DER EEUWEN LOOP IN NOOTDORPS PAROCHIE ZATERDAG 26 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 1F GEMENGDE BERICHTEN MAN PLEEGT MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. In hotelkamer te A'dam. In een hotel in het centrum van A'dam heeft zich gistei middag een drama afge speeld, dat een bloedigen afloop heeft ge vonden. Een omstreeks 40-jarige man heeft in een hotelkamer zijn vrouw, van wie hij zou scheiden, met een mes gesto ken, tengevolge waarvan de vrouw ernstig werd gewond. In tamelijk zorgwekkenden toestand is zy door den G. G. en G. D. naar een der ziekenhuizen overgebracht. De dader is door de politie van bureau Leidscheplein geari esteerd. Omtrent de toedracht van dit drama verneemt de „Msb.", dat de dader gister middag in het bewuste hotel een kamer had besproken. Hij had voorgegeven, dat hij deze kamer noodig had voor een con ferentie. Inderdaad verschenen gistermid dag behalve de huurder van de kamer nog 'n andere heer, die later de advocaat van de vrouw bleek te zijn, en de echtgenoote van den dader. Tijdens de besprekingen, die over de echtscheidingsprocedure lie pen, haalde de man plotseling een mes te voorschijn en bracht daarmede zijn echt genoote een steek toe. De advocaat werd door deze gewelddaad volkomen verrast. Hij geraakte er zoozeer door van streek, dat hy uit het vertrek vluchtte en luid keels om hulp riep. Het hotelpersoneel kwam dadelijk toegeschoten en greep den dader, die zich nog in het vertrek bevond. De man verzette zich niet. Toen even la ter de politie van het bureau Leidsche plein arriveerde, liet hij zich gewillig ar resteeren en overbrengen naar dit bureau, waar hij een volledige bekentenis aflegde. De G. G. en G. D. vervoerde de vrouw naar het Wilhelmina-Gasthuis. In het hotel heeft het gebeurde, zooals te begrijpen is, groote opschudding ver wekt. Van alle Jansenisme vrij bevonden De Pas foor zat slecht bij kas De Roomschen worden brutaal! De „halsstarrige boeren" weigerden beialing. BRANDSTICHTING TE BARNEVELD. Verdachte heeft een bekentenis afgelegd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is brand uitgebroken in een houten gebouw, staande onder de gemeente Barneveld, waar zekere J. H., uit Lunteren, het be drijf van rijwielhandelaar en reparateur uitoefent. De brandweer, hoewel spoedig uitgerukt, kon niet voorkomen, dat het ge- heele gebouw een prooi der vlammen werd en zelfs kon men er niet in slagen, den aanwezigen voorraad te bergen. De Barne- veldsche politie vond bij onderzoek di verse aanwijzingen, die op brandstichting duidden en toen H. daarover aan den tand werd gevoeld, bekende hij, zelf den brand te hebben gesticht. Hij is voor den burge meester J. Westrik, als hulp-officier van justitie geleid en daarna in verzekerde be waring gesteld, in afwachting van zijn over brenging naar he huis van bewaring te Utrecht. ZWENDEL MET SWEEPSTAKE-LOTEN TE BUSSUM. Meer dan 1000 verduisterd. De Bussumsche politie heeft een 29-jari- gen man aangehouden die zich een bestaan wist te verschaffen in den Sweepstake- lotenhandel. De politie was er achter geko men, dat in Bussum aan verschillende men- schen Sweepstake loten uit Dublin ver kocht waren. De loten waren in triplo in een boekje bevestigd en de man, de 29- jarige M. uit Amsterdam, gaf één der lo ten tegen de som van 5.aan zijn cliënt; het tweede bewaarde