RIJNSTREEK ZATERDAG 12 MAART 1938 DE LEIOSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. G NOOTDORP DOODELXJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Wielrijder te Nootdorp te jen trein opgereden. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg aan den Veenweg in Noot dorp een ernstig ongeluk gebeurd. Om 9 u. 44 passeert daar de trein die om 9 u. 27 uit Den Haag naar Rot terdam vertrekt. De wielrijder J A. F. Bielsen, uit Delft, is, op den overweg tegen de locomotief van dezen trein op gereden, vermoedelijk doordat hij niet voldoende opletten. Zijn linkerbeen werd hem boven de knie afgerukt, ter wijl hy voorts een hoofdwonde kreeg. Dr. de Groot uit Voorburg verleende de eerste hulp en vervoerde B. per zie kenauto naar St. Antoniushove. Een kwartier na aankomst is B. al daar overleden. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. OEGSTGEEST Harmonie „Triumph". Genoemde ver- eeniging hield gisteravond in „St. Willi- brord" haar jaarvergadering. De opkomst was zeer goed, waarover de voorzitter bij de opening dan ook zijn voldoening uit sprak. De voorzitter herdacht verder het overlijden van het bestuurslid, den heer A. Driessen, met eenige gevoelvolle woorden. De heer J. v. d. Hulst bracht een welver zorgd jaarverslag uit, terwijl de penningm., de heer H. J. Juffermans, rapport uit bracht over de financiën. Er bleek over 1937 een nadeelig saldo van ruim 300. Dit kwam vooral, doordat alle instrumenten in het afgeloopen jaar zijn vernikkeld. De kascommiss4ie bracht bij monde van den heer C. Molenkamp goedkeurend rapport uit. Besloten werd dit jaar niet aan het Bondsconcours deel te nemen. In de bestuursvacature wees de vergade ring aan den heer A. J. Gijbeis, terwijl de aftredende bestursleden werden herbe noemd. Bij de rondvraag werd door meerdere leden opgemerkt, dat het toch niet aangaat by feestelijkheden zonder vergoeding mu zikale opluistering te geven, daar een mu- ziekvereeniging bij optreden direct onkos ten heeft. Gewezen werd op de muziek- auteursrechten enz. Voorts vestigde men nog de aandacht er op, dat de vereeniging 7 Juli a.s. 12 1/2 jaar bestaat, en werd de vraag gesteld, hoe men dit feit dacht te herdenken. De voorzitter beantwoordde tot tevredenheid de vragenstellers, waarop sluiting volgde. Commandant Burgerwacht. Tot com mandant van de burgerwacht in deze ge meente is benoemd de heer W. H. G. Palm. De beëediging zal op een nader te bepalen datum plaats vinden. RIJNSBURG Veiling. Sinds de oprichting der groentenveling was en is hier altijd nog de ouderwetsche gewoonte om het afmij nen te doen plaats hebben zooals men dat noemt „met de mond". Zeer waarschijn lijk zal hierin verandering komen. Het bestuur besloot in beginsel tot het doen plaatsen van een electrisch afmijntoestel. De ledenvergadering zal hieraan nog be krachtiging moeten geven doch verwacht wordt dat dit voorstel met voldoening zal worden ontvangen. Hieruit volgt dan te gelijk dat er ook een gebouwtje voor zal moeten worden geplaatst. Een groote verbetering zal dit zijn. Looncontract. De afdeeling Rijns burg van de Ned. Christ. Arbeidersbond had tegen gisterenavond een vergadering belegd in Concordia ter bespa eking der mogelijkheid om te komen tot een loon contract. Behalve werkgevers van Rijns burg waren hier ook uitgenood igd afge vaardigden van de L.T.B. te Katwijk aan den Rijn en van de Tuindersbond afd. Katwijk. Van de werkgeversorganisaties was alleen opgekomen de R.K. Land- en Tuinbouwbond afd. Katwijk aan den Rijn. Een afgevaardigde