RIJNSTREEK Grazige Welden" verboden. HEI BEI OOVERDE BOSCH VRIJDAG 4 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 VOORSCHOTEN R.K. Coöp. Boerenleenbank. Gister avond hield bovengenoemde instelling hare achttiende verplichte algem. ledenvergade ring. De opkomst mocht bevredigend wor den genoemd. Dir. v. Uffelen opende met den chr. groet, sprak 'n welkomstwoord, waarna notulen en jaarverslag werden voorgelezen en ongewijzigd vastgesteld, onder dank aan den samensteller. Bij mon de van den heer G. v. d. Hulst, adviseerde de controlecommissie tot onveranderde vaststelling van rekening en belans 1937. Aldus besloten. Hier volgen de cijfers: Ontvangsten. Inhoud kas 31 Dec. vorig jaar f508.46, ontvangen spaargelden f 174.063.45 Ontvangen aflossingen van voorschotten f 7232.82 Ontvangen in loo- pende rek. f 153.657.35. Ontvangen voor schot rente f 1895.82, Provisie f 6.40 J/<. Ont vangen rente loopende rek. f 5290.20. Bui tengewone ontvangsten f 1.50. Totaal f 342.656.01 y3. Uitgaven: Terugbetaalde spaargelden f 157.523.47. Nieuwe voorschotten f 3150. In loopende rek. uitgegeven f 173.962.86. Uit gegeven spaargeldrente f4940.61. Kosten en prov. f 242.36. Uitgegeven rente in loo pende rek. f 25.32. Kassier f 525. Winst vo rig jaar f 1263.89. Buitengew. uitgaven f296.88. Kas 31 Dec. dit jaar f 725.62 To taal f 342.656.01M. Balans: Actief Kas 31 Dec. f 725.62 V-s. Uitst. voorschotten f39.998.62. Uitst. loopende rek. f 111.930.11. Te vorde ren rente f914.10. Totaal f 153.568.45^. Passief: Saldo's spaarg. f 147.245.03 Saldo loopende rek. f 5164.50. Winst f 1158.92. Totaal fl53.568.45H. Met groote meerderheid van stemmen werd de bestuursloopbaan van de aftreden den, de heeren v. Uffelen en Vermin, resp. directeur en lid v. d. Raad v. Toezicht, weer met 4 en 3 jaren verlengd. Beide heeren aanvaardden dit. Door het bestuur werd de volgende rente- standaard voor 1938 voorgesteld: Voor spaargelden: van f 15000 3 pet., van f500020.000 2 H voor hoogere bijdragen 1 pet. Deposito met 1 jaar opzeg ging 3 1/8 pet. Voor voorschotten 4H pet. Voor rekening courant: crediet 2,75 pet., de bet 4 H pet. De kassier licht dit voorstel na der toe. Groote kapitalen worden in dezen tijd belegd bij de boerenleenbanken, nu de rente, die de beleggers kunnen bedingen op obligaties en dergelijke terug loopt. Stijgt 't rentetype weer, dan zullen ook deze, tijdelijk bij de Boerenleenbanken be legde gelden, weer worden opgevraagd. De Boerenleenbanken moeten dus al deze be dragen disponibel houden en kunnen er niets mee verdienen. Begrijpelijk dus, dat er weinig of geen rente voor kan worden gegeven. Om nu de zoogenaamde „vaste" spaarders, de trouwe klanten, zoo weinig mogelijk te dupeeren, wordt voorgesteld, voor de eerste 5000 de 3 pet. te handhaven en voor hoogere bedragen, de voorgestelde rente te vergoeden. Daarnaast wordt voor gesteld de debiteuren tegemoet te komen en de voorschotrente en loopende rek. rente met 1/4 pet. nogmaals te verlagen en te brengen op 4H pet. De heer v. d. Hulst stelt voor deze laatste rente op 4 1/4 pet. vast te stellen en de 3 pet. spaarrente tot 2.75 pet. terug te bren gen. Na langdurige discussie tusschen voorsteller en bestuur, trekt eerstgenoemde zijn voorstel in. Aan art. 10 van het Huish. regl. wordt nog een 8ste alinea toegevoegd, bepalende, dat het bestuur in bijzondere gevallen, ge val voor geval te beoordeelen, een lagere rente kan vergoeden. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Hulst er naar of de bank een G. A. heeft en hij zou dan dezen willen verzoeken propaganda te willen maken voor de bank, aangezien hem is gebleken, dat nog vele vooraanstaande personen in de parochie niet bij onze, maar bij de Utrechtsche bank zijn aangesloten, hetgeen volgens hem niet te pas komt. Geantwoord wordt, dat de bank geen G. A. heeft, doch bekend is, dat onze geeste lijken de bank zooveel mogelijk steunen en aanbevelen. De heer P. Westgeest vraagt, nu de boe ren kunnen kiezen tusschen Boerenleen bank of Giro voor het uitbetalen van melk- gelden, of er bij de Boerenleenbank be zwaar tegen bestaat, waarop hem wordt ge antwoord. dat de bank zich gaarne er mee zal belasten. Met den chr. groet een een dankwoord van den voorzitter wordt de vergadering gesloten. „Stille Omgang". Deze week hield het Genootschap van den Stillen Omgang zijn jaarvergadering. Na opening met gebed sprak de voorz., de heer P. G. Niersman, eenige woorden van welkom tot de leden, in het bijzonder tot den spreker van dien avond, den weleeTW. heer Perquin en tot den heer Schrijvers, voorz. van de afd. Lei den. De notulen, welke hierna gelezen wer den, werden onveranderd goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid, de heer Th. den Hol lander, werd bij acclamatie herkozen. De bespreking van den omgang 1938 verliep op de bekende, vlotte wijze. Daarna kreeg de Kapelaan het woord. Spr. hield een lezing over de Sacraments wonderen in Nederland. Eerst zette hij uit een hoe de Kerk steeds zeer critisch staat tegenover elk zoogenaamd wonderlijk ge beuren; zoowel nu als vroeger. Te meer doet de Kerk dit, daar de goe-gemeente soms maar al te gaarne bereid is een won der aan te nemen; waarbij bovendien on kunde en winstbejag nog helpen een vreemd verschijnsel tot wonder uit te roe pen. Daarna volgde er een opsomming van de verschillende sacramentswonderen in Nederland, terwijl de eerw. spreker een van die wonderen, namelijk het H. Bloedwon der. van Alkmaar uitvoeriger behandelde. Met belangstelling volgde de vergadering dit wonderlijk gebeuren in zijn voor ons zoo vreemde middeleeuwsche omlijsting. De voorz. was dan ook aller tolk, toen hij BENTHUIZEN Verkooping. Door notaris F. C. En- gelberts te Hazerswoude had gisteren avond de verkooping plaats van het woon huis met koestalling en tuin, staande en gelegen aan de Dorpsstraat, onder de ge meente Benthuizen, groot 17 aren 46 cen tiaren. Kooper werd de heer A. Buys, slager, te Benthuizen, voor 3000. BODEGRAVEN Wit-Gele Kruis. Bovengenoemde ver- eeniging hield gisteravond in het Parochie huis haar jaarvergadeiing. De waarn. voorzitster, mevr. Aa Aen- genent, spreekt woorden van welkom tot de aanwezigen, vooral .ot pastoor A. W. J. Lühn, adviseur der vereeniging. Spr. me moreert in enkele welgekozen bewoordin gen het overlijden van' den zeer geachten voorzitter, den heer E. A. Boogaart. Voor diens zielerust wordt een kort gebed ge stort. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging is hedenmorgen een H. Mis gelezen uit dankbaarheid, terwijl ook in de parochie Meije-Zeveld nog een H. Mis zal worden opgedragen tot dezelfde in tentie. Uit het jaarverslag blijkt, dat de eerw. Zuster gedurende het afgeloopen jaar 2107 ziekenbezoeken aflegde bij 108 patiënten. Het verslag van den penningmeester, den heer W. v. Es, geeft een voordeelig saldo aan. De begrooting 1938 wordt na ampele discussie aangenomen. Hierna volgde bestuursverkiezing. Uit het reglement blijkt, dat eerst het bestuur voltallig moet zijn, waarna dan pas uit het bestuur een voorzitter gekozen wordt en wel door de leden. Tot kasnazieners 1938 werden benoemd de heeren N. v. Niekerk, M. H. v. d. Poll en Adr. Veelenturf. De voorzitter spreekt enkele woorden van hulde aan het adres van de schapencom missie en schapenhouders. De pastoor dankt het bestuur voor de talrijke werkzaamheden gedurende de af geloopen 10 jaar. Spr. dankt afte leden der vereeniging voor