hij zelf als agent °n het derde lot werd dan naar Dublin ver zonden. De nummers, welke men echter ontvangt, zijn voorloopige nummers, terwijl later de juiste nummers uit Dublin worden toege zonden. Toen op 21 Maart, de datum van de trekking, de koopers nog niet de origi- neele nummers hadden toegezonden gekre gen, deden verschillende hunner aangifte bij de politie. Dit was aanleiding voor de politie te informeeren aan het door den man opgegeven adres te Amsterdam doch dit bleek niet te bestaan. Voorts bleek dat de loten steeds onder een valschen naam en een valsch adres verkocht werden. Op sommige loten kwam echter eenige malen de juiste naam voor en dit werd den man noodlottig. De man bleek n.l. bij de politie als reci divist bekend te staan en de Bussumsche politie wist aldus een portret van hem m handen te krijgen. Verschillende gedupeer den herkenden in dit portret den man die de loten verkocht had. De politie verzocht hierop telegrafisch zijn opsporing, waarop de man door de Am- sterdamsche politie is aangehouden en naar Bussum overgebracht. Bij het verhoor, dat hem afgenomen werd, deelde de man. aldus de „Msb.", m de, dat hy in aanraking was gekomen met een kapitein van een boot van de vaart op Engeland, die hgm verzocht had de loten te verkoopen. Hij gaf toe de contramerken van de loten, die hij verkocht had. niet naar Dublin te hebben opgezonden, doch ze te hebben verscheurd, waarna hij het geld in zijn zak stak. Naar hij verklaarde had hy voor meer dan 1000 op deze wijze ver duisterd. De politie neemt aan dat het bedrag nog veel hooger is. M. is reeds eerder voor der- gelyken lotenzwendel veroordeeld. DE VERDUISTERING TE OSS. Naar wij vernemen, is de 43-jarige Ossche bankier, als verdacht van verduistering en oplichting Vrijdagmiddag door den Offi cier van Justitie te Den Bosch was ver hoord, weder op vrije voeten gesteld. A. N. DUYNISVELD pr. VII Pastoor Van Outshooren stond in heel de omgeving bekend als absoluut vrij van elke Jansenistische gezindheid, en als zoodanig genoot hij het volle vertrouwen van alle katholieken, ook uit de buurtstaties. Blij kens het doopregister werden dan ook van af 1703, een aantal kinderen uit de omlig gende plaatsen door hem gedoopt, vooral uit de Statie Zoetermeer, toen daar de Jan senist Theodoras de Greef pastoor was. In zyn preeken en toespraken tot het volk waarschuwde pastoor Van Outshooren voortdurend tegen dat „Wolfsche ras", en het zal daarom niet onbegrijpelijk zijn, waarom hij door de Jansenisten een las teraar en een valssche vloeker werd ge noemd. Daartegenover staat het getuigenis van het smeekschrift van 16 Febr. 1701, waarin hij genoemd wordt onder de trouwe aanhangers der H. Stoel. 1). En in het oud Bisschoppelijk archief wordt over Van Outs hooren gezegd: „Deze was een eenvoudig man, die, nadat hij eerst de vervolging der protestanten heeft ondeigaan, daarna de beleedigingen en bespottingen der Janse nisten heeft verdragen; welke hij evenwel zoo krachtig heeft weerstaan, dat hij door allen voor een verdediger van het ware geloof wordt gehouden, en dat van alle kanten de geloovigen samenkwamen om door zijn bediening de H.H. Sacramenten te ontvangen". Aan pastoor Van Outshooren heeft Noot dorp het te danken, dat de Statie van alle Jansenistische gezindheid vrij bleef zooals terecht in een groot feestgedicht, bij ge