van het hoofdbestuur der Ned. Chr. Landarbeidersbond opende en leidde de besprekingen doch vanwege de weinige belangstelling kon weinig po sitiefs besproken worden. Uit de bespre kingen bleek wel dat in deze omgeving groote bezwaren bestaan tegen doorvoe ring van bedoeld contract en iets defini tiefs werd niet bereikt. De afgevaardigden van de L.T.B. kregen tot opdracht het be sprokene in ledenvergadering aan de or de te stellen om» daarna aan het Hoofd bestuur van de Chr. Arbeidersorganisa tie te Utrecht de besluiten mede te dee- len. Dan sluiting op de gebruikelijke wijze. SASSENHEIM WEGDEK RIJKSWEG. De nieuwe toepassing. Op het traject RingvaartWaschbeek van den nieuwen Rijksweg zal een der mo dernste wegbestratingen worden toegepast: n.l. gestabiliseerde klei. Oorspronkelijk was het de bedoeilng de klinkerkeien in zand te straten, maar het veelvuldig onderhoud wat dit mede zou brengen, hetgeen voor het snelverkeer een groot bezwaar zou zijn, heeft de directie der Rijkswaterstaat doen besluiten tot toe passing dezer fundeering. De klinkerkeien, die men gaat gebruiken zulen worden gestraat in traskalk. De klei voor de fundeering zal uit Zoe- terwoude worden aangevoerd. Geboren: Lambertus z. van J. Bette en A. Verhoef. Nicolaas Joseph z. v. Th. Langeveld en Q. C. Rotteveel. Ondertrouwd: A. Vos 28 j. en C. van der Kraan 28 j. Overleden: J. de Groot 60 j. wonen de te Workum. Th. Slobbe 73 j. N. A. Verburg 76 j. weduwe van H. de Bruijn. Ingekomen: G. v. d. Weijden, Zui derstraat 27, van Voorhout met gezin. C. H. de Vos, Zandslootkade 33, van Oegst- geest. P. P. Boekesteijn, van Heemstra- straat 6 van Ter Aar. C. E. Fikkers, Hoofdstraat 82, van Noordwijkerhout. Th. C. P. Rotteveel, Kerklaan 60, van Lei den. H. M. Wert en gezin, Zandslootka de 27 van Kruiningen. H. van Houten, Hoofdstrat 303 van Lisse. A. G. van Bee- len, Charbonlaan 10 van Lisse. C. v. d. Zwan en gezin, Hoofdstraat 221 van Wou- brugge. Vertrokken: C. E. van Egmond, Hoofdstraat 26 naar Hillegersberg (gem. Rotterdam). W. Bladel en gezin, Hein Baderstraat 36, naar Callantsoog. A. van Zundert, Hoofdstraat 190, naar Alkemade. J. Ros, Rustrofflaan 5, naar Bunschoten. M. v. Londen, Zuiderstraat 284 naar Ede. C. E. Wowijs, Nieuwe Haven 13, naar Leiden. C. H. de Vos, Zandsloot kade 33, naar Warmond. J. v. d. Meij, Hoofdstraat -44, naar Haarlem. VOORSCHOTEN HET MULHOLLANDSCHE RAADSLID MAATSCHAP. Een nieuwe Kiesvereeniging opgericht! Zooals reeds eenigen tijd geleden in deze courant is vermeld had de heer C. Mul- holland, voorzitter van de kiesvereeniging „Gemeentebelang" bedankt èn als voorzit ter èn als lid van bovehgenöemde vereeni ging. Vóór ongeveer drie jaren geleden was de vereeniging „Gemeentebelang" op gericht en had de vereeniging een lijst in gediend bij de Gemeenteraadsverkiezingen met als gevolg, dat één zetel in den Raad werd behaald. Reeds eenigen tijd liepen er geruchten, dat het niet naar wensch ging in bovengenoemde vereeniging. Toen de heer C. Muiholland bedankte als lid dier vereeniging rees natuurlijk de vraag, wat zal de heer Mulholland, die gekozen is tot lid van den raad voor „Gemeentebelang" nudoen? Zei hij bedanken als lid van den raad? Thans heeft men wederom een nieu we vereeniging opgericht, die heeten zal „Voorschoten's Belang". Zal de heer Mul holland nu lid blijven van den raad en zich voorstellen te zijn de afgevaardigde van de nieuwe kiesvereeniging, die heden is opgericht. In café „Overbosch" heeft gisteravond de oprichtingsvergadering plaats gehad van de