STADS NIEUWS AGENDA WOENSDAG 16 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 1 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.5J per kwartaal. Bij onze agenten ?0 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? BUIIG WEER IN AANTOCHT. De Bilt seint i Verwachting: Matige tot krachtige Zuid- Westelijke tot Westelijke wind, zwaar be- wolk tot betrokken, later opklarend, wei nig of geen regen des nachts, overdag aan vankelijk buiig, iets zachter des nachts overdag kouder. Hoogste barometerst: 772.8 te Marseille. Laagste barometerst.: 740.1 te Vestmanoer. Het hoogedrukgebied in het Zuiden nam weer een weinig in beteekenis af. Het cen trum bevindt zich thans over Noord-Italië. Over Zuid-Duitschland, Centraal-Europa en Frankrijk bleef het rustig helder weer. De ochtendtemperaturen waren echter hoo- ger dan gisteren. Over de Britsche Eilan den en Zuid-Scandinavië daalden de baro meters onder invloed van de depressies. De algemeene luchtdrukgradient nam dus weer wat toe, zoodat thans over Groot- Brittannië en Ierland, de Noordzee, de Zuidelijke Noorsche kust en de Oostzee, krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke winden waaien. Over Schotland en Ierland is, onder invloed van een aldaar gelegen koudefront, zware neerslag gevallen. Het is te verwachten, dat dit front ook naar onze omgeving zal door dringen en buiig weer zal meebren gen. Tengevolge van de iets toene mende windkracht zal de nachte lijke temperatuur iets hooger wor den, voor overdag is echter wat kouder weer te wachten. Ver in het Westen neemt op den Oceaan de depressie-activiteit steeds toe, zoodat ook de verdere vooruit zichten vrij ongunstig zijn. LUCHTTEMPERATUUR. 11.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 6.34 üur tot Donderdagmorgen 5.43 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 17 Maart voorm. 3.15 en nam. 15.39 uur. Maan op 18.54 Woensdagavond. Maan onder 6.12 uur Donderdagochtend. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 16 Maart te 11.25 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." NED. VER. VOOR SOCIALE TANDHEEL KUNDE BIJ MINISTER ROMME. Het dagelijksch bestuur der Nederland- sche vereeniging voor sociale tandheelkun de, die streeft naar een goede tandheelkun dige hulp voor het geheele volk, werd deze dagen door den minister voor Sociale Zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, in par ticuliere audiëntie ontvangen. De voorzitter der vereeniging had daarbij de gelegenheid den minister de hoogst ge brekkige wijze te beschrijven, waarop hier te lande in de tandheelkundige verzorging zoowel van de kinderen, als van de volwas senen is voorzien. Zelfs waar goede zieken fondsen bestaan, die geld besteden voor preventieve behandeling van het gebit, zoo zeide deze spreker, komt dit geld slechts aan een gering deel der leden ten goede. Hij wees voorts op de groote omvang van het vraagstuk, dat hier is op te lossen en legde den minister de vraag voor, of het niet gewenscht zou zijn dat een staats- of zrtinistrieele commissie een onderzoek zou instellen naar den stand van zaken en dat ceze zo zij die onvoldoende mocht achten middelen zou voorstéllen om daarin' ver betering te brengen. Nadat de minister overweging der zaak had toegezegd, werd hem een nadere schrif telijke toelichting overhandigd. R.K. UNIVERSITEIT Naar wij vernemen is voor de vacature van secretaris van het curatorium der R.K universiteit te Nijmegen een aantal sol licitaties bij curatoren ingekomen. Toch zal de benoeming door het bestuur der St. Radboudstichting nog wel eenigen tijd op zich laten wachten. DE BOTERPRIJS. Leeuwarder noteering plus toeslag gemiddeld op 1.30 Naar wij van bevoegde zijde vernemen, ligt het in de bedoeling van den minister van economische zaken, onder handhaving van het