Wiït U iets weten? MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN WAARBORG-KLEEDING DINSDAG 1 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LEIMUIDEN Bonte feestavond. Gisteravond gaf de R.K. S.-V. O.D.I. haar jaarlijksche „Bonte feestavond in de zaal van mej. Sneeboer, met medewerking van het Haarlem's Klein- kunstensemble, bestaande uit de heeren Lawoe, goochelaar, sport jongleur en xy- lophonist, Jan van Tongeren, karakter humorist en Herman Teunisse, accordeo nist en een dansorkest. Het tooneel was schitterend gedecoreerd, in de kleuren O.D.I. blauw en oranje en wit. Op den achtergrond prijkten de initialen van de club R.K.S.V. ODI in zilver. Even over acht zette de muziek een vroolijke marsch in gevolgd door een, wals, waarna de voorzitter van den voet balclub 't podium besteeg. Hij heette al len hartelijk welkom, in 't bijzonder den geestelijken adviseur der vereeniging en dr. Stapensea en echtgenoote. De traditioneele avond, die zich in ieders belangstelling mocht verhaugen, was weer gekomen. ODI had geen kosten en geen moeite gespaard om van dezen avond een echte knalavond te maken, en 't Haar- lemsche kleinkunstensemble belooft een interessante sensatie. Spreker verzocht nog om onder de voordrachten de noodige stilte te betrachten, opdat men geen dwin gende maatregelen behoefde te nemen. Er was toch nog gelegenheid over om zijne feestvreugde te uiten, en wel hoe meer hoe liever. Hij wenschte allen een gezelli- gen avond en gaf 't woord aan de artisten. Het eerst trad op Jan van Tongeren met „Uit vacantie" een komisch stuk, dat de lachspieren al dadelijk in beweging bracht, vervolgens „Een alleen thuis" wat al evenzeer een daverend applaus uitlokte en daarna „In Tirol" een echt jodelstuk- je, dat keurig werd voorgedragen en de vreugde ten top deed stijgen. De heer van Tongeren wist ook als conferencier den gang er in te houden en oogsttte dan ook tekens uitbundigen bijval. Iedereen genoot. Aan de beurt van op treden was nu Mr. Lawoe, die de aan dacht van 't publiek door zijn mooie toe ren geruimen tijd wist te boeien. Een dankbaar applaus loonde zijne kunst. Ver volgens vroeg de heer Teunisse als accor deonist de speciale aandacht. Hij bracht op artistieke wijza ten gehoore „Ouver ture Tancred" en vervolgens 'n Oude En- gelsche wals. Dat deze beide muziekstuk ken zeer in den smaak vielen, vooral voor liefhebbers van mooie muziek, bewees wel de groote stilte in de zaal en 't dave rende applaus na elk nummer. Hiena was 't pauze, waarin de Weleërw. heer kapelaan de aandacht vroeg, niet voor een verloting of voor een knalavond maar voor een kleine sportdemonstratie. Zooals iedereen weet, aldus spr., staat ODI op 't punt kampioen te worden, doch is 't nog niet. ODI staat echter in de belangstel ling van iedereen, die in een match be lang stelt. Door de medewerking van het publiek moet de kans voor ODI geschapen worden om kampioen 2de klas, vervolgens lste klas en daarna kampioen van Neder land te worden. Volgde nu de verloting. De uitslag hiervan was: fiets op no. 1206, een dames polshorloge op 560 en 108, een heeren polshorloge op 1149 en 1158, de taart op 107 en de cake op 66. Na de pauze kwam weer voor het voet licht Jan van Tongeren met „Wat jam mer," vervolgens Mr. Lawoe met nog eenige mooie goocheltoeren en als xylo- phonist met souvenir aan circus Renz en als slot gaf van Tongeren nog „Jan Sta vast". Ook nu oogstte de artisten evenals 't dansorkest weer den luiden bijval van 't publiek en 't hoefde geen betoog, dat al len genoten van den heerlijken avond. De voorzitter dankte nu allen voor hun belangstelling en hun gewaardeerde me dewerking en riep allen niet een vaarwel maar een tot weerziens toe voor 't vol gend jaar. Hierna werd overgegaan tot het bal. ROELOFARENDSVEEN DOS KAMPIOEN! In hotel „De Vier