozen in onze gemeen te aan het werk gesteld kunnen worden. Vetwormpies «jpgjiy huidonzuiverheden en puistjes 1UROL doet ze verdwijnen! Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Verkoop schapen. De deze week ten overstaan van notaris Hoope gehouden ver koop van schapen, waarvan de opbrengst voor de R.-K. kerk bestemd is, heeft op gebracht 1582. Totaal werden 76 scha pen verkocht. OEGSTGEEST Landstormschietwedstrijd. Door de B.V.L.-afdeelingen Katwyk, Oegstegeest, Leiderdorp, Rijnsburg, Valkenburg en Leiden is tijdens het winterseizoen 1937- 1938 een competitieschietwedstrijd gehou den met K.S.O. patronen. Voor dezen wedstrijd heeft groote be langstelling bestaan, bij toerbeurt werd met een 5-tal schutters een bezoek aan naburige afdeelingen gebracht en kwa men 5-tallen uit andere afdeelingen schie ten. De competitie is thans beëindigd en met afdeeling Katwijk als winnares van het tournooi (2306 pnt) worden de volgende plaatsen achtereenvolgens bezet door: Oegstgeest (2275), Leiderdorp (2265), Rijnsburg (2251), Valkenburg (2209), Lei den (2204). Door Commandant Zuid Holland West werd een zilveren wisselbeker beschikbaar gesteld, terwijl medailles werden uitge loofd o.m. door de Gemeentebesturen van Katwijk, Oegstgeest en Leiderdorp, de Leidsche Courant, het Leidsch Dagblad, de Nieuwe Leidsche Courant. Dat dergelyke blijken van meeleven door de landstormers op hooge prijs wor den gesteld, behoeft wel niet te worden vermeld. Op Dinsdag 29 Maart zullen de prijzen worden uitgereikt, terwijl de korpsschut- ters der 6 afdeelingen nog een onderlingen wedstryd zullen schieten. Deze samenkomst, welke door diverse autoriteiten wordt bijgewoond, zal gehou den worden in het schietlokaal te Oegst geest, zijnde de vroegere gemeenteschool in de Geversstraat. Geboren: Jan Pieter Eduard, z. v. Jhr. W. Ph. Teding van Berkhout en A. A. G. van Valkenburg, Hofdijck 49. Overleden: L. Ober geb. Barthen, 62 jaren. Ondertrouwd:'J. J. Barendrecht en C. H. Haasnoot G. L. Sypkens en M. E. van Dyk. Gevestigd: G. van der Meij, Soemba- straat 30, van Katwyk A. G. Verbeij en gez., Javastraat 36, van Boskoop M. M. de Blieck, L. de Col.laan 24, van Ter Aar A. A. Vonk, Oranjelaan, van Leiden C. J van der Burg, Rhijng.str.weg 35, van Hil- ltgersberg M. Th. den Boer, Prins Hen- c.riklaan 1, van Haarlemmermeer S. Ph. Gregorius, Oranjelaan 2, van Doorn W. K. Groen, Leidschestraatweg 13, van Kou dekerk aan den Rijn M. Willemstijn, En degeest, van Maasdam A. J. Davidzon, Endegeest, van Egmond aan Zee. C. Schouten, Haarl.trekvaart 21, van Rotter dam S. P. den Hoed, Endegeest, van Lei den C. Leef'ang, Koninginnelaan 16, van Noord wij kerh out H. van der Schaft, Bor- neostraat 9, van Leiden W. JL van der Haas en gez. Geversstraat 29, van Sema- rang N.l. H den Haan geb. van der Burg en gez., Rijnzichtw. 151, van Rijnsburg. Vertrokken: H. M. L. Iwes geb. van de Griendt en gez., naai Ginneken, Wil- helrninastraat 84 G. J. Hazevoet geb. Hoogendoorn naar Bandar Negri N.I. D. Buitelaar naar Bodegraven, Spoorstraat 31 H. Boissevain naar Den Haag, Noord- einde 124 M. C. G. van Heivoort naar Rotterdam, Mathenesserweg 17b E. Mechelse geb. v. <L Hoonaard, naar Wil lemstad (Curagao) J. Schipper en vr. raar Leiden, Meidoornstraat 18. Verhuizingen binnen de gemeente: W. Ravensbregen, van Valkenburgerweg 9 naar Celebesstraat 42 P. C. van Haasteren en gez., van Rijnzichtweg 151 naar Borneo- straat 17 J. Th. C. van Schie, van Dui venvoordestraat 23 naar Sumatrastraat 18. RIJNSBURG Bloemenhandel. Deze week en enkele dagen van de vorige week zijn funest ge weest voor de bloementrekkers. De prij zen waren ongekend laag, de aanvoor voor dezen tyd abnormaal groot. Meer dan de helft van den aanvoer draaide soms door. De minimumprijs voor tulpen is 10 ct. per dozijn. Als we weten, dat meer dan de helft doordraaide kunnen we hieruit ook de conclusie trekken, dat de rest niet veel meer dan 10 ct. p. dozijn op bracht. Een extra soort of kwaliteit ging soms tot 15 of 16 ct. per bos. En waar in enkele da gen alles bloeide, ligt het voor de hand, dat er met iets betere prijzen niets meer kan worden goedgemaakt. De minimum prijs van koude grond narcissen is 5 ct. p. 100. Ook hiervan draaide groote mas sa's door. Er zyn dus deze dagen groote verliezen geleden door de trekkers en ook voor de kooplieden waren de uitkomsten teleurstellend. Tuinbouw. De producten bleven ook deze week vry goed in prijs. Uien vermin deren in kwantiteit. De prys bleef nog hoog, van 11.50 tot 13.10 per 100 K.G. Was- peen ging. vlug weg, ook voor export en bracht van 4.