EEN ORDENINGSPLAN VOOR DE HYACINTHEN-CULTUUR OMGEVING DONDERDAG 3 MAART 1938 INVH003 THDSnnn 30 DERDE BLAD - PAG. 9 BESLOTEN WORDT MET 137-31 STEMMEN AAN DEN MINISTER EEN PROEVE VOOR TE LEGGEN „De Hyacinth". In het Café Restau rant „De Nachtegaal", hield de Vereeni- ging „de Hyacinth" gisternamiddag een buitengewone ledenvergadering onder Presidium van haren voorzitter, den heer I. Veldhuizen van Zanten. Deze vergadering was belegd ter behan deling van het rapport van de „commissie van 2 4" ov.r maat regelen ter bevordering van de welvaart der Hyacin tencultuur. Deze commissie was in gesteld op de vergadering van 8 Juli 1937 naar aanleiding van de uitspraak van de Alg. Vergadering van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur om te trachten in de naaste toekomst de saneeringsmaatregelen geheel op te heffen door een dienovereen komstig besluit der Regeering. Aangezien de overgroote meerderheid der vergade ring dit voor de Hyacinthenkweekerij en -handel ongewenscht achtte, meende zij, bij onverhoopt ingrijpen der Regeering, zelf deze zaak ter hand te nemen en om daar voor maatregelen te beramen werd boven bedoelde commissie ingesteld uit 24 per sonen, waaronder 10 leden van het be stuur en voor de helft alleen kweeker van hyacinthen en voor de andere helft expor- teur-kweeker. Alhoewel de onmiddellijke urgentie van het werk der commissie, door het commu niqué van Regeeringszijde, waarvan Mi nister Steenberghe aankondigde, dat de be staande Saneeringsmaatregelen voor 1938 zouden blijven voortduren met dien ver stande, dat daaronder niet begrepen was den buitenlandsche prijszetting, verviel, en den vraag naar voren kwam of de commissie na het drukke handelsseizoen hare werkzaamheden toch zou beginnen, werd daartoe in de bestuursvergadering van 30 Nov. 1937 bevestigend geantwoord, waarvoor verschillende redenen bestonden. Het bestuur was n.l. doordrongen van het feit, dat de Regeer:ng geneigd was in overweging te nemen, voorstellen, waarbij de bedrijfsregelingen, die de beoefenaren zelf noodig zouden achten, door organisa ties van bedrijfsgenooten in eigen beheer, onder sanctie van de Overheid, zouden worden ontworpen en uitgevoerd. Daar bovendien de Minister had doen weten, dat hij met de ze plannen sympatiweerde en met belangstelling zou ui t- zien naar de plannen, welke door de commissie zouden worden ontworpen, werd dan ook de nadere opdracht aan de commissie gegeven. In een lijvig rapport gaf nu de commis sie de algemeene grondslagen voor zulk een regeling, welke naar een deskundig onderzoek in een vijftal vergaderingen waren besproken en vastgesteld. In die grondslagen zijn neergelegd: Teeltbeper king, Surplusfonds, Roeheffing, Voorraad- statistiek, het Bestuursorgaan, Verplichte aansluiting. Invloed van aangeslotenen, het Centrale Orgaan, Vernietigingsrecht Re geering, Overleg met den Export, en de Kosten. Deze 9 punten zijn alle in het rapport in den breede toegelicht, waarna de com missie in een korte samenvatting der grondslagen tot volgende conclusie komt. 1. De Regeering schept de verplichting, dat alle hyacinthenkweekers zich als aangeslotenen bij deze stichting zul len moeten laten inschrijven en daar door onderworpen zijn aan de met haar toestemming tot stand gekomen maatregelen. 2. Het in 't leven roepen van een be stuursorgaan, met de taak de wel vaart van het Hyacinthenvak te be vorderen. Men noeme deze. stichting bijv.: '„Hyacint hei. cultuur." 