SPROOKJESPALEIS r■n vJ KERKNIEUWS De Minister over Indië Academienieuws STADS NIEUWS AGENDA 3 MAART 1938 WOENSDAG 2 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Abonnementsprijs: voor Lèiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. By onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal. Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? VEEL W3ND. De Bilt seint: Verwachting: Krachtige tot matige meest Westelijke wind, betrokken tot zwaar be wolkt, later opklarend, waarschijnlijkwei- rug of geen regen, zocht des nachts, over dag iets zachter. Hoogste barométerst.: 780.0 Scilly. Laagste barometerst.: 731.6 te Roest. Het hoogedrukgebied heeft zich sterk in Oostelijke richting uitgebreid en is in zijn kern nog m beteekenis toegenomen. De kern bevindt zich ten Zuidwesten van Ier land. Van daar uit strekt de as zich in on geveer West-Oostelijke richting tot over Zwitserland uit. Overal in dit hoogedruk gebied heerscht rustig weer. meest met on- btwolkten hemel, zoodat vooral over Mid den- en Zuid-Frankrijk de temperaturen vrij sterk zijn gedaald. Over de Noorsche zee 'trekken voortdurend storingen West- Oostwaarts. Zoo deed de laatste storing den wind over Schotland toenemen, terwijl ook van verschillende plaatsen neerslag wordt gemeld. Een nieuw minimum nadert bij IJsland. Over Zweden is de vorst weer toe genomen, ook in Duitschland zijn de tem peraturen gedaald. Onder invloed' van de heden morgen over Schotland gepasseer de storing zal de wind ten onzent toenemen, vooral in het Noorden. De regenkansen blijven echter klein. Met tijdelijk betrokken tot zwaar bewolkte lucht is opklaring waar schijnlijk. Voorts mag eenige stij ging van temperatuur worden ver wacht. S to rm w aar sc h u win gsdie nst. Geseind 2 Maar't te 9.10 uur aan de pos ten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Weest op uw hoede". LUCHTTEMPERATUUR. 6.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdag nam. 6.90 tot Donderdag morgen 6.14 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 3 Maart voorm. 3.20 en nam. 3.45 uur. Maan op 6.42 uur Donderdagochtend. Maan onder 19.37 uur Donderdagavond. FRANCISCANEN WEER THUIS. Waldingham, een klein plaatsje in En geland, heeft onlangs weer zijn Francisca nen terug ontvangen. Een der hoofdkloosters der Franciscanen in Engeland, waar de bedevaartgangers de H. Maagd vereerden, werd tijdens de ge loofstwisten omstreeks 1533 onder Hen drik VIII verwoest. De ruïne was een der fraaiste van Engeland. Op de plek, waar vroeger het klooster stond, wordt nu een nieuwe bedevaartskerk gebouwd, en nu de Franciscanen weer terug zijn, leeft de oude devotie weer op. Tweede Kamer Vergadering van gisteren. Voortgezet wordt de behandeling van de Indische begrooting. Minister WELTER vervolgt zijn rede. Da omkeer der wereldconjunctuur zou, indien zij niet spoedig voor een nieuwe opleving plaats maakt, tengevolge hebben, dat men voor 1939 niet op een nieuwe stijging der inkomsten zal mogen rekenen. Evenwel ge looft spreker niet aan een terugkeer zoo diep als in 1933. Er is immers sindsdien veel veranderd. Gezien de onzekerheid der inkomsten, zal de regeering de