— tot 6.per 100 K.G. op in de gewone sorteering. Grovere soort van 3.25 tot 3.50. Seldcrieknollen gin gen iets naar beneden, van 1.tot 3.50 per 100 stuks, naar kwaliteit en sorteering. Roode kool goed gevraagd met zeer goede prys, 3.7Ö tot 5.20 per 100 K.G. Gele kool van 1.20 tot S 1.80 per 100 K.G. Van de andere producten is het kwantum niet noemenswaardig meer. VOORHOUT Afscheid van burgemeester Bulten. In één der bijzalen van het Parochiehuis werd een bijeenkomst gehouden van afgevaar digden van ruim 30 plaatselijke vereenigin- gen. Op initiatief der R.-K. Kiesvereeni- ging, welke reeds een eerste vergadering hieromtrent hadden belegd, waren deze af gevaardigden opgeroepen, met voornoemd plan. De heer H. A. Allard als voorzitter der R.-K. Kiesvereeniging opende en heet te allen aanwezigen hartelijk welkom, zich verheugende dat alle besturen, welke een uitnoodiging tot bijwoning dezer vergade ring hadden ontvangen, aan deze oproep gehoor hadden gegeven. Hij meende ook hieruit te concludeeren, dat dit een be wijs des te meer is, dat de gehééle Voor- houtsche bevolking met het plan, om 'aan onzen scheidenden burgemeester een „hul de brengend afscheid" te organiseeren, in stemde. Spr. stelde voor, dat een commis sie zou worden benoemd uit de aanwezi gen, waarna besproken kon worden wel ke plannen deze commisie ten uitvoer te brengen krijgt. Hiermede werd door alle aanwezigen ingestemd, waarna men over ging tot benoeming. Gekozen werden ver volgens de heeren H. A. Allard als voorz., J. Colijn, penningmeester, J. P. v. Nas- sou, C. v. d. Burg en G. Witteman, als le den. De benoemden namen hunne benoe ming aan. Het plan werd geopperd, dat een af- scheids-avond zou worden gehouden in het Parochiehuis en dat, uit naam van de ge- heele Voorhoutsche bevolking, den heen- gaanden burgemeester een cadeau als aan gename herinnering zou worden aangebo den. Aldus werd na eenige discussie beslo ten. Tot uiterlijk 1 April zullen eventueele giften van de bevolking in dank worden aanvaard door den penningmeester, den heer J. Colijn, Jacoba van Beieren weg, al hier. Welwillende medewerking zal wor den verzocht aan de plaatselijke Muziek- en Zangvereenigingen. WARMOND St. Joseph Gezellen. Maandag 28 Maart a.s. begint de bijeenkomst direct na de congregatie, de heer van der Zalm zal zijn lezing over de corporatieve Staatsinrich ting voortzetten. Zorgt allen tijdig aanwe zig te zijn. Vertrokken: M. A. v. d. Horst naar Voorhout; M. W. H. Machen naar Amster dam; A. M. v. d. Stap naar Schipluiden; C. Verstegen-Schavenmaker naar Zuilen; J. P. M. E. vo-n Fisenne naar Alkemade; C. M. W. van Seggelen naar Poeldijk; C. Wilbrink raar Rijnsburg; H. M. A. W. Paardenkoo- per naar Leiden. Gevestigd: A. Breedijk, van Oegst geest; H. W. Zonderop van Hazersvvoude; J. Numan van Harenkarspel; C. M. Stowijk van Alphen aan den Rijn; A. Steensma van 't-Gravenhage; A. M. Hesp, van Roosen daal; Th. Kraan, van Oegstgeest; H. P. Pappe, van 's-Gravenhage. WASSENAAR Sluiting cursus in plantenziekten. Vrij dagavond had in tegenwoordigheid van den, heer Donk, assistent Rijkstuinbouwconsu- lent en leden der besturen van de drie hier gevestigde t u i n b ou w v ereen ig in gen de eind- les plaats van den cursus in plantenziekten en beschadigingen. Door den heer Donk werden de diploma's, nadat de eindles was gehouden, uitgereikt. Toegekend werd een diploma met zeer veel vrucht aan de heeren W. F. van Spron- sen en G. Scbmal; met veel vrucht aan de heeren G. J. J. Wensveen, P. J. Schrnal, J. van