legenheid van het gouden pastoorsjubileum ïr 1715 werd gezongen: Geluckigh Venen- land, den roem van alle Dorpen, waer 't Jansenisten saet noyt is in d'aerd gewor pen, dat 't wortel heeft gevat: want weynig is 't gejond, daer men Outshoren's vier, of waere Herders voncK'. edert de laatste twee jaren voor zijn dood schijnt hij een medehelper te hebben gehad, hetgeen men opmaakt uit de ver schillende handteekeningen in het doop register van die jaren. Na gedurende 55 jaar pastoor te zijn ge weest van Nootdorp, overleed hij daar den 13den April 1719. Naar aanleiding van het eeuwfeest van zijn dood hield op den twee den Paaschdag, 12 April 1819, d-e toen malige pastoor <der Statie, P. Kervel, een lofrede op zijn voorganger, naar de tekst woorden van Sint Paulus' „De priesters, die op waardige wijze aan het hoofd staan, moeten dubbele eer worden waardig ge acht". 2). Na den dood van pastoor Van Outshooren werd door den nuntius Santini naar Noot dorp gezonden Joannes Verburg 3). Deze was ge-boren te Grave, den 13den Juli 1682. Ook hy woonde in Nieuwveen en bleef pastoor te Nootdorp tot het jaar 1740, toen bij om gezondheidsredenen zijn ambt moest neerleggen, gelijk dat vermeld staat in de Priesterlijst" van 1741 4). Tijdens zijn pastoraat telde de Statie 280 communican ten. 3). Zijn opvolger werd pastoor Hermanus Fox, een Amsterdammer van geboorte. Hij bleef te Nootdorp tot aan zijn dood, in het jaar 1771. Het Missieverslag van Molinari, van 1758, zegt van hem- „onder alle mis sionarissen moet hij de minste genoemd worden, zonder eenige aanleg. Niemand is m staat iets uit zijn preeken na te vertel len". 6). Onder pastoor Fox had de verdeeling plaats der oude uit de Middeleeuwen stam mende bezittingen der H. Geest-armen. Den 7den Aug. 1769 werd tusschen de arm- meesters van de gereformeerde H. Geest- armen en het katholiek armbestuur de over eenkomst gesloten, waarbij van alle bezit tingen, roerende zoowel als onroerende goederen de helft kwam aan de katholieke armen, de andere helft bleef aan de gere formeerden, terwijl beide partijen daar mee zich volkomen voldaan verklaarden 7). Pastoor Fox werd opgevolgd door Eve- rardus Bemardus Cramer, geboren te Gro ningen in 1730 en priester gewijd in 1757. Van 1763 tot 1771 was hij pastoor te Graft en Noordeinde, vanwaar hij op zijn verzoek werd verplaatst naar Nootdorp. 8). Hij bleef er pastoor tot 8 Maart 1784, toen hy vertrok naar Buitenveldert. Daar werd hij lid van het Haarlemsch Kapittel, en stierf er den 29sten Juni 1800. Hij werd begraven in de gereformeerde kerk te Am stelveen. 9). Pastoor te Nootdorp werd Bernardus Greve, die, voordien pastoor was te Medem- blik. In Nootdorp kreeg hij moeilijkheden met eenige van zijn katholieken, die over hem klaagden bij den aartspriester Ten Hulscher. 10). De roerige jaren 1787 en 1795 zyn voor Nootdorp vrij rustig voorbij gegaan, zoo- c'at ook de pastoor blijkbaar weinig of geen moeilijkheden heeft gehad van de politieke woelingen. Wel heeft hij te kampen gehad met de groote armoede van zijn Statie, en wij zul len zien hoe in de volgende jaren zijn op volgers telkens weer diezelfde finantieele moeilijkheden hebben moeten ondervinden. In 1795 klaagde de pastoor aan den schou' N. van der Velden, dat „hunne in komsten langens na nie't toereikende en geëvenredigd zyn aan en tot het onder houd van hunne kerk en armen, en dat daar op nog veel is te kort komende." 