Heemskinderen" heeft gisterenavond een feestelijke bijeenkomst plaats gehad tot huldiging van de kam pioenen. Daar waren bijeengekomen het Dos-bestuur en de leden met hunne dames, trainer Schouten, en het muziekcorps „Lief de voor Harmonie". Op. een podium achter de bestuurstafel had het eerste elftal plaats genomen, om vandaar de talrijke hulde betuigingen in ontvangst te nemen. De geestelijk adviseur kap von Fisenne open de de bijeenkomst met den Chr. groet en nadat de harmonie een nummertje geblazen had, richtte de voorzitter C. Boeker zich tot de aanwezigen. Met trots ongetwijfeld sprak hij woorden van echte waardeering tot de kampioensclub en herinnerde aan de zware wedstrijden, welke door de com petitie heen waren gespeeld. Het is een vreugde, aldus spr., dat we mogen zien hoe de heele plaats met onze belangen meeleeft en dat de harmonie zoo spontaan voor den dag komt om nu vanavond de muziekhulde te brengen, welke gisteren door weersom standigheden achterwege moest blijven. We hopen dat allen zullen medewerken om in „familiën^band" deze avond tot een ge zellige en feestelijke bijeenkomst te maken. Spr. hoopte dat de prettige geest van saam horigheid in de kampioensploeg over alle overige elftallen steeds ook mocht zijn en allen zou bezielen tot het verdedigen en handahven van de prestatie en de sport roem der vereeniging. Mej. Boeker reikte daarna den aanvoer der J. de Koning een ruiker seringen toe: dan een driemaal heil aan de overwinnaars. De geestelijk adviseur schetste in het kort, hoe door goede verstandhouding on derling en eensgezindheid de juist weg maar de overwinning wordt gevonden. Een woord van dank daarom aan den trainer, die deze eenheid in de ploeg tot stand tracht en wiens woorden tijdens half-time dikwijls meer uitwerking hadden dan de traditioneele thee. De kans is er nu om hooger te klimmen, en moge de promotie DOODELIJK ONGELUK IN ABBENES Jongeman struikelde voor auto. Gisternamiddag om 3 uur had op den nieuwen Rijksweg nabij Abbenes een ernstig ongeluk plaats, dat den 34-ja- rigen H. Vervaart, wonende Hoofdweg 1158 te Nieuw-Vennep, het leven heeft gekost. Tusschen den Looserweg en den Hoofdweg is men bezig betonnen ran den langs het wegdek te maken. Te dien einde worden z.g. U-balken opge zet, om de beton-randen te kunnen gie ten. Aan deze U-balken zijn verbonden stel-pennen met knoppen gekroond. Vervaart is naast een vrachtauto me- degeloopen en met de punt van zijn rechterschoen onder den kop van een stel-pen blijven haken. Hij kwam te vallen voor het linker-achterwiel van de auto. Het wiel ging hem over het hoofd en over een gedeelte van het lichaam. Het hoofd werd verbrijzeld, de rech tervoet werd gebroken. De dood trad onmiddellijk in. De chauffeur van de ongeluks-auto, H. uit Sommelsdijk, werkzaam bij de N.V. Zanen te Haarlem, heeft den werkman, die medeliep met de auto, niet gezien. Hem treft volgens oogge tuigen geen schuld. Het lijk is naar het ouderlijk huis overgebracht. t. gespeeld worden in goede geest van samen werking. Gaat sportief in alles uwe nieuwe tegenstanders tegemoed; moge de indruk die gij daar maaki een zeer goede zijn; eer lijk en fair, ridderlijk en oprecht. Er werden vervolgens ingekomen felici taties bekend gemaakt: van den Edelacht bare Burgemeester Peek van Alkemade, van den heer M. Hoogeboom van hotel „De Vier Heemskinderen" die bovendien twee shirts laat verloten onder de kampioenen, van den R. K. Volksbond, en van den Bond voor Groote Gezinnen. Namens de Gezellenvereeniging bracht ae heer Verdel de geluk wenschen over aan testuur, leden en trainer en wenschte een voorspoedige promotie toe. Voorzitter dankte hierna voor alle goede wenschen en hoopte dat zij die invloed heb ben bij de vereenigingen en organisaties van de mannelijke jeugd hun best zullen doen om nieuwe