RIJNSTREEK HEI BETOOVERDE BOSCH DONDERDAG 3 MAART 1938 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADÊ OEGSTGEEST St Josephsgezellenver. In plaats van den heer Martijn, zal diens spreekbeurt voor de St. Jos.-Gezellen-vereeniging ver vuld worden door dr. F. C. J. Holthuizen uit Beverwijk. Dr. Holthuizen spreekt over „De arbeid in je leven". G e v e s t i g d: J. A. van Deursen, Rhijn- ieest, van Rotterdam F. Huitema en vr„ Juffermanstsraat 46, van Leeuwarden Rodenhuis en gez. Juffermansstraat 46, van Leeuwarden M. P. Bavelaar, Dorps straat 18, van Rijnsburg J. M. W. Hulse kamp, Ter wee weg 49, van Assen A. Amersfoort, Celebesstraat 32, van Leid- schendam G. van dei Graaf geb. van Holst en gez., Deutzstraar 13bov., van Bos koop M. Glasbergen, Soembastraat 22, van Rijnsburg F. H. Erckelens, Terwee- weg 110, van Leiden L. J. R. Heirman, Terweeweg 100, van Leiden. Vertrokken: J van Nes en gez., naar Leiden, J. Catslaan 46 T. Koetsier naar Ter Aar. C 40 J. Breure naar Den Haag, van Slingelandtstraat 179 A. Fchwagmeier, naar Duitschland M. Le- winsohn naar Den Haag, van Lennepweg 63 C. Geervliet naar Leiden Rijnsbur- gerweg 29 C. A. Hoogervorst naar Delft, Voorstraat 26 M. J. Hunck naar Leiden, G. Doustraat 2a C. J. Molenkamp naar Breda, Hendrikstraat 2 H. Szilagyi naar Leiden, Lammenschansweg 21 M. Wig gen naar Recklinghausen (Did) Tr. Horjus naar Bakkum N.H., Beulenlaan 4 P. Schoneveld geb. Postma naar Leiden. Leeuwerikstraat 49 M. van der Vliet raar Amersfoort, „Zandbergen". Verhuizingen binnen de gemeente: J. Ho- gewoning en gez., van Javasrraat 36 naar Celebesstraat 40 J. Geervliet en gezin, van Valken burger weg 10 naar Celebesstraat 36 N. W. Dekker, van Prins Hendriklaan 11 naar Emmalaan 66 J. C. Roscam Ab- bing, van Prins Hendriklaan 11 naar Emma laan 66 H. F. Medendorp en gez. van Rijnzichtweg 128 naar Soembastraat 34 J. Sieders en gez. van Javastraat 36 naar Soembastraat 26. Geboren: Robert Lambertus, z. v. L. P. Dullaart en C. de Zeeuw, Hooge Morsch- weg 45a. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Onze plaatsgenoot de heer N. v. d. Woensel, controleur bij de steun regeling der gemeente Alphen aan den Rijn, is met ingang van 1 April e.k. in ge lijke functie, tevens belast met de leiding der afdeeling controle van den dienst der Sociale Zaken, benoemd te Beverwijk. BOSKOOP Een Internationale pluimve€t«ntoonstelling. De Pluimvee- en Konijnenvereeniging „Nut en Sport", hield in de Chr. bewaar school haar jaarvergadering. Besloten werd, dit jaar weer een inter nationale pluimvee- en konijnen tentoon stelling te organiseeren. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. van Soest. C. J. Couvée er. W. Sekeris, terwijl in een vacature werd be noemd de heer M. Bosman. Geboren: Gerrit, zoon van G. van Veen en D. Goudkade Tommy Corne lls, zoon van G. van Eek en A. K. Vermeul Thea Johanna, dochter van C. Frets en J. C. van Nes Hendrik Hugo, zoon van C. Koetsier en M. J. de Rijk Wilhelmus Josephus, zoon van T. L. v. d. Laan en C. J. van Leeuwen. Overleden: Theunis Johannes Nieu- meijer, 79 jaar. Getrouwd: Reinier Josephus Brand 35 jaar en Maria Cornelia van der Poel 33 jaar. Ondertrouwd: Piet Dirk Noest 21 jaar en Susanna Faas 21 jaar. NIEUWKOOP B.VX. Tot voorzitter van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier is benoemd de heer H. van Haselen, zulks in de plaats van den Burgemeester, den edelachtb. heer P. M. M. van der Weijden, die als zoo danig ontslag had genomen en daarna door de vergadering benoemd werd tot eere voorzitter. ROELOFARENDSVEEN Taak der jongeren. Terwijl de St. Jo- sephsgezellenvereeniging op het punt staat om een streep te zetten onder het afgewik kelde winterprogram, heeft zij op initiatief van de propaganda-afdeeling gisteravond in haar midden gehad de heer C. T. Ver gouwen, leeraar