11). Tijdens zyn pastoraat, begin 1796, maak ten de katholieken gebruik van de ver-kre gen vrijheid; eenige leden van de Burger- societeit, waarvan blijkbaar vele leden ka tholiek waren, eischten van de Municipa- liteit, dat de boeken, welke op de school verden gebruikt, en die in strijd waren met den godsdienst, uit de school zouden v\ orden geweerd. En bovendien, dat op de R. K. feestdagen de klok (der gereformeer de kerk) zou geluid- worden, zooaLs op de a'gemeene feestdagen, en dat het op die dagen even stil moest zijn als op de Zon dagen. Het gemeentebestuur ontbood den school meester ter vergadering, en daar gekomen, moest hij alle door hem op school gebruikte boeken laten zien. Er werd een commissie uit het gemeentebestuu.- benoemd, die het geval moest beoordeelen. Deze commissie bracht later rapport uit, dat men geen boe ken, strijdig met den godsdienst had ge vonden, maar zij adviseerde alle boeken, waarin over godsdienst werd gehandeld buiten gebruik te stellen. De eisch betreffende het luiden van de klok werd door het gemeentebestuur af gewezen, omdat men niet kon beschikken over die klok, als behoorende tot de gere formeerde gemeente. 12) Pastoor Greve bleef te Nootdorp 'tot aan zijn dood op den 12den Februari 1797. Zijn opvolger was Henricus Wilkus, ge boren te Amsterdam omtrent 1760 Hij stu deerde te Leuven en was kapelaan te Mid delburg, waarna hij pastoor werd te Lutje- broek van 1791 tot 1797. Wegens moeilijk heden met de katholieken zoowel als met de Municipaliteit van die plaats, vertrok bij vandaar naar Nootdorp. In 1803 werd hij pastoor te Dordrecht, waar hij op den 14den Maart 1827 is overieden, ruim 66 jaar oud. Volgens een opgave door den pastoor ge daan telde de Nootdorpsche Statie in het jaar 1798, 632 zielen. 13) Hij werd opgevolgd door Jacobus de Haan, die in 1802 ontslag had gekregen a's pastoor van de buurtstatie Zoetermeer, en die in Nootdorp is gestorven, den 9den Augustus 1813 Jacobus de Haan werd geboren in Den Haag, omstreeks 1745. Priester gewijd in 1772, was hij kapelaan te Edam en te Ouder kerk; daarna pastoor te Ilpendam van 1776 1783, te Kudelstaart tot 1791, en te Zoe termeer tot 1802. Reeds in de geschiedenis van Zoetermeer werd verhaald hoe pastoor De Haan ook te Nootdorp, zooals in zijn vorige Staties Ku delstaart en Zoetermeer, gebrek had aan geld voor zijn levensonderhoud. 14). Toen hij pastoor was te Kudelstaart, had reeds in Sept. 1789 zijn moeder aan den aarts priester gevraagd om promotie voor haar zoon, „wegens zijn schulden" 15). Als pas toor van Zoetermeer klaagde hij in 1793 zelf over zijn geringe inkomsten, en ver- zccht hij aan den aartspriester om onthe ven te worden van de jaarlijksche uitkee- ring aan zijn voorganger pastoor Ten Hon- dijk. 16). En pastoor geworden te Noot dorp had hij te kampen met geldgebrek, omdat wegens den armelijken staat der Sta tie, de kerkmeesters weigerden de gestelde uitkeering voor zijn levensonderhoud te betalen, zoo, dat de aartspriester Cramer medelijden had met den ongelukkigen pas toor De Haan, doch in een brief van Febr. 1813 zijn onmacht moest bekennen om daarin verandering aan te brengen en „die halstarrige boeren" van Nootdorp te dwin gen tot betaling gezien het feit, dat de re- gtering in het Fransche tijdperk de pries ters als staatsambtenaren wilde salarleeren en deze kwestie in Nootdorp voor haar een gereede aanleiding zou kunnen worden om dat plan uit te voeren. 