OMGEVING „Grazige Weiden" Alphen a.d. Rijn ZATERDAG 5 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK Geboren: Willem Michael, z v. K. H. ■van der Plas en M. L. Leep. Aaltje Wil- iemina, d. v. L. v. d. Plas en P. Hus Leendert, z. v. D Barnhoorn en S. Haasnoot Gijsbertus, z. v. G. van Duyn en J. van Kla veren Paulina Gerarda Martina, d. v. J. W. Mugge en L. Rijling Dirk, z. v. G Pronk en C. Vlieland. Overleden: Arendje Ouwehand 73 j. wed van S. de Jong Flores Jacobus Par- levliet 68 jaar gehuwd met J. v. Santen. Ondertrouwd: F. Kuyt en E. Hus J. v. d. Deiji en D. G. Kroon Getrouwd: J. Mastenbroek en J. Freke D. Haasnoot en P. v. Duyven- voorde. KATWIJK AAN DEN RIJN AANBESTEDING NIEUW VEILING GEBOUW. Uitslag van gehouden aanbesteding van het bouwen van een nieuw Veilinggebouw met bijbehoorende werken voor rekening der Tuinbouwver. Katwijk en Omstreken te Katwijk aan den Rijn. C. Aanhaanen, Katwijk aan den Rijn, perc. a f 13.170; A. de Best, Katwijk aan Zee, perc. a 3.989, perc. b 12.500, in massa 16.389; A. Bontebal, Schipluiden, b 13.800; J. van Duyn, Katwijk aan Zee b 14.350; M. van Duyn, idem, b ƒ12.689; Gebr. Guyt, idem, a f 4.686, b 12.780, massa 17.150.—; T. Keijzer, Den Haag, a 4.900.—, b 14.600.—, massa 19.500.—; P. Kort, Rijnsburg, b 13.399.A. J. de Later, Oegstgeest, a 4.250.b 10.990. massa 15.200.Gebr. Ouwehand, Kat wijk aan Zee a 3.790.b 11.900. massa 15.490.—; Jac. Parlevliet, idem, a 5.263.—. b f 14.100.—, massa 19.363.—; A C. van Schie, Katwijk aan den Rijn, b 12.716.90; M. Roomers, Roozenburg, a 3.900.—, b 10.938.—, massa 14.788.—, J. Splinter, Oegstegeest, a 4.790.Gebr Verolop, Katwijk aan Zee, b 12.158. Vooijs en Verdoes, Katwijk aan Zee, a 5.063.—, b f 13.883.—, massa 18.746.—; W. H. van Wijk, Wassenaar, b f 14.500. massa f 19.400.—; Visser, Wassenaar, a 4890.—; Godschalk-v. d. Voort. Leiden, a f 4.444.Begrooting A 4.497. B 11.997.— Massa 16.494.—. Spelregelavond. Voor leden en dona teurs der R. K. Voetbalver. K.R.V. en mede voor belangstellenden werd gisteravond in het Parochiehuis op verzoek van het be stuur van K.R V. door de heeren de Haan en Schimmel, bestuurderen van de R.K.F. een z.g. Spelregelavond gegeven, toege licht met beelden op het witte doek, n.L door lantaarnplaatjes. De heer L. v. d. Valk sprak een openingswoord, waarna genoem de heeren aan de op zich genomen taak be gonnen, een taak die voigens den heer de Haan wel wat droog is doch zoo smakelijk mogelijk gemaakt zou worden door de lichtbeelden. In een duidelijke lezing met een groote serie duidelijke plaatjes werd de leden gewezen op wat wel en niet mag. Ei was veel leering te trekken uit het ge sprokene en het vertoonde. De uitvoerige toelichting werd door het flink getal op gekomen leden aandachtig gevolgd. Ten slotte was er nog gelegenheid om vragen te stellen waarvan door meerdere leden werd gebruik gemaakt. De heei v. d. Valk dank te de heeren de Haan en Schimmel voor het gebodene. LISSE H. B. G. De afd. van het H.B.G. hield gisteravond in „De Witte Zwaan" zijn jaar vergadering onder presidium van den heer K. Tanis. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, dat hij feitelijk niet de rechte man is op de rechte plaats. Na het aftreden van den heer Berbee heeft hij, na overleg met den heer Warmerdam, besloten deze functie, doch dan in samenwerking met den heer Warmerdam, op zich te nemen en spreker hoopte deze functie zoo goed moge lijk te vervullen. Het heengaan van den heer Berbee is voornamelijk gelegen in 't feit, dat tal van kweekers met geen stok in deze vereeniging, wat toch hun aange wezen vereeniging is, zijn te krijgen, het geen spreker zeer betreurde. Laten we al len ons best doen om onze vereeniging zoo sterk mogelijk te maken. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer A. Raaphorst, dat hij als bestuurslid moet bedanken. De voor zitter betreurde, dat zoo'n „oude rot" (hij heeft 30 jaar in 't bestuur zitting gehad) ons als bestuurslid gaat verlaten en dankte den heer Raaphorst voor het vele werk, dat hij voor de afdeeling heeft verricht. Uit het nu volgende verslag van den penning meester bleek, dat ontvangen 'was 146.98. uitgegeven 91.70, zoodat het saldo 55.28 bedraagt. Door de heeren R. Tromp en J. P. Segers werd de rekening in orde bevon den. Zes nieuwe leden werden ter ballotage voorgedragen en met overgroote meerder heid aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren J. Pijnacker en P. Warmerdam Cz. herkozen, terwijl in de vacature-Raaphorst werd ge kozen de heer P. Dames. Tot afgevaardigden naar de a.s. Maan dag te houden Alg. Vergadering werden bij stemming benoemd de heeren W. On derwater en A. Berbee en tot plaatsvervan ger de heer R. E. H. Tromp. Hierna kwam de Beschrijvingsbrief der vergadering aan de orde. De Statutenwijzi ging, hierin vervat, ging na ampele be spreking onder de hamer door met dien verstande, dat de door het bestuur voorge stelde wijzigingen op de Alg. Verg. zal wor den verdedigd. Het voorstel van de Afd. Langendijk en Omstr. om de kweekers met een beteelde oppervlakte van 10 Are als lid per jaar zal worden gesteund volgens het praeadvies van het H. B. als proef voor den tijd van één jaar. Punt 12, om wegens het bedanken van den heer A. Raaphorst als secr.-penningmeester tijdelijk te benoemen den heer C. Preijde uit Heemstede, werd aangenomen met dien verstande, dat de afgevaardigden zullen vragen waarom in de toelichting alleen wordt gesproken van secretaris. Bij de rondvraag bracht de heer J. P. Se gers den voorzitter een woord van dank voor zijn optreden bij een plaats gehad hebbende hypotheek-kwestie, hetgeen de vergadering met applaus onderstreepte. Bij de sluiting werd op voorstel van den voor zitter besloten om den heer Raaphorst als blijk van waardeering voor de traditioneele plantenverloting eerst een plant te laten uitzoeken, hetgeen den heer Raaphorst on der dank aanvaardde. LISSERBROEK Staatspartij. Gisteravond hield boven genoemde afdeeling van de R.-K Staats partij hare jaar vergadering in het café van den heer A. Faas onder presidium van haar voorzitter, den heer G. A. Ransdorp. Na opening en notulen bracht de secretaris, dt heer T. Mesman, zijn jaarverslag uit. Hierna was het woord aan de penning- meesteresse, mej, ClemensLammers, om het financieel verslag uit te brengen. Hier uit bleek, dat ontvangen was 74.88, uitge geven 97.15, nadeelig saldo 22.27. Tot verificateurs werden aangewezen de hee ren Th. Straathof en J. Keizer. De Staatspartij heeft nu nog in kas 128.92 1/2. Vermeld moet nog worden, dat aan alle leden een gratis consumptie werd aangeboden.' Vervolgens bracht de heer Johan Cle mens verslag uit van het behandelde op de Kamer-Centrale Haarlem en Provinciale Staten. Als afgevaardigden werden vervol gens benoemd de heeren Johan Clemens en W. v. Graas. Aan de orde is vercolgens de bestuursver kiezing wegens periodieke oftreding van de heeren G. A. Ransdorp, L. J. v. d. Lans en mej. ClemensLammers, welke