RIJNSTREEK Centrale Veiling van Ter Aar WOENSDAG 16 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 ALPHEN AAN DEN RIJN Verkooping. Door notaris Jhr. G. J. Stoop werd hedenmorgen verkocht de villa „Zonrondom" en een oostelijk gelegen ge deelte tuin, als bouwterrein, samen groot 14.40 A., gelegen te Ter Aar, eigendom van den heer P. Kroon. Het perceel werd toe gewezen voor de somma van 3779, aan G. Bos te Ter Aar. AARLANDERVEEN E. H. B. O. Gisterenavond werd het eindexamen afgenomen door dokter Mon- tagne uit Gouda van de 17 candidaten van den E.H.B.O.-cursus. Geslaagd zijn de da mes: M. Sanders van Schie, M. A. v. Dol- der Fet, M. Hoogeveen. C. Kempen, J. Pas- ma, H. v. d. Pijl. Heeren: Jac. v. Vliet, KI. v. d. Steeg, C. den Braber, C. A. v. d. Bijl, P. Ellens, W. C. Meijer, Adr. Walraven, Vr. Zuidam, Jac. Schuller, L. Arkestein, C. v. Egmond. Al deze cursisten zijn met lof geslaagd. In totaal zijn nu geslaagd 35 cur sisten. Door den heer C. v. d. Bijl, voorzitter der E.H.B.O.-vereeniging, werd een woord van dank gebracht aan den examinator, dokter Montagne uit Gouda, alsook aan dokter W. V. d. Wind, die tijd noch moeite heeft ont- xien voor het welslagen van dezen cursus. BOSKOOP Kon. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Nadat by verhindering van de 1ste en 2de voorzitter de heer K. Verboom, de bij eenkomst der Kon. Mij. van T. en P. ge opend was, werd overgegaan tot voorle zing van de notulen der vorige vergade ring, welke onveranderd werden goedge keurd. Hierna werd overgegaan tot bespreking van het medegebracht materiaal en kwam het eerst ter tafel een sortiment Forsythia, een flink groeiende, rijkbloeiende struik- heester welke wij thans overal in parken en tuinen met een weelde van gele bloe men op de naakte takken zien bloeien. Het eerste kwam ter sprake Forsythia intermedia, een kleinbloemige soort, ata, eerste verbetering is hieruit voortgeko men Forsythia intermed. vitalina, waaruit weer is gekomen de Forsythia intermedia sppctabilis, een zeer rijkbloeiende groot- bloemige soort, welke uitstekend geschikt is om te trekken en waarvan de afgesne den takken in den bloemenhandel zeer in trek zijn. Trouwens alle drie genoemde soorten la ten zich gemakkelijk vervroegen, wanneer iemand die in het bezit is van een Forsy thia-struik welke zich gaat ontwikkelen, eenige takken afsnijd en deze in een vaas in een verwarmd vertrek plaatst, komen deze geheel uit en zijn dan minstens een week vroeger dan de buiten bloeiende. Ook waren er nog de soorten Forsythia intermedia Fortunei en Sieboldi; deze soor ten groeien stijler de hoogte in, zijn wel flink van bloem, maar zijn niet zoo rijk bloeiend. Primula denticulata en Primula denticu- lata alba, waarvan de eerste een paars en de 2de een mooie witte bolvormige bloem- •cherm geeft waren een paar mooie vroeg- bloeiende vaste plantjes. Erica carnea Springwood is een mooie witbloemige soort, welke reeds begin Maart buiten bloeit. Corylopsis spicata en Corylopsis pauci- flora (buisbloemige) zijn een paar mooie vroegbloeiende struikheesters, waarvan de takken vol zitten met gele trosjes bloemen. Stachyuris praecox gracilis is ook een mooie vroegbl. heester, evenals Prunus conradinae, de Prunus welke het eerst bui ten bloeit met zacht rose bloemetjes is een mooie bloemheester. Het is wel opmerkelijk,' dat de meeste vro°ge struikheesters velke op het naakte hout bloeien gele bloemen hebben. Ook waren er twee vormen van Hedera helix arborescens, welke meest als bol ge kweekt worden en dan dicht bezet zijn met trossen donkere vruchten, terwijl de soort Hedera helix arborescens fructo lutea, gele bessen