WOENSDAG 16 MAART 1938 DE LETDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM V. V. V. Gisteren hield de Hillegom- sche V. V. V. een vergadering in Hotel Sis termans onder voorzitterschap van den heer C. Joh. Bakker Jzn. Besproken wer den: het opsturen van Reclameplaten aan de Tramdirectie voor den a. s. Bloemen- tijd; de abri, door de N. Z. H. T. te plaatsen; het inkomen der subsidie der Kamer van Koophandel Cmet dank); het houden van Rondvaarten door de Bloemenvelden, waartoe besloten wordt etc. Verder komt aan de orde de verkeersregeling in de drukke dagen rond Paschen; de regeling der werkzaamheden voor de vreemdeiin- genontvangst etc. De besprekingen waren hoogst zakelijk. Na het einde der-vergadering nam, we gens hoogen leeftijd, de heer P. D. van Mourik ontslag als vice-voorzitter. De voorzitter dankte den afgetredene in harte lijke woorden. HAARLEMMERMEER Gevestigd: Hubertina J. H. Fol, Eschdoornplein 11a Christina E. J. de Munk, Hanepoel 125 Dingeman J. Spik- ker, Lijsterstraat 16 Freddy Winckel, Nieuwemeerdijk 451 Wilhelmus J. Sie- verding, Korenaarstraat 15 Jan Groen, Kruisweg 875 Adriana C. van Maas dam, Huigsloterdijk 85 Antonia M. J Garthoff, Kerkhoflaan 41 Marinus van der Roest, Nieuwemeerdijk 258 Floris Smit, Akerdijk 59 Hubertus A. van Gel- deren, Nieuwemeerdijk 284 Paulus van de Linde, Esschenlaan 51 Antonius Verhdeven, Uweg 102 Gerardus Schram, Marialaan 41 Barendje Nooit- gedacht, Hoofdweg 1728 Christina Clay, Prins Hendriklaan 8 Wilhelmina van Kerkhoven, Hoofdweg 1569. Vertrokken: Roeland D. de Snaijer, Winkel, Ooievaarsweg E. 13 Johan W. Hagelmann, Amsterdam, Alb. Cuijpstr. 84, hg Wilhelmus Janssen, Hillegom, Meerstraat 180 Anthonie van der Moo- ren, Bloemendaal, Leiweg I No. 1, Voge lenzang Gerrit Boom, Koudekerk, La ge Rijndijk C Arie Bax, Amsterdam, Van Oldenbarnevtltstraat 80, 3 hg Lu- dovica J. I. van der Meulen, Amsterdam, Stadionstr. 19, 3 hg. Simon Benjamin, Amsterdam, Houtrijkstr. 69 hs. Hein- rich Krimp, Duitschland, Everswinkel 6 Pieter Millenaar, Vinkeveen c.a., Groen- landschekade G. 50 A Baukje van der Meer, Leeuwarderadeel, Stiens, p. adres P. LJ. van der Werff Johannes H. A. 137, 3 hg Johanna A. Bleeker, West woud, Den Hout H. 9, Hoogkarspel Joan F. M. Blaauw, Amsterdam, Lohman- straat 88 Jan. H. Lagendijk, Haarlem, Spaarne 80 Hendrikus Holwerda, Haar lem, Nic. Beetsstraat 10 zw. Geboren: Marinus, z. van A. Robbe- son en J. Coremans Albertus, z. van J. van Emden en N. van der Meer Jacoba Adriana, d. van A, Wielema en L. Blan- kert Franciscus Hendrikus Cornells, z. van P. C. Beerendonk en C. M. Vervaart Hans, z .van J. C. de Jong en J. M. Met selaar Theodorus Mattheus, z. van J. C. Olijkan en A. C. van der Vlugt Cor nells Gerrit, z. van L. Hijstek en A. Nuis Anthonia Maria, d. van H. Terwijn en T. J. de Lange Suzanna Lijdia, d. van J. Knook en H. Ouwerkerk Margaretha Wilhelmina, d. van P. Grabowsky en M. M. Hartman Anna Maria, d. van G, Kamper en A. van den Berg Hendrikus, z. van L. van Wijk en A. W. Bos Mar garetha Johanna, d. van H. J. van der Meij en J. M. Grisnigt. Ondertrouwd: K. Bootsman 27 j. en C. Geluk 20 j. Th. Dijksman 37 j. en J, Balk 26 j. H. Koopman 33 j. en G. Meijer 22 j. L. Vaalburg 30 j. en M. van Est 24 j. Gehuwd: T. van den Oever 27 j. en I. Voordouw 31 j. J. J. Weststeijn 