De Nederlandsche hockey-ers in actie. MAAf.'DAG 21 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 De heeren winnen met 3-2 van België De dames verliezen met 2-1 van Duitschlaiid. EMMA—O. V. S. Z—l. In een uiterst spannenden wedstrijd is bet aan Emma gelukt U. V. S. een kleine nederlaag toe te brengen en waarmede zij het kampioenschcvan haar afdeeling be haalde. 't Is opmerkelijk, dat bij beslissen de wedstrijden bijna nooit gesproken kan worden van een mooien strijd,, daarente gen kenmerken deze wedstrijden zich door een spannend verloop. Ook deze middag leverde ons het bewijs dat de zenuwen een groote rol speelde bij de spelers van de thuisclub en zij wisten sporadisch hun spel tot een behoorlijk niveau te brengen. Wij weten echter niet of deze ploeg, nu de spanning geweken is, een goed figuur in de komende promotiewedstrijden kan ma ken. U. V. S. heeft kranig partij gegeven en tot een kwartier na de rust was de stand nog dubbel blank en slechts door een straf schop, een handsgeval van Delfos o.i. te zwaar gestraft, wisten de 6astheeren de lei ding te nemen. Het U. V. S.-elftal speelde een behoorlijken wedstrijd, waarvan ver dediging en middenlinie zelfs voortreffe lijk speelde, echter de voorhoede liet te wenschen over. Wanneer deze linie op dreef was geweest, wij gelooven niet dat Emma de kampioensvlag had kunnen hijschen. U. V. S. stelde zich op met een invaller voor Kramp, terwijl Emma volledig was. U. V. S. zit direct voor het Emma-doel maar het slechte plaatsen is oorzaak dat de verdediging der thuisclub steeds kan in grijpen. Het spel van Emma is te peuterig om succes te hebben en de U. V. S.-verde- diging heeft geen al te moeilijke taak deze aanvallen te onderbreken. Geleidelijk wordt Emma sterker en betrekt nu ook de vleugelspelers in het spel. Maar de vrije ballen die dezen krijgen toegespeeld, wor den achter of heel slecht geplaatst U. V. S. zit echter niet stil en bij een goede aan val krijgt Fasel een opgelegde kans die door te lang talmen te loor gaat. De bin- nenspslers van U. V. S. werken wel hard maar het plaatsen naar een speler is te zacht of te slecht. Zondei dat beide voor hoeden er in kunnen slagen het net te vin den breekt de rust aan. Na de rust zitten de gastheeren direct voor het U. V. S.-doel en weet de links buiten een schitterend schot te lossen, die Onderwater subliem stopt. Bij U. V. S. is Piatteel linksbuiten gaan spelen en van Leeuwen midvoor. Het vlot nu ineens be ter in de voorhoede maar de Emma-verde- diging geeft geen krimp. Emma wordt mei het verstrijken van den tijd zenuwachtiger hetgeen hun spel niet ten goede komt. Wan?, neer en dan na een kwartier spelens bij een Emma-aanval Delfos hands "maakt weet te thuisclub door haar achterspeler de leiding te nemen. Dolgelukkig zijn de Emm a-spelers met deze voorsprong en di rect trekken zij hun spelers in de verdedi ging terug. U. V. S. is nu meer in den aan val ofschoon de uitvallen der thuisclub niet van gevaar zijn ontbloot. Uit een corner weet de midhalf van Emma op gelukkige wijze met een kopbal de vorsprong te ver- grooten. De U. V. S.-voorhoede vecht voor een tegenpunt en even voor tijd gelukt dit haar door toedoen van v. Leeuwen uit een strafschop, wegens hands. Direct hierna kondigt de scheidsrechter het einde aan. Spelers gaan de hoogte in, kransen, bloe men enz. worden aangedragen. Het is een en al enthousiasme over het behaalde kam pioenschap. De heer Bosboom biedt een bloemenmand aan namens U. V. S. De heer Burgwal spreekt namens den K. N. V. B. en heeft naast waardeerende woorden de thuisclub ook woorden van oprechte hulde aan het adres van de U.V.S.