dagen Historie SPORT ZATERDAG 26 MAART 1938 DE LE'DSCHE C0URAN1 VIERDE BLAD - PAG. 13 Tegen Slapeloosheid, Overspanning, Gejaagdheid, Onrust en Zenuwachtigheid, gebruake men de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten ZWARE ONWEERSWOLKEN BOVEN CENTRAAL-EURO PA. WAT WIL DUITSCHLAND MET TSJECHO-SLO- WAKIJE? IS DE KOERS VAN CHAMBERLAIN DE JUISTE? POLEN EN LITAUEN. DE MEXICAANSCHE PETROLEUM. Onweer. - Er zijn van die onweders, die blijven hangen en maar niet schijnen te kunnen wegtreken. Over Centraal- Europa hangt thans een inkt-zwarte lucht waaruit men ieder oogenblik de tweede blik seminslag verwacht. De eerste slag is reeds gevallen in Oostenrijk, maar daar de hemel allerminst opklaart, wacht men met span ning op de tweede slag. Velen hadden gedacht aan Tsjecho-Slo wakije, waar de gebeurtenissen zich ook ontwikkelen in een voor Praag allesbehal ve geruststellende richting. Daar dringen de Sudeten-Duitschers aan op autononie en zij maken er geen ge heim meer van, dat zij via deze autonomie willen aansturen op den Anschluss bij Duitschland. Frankrijk, dat door een verdrag met Tsjecho-Slowakije gebonden is, verklaart, dat het geen inbreuk op de Tsjecho-Slo- waaksche grenzen zal toestaan en in dat geval zijn bondgenoot militairen hulp zal verleenen. Maar Engeland wenscht zich niet te binden zooals Chamberlain Don derdag j.l. uiteen gezet heeft. En nu wacht Europa maar af, of de toestand in Tsjecho- Slowakije zich nog verder zal ontwikkelen in de richting van den Anschluss. Het materie.'le doel. Men vraagt zich als leek op dit gebied af, of de positie van drie millioen Sudeten- Duitschers aan den rand van Bohemen wel het risico van een tweeden Europeeschen oorlog wettigt, 't Doel, dat Duitschland op het oog heeft, ligt veel verder dan het on getwijfeld ideeële genoegen, eenige milli- oenen Duitsch sprekende personen in het Duitsche rijksverband opgenomen te zien. Zoo wijst het „Hbld" erop, dat Oostenrijk rijke ertslagen heeft, welker bezit het Derde Rijk in industrieel en militair op zicht veel sterker maakt en dat 't bezit van Oostenrijk de Duitsche politieke, machts sfeer naar het Oosten uitbreidt in de richting van den Balkan, de Middellandsche Zee. Het gebied, dat de Sudeten-Duitschers bewonen, ligt in Bohemen, en Bohemen is het groote militair-strategisch bolwerk, dat toegang geeft tot de vlakten van Midden-Europa. Wie Bohemen beheerscht zegt men, beheerscht Midden-Europa, mits hij natuurlijk over een goed uitge rust leger beschikt. En de strijd tusschen de volken in Midden-Europa is de ge- heele geschiedenis door over het bezit van Bohemen gegaan. Chamberlain. Wij hebben reeds gezegd, dat Chamberlain, die in tegenstel ling met Eden geen prestige-politiek wil voeren, geweigerd heeft, om de onafhanke lijkheid van Tsjecho-Slowakije te garan deeren. De eeTste maanden van zijn optreden en van de Britsche koerswending zijn niet bepaald overtuigend geweest voor de juistheid van de ingeslagen koers. De gewelddadige inlijving van Oostenrijk bij het Derde Rijk, de onmiskenbare be dreiging van de integriteit van Tsjecho- Slowakije door het Derde Rijk, het ulti matum door Polen gesteld aan het kleine staatje Litauen, hebben het politieke rechtsgevoel en staatskundige redelijk heidsbesef van de volken, die bereid zijn Chamberlain's methode een eerlijke kans te geven, opnieuw en diep geschokt. De politieke methode van het geweld, waar van de Duitsche politiek blijk geeft en die aantrekkingskracht blijkt te bezetten voor een half-autoritairen staat als Polen, maakt West-Europa ongerust wegens de consequenties, die het daarvan voor de toe komst kan duchten. De Volkenbond heeft als vredesinstru- ment volkomen gefaald en de West-Euro- peesche landen schrikken ervoor