Laatste berichten MARKTBERICHTEN ZATERDAG 26 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Hedenmiddag om 12 uur is de 8-jarige W. uit de Zeemanlaan te Leiden bij het spelen op de Jan van Houtkade plotse ling overgestoken, juist toen een auto na derde. De jongen werd gegrepen en tegen den grond geworpen. Hij is met ernstige verwondingen door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. UITBREIDING 4e REG. INFANTERIE. Encadreering lie Bataljon. Heden is, als gevolg van de uitbreiding en de reorganisatie van het Leger het 11e Bataljon van het 4e Regiment Infanterie opgericht; de oude naam van „Regimenis- scnool", „Tirailleur-compagnie" en „Specia listen-compagnie" is gereformeerd tot Ie Bataljon, le en 2e compagnie. Het Ie Bataljon, waaroij de dienstplichti gen voor eerste oefening onder de wapenen komen en de eerste maanden hun opleiding ontvangen, blijft te Leiden, het lie Ba taljon waar het 2e tijdvak van de eerste oefening wordt doorgebracht komt in gar nizoen te Weert. De officieren en onderofficieren, deel uit makende van het vaste kader van dat ba taljon blyven dus te Weert en moeten, voorzoover gehuwd zijnde, naar die ge meente verhuizen. De encadreering van dat bataljon is als volgt vastgesteld: Bataljons Staf: Majoor J. W. F. Hen- driksz, bataljons-commandant; le Luitenant J. P. F. v. d.JEIorst, Luitenant-adjudant; 2e Luitn. mil. admi. C. A. Verbruggen, Ver- plegings-officier; off. v. Gezondh. 2e kl. J. C. A. Ficher, bataljons-arts; Adjt. o.o. adm. J. M. A. Begas. le Compagnie: kapitein P. A. S. de Boer, res. 2e Luitenants C. L. Jongenburger, H. G. Hagens, M. Trouborst, sergt. majoor adm. H. C. Jacobs, fourier le kl. H. H. Beyers, Adjt. o.o. instr. W. v. Arnhem, sergt. maj. instr. C. C. Verheul, sergeant le kl. P. Smit, sergeant M. J. Bon en 9 sergeanten capitulant; korporaal kok J. Stel. 2e Compagnie: kapitein J. K. de Vos, res. •«2e Luitenants W. F. Boske, M. M. Fuld en J. Mulië; sergt, maj. adm. F. G. Siliakus, fourier le kl. A. Hovenier, Adtj. o.o. instr. J. W. Dekkers, sergt. maj. instr. A. v. Tieti- hoven, sergeant le kl. J. Steenbergen en 9 sergeanten capitulanten. Voorts is bij het bataljon ingedeeld een batterij van 6e veld bestaande uit 1'officier, 1 wachtmeester, 14 korporaals en soldaten, 2 vuurmonden met voorwagens en 5 paar den, en een leger vrachtauto. De navolgende Officieren en Onder-offi cieren van het 6e Regiment veldartillerie worden gedetacheerd, t.w. 2de Luitenant C. E. F. Schnabel, 2de Luitenant J. Stam, 2de Luitenant F. Brouwer, Wachtmeester Capitulant Hogen Esch, Wachtmeester Ca pitulant v. Leer, Wachtmeester Capitulant Gulikers. Hedenmorgen zijn met den trein van. 5.45 en 6.58 uur de Secties 6 veld van het 6e R.V. A. naar hunne bestemming vertrokken. Het bataljon vertrekt, met de dienstplich tigen der lichting 1938 Ie ploeg op 29 Maart a.s. per trein van 10.26 over Delft, Rotter dam naar Weert en wordt aldaar voorloo- pig, in afwachting van het gereed komen van de, op last van den Minister van De fensie te bouwen barakken, bij de ingezete nen gehuisvest. De voeding van den troep zal plaats hebben uit de voor iedere com pagnie mede te voeren keukenwagen. Bij de reis naar Weert zal de Koninklijke Militaire Kapel vanaf Tilburg mede reizen om den troep bij den intocht te Weert te begeleiden. DE SPORTFONDSEN. Naar wij vernemen heeft de nieuwe raad van toezicht het voornemen de Leidsche Sportfondsenspaarders zeer binnenkort in vergadering bijeen te roepen. Geveilde perceelen. Ten overstaan van Notaris H. M. Mar- kusse alhier: Weiland te Oegstgeest aan den Haarlem merstraatweg langs trambaan nabij Post- brug in bod 2.300.kooper de heer J. J. de Cler q.q. alhier, voor 2.900. Huizen en erven Pancrassteeg 6 en 8 samen in bod 1.1610.kooper de heer E van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 1.780.