3. „Hyacinthencultuur" ont werpt maatregelen, legt die ter be krachtiging voor aan den Raad van Toezicht en brer.gt die ter kennis van het Centrale Orgaan, dat bijv. Bloembollencentrale zou kunnen hee- ten. Indien niet ongewenscht ver klaard of vernietigd, zijn deze maat regelen bindend voor de aangeslote nen. Tot deze maatregelen behoort verder nog: a. de verplichting tot bijdragen aan de heffing ten bate van het Surplusfonds naar de mate van door ieder beplante oppervlakte; b. jaarlijksche opgaven van de te ver wachten hoeveelheid leverbaar naar de soorten; c. verleenen van toegang Lot terreinen en opslagplaatsen aan door de uit voeringsinstanties aangewezen con trole-ambtenaren. 4. Overleg met den Bond van Bloembol lenhandelaren over de wijze, waarop de in punt 8 der algemeenen grond slagen genoemde overeenstemming zal worden voorbereid. Voor het Werkplan van het Bestuursor gaan, de stichting „Hyacinthencul tuur" stelt de commissie voor om jaar lijks, uiterlijk in de maand December, een Hyacinthenplan te ontwerpen, waarin voor komen: a. Bepalingen ten aanzien van de groot te van het toegestaan areaal, b. Maximum der heffing in geld en (of) bollen voor het Surplusfonds van het volgend jaar, c. De prijzen uitgedrukt in een waarde per maat, welke in een volgend sei zoen voor overschotten zal worden vergoed, d. Bepalingen waaruit volgt, welke bol len als overschotten van dat jaar, te gen deze prijs zullen worden ingeno men. De commissie stelt zich op het standpunt, dat onder deze voorschotten ook begrepen zullen worden uitschotbollen, die voor export zullen ongeschikt zijn of.zul len zijn afgekeurd op grond van andere af wijkingen dan aantasting door ziekte en dat deze uitschotbollen zullen worden ingenomen tegen 50 pet. van de waarde van de kleinste maat leverbaar (13—14 c.M.). Overigens zullen in deze voor' overna me voor den vastgestelden surplusprijs in aanmerking komen alle bollen van de maat 13 c.M. en hooger, zonder limiet, Echter is de commissie van oordeel, dat de surplusprijs voor den kleine maten zóó laag moet zijn, dat de teelt van de snelst groeiende soorten niet loonen zal zijn in dien men niet méér dan die prijzen zou verkrijgen. Dit „Hyacinthenplan" wordt 's jaarlijks ter bekrachtiging voorgelegd aan den Raad van Toezicht, die daarover haar meening schriftelijk kenbaar maakt. Ook bovenstaande punten vonden een breede toelichting vooral de punten b. (Surplusheffing) en d. (Uitschot in het Surplus). In een slotbeschouwing zegt de commis sie, dat zij meent, dat aanvaarding van het door haar ontworpen stelsel niet behoeft in te houden, dat men verzekerd is, dat het „in gebruik zijnde" geen leemte zal ver- toonen. Het gaat echter uit van de behoef te, die er onmerkbaar is, naar eenvoudige en dus weinig administratieve werkzaam heden van de kweekers vragende regeling. Het houdt met de opgedane practijk van de huidige maatregelen rekening, maar tracht een onderlinge regeling in het leven te roepen, die iets geheel anders be- teekent dan een bij de wet geregelde se rie verplichtingen. Het ontwerp zwijgt over het stelsel van sanctie-maatregelen voor ontduikingen of andere afwijkingen van de aanvaarde verplichtingen. Op dit punt zal een aanvulling noodig zijn, die echter inschakeling van een arbitrage-in stituut, waarin o.m. vakdeskundigen recht spreken, mogelijk moet maken. De vergadering was uitstekend bezocht. De voorzitter heette allen welkom en hij wees er op, dat 't lijvige rapport het be wijs levert dat dit den eersten stap op den weg is, welke leidt naar een goede rege ling inzake den Hyacinthencultuur. Hier na gaf hij het woord aan den heer H. J. Voors, secretaris-penningmeester, tot het voorlezen der notulen, welke onveran derd werden