terug om Europa wederom aan de vernietiging van een oorlog prijs te geven en het recht te doen zegevieren. Maar het laat zich aan zien, dat de dictatuur-staten van dat ver antwoordelijkheidsbesef misbruik maken, om hun slag te slaan. En in dat verband vraagt men zich af, tot hoever dat „slaan van hun slag" gaan zal. Heeft Mussolini nog grootere plannen of is hij tevreden met het bezit van Abessinië? Is Hitier nu tevreden met Oostenrijk, of wil hij straks Tsjecho-Slowakije erbij en nog meer? Chamberlain heeft het Engelsche prestige overboord gegooid en onderhandelt thans Met Italië schijnt het te vlotten, welke Italiaansche willigheid waarschijnlijk ondersteund wordt door een soort van rancune tegen Duitschland, dat Italië een poets gebakken heeft met de bezetting van Oostenrijk. Misschien gelukt het hem op die wijze de as Rome-Berlijn door te vijlen. Pole n-L i t a u e n. Wij hebben reeds de dwangpolitieflc van Polen tegen zijn Litauschen buurman terloops ter sprake gebracht. Tusschen deze beide landen heerschte reeds vanaf 1920 een gespannen verhou ding, welke zich uitte in het ontbreken van elk diplomatiek contact en in een potdicht sluiten van de grenzen Waarom Polen nu opeens aan dien toestand met geweld een einde wilde maken, is niet recht duidelijk. Had Polen gehoopt op verzet van Li tauen en aldus op een goed voorwendsel om Litauen bij het Poolsche grond gebid in te lijven en zoodoende Memel als goede Oostzeehaven in bezit te kunnen nemen ter remplaceering van Dantzig? Om aldus door uitruil ten koste van een derden staat een aannemelijk modus vivendi met het Derde Rijk tot stand te kunnen brengen? Wij kunnen slechts min of meer waar schijnlijk lijkende gissingen maken. Dat de geslaagde overweldiging van Oostenrijk door Duitschland een rol heeft gespeeld, staat wel vast. De opzet is evenwel mis lukt doordat Litauen toegaf aan het ulti matum. Mexico. Toen Mexico als opkomen de maar niet zeer kapitaalkrachtige staat overging tot het vragen van groote leenin gen, waren de Mexicanen ook in ons land een gewilde geldbelegging. Zij zijn dat te genwoordig niet meer, evenmin als de Russen! Wel heeft Mexico van het buitenlandsche kapitaal geprofiteerd en het is thans bezig om zich ecnomische onafhankelijk te ma ken. Behalve door middel van leeningen, heeft Mexico ook getracht door het ver leenen van concessies aan buitenlandsche maatschappijen zijn bodemrijkdom tot ex ploitatie te krijgen. Zoo is het grootste deel van zijn petroleum productie in han> den van buitenlandsche maatschappijen. Of liever: het was in hun handen, want op het oogenblik zijn die maatschappijen ont eigend. De bedoeling is natuurlijk zelf de beschikking te krijgen over de olievelden en daartoe diende de z.g. slechte materiee- le positie der arbeiders als voorwend sel. Want zij, die op de Engelsche en Amerikaansche ondernemingen werken, behooren stellig tot de best betaalde werk nemers en men verneemt ook, dat zij beter worden betaald dan de arbeiders, die in gelijke functie bij de door den Mexicaan- schen staat geleide ondernemingen werk zaam zijn. Nu heeft de Mexicaansche regee ring, welke zeer links staat, op internatio naal gebied den laatsten tijd al vele malen blijk gegeven van een mentalitei, welke men noch in West-Europa, noch in de Ver- eenigde Staten terugvindt. Men moet zich dus niet al te zeer er over verwonderen, dat de oeconomische grondslagen van dit plan allerminst stevig gefundeerd lijken. Maar verbazingwekkend is wel, dat de grootste belangstelling voor deze onteige ning aan den dag wordt gelegd door. Japan. Japan heeft zelf geen olie, welke het toch voor zjjn leger en vloot in groote hoeveelheden noodig heeft. Het zou nu zeer gebaat zijn met een olie-leverancier, wel ke niet onder de controle van Amerika en Engeland staat De wegen der petroleum zijn wonder baar! Uit het katholieke kamp MORGEN DE DAG DER BESLISSINGEN IN DIVERSE AFDEELINGEN V.V.P.