uitgaven nauwkeurig moe ten bewaken om een nieuwe bezuinigings periode overbodig te maken en een eind te maken aan de harmonicapolitiek welke uit politiek en sociaal opzicht bedenkelijk is. De schuld van 1.362.000.000 is inderdaad zeer hoog. Intusschen is de druk op de be grooting door den conversie zeer vermin derd. Resumeerend zegt spr., dat de conjunc tuurgevolgen eenerzijds en de gevolgen der crisisjaren de innerlijke positie van Indië nog weinig stabiel maken. Het financieele beleid, op versterking dezer positie ge richt, blijft behoedzaamheid eischen. Men mag zich niet laten verleiden tot het uit zetten van de uitgaven. Intusschen kan de toekomst met vertrouwen worden tegemoet gezien, niet op de laatste plaats wegens de sterke regeneratieve krachten, die in het jong Indië werken. De nationale beweging beweegt zich naar ons toe. Spr. had niet anders verwacht Onze wil tot samenwerking en ons op het belang der bevolking gerichte beleid heb ben waardeering gevonden. Indië biedt een beeld van rust onder onze democratische instellingen. Een der beste dingen, welke Nederland aan ïndië heeft gebracht, is de onderlinge waardeering van de rassen. De verklaring van den heer Roestam Ef- fendi beschouwt spr. met eenige scepsis. Hij hoopt, dat de heer Roestam van zijn gewijzigd inzicht zal doen blijken door voortaan van Nederlandsch Indië en niet meer van Indonesia te spreken. De pers- breidel is in 1937 op 440 organen slechts viermaal toegepast en dan nog wel op Chi- neesche organen wegens uitlatingen tegen over Japan. De heer Roestam heeft gesproken over De VOORZITTER: Mag ik den heer mi nister verzoeken den geachten afgevaardig de Effendi te noemen. De Minister zegt, dat Effendi in het Ma- leisch heer beteekent en Roestam Effendi dus niets anders dan mijnheer Roestam. De VOORZITTER: De geachte afgevaar digde staat hier als de heer Effendi bekend. De MINISTER zegt, zich dan daarnaar te zullen voegen. Het kamp van Boven-Digoel zal in stand moeten blijven zoolang de omstandigheden dit zullen blijven eischen. De petitie-Soetardjo is eigenlijk een on derwerp, dat voor bespreking niet ryp is. Ofschoon sympathie gevoelend voor elk streven naar politieke vrijheid, wil het spr. voorloopig voorkomen, dat het op strikt zakelijke gronden niet goed is aan de ge dachte der petitie tegemoet te komen. Im mers, de hervorming van 1925 is nog niet voldoende doorgewerkt. De politieke ont wikkeling van Indië zal moeten beginnen door den groei der autonomie der lagere organen. Wij zijn nog bezig met de belangrijke be- stuurshervorming in de Buitengewesten. De heer Joekes heeft verleden jaar nog in den zelfden zin gesproken. Om een voorbeeld te noemen; de rechtshoogeschool bestaat nog pas 15 jaar. Er ontbreekt in Indië die breede staf van inheemsche academisch ge vormde krachten. Het is daarom ijdel be- stuurscontructies op te bouwen, welke niet kunnen worden gehanteerd. Wie de belan gen van Indië wil behartigen zal den moei lijken weg berg-op moeten gaan van ont wikkeling van beneden af. Het is de groote verdienste van den heer Van Poll in sterke mate te hebben gewezen op de oeconomische samenwerking. Zijn denkbeelden