aan de landbouwschool te Voorhout, 't Is bekend, dat reeds geduren de een paar jaren uit de leden stemmen opgaan, om in de Gezellenvereeniging te komen tot de oprichting van een afdeeling waarin de toekomstige tuinders gevormd worden tot vakbekwaamheid. Dit ligt trou wens geheel in het doel van de Kolpings- vereeniging, waarin de jongens naast godsdienstige, sociale en cultureele oplei ding, gevormd moeten worden tot volwaar dige staatsburgers, d. w. z. tot bekwame vaklieden. Deze zijn de grondslagen van onze Gezellen-standsorganisatie, en we moeten het bekennen: nog steeds is de noodzakelijke vastomlijnde opleiding in de Gezellenvereeniging niet aanwezig. Over dit tekort nu heeft de heer Ver gouwen voor de Veensche Gezellen gespro ken, en met een gemoedelijk Brabantsch accent, dat niettemin in staat was om een einde te maken aan alle zoogenaamde ge- ZOETERMEER KJ.M.V. afd. L.T. Gisteravond verga derde de K.J.M.V. afd. L.T. bij den heer Ant. v. Well. De voorzitter, de heer J. Groenewegen Jz., opende als gewoonlijk, heette allen welkom en gaf den secretaris gelegenheid tot het voorlezen der notulen, welke in dank werden aanvaard. Daar de leden meest nog onbekend waren met de statuten der vereeniging, werden deze door den voorzitter voorgelezen, zulks mede in verband met de vaststelling van het huis houdelijk reglement. Daarna werd het huis houdelijk reglement aan de leden ter goed keuring voorgelegd. Slechts één der leden had een bezwaar en wel tegen artikel 4 omtrent de bestuursverkiezing. Het artikel werd echter na gehouden stemming onge wijzigd gelaten. Hierna volgde een korte repetitie voor de installeering der leden, welke a.s. Zondag zal plaats hebben. Daar er verder niets meer aan de orde was, gaf de zeereerw. heer Pastoor Leuse nog ge legenheid tot het stellen van vragen op godsdienstig of geschiedkundig terrein Eén der leden maakte hiervan gebruik en werd in den breede door Zijneerw. beantwoord. Hierna sluiting. Commissie voor werkloozensteun. Door den heer G. L. de Groot is ontslag genomen aas lid van de Steuncommissie voor de werkloozen. In diens plaats is door Bur gemeester en Wethouders benoemd de heer A. J. Vollebregt alhier, welke de benoe ming bereids heeft aangenomen. Eerstge noemde maakte ruim 6 jaren deel uit der Commissie en was vanaf de oprichting lid, als vertegenwoordiger van de werkgevers hier ter plaatse. Geboren: Hendrik Willem, z. v. J. I engkeek en E. A. Kloots Augustinus Theodorus, z. v. H. H. Vunk en G. M. Koot. Pieter, z. v. P. Lems en C. Asard. G e t r o u w d: G. de Graaff, oud 29 j. en J. Kreft, oud 32 j. O v e r 1 e d e n: J. M. van Noort, oud 27 j.. vrouw van C. Huurman. Vertrokken: H. M. Kooy en gezin raar Bodegraven; G. Voskamp en gezin raar Berkel en Rodenrijs, L. de Kooter naar Fettehenne über Opladen; J. Ekkel naar Rietveld; J. van Reeuwijk W.Az., naar Voorburg; A. Merbis naar Leidschendam. moedelijkheid en gemakzucht. In een rede van een vol uur was hij in staat om zoo vele jongeren die in deze malaise-tijden zoo licht de moed laten zakken door het sombere vooruitzicht, weer vastberaden levenslust en levenstoekomst-idee bij te brengen. Dat hebben we gezien aan de groote ernst, waarmee geluisterd werd, en dat hebben we vernomen van velen die zich daarna spontaan accoord verklaarden met de volle waarheid, welke de heer Vergou wen met dikwijls scherpe woorden onder ieders aandacht bracht. ,,'n Tijd van verstandige benutting van het bedrijf is 't tegenwoordig", aldus spr., en verder „Theoretisch gevormde mannen mét practische ervaring, hetwelk bij elkaar de vakbekwaamheid vormt, zullen in de toekomst de eenige middelen blijken te zijn om nog voor iedereen een bestaansmo gelijkheid te scheppen." Spr. gaf dan ver der aan, hoe het heel goed mogelijk is, dat in de ter plaatse bestaande Gezellenveree