—Blauw Zwart de clou van het seizoen In 2 B Morgen kan het een belangrijke dag worden voor den IVCB, want naar het zich laat aanzien vallen er diverse beslis singen. Voor de bezetting van de laatste plaats in de le klasse van West II brengt de dag van morgen nog geen beslissing, want al wint Graaf Willem van TYBB en verliest Onze Gezellen van HBC, dan zal de Haar- lemsche club het punten-aantal der Hage naars nog kunnen halen. Daarmee willen we echter allerminst zeggen, dat de uit slagen zullen zijn als hierboven veronder steld. ExcelsiorDHL en LeonidasSantpoort zijn van geen belang meer. In de 2e klasse gaat als laatste wedstrijd WEDSSH. Verandering in de volgorde brengt de uitslag echter niet. De strijd om het kampioenschap der 2e klasse B moet morgen beslist worden. Hoe de uitslag van de wedstrijd WP-Blauw Zwart ook zal zijn, hij beteekent in twee gevallen het kampioenschap voor WP. Winnen de Hagenaars of spelen zij gelijk, dan kunnen zij de kampioensvlag hijschen, alleen wanneer Blauw Zwart wint betee kent dit voor de Wassenaarsche club het kampioenschap. De stand tusschen beide clubs is: WP 15 12 2 1 65—30 26 BI. Zwart 15 12 1 2 51—20 25 De doelcijfers van Blauw Zwart zijn iets beter dan van de Hagenaars. De ver houding is n.l. 2.432.17 gemiddeld per wedstrijd in het voordeel der Wassenaar- ders. Van veel invloed zal dit verschil echter niet zijn, zoodat we kunnen zeg gen, dat VVP de beste kansen heeft. VVL ontvangt VEP uit Woerden. Een overwinning der Voorschotenaren betee kent voor hen, dat zij zoo goed als buiten gevaar zijn. OliveoDONK is 'n moeilijke opgaaf voor de club in Pijnacker. Alleen uiterste krachtsinspanning kan haar voordeel bren gen, temeer omdat DONK niets te winnen of te verliezen heeft. Van de overige afdeelingen in het kort het volgende: Volendam ontvangt EMM en kan door een overwinning de kampioensvlag hij schen. In Zuid I heeft WH het kampioenschap voor het grijpen waarvoor van de Sitt. Boys gewonnen moet worden In Zuid n is de kans voor Brabantia gunstig. Wanneer in Vendo van de Venlo- sche Boys wordt gewonnen is Brabantia kampioen. De beslissing voor de laatste plaats blijft hier nog uit omdat noch voor Eendracht noch voor Dongen een wedstrijd is vastgesteld. In het Oosten is slechts één wedstrijd vastgesteld, n.l. WGLobitsche Boys. Een nederlaag van de thuisclug beteekent voor hen degradatiewedstrijden. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlglngen Docos: Voor de senioren zijn twee vriend schappelijke wedstrijden vastgesteld. Docos I speelt uit tegen K.R.V.C. I te Rijswijk, kampioen 2e klasse Zuid. Vertrek per auto 1.15 uur Gezellenihuis. Docos IV speelt thuis tegen V.C.H. II, aanvang 12.30 uur. Afd. Junioren. Docosa vertrekt om 12 uur vanaf de Zijlpoort naar D.O.S.a in Boelofarendsveen. De a-jun. hebben nog maar 1 puntje noodig voor den kampioens titel, maar moeten hun tegenpartij toch riet onedrschatten, al'hiewel Docos a wel kan winnen. A-jun. laat deze kampioens wedstrijd een van de mooiste wedstr'/'en wezen. De b-jun. spelen vriendschappelijk tegen Teylingen a en zal zeker wel alle zeilen bij moeten zetten om eenig succes te behalen. Aanvang 4.15 uur. Vertrek Station 3.15 uur. Docos c speelt haar laatsten comp.