zijn ten deele uitgevoerd en hebben den band, ook op cultureel gebied, met Indië versterkt. Op den wenscht van prof. van Gelderen van een aparte munteenheid voor Indië zal spr. niet diep ingaan. Het betoog van de zen afgevaardigde was helder maar sim plistisch. Men moet deze zaak niet alleen beschouwen uit het oogpunt van het be lang van Indië, maar ook van het belang der rijkseenheid. Ook betwijfelt spr., of een afzonderlijke munteenheid voor Indië met het oog op de behoefte aan crediet wel wen- schelijk is. Spr. besluit met te zeggen, dat God al leen weet, wat van Indië worden zal. Wij kunnen slechts naar ons inzicht het beste doen. Spr. ziet voor Indië toekomst, hij ziet mogelijkheden voor een oeconomisch en politiek sterk Indië. LEIDEN Geslaagd: Doctoraal examen Indisch Recht: de heer P. S. van der Lely, Heemstede. Leest met aandacht de advertenties In Uw Dagblad! I Blijkens een kL adv. in dit blad is er morgenmiddag weder gelegenheid mate riaal te komen halen en gereed gekomen kleedingstukjes te brengen ten bate van de Ver. St. Veronica, tot steun aan Stille Armen. Daar er dezen winter enorm veel is uit gegeven, rekent het bestuur op de daad werkelijke belangsteling van een groote schare dames omdat er ook weder enorm veel in moet komen, willen zij aan alle werkelijk dringende aanvragen kunnen voldoen! Veel materiaal om te naaien en te breien ligt gereed, moge 't morgenmiddag eens storm loopen, dat de mag.m.essen handen en goed tekort komen. Uw eigen R.-K. genooten zijn er mede gebaat. LEGATUM VISSERIANUM. De faculteit der rechtsgeleerdheid te Lei den heeft een prijsvraag uitgeschreven in gevolge het Legatum Visserianum. Gevraagd wordt een kritische bespreking van de bestaande bilaterale verdragen be treffende de kracht van burgerlijke vonnis sen. De antwoorden moeten, in het Neder landsch, Duitsch, Engelsch, Fransch of Zuid- Afrikaansch getikt, vóór 1 Maart 1940 in handen zijn van den decaan der faculteit der rechtsgeleerdheid te Leiden; het ma nuscript moet een motto dragen, te herha len op een bij het manuscript gevoegde ver zegelde enveloppe, die den naam en het adres van den schrijver of de schrijvers zal inhouden. Aan de antwoorden, die naar het. oordeel van de faculteit daarvoor in aanmerking komen, zullen prijzen worden toegekend tot een maximum van 5000. Na deze toekenning zal de decaan in een faculteitsvergadering de met de bekroonde antwoorden overeenkomende verzegelde enveloppen openen en zal hy den toege- kenden prijs ter kennis van den schrijver of de schrijvers brengen; de andere enve loppen zullen staande de vergadering ver brand worden. ORANJE EN JONG NEDERLAND. Maandagmiddag heeft het Comité Oranje en Jong Nederland ten huize van mevrouw van der HoevenFockema Andreae de eindvergadering gehouden, waarin het co mité ontbonden werd. 71 wiegen en 70 uit zetten werden uitgpdeeld, waarvan 7 wie gen en 7 uitzetten voor Oegstgeest bestemd waren. Verder konden 30 troostpakken verstrekt worden. De uitdeeling van de complete uit zetten begon op 31 Januari en had terug werkende kracht tot 22 Januari, terwijl met de troostpakketten teruggewerkt kan worden tot en met 10 Januari. Het