25 j. en A. Hoogenes 19 j. - J. Nap 21 j. en C. Duijster 24 j. H. A. van den Elsaker 35 j. en J. C. van Lint 22 j. B. J, Hen driks 25 j. en M. C. Vis 26 j. S. Faas 29 j. en T. van de Kraats 22 j. J. C. van Bergen 26 j. en J. Wesselius 25 j. Overleden: C. Stander 74 j., wede. van J. Heermans Wilhelmina P. Broers 39 j., geh, met P. J. Kroon Wijbe Blok 49 j., geh. met G. Verhoog Cornells Jansen 62 j., geh. met M. Weijers Klaas Spaargaren 70 j., geh. met C. A. van Leeuwen. KATWIJK Conflict tusschen B. en W. en den eigenaar van een bioscoop- Tusschen B. en W. en den heer Cornet, eigenaar van de Novabioscoop is het tot een conflict gekomen, waardoor de bioscoop reeds een zes-tal weken genoodzaakt ge worden is het gebouw gesloten te houden. Bijna 1 y2 jaar geleden heeft de heer Cor net, nadat het gebouw door den inspecteur van politie was gekeurd, van B. en W. toe stemming gekregen om te draaien. Burge meester Woldringh v. d. Hoop heeft in eigen persoon de openingsavond bijgewoond en toen het woord gevoerd. De exploitant van de bioscoop, zekere heer v. B., was al spoedig met den heer Cornet in conflict en later stelde de inspecteur van politie een nieuwe voorwaarde voor de veiligheid. nJ. een vluchtluik naar het dak. Maar dan kwam men voor het geval, dat men over terrein moest van den heer Cornet en aan gezien er een conflict Cornetv.B. be stond, kon dit niet doorgaan. Toen eischte de politie een nooddeur met ijzeren trap waarvan de uitgang zou moeten komen in de Jan Tooropstraat. Intusschen kwam er een nieuwen exploi tant, Luxembourg, en moest er opnieuw MGEVING LEIDSCHEN DAM Pater Chr. J. A. Koehler S.C J. die, gelijk wij reeds berichtten, Zaterdag te Rome de H. Priesterwijding ontving. Het zal vermoedelijk Juni of Juli worden, eer Pater Koehler naar het ouderlijk huis, Middenweg 8, zal terugkeeren en in de pa rochiekerk zijn eerste Plechtige H. Mis zal opdragen. K-JJVI.V.-nieuws. Op Woensdagavond 15 Maart spreekt de heer J. W. M. Roog- mans voor de K.J.M.V.'ers over „Weide- verzorging". De lezing wordt gehouden in de zaal van den heer v. Geylswijk. Op de gewone bijeenkomst op Maandag 21 Maart, zal Rector Beune komen spre ken over „De juiste keuze". vergunning gevraagd worden. Toen kwam ook weer de eisch van de trap in de J. Too ropstraat, een trap die zeker niet aange vraagd zal worden, omdat wel vast staat, dat zulks vanwege de bouwverordening niet toegestaan zal worden. Door het aan vragen van deze trap zou erkend worden, dat deze extra-veiligheidsmaatregel nood zakelijk zou zijn. Intusschen moet er een nieuwe aanvrage voor een bioscoop zijn ingekomen, te bouwen op het bekende dure Badhotelterrein, gronden door de gemeente verkocht aan een zekere combinatie van personen. Doch de Bioscoopbond wil hier voor geen toestemming verleenen zoolang de „Nova" nog bestaat. Zooals men ziet, :s deze aangelegenheid een ingewikkelde ge schiedenis geworden, waarvan momenteel de heer C. de dupe is. Velen volgen met be langstelling dit confilct. De Burgemeester. Bij Kon. Besluit van 15 Maart is herbenoemd tot burgemees ter dezer gemeente mr. W. J. Woldringh van der Hoop. Brand. Vermoedelijk door baldadig heid is brand ontstaan in de duinen, even voorbij de z.g. Parlevlietboschjes. Enkele daar werkende personen hebben met be hulp van de politie de