kiesvereeniging „Voorschoten's Belang" De waarnemende voorzitter, de heer E. Ch. Mulholland, opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en stelde voor," alvorens tot de verdere af werking van de agenda over te gaan een voorzitter te benoemen. Met nagenoeg alge- meene stemmen werd tot. voorzitter gekozen de heer Chr. A. C. Nell, die de benoeming aanvaardde onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen. De heer E. Ch. Mulholland gaf terstond de leiding aan den nieuwen voorzitter en sprak den wensch uit, dat de nieuwe vereeniging mag groeien en bloeien. Hierna werden de overige be stuursleden gekozen en het bestuur gecom pleteerd met de heeren J. P. v. d. Marei, E. Ch. Mulholland, J. C. Meulmeester en C. G. J. Lohmann. Voorzoover aanwezig na men de heeren hunne benoeming aan. Na dat de aftreding van de bestuursleden was geregeld, werd door den voorzitter het doel van de vereeniging uiteengezet en gewe zen op den naam der vereeniging, waarbij de voorzitter den nadruk lag op „Belang". In de ontworpen statuten is het doel om schreven en hierin staat: allereerst het be hartigen van de belangen van de gemeen te Voorschoten en dat de behandeling van gemeentezaken vrij moet zijn van partijbe langen. Voorts stelt men tot doel het stel len van candidaten voor den gemeenteraad en moet er in het algemeen zoo gehandeld worden, dat de belangen van de gemeente op den voorgrond worden gesteld, met bui tenstelling van persoonlijk belang en waar bij politiek en godsdienst eveneens worden buiten gesteld. Hierna werd begonnen met de behandeling van de statuten en huis houdelijk reglement, die onveranderd wer den goedgekeurd en waarvoor besloten werd de kon. goedkeuring aan te vragen. Bij de rondvraag werd o.m. ook nog be sproken het uitgeven van een eigen blad, waarbij getracht zal worden actueele on derwerpen te doen behandelen. Met een woord van dank sloot de voorzitter de ver gadering. Onze gemeente bezit dus thans een kies vereeniging „Gemeentebelang" en een kies vereeniging „Voorschoten's Belang". Welk „belang" zal nu nog volgen? Wij wachten! Benoeming. Tot tijdelijk onderwijzer, in de vacature mej. Venninck, die voor een jaar met verlof naar Indië gaat, aan de O. L. school alhier is door B. en W. benoemd de heer S. J. van 't Hoog te Noord Gouwe. Gunning. Het bouwen vaneen por tierswoning op „Ter Horst" aan den Veur- scheweg alhier, is door den Jagermeester van H. M. de Koningin gegund aan den laegsten inschrijver, den heer B. Voogt te Delft voor ƒ4000. ZOETERMEER Stille Omgang. Het aantal deelnemers aan den Stillen Omgang, is dit jaar weer goed te noemen. Vorig jaar gingen er van de 88 leden 65 mede, thans zijn er 96 le den en daarvan gaan er 70 mede. VOORHOUT Propaganda-avond van den B.V.L. De alhier gehouden propaganda-avond van den E.V.L. is een mooie goedgeslaagden avond geworden. Als spreker trad op Pastoor J. v. d. Sman uit Vlaardingen, terwijl ook nog de Chr. Gem Zangvereen. „Voorhout's Ge mengd Koor" en de R. K. Jongemannen Zangvereen. „Arti et Religioni" hun wel willende medewerking verleenden. Nadat door de aanwezigen het eerste cou plet van het „Wilhelmus" was gezongen, opende de voorzitter der plaatselijke B.V.L., Burgemeester Bulten, deze bijeenkomst (de groote zaal van het Parochiehuis was goed bezet), met een hartelijk welkom aan kapi tein D. J. Karres en den Commandant van Zuid-Holland West van den B.V.L., den heer J. P. Boot. De R. K. Jongemannen zangvereen. zong na het openingswoord een drietal nummers. Alvorens den spreker het woord te ver leen en, verzocht de heer P. Vlasveld uit naam van alle B.V.L.