laatste twee bij acclamatie werden herkozen. Over de functie van voorzitter werd gestemd. De uitslag van de stemming was van dien aard, dat de heer G. A. Ransdorp met meerderheid van stemmen werd herkozen, alzoo is het oude bestuur geheel gehand haafd. Na de sluiting werd een verloting gehou den van eenige bloemstukken en levens middelen o.a. worst, kaas, spek enz. welke verloting warm werd aanbevolen om het nadeelige saldo van dit paar eenigszins goed te maken. LEIDSCHENDAM St. Josephs-Gezellen. Zondag 6 Maart, na de H. Mis van 7 uur en de andere ge- loovigen, algemeene H. Communie. Te 12 uur na het Lof bijeenkomst, 12 uur adspi- rantencursus. Maandag 7 Maart, te 7.30 uur repetitie tooneelclub Adolf Kolping". Dins dag 8 Maart, te 7.30 uur Maria-Congrega- tie, daarna bijeenkomst. Donderdag 10 Maart, 8 uur verplichte vergadering. Inlei der prof. A. Cleophas, leeraar aan het Groot Seminarie Warmond. Onderwerp: „Sociale rechtvaardigheid en sociale liefde". Zaterdag 12 Maart, na het Lof bijeenkomst. K.J.M.V. Voor Christus onze Koning. Maandag 7 Maart: Sociëteitsavond. Dinsdag 8 Maart: te 7.30 uur Maria-Congregatie. Vrijdag 11 Maart: Sociëteitsavond. „De Princevlag". Het bestuur van de afdeeling „Princevlag1' is op de gister ge houden ledenvergadering samengesteld als volgt: G. Jansen, voorzitter; C. v; d. Maa- den, secretaris; mevr. de Bock, penning meesteres, terwijl tot commissarissen zijn benoemd de dames, A. Buitelaar en A. v. Dam en de heeren J. Jansen en J. v. d. Plas. Het secretariaat is gevestigd, Tedin- gerstraat 67. De leiding van de wandel sportclub van voornoemde vereeniging is in handen van mevr. de Bock uit Voor burg. NOORDWIJKERHOUT Vergadering spaarkas „Winterzorg". In café „De Zwaan" vergaderde de spaar kas „Winterzorg", onderafd. van den R.K. Volksbond. De voorzitter, de heer C. v. d Klauw, sprak zijn misnoegen uit, dat de vergadering niet beter bezocht was. Uit het verslag van den penningmeester, den heer J. v. d. Werf, bleek, dat in inkomsten over 1937 hadden bedragen 1658.61, de uitgaven 1595.78, een batig saldo aldus van 62.83, in kas was nog 17.36, zoodat op 31 Dec. 1937 totaal in kas was f 80.19. Nog te goed van spaarders was op dezen datum 111.59, zoodat het totaal bezit der vereeniging was 191.78. De controlecommissie verklaarde bij monde van den heer J. F. v. d. Bosch, dat alles in de beste orde bevonden was. Alsnu werd door den heer J. v. d. Werf, afgevaardigde, een zeer uitgebreid verslag uitgebracht van het verhandelde op de jaarvergadering van de Diocesane inkoop centrale. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren J. v. d. Werf, J. A. van Noort en J. van Gijls- wijk Jr., met bijna algemeene stemmen her kozen. Als afgevaardigden naar de verga dering van de D.i.ch. werden benoemd de heeren J. A. van Noort en J. v. d. Werf. Bij de rondvraag, welke nu volgde, werd de mogelijkheid besproken om reeds in de maand Augustus de benoodigde brandstof fen te betrekken, dit met het oog op den prijs. Het bestuui zal in ezen geest hande toe te laten tegen een contributie van f 2.50 H. B. G. In hotel Gouwenberg verga derde Vrijdag de afd. Noord wij kerhout van H. B. G. Geopend werd met een woord van welkom door voorzitter Braun. Hierna volg de rekening en verantwoording van den penningmeester. Uit de rekening bleek, dat er een batig saldo van ruim ƒ43 is. De commissie, welke de boeken van den pen ningmeester had nagezien, rapporteerde, dat alles in orde bevonden was. Na