17). Behalve uit deze aangelegenheid spreekt cok uit het Missieverslag van Ten Hul scher 1) van 1807, de zeer armoedige toe stand der Statie in die dagen: „By een waterpoel staat hier een klein en zeer ver vallen kerkje en priesterwoning. De ge meente is hier zoo verarmd, dat zij de pastory niet meer kan onderhouden". Uit uit zelfde Missieverslag blijkt ook de ach teruitgang van het bevolkingsgetal. Be droeg immers het zielenaantal in het jaar 1798, volgens de opgave van pastoor Wilkes nog 632, in het jaar 1807 was dat nog slechts 535 zielen, waarvan 370 communicanten. 1) Archief Aartsb. Utrecht: dl. XV, bl. 13. 2) I Tim.: V, 17. 3) Bijdr. Bisd. Haarl.: dl. XVII, bl. 212. 4) L.c. dl. XLVII, bl. 83. 5) Archief Aartsb. Utrecht: dl. X, bl. 20. 6) L.c.: dl. VIII, bl. 334. 7) Archief der Herv. kerk te Nootdorp. 8) Archief Aartsb. Utrecht: dl. VIII, bl. 115. 9) Bijdr. Bisd. Haarl.: dl. XXXVIII,, bl. 440. 10) L.c.: dl. XLI, bl. 408. 11) Gemeente-archief van Nootdorp. 12) Gemeente-archief van Nootdorp. 13) idem. 14) Haarl. Bijdr.: dl. LV, bl. 106. 15) L.c.: dl. LUI, bl. 387. 16) Bijdr. Bisd. Haarl.: dl. XLH, bL 141. 17) Haarl. Bijdr.: dl. LUI, bl. 388. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskun dig Adviesbureau voor de leden van de Afdeeling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Re petitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pul- chri Studio", 8 uur. Dag. Bestuursver gadering, 8 uur. Vergadering Begrafe nisondernemers, 8 uur. Woensdag: Le denvergadering Metaalbewerkersbond „St. Eloy", 8 uur. Ledenvergadering Gr%f. Bond, 8 uur. Ontwikke'ingsavond Werk- loozen, 8 uur. „De Poedelaars", 8 uur. Donderdag: Bestuursvergadering Textiel arbeidersbond „St. Lambertus", 8 uur. Damclub „Gezellig Samenzijn", 8 uur. Zaterdag: Bibliotheek 78 uur. Spaar bank op het Kantoor 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. Rapenburg 52. Heden, Zaterdag van 8.159.15 uur bi bliotheek. Beurirooster: Zondag: C. v. d. Meide, F. O verdijk, C. v. d. Meel en Th. van Dijk; Maandag: J. Compier en C. van Tol; Dimdag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk; Donderdag: P. Rijzevoort en C. Bil- derbeek; Zaterdag: J. Bentveld en G. Bot. Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15 uur; ver plichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. Van 12 uur Bibliotheek. 4 uur Verloofden-cur sus voor het District Leiden 8.45 uur Feestelijke viering van den verjaardag van den Vice-Praeses. Zaal geopend vanaf 7 uur. Maandag: Bijeenkomst voor de le den van 8.0010.15 uur. 8.30 uur: Ver gadering Commissarissen Afd. Gehuwden 8.15 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Woensdag: 8.30 uur Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". 6.30 uur Spreek uur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 0010.15 uur. 8.159.15 uur Bibliotheek. 8.15 uur Tafeltennis club. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praesces aan de Pastorie. Vrijdag: 8 30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Franz Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor ce leden van 8.00—10.15 uur; 8.15—9.15 uur Bib'iotheek 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Mededeelingen: Ieder goed gezel is lid van een onderafdeeling. Gezellen, de Paaschretraite nader, geeft U •spoedig op; vergoeding f 6.50. De Retraite begint Zaterdag 16 April te 7.30 uur nam. en eindigt Dinsdag d. a. v. te 2 uur nam. SINT ODO-KNAPEN. Zondag: bij de Meditatie zingt Groep A. Maandag: half vijf: Groep C. kwart na vijf: Groep B. Dinsdag: half zes: Groep A. Donderdag: half vijf: Groep C. kwart na vijf: Groep B. Vrijdag: half zes: Groep A. Hallo boys! Ik dank ju'lie nog wel voor je gebed, je felicitaties en cadeaux op mijn verjaardag! Boys! Het was „reuze!" Zeg, die kanarie kan meteen in Groep A komen. Zingen dat ie kan! Ge weldig, zeg! Je moet maar eens komen luisteren. Maar niet allemaal tegelijk, hoor anders wordt ie verlegen. Groep A gaat stoer aan 't werk voor de Goede Week en Paschen. Daar valt nog heel wat veel voor te doen, dus.je beste poot vooruit. Kom op tijd op de repetitie, dan kunnen we op tijd beginnen en veel doen. Groep B en C. werken stevig door voor een bevordering naar een hoogere groep! Boys! Tot kijks, hoor! Nogmaals bedankt! Kapelaan E. A. M. PAAP. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur: Morgengebed, H. Mis met preek. Daarna ontbijt. Recreatie voor de Gezellen. 6 uur: Oefening van de H. Kruisweg. Daarna recreatie. Maandag: 6.30 uur: Franciscusvrienden I. 9 uur: Gezellen. Dinsdag: 6.30 uur: Sloyd I en n. 8.15 uur Franciscusridders II. Woensdag: 6.45 uur: Franciscusvrienden II 8 15 uur: Godsdienstonderricht waarna recreatie. 8.30 Franciscusvrienden I; Gezellen. Donderdag: 7.45 uur Gymnas tiek. 9.00 uur Gezellen. Vrijdag: 6 45 uur: S'oyd III en IV. Zaterdag: 3.30 uur: Franciscusridders III. 7.30 uur Damclub. KRUISVAART. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonlus Clubhuis. Zondag: 7.30 uur H. Mis waaronder Alg. H. Communie voor Weipen, Verkenners, Voortrekkers, Kruistochters en Maria Congreganisten. 4 uur Ontspanning. 5 uur Aftcekenen eischen. 7.45 uur Ont spanning. Maandag, 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Woensdag: 3.30 uur Tarcisiusban. 7 30 uur Pascha- lis- en Franciscusban. 8.30 uur: Dans groep. Donderdag: 6.45 uur: Zaag- en Houtsnyclub. Zaterdag: 3.30 uur Zang club. Inschrijving nieuwe leden Zondag middag. Heden en Zondag afrekenen loten. Kampspaarbank. Cohort St. Petras. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 7.30 uur: Algemeene Jeugdmis. 3.45 uur: Aantreden voor het Tournier. 4.00 uur: Tornier. 8.30 uur: Schaken en Dammen. Maandag, 8.30 uur: Scha ken en Dammen. Maandaf, 8.30 uur: Godfriedban. Dinsdag: 6 uur: Sleutel- koor. 8 uur: Kardinaal von Faulhaber- ban. 8.45 uur: Franciscusban. Woens- WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN ONS TE NUCHTER. Onder dit opschrift schrijft de Volks krant: Dr. Kortenhorst heeft in een kringverga dering van de R.K. Werkgeversvereeniging over de economische gevolgen van de in lijving van Oostenrijk bij Duitschland ge sproken. Hij heeft ook betoogd, dat de „An schluss" historisch niets onnatuurlijks heeft en een uitvloeisel is van de vredes verdragen. Hiermee kan men het volkomen eens zijn. Volgens dr. Kortenhorst behoeft de „An schluss" heelemaal geen ramp te zijn, „mits goed geleid en geregeld". Slaat dit enkel op de economische zijde der kwestie? Met geen woord raakte de heer Korten horst de politieke en de godsdienstige zij de aan. De