heeft. Bridgesia spicata is een halfklimmende heester met vleeschkleurige trosjes bloe men. Azalea Yodogawa is een mooie vToeg- bloeiende Azalea met mooie dubbelbloemi- ge paarsche bloemen, welke In het laatst van April en in Mei buiten bloeit, van deze soort bleken in Boskoop nog twee variëtei ten te bestaan welke minder goed bloeien, zoodat het zaak is uit te kijken dat men de goede soort krijgt. De heer van Hof, secretaris van de afd. had een paar foto's meegebracht van de eerste bloemententoonstelling welke op 12 Maart 1898 (dus precies 40 jaar geleden) ln de zaal van Hotel Klaassen gehouden is. Wanneer wij deze foto's vergelijken met de tentoonstellingen welke er nu gehou- ren worden, valt de vooruitgang in Boskoop op dit gebied wel ln 't oog. By de rondvraag vroeg een der leden of het niet wenschelijk zou zijn om by het eind van een vereenigingsjaar al het mede gebrachte materiaal te beschrijven, te laten vermenigvuldigen en aan de leden te ver strekken, opdat men verschillende dingen nog eens na zou kunnen lezen. Over de wenschelijkheid hiervan liepen de meeningen zeer uiteen. In de eerste plaats is dit een zeer groot werk voor den secretaris, en in de tweede plaats, zal het moeilijk zijn, om een plant of bloem waarvan men de beschrijving nog eens van na zou willen zien te vinden, daar alles door elkaar staat en bovendien de mogelijkheid bestaat, dat de betreffende plant niet behandeld is, er werd dan ook besloten dit werk niet te doen. NIEUWE-WETERING DE BRUG AANGEVAREN. Schade aanzienlijk. Gisternacht om kwart voor twaalf uur is ne Drug over de Ringvaart al hier weucroxn op ernsuge wyze aan gevaren. ungevter geiyutijdig nauer- uen uit tegenovergesielue richting een tan^booi van Ue furuna en een motoi-uoov, bestuurn door u^xi scmp- per S. uit Nieuwitoop. boe wei sca.p- pcr S. bi<j4ens net nent-signaai moest SiOpiten voer ruj toen uo^r met net gevo.g, dat de beide booten in de brug- opening met eiuanaer in botsnig kwa men. ueze was zoo hevig, nat het remmingswerk vrijwel geheel in den grond werd geboord en de brug in zijn geheel 3 cJVi. werd ontzet. De schade welke is veroorzaakt is zeer aanzien lijk. Bij een vriendschappelijke bijeenkomst, welke op 9 Maart te Aalsmeer gehouden is. deelde de Weled. heer Veendorp, Hortula- nus te Leiden, mede, dat er plannen be staan, om van planten welke geimporteerd worden uit andere landen en welke blijken handelswaarde of verbeteringen te bezit ten, deze beschikbaar te stellen aan de kweekerswereld. Dit voornemen werd door de leden ten zeerste toegejuicht. Ook werd er besloten om aan Artis te Amsterdam een bedrag van 10 te zen den, het is wel niet veel, maar de kas van de afd. laat geen grootére uitgaven toe, maar zij wil haar waardeering voor Artis toch uitspreken, omdat er reeds gedurende 50 jaar de keuringen van de Maatschappij gehouden worden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze geanimeerde bijeenkomst. Burgerwacht. Gisteravond werden in Hotel Neuf door den burgemeester Mr. E. P. Verkent aan de leden der Burgerwacht de prijzen uitgereikt van de scnietwedstry- den, georganiseerd door den kring „De Rijnstreek'. De diverse veretnigingen uit de streek ware»-, vertegenwoordigd. Onder een toepasselijk woord van felicitatie wer den aan Bodegraven en Bosxoup respectie velijk een wisselbeker en een lauwertak uitgereikt, als prijzen voor den wedstrijd corpsschieten. De heer B'oemendaal uit Bodegraven ontving een herinnerings-me- daille als prijs voor het schieten van het hoogst aantal punten, terwijl een 40-tal per sonen nog hun keuze konden doen uit een collectie luxe- en huishoudelijke artikelen, als prijs voor diverse wedstrijden. Hierna hield de heer Beuckhuizen een kort pro- pagandawoord met het oog op de gebeur tenissen in Duitschland en Oostenrijk en spoorde de aanwezigen aan paraat te zijn, nu het in een critieke tijd als deze wel eens zou kunnen voorkomen, dat groote activiteit van de Burgerwacht zou worden gevorderd. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. Groote Enkabé feestavond. Op waar lijk grootsche wijze heeft de af deeling Bos koop het 25-jarig bestaan van de Enkabé in Nederland gevierd. Dinsdagavond was het gebouw Flora, dat tot dit doel was uitgekozen, stampvol bezet met belang stellenden en deze avond mag met recht van begin tot einde een succes worden ge noemd. De heer van der Linde, voorzitter van den kring opende de bijeenkomst met een toepasselijk woord, waarna het artis- ten-variëté gezelschap Gerzee; de Enkabé Boys en het Rotterdamsche orkest op bui tengewoon gezellige wyze het pub'iek amuseerden. De heer Daan Hooykaas, con ferencier, Toto en Johnnie de komische jongleurs op den ronden kogel, Brutus, de gedresseerde zebra, die een wandeling door de zaal maakte, kortom het geheele pro gramma stond in het teeken van klateren de vreugde en daverend gelach. We wen- schen dan ook de afdeeling Boskoop geluk met dit succes en wenrchen-tevens, dat de Emtib, de as. middenstandstentoonstel ling een even groot succes mag worden. De bespreking en voorbereiding hiervan zijn reeds in zooverre gevorderd, dat bin nen enkele dagen een uitgebreider over zicht wordt gegeven. Personalia. Voor het examen machine- schrijven diploma B (minstens 120 regels per uur) slaagde Mej. J. P. Oppelaar alhier. Drankmisbruik. Werd onlangs tegen een 3-tal personen uit deze gemeente pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het niet aansluiten bij de Boskoopsche bronwater leiding, thans is weder tegen 6 personen om dien reden een vervolging ingesteld. KOUDEKERK Staatspartij. De R.-K. Kiesvereeniging te Koudekerk aan den Rijn is voornemens haar jaarvergadering te houden op Vrij dag 18 Maart des avonds t« half acht bij Lieverse. Ze hoopt en vertrouwt, dat de opkomst buitengewoon groot zal zijn, want het is voor het bestuur niet prettig als de opkomst steeds klein blijft. Ook aspirantleden en toekomstige kie zers worden uitgenoodigd ter vergadering te komen. DE KWAKEL 45 jaar priester. Op 18 Maart a.s. hoopt onze vroegere pastoor de Zeereerw. heer J. J. G. Hafkenscheidt, thans wo nend te Nijmegen Berg en Dalsche weg 275, zijn 45-jarig priesterfeest te herden ken. De Coöp. Centr. Tuinbouwveilingver. „Ter Aar en Omstreeken", G. A. hield gister avond haar zevende algemeene leden-jaar vergadering onder praesidium van den heer C. W. v. d Hoorn, Azn. Aanwezig 117 leden, de commissie van Advies en een de putatie van de Boerenleenbank „Ter Aar". De voorz. zeide in zijn openingswoord dat in het afgeloopen jaar, eenig verbetering viel op te merken, wat de veilingomzet be wijst, doch de algemeenen toestand is zoo dat verschillende tuinders het allernood zakelijkste om van te leven, nog ontberen. Ondanks dit, ziet men den man als hoofd van het gezin, met de grootste blijmoedig heid en met Gods vertrouwen al weder aan den arbeid, in de hoop dat dit jaar iets beter moge zijn. De seer. Alb. van Straaten leest de notulen. De aftredende bestuursleden: Mart. Hol- scher, Mar. Kleyn en H. Schellingerhout en het lid van de controle-commissei, Jac. Lek werden met alg. st. herkozen. Het bestuurs voorstel „herbenoeming van de commissie van Advies", verkrijgt zonder op of aan merkingen de goedkeuring. Ingevolge art. 11 der Statuten werden op voorstel van het bestuur, 62 leden uit het