-spelers voor hun zeker sportief gedrag. Ook van Emma zyde wordt hierop de aandacht gevestigd, vooral daar in den loop van den week het praatje de ronde deed dat U.V.S. wel zou laten winnen. Wij hadden dit niet op prijs gesteld, verklaarden zoowel de Be schermheer Van Emma als de voorzitter U.V.S. en als vertegenwoordiger van de Leidsche voetbalsport maakte dezen mid dag een zeer goede beurt. BODEGRAVEN I—V.F.C. I 3—8. Het was in dezen voorlaarsten wedstrijd met Bodegraven weer het oude liedje. In het veld geenszins zwakker, doch een ab soluut machtelooze voorhoede die dé talrijke haar geboden kansen onbenut liet, terwijl ce tegenpartij met snelle open aanvallen ce verdediging der thuisclub herhaaldelijk voor moei.ijke problemen stelde en geen kans onbenut liet, om de in deze verdedi ging gemaakte fouten met evenzooveel doelpunten af te straffen. Zelfs was Bode graven voor rusi het meest aanvallend, doch het eerste half uur was het spel der vaar- waartsen zoo onsamenhangend, dat zich siechts weinig scoringskansen voordeden en deze weinige kansen werden doorloo pend hopeloos verknoeid. Een blunder van den Bodegravendoelman, die een kalm schot tusschen zijn bsenen door liet gaan, ■rezorgde de gasten de leiding, die kort hierop uit een corner de voorsprong tot 20 verhoogden. Dan komt Bodegraven er even goed in en twee afgemeten voorzetten van de Jong worden door Beider en Jongeneel benut en de stand is gelijk (22). Na de hervatting neemt Bodegraven 3poedig de leiding, als wederom uit een voorzet van óe Jong Beider keurig scoort. Doch dan is het met Bodegraven totaal afgeloopen. De voorhoede gaat er weer lustig op los knoei en en de verdediging krijgt het zoo zwaar te verduren, dat er geen houden meer aan is. Snelle open aanvallen worden op het Bodegravendoel ondernomen, de verdedi ging wordt herhaaldelijk uit haar verband gerukt en nadat eerst de gelijkmaker is ge scoord, weten de gasten op regelmatige wijze de score tot 8—3 op te voeren, waar tegenover de Bodegravenvoorhoede geen enkele kans weet te benutten. Het degra datie ge vaar blijft dus voor Bodegraven voortduren en het moet ons van het hart, dat Bodegraven, spelend als gistermiddag, inderdaad in deze derde klas niet thuis hoort, ja zelfs in de vierde klas een zware dobber zal hebben. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden: EERSTE KLASSE. Arsenal—Grimsby Town 5—1; Blackpool —Leeds United 5—2; Bolton Wanderers West Bromwich Albion 3—0; Brentford Liverpool 1—3; Derby County—Charlton Athletic 3—2; E verton—Middlesbrough 22 Huddersfield Town—Birmingham 2—1; Leicester City—Portsmouth 3—3; Manches ter CityPreston North End 12; Sunder land—Chelsea 1—1; Wo'verhamplon Wan derers—Stok e City 2—2. gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. Arsenal 33 17 7 9 65—38 41 Wolverhampton 31 16 8 7 51—36 40 Pr. North End 34 13 14 7 55—39 40 Middlesbrough 32 16 6 10 61—50 38 Bolton Wand. 33 12 13 8 53—44 37 Charlt. Athletic 31 13 10 8 49—35 36 Erentford 34 14 8 12 53—48 36 Leeds United 33 11 13 9 53—55 35 Sunderland 33 11 13 9 45—49 35 Derby County 33 12 9 12 58—70 33 Leicester City 34 11 10 13 46—54 32 Stoke City 33 11 9 13 49—47 31 Blackpool 34 12 7 15 48—53 31 Chelsea 32 10 10 12 52-55 30 W. Bro-mw. Alb. 32 11 7 14 54—58 29 Liverpool 32 10 9 13 49—56 29 Huddersf. Town 33 12 5 16 41—56 29 Everton 33 12 4 17 58—61 23 Birmingham 32 6 16 10 40—45 23 Grimsby Town 33 8 12 13 41—54 28 Manch. City 32 10 7 15 58—61 27 Portsmouth 33 8 11 14 47—60 27 TWEEDE KLASSE. Aston Villa Bury 2—1; Blackburn Rovers —Luton Town 2—2; BradfordCoventry City 01; ChesterfieldSheffield United 1—0; Fulham— Stockport County 2—0; Nor wich City—Burnley 1—0; Plymouth Argyle —Manchester United 11; Sheffieldf