brand kunnen blus- schen, doch bijna twee H.A. brandde af. De politie zoekt de dader(s). In de sloot. Door onhandigheid van de bestuurder geraakte gisterenmiddag een auto langs den Wassenaarschen weg in de sloot. Met een kraanwagen is de auto weer opgehaald. Geen persoonlijke ongelukken. Da's niet weinig. Voor de betrekking van onderwijzer aan de school, hoofd de heer A, den Dikke, zijn maar even 270 sollicitanten!! KAAG Ledenvergadering V.V.V. Maandag avond hield de V.V.V. „Dorp de Kaag" haar jaarlijksche ledenvergadering in café „Het Kompas", alhier. Te omstreeks 8 uur open de de voorzitter, de heer Hoff, de vergade ring met een hartelijk woord van welkom aan alle aanwezige leden. Spr. betreurde het, dat de belangstelling voor deze ver gadering minder groot was dan had mo gen worden verwacht. Vervolgens las de secretaris, de heer D. J. G. van Nieuw koop, de notulen van de laatste vergadering voor, waarop deze ongewijzigd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den pen ningmeester, eveneens den heer D. J. G. van Nieuwkoop, bleek, dat er een batig saldo was van 34.92. Daar de vereeniging nog niet over een reglement beschikt, werd door den heer Uitdenboogaard voorgesteld, om jaarlijks twee leden te benoemen tot het controleeren der boeken en bescheiden, zoodat geleidelijk alle leden op de hoogte geraken van de interne aangelegenheden van de vereeniging. De voorzitter bracht een woord van dank aan den secr.-penningmeester voor de voorbeeldige wijze waarop de administratie was gevoerd. Vervolgens gaf de secretaris nog een duidelijk overzicht van hetgeen door de V.V.V. in het afgeloopen jaar was tot stand gebracht. Genoemd werd o.a. de actie door de V.V.V. gevoerd tegen het plan om een complex zomerwoningen te bouwen aan de Kagerplassen, waardoor het natuur schoon zeer zou worden geschaad, de rat tenbestrijding, het uitgeven van een pro pagandaboekje voor de Kaag, dat binnen kort in enkele duizenden exemplaren in het land zal worden verspreid enz. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den voorzitter, waarin deze verklaart op last van zijn medicus zijn functie te moeten neerleggen. De voorzitter licht dit schrijven toe en verklaart, dat hij slechts noode uit deze functie zal treden aangezien de V.V.V. hem zeer na aan het hart ligt. Spreker hobpt nog jaren een trouw lid van de V.V.V. te blijven. Aan de orde is dan het kiezen van een nieuwen voorzitter. Enkele leden zijn van meening, dat slechts een nieuw bestuurs lid moet worden gekozen en dat vervolgens het bestuur uit zijn midden een voorzitter kiest. Bij eerste stemming wordt de heer H. J. C. Versteege tot bestuurslid gekozen, welke functie door hem wordt aanvaard. Na gepleegd overleg tusschen de bestuurs leden onderling wordt het nieuwe bestuurs lid, de heer Versteege, gepromoveerd tot voorzitter, welke functie eveneens door hem wordt aanvaard. Hierop kwam aan de orde het maken van reclame langs de toegangswegen naar de Kaag. Besloten werd om een speciale re clamecommissie te benoemen welke zal trachten met de minst mogelijke kosten reclameborden voor de Kaag en de water sport te plaatsen langs den afrit van den nieuwen verkeersweg, bij het pontveer naar de Binnenkaag en aan de derde Poel laan bij het Café van Diemen. Een en an der in samenwerking en overleg