—. Winkelhuis en erf Middelweg 8 hoek Moriaansteeg in bod 1.575.kooper de heer L. J. v. d. Poel alhier voor 1.575. Huis en erf Zuidsingel 26 in bod 710, kooper de heer J. Zitman q.q. alhier voor 710.—. Ten overstaan van Notaris C. J. F. Dolk alhier. Huis met tuin van Oldenbarneveldstraat 29 in bod 3.940.kooper de heer J. J. G. de Cler q.q. alhier voor 3.944. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 4083. Firma C. van Rijn en Zoon. Katwijk, Róest v. Limburgstreat 8. Handel in zuivel producten en aanvehw. artikelen Overl. Venn.: C. van Rijn, d.d. 7 Maart 1938. De zaak wordt voortgezet door: J. C. van Rijn, als eenig eigenaar, onder diens eigen naam. 453. Neordhollandsch Landbouwcrediet N.V. Leiden, Kort Rapenburg. Hoofdz.: Alk maar. Bankbedrijf. De heer E. H. Moens, te Leiden, plaatsvervangend directeur van het bijkantoor Leiden, is met ingang van 22 Maart 1938 benoemd tot directeur van dit bijkantcor. 6903. Tijdschriftencentrale. Leiden, Kort Rapenburg 12a. Kantoorboekhandel, bin nen- en buitenl. tijdschriften. Oph. fil. Lei den. Hooge Rijndijk 74. Nieuwe inschrijving. 7166 Firma H. J. van der Plaats en Zonen. Voorscho ten, Rouwkooplaan 4. Fabriek ter vervaar diging van knoopen, gespen en andere kunsthoornproducten. Afkomstig uit Am sterdam. VER. VOOR SLECHTHOORENDEN. De Afdeeling Leiden van de Vereeniging tot bevordering der belangen van Slecht- hoorenden hield hare zevende bijeenkomst in dit seizoen in de Groote Nutszaal. De belangstelling was wel bijzonaer groot want de zaal was geheel bezet. De Presidente opende de bijeenkomst met de mededeeling, dat de afdeeling de groote eer genoot a.s spreker voor dezen avond den bekenden Professor D. Casimir te mogen, begroeien. Nadiverse bestuursmededeelingen, o.a. over den in October a.s. te houden instru mentendag en verloting, volgde het tradi- tioneele lipleeshalfuurtje onder de be proefde leiding van Mejuffrouw Driessen, spraakleerares alhier. Toen volgde de rede door Prof. Casimir met het onaerwerp: „Hoe begrijpen wy on ze medemenschen?" Onze medemenschen zijn alle menschen, maar hier wordt verstaan de menschen uit onze omgeving. Wij willen hun uitingen begrijpen, maar uit die uitingen hun daar aan ten gronde liggend geesie.ijk zijn. Wij vragen naar doel, oorzaak en samenhang. Begrijpen is terugbrengen tot het bekende. Geestelijk moeten we dus terugbrengen tot onze eigen ervaring en tot wat wij met die ervaring kunnen opbouwen. Elk mensch heeft zijn eigen aard, be paald door lichamelijke gesteldheid, opvoe ding en opvoedingsmiddelen, levensge- denis en ambt. Leeftijd en sexe geven ieder eigen stem pel. De spreker heeft dit alles met verschil lende voorbeelden, genomen uit het dage lij ksch leven, toegelicht. Intusschen heboen de menschen ook een algemeene structuur; de genotsdrift, bezits- en machtsdrift doen zich in verschillende sfeer gelden in het lichamelijke en gees telijke. Daarnaast werkt de eerzucht. Maar ook de sympathie en het