niging een tuinbouwgroep kan worden op gericht, waar door onderlinge cursusavon den en spreekbeurten van bekwame per sonen in de wintermaanden de algemeene kennis wordt verworven, welke 's zomers in practijk wordt gebracht. „Er leven plannen", aldus de heer Ver gouwen, „om als het eenigszins mogelijk is hier in Roelofarendsveen tot dt oprichting van een Tuinbouwschool te komen. Of dit alles doorgang zal vinden terzijnertijd hangt voor een groot deel af van de be langstelling die gij toont voor uw tuin- bouwcursussen onderling." Nadat hij had aangespoord om in dezen gued samen te werken met de oudere leden der L. T. B., vroeg spreker nogmaals met klem, of de jongeren nu toch heel goed hun plicht be grepen, en er van overtuigd waren hoe een nieuwe koers moet worden ingeslagen. „Want wie dit niet doet zal zijn tekort te laat bemerken. Een plant, welke in het begin van zijn groei te kort kwam, zal dat gedurende zijn heele bestaan voelen. Dit beeld kan heel gemakkelijk op de jonge ren worden toegepast." Bij de rondvraag stelde de heer P. Bak ker Jac.z. een vraag over de perspectie ven voor de jongeren aangaande bestaans zekerheid, Ook hierop wist de heer Ver- De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond ten 7)4 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Het voorschot aan de schoolbesturen uit te keeren over 1938 overeenkomstig art. 103 zesde lid wordt vastgesteld op 9.per leerling. De bestrating in het dorp Oude-Wetering. Naar aanleiding van het adres van een aantal ingezetenen van het dorp Oude-We tering inzake weg verbetering verwijst de voorzitter naar het hierover uitgebracht prae-advies. Inderdaad is het adres voor barig en de huis is reeds verkocht voor de beer is geschoten. Het adres behoort ge richt te worden tot het dagelijkscb bestuur, hetgeen niet wegneemt, dat B. en W. met de belangen van belanghebbenden ernstig rekening zullen houden. De bestraten ge deelten voor de kerken zijn niet bedoeld als een voorloopige aanwijzing hoe het niveau van den weg ter zijner tijd zal worden. De heer Penning de Vries is overtuigd, dat na de toezegging van den voorz. met de wenschen van belanghebbenden zeer ze ker rekening zal worden gehouden. Spr. zou evenwel niet graag zien, dat de geheele weg voor rijverkeer wordt bestemd, want waar moeten dan naar zijn meening de voetgangers blijven? Spr. stelt voor een strook langs de huizen voor de voetgangers te bestemmen, zij het dan ook zonder ver hooging en geeft in overweging een trot toir te leggen van basaltinetegels. De voorz. voelt inderdaad iets voor dit idee en zegt toe deze zaak nader met B. en W. te zul len bespreken. Het adres wordt hierna voor kennisgeving aangenomen. Tot leden van het algemeen burgerlijk armbestuur te Oud-Ade worden na ge houden stemming benoemd de heer H. P. Akerboom en W. Straathof. Aan de stich ting de Leidsche Jeugdherberg wordt ver huurd voor den tijd van 6 jaar het gebouw waarin jeugdherberg annex woning, terwijl aan L. G. C. de Jong nog wordt verhuurd een perceeltje grond gelegen voor zijn wo ning voor 1.per jaar, meer bedoeld als erkenning van het eigendom der gemeente. Aan den heer L. van Dommelen wordt verkocht een perceel grond aan den Lan ge weg ten behoeve van den bouw van een woning, nadat op voorstel van den heer Rietbroek het raadsbesluit in dien zin is ge wijzigd, dat de kooper van zijn voorkeurs recht om nog een strook bij te koopen ge bruik moet maken, zoodra zich een gega digde voor het naast gelegen perceel, gren zende aan het warenhui^, aanmeldt. Van M. Zoetemelk en de wed. v. d. Zwet wor den voor wegverbreeding aangekocht eeni ge perceeltjes grond, welke om niet ter be schikking worden gesteld. Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad als lid tot de fraude-risico-onderlinge toe te treden, terwijl nog wordt aangegaan een tijdelijke kasgeldleening voor den duur van 6 maanden tegen een rente van 1/2 pet. per jaar met 1/8 pet. provisie. Waar moeten de menschem blijven? Bij de bespreking omtrent het voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een twee tal woningen merkt de heer de Jong op, dat, hoe noodig het ook is een verbetering te brengen in den woningtoestand in deze gemeenten het nog noodiger is, dat de ge meente alvorens onbewoonbaar verklaring uit te spreken, zich eerst afvraagt: waar moeten de menschen blijven. De gemeente is z.i. moreel verplicht te zorgen voor vol doende woongelegenheid. Het is onlangs nog gebeurt, dat een gezin uit de woning moest, zonder dat in de plaats zelf een be- gouwen een heel aannemelijke en gegron de verklaring te geven, daarbij wijzende op de verschillende golven van hoog- en laagconjunctuur door de loop der tijden. Kap. von Fisenne bracht dank aan den spreker, en na afloop der vergadering heeft de heer Vergouwen in kleiner kring nog even enkele groote richtlijnen aangegeven, volgens welke in de toekomst moet ge handeld worden in de Gezellenvereen. van Roelofarendsveen. Het seizoen is nu ten einde weliswaar; deze zomer zullen alle plannen moeten blijven rusten, maar de vereeniging zal die tussch -ntijd benut ten om een program samen te stellen, zóó, dat direct na de zomer kan begonnen wor den. En de heer Vergouwen heeft toege zegd, dan nog eens met z'n jongens te ko men spreken. hoorlijke woning aanwezig was. De poging, om van twee onbewoonbaar verklaarde woningen een woning te maken is op een mislukken uitgeloopen, daar de aan te brengen verbeteringen niet de goedkeuring van den inspecteur konden verkrijgen. De voorzitter zet eveneens zijn stand punt uiteen, daarbij wijzende op de nood zakelijkheid, dat de gemeente een overzicht krijgt van den woningtoestand zelve. Hij heeft deze aangelegenheid nog besproken ter bevoegder plaatse, ten einde te komen tot den bouw van woningen met verstrek king van hypotheek, hetgeen z.i. verre te prefereeren is boven woningbouw door ver- eenigingen. Spr. is gaarne bereid een sche ma hierover uit te werken, indien de raad hiervoor iets gevoeld. De raad gaat met dit idee volkomen accoord. De woningen A 135 en B 47, die beide thans leeg staan en wier toestand van dien aard is, dat zij niet door verbeteringen in bewoonbaren toestand zijn te brengen, worden met algemeene stem men onbewoonbaar verklaard. In bespreking komt de algemeene politie verordening. Een raadscommissie heeft hierover rap port uitgebracht en stelt voor enkele wijzi gingen aan te' brengen. Met de opmerking in art. 25 letter h. wordt rekening gehou den, zoodat de mogelijkheid thans is open gesteld, dat aan schoeiingen kan worden gemeerd op de plaatsen door B. en W. hier voor kennelijk aangewezen. Omtrent de verplichting in art. 31 om bij sneeuwval de sneeuw op te ruimen, wordt lang gediscus sieerd en de meeningen loopen hierover dusdanig uiteen, dat dit artikel in stemming wordt gebracht en verworpen wordt. Ar tikel 38 betreffende verbodsbepaling tot vervoer van pluimvee enz. na zonsonder gang wordt met algemeene stemmen ge schrapt. Cafébezoek door werkloozen. Vervolgens wordt heftig gediscussieerd over de voorgestelde verbodsbepaling voor het bezoeken van café's door personen, die op eenigerlei wijze steun van de overheid ontvangen. De commissie is voor schrapping van deze post en wel om reden, dat de verbodsbepalingen indruischen tegen den vrijheidszin van elk individu. De voorz. is evenwel voor handhaving daar bij overtre ding de overtreder kan gestraft worden en niet het gezin. De heer de Koning, wethouder, wijst er op, dat bij handhaving de mogelijkheid be staat, dat de straf dubbel wordt toegepast om reden de steunverleening reeds een der gelijke verbodsbepaling inhoudt. De hee ren van Emmerik