Comité spreekt zijn hartelijken dank uit aan allen, die, hetzij door een gave, hetzij door arbeid hebben mede gewerkt tot het mogelijk maken van deze uitdeeling en aan de leveranciers, die hunne goederen óf ten geschenke gaven óf tegen zeer gere- duceerden prijs afstonden, inzonderheid de firma Turksma, die ten allen tijde bereid was de vele knotten wol voor het Comité te kluwen in iedere gewenschte hoeveel heid. De uitdeelingen zijn thans derhalve afge- loopen. LEZING VAN PROF. DR. A. SCHARFF. De Egyptische kunst. In het Rijksmuseum von Oudheden al hier hield prof. dr. Alexander Scharff hoogleeraar in de Egyptologie te Munchen, gisteravond de eerste der beide aangekon digde lezingen. Hij sprak daarbij over de graven der Egyptische ambtenaren van het Nieuwe Rijk te Thebe. In deze door talrijke lichtbeelden verdui delijkte voordracht zette hij de beteekenis uiteen, welke de Thebaansche graven heb ben voor onze kennis der Egyptische kunst van deze periode en trachtte hij op stilis tische gronden de kunsthistorische ontwik keling der wandschilderingen en reliëfs van deze graven aan te toonen. Hij wees er op, hoe men daarin ook verschillende ont wikkelingsperioden kan onderscheiden. Op een vroegee periode, die -ich nog heel dui delijk aansluit bij de kunst van het Midden rijk, volgt de bloeiperiode en de rijkste ontwikkeling in de graven uit den tijd van den prachtlievenden koning Amenhotep III. De daarop volgende Amarna-tijd heeft in Thebe maar weinig sporen achtergela ten. Daarentegen heeft de kunst van den Ramessiden-tijd (19e en 20e dynastie), wel ke ten onrechte gewoonlijk weinig gewaar deerd wordt, nog verbazend mooie en rijpe schilderwerken voortgebracht van sterk re ligieus karakter. Donderdagavond a.s. houdt prof. Scharff zijn tweede lezing over de Egyptische kunst in de latere perioden. De politi ebrand weer heeft gistermiddag in perceel Oude Singel 62, bewoond door J. H. T. een schoorsteenbrandje gebluscht. Gistermiddag heeft onder groote belang stelling op de begraafplaats aan het Groene Kerkje te Oegstgeest de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. H. H. Bosch van Loe- nen, in leven apotheker te Soerabaja, daar na hier ter stede woonachtig. Aanwae groeve werd het woord gevoerd door de heer P. J. Mulder Sr. en P. J. Mul der Jr. Daarna las ds. T. J. Jansen Schoon hoven uit Oegstgeest eenige verzen voor uit psalm 103, waarna de begrafenis plaats had. NIEUW GRIEKSCHE KUNST EN AESTHETICA. Voordracht van mej. dr. P. Lescaris. Mej. dr. P. Lescaris, lectrice aan de Sor- bonne, heeft gisteravond op uitnoodiging- van de vereeniging NederlandGrieken land in het Snouck-Hurgronjehuis aan het Rapenburg alhier, een voordracht gehouden over „Nieuw Grieksche Kunst en Aesthe- tica". Er bestaan, aldus mej. Lescaris, affini teiten tusschen de nieuwe Grieksche volks kunst en de geest van de oude Grieksche kunst. Spr. voegde hieraan toe dat zekere karakteristieke trekken van het oude Grie kenland nog voortleven in het Griekenland van heden. Vervolgens vroeg spr. zich af of er wel van een nieuw Grieksche kunst ge sproken kan worden. Zij onderscheidt in de nieuwe Grieksche kunstvoortbrengselen