vastgesteld. Hierna werd het rapport ter behandeling aan de orde ge steld, De heer v. d. Hulst uit Voorhout vroeg, alhoewel erkennend het groote werk dat is geleverd, of de commissie niet te ver is gegaan om alleen voor Hyacin then een regeling te treffen. Hij meende, dat de Regeering hierop niet zal ingaan. Vervolgens besprak hij enkele bepalingen in het rapport waarmee hij niet kon ac- coord gaan. Een volgende spreker had verschillende aanmerkingen en kwam tot de conclusie, da het beter was het rapport thans niet te behandelen omdat het persoonlijke belang teveel naar voren komt. Een volgende spreker had bezwaa de uitschotbollen in het surplus te betrekken. Dit goed heeff zoo weinig waarde. De voorzitter antwoordde, dat het er om gaat deze bollen aan den handel te onttrekken. Vervolgens had spr. bezwaar tegen den invloed van de aange slotenen. Nog wilde men verschil in prijs gemaakt zien tusschen kleine en groote maten van de goede surplusbollen. De heer J P. Segers bepleitte vergoeding tot 100 pet. voor kras- en scheurbodems, omdat de ze de pest zijn voor den handel, want on danks de controle komen er steeds nog aan de markt. De heer de Graaf wilde in het rapport geschrapt zien „overgroote" meer derheid, tienacht, is geen overgroote meerderheid. De heer v. Reisen onder streepte voor honderd procent het voor stel van den heer Segers. Voorts vroeg hij opheldering inzake het stemrecht. Nog be pleitte spr. enkele wijziging in de teelt- beheersching, bijv. dat soortgewijze te doen. Hij bepleitte een vaststelling van het aantal werkbollen, althans voor de hoofdsoorten. De voorzitter zeide inzake dit laatste, dat dit in de commissie een punt van bes king heeft uitgemaakt, doch dat de iontrole hierop haast onmogelijk is. De heer D. W. Lefeber deed uitkomen, dat inzake 't aan tal werkbollen men elk bedrijf afzonder lijk moet bekijken. Voorts besprak hij het rapport, en zeide, dat dit zich vrijwel aan past bij de bestaande regeling. Hij wees echter op de moeilijkheid in de roeheffing, omdat geen rekening wordt gehouden met de natuurrampen en misgewassen. Daar voor moet een andere regeling worden ge troffen. Voorts wees hij er op dat er vol doende invloed is van den export. Nog bepleitte hij invoering van een prijsstel ling. Voorts meende hij alinea II van de slotbepalingen niet juist en wilde daar voor de de plaats lezen „door een bij de Wet geregelde serie verplichtingen". Het moet dien weg op, dat elk bedrijf zich zelf kan finantieeren. De heer van Zonneveld wees op de moeilijkheid van den Bond van Bloembollenhandelaren inzake de heffing voor het Sorplusfonds en daarvoor heb ben we genoemen de roeheffing. Nadat allen in tweede instantie het woord hadden gevoerd stelde de voorzit- LISSE OPENING LANDBOUWHUISHOUD - CURSUS. Er is groote behoefte aan dit onderwijs. Woensdagmiddag werd de in deze ge meente opgerichte landbouwhuishoudcur- sus, uitgaande fan den L. T. B., op offi- cieele wijze geopend. Bij deze officieele opening waren tegen woordig prof. Cleophas uit Warmond, al gemeen adviseur van den L. T. B.,de hee- ren G. P. van der Valk en J. v. Elk, resp. voorzitter en secretaris van eht L. H. O. van den L. T. B.; de weleerw. heeren ka pelaans van Ingen, Niclaas en Deroy der St. Agatha-parochie, vertegenwoordigers den Volksbond, L. T. B., afd. Lisse, Hanze, mej. Campers van de Graal en de as. leerlingen. Prof. Cleophas sprak een openingswoord, waarin hij alle genoodigden een hartelijk welkom toeriep. Zijn voldoening uitte spr. over het feit, dat thans de eerste stap voor dit onderwijs in Lisse zal worden gezet. Op de feiten wil