en van 't Hart kamoen zich heftig tegen dit artikel. Zij vinden de straf van werkloos zijn al groot genoeg. Het artikel in stemming gebracht blijft gehandhaafd met 7 tegen 6 stemmen, nadat de voorzitter nog heeft medegedeeld, dat dit artikel niet van toepassing is bij cafébe zoek voor vergaderingen en feestavonden. Omtrent het uur van sluiting der cafe's wordt nog deze wijziging aangebracht, dat de café's gedurende den zomertijd geopend mogen blijven tot 11 uur, terwijl voor het overige gedeelte van het jaar het slui tingsuur bepaald blijft op 10.30 uur. De heer Verweij heeft aandachtig de ont- werp-pofitie-verordening bestudeerd en hoewel hij zeer veel waardeering heeft voor den arbeid, heeft hij daarin nog vele arti kelen gevonden van de oude verordening. Toch wil spr. als leek eenige opmerkingen maken, hetgeen tot gevolg heeft, dat en kele artikelen naar aanleiding hiervan een kleine wijziging ondergaan. Ook de heer Penning de Vries geeft een tweetal opmer kingen, waarmede eveneens rekening wordt gehouden, waarna de politieverordening met algemeene stemmen wordt vastge steld. Reorganisatie van de brand weer. Voorzitter acht auto brandspuit gewenscht. De reorganisatie van de brandweer komt hierna weder ter sprake. De voorzitter deelt mede, dat gezocht is naar een oplossing om de bestaande motorspuit ten allen tijde te kunnen vervoeren. In overleg met den ga ragehouder Schouten was een regeling ge troffen daar deze aanwezig zou zijn voor vervoer van de spuit. Gebleken is echter, dat dit niet mogelijk is, zoodat ook deze poging op niets is uitgeloopen. Vervolgens is overwogen de motorspuit te zetten op een autochassis. Deze oplossing is eveneens niet aan te bevelen, daar de kosten hiervan wor den geraamd op 2000 en de gemeente dan nog maar beschikt over een oude brand spuit. Het aanschaffen van een babyspuit waarvan de kosten worden geraamd op 15.000 is volgens spr. te kostbaar in ver band met de kosten van onderhoud en be diening. Naar zijn meening zal mede met het oog op den luchtbeschermingsdienst de beste oplossing zijn een automobielbrand spuit aan te koopen, daar met het oog op dezen dienst de gemeente de beschikking moet hebben over een behoorlijk vervoer- bare brandweer. Een andere meening. De heer Heemskerk betreurt het, dat B. en W. thans niet komen met een prae- advies. De heer de Jong, wethouder, merkt op, dat de zaak heelemaal niet is, zooals de voorz. voorstelt. In de vergadering van B. en W. is besloten aan den raad voor te stel len over te gaan tot aanschaffing van een bijspuit, het maken van een eenvoudig weksysteem en het vervoerbaar maken van de bestaande spuit. Spr. had derhalve mo gen verwachten, dat de voorz. deze voor stellen ter tafel had gebracht, hoewel spr. niet de overtuiging heeft, dat al deze voor stellen zullen bijdragen tot verbetering, althans niet in verhouding tot de kosten welke deze reorganisatie met zich brengen zal. Spr. geeft in een uitvoerig betoog weer de bestaande toestand, de plaats gehad heb bende branden in de laatste 12 jaren en komt dan tot zijn overtuiging, dat een spuit in Rijpwetering zeker noodig is. Het auto matisch weksysteem zal des nachts nuttig werken, doch overdag weinig effect sor- teeren. De aanschaffing van een auto om bij brand de motorspuit te vervoeren acht spr. niet verantwoord in verband met de hooge kosten naar verhouding van het ge bruik, terwijl spr. ook niet overtuigd is, dat er geen ander middel zou bestaan, voor het direct en vlug vervoeren der spuit. Een eerste vereischte is een beter func- tioneeren van de brandweer. Buiten alar meering bestaat er geen contact tusschen het brandweercorps en het dagelijksch be stuur en spr. is de vaste meening toege daan, dat door overleg nog wel iets te be reiken is. Ook het idee om de motorspuit op een auto zonder motor te bouwen met vervoer door een andere wagen is evenmin geschikt, daar in de plaats van een chauf feur bij het uitbreken van brand twee chauffeurs aanwezig zouden moeten zijn, afgezien nog van de kwestie of dit vervoer mogelijk is.