Wed- resday—Barnsley 0—1; Southampton- Newcastle United 10; Swansea Town Tottenham Hotspur 32; West Ham Uni tedNottingham Forest 21. DUITSCHLAND—HONGARIJE 1—1. Teleurstellend spel van de Duitsche ploeg. Ten aanschouwe van 50.000 belangstel lenden en onder begunstiging van heerlijk lenteweer is gistermidag te Neurenberg de wedstrijd DuitschlandHongarije gespeeld, welke in een 11 gelijk spel is geëindigd. Bij het ingaan van de tweede helft stonden de Duitschers met 10 voor. Evenals eenige weken geleden, toen het Duitsche elftal te Keulen tegen Zwitser land 1—1 gelijk speelde, konden de gasthee ren tegen Hongarije eveneens niet verder dan 11 brengen. En dat was, gezien het spel van de Duitschers, geenszins verwon derlijk. Het is waar, krachten ale Szepan, Janes, Kupfer en Gsllesch ontbraken op het ap pèl, maar dit had in zooverre ook zijn nut, dat men nu kon constateeren, dat de re- serven van Duitschland eigenlijk nog niet rijp zijn voor een waardige vervanging van bovengenoemde beproefde krachten. Daar bij dient men rekening te houden met den korten trjd, welke ons nog van de wereld kampioenschappen scheidt en bovendien met het feit, dat Duitschland tot een der „geplaatste" landen behoort. Het begin van den wedstrijd was rom melig. Geleidelijk kwamen beide ploegen er wat beter in, langzaam maar zeker kre gen de Hongaren een licht overwicht, dat handenvol werk bracht aan de Duitsche verdediging, waar Jakob vaak met moeite kon redden. Ook de Duitsche voorhoede kreeg eenige kansen, maar deze werden niet benut. Na een half uur gaf Fath goed voor naar Siffling, deze liet den bal echter loopen en dekte meteen doelman Hada af, zoodat Kuzorra ongehinderd in doel kon koppen (10). De Duitschte ploeg scheen toen meer moed te krijgen, speelde opeens veel beter, maar de vele kansen werden alle om zeep gebracht. Onmiddellijk na de rust waren de Hon garen sterker en met succes: na vier mi nuten reeds maakte linksbinnen Toldi zich uit een kluwen van spelers onverwachts vrij en gaf Jakob geen kans (11). De gasten namen het spel toen in han den, maar dank zij Münzenberg en Jakob slaagden zij er niet in, doelpunten te ma ken, al scheelde het dikwijls maar heel weinig. Scheidsrechter Langenus leidde ook de zen, zijn zestigsten landenwedstrijd, op voortreffelijke wijze, al dient gezegd te worden, dat zijn taak gemakkelijk was. SCHERMEN KON. NED. AMATEUR SCHERMBOND. Algemeene vergadering. De Kon. Ned. Amateur Schermbond hield Zaterdag zijn jaarlijksche algemeene verga dering in hotel „Hof van Holland" te Den Haag, onder leiding van zijn voorzitter, luit.-generaal G. A. Scheffer. Het bestuursvoorstel tot uitbreiding van het bestuur van 7 tot 9 leden werd met op één na algemeene stemmen aangeno men. De aftredende bestuursleden, de hee ren P. Eenhoorn en J. J. Rinses, werden herkozen. In de vacatures, ontstaan door het overlijden van den heer J. L. Gude en door de uitbreiding van het bestuur wer den bij acclamatie gekozen resp. kapitein mr. J. D. Schepers (Kon. Officiers Scherm bond), dr. J. van Lieshout (Zuidelijke Ama teur S. B.) en N. M. van Vliet (La Spada, Amsterdam). Wat deelneming aan de wereldkampioen schappen 1938 te Pysztiona (Tsjecho-Slo- wakije) betreft, hiervoor, zoo deelde de voorzitter mede, kan de K. N. A. S. B. geen gelden beschikbaar stellen. Wanneer indi- didueele schermers op eigen kosten willen gaan, zal de bond dit goedkeuren, Indien die schermers in een équipe zouden zijn geko zen, wanneer de K. N. A. S. B. wél scher mers zou uitzenden. Bij de bespreking van het bestuursbeleid In het olympisch stadion te Amster dam, heeft hst Nederlandsch hockey- elftal een kleine, maar volkomen ver diende 3—2 overwinning