twee tradities daarbij rekening houdend met vreemde in vloeden n.l. de antieke traditie en de Byzantijnsche en verder twee stroomingen: een volksstrooming, welke collectief is en een andere, meer individualistische, de we tenschappelijke strooming. Na in het kort de kenmerkende eigen schappen van deze twee stroomingen te hebben geschetst komt spr. tot de conclu sie dat de volkskunst meer homogeen, meer bindend en origineeler dan de wetenschap pelijke kunst moet genoemd worden en bovendien het meest representatief voor het moderne Griekenland. De volkskunst concentreert zich inder daad eensdeels rond de architectuur waar uit onmiddellijk een heele reeds toegepaste kunsten voortkomt zooals weefkunst, ceramiek, metaalbewerking en houtsnij kunst. Behalve deze toegepaste kunsten die zich rond de architectuur bewegen, zijn er anderzijds ook een reeks kunsten van meer collectief karakter, n.l. de muziek, de poë zie en de dans. Vandaar deze karakteris tieke eenheid van de volkskunst: de ar beider die eenerzijds zijn woning bouwt en verfraait, danst anderzijds en improvi seert in de poëzie. Dit neemt niet weg dat do geschoolde kunstenaar heden ten dage een bevoorrechte plaats inneemt, want tegenwoordig kan hij, beter dan in het tijd perk van valsch classisisme en van ver achting van het Byzantisme, zyn eigen Grieksche traditie doen samengaan met de Westersche techniek om daaruit een nieuw Grieksche kunst te scheppen die zoowel de Byzantijnsche kunst als de antieke Grieksche kunst eer aan doet. Door den directeur van Gemeentewer ken is aanbesteed: bestek no. 1, dienst 1938 „het leveren van hout", in 4 perceelen, t.w. 1 vuren- en grenenhout, 2. gecreosoteerd dennenhout, 3. gecreosoteerd en ongecr. in- landsch eikenhout, 4. gecreosoteerd in- landsch beukenhout. Ingeschreven was als volgt: P. J. v. d. Hagen en Zn., Boxtel 3: 954; Fa. G. Wij- ma en Zn., Apeldoorn 3: 1015.88, 4. 419; L. v. d. Eerden, Boxtel 3: 893, 4: 442 50; N.V. Emballagefabriek en Houth., Leerdam 1: 6449.36; N.V. Houthandel vh. Joh. Damen, Den Haag 1: 5758.18; Fa. Ambagtsheer en v. d. Meunen, Amster dam 1: 5773.90, 2: 490.72; N.V. Gebr. Van Hoeken's Houth. 1: 5705.38, 2. 531.13; Piere v. d. Eerden, Boxtel 3: ƒ1028, 4. 550 D. D. Noordman 1: 5437.18; N.V. Dek- ker's Houth., Zaandam 1: 6892.43, 2: 565.50 N.V. Steenwijker Houth. en Stoomzag. „De Eikel", v.h. J. Wicherson en Zn., Steenwijk 3: 993.10; Lulof's Rond- houthandel, Den Haag 3: ƒ1003 82, 4: 368.55; Fa. B. Meilink, Borculo 3: ƒ961, 4. 474; N.V. Houthandel v.h. P. Rot Czn., Westzaan 1: 5333.39; Fa. P. Nahuis, Groenlo 3: 945, 4: 425; Fa. Gebr. Hul- singa, IJsselmonde 1: 5666, 2: 563.84, 3: 1107.33. 4: 475.92; F. W. v. d. Eist en Co N.V., Schiedam 1: 5921.16; N.V. Hout bereiding, Amsterdam 2: 552.55; Felix Clerc, Helmond 3: 945.50, 440; N.V. Hupkes' Houthandel, Dieren 3: 823.62, 4. 430; N.V. Mirandolle, Rotterdam 2: 544.48, 3: 1099.54, 4. 450; De Volhar ding, Oldenzaal 3: 1114.70, 4. 460; N.V. Wilpsche Dijk, (bij Deventer) 3: 1077.24, 4: 397.66; N.V. Ver. Houthandel, Den Haag 1: 5692.27, 3. 1392.94, 4. 