leden te winnen voor de R. K. Sportorganisatie in Roelofarendsveen. Trainer Schouten sloot de rij van spre kers. Dos kampioen! Iets heel gewoons den laatsten tijd-; als t anders was zou het ons op gaan vallen. Gisteren, aldus spr., hebt gij een overwinning behaald, die goud waard is. „Dank voor de goede samen werking en voor het getrouw opvolgen van mijn raadgevingen. Er was enthousias me en een wil om te winnen. Uw adviseur sprak mooie woorden n.l. liefde voor de sport en kameraadschap Eenheid moet er zfjn in een elftal, ware vriendschap. Vorig jaar hebben we gezegd: „Waar een 2e klasse is, daar is ook een lste klasse. Welnu, het voorspel is geëindigd, nog vier promotie wedstrijden. We zullen in de komende weken op de trainingsavonden ons gaan concentreeren op den komenden zwaren strijd en wij zullen onder elkaar gaan uit zoeken hoe wij het best kunnen spelen. Nogmaals, de promotie wordt zeer zwaar. Door eensgezindheid, hoop en geloof ik dat we het halen". Na de vele optimistische en misschien wel eens al te hoog gestelde, toekomst- droomen, bracht dit hartig en zakelijk woord van trainer Schouten allen weer terug naar het juiste midden en de wer kelijkheid. Hiermede was het einde van de officieele hulde en de aanwezigen brachten bij de vroolijke muziek de avond verder in in tieme kring en zeer gezellig door. TER AAR 's-Gravenhaagsche Melkveiling. Op verzoek van meerdere leden van meerdere leden van de 'sGravenhaag- sche melkveiling werd „op de hoeksteen" van de vier gemeenten Ter-Aar, Nieuw- veen, Nieuwkoop en Zevenhoven, café ,,'t Haasje" een vergadering belegd. Op dit „vier-gemeenten-punt" werd besproken het wel en wee van de Industrie-leveran ciers ten opzichte van de Melkveiling. De voorzitter, de heer Paardekooper, merkt op, dat in de nieuwe regeling, welke 3 April in werking zal treden, nog wel duis tere punten zijn, vooral ten aanzien van de melkveiling. In de nieuwe regeling wordt de veiling bijna geheel verdrongen en is een voordeel voor het consumptie- melken. De veilingen 'mogen wel doorgaan maar de melk mag niet voor consumptie- melk worden gebruikt, terwijl de veilingen toch nog een groot consumptie-contingent hebben. Het is dus te voorzien, dat de vei lingen volgens deze regeling kleiner moe ten worden op gezet en een kleiner aantal boeren kunnen leveren. Zoo staat de zaak, en hierover zou de heer Paardekooper gaarne de meening der aanwezigen wil len hooren. De heer Verhaar wijst erop, dat in de gegeven omstandigheden, nu de veilingen bijna geen bestaansmogelijk heden meer krijgen, „de melk is één hand moet wezen". De regeling is opgezet in het belang der boeren, maar wanneer geen overeenstemming verkregen wordt, blij ven de voordeelen uit voor de consumptie melkers. Vereischte is: accoord tusschen Verkoop-bureau voor consumptie-melk, veiling en industrie. De kleine hoeveel heid van de melkproductie heeft momen teel invloed op de prijzen; van de z.g. „af spraken" met de melkhandelaars over een bepaalden vasten prijs komt weinig te recht. De veilingen van den Haag en Leiden worden even besproken en hierover dreigt een discussie te ontstaan. De heer Ver burg wijst erop, dat we niet hiervoor ver gaderen, maar er moet beslist worden een redding of een doodvonnis te teekenen voor het bestaan van de veilingen in het algemeen. Een bespreking over de controle volgde. De controle van de melk wordt door de veiling bekostigd, ongeveer 250 boeren zijn erbij aangesloten. Degenen die meenen dat de controle niet in orde is, redeneeren verkeerd, het systeem is zeer zuiver. Wan neer de watjes (waar de melk wordt door- geperst) vuil zijn, is de melk ook inder daad niet schoon, en de meening van som migen, dat er iets zou haperen, is onjuist, want de labeltjes sluiten verwisseling van melk beslist uit. Men moet ook niet den ken, dat