op België behaald, na een wedstrijd, waarin het peil tot geen hoogte kon worden op gevoerd. Zoo werd de traditie der laatste jaren, dat Nederland slechts met een oneven doelpunt van de Bel gen kan winnen, dezen middag be stendigd. België is altijd een moeilijke tegenstan der voor het Nederlandsch elftal geweest. Het spel, dat onze Zuiderburen demon- 8treeren, ligt de oranjeploeg niet. Het is destructief, zeer defensief geriënteerd, terwijl onze tegenstanders kwistig met het gevreesde wapen „enthousiasme" waren. Niettemin was er toch van een duide lijke meerderheid van het oranjeteam sprake en de stand werd geleidelijk tot 30 opgevoerd. Toen deed onze verdedi ging het even te kalmpjes aan en Del- vaux zorgde voor twee tegenpunten. Zoo kwam er tegen het einde nog even de spanning in. Over het vertoonde spel kan men even wel, ondanks deze zege, geenszins tevre den zijn. In alle opzichten ontbrak er veel aan. Zeer slecht was het plaatsen verzorgd. De meeste spelers sloegen den bal, indien zij deze bemachtigd hadden, maar weg, zonder even uit te kijken, waar het best naar toe kon worden ge slagen. Geen wonder, dat in vele geval len de bal bij den tegenstander terecht kwam. Niet alleen, dat er slecht geplaatst werd, er werd ook te hard geslagen. Waar men met een rustig tikje veel meer had kunnen bereiken, werd de bal maar zoo hard mogelijk geraakt, waardoor degene, voor wien de bal bestemd was, er ge woonlijk niet bij kon. Een zwak punt in ons elftal was de middenlinie. Berghuis die het voor de rust nog wel aardig deed, bleek in de tweede helft volkomen uitge speeld te zijn. Herhaaldelijk werd hij door de snelle Belgen gepasseerd. Van der Veen mocht zich in verdedigend opzicht ver dienstelijk geweerd hebben, in zijn lei dende taak schoot hij sterk tekort, waar door de vleugel Essercaviet weinig goe de ballen kreeg aangegeven. Wat men kreeg kwam gewoonlijk van de Neder landsche achterhoede. Door het zeer ma tige spel van onze middenlinie de Loo- per was nog de beste van het drietal was het verband in onze ploeg, zoo vele jaren een sterk wapen van het oranje elftal, soms volkomen zoek. Daardoor maakte het spel een rommeligen indruK en het aantal momenten, dat er werkelijk fraai hockey gespeeld werd, was miniem. 'n Vijfduizend toeschouwers hebben de ontmoeting bijgewoond. Na acht minuten maakte Esser den bal schitterend vrij en uit zijn pass kogelde de Roos onhoudbaar in. 10. Nederland was iets sterker in het veld, doch de afwerking der aanvallen liet veel te wenschen over. Na een strafcorner red ds Endele schitterend, op de doellijn staande, toen de Roos keihard inschoot. De goede passes van Caviet naar Esser trokken de aandacht, doch binnen den strafcirkel gekomen wilde het maar niet lukken. De rust kwam met een 10 voor sprong voor Nedreland. In de tweede helft was België aanvan kelijk iets sterker, doch Nederland nam weldra het initiatief over en na vijf mi nuten wist Sparen berg uit een voorzet van Gunning het tweede doelpunt te ma ken. Het peil, dat toch al niet hoog was. zakte na dit doelpunt nog meer. Boven dien grepen de scheidsrechters zoo veel vuldig in, vaak voor futiliteiten, dat slechts zelden van goed hockey spiake was. Slor dig plaatsen was aan de orde van den dag. ondoordacht spel overheerschte. Toen de Roos na een algemeenenaanval het derde doelpunt voor Nederland had gemaakt, vreesden velen een debacle voor de Bel gen. Doch deze speelden onverstoord, met groot enthousiasme en een onuitputtelijk uithoudingsvermogen door. Enkele cor ners op het Nederlandsche doel werden genomen, doch deze brachten geen resul taat. Een tien minuten voor het einde kwam Anjema bij een algemeenen aanval uit zijn