ledenregister ge nomen, zulks wegens beëindiging van be drijf of vertrek. Na deze afvloeiing be- bedraagt het ledental 387. Ingekomen stuk ken zijn niet aanwezig en by de mede- deelingen zegt de voorz., dat het veilings percentage voor de persoonlijke afdeeling dit jaar wederom 5 procent bedraagt, voor de Augurken, welke weer opgehaald wor den, 7 procerft. In de voorschriften van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, die de leden thuis hebben gekregen, wordt opge merkt dat er bij de Grofsorteering een maat is uitgevallen, en wel van 7 tot 10. Deze hoort er ook bij, alzoo zijn dus twee soorten grof, n.l. van 710 en* 1014. De snijboonen en Augurken zijn thans ln de Landbouw-Uitvoerwet opgenomen, waar mee bedoeld wordt dat deze producten bij export onder controle staan van het U.C.B. Indien b.v. „Stek" wordt gekocht, zal dit ook onder deze benaming naar het Buiten land gaan. Nadat de voorz. nog heeft ge wezen op de vertraging van verplaatsing emballageloods, in verband met de plan nen aangaande de nieuwe verkeerweg en het labelen van de augurkenbalen brengt de kassier-boekhouder A. Kammeraat het jaarverslag uit, waarme hij een dank baar applaus oogstte, plus een dankwoord van den voorzitter. Het Jaarverslag De kassier-boekhouder, de heer A. Kam meraat, bracht het jaarverslag uit. Men zal zich nog wel herinneren, dat ik het vorig jaar, aldus begon de secr. zijn verslag, de algemeene toestand der Tuin derij aldus schilderde: Het lijkt wel alsof de bodem van den afgrond, waarin wij zijn gegleden, bereikt is, maar wij moeten er ons op voorbereiden, dat, alhoewel wij in stijgende lijn gaan, dit tempo slechts zeer langzaam zal zijn. Hoewel ik niet gaarne aanspraak zou ma ken op eenige profetische gave ten deze, heeft de uitkomst van 1937 toch bewezen, dat de door mij geuite veronderstelling, goeddeels juist was. 1937 heeft zich ten opzichte van den tuin bouw in opwaartsche richting bewogen, en ook de omzet van onze veiling was weer stijgende. Was er in 1938 een omzetcijfer van 376.000.—1937 bracht het tot 408.000.een vooruitgang van 42.000. iets wat ons tot dankbaarheid moet stem men. Temeer moet ons dit verblijden, om dat eerst de vrees niet ongewettigd was. dat 1937 een lagere uitkomst zou geven dan het vorige jaar. Eind Juni was er nog een achterstand van ƒ2500.Nu was dit cij fer wel niet van zoo'n groote beteekenis, maar by den tegenwoordigen toestand slaat men haast angstvallig gade hoe een gaanden. Het is al net als by een zeer ernstige ziekte, elke temperatuurstijging campagne verloopt ten opzichte van voor- verontrust al direct de naastbestaanden. Voorspoedig verliep de eerste helft van de campagne niet. Immers het zeer zonarme voorjaar bevorderde de groei der gewas sen geenszins. De aanvoer van peulen en doperwten bleef beneden het middelma tig. De aanvoeren en de prijzen. De aanvoer van doperwten was zelfs van dien aard, dat de Minister een zeer groote verruiming toestond voor het oogsten van landbouwerwten voor conserveering. Een maatregel, die door ons wel niet werd toe gejuicht, maar die hier de streek niet veel nadeel heeft berokkend, omdat de oogst toen weg was. Wel was de hoeveelheid aanzienlijk beneden die van 1930 gebleven, n.l. 238 481 K.G. of 30.6 pet. De bemiddel de prijs bedroeg f 1.21 per 10 K.G. Ook de peulen waren veel minder in aan voer, 123.460 K.G. of 30 pet. De gemiddel de opbrengst ƒ1.17. De tuinboonen ver toonden eveneens een lagere aanvoer, zij brachten het tot 187.136 K.G., wat een min dering beteekent van 80.709 K.G., doorsnee- prijs 66 ets, een prijs die uitlokt tot uit breiding van deze teelt, doch waarmee men m.i. toch