normbewustzijn. Wij kunnen dus ieder mensch binnen een algemeen raam plaatsen. Begrijpen van den mensch vanuit het beste van den mensch voert hem op. Laten wij onzen me- demensch begrijpen met onze eigen levens ervaring, onze verbeelding, ons vertrouwen en laten wij tenslotte erkennen, dat alle weten en begrijpen ten deele is. Dit maakt ons omzichtig en bescheiden. Deze voordracht, door een korte pauze onderbroken, werd met buitengewone aandacht gevolgd. Als bijzonderheid mag vermeld, dat spreker hier het auditorium niet meteen midden in het onderwerp plaatste, doch geleidelijk, op populaire wijze aanvangen de rekening houdende met het verschil Het dankwoord door de presidente uit gesproken was dan ook zichtbaar den aan wezigen uit het hart gegrepen. Deze bijeenkomst bracht opgetogenheid over het gehoorde en zal nog zeer lang in de herinnering blijven voortleven. N.V. Leidsche Bouwvereeniging. In de gisterrmiddag gehouden jaarlijk- sche algemeene vergadering van aandeel houders werden balans en winst- en ver liesrekening goedgekeu.-d en het dividend bepaald op 5 pet (als vorig jaar). De heer L. P. Krantz werd als commissaris herko zen. De heer P. J. Polderman, monteur bij de P.T.T. hier ter stede, is overgeplaatst naar Gennep, waar hy is aangesteld als monteur eerste klasse, wrtd van den dienstkrihg der P.T.T. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent te Leiden: de dames: A. Th. M. Keyser, Rotterdam; B. Lagerwerff, Den Haag, en M. B. E. Haanappel, Rotterdam. Bioscopen. Lldo. Het idee: een bruid, die ou het beslissen de óogenblik „neen!" in plaats van „ja" zegt en hard wegloopt, omdat zij den haar opgedrongen man niet wil trouwen treft men in de film „Adieu Parijs" niet voor de eerste maal aan. Maar de daverende wijze, waarop men het hier verwerkt en uitge beeld heeft, daarentegen wel! We hebben hier al een tipje van den sluier over den inhoud opgelicht, maar de rest is van zoo'n fijne stcf, dat we haar maar liever laten liggen. Wat doet het verhaaltje hier er ook toe! Er komt een band in voor, die haar betrekking als scheepskapel verliest door een meisje, dat met alle geweld verliefd wil zijn op een der bandleden, die.... al ver loofd is. En dat leidt natuurlijk tot een reeks dolle en kostelijke verwikkelingen, die u de tranen uit de oogen doen locpen van het lachen! Nu en dan wordt het wat precair en frivool maar het is alle maal zoo luchtig en nonsicaal weergegeven, dat men moeilijk diepe scrupules kan ma ken. De steken onder water, die de vier band leden elkaar toedienen zijn evenzoovele geestigheden en de grappen die zij onder elkaar uithalen, maken alleen al een film amusant. Eerst doen de musici alle moge lijke moeite, om het lastige en het onver wachts en plompverloren in hun midden gekomen meisje kwijt te raken, maar als ze merken dat de immigratiepolitie haar achterna zit en ook zij daarmee wel eens, huns ondanks, door haar aan den stok kunnen krijgen, weten ze de meest inge nieuze middelen te vinden om het meisje te verbergen. En tenslotte komen ze toch in de gevangenis, verraden door den ja- loerschen verloofde. Maar natuurlijk is er een happy end! Het is een klucht van het zuiverste wa ter en bovendien met dikwijls rake muziek en prachtigen zang, want de band is knap in haar vak en het lastige meisje een voor treffelijke sopraan, die de hcoge c haalt alsof het kinderspel is en den Donauwal- zer zingt (met