doel, een verwarde situatie van 't aanvalsquintet was, wat aan de onzeker heid een einde maakte. Dit gaf België moed, men bleef met het zelfde enthou- siasm doorspelen, terwijl het Nederland sche elftal daar weinig goeds tegenover kon stellen. Enkele minuten voor het einde greep onze achterhoede bij een Belgischen aanval zoo nonchalant in, dat Delvaux in de gelegenheid werd gesteld den achter stand tot 32 te verkleinen. Niet lang daarna kwam heteinde. De stand van de wedstrijdenserie tegen België luidt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Nederland 23 16 5 2 45—19 37 België 23 2 5 16 19—45 r betreurde een der afgevaardigden, dat er bij de Europeesche kampioenschappen te Parijs geen official aanwezig was, waar door de voorbereiding te wenschen over liet. Wat de kwestie ten aanzien van de offi cieren en onderofficieren betreft die niet tegen elkaar in wedstrijden mogen uitko men deelde de voorzitter mede, dat het hier een order van den commandant van het veldleger betrof. Bij den verleden jaar benoemden commandant heeft de voorzit ter de kwestie .ei sprake gebracht en deze heeft medegedeeld, dat de zaak in overwe ging zal worden genomen. Meer kan op het oogenblik niet worden gedaan. Onder groote belangstelling is gister morgen op het prachtige terrein van da Gooische hockey club de landen wedstrijd gespeeld tusschen de dames- ploegen van Nederland en Duitsch land, welke in een 21 overwinning der Duitsche dames eindigde. Direct na de bully trok de Duitsche ploeg ten aanval, daarbij prachtig ge steund door de middenlinie, waarbij voor al de stickvastheid en het breken van vij andelijke aanvallen door de linkshalf Lohse vermelding verdient. Na een eenigs- zins zenuwachtig begin kwamen de Ne derlandsche dames er echter langzamer hand beter in, en het was aan de prima verdediging der gasten te danken, dat doelpunten uitbleven. Aan de andere zij de liepen de Duitsche dames echter steeds in den buitenspelval, die nauwgezet door de dames Roos en Rollin Couquerque opengezet werd. Steeds kwam de Neder landsche voorhoede weer voor het Duit- scho doel terug, en nadat de Duitsche doslverdedigster slechts met de g_ootste moeite een doelpunt had kunnen voorko men, wist Nederland uit. een strafcorner met een fraai schot van mejuffrouw van Bueren de leiding te nemen. De teleur stelling in het Nederlandsche kamp was echter groot, toen nog geen minuut voor de pauze de gelijkmaker kwam. Toen mejuffrouw Keiler alleen voor de Nederlandsche doelverdedigster kwam te staan, wist deze door tijdig uitloopen een doelpunt te voorkomen. De bal kwam via een andere speelster bij mejuffrouw Klein, de rechtsbuiten, die in buiten^pelpositie stond, en deze wist met een zacht schot den stand op 11 te brengen. Na de rust bleek, dat de Nederlandsche dames in de eerste helft iets te veel van haar krachten gevergd hedden. Duitsch land kwam sterk in de meerdereheid en. hoewel onze achterhoede geruimen tijd stand kon houden, gelukte het toch aan de Duitsche dames een kwartier na de hervatting door den linksbinnen Beauerle den stand op 21 te brengen. Vele Ne derlandsche aanvallen volgden nog, doch men slaagde er niet in, een gelijk spel uit den strijd te halen. De leiding was niet bijzonder goed te noemen, vooral wat betreft de Duitsche scheidsrechtster, mevrouw Haage. Vooral in de tweede helft maakte zij zich schul dig aan zeer eigenaardige, dikwijls on juiste beslissingen, waardoor de Neder landsche speelsters gioheel ontmoedigd werden. Partijdigheid was bij haar in het geheel niet uitgesloten, waardoor de wed strijd in den slechten zin des woords be- invloed werd. Prettig deed het dan ook aan, dat de Nederlandsche scheidsrechter