-wed- strijd tegen Foreholte a. Boys, alhoewel de comp. stand voor Docos c niet meer ver andert, zal het aan spanning toch niet ont breken. De d-boys ontvangen te 2 uur de Lisse b- boys en zullen zeker beter hun best moeten doen dan den vorigen keer, want uit werd verloren met knalcijfers. Hoe zal nu de eindstand wezen d-jun.? Het e-elftal speelt weer tegen Teylingen b en als de regen geen spelbreker is, zoo als den vorigen keer, zal die wedstrijd wel uitgespeeld worden. Aanvang 12.30 uur. De f-jun. gaan naar Noord wijk en moeten spelen tegen S.J.C.S. Wij zullen hopen, dat deze jun. gelijkwaardig zijn en het uiten in doelpunten. B-boys is dit jullie eerste kans? Al is 't maar 1 puntje. Jun. denkt om de Missie!en vergeet die onnoozele cent niet. Teylingen: Morgen speelt om 2.30 uur Teylingen n een competitiewedstrijd tegen v. Nispen n op Sporthof. Teylingen II ontvangt DOS in om 12.30 uur voor een vriendschappelijken wedstrijd Teylingen I heeft rust. Het jun. elftal a ontvangt om 4.15 uur Docos b; vriendschappelijk; b gaat bij Do cos e op bezoek, aanvang 12.30 uur; c. gaat bij Meerburg a op bezoek, aanvang 12.30 u. VAN DE DHVB-VELDEN Hier weinig beslissingen te wachten De afwerking van het DHVB-programma laat veel te wenschen over. Zeer weinig wedstrijden zijn de laatste weken gespeeld en ook voor morgen zijn niet veel ontmoe tingen vastgesteld. In de le klasse B afd. Centrum is DEK BSM van geen belang meer, nu de Ben- nebroekers het kampioenschap reeds bin nen hebben. Van meer belang is v. NispenNVC, op nieuw vastgesteld. Voor de Noordwijker- houters en in verband daarmede voor Vogelenzang en Docos hangt van dezen wedstrijd veel af. Een overwinning van NVC kan echter voor haar weer veel goed maken. De res. le klasse B brengt morgen geen beslissingen, want Lisse II speelt niet en de strijd om de laatste plaats duurt nog wel even. DOS II gaat op bezoek bij de DOSS-re- serven oin Amsterdam. De punten zullen wel mee gaan naar de Veen. De belangstelling en spanning in de 2e klasse B is na het behalen van het kam pioenschap door Meerburg als geweken te beschouwen. En wijl SNA wel niet meer zal uitkomen, is er geen gevaar voor de laatste plaats. Ondanks dat alles zullen er toch interes sante wedstrijden te zien zijn, want elke vereeniging blijft vechten voor een goe de plaats op de ranglijst. Dit zal dunkt ons vooral het geval zijn bij KRVFore holte, omdat een zege der Voorhouters hen op gelijken voet brengt met de Katwijkers. Meerburg zal haar naam van afdeelings- kampioen alle eer aan willen doen, zoodat St. Bernardus het niet gemakkelijk zad hebben. Steeds Hooger ontvangt Concordia, doch heeft o.i. weinig kans tegen de Hillegom- mers. In de 3e klasse B slechts één wedstrijd n.L VCHODI. Van de club in Hoogmade zelfs van de DEC-reserven heeft verloren hebben zij tegen de a.s. kampioene ODI ze ker niet veel kans. DOS IV krijgt voor de res. 3e klasse D bezoek van Noc. Boys n, die beide punten wel naar Nieuwveen zullen meenemen. In de res. 4e klasse F. zijn drie wed strijden vastgesteld. De belangrijkste daarvan is Teijlingen IIIv. Nispen II, omdat de Zilkers nog steeds niet voldoende punten hebben voor het kampioenschap. Een overwinning op de Sassenheimers lijkt ons echter wel het meest waarschijnlijk. Foreholte II kan van SMC II winnen en Vogelenzang IIMeerburg II is van belang voor de laatste plaats. In de Zuidelijk afdeeling speelt AW haar laatsten wedstrijd en ontvangt thuis Westlandia. 't Is te hopen, dat de Dam- bewoners de competitie met een zege be sluiten, dan is het eindresultaat toch goed. De kampioen St. Lodewijk zal zich wel handhaven op Rava, een gelijk spel of 'n overwinning van SGV of GDS brengt haar vrijwel in veilige haven, want Vlaardingen blijft heel wat punten achter. PFC-RCD is van geen belang meer. In de res. le klasse A kan de beslissing voor het kampioenschap nog niet vallen, want DHL zoowel als Excelsior II heb ben rust en van den uitslag DONK IIG DA II zal afhangen of de Gouwenaars htm kansje zullen behouden. Blauw Zwart II gaat in Rotterdam op bezoek bij de Spartaan-reserven. 