voorzichtig moet zyn. Bloemkool werd meer aangevoerd en wel in 1937 121.359 stuks tegen 104.945 in 1936, een ver meerdering alzoo van 16.414 stuks of vijf tien procent, gemiddelde prijs 5.0 cent. De glas-aardbeien, hoewel hier niet van groo te beteekenis, gaven aan de betrokken te lers al een zeer slechte uitkomst, een ge volg van de weersomstandigheden. G e- lukkig heeft de Regeering, na zeer lange aarzeling, hierop nog een flinke toeslag gegeven. Spinazie werd 40.267 K.G. aangevoerd, wat 11.246 K.G. minder is dan vorig jaar, evenals de postelein, die met 11.337 K.G. te rugliep en niet verder kwam dan 31.141 K.G. Bospeen ging met 13.721 stuks vooruit, en kwam tot een getal van 46.496 stuks en had een gemiddelde prys van ruim vijf cents per bos. Ook van de waschpeen werd 2723 K.G. meer aangebracht, het geheele kwantum beliep 5966 K.G. Sla daarentegen liep weer met 46.612 stuks terug en kwam niet hooger dan 470.403 stuks en haalde een middenprijs van ruim IX cent. Kom kommers werden blijkbaar heel wat minder geteeld, want hiervan werden geveild 58.980 stuks tegenover 94.217 in 1936, een teruggang van ruim 36 pet. Te verwonde ren was het dus niet, dat het eerste half jaar nog niet gelijk kwam met de omzet van het vorig jaar ter dienzelfden ttfd. Voor 20.000.aan snijboonen draaide door. Gelukkig gaf de tweede helft een betere uitkomst. We herinnerden ons nog zoo goed het rampjaar 1930 voor de snijboonen, toen tengevolge van het steengrauw de aanvoer niet meer bedroeg dan 1,798.750 en nu in 1937 steeg tot 2.357 485 K.G., een ver meerdering alzoo van 558.735 K.G. Hoewel de prijs van dit product in doorsnee maar even 70 cents bedroeg, beteekent een zoo veel ruimere aanvoer toch veel ten op zichte van het omzetcijfer. Jammer was het. dat alweer niet geconsumeerd kon worden, wat werd geproduceerd. Het doordraaien van verschillende producten vertoonde zich ook dit jaar weer op groote schaal. In 1937 is er totaal doorgedraaid voor 20.320. tegen ƒ7185.in 1936, alzoo ƒ13.135. meer. Altijd nog een droevig verschijnsel, al gewent men ook daaraan. De augurkenhandel. grof en stippel. Meer De augurken vertoonden dit jaar ople ving, zelfs werd op het einde van de cam pagne de export bepaald levendig en haal den we toen prijzen, die we de laatste ja ren niet meer gewoon waren. Hoewel de export geregeld ter markt was, werden in den eersten tijd geen hooge prijzen uitge legd. Ter veiling werden gebracht 11.290 K G. Fijn, 16.961 K.G. Fijnbasterd, 86.835 K.G. Basterd, 1.217.364 K.G. Grof, 26.226 K.G. Fijnstippel, 852.674 K.G. Stippel. To taal was er in deze soorten een grootere aanvoer dan vorige jaren, n.l. 201.372 K.G. Er was onderling in deze soorten nogal wat verschiuving. Zoo werden er belangrijke hoeveelheid A.B.C. minder geleverd, doch daarentegen veel meer Grof en Stippel. De gemiddelde prijzen waren van het Fijn ƒ11.23. Fijnbasterd ƒ4.93. Basterd ƒ3.04. Grof 2.08, Fynstippel 2.39, Stippel 0.70. alles per 100 K.G. Het laatste artikel moest meestal voor de minimumprijs geruimd worden of draaide door. Lage prijzen voor de tomaten. De aanvoer Witte Pronkboonen was «it jaar bijna verdubbeld, van 97780 K.G. in 1936, kwamen wij dit jaar op 182.146 K.G., dus een meerdere aanvoer van 84.366 K.G., of ruim 86 pet. De prijs bleef echter laag en kon gemiddeld niet hooger komen dan ƒ2.69 per 100 K.G. Stokprinsesseboonen werden 6800 K.G. meer geveild, in totaal 46.275 K.G. en kwamen tot een opbrengst van 0.95 per zak. Stamprinsesseboonen werden aangevoerd 10.476 K.G. tegen den prys van 1.32 per 10 K.G. Spekboonen werden geveild 5343 K.G.. wat een 400 K.G. meer was dan in 1936 en brachten ruim 45 