- De voorz. merkt naar aanleiding van het gesprokene door den heer de Jong op, dat hij wel degelijk de voorstellen van B. en W. naar voren heeft gebracht. Nu volgens deskundige het vervoer van de spuit niet kan plaats vinden als aanvankelijk was ge dacht voelt spr. thans meer voor de aan schaffing van een automobielspuit en het ombouwen van de bestaande spuit. De heer Heemskerk vindt het hoog tijd, dat een oplossing wordt gevonden, want hij acht de toestand in de gemeente onhoud baar. De heer Penning de Vries uit zich even eens in dien zin en gelooft, dat de heer de Jong, nu de luchtbeschermingsdienst ter sprake is gebracht, geen bezwaar meer zal maken tegen de aanschaffing van een auto brandspuit, welke naar zijn meening op den duur de voordeeligste oplossing zal zijn. Het is onverantwoord nog langer zoo door te sukkelen, daar de burgerij zich niet meer gerust gevoelt. De heer de Jong is het met den heer Pen ning de Vries volkomen eens, dat, wanneer er toch geld uitgegeven moet worden, hij voor de aanschaffing is van een automo bielspuit. Hij heeft zijn stem niet kunnen geven aan uitgaven ter verbetering van de oude spuit, welke toch niet doeltreffend zouden blijken te zijn. Ten einde aan de discussie een einde te maken, stelt de voorzitter thans voor, dat B. en W. in de eerstvolgende ver gadering met een afgerond voorstel zullen komen voor aanschaffing van een automobielbrandspuit, het ombou wen van de bestaande spuit door het aanbrengen van een koelsysteem, het maken van een eenvoudig weksysteem, de aanschaffing van de noodige klee ding voor het personeel der brandweer het bouwen of verbouwen van een ga rage voor het onderbrengen van de brandweer. De raad gaat hiermede accoord. Tot slot deelt de voorzitter nog mede, dat van Ged. Staten is terugontvangen de wij ziging van de begrooting inzake den bouw van een veldwachterswoning, en de inrich ting van de bestaande ambtswoning van den veldwachter tot kantoorlokaal ten dienste van de steunverleening. Het kantoor voor de steun verleening. Uit de bespreking ter bevoegder plaatse Is gebleken, dat het zwaartepunt in deze zaak moet gelegd worden op de totale on geschiktheid dezer woning, terwijl voorts voor de inrichting van het gebouw niet meer mag worden uitgegeven dan 200 en op den bouw van de nieuwe woning nog moet bezuinigd worden een bedrag van ƒ200. In totaal dient op de kapitaalsuit gave bezuinigd te worden 1000. Spr. stelt voor dienovereenkomstig te besluiten. De heer de Jong is geheel vreemd aan dit schrijven, evenals de heer de Koning en begrijpt niet, dat uit de reeds toegezonden correspondentie nog verschil van meening kan bestaan, daar duidelijk is uiteengezet hoe de toestand der woning is. Voorts zal het bedrag ten eenenmale onmogelijk blij ken met een bedrag van 200 de woning geschikt te maken voor het doel met inbe grip van inventaris. De voorzitter merkt op, dat, wil de raad spoedige goedkeuring, aan het verlangen gevolg dient te worden gegeven. De raad besluit de begrooting al dus te wijzigen, terwijl de heer de Jong tegen het voorstel is. Na rondvraag wordt te middernacht de versadprintr (SPROOKJE) 247. Daar was hij reeds uit zijn gevangenis, vloog de kamer rond en ging toen op Anneke's hand zitten. Zoo vertelde hij Anneke van alles in zijn brabbeltaaltje. 248. Maar hoe moest hij nu weer in het prinsje veran derd worden? Zachtjes streelde zij hem over zijn kopje en wist zich geen raad. Doch daar vloog de vogel weer weg, kwam weer terug, en.... wat droeg hij in zijn snavel? De tooverstaf van de heks.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10