-ers te dezer plaatse het woord, waarin hij den voorzitter der afd., die als burgemeester eerdaags zou heengaan uit deze gemeente, een woord van dank toeriep voor het veie, gedaan voor de Plaatselijke B.V.L. en wenschte hem nog vele jaren van rust toe. Door de aanwezi gen werd hierna een driewerf hoera aange heven voor den burgemeester, den heer G. Bulten. Hierop hield Pastoor v. d. Swan zijn in teressante lezing, welke in hoofdzaak in hield een bestrijding van het Communisme. Spr. waarschuwde met klem ook voor het sluimerende communisme in ons landje, vooral in de groote steden. Een geweldig applaus volgde na beëindiging van sprekers rede door de aanwezigen. Nu volgde de installatie van twee nieuwe bestuursleden der pl. afd. n.l. van Pastoor Warmenhoven en van den heer M. P. A. Meissen. Hierna zong de zangvereen haar tweede zangnummer: Geuzenvendel op den thuismarsch", van T. W. Sprey. Het scherpschutters-brevet werd vervol gens uitgereikt aan drie leden der pl. afd. tt weten P. W. Mosseveld, C. A. Wessels en P. J. Langeveld. Onder een toespraak van Majoor Boo* en een felicitatie van den voorzitter, aanvaardden deze drie leden hun brevet. Toespraken werden nu nog ge houden door Pastoor Warmenhoven en M. P. A. Meissen en Ds. J. J. H. Klomp. Nu had de uitreiking plaats van de re productie van den plaa. welke door de leden der geheele B.V.L. aan H.M. de Ko ningin ten geschenke is gegeven, door Kap. Karres Alvorens nu de voorzitter een slot woord sprak, verzocht Majoor Boot een enkele minuut het woord, waarin hij na mens de afd. Zuid-Holland West, aan den voorz. een hartelijk dankwoord bracht, daar deze voor het laatste een bijeenkomst der P.V.L. heeft geleid. Zichtbaar bewogen aankte de voorzitter. Hierna werd door alle aanwezigen staande het tweede couplet van het „Wilhelmus" gezongen. WASSENAAR Staatspartij, Onder leiding van den heer J. J. van Duuren vergaderde gister avond de afdeeling van de R.K. Staats partij in het R.K. Vereenigingsgebouw. Na opening met den Chr. groet en een kort welkomstwoord, volgde voorlezing der notulen die onveranderd werden vastgesteld. Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, het laatste sluitend met een batig saldo werden goedgekeurd. Tot loden der verificatie-commissie werden benoemd de heeren W. J. Hooge- veen, A. Zandvliet en G. Kroon. De voorzitter, de heer J. J. van Duuren, die de wensch te kennen had gegeven om als zoodanig af te treden, werd als be stuurslid herkozen, waarbij de bedoeling voorzat, dat hij de plaats zou innemen van den afgetreden secretaris. Als voor zitter werd gekozen mr. F. P. J. Perquin. Een nieuwe manier voor vaststelling van de definitieve candidatenlijst voor den Gemeenteraad gaf stof tot eenige discus sie. Goedgekeurd werd tenslotte een re geling waarbij de kiezer gelegenheid krijgt om middls het invullen van één hokje blijk te geven van zijn instemming met het Politiek Advies óf door een rang- cijfer te geven aan in alfabetisch gestelde volgorde der namen van candidaten, van zijn afwijkend inzicht blijk te geven. Te vens werd toegevoegd, dat indien 75 pet. der kiezers het uitgebrachte advies heb ben gevolgd, geen wijziging in de rang orde zal plaats vinden. Een voorstel van bestuurszijde terzake een regeling indien geen politiek advies wordt uitgebracht, zal nog nader onder de loupe worden ge nomen, wijl de vergadering zich niet com petent achtte om zonder grondige bestu deering terstond een oordeel