Simmers zooveel mogelijk getracht heeft een vol komen neutrale houding in acht te ne men, waarin hij zeer goed geslaagd is. Toch mag uit deze ontmoeting de les wor den getrokken, dat het aanstellen van neutrale scheidsrechters bij landen wed strijden wenschelijk moet worden geacht. Wat het spel der Hollandsche dames be treft moet gezegd worden, dat de aanval van het nationale elftal niet veel heeft gepresteerd. Da fout school hierin, dat bij een aanval de twee binnenspeclsters veel te ver terugbleven, waardoor de taak der resteerende drie speelsters zeer zwaar, zoo niet onmogelijk werd gemaakt. Het opstellen van mejuffrouw Terwint moet als een misgreep beschouwd worden. NEDERLANSCDHE HOCKEYBOND. De uitslagen. Heeren: Internationaal: Amsterdam: Nederland— België 3—2. Kampioenschap van Nederland: Breda— Union 2—1. Dames: Internationaal: Bussum: Nederland Duitschland 1—2. WANDELSPORT GESLAAGDE WANDELMARSCHEN TE ALPHEN. Zaterdagmiddag werden te Alphen aan den Rijn op initiatief van den Zuid-Hol- landsche Wandelsportbond, afd. van de Ned. Wandelsport federatie een tweetal wandelmarschen resp. van 30 km. en 20 km. georganiseerd. De belangstelling was vrij goed er waren ongeveer 100 deelne mers met de volgende groepen: Oranje Garde, sportvereen. „Ons Genoegen" „Jan oen Trekker" en padvinders en individueele loopers. Voor beide marschen had men een mooi traject uitgekozen. De 30 k m. marsch ging via Zwammerdam—Boskoop— HazerswoudeKoudekerk—Alphen en de 20 km. naar Ter-Aar en omgeving. Dank zij hst prachtige weer heerschte onder de wandelaars een opgewekte stemming en trok men in de doortrekkende gemeenten overal veel belangstelling, waarbij de po- litieregeling overal zeer goed was. Het ge heel stond onder leiding van de heeren G. W. de Jong Alphen; J. v. d. Berg, Lei den en A. G. de Ruijter te Boskoop. In to taal was er slechts 1 uitvaller. De start en aankomst had plaats in hotel „Centraal" waar de heer de Jong bij het vertrek en terugkomst een korte toespraak hield en te vens aan de groepen een mooie plaquette en diploma's uitreikte. Hierbij ontving ook de E. H. B. O. voor haar verdienstelijke hulp en begeleiding een herinneringsme daille. Bijzonder bracht de heer de Jong tevens dank aan den exploitant van hotel „Centraal" voor het gratis beschikbaar stellen van een der zalen. Wande'aars en organisatoren zullen zeker met genoegen aan deze mooie marschen terugdenken. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland: Rig- tersbleekBlauw Wit 210; DeetosPSV 10—0 West le klas Z.-H.: DKCRozenburg 33; FluksHet Zuiden 22. 2e klas A: Fluks nRozenburg II 13; Spangen—HSV II 2—6. 3e klasse A: OlympiaanVicus Orientis 51; Gymnasiasten IIVelo 13; Achil les II—De Kweek 1—2. le klas N.-H.: Koog ZaandijkKatten burg 2—6; DTV—Luto 7—5. le klas Gelderland: Mercedes—'t Over schotje 2—3. le klas Overijsel: AchillesZwart Wit 3—0. le klas: Noord: VitesseWordt Kwiek 18; SoartaHermes 21; NICRood Zwart 51. le klas Zuid: ONA—Rood Wit 5—3. FLUKS I—T ZUIDEN I 2—2. De uitslag van dezen strijd geeft de krachtsverhouding tamelijk zuiver weer. Een mooie wedstrijd was het niet, al ont brak het vooral tegen het einde niet aan spanning. Voor rust had het spel pittiger kunnen zijn, terwijl in de tweede helft vooral tegen het eind 'het spel tamelijk ruw werd, vooral in de verdediging der gasten, waartegen scheidsrechter Minderman ech ter niet optrad. Fluks had twee invallers, waardoor de dames van 't Zuiden domi neerden. De eerste helft verliep puntloos tol vijf minuten voor rust, toen De Wolf, die al meer goede schoten had gelost, met een mooi schot de leiding aan Fluks be zorgde na zich in een mooien aanval te rebben vrijgemaakt. De