him trouwe medewer king, ook op financieel gebied, feliciteert de jubileerende bestuursleden, en dankt de vergadering voor de keuze van den nieuw- benoemden voorzitter. Ter gelegenheid van het jubilé wordt nog een kop koffie aangeboden. Door de vergadering wordt het bestuur gemachtigd, toe te staan dat de wijkzus ter bij slecht weer op andere wijze dan tot nu toe geschiedde de zieken zal bezoeken.. Na nog enkele punten van huishoude lijke aard te hebben besproken, dankt de voorzitter allen voor hun belangsteeling en sluit de vergadering op de gebruikelijke wijze. Het jubileum van de Eerw. Zuster Co- lumba. Tijdens de vergadering deelde de waarnemend voorzitster mede, dat in ver band met 't feit, dat de Eerw. zuster Colum- ba, gedurende het 10-jarig bestaan der ver eeniging, steeds de belangen van de zieken had gediend, op 1 Maart het geheele be stuur van het Wit-Gele Kruis, met de ZeerEerw. heeren pastoors A. W. J. Lühn en P. v. Kampenhout, de Zuster hebben ge complimenteerd. Ook in den loop van den dag hebben de heeren van het kerkbestuur en vele particulieren de zuster haar ge- lukwenschen aanboden. Als blijk van dankbaarheid is een cadeau overhandigd. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. Hoogendoorn, werd benoemd tot contro leur voor de steunverleening in de ge meenten Ammerstol, Bergambacht en Lek- kerkerk. Schietsuccessen. Op de Nationale schietwedstrijd van Burgerwacht en B.V.L. te Berkel, behaalde onze Burgerwacht een le prijs met 247 pnt. (max. 250). Hierdoor komt men in het bezit van een groote beker, terwijl aan de korpsschutters een draagmedaille zal worden uitgereikt. De B.V.L behaalde de 3e prijs met 241 pnt. en ontvangt een verguld zilveren medaille. den Kapelaan dank zegde voor zijn leer zame en interessante uiteenzetting. Aan het slot van den avond sprak nog de heer Schrijvers uit Leiden. Terwijl nog be kend werd gemaakt, dat spoorkaartjes ver krijgbaar waren Zondag 6 Maart na de H.H. Missen in 't Vereenigingsgebouw en Woensdag 9 Maart bij den secretaris, Leid- scheweg 35. Aanvang Moedercursus Dinsdag a.s. vangt de Moedercursus aan. De cursus wordt geleid door Zuster Hoskam uit 's-Gravenhage en wordt gegeven in de R.- K. Jongensschool. Geboren: Christiaan, z. van J. Mul ler en C. van Ingen Gerrit Hendrikus Johannes, z. van J. van Vliet en A. C. van den Hoorn Alida Johanna, d. van H. Vis en A. Lok. Overleden: J. Kriege weduwe van F. Oudshoorn 83 j., wonende te Zegveld C. C. van Kilsdonk 5 d., overleden te Leiden. Gevestigd: E. H. Bekker van Wade- noijen F. O. Brainich van Brainichfelth en gezin van Axel A. Zwijnenburg en gezin van Katwijk J. J. Griffioen van Woerden J. C. van Splunder vaii Alphen aan den Rijn J. Baas, echtgenoote van H. Aartse van Bergambacht T. van Tol van Zeist A. van Dijk van Haarlem. Vertrokken: G. Terlouw en gezin naar Rietveld J. Heijting naar Beilen J. van den Berg naar Wassenaar. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Lezing over het H. Sacrament. Don derdagavond werd ten huize van mej. wed. Verhaar, andex-maal door den heer L. C. Schrijvers (algemeen voorzitter der afdeeling Leiden v. h. Genootschap „De Stille Omgang", waarbij ook de leden der drie plaatselijke parochies zijn aangeslo ten) een lezing met lichtbeelden gehouden over het H. Sacrament van Mirakel te Am sterdam. De lichtbeelden waren nu zeer duidelijk. Met ademlooze stilte werd door de aanwezigen blijk gegeven van hun be langstelling. Aan het einde wees spreker er op, dat men niet alleen tijdens den nacht van den stillen omgang een groote devotie moet hebben voor Jezus in Zijn H. Sacra ment, maar ook alle dagen van ons leven, door het veelvuldig antvangen der H. Com munie, en het bijwonen der