daarover uit te spreken. De in het tweede geval voorgestelde re geling zal in druk worden gegeven en bij de leden thuisbezorgd worden, om dan op een volgende vergadering te beslissen. Bij de rondvraag kwam ter sprake het door de gemeente in eigen beheer uitvoe ren van werken, alsmede een zoodanige prijzenpolitiek der bedrijven, dat meer rekening worde gehouden met de groote gezinnen. Sluiting volgde met den Chr. groet. Jubileum. Op 18 Maart a.s. zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat de con troleur Albertus ^.rnoldus van der Linden in dienst trad bij de Haagsche Tramweg Maatschappij. Controleur van der Linden is bovendien op zijn jubileumdag juist 12% jaar, on afgebroken, bestuurslid van de chefs- vereeniging. Hij is tevens gedurende 10 jaar lid van den personeelraad bij de H.T.M. De heer van der Linden houd op 18 Maart receptie tot 18 uur, ten zijnen huize aan den Deijlerweg 157 te Wassenaar. KORENBOND „DE RIJNSTREEK". Donderdag 17 Maart wordt in het Pa tronaatsgebouw Zoeterwoude H. R. door den Korenbond „De Rijnstreek" een Koren- bondsdag gehouden, des avonds te 7 uur. Ieder koor zingt een nummer van een vaststaand gedeelte en een vrij nummer naar keuze, een en ander onder leiding van kapelaan Paap. ALPHEN AAN DEN RIJN DE ORGANISTENBENOEMING AAN DE AULA Raadslid in beroep. Naar de „Rijnb." verneemt, is de heer H. van Kleef, die, zooals uit de door hem ge stelde schriftelijke vragen bleek, de be voegdheid van B. en W. inzake de benoe ming van een organist van de aula op de nieuwe Oosterbegraafplaats betwist, te gen deze benoeming door het college bij de Kroon in beroep gegaan. Propagandaclub „Sint Paulus". In de gisteravond gehouden bestuursvergadering van de propagandaclub „Sint Paulus" werd de heer C. Janmaat Jr. benoemd tot 2e secretaris en de heer B. van Leeuwen Bzn. tot tweede penningmeester. Beide perso nen zijn onlangs in de gehouden ledenver gadering tot besturslid gekozen. BOSKOOP Actie „Voor God". Donderdag 17 Maart a.s. des avonds 8 uur zal in het R.K. Ver.-gebouw door den voorzitter van het comité der Voor-God-Actie een rede wor den gehouden, waarin zal worden duidelijk gemaakt de taak die ieder moet kennen en weten en de plaats, welke hy als zoodanig heeft in te nemen in de „Actie voor God". Been gebroken. Donderdagmiddag had mej. C. H. v. d. Willik het ongeluk aan het einde der B. C.-straat te vallen, waardoor zij een been brak. Zij werd bij den heer W. v. Bergen binnengebracht waar dr. Ham burger de eerste hulp verleend. Aanrijding. Vrijdagmorgen, toen de voormalige brugwachter M. Wijnbeek, zich op de Voorkade nabij de Dwars Nieuw- straat bevond, en zonder op te letten den weg overstak, werd hij door een motrrij- der aangereden. De man werd zoodanig aan het hoofd verwond, dat hy door den dokter verbonden moest worden en eerst geruimen tijd na het ongeval naar huis kon worden vervoerd. Groote Enkabé feestavond. De voor uitstrevende geest der Boskoopsche win keliers toont zich van alle kanten. Zoo zal er Dinsdag 15 Maart in gebouw Flora een feestavond gehouden worden waar ieder van kan profiteeren. Bij aankoop van slechts eenige Enkabé-artikelen worden toegangskaarten gratis verstrekt. LEIMUIDEN Kruisvaart-film. Donderdagavond hield de Kruisvaart een propaganda-avond voor de leden en belangstellenden, ouders en do nateurs. Op dezen avond werd onder meer ook de Kruisvaartfilm vertoond. Kwart over acht opende de heer Compeer wegens afwezigheid van den Directeur deze ver gadering met den Kath. jeugdgroet. Hem was voor