een frappante Jazzbegelei- brengt hulp In gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. ding!) benevens in vol opera-ornaat een aria uit Mozart's oeuvre. Bovendien niet te vergeten zoete liefdes liederen! Wat de titel beteekent? Waarschijnlijk weet de maker het zelf niet, maar het kan slaan op het ietwat haastige afscheid van bet meisje van haar Parijschen verloofde wijl ze meer van een Amerikaanschen mu sicus houdt. We durven overigens niet te garandeeren dat de twee woorden bij el kaar behooren.... Voor de pauze gaat er weer een zeer goede film van Charley Chan, die eerst zeeziek is. daarna feestelijk wordt inge haald en tenslotte met behulp van zoo'n nummer een aantal moorden op Broad way ontmaskert. „Paniek op Broadway" is weer een spannende Charley Chanfilm, al is de ontknooping wel wat al te nuchter en onverwacht. Verder zijn er de journaals, die dit sma kelijke programma completeeren. Rex Rex-Theater presenteert deze week als hoofdfilm een meesterwerk van den beken den regisseur Fritz Lang. „Massajustitie" een groot realistisch filmwerk van kracht en met een voortreffelijke karakteruitbeel ding van Spencer Fracy, wiens meesterlijk spel aller bewondering afdwingt. Het betreft hier de weergave van een psychologisch drama: de lynchwoede der Amerikanen die tot dusver om de drie cagen een evenmensch, schuldig of onschul dig, het leven heeft gekost. Onder regie van dezen bekenden regisseur zijn reeds verschillende grootsche filmwerken ont staan en ook de film „Massa-Justitie" kan aanspraak maken op hst praedicaat „uit stekend". Een staf van eerste klas artisten werken in dit filmwerk mede, waarvan wij b.er willen noemen: Spencer Tracy, bekend om zijn buitengewone creatie in „San Fran cisco". Op diep doorvoelde wijze geeft hij achtereenvolgens zijn liefde tot zijn a.s. bruid weer, zijn angst in de gevangenis die door een bende lynchers in brand wordt gestoken, zijn wraak en het slot, wanneer hy de rechtzaal binnentreedt en weer te rug keert „tot het land der levenden", na i:ch langen tijd verborgen te hebben ge houden. Prachtige momenten van bijzon dere schoonheid maken deze film tot een kunstwerk; Tracy's ondervindingen met het verwaarloosde hondje, die hem in zijn cel volgt en door de ontploffing gedood wordt; ce arrestatie en de bestorming van de gevangenis, de bloeddorst van de menigte; het proces tegen de 22 lynchers, die door den Officier van Justitie met gebruik van ten bioscoop-journaal stuk voor stuk wor den ontmaskerd Voor de pauze draait „Handen boven tafel", een Paramount-film, die om haar humor bij velen in den smaak zal vallen. De dwaze avonturen van een modern stel, zooals de neventitel luidt, werden Donder dag in onze filmflitsen reeds besproken. Het voorprogramma bevat behalve het gebruikelijke journaal een prachtig ge- 1$leurde teekenfilm van Schlesinger. Luxor. „Duizenden hebben Erich Remarque's boek „De weg terug" gelezen, milioenen zullen de film gaan zien". Nu vermoeden wij dat deze millioenen wel niet allemaal uit Leiden zullen komen, maar dat er tcch wel zeer velen naar Luxor trekken om dit gran dioze filmwerk te aanschouwen, bewijst het feit, dat de avond aan avond volle za len de directie van Luxor bewogen heb ben, om deze film te prolongeeren. Zooals uit hetgeen wij verleden week over „De weg terug" schreven blijkt, is 't drama van den onmiddellijke na-oorlogstijd inder daad een ernstige