H. Mis. Door den heer Suidwijk werd een woord van dank gebracht aan den heer Schrij vers, met den wensch, dat deze lezing op de aanwezigen een goede uitwerking zou mogen hebben. LEIMUIDEN L. T. B. Gisterenavond hield de L.T.B. wederom een algemeene ledenvergadering in Café J. Keizer. Deze vergadering was al niet beter bezocht als de vorige. De voorzitter, de heer J. de Boer, opende de vergadering met den chr. groet. Spreker zette het doel dezer vergadering uiteen n.l. behandeling van het collectief arbeidscon tract. In verband met de belangrijkheid dezer vergadering betreurde spreker de ge ringe opkomst. Na lezing der notulen opende de voorzitter de gelegenheid tot ge- dachtenwisseling betreffende de voorstel len en wijzigingen van het contract. Na breedvoerige besprekingen werd besloten het loon der vaste arbeiders te verhoogen met ƒ1. Wat de verdere artikelen van het contract betrof, besloot de vergadering het bestaande te handhaven. De rondvraag leverde geen nieuwe ge zichtspunten op. Als afgevaardigden ter ver gadering te Rijpwetering, alwaar 't con tract zal behandeld worden met het Hoofd bestuur van „Deus Dedit", werden benoemd de heeren S. J. Visser en J. J. van Leeu wen. Hierna sluiting met een woord van dank aan den Geestelijk Adviseur voor diens tegenwoordigheid. ROELOF ARENDSVEEN DAK BOVEN HET HOOFD AFGEBROKEN. Eigenaardige vorm van uitzetting. Sedert geruim en tijd was door de eige nares de huur opgezegd aan de bewoonster van perceel B 339, die in dit perceel een winkelbedrijf uitoefent. Daar het haar ech ter niet mocht gelukken om alhier een an dere geschikte woning te verkrijgen, bleef zij ondanks herhaalde sommatie en onder handelingen in het perceel wonen. Gister middag scheen het geduld van de eigena res echter ten einde, want op een gegeven moment verschenen de ambachtslieden ter plaatse en begonnen het huis af te breken. De pannen werden van het dak verwijderd enz. enz. De bewoners waren ten einde raad en wisten niet wat te doen. Zij zullen echter wel genoodzaakt zijn hun huisraad en de winkelwaren in veiligheid te stellen, daar deze anders aan ernstige beschadiging bloot staan. Het huis moet worden afgebroken, omdat een nieuwe woning voor een der zoons van de eigenares moet worden gebouwd. WASSENAAR De Duynrellterreinrit V op 10 April. In verband met een desbetreffend ver zoek van de V. V. V. Alcmaria welke 18 April a.s. grasbaanraces organiseert te Alkmaar, heeft de Motorclub Wassenaar en Omstreken, na overleg met de Sport- vereeniging Duynrell, besloten den eersten Duynrellterreinrit in dit seizoen te doen plaats vinden op Zondag 10 April a.s. De reglementen zijn reeds in druk en bij het secretariaat van de M. C. W. O. Val- kenboschkade 393, Den Haag^ verkrijg baar. Traditie getrouw wordt een Oefen- en Wedstrijdklasse ingelast, terwijl ook de zijspanrijders hun hart kunnen ophalen. De Veteranenklasse welke de vorige maal groote publieke belangstelling trok is ook ditmaal gehandhaafd. De bekende motorliefhebber, de heer den Houter uit Culemborg stelde voor deze categorie een fraaien zilveren wisselbeker beschikbaar. Ziekenhuisfonds „St. Vincentius a Paulo". Tot bijwoning van de derde lustrum vergadering waren gisterenavond zeer vele leden naar de St. Pancratiuszaal gekomen. Nadat de voorzitter, de heer G. Hölscher, in zijn openingswoord de nagedachtenis van de in het afgeloopen jaar overleden pen ningmeester, de heer J. J. de Prie geëerd had, en bekend gemaakt had, dat voor de zielerust van dezen accuraten werker voor de vereeniging een H. Mis zou worden op gedragen, wijdde hij nog enkele woorden aan het gunstig finantieel verloop van het fonds in dit vijftiende boekjaar. Uit het jaarverslag van de heer