een uitgebreid jaarverslag van den secretaris volgde behandeling van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering. Bij het punt wijziging van de statuten stelde de voorzitter voor, dat de onder-voorzitter en commissarissen niet uit het bestuur ge kozen worden doch uit de leden der ver eeniging. Hiermede ging de vergadering accoord. Met het voorstel Langendijk werd na breede bespreking eveneens accoord ge gaan. De overige punten werden na bespre king en toelichting van den voorzitter aan genomen. Tot afgevaardigden naar de al gemeene vergadering werden aangewezen de heeren J. R. Zonneveld en W. v. d. Weij- den. De heer Zonneveld bracht hierna ver slag uit van de laatst gehouden algemeene vergadering Tot bestuursleden van de af deeling werden daarna herkozen J. Ruig- rok. P. Reijneveld en G. Warmerdam. Bij .punt 9 „Mededeelingen" besprak de voorzitter wat in het afgeloopen jaar door H.B.G. is tot stand gebracht en gaf den le den een klein inzicht wat er te wachten staat in verband met het feit, dat uitvoe ring van diverse bedrijfsmaatregelen in handen van het vak zelf gegeven zullen worden. Daarna vroeg de voorzitter de meening van de vergadering over de uit breiding van den narcissenteelt waarvan sprake is. Stemmen uit de vergadering gin gen op vóór uitbreiding van het areaal doch zonder import. De voorzitter gaf als zijn meening te kennen, dat de 5 pet. vermoe delijk niet direct volgeplant zullen worden. We moeten er echter wel rekening mee houden, aldus spreker, dat de export er niet de dupe van moet worden, dit in het belang van de kweekers. De heer C. van Paridon, het woord verkrijgend, zegt, dat het er naar uitziet, dat Amerika niet veel narcissen zal koopen, op het oogenblik staat het er voor. dat er meer zal overschieten dan het vorig jaar, dit zou alsdan voor uit breiding gebruikt Kunnen worden. Spreker geeft als zijn meening te kennen, dat im port van narcissen absoluut geweerd moet worden. Na eenige verdere uitgebreide dis cussies ging de vergadering ten slotte ac coord met progressieve uitbreiding. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voor zitter onder dank voor de opkomst. De ver rassing tijdens de vergadering viel goed in den smaak. OEGSTGEEST Stille Omgang. Maandagavond te acht uur vergadert de „Stille Omgang" in St. Willibrord. Pastoor Looyaard zal een lezing houden over het ontstaan van den Stillen Omgang. RIJNSBURG Bloemenlust. De Veilingvereeniging Bloemenlust" hield haai jaarvergadering ender leiding van den voorzitter, den heer G. den Heijer. In zijn openingswoord deel de spr. mede de minder goede uitkomsten voor de trekkers in het afgeloopen jaar. De aanvoer was wel grootei geweest doch de omzet was lager, 72.305.22. Uit het ver slag van den penningmeester memoreeren wij dat de inkomsten dei vereeniging wa ren 5014.37, de uitgaven 4802.03, batig saldo 212.34. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren H. v. Egmond, D v. Egmond en J. Braun herkozen. De heer D. v. Egmond wenschte niet meer in aanmerking te komen. In zijn plaats werd toen gekozen ae heer W. de Koning. Uit de mededeelin gen die het bestuur had te doen volgde een lange bespreking over de bekende verhou ding van Bloemenlust tegenover de Sier- teeltcentrale. De voorzitter kon de mede- deeling doen dat de door genoemde Cen trale ingehouden gelden geleidelijk zuilen worden betaald. Ten opzichte der schulden van koopers aan Bloemenlust deelde het bestuur mede, dat de incasso hiervan