met het bestuur van de Jeugdherberg. Tot leden van deze commissie werden benoemd de heeren Jac. Biemond. D. van Nieuwkoop Jzn. en G. Uitdenbogaard. Aan het slot van de vergadering sprak de heer D. van Nieuwkoop Jzn. een woord van dank en hulde aan het bestuur voor de vele werkzaamheden, die in het afgeloopen seizoen waren verricht en spoorde de leden aan tot het aanwerven van nieuwe leden en donateurs. Omstreeks kwart over tien ^loot de voor zitter de vergadering en nam daarbij te vens afscheid als voorzitter. Spreker hoop te, dat de verstandhouding in de vereeni ging altijd even prettig zou blijven als dit onder zijn voorzitterschap het geval was geweest en. eindigde met zijn beste wen- schen uit te spreken voor den groei en bloei der vereeniging. LISSE Bloemenventen. Door Burg. en Wet houders dezer gemeente is bepaald, dat aan de vergunning tot den verkoop van snijbloemen de voorwaarde verbonden wordt, dat geen kunstmatig gekleurde bloemen mogen worden verkocht. Over treding van de aan de vergunning ver bonden voorwaarde heeft intrekking der vergunning ten gevolge, STOMPWIJK L. T. B. Donderdagavond half 8 verga dering van L.T.B.-leden, café „Blesse Paard". Spreker ir. H. de Groot, Rijksland- bouw-consulent. Niet-leden hebben ook vrijen toegang. Leerrijke avond voor jonge boeren en boerenzoons. Groote opkomst ge- wenscht. Houdt vooral dezen avond vrij. NOORDWIJKERHOUT Geen geverfde bloemen meer. De bloe- menventvergunningen welke door burge meester en wethouders voor het a.s. sei zoen verleend worden houden een voor waarde in, dat geen geverfde bloemen ver kocht mogen worden. Een mooie maat regel. SASSENHEIM Warmonderdam- en Alkemaderpolder. Dinsdag vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van den Warmonderdam- en Alkemaderpolder in het hotel „Het Bruine Paard", onder voorzitterschap van den heer E. J. Speelman. Aanwezig waren ingelan den, die konden uitbrengen 23 stemmen, terwijl het maximum-aantal stemmen be draagt 46. De rekening over 1937 v/erd vast gesteld in ontvangst op 1748.03 en in uit gaaf op 1000.10, alzoo met een batig sal do van 747.93. De begrooting voor 1938 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 1791.63. De omslag werd geraamd op 10 per H.A., derhalve gelijk als over 1937. In de vacature E. J. Speelman, die wegens leeftijd niet weder herkiesbaar was, werd tot voorzitter gekozen de heer A. Warnaar Wzn. Bij monde van den heer H. Bader werd den heer Speelman in hartelijke be woordingen dank gebracht voor al hetgeen hy in zeer vele jaren in het belang van den polder heeft verricht. WARMOND Volksbond. Onder groote belangstel ling hield de afd. een herdenkingsavond in Hotel „de Stad Rome", bij gelegenheid van het gouden jubileum van den Volksbond. In zijn openingswoord riep de voorzitter, de heer J. Hogenboom, de aanwezigen een hartelijk welkom toe, inzonder den geeste lijk adviseur en den oud-voorzitter J. H. Haverkort. In korte trekken ging spreker het ontstaan van den bond na. Het was de heer Passtoors, die in 1888 het initiatief nam tot het oprichten van een organisatie waaruit later de Volksbond is ontstaan, een organisatie die thans in het geheele land afdeelingen bezit en thans duizenden leden telt. Aan het Mgr. van Schaikfonds werd een subsidie verleend van 2.50. Wel licht, dat ook de