Joh. v. d. Meer Corn.zn. bleek, hoe door de reorga nisatie in den Winter 19351936 het fonds financieel veel sterker was komen te staan, waarbij tegelijk ook de gezondheid der leden aanmerkelijk beter werd. Werden in 1935 verpleegd 84 patiënten met 1605 ver- pleegdagen, in 1936 daalden deze cijfers tot 63 patiënten en 1200 dagen, terwijl in 1937 deze getallen zelfs terugliepen tot 43 en 772. Het ledental groeide dit jaar weder om sterk aan n.l. met 25 gezinnen en 6 al leenstaande personen, zoodat in totaal zijn aangesloten: 330 gezinnen met 440 beta lende kinderen en 36 alleenstaanden. Ge memoreerd werd de sterfdag van de plichts getrouwe penningmeester, die vanaf de op richting deze fünctie vervuld had. Bij gelegenheid van het lustrum gaf de heer v. d. Meer vervolgens een uitge breid overzicht van het wel en wee in de vijftien afgeloopen vereenigingsjaren, waar uit wij de woorden tippen van Pastoor Onel bij de aanvaarding van het eerevoor zitterschap: „Met genoegen aanvaard ik het eerevoorzitterschap van deze vereeni ging, welke zich ten doel stelt om aan parochianen, die door ziekte of lijden ge troffen worden, de behulpzame hand te bieden. Een genoegen om met deze zoo nuttige vereeniging kennis te mogen maken en ik hoop nog vele jaren het werk ervan van nabij te mogen gadeslaan en zoo no dig van dienst te zijn". Na een woord van hulde aan de voorzitter de heer G. Hölscher die gedurende de vijftien jaren van het be staan der vereeniging door alle moeilijk heden heen deze functie steeds met liefde en zorg heeft waargenomen, sloot dit zeer duidelijk overzicht met een gepast optimis me onder de leuze: „Onder Gods zegen, voorwaarts naar het Zilver!" Het jaarver slag van de penningmeester gaf een saldo aan van 2635,12, waarna de heer J. v. Beek namens de controlecommissie rap port uitbracht over het in orde bevinden der boeken en bescheiden. Voor 1938 wer den voor deze commissie benoemd de heeren E. Koek Lzn. en Jac. van der Meer Jzn. Voorzitter bracht vervolgens het be stuursvoorstel aan, om gedurende 13 weken geen contributie te innen. Na rijp beraad en de toestand in R'veen in aanmerking ge nomen hebbende, is dit voorstel gegroeid. Financieel hiertoe geen bezwaar is de meening van het bestuur: bij acclamatie werd dit voorstel daarna door de leden aanvaard. De heeren P. v. Rijn en F. C. Bakker, periodiek aftredend, werden herkozen en namen de herbenoeming aan. Ter voor ziening in de vacature van de heer J. J. de Sarie stelde het bestuur tot candidaat de heer L. J. Kerkvliet, waal-mee de verga dering zich accoord verklaarde. De heer Kerkvliet, die deze benoeming aanvaardde ter nagedachtenis aan z'n overleden vader, rekende het zich tot een eereplicht diens werk met den grootsten ijver voort te zet ten. Medegedeeld werd, dat door den blin- denbond „St. Odilia" aan het Ziekenhuis fonds gevraagd is om donateur te worden van dien bond. Om het mooie doel en om de wederzijdsche belangen ook werd hier toe besloten. Na een gratis verloting onder de leden van enkele zeer nuttige voorwerpen bracht de voorzitter dank voor de vlotte betaling en inning der contributie-gelden, en dit on danks de finantieel moeilijke tijden; hier na sluiting. DE KWAKEL Bloemforceerdersvereen. „Ons Belang". Jaarvergadering van „Ons Belang". Bloemforceerdersvereeniging te Kwakel bij J. Leenders op Donderdag 3 Maart 1938. Na opening en voorlezing van notulen werden bij den penningmeester boeken en beschei den onderzocht en in orde bevonden. De secretaris M. v. Tol werd met algemeene stemmen herkozen. Mededeeling werd ge daan, dat nog geen tijding was ingekomen, dat een film zou gegeven kunnen worden. Er werd besloten een tuinbouwcursus te houden, waaraan ook