tegenwoordige systeem van steunverleening, met ingang van 17 Maart den toeslag op boter voor het voorjaar en zomertijdvak zoodanig te bepalen, dat de Leeuwarder noteering plus toeslag onge veer 1.30 zal bedragen. Dit bedrag dient zoodanig te worden op gevat, dat dit het gemiddelde vertegen woordigt van hetgeen de minister zich voorstelt te bereiken. De werkelijke prijs kan wekelijksche schommelingen vertoo- nen, wijl het in de bedoeling ligt, niet meer wijzigingen in het bedrag van den toeslag aan te brengen dan voor het be reiken van een gemiddelde en het voor komen van prijsexcessen noodig is. DE PRIJZEN DER SPOORWEG ABONNEMENTEN. Naar wij vernemen worden de prijzen der algemeene'abonnementskaarten eerste klas se der Nederlandsche Spoorwegen met in gang van 1 Mei 1938 verlaagd tot f 75 voor de eerste maand en 50 voor elke aanslui tende maand (met geldigheid in D-treinen zonder betaling van toeslag 5 meer). De prijzen der achtdaagsche abonne mentskaarten eerste klasse zullen worden verlaagd tot 25. Deze prijsverlaging is een gevolg van de omstandigheid dat het aantal treinen waar in in de eerste klasse gereisd kan worden, ingaande 15 Mei a.s. sterk beperkt wordt. JUBILEUM J. G. PIPPEL. Benoemd tot Commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Gisteren was het een halve eeuw gele den, dat de directeur dei griffie van de Tweede Kamer, de 'heer J. G. Pippel, als tijdelijk ambtenaar bij de griffie werd aan gesteld. De eerste geluk wensoh., die van den voor zitter der Tweede Kamer, hield tevens de mededeeling in van de bevordering van den heer Pippel tot Commandeur in de orde van Oranje-Nassau. Van de voorzitters van alle Kamerfrac ties ontving de heer Pippel een gemeen schappelijk schrijven, waarin zij met dank baarheid constateerden,'hoe de jubilaris in den loop van zijn veeljarige ambtsvervul ling den leden der Kamér was geworden tot „een vertrouwd vriend, immer bereid hen te doen deelen in de schatten van zijn kennis en zijn ervaring". WETTELIJKE REGELING INZAKE STICHTINGEN. Preventief toezicht bepleit. De vaste commissie voor privaat- en strafrecht, in wier handen bovengenoemd wetsontwerp in de Tweede Kamer is ge steld, heeft daaromtrent o.a. het navolgende medegedeeld: Gaarne brengt de commissie hulde aan de regeering voor de indiening van dit wets ontwerp. Zij kan zich in hoofdzaak daar mee zeer wel vereenigen, al acht zij ver-, schillende aanvullingen en wijzigingen aan te bevelen. Zoo heeft de commissie zich afgevraagd, o* het toezicht op de stichtingen in het ont werp wel voldoende geregeld is. Het ont werp kent slechts een zeker repressief toe- Z;Cht. Eenige leden der commissie zouden het juister achten, indien daarnaast ook een preventief toezicht werd ingevoerd, in den geest van dat op vereenigingen of, juister nog, overeenkomende met dat op naamlooze vennootschappen. In het bijzonder voor de omstandigheid, o'at geen stichting achteraf nietig verklaard zou behoeven te worden, omdat wel licht na jaren blijkt, dat zij niet voldoet aan de eischen van artikel 2, lid 2, be schouwden zij zulk een toezicht las een groot voordeel. Een voordeel van preventief toezicht achtten deze leden ook, dat er in de for muleering van stichtingsakteneen zekere traditie, een vaste lijn, zou ontstaan, en wel reeds zeer spoedig na de inwerking treding van de wet. Beslissingen van den rechter omtrent beweerde nietigheid daar entegen zullen waarschijnlijk eerst na jaren eenige vastheid kunnen geven. Andere leden der commissie waren voors hands van meening, dat aan een preventief toezicht op stichtingen geen dringende be hoefte bestaat, en dat daartegen zelfs ernstige bedenkingen bestaan. Overheids inmenging behoort bij de oprichting van stichtingen naar hun oordeel zooveel moge lijk achterwege te blijven. LEENINGEN GEMEENTE