't Wordt hoog tijd, dat de Wassenaarders weer eens wat punten verzamelen Junioren-Competitie. Afd. A: DOS a—Docos a, 1.10 uur, H. v. Veelen; Lisse aSt. Bernardus a, 1 uur, L. v. d. Mey. Afd. B: Docos cForeholte a, 2 uur, W. Bank; WL aWL b, 1 uur, M. v. d. Berg. Afd. C: Meerburg aTeylingen c, 12.30 uur, J. Hoogduin; SJC cDocos f, 1 uur, Nic. Caspers; Docos eTelingen b, 12.30 uur, Nic. v. d. Klugt; DOS bLisse c, 12 uur, G. Bouwmeester; Docos dLisse b, 2 uur, Nic. v. d. Klugt. Meerburg: Morgen is het wederom een drukke dag voor Meerburg. Meerburg I ontvangt op eigen terrein de naaste buren St. Bernardus van Hazerswoude om 2.30 uur. Dit belooft wederom een spannenden wedstrijd te worden, want St. Bernardus zal zich niet onbetuigd laten en zal zijn best doen om de kampioensploeg te klop pen. Dus supporters, komt allen Zondag een kijkje nemen op 't Meerburg terrein en moedigt de jongens flink aan. Het 2de elftal heeft een rustdag. Het derde gaat een bezoek brengen aan Vogelenzang H. De reis wordt per bus ge maakt. De tijd van vertrek wordt op de convocatie bekend gemaakt. De junioren ontvangen op eigen terrein om 12.30 Teylingen c uit Sassenheim. Lisse: Het programma voor morgen is: LisseDos, kampioen 2e klas IVCB. Lisse heeft voor morgen beslag kunnen leggen op het kampioenselftal van Dos. De wedstrijd vangt om half 3 aan, waaraan vooraf gaat een huldiging van Dos. Lisse komt uit met een verjongde ploeg, en daarom is het van het Lisse-bestuur goed gezien om dit elftal tegen een sterke ploeg te laten uitkomen. Wel wonderlijk is het gegaan met Lisse in de afgeloopen compe- tite. De eerste negen wedstrijden werden alle gewonnen, waaronder de uitwedstrij den tegen Dos en OIV en de laatste ne gen werden alle verloren. Wie weet waar dit aan ligt? Doch morgen zal Lisse met haar verjongde ploeg laten zien, dat Lisse nog een der sterkste ploegen uit de 2e klasse is. Moge er in dit elftal zooveel spi rit zitten, dat na een geheelen zomer trai nen in de a.s. competitie het kampioen schap mag behaald worden. Dit zou voor het 2e elftal ook aangenamer wezen, dan konden die ook eens promoveeren? Dus verwachten wij as. Zondag een record aantal supporters om dit elftal aan te moe digen. en we hopen, dat dit elftal zich met zooveel enthousiasme in den strijd zal wer- pe, dat het Dos zal weerstaan; mocht het anders wezen, dan hopen we toch een fai- ren sportieven strijd te aanschouwen. DOS: Het competitie-program wordt voor onze ploegen steeds kleiner, alleen Dos IV kan nog enkele weken in actie blijven, en wij hopen: met succes! Dos I wacht op de promotie-wedstrijden en speelt nu morgen een vriendschappelij ken wedstrijd tegen Lisse aldaar; vertrek 1.30 uur. Dos n speelt haar laatsten strijd in Am sterdam tegen Doss n naar naamgenoote; vertrek 1 uur. Dos III gaat om 11.15 naar Teylingen II om daar te 12.30 uur 't veld te betreden voor een vriendschappelijke match. Dos IV komt om 2.30 uur op 't Veen- sche sportterrein uit tegen een kampioens- candidaat n.L Nic. Boys II. Jongens, doet extra je best. De Dos-toekomst heeft 'n paar mooie thuiswedstrijden: Om 12 uur speelt Dos b Lisse c en om 1.10 de kampioen Docos a tegen Dos a. Nu niet zooals de vorige keer; maar de rollen eens omdraaien. SMC: Morgen krijgt het tweede bezoek van Foreholte II. Alhoewel Foreholte er goed voor staat geven wij onze jongens veel kans op de overwinning, wanneer zij tenminste alles op alles zetten. Dus jon gens oppassen hoor een probeert de eer van SMC hoog te houden, dan zal het ze ker een spannenden wedstrijd worden. Tevens raden wij onzen leden aan er nieuwe leden bij te .winnen, want er wordt hard gewerkt door het bestuur met het organiseeren van „nederlaag-wedstrijden". Dat dit een prikkel moge worden voor hen, die van ons