zal geschieden door een Verzekeringsmaat schappij. Tot bedrijfsleider werd nog aan gewezen de heer H. de Mooy. Na rondvraag s.uiting. SASSENHEIM H.B.G. Slecht bezocht was de jaar vergadering van het H.B.G., die de heer G. Zanbergen „Ter Wegen" opende met een terugblik op 1937. Ondanks de hoogere prij zen was dit jaai onguntsig. De Narcissen- kweekerij gaf middelmatige resultaten, de Tulpencultuur was niet loon end, de eco nomische toestand in het vak is slechter geworden. Spr. vertrouwde dat onder Gods Zegen 1938 gunstig zou zijn. De penningmeester, de heer A. van Dorp, rapporteerde omtreni dt kas: saldo per 1 Januari 1938 48.72. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering, welke op Woensdag 7 Maart gehouden wordt, worden benoemd de heeren J. Dannijs en N. Lugtigheid. De beschrijvingsbrief werd aangenomen. De heer Ciggaar wil aan de Gemeente besturen doen verzoeken een verbod tot eerkoop van geverfde bloemen uit te vaar digen. Daarna hield de heer F. Limburg, direc teur van de Keuringsdiensten in de bloem bollenstreek, een causerie over: Hoe kweekt men Narcissen gezond; mede in verband met de hooge eischen welke onze export thans stelt. Spr. geeft eenige voorbeelden uit de praktijk, waaruit blijkt dat vele kweekers nog steeds vasthouden aan het idee „vroe ger". Spr. behandelde achtereenvolgens het aaltjesziek, de Narcisvlieg en het „grijs" (&4f /U>efrf/r#>z^MIJNHARDTJES" en deelde mede dat proefnemingen in het Laboratorium van Prof. van Slogteren be wezen hebben, dat een benandeling van een uur van 43 gr. Celcius voldoende is. Spr. verwacht veel van de door de Kamer aangenomen wet, waardoor men vele wan toestanden zal kunnen verbieden. Over de mentaliteit van sommige kwee kers om als „leverbaar" partijen te leveren met 10 a 20 onontwikkelbare bollen was ce heer Limburg niets te spreken. Een eierenleverancier die 20% „stink" in zijn partijen zou verwerken, zou, en terecht, als oplichter worden gekwalificeerd! Waarom een bollenkweeker niet? Het „grijs" komt haast over de geheele wereld voor en een afdoende bestrijding is nog niet gevonden. Een levendige gedachten wisseling over ae behandelde onderwerpen had daarna VOORSCHOTEN Volksbond. De Volksbond vergaderde op Donderdag 3 Maart onder voorz. van den heer N. C. Lamboo. Deze opende, waarna hij zijn teleurstelling uitsprak dat niet meer leden gevolg hadden gegeven aan hun oproep. Hij deelde vervolgens mee, dat van het Gemeentebestuur een schrijven was ingekomen verband houden de met een door ons aan den Raad gericht verzoek en waarin werd meegedeeld, dat B. en W. voornemens waren een verzoek aan den Minister te doen om ook na 2 April de steunregeling te laten voortduren in de 6de klasse. Hierna zei de voorzitter van deze gelegenheid gebruik te willen maken, om de aanwezigen, die hieraan nog niet deelnamen, aan te sporen een vol gend jaar ook mee te gaan naar de re traite. De heer van Beek, die deel uit maakte van het 16-tal, dat dezer dagen juist ter retraite was geweest, kon niet nalaten den voorzitter te ondersteunen bij zijn aanbeveling. Hij stelde voor de con tributie met 1 cent te verhoogen om zoo veel mogelijk leden in de legenheid te kun nen stellen. De voorzitter zeide, dat het bestuur, hoe sympatiek zij ook tegenover dit voorstel stond, dit thans om verschil lende reden moest ontraden. Door het be stuur werd nog voorgesteld om op de Centrale raadsvergadering te vragen in hoeverre de St. Jozefgezellen als arbeiders jeugd vereeniging