en aangrijpende episode uit de nieuwe geschiedenis van Europa, zoo dat de belangstelling voor deze film alles zins verdiend is. Als tweede film draait deze week „Men schen en silhouetten". Zooals steeds is ook het journaal de moeite waard. Trianon. Tarzan, de adellijke aapmensch, ls deze week de gast van Trianon; het is een tijd geleden, dat wy de Right Honorable Tar zan gezien hebben en de hernieuwde ken nismaking was zeer aangenaam. Tarzan helpt dezen keer een expeditie in de wil dernissen van Guatamala een afgodsbeeld stelen de „groene godin". Maar er is nog een tweede expeditie, die eveneens met het doel, dit kostbare en geheimzinnige afgodsbeeld te bemachtigen, op reis is ge gaan. En dan zijn er nog de inboorlingen, die hevig verontwaarigd zijn over de hel- ligschennende diefstal. Er is dus overvloed van gelegenheid tot „knokken", en deze gelegenheid laat geen van de drie mededin gende partijen ook maar één keer voorbij gaan. Met name Tarzan onderscheidt zich dapper, door uit de boomen van het woud zijn belagers op den nek te springen en hen onschadelijk te maken. Hij is voor geen gerucht vervaard: een jaguar en een leeuw (een leeuw in Amerika) moeten het loodje leggen tegen dezen aapjes vriend. Men zou denken, dat Tarzan de „groene godin" veilig naar Europa had ge loodst, maar die veronderstelling is mis, doch het is beter de lotgevallen van de godin te gaan zien en zich te verheugen in het blijde einde. Evenmin zijn wij bereid te onthullen, waarin het „Geheim van dr. Feigentreu" bestaat de film na de pauze. Een be kwaam geneesheer ineen Berlijnsch zie kenhuis verbergt een geheim, en niemand weet wat dit mysterie is. Een verpleegster snort naar de oplossing, een knap patiën tje doet óók alle mogelijke moeite het naadje van de kous te weten, tot onver wacht de onthulling komt door een neef uit Canada. Deze onthulling kan niet ver hinderen, dat het knappe patiëntje zich ook voor het overige deel van haar leven aan de zorgen van dokter Feigentreu toe- vertouwd. Casino. „De Man met de Wassen-beelden", de re prise van een groote film, maar een, die velen gaarne voor een tweeden keer zul- lenn zien. Een sensationeele „Thriller" noemt men zulk een film in de reclame. Dat wcord zegt genoeg. Bij het zien van deze film kan men „rillen" of „trillen" of „trillen van het rillen", al wat men maar wilt. Lionel Atwill laat de toeschouwers hier in ademlooze spanning de meest sensatio neele gebeurtenissen beleven: hoe lijken uit de Parijschè morgue verdwijnen, hoe hun beeltenissen daarna in het wassen beelden-museum natuurgetrouw versche nen, hoe tenslotte deze geheimzinnige ge schiedenis tot oplossing wordt gebracht. Uitstekende degie, spel en ensceneering dragen ertoe bij om van deze film iets bijzonders te maken en de vele belangstel lenden hebben dit zeker gewaardeerd. De hoofdfilm voor de pauze is de span nende detective-film „De Perfecte mis daad" met Otto Kruger en Karen Morley, in beeld brengend hoe een bekwaam de tective zich op geheimzinnige wijze van een concurrent in de liefde ontdoet, om te gelijkertijd daarmede aan te toonen, dat de werkers van zijn bureau onvolmaakt werken. Als speciaal nummer wordt in het voor programma gebracht een Filmex Film ..Zonnig leven aan het Strand", vervaar digd door den Belgischen filmkunstenaar Henri Storck. Dit filmpje, opgenomen aan de Belgische kust met Ostende als cen trum, vloeit over van goede kwaliteiten. Het is kort gehouden, voor dergelijke op namen een groote deugd, want de mooiste natuuropnamen kunnen door langdradig heid verknoeid worden. Voorts zijn het heldere, zonnige momenten, welke hier zijn vastgelegd en welke op dezen kouden Maartschen avond weer sterker dan ooit het verlangen naar den zomer deden op wellen. