C. F. MEERPOEL RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 5 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Luxor. Er staat een leege stoel op de eerste rij tijdens het concert, dat prof. Lohner geeft, een stoel, welke eertijds werd ingenomen door de vrouw van den gevierden kun stenaar. Die leege stoel, als het ware be stemd voor den geest van de gestorvene, speelt een groote rol in de meesterlijk ge regisseerde en met scherp psychologisch inzicht opgebouwde film „Serenade", wel ke met Hilde Krahl en Albert Matterstock als hoofdfiguren, deze week draait in Luxor. De musicus trouwt voor de tweede maal en brengt zijn jonge vrouw naar het huis in de Beiersche bergen, dat zijn eigen dom is, maar daarin huist in ieder meubel stuk, in iedere kast, in de schilderijen en vooral in de mentaliteit Van de nog le vende moeder der eerste vrouw de sfeer van die eerste en het jonge vrouwtje is een vreemde in het huis van haar man. En door de heele film ruischt de muziek van de Serenade, welke de muziek-profes- 'sor eens componeerde en wijdde aan zijn eerste vrouw. Schitterende vondsten op filmisch gebied accentueeren den wanho- pigen strijd van de jonge vrouw om het heele bezit van het hart var den man, dien zij liefheeft en pas een catastrophe als het uitbranden van het geheele huis in de bergen brengt de eindelijke zege praal. De karakterteekening der figuren is magistraal en wordt door de begeleidende muziek op graffineerde wijze ondersteund; een film, welke door haar gave sentimen- ter en door de brillante vertolking een levendigen indruk achterlaat. Vóór de pauze een film van heroiek, een geschiedenis uit het gevaarlijke beroep der z.g. in-vliegers. Er zit altijd iets gewel dig opwinnends in het geronk der vlieg tuigmotoren en in de gewaagde stunts der glanzend-ranke luchtvogels. In „Het spel met den dood" trilt de spanning om het ge durfde en het stoutmoedige van den mensch, die de lucht veroveren wil en daarin dikwijls het onderspit delft, doch eindelijk overwint Drie-, viermaal ach teraan kraakt het en brandt het, stort een machtige machine met razend geweld te pletter, maar de eind-victorie brengt het bevredigende slot aan deze film van hoog spanning, de overwinning in de lucht en in. een vrouwenhart Want dat laatste mocht niet ontbreken. Een uitgebreid journaal completeert dit zeer geslaagde programma. Rex Onder de stapels Wild-West-boeken, die jaarlijks worden uitgegeven, behooren die van Clarence Muiford tot de meest ge liefde. Met name de figuren van Cassidy „Hopalong" heeft in Hollandsche „Wild west-kringen" een groote vermaardheid. Een van deze opwinnende verhalen is ge filmd, en draait deze week in „Rex" op de Haarlemmerstraat. Men heeft nu daar de kans, om Hopalong in levenden lijve te zien, ofschoon er van het Hopalong (mank- poot!) niets te bespeuren valt. Het is een boeiende film met razende schietpartijen en daverende achtervolgingen. Ook de an dere 'helden uit Muiford's boeken: Buck, Red Conners en Johnnifc Nelson treden in ceze film op en vormen te zamen een revolver-kwartet. De film „Liefdesparade" na de pauze 'hadden wij vroeger reeds gezien; met plezier hebben wij deze vroolijke film op nieuw aanschouwd. Dit bewijst, hoe aan trekkelijk deze historie van een verliefde koningin en een stoutmoedige luitenant door Jeanette MacDonald en Maurice Chevalier wordt gespeeld. Het leven van den Prins- Gemaal is op deze film niet altijd even prettig, maar het gepromoveerde Prinsje weet zijn rechten te doen gelden. Een leuke film, die volwassenen een avond van jolijt zal schenken. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend van af des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Af- deeling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Re petitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pul- chri Studio", 8 uur. Dinsdag: Tuinbouw- cursus, 8 uur. Woensdag: Tuinbouw- cursus, 8 uur. Bestuursvergadering „St. Paulus", 8 uur. „De Poedelaars", 8 uur. Donderdag: Bijeenkomst Missiebroeder schap, 8 uur. Ledenvergadering Werk meesters, 8 uur. Ledenvergadering Land en Tuinbouwarbeiders, 8 uur. Ledenver gadering R. K. Graf. Bond, 8 uur. Dam club „Gezellig Samenzijn", 8 uur. Vrij dag: Bestuursraadvergadering, 8 uur. We gens de belangrijkheid van deze vergade ring worden alle bestuursleden verwacht. Zaterdag: Bibliotheek 78 uur. Spaar bank op het Kantoor, 78 uur. N.B. De ledenvergadering wordt gehouden Vrijdag 28 Maart a.s., waarop de bestuursverkie zing aan de orde komt. Candidaten worden ingewacht tot uiterlijk Donderdag 10 Maart des avonds zes uur aan het secretariaat. Eveneens kunnen voorstellen tot dien da tum worden ingestuurd. Alles wat na dien datum binnenkomt wordt terzijde gelegd. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING. 1 Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: C. v. d. Meel en Th. van Dijk Maandag: P. Rijzevoort en C. Bilderbeek. Dinsdag: J. Bentveld en G. Bot. Donderdag: H. Nijhuis en F. Overdijk. Zaterdag: J. Compier en C. •n Tol. Heden Zaterdag van 8.15 9.15 uur Bibliotheek. Zondag: Zesde der zeven Zondagen, die het feest van St. Joseph 19 Maart voorafgaan. De zaal is geopend van 12.302.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Biblio theek. Van 12 uur Zitting St. Joseph's Spaarkas; deze wordt waargenomen door den heer: C. van Oerle. 8.30 uur Prijs- sjoelbakken voor de Jonggezellen; hoofd prijs een polshorloge. 8.30 uur Prijsbil- jarten; hoofdprijs een polshorloge. 8 uur Voortzetting Biljartcompetitie. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur Maandelijksche afrekening Zelateurs „St. P. L." (s. v. pl. allen present). 8.15 uur Tafeltennisclub. 8.30 uur Vergadering Commissarissen afd. Gezellen. Oud-Retraitanten of ge zellen vernieuwt uw retraite door heden een noveen te beginnen en te sluiten op den Sterfdag van den H. Clemens Maria Hofbouwer 15 Maart. 6.30 uur Spreek uur van den Eerw. Vice-Prases aan de Pastorie. Dinsdag: 8.30 uur Verplichte Maandvergadering Afd. Gehuwde Gezellen. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liederta fel „Sebastian Schaeffer". 8.30 uur Ver gadering „Raad van Bestuur". 8.30 uur Tooneelrepetitie (District). 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Donderdag: Bijeen komst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.159.15 uur Bibliotheek 8.15 uur Tafeltennisclub. 6.30 uur Spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses aan de Pastorie. Vrijdag: Heden de verjaardag van onzen Vice-Praeses, welke op een latere datum 'gevierd zal worden. 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Franz Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". 8.159.15 uur Bibliotheek. Mededeelingen: Gezellen die wenschen deel te nemen aan de a.s. Paaschretraite kunnen sparen en zich opgeven bij den huismeester. De Retraite begint Paasch- Zaterdag te 7.30 uur 's avonds en eindigt Dinsdag des middags te 2 uur. Vergoe ding 6.50. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Hoogmis: Groep A. Maandag: half vijf: groep C. kwart na vijf: Groep B. Dinsdag: Geen repetitie. Plechtig Lof met Processie: Groep A en van Groep B. alleen die jongens, die vóór 1 Januari lid waren van Groep B. Donderdag: half vijf: Groep C. kwart na vijf: Groep B Vrijdag: half zes: Groep A. half 9: Repetitie van Groep A met de Heeren. Hallo boys! Goed je agenda nagekeken? De jongens van Groep B zingen dus mee in het Lof Dinsdagavond, behalve de nieu welingen, die na 1 Januari in Groep B zijn gekomen. De, repetitie voor groep A met de heeren is voor de verschillende Vasten- gezangen, die we Zondagsavonds bij de Lijdensmeditatie zingen, Jongens, doet je •best op de repetities. Dezer dagen gaan we de stemmen weer eens goed opnemen van de C. en B Groep; we zullen dan eens zien, hoeveel je bent gevorderd. We hebben op het oogenblik 93 jongens op onze zang club. Zorgt, dat je alle 93 op je post bent! Afgesproken! Houdt je taai, hoor! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. PAAP. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag: Eerste Zondag der maand. 8.45 Gelegenheid om te biechten 9 uur H. Mis en preek. Algemeene H. Communie. Daar na ontbijt en recreatie. - 6 uur Kruisweg waarna recreatie. 7 uur Gezellen. Maandag: 6.30 Francisc us vrienden II 9 uur Gezellen. Dinsdag: 6.30 Sloyd I en II 8.15 Franciscusridders II. Woens dag: 6.45 Franciscusvrienden I 8.15 Gods dienstonderricht waarna recreatie 8.30 Franciscusridders I; Gezellen. Donder dag: 7.45 Gymnastiek 9 uur Gezellen. Vrijdag: 6.45 Sloyd II en IV 9 uur Ge zellen. Zaterdag: 3.30 Franciscusridders HL KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 4 uur Ontspanning. 7.45 uur Ontspanning voor jongens boven de 15 jaar. Schaakwedstrijd. Maandag: 7.30 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Woensdag: 3.30 uur Tarcisiusban. 7.30 uur Paschalis- en Franciscusban. Donderdag: 6.45 uur Zaagclub Houtsnij- club. Vrijdag: 7.30 uur Martinus- en Servatiusban. Inschrijving nieuwe leden Zondagmiddag. Cohort St Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 7.45 Aantreden Kard. Faul'haber- ban 4 uur Missieclub 5 uur Francis cusban 8.30 Schaken - 8.30 Dammen Maandag: 8.30 Godfriediban. Dinsdag: 6 uur Sleutelkoor. 8 uur Kard. Faul- haberban. Woensdag: 8.30 Tarcisiusban. Donderdag: 8 uur Katholieke Actie bij eenkomst 8 uur Trommelen. Vrijdag: 6 uur Sletuelkoor 3.30 Petrusban. Zaterdag: 7 uur K.J.C.-Mis voor Kruis vaarders van de St. Petrusparochie 3.30 Huisvlijtclub 7 uur Lodewijkban. Denk aan de voor-actie van 't tornier. OEGSTGEEST. Cohort St. Bernardus. Burcht: R. K. School. Zondag: Algemeene H. Communie om 7 uur, waarna gemeenschappelijk ontbijt. Elisabethpenning 7 uur B. v. Abswoude en W. Schrijvers, 9 uur C. v. Gent, J. Döffer- hoff en Q. v. d. Voort. 10.30 uur J. Deprez, Joz. Brüschter. 5 uur recreatie van het rnigverband 7 uur Lof. Maandag: 7.30 Maria Congregatie. Dinsdag: 7.30 Faulhaberban. Woensdag: 7.30 Tarcisius- wut de wereidi dat Naaimachine- fabrieken denken,dat elk product van hun merk „prima" is. Hoeveel nieuwe typen die eerst hemefhoog werden „aangeprezen" worden thans niet meer geleverd!! Slechts de vrije, onaf hankelijke zakenman kan zijn klant voor zulke „proeven" be schermen. Wij bieden U een sor teering uit het beste kt biedt. Neem geen risico maar koopt bij: levert uit voorraad PFAFF - LflDfl - flOLER - DÜRKOPP i|Sp~ Alléén: Breestraat 171 Stand 1027 Jaarbeurs Utrecht ban. Donderdag: 7.30 Ignatiusban 7 uur houtzagen. Zaterdag: 6.30 Tooneel- club. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Woensdag: 23 uur Kruiskinderen. Par. O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph: Zaierdag: S'.SO9.30 uur contributie be- talyen. Maandag: gaen clubs wegens Veertiguurgebed. Na het Lof heel belang rijke bijeenkomst voor leden boven 18 jaar. Woensdag: 89.30 uur naaien jong ste groep. Donderdag: 89.30 uur mid dengroep. Par. O. L. Vr. Onbevl. Ontvangen: Maandag: 8.009.30 uur topgroep. Dins dag: 7.309.00 uur jongste groep. 8.00 9.30 uur middengroep. 8.159.45 uur naaien. Zaterdag: 2—3 uur muloclub. Par. St. Petrus: Dinsdag: 6.458.15 uur naaien. 7.008.30 uur jongste groep Donderdag: 6.458.15 uur jongste groep 8.159.45 uur middengroep. 8.15 9.45 uur topgroep. Vrijdag: 6.458.15 uur jongste groep. 6.458.15 uur naaien Zaterdag: 2.003.30 uur muloclub. Par. H. Leonardus: Dinsdag: 7.30 9.00 uur jongste groep. R. K. GRAALTURNCLUB „ACTIEF". Maandag: 4.155.15 uur kleuters 68 jaar in het gymnastieklokaal van de R.K. Meisjesschool aan het Lever.daal. Woensdag: 3.304.30 uur kleuters 811 jaar in de Heerensingelschool. Vrijdag: 6.157.15 uw aspiranten 1214 jaar in de Ursulasteeg. 7.308.30 uur aspiranten 1416 jaar in de Ursulasteeg. 8.459.45 uur dames II in de Ursulasteeg. 8.45 9.45 uur dames I in de R. K. H. B. S. Zaterdag: 2.1513.15 uur kleuters 811 jaar in de Ursulasteeg. R.K. DAMES HOCKEYCLUB „OLYMPIA" Zaterdag: 3 305 uur trainen op het ter rein „Zuidwijck" onder leiding. Zondag: vrij trainen op het terrein /oor leden, die niet meespelen in de competitie van 25 uur. Woensdag: 25 uur vrij trainen op het terrein. ■A R.K. STAATSPARTIJ, AFD. LEIDEN Voor een trouw bezoeker der vergaderin gen van de R.K. Staatspartij wordt gaarne iets gedaan. De op 10 dezer uitgeschreven algemeene vergadering is verzet tot 16 dezer. Men neme er kennis van. E. BOLSIUS, Voorzitter der afdeeling Leiden van de R. K. Staatspartij. Leiden, 4 Maart '38. Beleefd verzoeken wij u het volgende in uw blad van Zaterdag 5 Maart te willen plaatsen. B.v.b. onze h. dank. Katholiek Leidsch Symphonic-Orkest. Bovengenoemd orkest mag zich in een groeiende belangstelling verheugen, die van alle kanten betoond wordt. Op het oogen blik bestaat zij uit 22 leden, dit kan en moet minstens 60 worden. Indien alle R.K. musici zich aansluiten bij het K.L.S.O. en niet wachten tot de tijd daar is, dat men het goed dunkt lid te worden, zal spoedig het doel bereikt zijn. Keulen en Aken zijn niet op één dag gebouwd, een goede ver staander. Het K.L.S.O. kan in een seizoen tot een groot en goed orkest opgebouwd worden, maar.... u moet zich dan ook direct opge ven als werkend lid, er is nog plaats voor viool (alt), cello, bas-trompet en hoorn. Doet het nu!! Het secretariaaVis: Buys Ballotstraat 60, waar men alle inlichtingen kan bekomen. Het Bestuur COMMIES ACHTTE ZICH BELEEDIGD. Eu stelde daardoor zelf een onverstandige daad. Een belastingcommies, vroeger wonende te Hoofddorp, schreef het vorige jaar in een plaatselijk blad een open brief aan mr. J. E. G., dien hij in dat epistel o.a. aan wreef, dat hij de advocaat terwille van geld leugens over hem had verteld. De Hoofddorpsche advocaat stapte met het be- leedigende artikel naar den officier van Justitie te Haarlem en de politierechter ver oordeelde den steller van den brief tot ƒ40 boete. Thans stond de commies in hooger be roep voor het Hof terecht. De kwestie waar het om ging speelde zich af in 1936. Mr. G. verdedigde toen voor den politierechter te Haarlem een vader en zoon, die terecht stonden wegens mishan deling. Als hoofdgetuigen hadden toen de oommies en een zijner collega's hun verkla ringen afgelegd. De volgende dag had mr. G. tegen den superieur van de belasting-ambtenaren ge zegd, dat de commies een slechte beurt had gemaakt voor den politierechter en dat deze hem