OMGEVING RIJNSTREEK HEI BEI OOVERDE BOSCH DINSDAG 1 MAART 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia, De heer J. v. d. Nouwe- land heeft bedankt als bestuurslid der Kath. Jeugd-Centrale en tevens als secre taris van „Katholiek Katwijk". Beker. De uitreiking der Beker en van de Medaille gewonnen bij de Dam- wedstrijden van „Steeds Hooger" zal Donderdagavond in het Parochiehuis plaast hebben. LEIDSCHENDAM Volksbond. Onder voorzitterschap, van den heer Th. J. Blokland kwam de R.K. Volksbond gisterenavond in alge- meene ledenvergadering bijeen. De voorzitter geeft een uiteenzetting over de uitkeering extra B-steun. De uit- keering zal ineens geschieden in Maart. Tot heden is hier ter plaatse hiervan nog geen uitkeering geschied, wel hebben en kele spaarders, die hierom gevraagd heb ben, hierop een voorschot ontvangen, doch de volledige uitkeering zal binnenkort geschieden terwijl het ontvangen voor schot dan hiervan wordt ingehouden. Verder geschiedt mededeeling, dat in verband met het 50-jarig bestaan van den R.K. Volksbond deze week een triduum zal gehouden worden, terwijl Zondag om 7 uur een H. Mis zal opgedragen worden tot intentie van levende en overledene le den van den Bond; de voorzitter spoort alle leden en ook de dames aan tot groote opkomst en tot bijwoning der H. Mis. Dank wordt gebracht aan den heer Rolvink, voor al hetgeen hij gedaan heeft voor de vereeniging als bestuurslid. Het woord is dan aan den heer Van den Akker, Bondsvoorzitter, die op prachtige wijze zijn onderwerp „een halve eeuw Volksbond" behandelde, waarin spr. aller eerst bespreekt de oprichting van den Bond en dan de vraag beantwoordt: „Heeft de Volksbond aan haar doel beantwoord?" Duidelijk toont spreker aan, dat de Volks bond veel heeft gepresteerd op zedelijk, sociaal en cultureel gebied: veel is ge daan voor de verbetering volkshuisves ting, de drankbestrijding, de verbetering van de materieele omstandigheden, op economisch en stoffelijk gebied, enz. Wij zijn thans, aldus spreker, gekomen aan een mijlpaal, wij hebben Goddank een goed begin gehad, doch wij moeten ver der, wij moeten terug naar het Christe lijk ideeaal en hiervoor is aller medewer king noodig. Ons devies is oud, aldus be sluit spreker, het gaat om God en Kerk, Vorstin en Land. Bij de rondvraag wordt een duidelijke uiteenzetting gegeven van de kwestie van de R.K. Harmonie „St. Cecilia", waaruit blijkt, dat het bestuur in zijn volste recht staat en enkele verkeerde elementen, waaronder ook niet-volksbonders, door hun lasterpraat of anderzins tegen het be stuur, enz. de vereeniging blijkbaar ten gronde trachten te werken. Hierna slui ting. Geboren: Gerardus Johannes Wilhel mus, z. v. G. A. Onderwater en W. J. Groe ne weg. Johannes Cornelis, z. v. J. C. v. d. Helm en J. G. de Konink Johannes Cornelis Adrianus, z. v. J. G. Lelieveld en C. M. v. Santen Jacobus, z. v. F. C. v. d. Sman en A. P. de Boer Petrus Adria nus, z, v. A. v. d. Helm en A. M. de Vette. O n d e r t r o u w d: G. W. J. Meijer en E. Lebbing A. J. van Iperen en J. Koersinah. G e h u w d: J. F. Beekman en C. M. Boer. O v e r 1 e d e n: J. Al, 62 j. NOORDWIJK Geboren: Wilhelmina Johanna Eli sabeth, d. v. L. H. Smorenburg en W. G. v, <L Berg Cornelis, z. v. Th. Admiraal en J. Heemskerk Jan Maarten, z. v. A. Hazenoot en P. M. Hoek Hendrikus