een bloem encursus zou verbonden worden in den winter. Sub- Door Burgemeester van Alphen a.d. Rijn De burgemeester van Alphen aan den Rijn, de heer P. A. Colijn, heeft de ver tooning van de bekende film „Grazige Weiden", welke hedenavond in de Luxor-bioscoop aldaar voor het eerst zou worden vertoond, verboden. Aangezien dit verbod is gegrond op art. IA vau de Bioscoopwet, heeft de directie van genoemde bioscoop den burgemeester medegedeeld, dat er hi. geen reden is om verstoring van de openbare orde te verwachten, weshalve zij den Burgemeester heeft verzocht het verbod in te trekken. De directie is voornemens, ook in dien de Burgemeester aan dit verzoek geen gevolg geeft, de vertooning toch te laten doorgaan. sidie zou zoo spoedig mogelijk aangevraagd worden. Voorgesteld werd de heer Spaargaren uit te noodigen een paar avonden om de bloe- menforceerders iets te leeren over bloemen cultuur. Hierna sluiting. Dammen. Woensdag j.l. speelde het eerste tiental van „Kunst en Genoegen" haar laatste competiewedstrijd tegen St. Canisius II van Wilnis, welke door K. en G. met 155 werd gewonnen. Een vriend schappelijke wedstrijd speelde het tweede tiental tegen „Ons Genoegen" van Ter Aar op Donderdag d.a.v. Stand: Kunst en Genoegen IIOns Genoegen I. Th. VoornA. Hartveld 02 B. VerlaanW. Zijerveld 11 J. v. ZaalA. Hoogervorst 20 J. v. RijnC. Koeleman 20 J. BroziusC. Egberts 02 C. v. Zaal Wz.—J. Versluys 0—2 A. MeijerW. Mesman 20 W. VoornF. Mesman 02 G. VoornC: Versluys 02 A. v. KesselC. Hoogervorst 20 Uitslag 911 Met de kleinst mogelijke nederlaag ver loor K. en G. dus van „Ons Genoegen". WOERDEN Dames- en Kinderkoor. Tot directeur van het R.K. Dameskoor enhet Kinderkoor „Zingende Jeugd" is benoemd de heer L. v. Eisen, alhier. ZWAMMERDAM Brandwaarborg Mij. De Coöp. Brand waarborg Maatschappij „Zwammerdam en Omstreken", hield in de Nutszaal alhier haar 42ste jaarvergadering. Tegenwoordig warenF 48 leden. De voorzitter, de heer Los, herdacht in zijn openingswoord het medelid den heer J. Bulk, die de Maat schappij door den dood ontviel. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal was gestegen van 133 op 138 en het aantal ingeschreven polissen van 373 op 388. Het verzekerd kapitaal op 31 Dec. 1936 bedragende 1.713.653, bedroeg op 31 Dec. 1937 1.800.033, aldus een vermeer dering van 86380.De vaste goederen waren vanaf 1 Aug. 1937 met 25 pet. of met 156.070.verhoogd, waardoor het totaal verzekerd bedrag op 31 December bedroeg 1.956.103.Het reserve-fonds bedraagt 45.904.01. Uitbetaald aan brandschade in 1937 65.Als afge vaardigde naar eventueel te houden ver gaderingen werd benoemd de heer J. A. M. van Niekerk en tot diens plaatvervan- ger de heer J. Bulk Jr. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. G. Koot en als lid der schattingscom missie de heer C. van Muiswinkel Czn. Evenals in 1937 werd weder besloten een reductie op de verschuldigde premiën te verleenen. Aan premie zal slechts ver schuldigd zijn: voor verzekeringen langer dan 10 jaren verzekerd 10 pet. v. d. pre mie; van 5 tot 10 jaren verzekerd 65 pet. van de premie en minder dan 5 jaar ver zekerd 90 pet. van de premie. Het bestuur overweegt een feestelijke viering van het 25-jarig bestaan der Maatschappij. (SPROOKJE) 249. Daar had Anneke heelemaal niet meer aan gedacht. Nee maar, hoe kon ze dit nu vergeten? Ze nam de staf in haar handje en raakte daar het kopje van de vogel mee aan. En toen.... wat was dat? 250. Anneke viel bijna om van verbazing. Daar stond een snoezig jongetje voor haar, in een licht blauw pyamaatje. Waar was de vogel? En hoe kwam dat kleine jongetje hier? Wat dat nu de kleine prins Peter?

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14