DORDRECHT Wij vernemen, dat bij de gisteren ge houden inschrijving op 33 A procent obli- gatiën en 214 procent obligatiën de 33'A procent leening niet volteekend is en de inschrijvingen ten volle zullen worden toegewezen. De 2J4 procent 8-jarige leening werd overteekend, zoodat op de grootere in schrijvingen reductie moet worden toe gepast. Arnold Gilissen's Bank N.V. Naar wij vernemen zal worden voorge steld op de aandeelen Arnold Gilissen's Bank N.V. een dividend van 77 procent (v. j. 5 procent) uit te keeren. Burgemeester. Bij K.B. van 15 Maart 1938, is met in gang van 1 April 1938 benoemd tot bur gemeester der gemeente Wageningen: ir. M. J. IJzerman. verhooging maximum steun- percentage. Zooals gemeld vond een wijziging plaats in de bepalingen der steunregeling voor werkloozen, door verhooging van de maxi mum steunpercentages, zulks ingevolge de circulaire van den Minister van Sociale Zaken d.d. 21 Februari 1938. Als gevolg van dezen maatregel werd voor 536 gezinnen, zijnde ongeveer 20 pet. van het aantal gesteunden, de steun ver hoogd als volgt: 526 cent 72 gezinnen 30—50 102 55—75 128 80—100 169 105—125 53 130—150 11 155—175 1 De gemiddelde verhooging per gezin be draagt 0.65. PASSIE-HERDENKING. „De Triomph van het Kruis". Op Woensdag 6 April des avond te 8.15 uur in de groote Stadsgehoorzaal, zal het R.K. Gemengde „Alma Mater" koor, onder de bezielende leiding van den heer Willem Mizée, een passie-herdenking houden in actueelen vorm, namelijk zang, declamatie en orgelspel. Den Zeereerw. WelEd. Gestr. heer H. J. Bangert, vlootaalmoezenier bij de Kon. Ma rine te den Helder (vroeger kapelaan hier ter stede) zal daarbij een tekst voordragen, behelzende het verlossingswerk van Chris tus vanaf het verlangen naar Zijn komst, Zijn lijden en dood, tot aan Zijn triomph op het Pinksterfeest. Het koor zingt daar bij aansluitend een keur van liederen uit onze rijkste muziek-litteratuur. Het prach tige Hammondorgel zal daarbij bespeeld worden door den organist Pierre Matla. Katholieken van Leiden en omge ving, zonder overdrijving mogen wij zeg gen: het belooft een kunstzinnige en wij dingsvolle avond te worden, dien gij niet kunt verzuimen bij te wonen. De prijzen der plaatsen behoeft geen be zwaar te zijn; dezen zijn slechts 30, 60 en 90 ct. (belasting inbegrepen). Tevens steunt gij hiermede nog de actie voor een lichtend kruis op een onzer R.K,. kerken en.... gij bezorgt u een onvergetelijken avond. Namens het bestuur van het R.K. „Alma Mater" koor, C. ZANDBERGEN, voorzitter. Mevr. E. SANDERS—PLATZ, secretaresse. PROF. DR. D'ARCY THOMSON IN ONS LAND Op uitnoodiging van de Organisatie van Natuurphilosophische en Technologische Faculteiten in Nederland, zal prof. Sir d'Arcy Thomson uit St. Andrews een aan tal lezingen houden over het onderwerp: „The bee's cell, and other matters", en „The skeleton from an Engeneers' point of view". Sir d'Arcy spreekt Maandag 21 Maart alhier, Dinsdag 22 te Utrecht, Woensdag 23 te Amsterdam en Donderdag 24 te Gro ningen. Prof, L. F. de Beaufort schrijft ons naar aanleiding van dit bezoek het volgende: Sir d'Arcy W. Thomson, hoogleeraar aan de oude Schotsche Universiteit van St. Andrews, is een zoöloog, die zich op velerlei gebied heeft bewogen. In zijn jon gere jaren heeft hij zich vooral met ver gelijkend anatomischen en systematischen arbeid bezig gehouden, vooral in den tijd, toen hij nog hoogleeraar te Dudent was. Al spoedig had de zeevisscherij zijn be langstelling en naast zijn zuiver weten schappelijk werk heeft hij talrijke publi caties op toegepast wetenschappelijk vis- scherij-gebied het licht dien zien. Door zijn belangstelling voor wiskunde werd hij tot de statistiek aangetrokken, en de jaarlijk- sche statistische publicaties omtrent de visscherij in de Noordzee en uitgegeven door den