Jo hannes, z. v. Th. Ruigrok en S. M. v. Rhyn Trijntje, d. v. W. v. d. Meulen en N. v. Duin Leentje, d. v. A. Plug en M. v. d. Engh Frederika Maria d. v. S. P. v. d. Meij en M. A. v. d. Veen Johannes Pe trus, z. v. M. J. Lammers en M. A. v. d. Meij Wiberdina, d. v. J. Middel en G. de Wit Cornelis, z. v. A. v. Duin en C. Vink Cornelis Jan, z. v. C. J. Admiraal en D. Spaanderman. Ondertrouwd: J. D. v. d. puijt en N. Elstgeest. G e t r o u w d: G. H, Heijnes en W. A. Klein. Overleden: Jacob Laurens Wasse naar, 40 jaar, geh. met W. Hoogervorst Petrus Michael de Vetten, 67 jaar. NOORDWIJKERHOUT De Huisbroeitentoonstelling. De huis- broei-tentoonstelling behoort wederom tot hét verleden. Zij heeft zich zoowel bij den openingsavond als op Zaterdag en Zondag in een druk gezoek mogen verheugen en is een groot succes geworden. De hoofdprijs van de verloting viel op No. 490, en bestond uit een Simplex-rij wiel. Deze fiets viel ten deel aan den heer J. v. cL Bosch, alhier. ZILK Tentoonstelling fröbelschool. Zondag werd in het Parochiehuis de jaarlijksche tentoonstelling gehouden van hetgeen onze bewaarschoolkinderen vervaardigd hebben. Ondanks het slechte weer was de belang stelling groot. De prestaties van de klein tjes waren van dien aard, dat men nogal eens hoorde: hoe krijgen ze 't voor mekaar. Alle eer dan aan de eerwaarde Zusters en onze oprechte dank voor al de zorgen en offertjes die zij zich getoorsten voor de kindertjes van de Zilker bewaarschool. Bouwen. Aan den Zilker binnenweg zal een huis gebouwd worden voor den heer J. v. d. Linden. OEGSTGEEST Uitvaart W. v. d. Pijl. Hedenmorgen vond in de St. Willibror- duskerk de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen den heer W. v. d. Pijl, die de vorige week Donderdag alhier op het kruispunt RijnzichtwegLeidsche Buurt werd aangereden en doodelijk ge wond. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door pater Vogels, S.J., neef van den overledene, uit den Haag. Om 10 uur vond op het R.K. Kerkhof achter de kerk de begrafenis plaats. In den stoet, die het stoffelijk overschot graf waarts vergezelde, had zich ook het col lege van collectanten aangesloten. Ook hier was de belangstelling zeer groot. De beaarding ward verricht door pater Vogels S.J. De kist was verzegeld, daar het stoffelijk overschot gerechtelijk was ge schouwd. Enkele bloemstukken dekten de kist. De heer J. A. Molenkamp uit Oegst- geest dankte namens de familie. Geboren: Hendrik Johannes, z. v. J. Th. v. Droffelaar en E. v. Ewijk Johan na Maria, d. v. J. W. Buschman en G. A. Vink, de Kempenaerstraat 43 Cornelis Gerardus, z. v. G. W. de Groot en G. M. Lubbe, Wijttenbachweg 75 Robert Lam- tertus, z. v. L. P. Dullaart en C. de Zeeuw, fl. Morschwae 45a. G e v e s t i g d: M. H. v. Strien en gez, Emmalaan 70 van Nijmegen A. Hoger- vorst en gez„ Soembastraat 1, van Voor schoten B. van der Lelie en gez., Soem bastraat 14, van Rijnsburg R. van Kooij, Ealistraat 33, van Zoeterwoude C. P. J. Stotijn, Endegeest, van Leiden J. Post, Endegeest, van Castricum G. Sonius, En degeest, van Rotterdam J. G. Broekhof, Fred. Hendrik!. 6, van Noord wij kerhout G C. van der Qoerd, de Kempenaerstr. 