spreker echter niet voor- ui tloopen. Mej. C. A. de Wit, het hoofd van deze cursus, gaf hierop een zeer duidelijke uit eenzetting van hetgeen op den cursus zal worden onderwezen. Zij zelf zal het koken en de practische lessen doceeren, terwijl mej. Wagenaar het naaldvak zal onderwij zen. 1 Hierna werd een oogenblik gepauzeerd t een kop thee geserveerd. Het slotwoord werd gesproken door prof. Cleophas, die op de allereerste plaats het gementebestuur van Lisse dank bracht voor de ondervonden medewerking, zoo dat deze cursus hier kon worden gegeven. Lisse is een schitterend centraal punt te midden van de steden Haarlem en Leiden.. Spreker hoopt ook voor de toekomst op de medewerking van het gemeentebestuur te kunnen rekenen, omdat het niet uitgeslo ten is, dat op dit gebied in deze streek een ware behoefte gevoeld wordt aan een blijvende cursus. Het onderwijs is toegan kelijk voor alle meisjes, derhalve voor R. K. en andersdenkenkende meisjes. Deze cursus is vol, doch wanneer de behoefte grooter mocht worden, wanneer men de werking en de resultaten heeft gezien, dan zou binnenkort b.v. een paralielcursus kunnen worden samengesteld. Spreker ziet hier in deze streek een ware behoefte aan zulk onderwijs. Dank bracht spreker aan de plaatselijke besturen van de verschil lende vakorganisaties voor hun voorberei dend werk en uitstekende samenwerking op dit gebied. Moge deze samenwerking blij ven en uitgroeien tot een soort commissie van toezicht. Dank werd gebracht aan kap. van Ingen voor zijn stil en grondig wer ken voor de totstandkoming van dezen cursus. De heer A. H. Schrama, gemeenteraads lid, zeide ten slotte overtuigd te zijn van het groote nut van dezen cursus. Kruisverbond. In de zaal van den heer J. Kort hield het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" gisteravond een vergadering onder leiding van zijn voorzitter, den heer J Zandvliet. Bij monde van den heer Jac. v. Ruiten rapporteerde de comm. van verificateurs de bescheiden van den penningmeester. Vervolgens bracht de voorzitter in herin nering het afscheid van den heer G. P. Bon uit Den Haag uit de drankbestrijding door zijn vertrek naar Brazilië. Moge God hem een onbezorgde toekomst schenken. Besloten werd in de gemeente te versprei den een circulaire „Een nuttige daad", So- briëtas in de vasten. NOORDWIJKERHOUT Volksbond. In café „de Zwaan" ver gaderde Woensdag de R. K. Volksbond, afdeeling Noordwijkerhout. Geopend werd C-oor voorzitter v. d. Togt met den Chr. groet. Hij heette alle aanwezigen, in het oij zonder den geestelijk adviseur van harte welkom. Na voorlezing der notulen kwam wederom aan de orde behandeling van de tegrooting 1938. Aan inkomsten is raamd 1204.20 en aan uitgaven 1108.20. De post onvoorzien bedraagt 96 Er is nog in kas 383.97. Van een 13-tal leden was een schrijven ingekomen om de contribu tie met 2 cent per lid en per week te ver- hoogen, waardoor het mogelijk wordt ter voor om over te gaan tot stemmen over het rapport. Hierop stelde de heer 't Man netje voor, gezien de verdeeldheid, de stemming uit te stellen tot een volgende vergadering welk voorstel door 11 leden was onderteekend. Na onderling overleg in de commissie, ze: de voorzitter, dat in de Roeheffing wijziging zal worden ge bracht. Wat betreft het uitstellen van de stemming stelde hij voor dat de vergade ring zich bij stemmong daarover uitsprak. De heer v. Reisen wees er echter nog maals met klem op, dat we de regeling moe ten beschouwen als tijdelijke maatregelen voor het product de Hyacinth en dat hier niet in het geding kwam vóór of tegen saneering. Wat de