cents per zak gemiddeld op. De teelt hier van gaat in onze streek niet, wat gezien het kwaliteitsverschil met de streek, waarin dit product een der hoofdteelten is, geen verwondering kan baren. Ook tomaten A, •B, C, waren 23.884 K.G. meer ter veiling dan het voorgaande jaar en wezen een ge zamenlijke cijfer aan van 139.080 K.G. en brachten het tot een prijs van 5.33 per 100 K.G. Voorwaar een lage prijs. Vervol gens werden nog ter veiling aangeboden 5700 K.G. boerenkool, 7100 K.G. Savoye- kool, 10.4S2 K.G. Roode kool, 2600 K.G Spitskool, 5100 K.G. spruitkool, 1900 K.G. Chineesche kool, 30.400 K.G. Witlof, An dijvie liep sterk terug, werd er in 1936 132.000 struik geveild, in 1937 slechts 80.200 stuks. De K.G. Andijvie bracht het tot 13.000 K.G. De struiken brachten gemid deld op 92 cents per 100 stuks. Hiermede besloot spr. zijn overzicht van wat er alzoo op de veilingen verwerkt is geworden. Niettegenstaande de voortdurende slech te toestand der tuinderij, is er een gesta dige vooruitgang geweest in den toestand der vereeniging en kan zij op heden zich verheugen in een bloeiende gezondheid. Als wij daarnaast denken de verdeeldheid van vroegere tijden, dan kunnen wij nu wél eens dubbel betreuren de schade, die wij ons zelf toen berokkenden. Maar ge dane zaken nemen geen keer en de tijd, die achter ons ligt, blijve voor ons een baken in zee. De secretaris besloot zijn verslag met de opwekking: „Getrouw in het zaaien en planten, getrouw in het oogsten en ook in het leveren". Bij al ons werken, zeide spr., worde niet vergeten het „Bid en Werk". Thans volgt verslag over de balans en verlies- en winstrekening door den voorzit ter van de controle-commissie, den heer C. de Bruyn. Het rapport luidde goedkeu rend. Vooraleer de goedkeuring van de balans aan de orde komt, gaf de heer A. C. Hoo- gervorst het bestuur in overweging, wan neer de vereeniging dit jaar weer zoo goed werkt, dan één procent terug te betalen. De kassier gaf toe, dat de veiling goed draait, immers de emballage en inventaris is vrij, maar de gebouwen en terreinen hebben het liquidatie-peil nog niet bereikt. Indien de financiële basis kerngezond is, wel spr. aan het bestuur adviseeren tot verlaging van veilingsprocenten. Hierna wordt de balans en verlies- en winstrekening met alg. stemmen goedge- kerd. De totaalbedragen zijn van de ba lans 32160.01, exploitatierekening f 29977.20, afschrijvingen hebben dit jaar bedragen 10.500. Voor het loopende boekjaar wordt een loopende-rekening-overeenkomst aangegaan ten bedrage van 135.000, bij de Boeren- leenb. Ter Aar. Bij de rondvraag werd bij de informatie over het Vaste-lasten-ontwerp medege deeld, dat volgende week een commissie zal benoemd worden uit de veiling, stands- organisaties en banken, die zich dan in ver binding zal stellen met het Departement van Economische Zaken. Nadat nog een paar interne aangelegenheden aan de orde zijn geweest wordt overgegaan tot sluiting. NIEUWERBRUG Een nieuwe straat. Binnen niet al te langen tijd zal Nieuwerbrug een nieuwe straat rijker zij>n. In haar laatste vergade ring heeft de gemeenteraad van Barwouts- waarder een voorstel van het college van B. en W. aangenomen om een perceel grond groot pl.m. 1.7 H.A., gelegen te Nieuwer brug en thans nog in eigendom van den heer C. Kok en mej. A. Kok, te koopen voor een prijs berekend naar 5000 per H. A Dit besluit werd genomen in het be lang der volkshuisvesting en tevens in het belang van het verkeer. De nieuwe straat zal alzoo de Hooge Rijn dijk met de Korte Waardersche dijk ver binden en daarby tevens een smal en ge vaarlijk gedeelte van de Hooge Rijndijk verlossen van het