60, van Leiden P. J. Rodenburg, Nassaulaan 10, van Zoeterwoude B. Klein, Gevers straat 51, van Leiden M. Griffioen, En- cegeest, van Leiden C. J. C. M. Wei man, Endegeest, van Haarlemmermeer G. J. den Hertog, Rhijngeesterstraatweg 58, van Leiden. V e r t r o k k e n: J. D. de Stoppelaar raar Leiden, Rijnsburgerweg 111 G. W. Dresdner, naar Leiden, Zoeterw. singel 9 H. A. Hellendoorn naar Leiden, Nieuwe Rijn 40 P. J. Hellendoorn naar Leiden, Nieuwe Rijn 40 N. Troost naar Oud Beijerland, Oost Voorstraat 26 A. Jan sen naar Leiden, Oosterstraat 61 G. H. van der Perk en gez., naar Rijnsburg, Lan- gevaart 4 M. A. Bilderbeek en vr. naar Leiden, O. Heerengracht 15a H. de Heer naar Leiden, Roodborststraat 50 H. J. M. van der Wedden naar Leiden, Bilderdijk- straat 11 J. W. Fransen en dr. naar Lei den, Hooigracht 11 N. de Groot naar Den Haag, Segbroeklaan 1 A. Kraan naar Nieuwveen 262 A. J. Lemmers naar Lei den, J. v. Goyenkade 29 E. G. H. Masch naar Leiden, J. v. Goyenkade 29 L. Klein naar Waddinxveen Dorpsstraat 6 C H. de Vos naar Sassenbeim. Zandsloot. Verhuizingen binnen de gemeente: P. Heeren en gez. van Sumatrastr. 32 naar Soembastr. 38 H. W. Koning x vr. van Prins Hendriklaan 11 naar Emmalaan 66 J. de Bruin en gez. van Sumatrastraat 18 naar Soembastraat 6 C. van Rossum en gez. van Emmalaan 89 naar Soembastraat 32 G. G. Koppers en gez. van Balistraat 8 naar Celebesstraat 44 W. M. A. v. Schie ei gez. van Dorpsstraat 84 naar Soemba straat 18 D. Verhoeks en gez. van Deutz- straat 18 naar Soembastraat 16 C. v. d. Vijver en gez. van Hooge Morschweg 114 raar Hooge Morschweg 79 A. J. Molen kamp en vr. van O. Rijnzichweg 19 naar Valkenburgerweg 20a C. G. Persfors en gez., van Valkenburgerweg 20a naar Soem bastraat 12 P. v. d. Valk en gez. van Rhijngeesterstraatweg 24 naarCelebesstraat 34 H. van der Doe en gez., van Hooge Morschweg 120 naar H. Morschweg 114 J. F. A. v. Lieshout van Balistraat 10 naar Soembastraat 13 D. A. Stravers van O. Rijnzichweg 49 naar Soembastraat 2 A. L. v. d. Brand van Borneostraat 21 naar Soembastraat 4. SASSENHEIM Huisbroei en Vaktentoonstelling van de K.J.C. Op Zondag 6 Maart a.s. des mid dags om 12 uur zal op officieele wijze de sinds meerdere jaren bekende Huvato worden geopend. Burgemeester Gouver neur heeft zich bereid verklaard deze nen. Stremming verkeer. Vanwege den bouw van den brug ten behoeve van den nieuwen Rijksweg over de Zandsloot zal deze vaargelegenheid vanaf 7 Maart a.s. vermoedelijk gesloten zijn. VOORSCHOTEN Een kinderlijkje gevonden. Gister morgen, omstreeks 11 uur, werd door den spoorwegarbeider D. Noort, tijdens het baanschouwen, ongeveer bij de grens scheiding VoorschotenLeidschendam, langs de spoorbaan een kinderlijkje van een pasgeboren kind ontdekt. Het lijkje was gewikkeld in een cou rant: „Het Volk" van 26 Februari.De poli tie werd direct hiermede in kennis gesteld, en heeft het lijkje meegenomen. Een onderzoek wordt ingesteld. WARMOND HET UITBREIDINGSPLAN IN DE HOFPOLDER. Bezwaren van velerlij aard. Aan het slot van een historische be schouwing brengt J. R. in „De Tijd" het ontwerp uitbreidingsplan van de gemeente Warmond in de Hofpolder in sprake: „De bezwaren tegen deze uitbreiding zijn vele; noemen wij de voornaamste Mocht deze bebouwing tot stand ko men, dan zal daardoor inderdaad voor een groot en belangrijk deel het uit zicht verloren gaan, dat men thans heeft vanaf de omgeving van het Kasteel over het wijde lage land en de meren. En juist dat uitzicht