Oosterom, G. Verlind, W. C. van Zet ten, P. H. Kelderman, J. van Echten, en, met vrucht aan J. N. Jansen, K. C. Gouds waard, J. P. Gros, A. Remmers waal, Jac. v. d. Kroft, J. v. d. Zwart, W. J. D. van Dijk, C. Wessel en J. P. Rnijnenburg. Namens de cursuscommissie bracht de heer D. van Barneveld den heer Donk dank voor de geboden hulp en den heer Stof- meel voor het houden van dezen cursus. Namens de leerlingen dankte de heer Wensveen den leeraar. Als stoffelijk blijk van waardeering overhandigde hij dien leeraar een paar boekwerken. ZOETERMEER Groene Kruis. In het gymnastiekge- bouw hield de afdeeling „Zoetermeer" van het „Groene Kruis", op Donderdagavond 1.1., een buitengewone ledenvergadering De 2e voorzitter, dokter J. W. Palte, opende met een kort woord de vergade ring en sprak een woord van welkom tot de 36 aanwezige leden. Spr. zette uiteen, waarom de afdeeling in vergadering bijeen was geroepen, n.l. wegens het bedanken van den voorzitter, den heer A. J. Bos en het overlijden van het bestuurslid* den heer J. Reeuwijk. Spr. memoreerde de verdiensten van den afgetreden voorzit ter, den tijd dat hij als zoodanig optrad, vanaf 1931; en wijdde een woord van na gedachtenis aan wijlen den heer Reeuwijk, zijn verdiensten als commissaris van >pia- teriaal, welke functie de overledene tot zeer groote tevredenheid, gedurende 24 jaren had vervuld. Door den heer H. B. Groenheijde, secretaris der afdeeling, werden de notulen der vorige vergadering glzen. Medegedeeld werd, dat een schrij ven was ingekomen van den voorzitter, den heer A. J. Bos te Aerdenhout, waarin hij als zoodanig bedankte. Naar aanleiding hiervan stelde de voorzitter voor, om den aftredenden voorzitter, tot eere-voorzitter te benoemen. Hiertoe werd met alg. st. besloten. Hierna werd overgegaan tot de verkie zing van bestuursleden, in de vacaturen, ontstaan door het bedanken van den heer Bos en het overlijden van heer Reeuwijk. In eerstgenoemde vacature werd voorzien door de verkiezing van mëj. N. C. H. Bos alhier, met 31 van de uitgebrachte stem men. De benoeming werd door haar aan vaard. In laatstgenoemde vacature werd voorzien door de verkiezing van den heer J. van Diemen, nadat een tweetal stem mingen hadden plaats gevonden. Vervol gens werd ter sprake gebracht de stichting van een wijkgebouw. De heer A. J. M. van Well, bestuurslid der afdeeling bracht verslag uit namens de commissie van on derzoek inzake de bergruimte voor tenten, enz., en stelt namens de commissie voor tot de stichting van een wijkgebouw te besluiten, waarin tevens de woning van de wijkzuster kan worden ondergebracht. De voorzitter dankt de commissie voor haar werk in deze zaak en verzocht mach tiging van de vergadering om het plan uit te voeren. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Medegedeeld werd dat een bedrag van 6500.voor de stichting beschikbaar was. Na gehouden besprekingen werd be sloten het bestuur te machtigen een be drag van 8000.ter beschikking te stel len, ter voltooiing van de plannen. Ver schillende leden vroegen inlichtingen be treffende de exploitatie. Deze werden door den voorzitter verstrekt en waaruit bleek, dat bij den huidigen stand van zaken er geen bezwaren waren. Vervolgens werd nog verzocht de plannen zoo spoedig mo gelijk uit te voeren, waarop de voorzitter mededeelde, dat dit de bedoeling van het bestuur was. Na de rondvraag, welke geen bijzon derheden opleverde, werd de vergadering met een woord van dank door den voor zitter gesloten. (SPROOKJE) M7. - itl/Yv l)j 287. Vader zette zijn bril op en las de brief voor. Hoor je dat, moeder? Wij moeten direct naar het paleis van den ko ning gaan. Daar zit ons Anneke warempel in het paleis! Dat kind toch! 288. Dan moesten we onze Zondagsche kleeren maar aan doen en direct op stap gaan. Het zal wel deftig in zoo'n pa leis zijn, hé vrouw? Eigenlijk zie ik er een beetje tegenop, om zoo maar bij den koning en de koningin op visite te gaan, zei de houthakker, terwijl hij zijn vrouw met haar omslagdoek hielp.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6