onderafdeelingen nog een kleine bijdrage beschikbaar stellen. Voor lezing werd gedaan van de gehouden her denkingsavond te Haarlem. Na eenige dis cussie werd besloten de begrooting in in komsten en uitgaven vast te stellen tot een bedrag van 730, waarbij de voorzitter me dedeelde, dat de grootste zuinigheid moest worden betracht. Mej. N. Prins droeg hier na op keurige wijze een gedicht voor, waar in de geboorte van Prinses Beatrix werd bezongen. Als hoofdschotel volgde hierna PASTOOR THOMANN f Gisterevuütl han negen is in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem overleden de zeereerw. heer Henricus Joannes Philippus Thomann, emeritus-pastoor der St.- Agathakerk te Lisse. Ofschoon Pastoor reeds in December v. d. H.H. Sacramenten der Stervenden was voorzien, is de dood toch nog on verwacht ingetreden. De Pastoor was tot het einde toe bij volle bewustzijn. De rector van de St. Jan de Deo, de zeereerw. heer J. P. van Zon, oud-ka pelaan van den Pastoor, was aan het sterfbed. Morgenochtend zal in de kapel van het gesticht een plechtige H. Mis van Requiem worden opgedragen door rector J P. van Zon. Het stoffelijk overschot van pastoor Tho mann zal tusschen 4 uur en half 5 mor genmiddag te Lisse. aankomen en in de St. Agathakerk worden opgebaard. Er zad daarna gelegenheid zijn, tot de Metten, die te half 8 aanvangen, pastoor Thomann een laatste maal te aanschouwen. Ook na de Metten' bestaat hiertoe gelegen- heid. Te half 10 Vrijdagmorgen vangen de plechtige Lauden aan, waarna de Zielerust- mis, de uitvaart en begrafenis. Bij deze plechtigheid zullen alle bonden en de jeugd-organisaties vertegenwoor digd zijn Henricus Joseph us Philippus Thomann werd 12 October 1857 te Amsterdam gebo ren. Op 19 Augustus 1883 werd hij priester gewijd. Een maand later werd zijneerw. be noemd tot kapelaan te Spierdijk, vanwaar hy na een werkzaamheid van ruim twee jaar naar Poeldijk werd verplaatst. Op 9 Februari 1889 werd hij benoemd tot kape laan te Scheveningen (H. Ant. Abt) en op 9 December 1893 tot kapelaan te Amster dam (O. L. Vrouw Onb. Ontv.). Op 29 No vember 1901 volgde zijn benoeming tot pastoor te Katwijk, waar hij tot 4 Juli 1908 de zielzorg verrichtte. Op laatstge noemden datum werd pastoor Thomann her der over de parochie te Voorschoten. Op 30 October 1915 benoemde Z.H.Exc. de Bis schop van Haarlem hem tot pastoor te Lis- se, waar zijneerw. tot aa.r zijn emeritaat in 1936 de geestelijke bediening waarnam. Toen Pastoor Thomann in 1915 te Lisse kwam vond Z.E. er reeds een groote pa- de rede van den geestelijken adviseur, die het doel, werken en streven der vereeni ging uiteenzette. Momenteel, aldus spreker, telt de bond 173000 leden, doch de organisa tie is nog steeds voor uitbreiding vatbaar. De vereeniging heeft thans een mijlpaal in haar bestaan bereikt, doch dit mag in geen geval een eindpaal zijn. Spreker spoorde de leden aan de organisatie krachtig te blijven steunen, want in de toekomst zal dit blijken zeer noodzakelijk te zijn. Een hartelijk applaus beloonde spreker voor zijn leerzame rede. Tot slot werd door den heer L. Hogenboom een gedicht voorgedra gen getiteld „De Missionaris", hetgeen een treffend slot was voor dezen zeer geslaag den avond. Klinkenbergerpolder. In het hotel „De Zon'' werd Dinsdag j.l., onder iieding van