een standje had gemaakt. Voorts zou mr. G. nog gezegd hebben, dat de com mies niet voor zijn werk geschikt was. De ontvanger der directe belastingen deed over dit gesprek mededeelingen aan den inspecteur der belastingen, die een onder zoek instelde. De politierechter deelde naar aanleiding van dit onderzoek mede, dat van een standje of berisping geen sprake was geweest. De inspecteur der directe belastingen ver klaarde thans als getuige nog, dat verd. een schriftelijke berisping van den minis ter had gehad over de open brief. Verdach te was overgeplaatst, doch dit was geen strafmaatregel geweest. Verdachte gaf toe, dat hij niet in dien vorm had moeten schrijven, doch hij ge voelde zich door mr. G. belasterd bij zijn superieuren. Pres. mr. Jolles: Het was misschien beter geweest, wanneer u zich tot den officier van justitie had gewend. De procureur-generaal, mr. J. Versteeg, zeide met genoegen van verdachte te heb ben gehoord, dat deze toegaf niet de juiste weg te hebben bewandeld. Ik kan me ech ter begrijpen aldus de procureur-gene raal dat deze verdachte niet te spreken was over de houding, die mr. G. tegenover verd.'s superiuren had aangenomen. In verband met de gebleken omstandig heden achtte spr. de door den politierechter opgelegde boete te hoog, hij vorderde thans 15 boete subs, vijf dagen hechtenis. Het Hof zal 17 Maart arrest wijzen. „Volk". Uitgesproken: K. Huisman Azn., Amsterdam, Pieter Aertzsstraat 101. Cur.: mr. M. Shorlesheim. A. J. A. van Turnhout, boekdrukker, Bre da, Ginnekenweg 125 en aldaar handelende onder de firma van Turnhout Co. Cur.: mr. F. M. C. Pels Rycken, Breda. C. J. Gierlings, schoenmaker, Eindhoven, Kempenschebaan 89. Cur.: mr. Th. de Kroon,Eindhoven. Meyer van Dam, dameshoeden en, bont-' magazijn La Couranne, Eindhoven, Vrij- straat 21. Cur.: mej. mr. Curry v. d. Dun- gen, Eindhoven. J. A. C. Janssen, kapper, Eindhoven, Stratumschedijk 23a. Cur.: mr. W. Over- mars, Valkenswaard. L. Breebaart, accountant, Baarn, Tromp- laan 54. Cur.: mr. F. C. Terlingen, Soest. BUITENLAND. AFGEVAARDIGDE OP WEG NAAR HET PARLEMENT AANGEVALLEN. BELGRADO, 4 Maart. (A. N. P.). Een ernstig incident in de Skoepsjtina heeft vanmiddag geleid tot het plotselinge afbre ken van het debat over de begrooting van leger en vloot, die voor het eerst sedert verscheidene jaren niet met algemeene stemmen en zonder debat zal worden aan genomen. Rasjowitsj, een tot de oppositie behoo- rende afgevaardigde, die een rede moest houden, waarin de bewapeningspolitiek werd aangevallen, verscheen niet in de Kamer, zoodat men daar tevergeefs op hem wachtte. Spoedig vernam men, dat hij op weg naar de Skoepsjtina het slacht offer was geworden van een aanval, waar bij hem de documenten, die hij bij zich had, op ruwe wijze afhandig werden ge maakt. De daders van den aanval zijn nog niet bekend. U hebt géén voorrang als u bij wegkruisingen dezen rooden driehoek voor u zietdan nadert a namelijk een Yoor- rangsweg! ab u bij smalle bruggen dit ronde, roode bord met 1 zwarten (links) en 1 rooden (rechts) pijl ziet: verkeer van over zijde gaat dan voor. LEIDEN. Geboren: Jacoba Geertruida Susanna, d. v. J. Willemse en S. J. Hou weling Alexander, z. v. P. Cornet en E. H. Denda Christina, d. v. G. Devilee en M. C. West- aorp Cornelia, d. v. H. Lekx en M. de Jong Janna Cornelia, cL v. J. N. den Haan. en T. v. d. Kwaak Christiaan Jacob Ma rie, z. v. F. M. M. Langezaal en L. F. E. Timmers Johannes, z. v. J. Sjardijn en. J. C. v. d. Steen Jozef Bartholomeus, z. v. W. Poeliejoe en H. E. Verhoogt Ja cobus, z. v. J. Vermeer en H. J. v. IJzen- doorn Elisabeth Mengsie, d. v. P. D. Stijger en A. P. v. d. Linde Jannetje, d. v. A. v. Kalkeren en J Visser Johan na Barbara, d. v. P. Huis en G. E. v. Nieuw koop Gerrit, z. v. C. Elderbroek en J. C. C. Dekkers Willempje Anmigje, d. v. M. Noteboom en E. v. 