kaq worden aangemerkt. Hierna was het woord aan den Eerw. Ka pelaan Perquin. Deze wilde, in verband met het gesprokene tijdens een vorige le zing over de bedrijfsr aden wet, door spre ker gegeven, even opmerken, dat de te genwoordige regeering verschillende maat regelen door genoemde bedrijfsraden wenscht te laten uitvoeren. De lezing voor hedenavond wilde spr. houden over het onderwerp: Massa en persoonlijkheid. Spr. zette in uitvoerig betoog uiteen, dat de mensch tegenwoordig groot gevaar loopt een massa-artikel te worden. Dit nu mag nimmers gebeuren! De persoonlijkheid mag niet ten onder gaan in de massa. Van de persoonlijkheid alleen is redding te verwachten. De voorzitter sloot met dank woord. WARMOND Oranje-commissie. In de gisteravond gehouden bestuursvergadering van de Oranje-commissie alhier, is in principe be sloten, behoudens goedkeuring van de alg. vergadering, in verband met heta.s. jubi leum van H. M. de Koningin, welke datum gelijk valt met de jaarlijksche feesten van Warmond, deze zoo mogelijk een flinke uit breiding te geven. Tevens werd door den voorzitter medegedeeld, dat de collecte, ge houden gedurende den Lichtstoet in den avond van den Nationalen Feestdag, heeft opgebracht ƒ36.87, welk bedrag via de Kerkelijke Armbesturen aan beide wijk zusters is ter hand gesteld, om dit bedrag voor het bekende doel te besteden. WASSENAAR K. J. M. V. Gisteravond vergaderde in het R. K. Vereenigingsgebouw de K. J. M. V. onder leiding van den voorzitter, den heer A. Lommers, die, na opening met den groet der kath. actie, allen welkom heette. Als spreker trad hierna op de weleerw. heer kapelaan Dorbeck uit Rotterdam, over het onderwerp „De juiste keuze". Na een algemeene inleiding zei spr., dat hij onder den titel van zijn onderwerp verstaat, de juiste keuze van een toekomstige echtge- noote, een levensgezellin, iemand met wie we ons voor heel ons leven verbinden. De huwelijksband is van nature een zeer belangrijke en zeer heilige, die de voorna me eigenschappen bezit van eenheid en onverbreekbaarheid. De keuze van een toekomstige echtgenoote is ook die van de moeder der kinderen, een prachtige gedachte die we moeten vasthouden voor een hooge, ridderlijke en eerbiedige op vatting van de meisjes, bijzonder van het eigen meisje. Die gedachte 'vijst ons ook op het groote belang der keuze en de gewel dige verantwc ordelijkheid daarvan. Na ge wezen te hebben op het pas ian doen der keuze wanneer er redelijk uitziiht bestaat op een huwelijk binnen 1 a 2 jaar, kwam spr. tot het motief der keuze. Slechts eer bare motieven mogen leidend zijn en als hoogste motief, als plicht geldt, dat we door het huwelijk, als levensstaat, het doel van het leven moeten bereiken n.l. God dienen en de eeuwige gelukzaligheid ver- ie DE VERTOONING GESTAAKT De politie te Alphen a. d. Rijn heeft gisteravo*-1 de vertooning van de film „Grazige Weiden" welke door door den burgemeester, den heer P. A. Co- lijn, op grond van artikel 19 van de bioscoopwet was verboden, maar door den eigenaar van de Luxor-bioscoop toch werd doorgezet, doen staken. Nadat de film ongeveer een half uur had gedraaid, verbood de politie bij de scène, waarin Noach door den Heer wordt gelast den ark samen te stellen en Noach voorstelt een vaatje whiskey mee te nemen, de verdere vertooning. Hieraan werd onmiddellijk voldaan. Tegen den directeur van de Luxor- bioscoop werd proces-verbaal opge maakt. De bezoekers hebben op 's directeurs verzoek rustig de zaal verlaten. Gelijk bekend is destijds van Protestant- sche zijde in de Tweede Kamer aangedron gen op een verbod van vertooning dezer film, omdat men meende, dat zij een gods lasterlijk karakter draagt. Deze meening wordt echter geenszins door alle protestantsche kringen gedeeld. De Christ.