700; Joh. Raaymakers, Helmond 2: 604.58 3: 981.82. Verder werd aanbesteed: bestek no. 2, dienst 1938: „het leveren van magazijn- voorraden, enz." in 8 perceelen; t.w. 1. kramerijen, gereedsch., enz., 2: loodgie- tersbenoodigdh; 3. kachelbenoodigdheden; 4: asbestcement- en triplexplaten; 5: met- selmaterialen; 6: stokdweilen, kwasten, enz. 7: machinek. benoodigdheden: Hier voor was als volgt ingeschreven: Fa. Gebr. Kruyt 1: 2197.44; Ret Tripl. Handel, Utrecht 4: ƒ217.60; A. Kiel 3: 279.04; G. Alders, Haarlem 3: 385.04; M. Langezaal en Zn.: 1: 2010.30, 2: 315, 3: 254.68, 4: 397.35, 5: 67,25, 7: 342, 8: 225.50; Bouwmaterialenh. S. Bennink, Leiderdorp: 6: 3268.80; N.V. Wernink's Kalkfabr. 6: 3083.35; Elsbach's Chem. Ind. N.V., Oss 8: 209.80 en.f 214.30; Fa. P. Fontein en Zn., 6: 3682.31; N.V. L. Schelpk. „Trio" 6 3613.82; Oosthoek en Zonen's Ind.- en Handel Mij. N.V., Alphen a, d. Rijn 6: 31617.40; G. C. Bleys 5: ƒ59.34, 7: ƒ328.73; L. Cornet 4: 349.08; A. N. de Lint's Ind.- en Handel Mij. N.V,, den Haag 6: 3686.95; F. C. Poelijoe 3: 280.24; W. J. Laman 1: 2120.25; Fa. Gebr. Prins, Delft 4: 316.62, N.V. Ver. Touwfabrieken, R'dam 5: 71.92; J, de la Bije 5: 66.95; Rouppe v. d. Voort's Ind.- en Handel Mij N.V., Den Haag 1: 2362.30, 2: 383.37, 5: 58.50; N.V. Fil. Kalkfabr. v.h. van Dijk en Co. 6: ƒ3453.05. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. LEIDEN. Woensdag. Bridgen In Restaurant Zarse onder ausp. Ned. Reisver. v. Kath., 8.15 uur. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereend- ging. Zitting gebouw St. Vine. Ver., Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur. Vrijdag. Mij. voor Toonkunst. Buitenge woon concert Kleine Zaal, Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag 26 F e b r. a.s. tot en met V r ij d a g 4 Maart waargenomen door de apothekep: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telf. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313 en J. Doe- dens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. In Leiden gevestigd: O. Bank, ass. universiteit. Mariënpoel- straat la G. J. P. H. v. d. Berg en Fam., Timorstraat 56 A. J. H. v. Berge Hene gouwen, Aalmarkt 12 J. Th. Beuk en Fam., stafschrijver NOI leger, Zijlsingel 49 M. A. Bilderbeek en Fam., O. Heeren gracht 15a G. Bink, dienstbode, Molen straat 41 H. M. Creijghton, secretaresse, Fagelsiraat 40 J. J. Dikkeboom, land- arbieder, Oude Vest 97 G. W. Dresdner, volont. rotogr., Zoeterwoudsche singel 9 J. C. J. Egberts, smid, v. Limb. Stirumstr. 12 J. v. Eijgen, loswerkman, J. Vossen- steeg 59 C. Hartevelt-Groenendijk, Prin senstraat 26 M. M. v. Haastrecht, dienst bode, Garenmakrt 16 H. A. Hellendoorn, Nieuwe Rijn 40 P. J. Hellendoorn, N. Rijn 40 J. v. Hoeflaken en Fam., arbei der, B. Ballotstraat 69 H. F. Jagerman, winkelbediende, Hoogewoerd 8 G. Jur- gens en Fam., clichéfabr., Rapenburg 26 J F. Vreeke-Kasteloo, Noordeinde 39 M. Klinkhamer en Fam., Raamsteeg 43a G Koops en Fam., constructeur, Meloen- straat 45 E. E. N. Krans, Boisotkade 7 H. Leeuwin en Fam., meubelverkooper, R. Visscherstraat 36a H Ligthart Schenk, l'chamtroos, Scheepmakersteeg 2a R. Th. M. v. d- Lugt, J. de Witsrraat 16 F. M. H. Luns, Thorbeckestraat 26 J. C. Makkes v. d. Deijl, Maredijk 