men niet gemakkelijk aan le klasse komt, want er zijn er wekelijks ver schillende. Er kan van de zijde der boeren veel aan worden gedaan, de melk zuiver te houden, door de uiers te zuiveren, schoon te melken enz. De stal-controleurs dragen er ook veel toe bij in de goede richting. De heer Verburg deelt mede, dat de veiling thans de goedkeuring heeft ver kregen zelf de melk te controleeren; moet daar dan niet een aanvang mee worden ge maakt? De voorzitter zegt, dat bij de nieuwe re geling nog niemand weet, hoe de basis zal zijn van de vaststelling van den prijs en of die prijs wel zal op kunnen wegen tegen de industrie. De idee is niet tégen het monsteren van de melk, maar men twijfelt misschien aan het controleeren door de veiling, meent de heer Verhaar. Hij vestigt er vooral de aandacht op, dat de veiling tewerk gaat in het belang der boeren, met een groote ervaring en lange ondervinding. De boe ren moeten vertrouwen stellen in de vei ling, die vecht voor de producten en in het landbouwers-belang. De heer Verhaar dankt het bestuur van de Haagsche veiling voor het werk, in het belang der boeren verricht en men ver trouwt algemeen, dat de huidige kwesties op de meest voordeelige wijze beslist zul len worden door dat bestuur. ZOETERWOUDE Stille Omgang. Gisteravond werd de jaarlijksche propaganvergadering gehou den van de afdeeling van den Stille Om- gan. De voorzitter, de heer Th. Opdam, opende de vergadering en verwelkomde in het bizonder den Weleerw heer L. A. van Teijlingen, kapelaan te Haarlem, en de heeren Schrijvers, Schouten en Bergs- ma van het Leidsche Bestuur, waarna de heer Nic. Berg Cz., de notulen las. De voorzitter behandelde vervolgens de regeling van de bedevaart, waarbij de heer Schrijvers, voorzitter van de afd. Leiden, in verband met een in het vorig jaar ge stelde vraag, mededeelde, dat in den ver volge met meer aangegeven zal worden, zooals tot nu toe tijdens den omgang ge bruikelijk was, waar de gemeenschappe lijke intentie moeten worden gebeden. Het hoofdbest. heeft in deze voorgeschre ven, dat ook dit éénige zij het dan ook fluisterende gesproken woord, de aan- wijziging dat hier b.v. op den Dam: voor Koningin en Vaderland, moet gebeden worden, achterwege moet blijven. De deel nemers kunnen de drie algemeene inten ties overal bidden, of voor zich zelve de plaatsen weten, waar deze gebeden moe ten worden. De penningmeester, de heer Akkerdijk, deelde mede, dat tot Donderdag 10 Maart de spoor, en kerkkaarten op vertoon van contributiekaart verkrijgbaar zijn. Men wordt verzocht te komen in de uren van 12 tot 1 uur en 's avonds na 7 uur. De in tenties moeten voor Woensdagavond opge geven zijn. Vervolgens kwam de Weleerw. heer L. A. van Teijlingen aan het woord tot een opwekkend woord. Het behoud en vermeerdering van den Christelijken levensernst van de huisgezin nen, de algemeene intenti van den Stille- Omgang van dit jaar, is ook het onder werp van de rede, die de Eerw. spreker zal houden. Na een krachtige uiteenzetting over de hooge waarde van de goede bele ving van het ware christendom, houdt Zijneerw. in een diepgaande beschouwing de noodzakelijkheid voor van de christe lijke levensernst in de huisgezinnen. Komende aan de groote waarde van het gebed, wijst spr. er vooral op, dat het bid den niet verwaarloosd mag worden. Wer kers voor de organisaties moeten het bid den niet vergeten en bij den Stillen Om gang is er een schoone gelegenheid tot bidden; om de Heilige Stede waar reeds zooveel gebedsverhooringen plaats had den. In korte trekken geeft spreker de ge schiedenis van het Mirakel van Amster dam, aantoonende, dat de Stille omgang een navolging is van de groote vereering van onze voorouders tot het H. Sacrament van Mirakel. De groote tocht door Amsterdam is de devote voortzetting van de grootsche pro cessie