-Kistorische „Nederlander" schreef over deze film een hoofdartikel op 23 December j.l., welk artikel wij in ons blad overnamen, en, nu „Grazige Weiden" opnieuw in het middelpunt der belangstel ling staat, nogmaals citeeren: „Nu wij zoo schrijft de redactie van het Christ. Hist, orgaan de film zelf hebben gezien, willen wij niet nalaten hier uit te spreken, dat naar onze over tuiging voor een verbod geen gronden aanwezig zijn. Wij waren, juist door de voorgeschiede nis terdege op onze hoede om op het eer ste beeld, dat een godslasterlijk of zelfs maar een weinig eerbiedig karakter zou dragen, den vinger te leggen. Zulk een beeld zijn wij echter niet te gengekomen. Wij hebben, integendeel, genoten van een zoo zuivere en ontroerende film als zelden of nooit tevoren het geval was. Wanneer wij terugdenken aan het ge sprek tusschen den Heer en Noach, waar bij het plotseling tot den laatsten door dringt, dat het God is, Die tot hem spreekt, wanneer wij ons herinneren het prachtige beeld van Mozes, die alleen achterblijft, als zij, die hij tot dan leidde, het beloofde Land binnentrekken en hoe hij dan door God in Zijn heerlijkheid wordt opgenomen dan is elke gedachte aan godslastering verre en blijft slechts een gevoel van dankbaarheid voor een zuivere en eerbiedig-samengestelde film. Als wij een aanmerking zouden hebben maar die gaat buiten de film als zoo danig om dan zou het deze zijn, dat een bioscooptheater, waar eerst een ge woon voorprogram wordt vertoond, niet de aangewezen plaats is om deze bijzon dere film uit te brengen. Maar wij moeten daar direct bijvoegen, dat ondanks deze weinig passende entou rage het bioscooppubliek na de voor stelling, die wij bewoonden, in groote stilte en waarlijk getroffen de zaal ver liet. Men kan het uiteraard met onze visie oneens zijn. Maar wij meenden de film en haar vervaardigers onrecht te doen indien wij hier niet van onze bewonde ring en instemming deden blijken". werven. Bij de keuze van „wie" gaf spr. tal van belangrijke wenken, o. a. terzake geestelijke en lichamelijke gezondheid schoonheid, deugdzaamheid, standsver schil in volksaard en minimum leeftijd voor het huwelijk, enz. Alles samenvattend concludeert spr., dat men nooit spijt zal hebben wanneer men de keuze ernstig be handeld, waaruit dan een gelukkig huwe lijk ontstaat. De vergadering werd gesloten met den groet der kath. actie. Geboren: Johannes z. van J. Bekooij en L. Nieuwenburg. Jurianus z. van J. Bekooij en L. Nieuwenburg. Leni d. van D. Buit en L. de Moei. Elsje, d. van Ph. Maandag en J. M. Graftdijk. Petronella Anneke d. van B. A. Kramer en E. van Rhijn. Cornelis z. van J. Tolk en J. M. Enghardt. Ondertrouwd: L. P. Ruijgrok en J. Wapper. Getrouwd: A. van Weideren baron Rengers en M. E. Baronesse van Pallandt. J. A. van Beek Calkoen en J. T. Leem- brugge. N. van Leeuwen en J. P. Vo gels. H. v. d. Velden en J. J. Stijsiger. T. van Wissen en C. Spreider. J. A. Scheltes en R. de Borst. Overleden: Willem Hendrik Weze naar 73 j., ongehuwd. Bernardus An- thonie Barkeij, echtgenoot van G. W. J. Souman, 72 j. Susanna Perre, weduwe van C. A. de Keijzer, oud 80 j.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6