dezen avond deze moeilijke taak opgedragen. Hij heette allen hartelijk wel kom, in 't bijzonder den Zeereerw. heer Pastoor, den Kapelaan van de Veen en de filmoperateurs en hoopte, dat deze avond een aansporing mocht zijn tot meer actie van jeugd en ouders en tot meer sympathie van buiten af vor deze jeugdbeweging en tot meer contact tusschen ouders en leiders. Achtereenvolgens werden nu eenige leu ke en interessante films op 't doek vertoond. Hierna was 10 minuten pauze, waarin ge legenheid was voor een luttel bedragje een kopje koffie te gebruiken, door eenige wel willende schenksters aangeboden. Na de pauze werd de mooie teekenfilm „Felix zoekt den schat" afgedraaid. Hierna nam een der filmoperateurs 't woord. Hij gaf een duidelijk overzicht over 't doel, de werking, 't nut, 't leven der Kruisvaart, 't vormen van mannen voor de Kath. actie. Vervolgens werd dit alles in beeld gebracht op 't witte doek in de nieuwste Kruisvaart film „De Kruisvaart roept". Hierna was het programma afgewerkt. De directeur, die nu ook aanwezig was, sprak 't slotwoord. Hy betreurde het, ja vond het schande, dat zoo weinig vaders en moeders hier aanwezig waren,- om nader kennis te maken met de Kruisvaart. Hij hoopte echter, dat allen, die hier aanwezig waren, mochten helpen naar buiten uitdra gen, wat ze dezen avond hadden gezien en gehoord, om zoodoende propagandist te worden voor de K.J.C., om te helpen mee werken, dat de Kruisvaart hier mag groeien en bloeien. Iedere jongen, die kan, moet lid worden. Bouwen. Door B. en W. dezer ge meente is aan Mej. Wed. C. van der Akker vergunning verleend voor het bouwen van een dubbel woonhuis met schuur, gelegen in Vriesekoop No. 475. Overleden: G. van Staveren 51 echtgenoot van A. J. Cats. Gevestigd: van Amsterdam G. M. de Hollander van Marum Wed. G. van der Kamp geb. du Pre en gezin. Vertrokken: W. M. van der Meer gehuwd met J. A. Snel naar Ouder-Amstel H. Turk naar 's Gravenhage A. A. Brand naar Katwijk F. N. R. Rigter naar Alphen a. d. Rijn Th. Klijn en gezin naar Woubrugge. LEIDERDORP Konijnenfokvereeniging „Sport en Vriend schap". Gisterenavond hield bovenge noemde vereeniging haar jaarvergadering en tevens viering van het eerste lustrum in het café Doesburg van den heer A. Hoo- gervorst alhier. De voorzitter, de heer A. Bruines, sprak een openingswoord en her innerde aan de afgeloopen 5 jaren. De penningmeester O. Voorma bracht verslag uit; de inkomsten bedragen 160.42 ei. de uitgaven 118.71, batig saldo f 41.71. Bij de bestuursverkiezing werden de voor zitter en 2e penningmeester met alg. stem men herkozen. Na sluiting der vergadering ging m enover tot een gezellige bijeen komst, voor het verdere gedeelte van den avond zorgde de acoordeonnist, de heer Gertsen uit Leiden. NIEUWVEEN Stille Omgang. De deelnemers aan den Stillen Omgang op 20 Maart a.s., kun nen zich morgen van kaarten voorzien. De gelegenheid daartoe is na de vroegmis en na de Hoogmis in de Bibliotheek. Verder bij den penningmeester B. Rekelhof, uiter lijk tot Dondrdag 17 Maart. Na dien da tum worden geen kaarten meer afgege ven. De prijs der kaarten is voor de le den 0.60, voor adspirantleden 0.90. Wit-Gele-Kruis. De ledenvergadering van het Wit Gele Kruis, welke Donder dagavond in Café Th. Bezuyen is gehou den, had niet de belangstelling daarop de vereeniging aanspraak mocht maken. Slechts een tiental van de ruim honderd leden waren aanwezig. Door mej. G. Hil- ders wordt op de gebruikelijke wijze de bijeenkomst geopend. Hierop volgt de mededeeling dat