Internationalen Raad voor hei onderzoek der Zee, worden nog steeds door hem bewerkt. Naar ik meen is hij van de oprichting der genoemde Raad af een der Britsche gedelegeerden geweest. In 1917 verschenen van zijn hand „Ongrowth end form","in welk boek hij aan de hand der wiskunde de verschillen in vorm tus schen verwante dieren door groei-ver- schillen verklaart. Hij grijpt daarbij terug tot op wat in de oudheid daarover reeds is geschreven en vertoont daarbij een ander facet van zijn veelzijdig weten nl. zijn kennis van de oud-grieksche literatuur. Want behalve bioloog is d'Arcy Thomson ook graecus. Zijn vader was professor in het Grieksch en ook hij heeft zich van jongs-af-aan met de studie der Grieksche taal beziggehou den, en dat ook volgehouden: nog steeds is hij lid der redactie van een groot En- gelsch-Grieksch woordenboek en nog kort geleden verscheen van zijn hand: „A glos sary of Breek Birds, een boek over vogels in de Grieksche literatuur. Bij zulk een veelzijdigheid kan men er verzekerd van zijn, dat zijn voordrachten, die hij voor de Natuurphilosophische faculteit zal geven, ook de niet-biologen zullen boeien. i.s.s.-congres. Het Ned. Comité van International Stu dent Ssrvice organiseert van 28 Maart tot 1 April een conferentie van Nederlandsche, Indonesische, Chineesche, Engelsche en Britsch-Indische studenten, met als onder werp „Education". Deze conferentie wordt hier ter stede ge houden. De buitenlandsche en buitensteed- sche hoogleeraren en studenten worden on dergebracht. De deelnemers zullen op Maandag 28 Maart arriveeren. Van elk der deelnemende landen zal een spreker het woord voeren. De bijeenkomsten worden gehouden in het Museum voor Volkenkunde. Op Donderdag 31 Maart zal een receptie he congres besluiten. ONVATBAARMA*tïng tegen DIPHTERÏE. Dr. Jeanne van den Hoven van Gende- ren heeft in het Instituut voor praeventie- ve geneeskunde alhier, een onderzoek inge steld over de vorming van diphtherie, mede in verband met daarbij oofredende reacties. De belangwekkende uitkomsten van dit belangrijke onderzoek thans voltooid, zijn opgenomen in de verslagen en mededeelin gen betreffende de volksgezondheid. Dr. v. d. Hoven bepaalde het antitaxine- gehalte van het bloed van 142 kinderen en volwassenen uit het gesticht Endegeest te Oegstgeest, waarvan er 100 een paar maan den tot 10 jaar te voren tegen diphterie waren ingeënt en ook nog eenige kinderen uit heti Israëlietische weeshuis te Leiden kort voor en 4 tot 5 weken na immunisa tie. Daarbij werd gebruik gemaakt van de titratiemethode van Jensen op konijnen. Bij de geïmmuniseerden werd een veel hoo ger antitoxinegehalte aangetroffen dan bij de niet geïmmuniseerden. Uit het resultaat van een aantal herinentingen bleek, dat het organisme door een eerste immunisatie een groote bereidheid tot vorming van diphthe- rie-antitoxinen verkrijgt en lang behoudt. Bestudeerd werd voorts de verhouding tusschen het antitoxinegehalte van het bloed voor de eerste inenting en de optre dende reacties bij de immunisatie. Daarbij wordt de aandacht gevestigd op de z.g. Mo- loney-reactie (Canada), waarbij men in de huid een kleine gift anatoxine inspuit ter beoordeeling van den immuniteitstoestand en als maatstaf voor de vatbaarheid voor sterke reacties. Dit opstel is een belang rijke bijdrage tot de literatuur over de anti- diphtherie-immunisatie. 