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. HET HAMMONDORGEL. Naar aanleiding van enkele ons gestelde vragen willen wij hier even mededeelen, dat de bespeling van het Hammond-orgel bij de uitvoering op Woensdag 6 April Passie-herdenking „De Triomf van het Kruis" voor voor de eerste maal in Leiden plaats heeft. Alleen reeds dit feit is voor allen, die zich voor de muziek-kunst interesseert, ruim voldoende om bedoelde uitvoering te bezoeken. NATIONALE CONTACT COMMISSIE. Het Regeeringsjubileum. In de gisteravond gehouden vergadering van de Nationale Contact Commissie zijn de plannen besproken voor de eerstvolgen de nationale vierdagen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juilana hoopt de Chr. Oranjevereeniging een historisch stuk op te voeren aan den vooravond van den verjaardag, terwijl Za terdagmiddags, 30 April, wandeltochten zullen worden georganiseerd op initiatief van de Oranje-Garde en poppenkastvertoo- ningen plaats zullen vinden in de Stadsge hoorzaal. 's Avonds muziekuitvoering en hosconcert aan de Steenstraat. Op den verjaardag van Z. K. H. Prins Bprnhard zal men zich waarschijnlijk be perken tot muzikale wandelingen etc. De Jubileumcommissie, welke in opdracht van de Nationale Contact Commissie is ge vormd onder voorzitterschap van den heer Lindenberg, gaf verslag van haar plannen voor de feestviering ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Als feestweek geeft zij aan de dagen tusschen 30 Aug. en 3 Sept. In sa menwerking met het bestuur van de Vebo en de Meer-Werk-Actie zullen vele feeste lijkheden worden georganiseerd, waarvan wij noemen tentoonstellingen, reclameop tocht, bloemencorso, wielerwedstrijd, open luchtbioscoop, kinderspelen, vuurwerk, openluchtspel etc. Bij de periodieke bestuursaftreding kon de heer mr. C. W. v. Santen zich niet meer beschikbaar stellen, zoodat in zijn plaats werd gekozen de heer W. J. Kriek als lid van het dagelijksch bestuur van de Nat. Contact Commissie. ONTPLOFFING IN EEN KAARSEN FABRIEK TE GOUDA. Geen persoonlijke ongelukken. In den afgeloopen nacht is op het terrein van de N.V. Koninklijke Stearine Kaarsen fabriek „Gouda" een ketel ontploft, welke ontploffing gelukkig geen slachtoffers heeft geëischt. Omstreeks half één vloog met een hevi- gen knal een van de acht ketels, die op een open ruimte in de vetzurenafdeeling, rechts van den hoofdingang staan, in de lucht. Stukken van den ketel vlogen tot ver in het rond op het fabrieksterrein, echtef zonder iemand te treffen, hoewel ver scheidene arbeiders in de omgeving werk zaam waren. Op het oogenblik, dat de ketel uit elkaar sprong, schoot huizen hoog een steekvlam op. Er ontstond een brandje. Het fabrieks- personeel kon het vuur met schuimblus- schers en zand dooven. Op het terrein van de kaarsenfabriek is de schade beperkt gebleven tot den ont ploften ketel, met inhoud, die een waarde vertegenwoordigde van zeshonderd gul den. MEIJE Uitvaart en begrafenis Th. Korse. Hedenmorgen te 9 uur had de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van den 'heer