heengegaan zijn, om zich we derom bij ons te komen aanmelden en voor de overigen een aansporing trouw te blij ven aan SMC is aller wensch. Foreholte: Foreholte a speelt morgen den laatsten competite-wedstrijd tegen Docos c te Leiden. Aanvang 2 uur. Leider W. Heuzen. Vertrek per fiets 1 uur vanaf Pa rochiehuis. Jongens, dit is een zware ont moeting, doch probeert de competitie goed te sluiten! Foreholte II bindt thuis den strijd aan tegen SMC II. Aanvang 2.30 uur. De uit wedstrijd tegen de Warmonders werd met 10 verloren, maar nu eens andersom! De belangrijkste ontmoeting van den dag is ongetwijfeld in Katwijk KRVForehol te. Nu mag het waar zijn, dat beiden geen kampioens-candidaten meer zijn, maar zij willen toch de hoogst mogelijke plaats in hun afdeeling bezetten. We hopen van beide kanten een fairen kamp. Foreholte, stelt uw aanhang niet teleur! Vertrek per fiets vanaf Parochiehuis 1.30 uur. (Leider C. Heuzen)). St. Bernardus: Voor morgen zijn ander maal drie wedstrijden vastgesteld. Het pro gramma luidt als volgt: St. Bernardus I moet op bezoek bij den kampioen der af deeling Meerburg I. Dit zal voor onze jon gens een zware wedstrijd worden, want hoewel de thuiswedstrijd werd gewonnen met 10, zal het nu zeker een nederlaag worden, daar dit kampioenselftal over zeer goede schutters beschikt. St. Bernardus II ontvangt te 2.30 uur thuis bezoek van Esto II uit Bodegraven en tot slot moeten de junioren op bezoek te Lisse, alwaar zij te 1 uur tenstrijde moe ten trekken tegen Lisse-jun. Nic. Boys: Voor Nic. Boys staat er voor morgen maar een wedstrijd op het program. Nic. Boys II gaat naar Roelof ar ends veen om D.O.S. IV te bekampen. Aanvang 12.30 uur. OJ)JL: Morgen speelt O.D.l. uit tegen V.C.H. I; aanvang half drie. Volgens den aangegeven stand, zijn jullie bij gelijk spel ci wanneer je wint kampioen. O.D.I. II en de junioren hebben rust en kunnen dus 't eerste aanmoedigen, 't Zal wel een zware wedstrijd zijn. WL.: Morgen krijgt het 1ste zijn laat sten competitewedstrijd. VEP komt op be zoek, die momenteel een goede plaats op de ranglijst inneemt. Dus VVL, jullie we ten wat je te wachten staat. Probeer de 4de plaats te behouden. Aanvang 2.30 uur. Het 2de gaat een bezoek brengen aan het Zuiderpark om daar Rava II te ont moeten. Laten we hopen, dat het weer nu geen spelbreker zal zijn en jullie de zaken serieuser aanpakken dan voorheen. Ver trek per bus 1.30 uur. Het 3de krijgt thuis bezoek van Quick Step. Uit werd er met dikke cijfers ver leren, maar nu jullie je eigen danig her steld hebben gelooven wij, dat de puntjes nu thuis blijven. Aanvang 12.30 uur. Ver trek per fiets 11.15 uur. Het 4de gaat naar het Hoornpark om daar GDS te ontmoeten. Jongens probeert het nu eens tot een overwinning te bren gen; het is onnoodig nu te verliezen. Ver trek per fiets. Het a en b elftal spelen ook hun laatsten thuiswedstrijd. Jongens, toont nu eens wie het sterkst van jullie is. Aanvang 1 uur. Van Nispen: Het eerste elftal speelt om half drie thuis haar laatste competitiewed strijd en wel tegen N.V.C. I. Voor Van Nis pen is er niets meer te winnen of te ver liezen, hetgeen echter niet met N.V.C. het geval is, zoodat het nog een aardige kamp kan worden, mede doordat de thuisclub nog een appeltje te schillen heeft met N.V.C. voor de nederlaag te Noordwijkerhout ge leden. Van Nispen zal echter met een in valler verschijnen voor v. d. Drift, waar voor Van Haaster mee zal spelen. Het tweede gaat op bezoek bij Teylingen 3, aanvang 2.30 uur. Denk er om jongens, de kampioensvlag ligt al klaar, dus ver speelt de kansen nu niet. Jac. de Groot speelt mee voor Romijn. De Junioren spelen om half één Vhuv* tegen H.B.C. voor de nacompetitie.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13