en nog wordt op de plaatsen, waar eertijds de zegen met het Allerheiligste gegeven werd, voor dezlfd intenties ge beden. De omgang om de H. Stede is er nog als een voortdurend traditie en ook het heilige uur wordt in de kerk behou den. In een krachtige aanspooring vooral tot goede beleving van den Stille Omgang tot vurig gebed voor de intentie, eindigt spr. met eenige versen uit Vondels „Al- taergeheimenissen" voor te dragen. Bij de rondvraag werd spijt uitgespro ken, dat deze propagandistische vergade ring en het heerlijk opwekkend woord door zoo weinigen werd gevolgd. De keu ze van deze avond: de laatste Maandag van Vastenavond en ook gelijktijdig met het Veertigurengebed werd als een onge lukkige genoemd. Het bestuur gaf zulks toe en op aan sporing van de heer Schouten zal over wogen worden voortaan reeds in Januari deze avond te organiseeren. ZOETERWOUDE (HR) Ziekenhuis verpleging. Maandag 7 Maart zal de jaarvergadering van de ver eeniging voor Ziekenhuis Verpleging Lei derdorpZoeterwoude wordetn gehouden in het patronaat aan den Hoogen Rijndijk. Door het bestuur worden drie belangrijke voorstellen gedaan: le. voorstel tot in voering van het z.g. tusschentarief met aansluiting van het streekverband „Rijn land en Omstreken". 2e. Het bestuur vraagt machtiging wan neer de kasmiddelen het toelaten enkele weken per jaar vrijstelling te geven van het betalen van contributie. 3e Voorstel van het bestuur tot aanstel ling van een controleerend geneesheer. Vraag of een winkelier verplicht is een artikel te verkoopen, dat in de etalage ge prijsd staat. Antwoord: Ja, een artikel in een etalage wordt aangeboden en als een koo- per dat aanbod aanneemt, is de overeen komst gesloten. Dat staat nergens zooveel worden in de wet, doch wordt uit de al gemeene beginselen van ons verbintenis senrecht afgeleid. Een artikel, dat de win kelier wel voorradig heeft, doch niet in etalage of toonbank wordt aangeboden, kan een winkelier dus weigeren te ver koopen. Vraag inzake recht voor kinderen uit eerste huwelijk op boedelscheiding. Antwoord: Ja, zij hebben daartoe het recht. Vraag: Kan u mfj zeggen hoeveel liter bloed een volwassen mensch ongeveer heeft? Antwoord: Ongeveer 5 Liter. Vraag: Waar of hoe is het adres van het weekblad Stad en Land? Is het neu traal of Katholiek of Gereformeerd? Antwoord: Uitgever is A. J. G. Strengholt, Heeregracht 390, Amsterdam. De uitgave is eenigen tijd gestaakt geweest. Sedert kort is het weer verschenen. Het is neutraal. LEIDEN, 28 Febr. Groentenveiling. Roode kool 6.10, Savoye kool 2.503, Groene kool 5.20, Boerenkool 48, Ra pen 1.401.50, Prei ƒ5.407.50, Kroten 1.304, Kroten, gekookt 67, Uien 13.70—14.10, Peen ƒ2.60—5.70 Spruiten 311, Andijvie ƒ1623, Nero 10.30 per 100 K.G. Witloof 3—13, Spinazie 19— 26 per 100 K.G. Salade ƒ3.50—3.80, Knol- selderie f 1.603.90 per 100 stuks. Pieter selie 2.10, Selderie 0.601.10, Rabar ber 812, Aaapstelen 1.601.70 per 100 bos. LEIDEN, 1 Maart. Varkensmarkt. Aanvoer totaal: 274. Zwaar 270. Licht 4. Prijs per K.G. levend gewicht in centen: zwaar: 56-^58 ct. Handel sleepend, afloop minder. VINKEVEEN, 28 Febr. Groentenveiling. Witlof I ƒ10—11, id. II ƒ7, id. stek ƒ4 5. per 100 K.G. Rabarber f 7 per 100 bos. KATWIJK a. d. RIJN, 28 Febr. Groenten veiling. Roode kool ƒ3.604.80, Gele kool ƒ1.20—1.60, Groene kool ƒ3.10—6.30, Kroten f 2.20-^1.20, Uien 12.40—13.60 per 100 K.G. Knolselderie per 100 stuks 1. 3.10, Waschpeen per kist 0.701.20. HAZERSWOUDE, 28 Febr. Eierenveiling Kippeneieren 2.753.20, eendeneieren 2.853.05 per 100 stuks. BODEGRAVEN 1 Maart. Kaas. Aan gevoerd 52 partijen Goudsche kaas, alle m. rijksmerk, totaal 2340 stuks, wegende 21.060 K.G. Prijs met R.M. le soort 2527, 2e soort 2324.50. Handel matig. ROTTERDAM. 