161 E. G. H. Masch, J. v. Goyenkade 29 J. M. v. Mechelen, Noordeinde 52 H. H. Merkelijn, Leeuwe rikstraat 12 W. de Mes kok, Morschweg 26a C. Meijer, Haarlemmerweg 55a G. G. Meijering, dienstbode, Zoeterwoud sche singel 8 J. F. Mooijn^an en Fam., f?br. arb., Coorn'hertstraat 59 H. A. v. Exter-Natzijl, Haarlemmerstraat 247 C. W. v. Niel, timmerman, v. d. Waalsstraat 37 C. v. Olst, dienstbode, Rijnsburgerweg 154 H. den Os, loswerkman, Prinsen- gracth 26 A. H. O verkamp, kleermaker- perser, J. Vossensteeg 42 J. A. Polder man, werktuigkundige, v. Limb. Stirum- straat 24 J. A. Quak, J. v. Goyenkade 20 J. Rensink, verpleegster. Hooigracht 105 M. J. Riethoven, dienstbode, Haarlem merweg 56a C. W. J. v. Ruiten, dienst bode, Bloemistlaan 50 H. A. M. v. Steen bergen, apoth. lab., Vree wijkstraat 10 B Buijs-Treffers, Oostdwarsgracht 19a M. J. Veldman, 11. verpleegster, Heeren straat 9a W. Verhoef, korp. kok, Morsch- straat 62/64 A. Vermeulen, agent v. Po litie, KuLpersteeg 2 H. Versloot, J. v. Goyenkade 20 M. P. Viergever, ver pleegster, Fagelstraat 7 P. v. d. Walle, serg, marine, Marend. Dwarsstraat 5 G. B. Weber, dienstbode, Papengracht 20 R. J. M. v. d. Wedden, Bilderdijkstraat 11 K. C. Westerbrink, directr. kinderbew. plaats, Langebrug 87 J. W. Westerhof, Meezenstraat 13 A. F. Wichmann en Fam., H. de Grootstraat 6 M. C. A. A. Wouterlood, Zeemanlaan 6a S. M. J. Th. Wouterlood, Zeemanlaan 6a P. J. Zee, kok, Haverzaklaan 2d E. Zuidhoek, dienstbode, Botermarkt 17. Personen uit Leiden vertrokken: J. M. Aniba, Den Helder, Hr. Ms. „Em ma". L. Boon, letterzetter, v. d. Spie gelstraat 24. J. Buis, Sarawak Br. Ind. J. F. v. Cleef en Fam., Valkenswaord, Stationstraat 23. H. G. Timmermans- du Croix, Katwijk, Koningin Wilhelmina- straat 8b. R. P. A. Dijker, Wassenaar, Berkenlaan 1. H. Eerdmans, Probo- linggo. J. F. E. Einaar en Fam., Para maribo, Nooderkerkstraat. F. H. van Erckelens, Oegstgeest, Terweeweg 100. H. Evers en Fam., Den Haag, Maasstraat 303. Ph. F. v. Gijzen en Fam., Voorburg Westeinde 70. J. Hakker, Oegstgeest, Haarlemmervaart. L. J. R. Heirman, Oegstgeest, Terweeweg 100. C. Hout man, Noordwijkerhout, Havenstraat 4. A. Kasbergen en Fam., Den Haag, Hons- holredijkstraat 144. H. B. Kasteel, Haarlem, Spaarndamscheweg 544. J. T. Lameris, Heerenveen, Oranjewoud 258 A. M. Duym-Langeveld, Leiderdorp, Span jaardlaan 1. R. Mees en Fam., Den Haag, Aardbeistraat 36. L. C. Nadort, Den Haag, Goudsbloemlaan 59. L. H. A. Nagelkerke, Rottedam, Honingerdijk 33b. H. Nieswaag, Den Haag, Vondel- straat 240. J. v. Oosten, Den Haag, Re- gentesselaan 295. C. v. d. Pluijm, Den Haag, Ververstraat 4. Z. Pracht, Voor schoten, Leidscheweg 357. H. J. Romijn Haarlem, Roosveldstraat 2a rood. W. H. Ruffelse en Fam., Voorschoten, Wijn gaardenlaan 79. A. J. Terruwe en Fam. Wasenaar, Gang 1. T. Tjebbes, Rheden, Arnhemschestraatweg 3. Bian Hing Tjioe, Roterdam, Nw. Binnenw. 255b. M. P. Schrijver-Versé, Amsterdam, PI. Kerklaan 35 II. G. v. Vliet en Fam., Huizen NH. Vijfhoekstraat 2832. „ZOMERZORG" OPENT 8 UUR GROOTE INVASIE IN „ZOMERZORG" Speciale Nachtvergunning! 6966 DE DIRECTIE.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2