den voorzitter, den heer J. K. Heijl, de jaarvergadering van stemgerechtigde ingelanden gehouden. De rekening over 1937 werd, nadat zij door de commissie, daartoe benoemd, was onderzocht en ac- coord bevonden, met alg. st. goedgekeurd en vastgesteld, aan ontvangsten op 1732.19, en aan uitgaven op 1268.27, met een batig saldo van 463.92. De om slag bedroeg over dat jaar 7.per H.A. - De begrooting voor 1938 werd vastge steld aan ontvangsten en uitgaven op 1693.33. Tot gedeeltelijke dekking daar van, blijft de omslag wederom bepaald op 7.per bunder. De voorzitter deelde mede dat de aan koop van een inschrijving Grootboek ad 422.zijnde de nog te ontvangen op brengst wegens verkoop van een gedeelte molentocht, dienende ter ontgronding t/b. van de nieuwe Rijksweg, aan de heeren C. en J. J. Geluk, te Sassennheim, zal plaats hebben wanneer het besluit tót verkoop, dd. 22 December 1.1., door Ged. St. van Z.H. is goedgekeurd. Ingevolge het besluit der vergadering van ingelanden van 4 Maart j.l., tot verkoop van den molen, voor afbraak, wordt medegedeeld dat de as en roeden reeds zijn verwijderd, en de amotie vóór 1 Mei e.k. moet hebben plaats gehad. Kooper is de heer H. S. P. Vrij burg, molenmaker, te Oud-Ade, voor de rochie, doch deze parochie is tijdens zijn pastoriaat nog flink uitgedijd en tot een der grootste parochies in de omtrek ge worden. Z.E. werd geassisteerd door een drietal kapelaans, die hem hielpen in zijn geestelijken arbeid, welke veelomvattend was. Immers in de laatste jaren van zijn pastoraat beliep het aantal hem toever trouwde geloovigen ruim 3000. Bij zijn komst te Lisse was door zijn voorganger, den zeereerw. heer Pastoor Klekamp, het kerkgebouw pas gebouwd, doch nog lang niet in de puntjes afgewerkt, lijdens het pastoraat van Pastoor Tho mann werd het kerkgebouw door kunstig schilderwerk opgesierd. Jammer genoeg heeft hij dit schilderwerk niet geheel en al kunnen voltooien, doch de hoofdzaak is geschied. Voorts heeft Pastoor Thomann veel gedaan tot de geestelijke opbloei van het parochieleven. Het jeugdwerk pa tronaat en St. Josephgezellenvereeniging lag hem na aan het hart. In de moeilijk* jaren wist hij, gesteund door zijn kapelaans en parochianen, dit jeugdwerk weer tot bloei te brengen en te verstevigen. Tijdens zijn pastoraat zijn de K.J.M.V. en de Con gregaties voor jonge meisjes en dames in het leven geroepen. De parochie werd in den loop der jaren zoodanig groot, dat het noodzakelijk was, dat er eenige verlichting kwam. In de ge meente Lisse en wel in de Buurtschap „de Engel" werd de parochie der H.H. Engelbe waarders gesticht. Dit verlichtte de parochie der St. Agatha zeer, omdat een groot ge deelte aan de zorg van de nieuwe parochie werd toevertrouwd. Pastoor Thomann was evenwel de man, die den bouwpastoor oen zeereerw. heer Pastoor Sentenie ge durende eenigen tijd onderdak verleende en hem bij het stichtten van de parochie van advies diende. De verzorging van het geestelijk leven van zijn parochianen was- voor Pastoor Tho mann de grootste levenstaak, doch dit nam niet weg, dat hij zich ook veel gelegen liet aan het tijdelijke der hem toevertrouwde parochianen. De armen vonden in hem een echte vader, die weldeed en het leven der armen opvroolijkte, door hunne zorgen te verlichten. Veel en ontzaglijk veel heeft