Leidsche verdedi ging deed goed werk. Van der Waals on derschepte de ballen vaak heel handig. In het begin van de tweede helft had De Wolf met eenige vrije kansen achter elkaar geen geluk. Doordat de Leidsche verdediging te <.eel op den bal ging spelen, werd ze min der safe. Toch kwam eerst na twintig mi- r uten het gelijkmakende doelpunt van Popke. Na wisselen was de wijze van ver dediging tegen den nieuwen Fluksaanval zeer onsportief: vasthouden, slaan en duwen moesten helpen om doelpunten te voor komen. De scheidsrechter nam hiervan geen notitie. Toch wist Nieuwland binnen vijf minuten op keurige wijze aan Fluks de leiding te geven (21). Tien minuten voor het eind bracht mej. Goudswaard den stand weer op gelijken voet. Den resteeren- den tijd ontbrak het niet aan spanning. Jammer dat eenige malen de Fluks-aanval onderbroken moest worden door 't uitval len van een Dordtschen speler. Maar ook t Zuiden kon 't niet tot een winnend doel punt brengen, zoodat het einde kwam met gelijken stand. Fluks II Rozenburg II 13. Hoewel de Fluks-reserves weer een ne derlaag hebben geleden, hebben ze ditmaal tcch eens laten zien, dat ze op het korfbal- spel „kijk" beginnen te krijgen. Het spel van enkele jongeren, o.a. Wijsman en mej. Sluis, belooft zelfs wel wat voor de toekomst. Terwijl heel vaak 't spel van Fluks II zon- dtr samenhang was, had het ditmaal een vlot verloop en waar ook de tegenpartij aardig spel leverde, was deze tweede klas se wedstrijd het aankijken best waard. De ploegen ontliepen elkaar, vooral in 't be gin, heel weinig. De overwinning heeft Rozenbrug vooral te danken aan betere doelcapaciteiten Het begin verliep punt loos. Pas in de laatste tien minuten, toen de Leidsche verdediging teekenen van ver moeidheid begon te vertoonen, kwamen de punten: de gasten namen de leiding door mej. Nienhuis en vlak voor rust verhoog de Kool den voorsprong tot 02. In de tweede helft was Rozenbrug gevaarlijk in den aanval. Toch vond Fluks 't eerst den korf: mej. v. Iterson maakte 't eenige doel punt. Tegen 't einde van den wedstrijd be gon het Fluksspel wat te verslappen. In dit laatste kwartier maakte Rozenburg het der- ue doelpunt. En toen 't einde werd aange kondigd mochten de gasten een verdiende overwinning boeken en kon Fluks II op een vlotten wedstrijd terugzien. GYMNASTIEK UITVOERING „DONAR". De Leidsche Gymnastiekvereenlging „Donar" gaf Zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal haar 29ste uitvoering, welke goed geslaagd mag heeten. De voorzitter, de heer HerweUer, heette de aanwezigen na den opmarsch der leden, hartelijk welkom, in het bijzonder het eerelid, den heer Lokker, den comman dant der Leidsche Burgerwacht, overste Van Mens, afgevaardigde van zusterver- eenlgingen, enz. Over het afgeloopen jaar nam, aldus spr., het aantal adspiranten weer toe, doch dat der werkelijke leden liep iets terug. Voor het a s. seizoen is Donar voornemens onderlinge wedstrijden voor de leden te organiseeren, om den W. J. P. Suringar- beker. Spr. bracht dank aan de leiders, de heeren S. J. Koopman en G. J. J. Casteleln, die de vereeniging in het afgeloopen jaar weer groote verdiensten hebben bewezen, alsmede aan den heer Han Zierkzee, die als steeds de oefeningen begeleidde. Daarna ving de uitvoering aan. Afwisse lend traden adspiranten en werkende le den op en over het algemeen kunnen we zeggen, dat de oefeningen getuigen van ernstige studie. Er werd inderdaad jongeren als bij de werkende leden. Bij hoogbrug, hoogrek en springtafel kregen we heel goede dingen te aanschouwen. Veel inspanning werd voorts gevraagd en gege ven bij het bodenturnen.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 11