verkeer. Dit op zichzelf is al reeds een groote verbetering, doch ge zien de weinig beschikbaren bouwgrond in onze plaats is het voorzeker een uitkomst voor velen dat er een nieuwe straat wordt gelegd. Naar schatting zullen een 50-tal huizen geplaatst kunnen worden wat dus wel laat zien dat het aangekochte terrein een flink terrein is terwijl het tevens na genoeg in het centrum -van Nieuwerbrug is gelegen. Wij meenen dan ook te weten, dat reeds van enkele zijden aanvragen om bouwgrond zyn ingekomen, wat dus wel het gebrek aan bouwgrond duidelijk weer geeft. Wij twijfelen dan ook niet dat dit besluit door Ged. Staten zal worden goed gekeurd, temeer daar de prijs van pl.m. ƒ8500 zeker niet hoog *>e noemen is. De bedoeling is dat de grond in Novem ber a.s. aanvaard wordt en om dan de straat in werkverschaffing van gemeente wege te doen aanleggen. Voorwaar een prachtig werkobject. De nieuwe straat heeft reeds een offi- cieele naam en zal de mooie naam te dra gen krijgen van „Burgemeester Brunt- straat". Dit voorstel werd in den raad ook met alg. stemmen aangenomen en is een waardige herinnering aan den huidigen bur gervader naar wien deze straat is ge noemd. Het vele goede wat deze burge meester voor deze gemeente immer heeft gedaan, zal in deze straatnaam vereeuwigd blijven. OUDE-WETERING Stille Omgang. In hotel Klein ver gaderde gisteravond het Genootschap van den Stillen Omgang. De voorzitter, de heer J. J. de Jong, heette de vry talrijk opgekomen leden welkom en gaf een schets van den verwarden toestand in de wereld rond ons heen. Speciaal het steeds driester opdringende nieuw-heicJendom moet ons met groote zorg vervullen en geeft ons alle aanleiding om Zondag a.s. weder onzen omgang te houden en daar bij vurig te bidden. De rekening en ver antwoording van den penningmeester, den heer H. Vesseur gaf een batig saldo aan van 71.34. Hierna bracht de secretaris, de heer P. L. de Jeu eer# uitgebreid en inderdaad uitmuntend jaarverslag uit. Behalve de normale vereenigingsaangelegenheden be handelde het verslag uitvoerig de Jaar vergadering van het Genootschap, welke dit jaar te Amsterdam is gehouden. De rede, welke aldaar door Pater Molkenboer is gehouden over de hoofdintentie van dit jaar was in groote lijnen uitgestippeld en zoo werd dit verslag inderdaad het hoofdpunt van dezen avond. Bij de bestuursverkiezing werd de se cretaris met algemeene stemmen herko zen en nam zijn benoeming weder aan. Hierna deed de voorzitter voorlezing van de regeling van den Bedevaart, wel ke zal aanvangen Zaterdagavond om twaalf uur. De prijs van de kaarten is evenals vorig jaar 0.95. Na afloop van de H. Mis zullen de autobussen ditmaal onmiddellijk vertrekken, zoodat het ge- wenscht is vlug in te stappen. Bij de rondvraag drong de heer C. Boers er sterk op aan, dat de bussen tijdig van Oudewetering vertrekken. De voorzitter heeft bespreking toegezegd. De heer van den Bosch oordeelde het wenschelijk om de ledenvergadering voor taan vroegtijdiger te houden, opdat de wenschen, die in de vereeniging leven dan nog met het Genootschap te Roelofarends- veen besproken kunnen worden. Nu is het z.i. daarvoor te laat. Voorts gaf hij in overweging om een volgend jaar een spre ker uit ie noodigen en zoodoende de ver gadering meer luister bij te zetten. Na eenige bespreking werd door het bestuur overweging toegezegd. Hierna volgde slui ting met den Chr. Groet. WOERDEN Verkooping. Bij de verkooping, welke notaris Jhr. P. J. van Winter hedenmor gen hield van een heerenhuis aan de Em- makade no. 1 en van twee motorbooten, werden beide perceelen opgehouden.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9