Pastoor Thomann den armen gegeven en hij was hierin het lichtende voorbeeld voor zijn parochianen. Zijn goedgeefschheid liet hij evenwel nimmer aan de buitenwereld blijken, doch hij deed wè'l in stilte. Voorts ging zijn belangstelling uit naar het onderwijs, waaraan hij zijn krachten evenêens ten volle gaf. Men denke aan de stichting van'de schitterende R. K. bewaar school aan den Achterweg, hetgeen voor dit onderwijs een stap op den goeden weg bfcteekende. Voor zooveel noodig was Pas toor Thomann steeds bereid en gaf hij, met zijn rijke ervaringen, adviezen aan alle mogelijke organisaties, wanneer men met moeilijkheden had te kampen. Pastoor Thomann heeft zijn 20-jarig pas- toorsfeest als herder van de parochie St. Agatha nog gevierd in het jaar 1935. Zijn krachten namen evenwel langzamerhand af en in het jaar 1936 was hij gedwongen zijn emeritaat aan te vragen. Op bijna tachtig jarigen leeftijd ging de grijze herder eindelijk zijn rust nemen na ten priesterlijken arbeid van ruim 53 jaren. Het afscheid van zijn parochie viel Pastoor Thomann zeer zwaar. Nog levendig komt ons dit afscheid in herinnering. Een zijner laatste woorden gericht tot zijn parochianen varen: „Zorgt er voor, dat Jesus Christus altijd met groot welbehagen bij U Zijn in trek neemt, als gij de H. Communie ont- angt. Dan zult gij blijven voortgaan op het pad der deugd en eenmaal worden toegela ten in die heerlijke Tempel Zijner glorie in den hemeL" Moge God hem, na zijn zegenrijken ar- teicl, tot zich genomen hebben in den heer lijken Tempel Zijner glorie, in den hemel. prijs van f 200.Tot leden der commis sie voor het onderzoek der rekening 1938, worden benoemd de heeren ir. P. H. A. Rosenweld, J. D. Ciggaar, DJz. en H. J. J. Koot.. WASSENAAR Tuinbouw en Plantkunde. In „het Dorpshuis" hield de Kon. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde haar maandelijksche ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer Polderman. Besloten werd op voorstel van het bestuur een subsidie van 5 toe te kennen aan de Floralia-vereeni- ging. Ter ballotage werden vervolgens 2 aspirant-leden voorgedragen. In de commissie voor reglementsherzie ning werden hierop door de vergadering gekozen de heeren Karstens, Aartse, Wie- gerink en van Vugt. Tot jury om het inge- zondene tijdens de pauze te keuren wer den aangewezen de heeren Ruitenbeek, van Zetten en Wiegerink. Na de pauze werd van de gehouden keu ring uitslag gedaan. Voor prijsvraag I lui dende de mooiste verzameling geforceerde heesterstekken werd een 2de prijs toege kend aan de inzending door den heer G. de Gooijer. Voor prijsvraag 2, luidende: de mooiste in bloei getrokken heester, behaalde de heer G. de Gooijer een lsten prijs, terwijl voor het puntenstelsel diverse punten werden toegekend voor het ingezondene door de heeren G. de Gooijer en J. van Noort. Hierop werd het woord gegeven aan den heer dr. ir. J. F. P. Bijhouwer uit IJmuiden tot het houden, zyner lezing over het on derwerp Tuin, huis en landschap. Politie. De agent van politie W. A. Hagemans is met ingang van 1 April a.s. benoemd tot Gemeenteveldwachter te Gemert (N.B.). Fiets gestolen. Ten nadeele van den heer R. is diens rijwiel ontvreemd, dat geplaatst was voor een woning aan den Achterweg.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10