roeheffing betreft is wijziging noodig, omdat die voor 100 pet. op den export wordt g legd. Bij stemming werd vervolgens besloten om tot stem ming over te gaan. Met 137 stemmen voor en 31 tegen werd besloten het rapport aan de Regeering voor te leggen; 4 stemmen werden blanco uitge bracht De voorzitter bracht de vergadering een woord van dank voor de goede geest welke de vergadering kenmerkte en ten slotte voor het besluit inzake het rapport genomen en sloot de vergadering. eenige geschrapte posten voor 1938 toch ramen. Dit voorstel dezer leden werd in stemming gebracht en met 41 stemmen vóór en 23 tegen aangenomen. De voorzitter wees er op, dat de begroo- t_ng zooals die in de vorige vergadering was behandeld, thans is aangenomen. Alsnu kwam wederom aan de orde ver kiezing voorzitter. Met groote meerder- neid van stemmen werd gekozen de aftre dend voorzitter de heer v. d. Togt. Daarna werden de ingekomen stukken behandeld. Van het Centraal bestuur was een schrijven ingekomen om te trachten een speciale afdeeling van den Bond op te richten voor de vrouwen. Op dit schrij ven werd niet ingegaan, aangezien alhier geen industrieën gevestigd zijn waar vrou wen werken. De a.s. Centrale Raad zal op 15 en 16 Mei as. gehouden worden te Haarlem. Voorstellen voor dezen raad kunnen tot 7 Maart bij het bestuur ingediend worden. Als afgevaardigde werd gekozen de heer H. Jansen, als plaatsvervanger de heer B. Wessels. Het 50-jarig bestaan van den bond zal a.s. Zondag in de afdeel ingen kerkelijk worden gevierd met een H. Mis en alg. H. Communie. De feestvergadering zal op 15 Mei in Haarlem gehouden worden. De kerkelijke viering heeft op dien dag plaats n.et een Pontificale H. Mis in de Ka he- araal. Om 3 uur is de feestvergadering in het gebouw St. Bavo, waar als feestrede- raar zal optreden de oud-geestelijk advi seur deken Bots van Gouda 16 Mei zal Centrale Raad gehouden worden in het Si Bavogebouw en heeft een officieele ont vangt op het Stadhuis plaats. Na de behandeling dezer stukken sprak at geestelijk adviseur een opwekkend woord voor de alg. H. Communie a.s. Zon- cag in de beide parochies. Hij spoorde al ien aan een bede van dank dien dag te storten voor alles wat de Bond in deze 50 jaren voor de leden heeft gedaan. Na rondvraag dankte de voorzitter de 1 ropagandisten voor het vele werk in den afgeloopen winter verricht en hoopte dat zij in den ingeslagen weg zouden voort gaan. Ook bracht hij dank aan de werk- loozencommissie en de tooneelvereeniging voor het werk door hen gedaan, waardoor het mogelijk was de werkloozen een extraatje te bezorgen. Hierna sluiting van t'eze geanimeerde vergadering. N. V. C. Woensdagavond had in café v. d. Berg een spoedeischende vergadering plaats en wel naar aanleiding van hetgeen I.1. Zondag had plaats gehad. Voorz. Braun opende met den chr. groet en riep de op- gekomenen een welkom toe, en stelde de de vraag of de leden wenschten te blijven voetballen of niet. Hierop werd met alge meene stemmen geantwoord: j<.. In ver volg hierop werd medegedeeld, dat van nu af aan stipt aan 't reglement zal worden gehouden en dat het bestuur zonder aan zien des persoons handelen zal. De Geest. Adviseur nam hierna het woord en zette in een kernachtige rede de plichten van de leden tegenover de vereen, uiteen. Na een woord van dank sloot de voorz. de verga dering met den Chr. groet. KATWIJK AAN ZEE Reddingsbrigade. Gisteravond hield de Katwijksche Reddingsbrigade haar jaarvergadering in „De Zwaan" onder lei ding van den voorzitter, den heer Boekho ven. In zijn openingswoord herinnerde spr. aan wat in 1937 al