1 Maart. Vee. Totaal aanvoer 4758. Paarden 124, Veulens 1, Ma gere runderen 1191, Vette runderen 899, Vette kalveren 53f Graskalveren 87, Nuch tere kalveren 1698, Schapen en lammeren 327, Bokken en geiten 78. Prijzen per K.G. Vette koeien le kw. 74 ct., 2e kw. 64 ct., 3e kw. 5054 ct., Vette Ossen 686250 52 ct., Stieren 676256 ct., Vette kalve ren 1.151.0.700.75, Schapen 5045 40 ct., Lammeren 605550 ct., Nuch tere kalveren 332925 ct., Slachtpaarden 595344 ct. Prijzen per stuk Schapen 292520, Lammeren 211815, Nuchtere slachtkalveren 864, Nuchte re fokkalveren 181614, Slachtpaar den ƒ240190140, Werkpaarden 350 —300—200, Hitten 240—190—100, Stieren 340—270—190, Kalfkoeien ƒ310—265— 190, Melkkoeien ƒ305270195, Vare koeien 205170140, Vaarzen 220 165—120. Pinken 180—140—100, Graskal veren 90, Bokken en geiten 1274. Vette koeien en ossen aanvoer ruim, han del sleepend, prijzen iets lager, primae koeien 78 ct., prima ossen 72 ct. Stiren aan voer gering, handel matig, prijzen onveran derd. Schapen en lammeren aanvoer iets korter, handel straoef, prijzen als gisteren, Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer gelijk v. week, handel, tamelijk, prijzen iets hooger. Paarden aanvoer korter, handel tamelijk prijzen tamelijk prijshoudend, Kalf- en melkkoeien aanvoer ruimere, han del traag, prijzen iets lager. Varekoeien aanvoer iets groote, handel flauw, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijzen vor bes te vaarzen en pinken iets duurder. Gras kalveren aanvoer iets kleiner, handel re delijk, prijzen terugloopend. Boken en gei ten aanvoer gelijk vorige week, handel matig, prijzen minder overigens onveran derd. ROTTERDAM, 28 Febr. Biixienlandsche granen en peulvruchten. Haver 66.60. Gerst chevalier 7.507.90. Rogge tot 7.50. Erwten kleine groene 8.5010.75, cshokkers 1316, extra kwaliteit daarbo ven. Bruine boonen ƒ810.75. Buitenlandsche granen. Stemming kalm. Rogge: 76/77 KG Noord Russische disp. 8.55, 76/77 KG. Zuid Russische disp. 8.55, Amerikaansche no. 2 disp. 7.70. Gerst: Amerik. no. 2 disp. 148, idem no. 3 aangekomen 147, idem no. 4 aangek. 142, 65/66 K.G. Laplata stoomend 152, 66/77 K.G. Zuid-Russische disp. 156, 66/ 67 K.G. Turksche stoomend f 147, 68/68 K. G. Poolsche stoomend 152. Haver: 55/66 K.G. Laplata Clipped, stoo mend 605. Mais: per 2000 K.G.: Gele Laplata disp. 151, Laplata Cinquantino disp. 163. Gele Amerik. no. 3 disp. ƒ128, idem. stoomend 129,50. Mixed Amerik. no. 2 disp. 130, idem stoomend 129.50, Afrikaansche no. 2 disp. 134, idem no. 3 disp. 133, idem no. 8 disp. 132, Gele Braziliaansche aan gekomen 144, idem stoomend 143. Fijna zaden. (Boerennoteering). Blauw maanzaad ƒ40.41, karwijzaad ƒ2122, geel mosterdzaad 1415, voerlijnzaad 89, zaailijnzaad witbloem 1011.50, alles per 100 K.G. GOUDA, 28 Febr. Vee. Nuchtere kal veren. Aanvoer: 25 stuks, prijzen 36 per stuk. Handel matig. HOOFDFILMS INHOUDAANVANGSUUR Onder gele vlag (Hans Albers). De vrouw des Hui zes (John Boles, Ro- salina Russel). Drie handige meis jes (Barbara Read, Nan Grey, Deanna Durbin) Petertje. Shall we dance (Ginger Rogers, Fred. Astaire). Een idylle in het Zuiden. (Hall John son, koor). Ik ben een vluchte ling (Paul Muni). De schrik der ban dieten. (John Mayne) De Zigeunerprinses. (Stan Laurel, Oliver Hardy). Chariey Chan in het Circus (Warner Oland). Sensation, speelfilm Speelfilm Amusem.- film Dans- en showfilm Sensation, karakter- film. Wild-West film. Kom.-film Detect.-film lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, W oens dag 2 uur matinée. [ederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag en Woensd. en Donderdag 2 uur. lederen avond 8 15 uur. Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v. volwassenen. Wie ze Gent, moet ze waardeeren. Wie ze niet ke: moet ze probeeren. WAARBORG-KLEEDING ALLEEN BIJ KREYMBORG

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7