inmiddels de Bisschop pelijke en Koninkl. goedkeuring op de statuten is afgekomen, dat door het be stuur van het Wit Gele en Groene Kruis besprekingen zijn gehouden, om tot die samenwerking te komen, dat beide ver- eenigingen kunnen gebruik maken van de diensten der wijkverpleegster, alsme de van het verplegingsmateriaal. Dit gaat echter niet zoo vlot, 't stuit op vele moei lijkheden. De besprekingen worden echter voortgezet, en men verwacht, dat t.z.t. een geschikte oplossing gevonden zal worden. De geest. adv. zet dit punt met enkele woorden nog nader uiteen. Voor de verkiezing van een voorz. wordt gehouden, vraagt de heer P. Wijf je het woord. Spr. geeft als zijn meening te kennen, dat door de oprichting van het W. G. Kr. de plaatselijke afd. van het Groene Kruis wordt afgebroken, en be treurt dit feit. Vervolgens wil spr. het bestuur in overweging geven, een gedeel te van de contributie aan de vereeniging het Groene Kruis af te dragen, daar hij anders geen samenwerking mogelijk acht. Het middel door spr. voor een, zijns in ziens, alleen mogelijke goede samenwer king aan de hand gedaan, wordt direct als niet waardig terzijde gelegd. De geest, adv. dient spr. van antwoord, en noemt het standpunt dat door den heer Wijfje wordt ingenomen, geenszins Roomsch, dit is neutraal en wordt door Paus en Bisschoppen verboden. Alléén wordt sa menwerking met gelijkwaardige vereeni- gingen toegelaten. Men zal het W. G. Kr. altijd bereid vin den broederlijk te steunen, echter is het verlangen naar den vroegeren toestand uitgesloten. Wanneer v^ beide kanten érnstig wordt medegewerkt, zal dit de aandacht trekken der gemeentelijke autoriteiten, en de gelegenheid scheppen, de wijkver pleegster, op vasten grond aan te stellen. Hierna verkiezing van een voorz. Door de leden is van de gelegenheid candida ten in te dienen geen gebruik gemaakt. Het bestuur heeft als candidaat gesteld den heer H. S. Ran, die bijgehouden stem ming is gekozen en de benoeming aan vaard. Den heer Vink bespreekt de mogelijk heid samenwerking te zoeken met het na bije Zevenhoven, waarop wordt medege deeld, dat reeds meerdere malen bespre kingen zijn gehouden. Plannen tot aan sluiting zijn er echter niet, zoodat deze pogingen zijn gestaakt. Hierna volgt slui ting als gebruikelijk. Gevestigd: G. Lauwers, van Den Haag. H. v. d. Ham, van Zevenhoven. D. Spaanderman, van Noordwijk. Geboren: Leonardus Corn. Phil., z. van Th. Hoogervorst en W. J. Speet. TER AAR Begraafplaats gesloten. Eindelijk is de oude begraafplaats, gelegen bij de Ned. Herv. Kerk, door Burgemeester en Wethou ders gesloten. Naar wy vernemen zullen de oude rechten, die sommigen nog hebben, o.m. eigen graven, op de nieuwe Algem. Begraafplaats, welke langs Het Jaagpad ligt, overgaan. ZOETERWOUDE Volksbond. Morgen wordt in de Sint Janskerk een H. Mis opgedragen als kerke lijke viering van het gouden Bonds jubileum tot intentie van de levende en oVerleden leden. Tevens is dien morgen de algemeene H. Communie. Alle Volksbonders dus mor genochtend present. Op het einde van deze maand volgt een groote propaganda-vergadering, die dit maal uitsluitend toegankelijk zal zijn voor de leden met hunne vrouwen of verloof den; dus met alle huisgenooten. Verkooping. Ten overstaan van no taris J. C. van Eek te Leiden had gisteren de verkooping plaats van een winkelhuis met garage, erf en grond te Zoeterwoude Hooge Rijndijk F90, groot 5.85 Aren in bod 3.550, kooper de heer N. van der Star q.q. voor 3.550.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6