zoo heeft plaats ge had. Dit jaar was voor de K. R. B. een gunstig jaar, in alle opzichten. Herinnerd werd o.m. aan de mooie gift door H. K. H. Prinses Juliana voor de vereeniging ge schonken. In de Luchtbescherming is de K. R. B. door een lid vertegenwoordigd. On der leiding van Mevr. Woldringh v. d. Hoop is een bazar gehouden wat een groot succes is geworden. Dank werd gebracht aan de bemanning van de Katwijksche logger van den heer Taat en aan de strand vonderij te Scheveningen voor de hulp verleend u.j het terugbrengen der reddings- vlet. De Bazar en de Propaganda-avond bracht voor de vereeniging een batig sal do van 1100.Het reddingsmateriaal kan nu aanzienlijk w-orden uitgebreid. Bijv. zal een tweede reddingswagen kunnen worden aangeschaft. Katwijk zal in de naaste toekomst behooren tot de plaatsen met de beste reddingsmiddelen en de vlugse hulpverleening. Onder applaus der vergadering werd Mevr. Wolderingh der Hoop benoemd tot eere-presidente. De contributie werd verlaagd tot 1.50. Het bestuur hoopt dat het ledental hierdoor mede aan de moeilijkheden met de veree niging E. H. B. O. Men hoopt de moeilijk heden spoedig geheel te kunnen oplossen. Vóór alles moet de propaganda zijn voor het eigen zwembassin. Een cursus E. H. B. O. is gegeven waaraan 25 personen deelnamen. 19 zijn voor het diploma ge slaagd. Aan Dr. Hueting werd voor diens belangloos medewerken een stoffelijk be wijs van dankbaarheid overhandigd. De penningmeester, de heer D. Parlevliet, ver meldde in zijn verslag, dat de gewone in komsten en uitgaven resp. hadden bedra gen 1134.69 en f 1049.27, batig saldo 85.42. De controlecommissie had alles in orde bevonden. De penningmeester werd gedéchargeerd. Besloten werd tot het vormen van een reservekas. Er zou thans in gestort worden 500.en in het ver volg 50 pet. van het batig saldo. Tot kas- commissie voor 1938 werden benoemd de heeren N. Ouwehand en J. Timmermans. De voorzitter deelde nog mede, dat het 3de lustrum der vereeniging in een gezellig bij eenzijn zal gevierd worden den 20sten Maart. LEIDSCHENDAM Begrooting.Over het betalingsjaar 1938 zullen geheven worden 200 opcenten op de hoofdsom van de personeele belas ting, geraamd wordt een opbrengst van 41.588.De opbrengst van 75 opcenten op de hoofdsom van de gemeentefondsbe lasting wordt door B en W. geschat op 33.333.34. Op de hoofdsom der vermogen- belasting zullen over het belastingjaar 1938/39 geheven worden 38 opcenten, het geen voor deze gemeente zal opbrengen ƒ3910.De uitkeering uit het werkloos- heidssubsidiefonds ad 70 van de beta- lingsbijdrage wordt geraamd op f 25.870.59. Door de gemeente is aan de drinkwater leiding „De Tien Gemeenten" voor gebruik van water een zeker bedrag gegarandeerd, bovendien moet aan de Voorbugsche Wa terleiding Mij. betaald worden f 2.50 per aansluiting en per jaar voor het doen van afstand van gebied voor waterlevering. Hiervoor wordt op de begrooting 1938 uit getrokken 2425. Het gemiddelde steunbedrag per man per week bedraagt 10.44. Voor 1938 wordt door B. en W. gerekend op gemiddeld door B. en W. gerekend op gemiddeld 137 1/2 ondersteunden per week. Uitge trokken wordt op de begrooting 1938 52 X 137 1/2 a ƒ10.44 is ƒ74.646. In ver band met tewerkstelling in werkverschaf fing wordt dit bedrag verlaagd met 646 weken steun X f 10.44 is 6.744.24, zoodat de post steun aan werkloozen wordt ge raamd op 67.900. De kosten, welke gepaard gaan met de uitvoering van een viertal werken in werk verschaffing, waaronder verbetering Dr. v. Noortstraat, Achterweg, Oostvlietweg en demping Smidssloot, worden geraamd op 45.300.45. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholten, kwam gisteravond de R.-K. Middenstandsvereeniging „De Han ze" in jaarvergadering bijeen. In zijn openingswoord heet de voorzitter bijzonder welkom pater Donicie van het retraitehuis te Noordwijkerhout, terwijl hij in korte waarden herdenkt het overle den lid, de heer J. Al, voor wiens ziele- rust drie weesgegroeten worden gebeden. Hij feliciteert den heer J. Bleijs met zijn ontvangen onderscheiding „Pro ecclesia et Pontifice" en brengt hem hulde voor zijn vele en mooie werk. (Applaus). Allereerst krijgt dan pater Donicie het woord, die in een mooie vurige rede over de retraite spreekt en de groote noodzake lijkheid en het doel hiervan aantoont. De rekening en verantwoording penning meester worden goedgekeurd. In de kascommissie voor 1938 worden benoemd de heeren J. Bleijs en A. A. Bontje De begrooting 1938 wordt z.h.s. aangeno- i. Bij acclamatie worden tot bestuurs leden herkozen de heeren N. Willemse, Ant. Haagen en H. J. Mol. In bespreking komen nog enkele recla me- en advertentie-aangelegenheden, waarover breedvoerig van gedachten wordt gewisseld. Getracht zal worden een goede advertentiegelegenheid te krijgen. Onder dank en met een opwekend woord wordt deze geslaagde vergadering gesloten. SASSENHEIM Stille Omgang. Gisteravond hield het genootschap van den Stillen Omgang, afd. Sassenheim, een algemeene vergadering in het K. S. A.-gebouw. In zijn openings woord heette de voorzitter, de heer P. v. Dijk, welkom pastoor Smitz en het be stuur uit Leiden, inzonder den spreker van dezen avond, den zeereerw. pater de Gree- ve. De voorzitter hoopt, dat het genoot schap onder directeur Smitz moge groeien en bloeien. Spreker riep in korte trekken in het geheugen de omgang van het vorig jaar, welke zoo stichtend was verloopen. Na de notulen werd bekend gemaakt, dat op Zaterdagavond in het Lof een reisge- bed zal worden uitgesproken. Pater van Kesteren, zoon der parochie, zal de bede vaart meemaken naar Amsterdam. Hierna werd voor de zielerust van de overleden leden gebeden. Pater de Greeve, het woord verkrijgend, sprak in een gloed volle rede, over de intentie van den Stil len Omgang, over de hooge opvatting die wij van het Christelijk huwelijks- en ge zinsleven moeten hebben. Hierna werd de regeling besproken. Het Lof zal plaats hebben op Zaterdagavond 12 Maart 9.45 uur, daarna gezamenlijk in rijen van 4 naar station Noordwijkerhout, ver trek 23.08. De heer Bergstra spoorde de le den aan, dat ieder propagandist moet zijn. Ook de spaarregeling werd door spr. warm aangevolen. Als laatste sprak pastoor Smitz een kort woord tot de aanwezigen, waarbij hij ook aanhaalde de opgegeven intentie. Hierna werd bekend gemaakt, dat het bestuur zitting houdt op Zondag 6 Maart na de H. Missen en op Woensdag 9 Maart van 8 tot 9 uur. Met het bidden van het Onze sVader werd deze vergadering gesloten. Geboren: Johanna Geetruida, dochter van G. D. Bakker en van A. G. Duinmeier Simon, zoon van F. van der Meij en van M. A, van Schooten Carolina Johanna Theresia, dochter van H. Heuer en van C. J. M. Bayer. Gevestigd: J. van Duivenbode, Wel tevreden 5 van Alkemade W. de Boer en gezin, Berkenlaan 19, van Noordwijk J. M. Bakker, Hoofdstraat 367, van Lisse M. C. Tulen, Zandslootkade 5, van Haarlemmermeer Th. van der Wiel en gezin, Lindelaan 21, van Haarlemmermeer W. de Zwart en gezin, Zandslootkade 9, van Rijnsburg. Vertrokken: H.M. Oostveen, Hoofd straat 244, naar Voorschoten A. Th. M. van der Oort, Hoofdstraat 194, naar Was senaar.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9