't Wout Maria Anto- nia, d. v. P. G. Rijken en J. Bevaart. Ondertrouwd: D. Burgerjon jm 30 j. en G. R. Nannenberg jd 26 j. G. Lager- man jm 26 j. en M. G. J. Lankester jd 23 j. M. du Prie jm 21 j. en E. Kapaan jd 21 j. Overleden: B. Lina, m. 61 j. H. Verver, m. 69 j. S. C. Kuijl, dr 27 j. PI. Bol, m. 66 j. L. Brandhorst, zn 2 mnd K. v. d. Meer ongeh. vr. 50 j. D. v. Gin- hoven, wedn. 80 j. G. Overpelt-v. Rijn, vt. 61 j. DS. NIEMOELLER NIET IN HET CONCENTRATIEKAMP? Bevoegde kringen hebben desgevraagd tegengesproken, dat ds. Niemoeller naar een concentratiekamp is overgebracht. Zij verklaren, dat de predikant zich nog steeds in de gevangenis te Berlijn bevindt. Den tegen ds. Niemoeller genomen maat regel verklaren zij met diens weigering, af te zien van prediking, zooals hem was ge vraagd, hetgeen de Duitsche autoriteiten als „onwettige activiteit" beschouwen. LEIDEN, 4 Maart. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 2.507.00, savoyekool 1.902.90, groenekool 1.603.80, boe renkool 2—7, prei 5.907.10, kroten, gekookt 27, uien 8.209.30, peen 3.90—6.20, spruiten 2—12, andijvie f 13—18, witloof 317, spinazie 2031. per 100 stuks: salade 3.305.00, knolsel- derie 1.304.80, per 100 bos: pieterselie 2.004.60, radijs 4.00, selderie 0.50 1.30, rabarber 511, raapstelen 0.70 —1.60. 5 Maart. Boter. Aanvoer 255 kg. Prima fabrieksboter 1.55, prima boerenboter 1.501.55 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 28 Febr. tot en met 5 Maart geen aanvoer en prijsnoteering. LEID SCHEND AM, 4 Maart. Groenten- veiling. Kropsla le soort 9.4010.70, id. 2e soort 4.906.60, stoofsla 3642 cent, andijvie per 4 kg. 6468 cent, spinazie 1.03la.18, rabarber per 100 bos 6.10 —6.50, radijs 4.00—4.90, prei 5.80—6.30 selderie 7080 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Maart. Groen tenveiling. roodekool 4.407.00, gelekool 1.20—1.80, groenekool 2.80—4.70, kroten 2.50—4.50, uien f 12.60—13.70 per 100 kg. selderieknollen 1.004.10 per 100, wasch- peen 0.851.30 per kist. VINKEVEEN, 4 Maart. Groentenveiling. Witlof I 11—15, idem H 6—10, idem stek 3—5, spinazie f 27 per 100 kg., ra barber 6 per 100 bos; waschpeen 34 per 100 kg. Aanvoer witlof 10.000 kg. TER AAR, 4 Maart. Centrale Veiling. Spinazie 56—96 cent, andijvie 53 cent, waschpeen 4.10, spruiten 8.0011.10, roodekool 5.00, savoyekool f 1.90, witlof 9.60—11.40, prei 2.20—4.30, selderie 1.60. UTRECHT, 5 Maart. Vee. Totaal aange voerd 2955 stuks, waarvan 860 runderen. Prijzen: stieren 29—33 cent per pond, han del kalm, prijshoudend. Slachtkoeien 2de soort 0.32—0.35, 3e soort 0.27—0.21 per pond, handel kalm en prijshoudend. Vaar zen 150240, pinken 85130, melk koeien 170300, kalfkoeien 180310, varekoeien 140—220 per stuk, handel matig, onveranderde prijzen. 1235 nuch tere kalveren 36, handel traag, 385 magere varkens 2848, schrammen 20 —28, 395 biggen 15—20, handel flauw, met lagere prijzen, 80 magere schapen 15—28, handel gering; prijzen lager. Kleinhandel. Boter 300 kg. 0.85. kaas 125 kg. 0.250.35 per kg., eieren 44.000 stuks 2.753.50 per 100 stuks. WISS ELNOTEEKIN GEN (AMSTKRDAM* Londen 8.963 /4 Berlijn 72.32l/2 Parus 5.821/0 Brussel 30. T 3 Zwitserland 41 51 Kooenhagen 40 05 Stockholm 46 20 Oslo 45.071/9 New York 1.7S15/1(J Praag 6.28i/.->

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3