Th. Korse, die gedurende 30 jaren de func tie van hoofd der school heeft bekleed. De plechtige H. Mis werd opgedragen door een zoon van den overledene, den weleerw. pater Amandus Korse O.F.M., uit Maastricht, geassisteerd door den weleerw. pater H. van Vree S. V. D., zwager van den overledene, rector van het ziekenhuis te Well, als diaken en door den zeereerw. heer J. van Kampenhout, pastoor der paro chie, als sub-diaken. Ceremoniarius was de weleerw heer kapelaan A. L. Umans. Het kerkgebouw was geheel gevuld met belangstellenden o.w. het bestuur van de Boerenleenbank en dr. de Bruyn uit Zeg veld. De schoolkinderen, die des morgens allen ter H. Tafel waren gegaan, waren eveneens bij de plechtigheid tegenwoordig. Na de H. Mis werd de absoute verricht door den zeereerw. pater Van Vree. LEIDEN, 26 Maart. Boter. Aanvoer 655 kg. Prijzen: prima fabrieksboter 1.37 en prima boerenboter 1.26—1.40 per kg. Handel kalm. Turfmarkt van 21 tot en met 26 Maart Aanvoer: 110.000 stuks lange turf, 78 en 16.000 fabrieksturf 9 per 1000 stuks. LEIDSCHENDAM, 25 Maart. Groenten- veiling. Kropsla le soort f 2.504.00, 2de soort 1.202.00, stoof:la 1011 cent, peen 15.6018.00, andijvie per kg. 1316 cent spinazie per 4 kg. 2338 cent, prei 4.10 —5.00. se'derie f 1.00—1.10. BOSKOOP, 25 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Briarclif 50 80 cent, Butterfly 6097 cent, Rosalandia 4060 cent, eWndland 4050 cent, Edith Helen 6082 cent, Aug. Noack 3045 cent Azalea 4070 cent. Malus 2037 cent, Ce- rasus Hisakura 1.702.50. Prunus trilo- ga 235 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Maart. Groen- tenvsiling. Witlof f 67, roodekool 3.40 —4.80, kroten 2.00—2.80 per 100 kg.; Waschpeen 0.801.40 per kist; radijs 2.25—2.30 per 100 bos. UTRECHT, 23 Maart. Vee. Totaal aange voerd 3910 stuks vee, w. o. 1300 runderen. Prijzen: Stieren 2832.5 cent per pond, handel matig met gelijke prijzen; slacht koeien 2e soort 313S cent en 3e soort 26 30 cent, handel redelijk, onveranderde prij zen, vaarzen 160240, pinken 90150, melkkoeien 170290, kalfkoeien 180 300, varekoeien 140230 per stuk, handel door slecht weer gedrukt, prijzen niet la- ger; 1525 nuchtere kalveren 46, han del redelijk, onveranderde prijzen; 390 ma gere varkens f 3148, schrammen 22 31, 600 biggen 1622 per stuk, handel matig, met vrijwel gelijke prijzen, 95 scha pen (magere) 1427, handel ka'.m, zelf de noteering. Kleinhandel. 300 kg. boter 1.70 per kg.; 100 kg. kaas 0.50—0.70 per kg.; 55.000 stuks 2.503.50 per 100 stuks. TER AAR, 25 Maart. Centrale Veiling. Spinazie 1738 cent, andijvie 3037 cent, sla 1.904.50e, vellen 2631 cent, sprui ten 9 90—10 40, witlof f 4.00—10 40, ra dijs 0,902.20, prei 4.90, peen 15 cent, selderie 0.701.40, pietersehe 1.10 1.60, dunsel 4044 cent, raapstelen 1. Aanvoer 840 kisten spinazie. VINKEVEEN, 25 Maart. Groentenveiling Spinazie 2 50—9.50, Witlof I f 6.60—8 50, idem II 4.10—5 60, prei 2 40—3.10, s'a- vellen 8.40 per 100 kg.; kropsla 2.70 3 90 per 100 stuks; radijs f 0.801.80, raap stelen f 0.601.00, rabarber f 6.106.60 per 100 bos, violen 0.250.28 per bak; pieterselie 'f 2.50 per 100 bos. W1SSELNUTEEK1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8 97 Berlijn 72 50 Parijs 5.48 Brussel 30.47 Zwitserland 41 411/2 Knn°nha<*en 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.10 New Vork 1.81 Praag 6,32

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3