politieke: de onvrijheid waartoe nu ook de Oostenrijkers zullen worden ver oordeeld. De godsdienstige: blijft de vrij heid van godsdienst en de ontplooiing van de katholieke krachten ongerept? Als dr. Kortenhorst zegt, dat wat Oos tenrijk in 1931 wenschte het thans op zulk een radicale wijze heeft gekregen, dat men niet in alle opzichten van een vooruitgang kan spreken, dan maakt hij toch wel een al te bescheiden reserve. Bovendien: wat Oostenrijk in 1931 (en in 1919) wenschte, kon het thans, nu het na- tionaal-socialisme in Duitschland heeft ge zegevierd, wel eens niet meer wenschen. De gelegenheid om daarvan te doen blij ken zal ook de heer Kortenhorst niet aan wezig zien in de volksstemming op 10 April. Het is wel goed dat dr. Kortenhorst het vraagstuk „nuchter-economisch" wil bestu- deeren, maar de nuchterheid behoeft een vonnis over de toegepaste Duitsche metho de niet uit te sluiten. dag: 8 15 uur: Tarcisiusban; Donderdag: 8 uur: Trommelen. Vrijdag: 6 uur: Sleu telkoor. Za'erdag: 7 uur: Jeugdmis voor banleden, sleutelkoor leden en K. A. leden 3.30 uur: Huisvlijt- en zaagclub. 7 uur: Lodewijkban. Wie wint de Ori- flamme. St. Pancras-Cohort. Burcht: Anna Paulownastraat. Zondag: 4.00 Repetitie Minstreels. Maandag: 7.00 uur: Gedialogeerde H. Mis. 7.30 uur: Godfriedban; 8.00 uur: Stepha- nusban. Dincdag: 7.30 uur: Tarcisiusban 8.00 uur Roode Vendel. Woensdag: 7.30 uur: Servatiusban. 8.00 uur Don Boscoban. Donderdag: 8.00 uur: William Doyleban. 8.00 uur Aloysiusban. Vrijdag: 7.00 uur: Canisiusban. Zater dag: 56 uur: Afrekenen 3 Centsfonds en Spaarbank. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Maandag: 7 uur H. Mis in het clubhuis. Woensdag: 23 uur Kruiskinderen. Donderdag: 8 309.45 uur zang. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Zaterdag: 8.309.30 uur contributie be talen. Maandag: 7.309.00 uur jongste groep. 8.009.30 uur naaien. 8.00 9 30 uur topgroep. Woensdag: 8.15 uur: Geestelijk halfuur door den Weleerw. Heer P. Verhoofstad. Donderdag: 7.309.00 uur middengroep. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen. Maandag: 8.00—9.30 uur topgroep. Dins dag: 7.309 00 uur jongste groep. 8.00 9.30 uur middengroep. 8.159.45 uur: naaien. Zaterdag: 2.003.30 uur mulo club. Par. St. Petrus: Dinsdag: 6.458.15 uur naaien. 7.008 30 uur jongste groep Donderdag: 6.458.15 uur jongste groep 8.159.45 uur middengroep. 8.15 9.45 uur topgroep. Vrijdag: 6.458.15 uur jongste groen 6.458.15 uur naaien. Zaterdag: 2.003.30 uur muloclub. Par. H. Leonardus: Maandag: 8.30 10.00 uur topgroep. Dinsdag: 7.309.00 uur jongste groep. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF." Mandag: 4.155.15 uur kleuters 68 jaar in het gymnastieklokaal van de R.K. Meisjesschool aan het Levendaal. Woensdag: 3.304 30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool. Vrijdag: 6.157.15 uur aspiranten 1314 jaar in de Ursulasteeg 7.308.30 uur aspiranten 1416 jaar in de Ursulasteeg. 8.459.45 uur dames II in de Ursulasteeg. 8.45 9.45 uur dames I in de R.K. H. B. S. Zaterdag: 2.153.15 uur. kleuters 811 jaar in de Ursulasteeg. R.K. DAMES HOCKEYCLUB „OLYMPLA". Zondag: 25 uur: vry trainen op ter rein „Zuidwijck" voor leden, die niet mee spelen in de competitie. Woensdag: 25 uur vrij trainen. Zaterdag: 25 uur trainen onder leiding.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15