25-JARIG JUBILEUM. Op den 2en Paaschdag hoopt de heer S J. J. H. Theelsn, organist-directeur der R.K. kerk O. L. Vr. Ontv. (Hartebrug) en wo nende aan den Oude Singel no. 27 te Lei den, het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden het ambt van organist aanvaardde. De heer Theelen werd geboren te Horn op 22 Aug. 1892 en reeds op 15-jarigen leeftijd ving hij zijn studie voor musicus aan. Ach tereenvolgens te Verviers (België) aan het Conservatoire aldaar, te Aken aan de Kerk- muziekschool en te Den Haag aan het Kon. Conservatorium. Paschen 1913 werd hij als remplacant aangesteld te Ubach als organist-koordirec teur, daarna te Ynatten, vervolgens aan de Kapel in 't Zand te Roermond. Na tijdens militairen dienst gedurende de mobilisatie als kapelmeester van het vrijwilligerskorps te IJrpuiden bewijzen van zijn kunnen te hebben gegeven, werd de heer Theelen als directeur-organist aan de St. Mattheas- kerk te Duisburg benoemd. Hier verbleef hij 5 jaar, waarna zijn aanstelling in een zelfde functie te Leiden volgde. Van ver schillende vereenigingen te Leiden en daarbuiten is de jubilaris directeur geweest en hij mocht velen onderricht geven in pia nospel, orgel, zang enz. De jubilaris is di recteur van de bekende R.K. Muziekver. „Perosi". „MAYERLING" IN TRIANON. De directie der Trianon heeft in de ge beurtenissen der laatste dagen in Oosten rijk aanleiding gevonden haar programma te veranderen en als nieuwe hoofdfilm te brengen de film „Mayerling", welke het bekende drama geeft van den Oostenrijk- schen kroonprins Rudolf. De film speelt zoo goed als geheel in Weenen en er is wel een groot verschil '•■«chen het Weenen van toen en het Weenen van thans. Dat het luchthartige Weensche leven van toen bijzonder fraai moet worden genoemd, kan moeilijk worden gezegd. De decaden tie en het zedelijke verval zijn volop aan wezig en de film toont het hofleven, de bals, de opera en het uitgaande leven over vloedig. En dit verval culmineert in het vreeselijke drama te Mayerling, waar in het keizerlijk slot Prins Rudolf en zijn ge liefde elkander vinden in den dood. Char les Boyer als kroonprins Rudolf en Da nielle Darrieux als Marie geven twee mees terlijke rollen en de film zelf is om de huidige gebeurtenissen te Weenen des te interessanter. Min; een ernstig voorbe houd voor geestelijk volwassenen is zeer noodzakelijk. Vanavond vergadert de afd. Leiden der R.-K. Staatspartij in „Den Burcht". De ver gadering vangt aan te 8.15 uur. Gistermorgen heeft op den hoek van Lam mermarkt en Nieuwe Beestenmarkt een aanrijding plaats gehad tusschen een met paard bespannen wagen van den groente handelaar P. R. uit Rijnsburg en den 24- jarigen wielrijder A. v. d. H. alhier woon achtig. De wielrijder liep een bloedende wonde aan de linkerhand op en brak ver moedelijk den linkerarm. Zijn rijwiel werd licht beschadigd. Door den E.H.D. werd het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Woensdag. Jaarvergadering R.-K. Staats partij, Hotel „Den Burcht", 8.15 uur. Woensdag, Bridge-avond Restaurant Zar- se, o. ausp. N. Reisver. v. Kath., 8.15 uur. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, zittinggebouw St. Vincentius-Ver., Hoogl. Kerk- gracht 32, 89 uur. Donderdag, Abonnementsconcert, Stadsge hoorzaal, 8 uur. Vrijdag, Algemeene jaarvergadering Ne- derl. Reisver. voor Kath. in Res taurant Zarse, Stationsweg 2, 8.15 uur. Vrijdag, „St. Christoffel", ledenvergadering in „De Harmonie", .30 uur. Vrijdag, Ledenvergadering „Dr. Schaep- man", St. Antoniusclubhuis, 8.15 u. Vrijdag, Jaarvergadering R. K. Volksbond, Bondsgebouw, 8 uur. Maandag, R. K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus". Ledenvergade ring, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 12 tot en met Vrijdag 18 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Handelsregister K. v. K. 6506, j. de Vries. Leiden, Stadhouders laan 1, Kruidenoierswinkel. Overl. E.: J. de Vries, d.d. 7 Maart 1938. N. E.: Wed. H. de VriesSchoeneveld, Leiden Nieuwe inschrijving. 7152. Be steldienst en Transportonderneming D. J. Boon Jr. (B.P.). Alphen a. d. Rijn van Boetselaerstraat 75 en 85, Venn.: D. J. Boon en H. Hoon, Alphen a. d. Rijn. Bij de beschrijving van de Stoeke-zaak aan het Kort Rapenburg 12 in ons num mer van gisteren hebben we een dubbele vergissing begaan. De zaak-Stoeke is niet verplaatst van Kort Rapenburg 6 (daar is de zaak der fa. Pal the gevestigd) en zij is ook geen filiaal van de hier bestaande zaak der fa. Stoeke, doch een filiaal van Den Haag, Spui 166a ten name van den heer Ohr. Stoeke. Te Leiden gevestigd J. J. Akkerhuis, typograaf, Nieuwe Ma re 27. Wed. H. P. Brouwer-Alvenaar, huishoudster, Plesmanlaan 3. J. G. Ar- bouw en Fam., mach.-bankwerker, Ooster straat 50. F. v. d. Bandt, verpleegster, Roodborststraat 33. W. H. v. Benten, dienstbode, Musschenbroekstraat 21. B. A. Besseling, verpleegster, B. Ballotstr. 63 C. Boezaard, loswerkman, Haverstr. 24 O. E. M. 't Hoen-Bonas, Rijnsburgerw. 137. G. v. d. Boogaard en Fam., han delsreiziger, Coornhertstraat 16. P. H. Boshoff, Nieuwsteeg 15. J. M. Bots, hulp i/d huish., Morschweg 104. J. G. Burgemeester, dienstbode, Tollensstraat 13. J. R. v. Delden, huishoudster, Lok horststraat 16. Wed. H. M. Wanrooij- v. Eek, Schutterstraat 22. C. M. M. Eg berts, dienstbode, Stille, Rijn 8. E. A. v. d. Eist, dienstbode, Breestraat 115. C. v. d. Endt, dienstbode, Breestraat 39. Wed. B. v. Bruggen-Freie, Lindestr. 23a. Wed. B. M. A. C. v. Citters-Groeneveldt Rapenburg 34. M. v. d. Haar, verpleeg ster, v. Oldenbarneveldstraat 32. E. M. C. de Haas, onderwijzeres, L. Zandstraat 4 J. Hagen, v. Limb. Stirumstraat 28. W. S. Hanh en Fam., vuurwerker, Fr. van Mierisstraat 20a. Wed. A. Verzijden-v. Herweden, Hooigracht 95. J. C. den Heijer, Waardgracht 149. H. Th. v. d. Horst, Lokhorststraat 17. E. de Jongh- Swemer, Rijnsburgerweg 127. B. v. Jul- singha en Fam., inspeteur L.O., Lorentzka- da 30. M. A. Kagenaar, landarbeider, Celebesstraat 53a. C. Kleinman en Fam., betonwerker, Timorstraat 64. C. de Klerk, chemiker, Haarlemmerstraat 213. A. Kleijn en Fam., chauffeur, Hanssnstr. 103a. D. Kralt, dienstbode, Zoeterw. sin gel 42. B. M. Krol, landbouwk ing. J. v. Goyenkade 19. M. Kruit, assuradeur, Kraaierstraat 3. I. M. Kurstjens, winkel juffrouw, H. de Vriesstraat 42. L. G. L. Kurstjens, idem, idem. M. v. d. Leest, constr. teekenaar, Meloenstraat 47. M. A. Meszner, dienstbode, Maarsmansteeg 25. M. C. E. Mettrop, Zoeterw. singel 81. B. L. H. Morsink, Hogerbeetsstraat 5. J. v. Oei en Fam., typograaf, v. 't Hoffstraat 32a W. Lasschuyt-Onderwater, Seringenstr. 8a. A. C. P. Otto, dienstbode, Rapenburg 40. C. Paauw en Fam., landarbeider, Vol dersgracht 8. R. P. Pigmans, kellner, Leeuwerikstraat 1. I. Broekstra-Ramp, Meidoornstraat 7. A. M. F. v. Rassel en Fam., handelsagent, H. de Vriesstraat 42. R. D. Ridderhof en Fam., Pieterskerkch.- steeg 26. Jhr. A. C. Röell, Rijnsburger weg 23. H. A. Rozeveld, huishoudster, Apothekersdijk 24. H. M. de Ruiter, ver pleegster, Stationsweg 31. W. H. van Rijn, grondwerker, de Genestetstraat 14. A. H. Schoondergang, verpleegster, Mare 65. Wed. W. A. v. Ewijk-Spoor, H. Rijn dijk 118. H. J. v. Steenbergen, serveer ster, Merelstraat 52. P. Steeneveld, siga renhandelaar, Steenstraat 43. M. Ste vens, dienstbode, Haagweg 47. J. D. de Stoppelaar, Rijnsburgerweg 111. D. Th. M. O. Sijtsma, dienstbode, Rijn- en Schie- kade 20. H. Szilagy, dinestbode, Lam- menschansweg 21. J. Taffijn, bankwer ker, NS., Plesmanlaan 3. C. J. H. Teijge- ler, leerl. verpleegster, Rijnsburgerweg 144 S. A. Thomas, Plantsoen 15. J. P. 8immers, telefoniste, H. Morschweg 16. K. Uildriks, banketbakker, Stille Rijn 16a. Th. J. Valk, P. J. Blokstraat 21. G. v. Varick, Zijlsingel 73b. W. C. Verhoeven en Fam., broodbakker, Oude Vest 49a. H. Vermeer, knoopendr., v. 't Hoffstraat 29a. J. H. Versteeg, werktuigkundige, Ter- weepark 6. K. Vig en Fam., chauffeur monteur, Fr. van Mierisstraat 29a. H. M. v. Wijland-Willems, 3 Octoberstraat 35a.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2