vormt wel de grootste aantrekkelijkheid van ,,'t Huijs te Warmont", dat door zijn ligging op een punt, waar geestgrond en plassengebied elkaar ontmoeten als nergens elders een absoluut eenige plaats inneemt onder de Hollandsche buitenplaatsen. Tevens wordt het uit zicht vanaf de Leede op het Witte Huis met zijn hoog opgaand geboomte grondig bedorven. Den watersportliefhebbers zij hier bij gezegd, dat het landelijk karakter der Leede te loor dreigt te gaan en de nieuwe windvangers langs de toch zoo reeds bij inslapenden wind zoo moeilijk bezeilbare Leede, den terug keer van een zeiltocht nog wat zullen verzwaren. Bovendien, het dorpsschoon van Warmond zal werkelijk niet verhoogd worden met een slurfvormigen, dood loopenden weg, welke aan één zijde pl.m. 15 huizen krijgt en verderop nog een blok van pl.m. acht woningen. Hier wordt wel een zeer eigen aardige lintbebouwing nagestreefd en nog wel langs een bij uitstek landelijk vaarwater met fraai uitzicht, terwijl een logische uitbreiding van het dorp verwaarloosd wordt". „St. Matthias." De Vastenavond-uit voering van „St. Matthias," tevens de laatste winteruitvoering van dit seizoen is evenals alle vorige uitvoeringen een groot succes geworden. Als altijd was de belang stelling overweldigend groot, overtuigd als men is, dat op deze uitvoeringen steeds veel te genieten valt. De voorzitter, de heer C. Zwetsloot sprak met een hartelijk welkomswoord. Van deze gelegenheid wilde spreker nog even gebruik maken om dank te brengen aan de organisatoren van den Bonden-avond en tot zijn ge noegen kon spreker mededeelen, dat de zen avond ook financieel een groot succes geworden is. De kas aldus spreker is er wel bij gevaren. De afd. Harmoni'e was het eerst aan de beurt en onder de bekwame leiding van den heer Dik werden de respectievelijke nummers feilloos uitgevoerd. Om van goede muziek te genieten behoeft men niet buiten Warmond te gaan, en dit is toch wel de grootste lof, die men de muziek- vereeniging kan toezwaaien. Na de pauze was het woord aan de afd. tooneel. Voor de eerste maal werken zoowel dames als heeren mede en laat ons direct vast stel len, dat dit experiment alleszins geslaagd is. Voor de spelers zelfs was het wel wat vreemd, doch de resultaten van dezen avond geven de beste verwachtingen voor de toekomst. Opgevoerd werd een comedie in drie bedrijven getiteld: „Op afbetaling" van den bekenden auteur G. Nielen. Het stuk werd vlot gespeeld en ook de geesti ge momenten werd juist en goed uitge beeld. Een hartelijk applaus beloonde spe lers en speelsters voor het gebodene. Na afloop bracht de voorzitter dank aan de beide afdeelingen voor dezen genotvollen avond. Spreker kon nog mededeelen, dat tij dens de pauze gehouden verloting de som ma van 35.had opgebracht, dus hier weer een succes boeken viel. Men was in carnavalstemming en daarom mocht een dansje niet ontbreken. WASSENAAR Volksbond-uitvoering. Zondagavond gaf de tooneelclub „O.N.A.", onderafdeeling van den R. K. Volksbond, in het R. K. Ver- eenigingsgebouw een vertolking van Vlammende Vleugels", een spel uit het vliegeniersleven, in 4 bedrijven. Zoowel aan het spel als aan de entourage was door oen regisseur kapelaan Tijssen alle zorg besteed. Het geheel is daardoor geworden tot een uitvoering met een zeer bijzonder en eigenaardig cachet, waarbij de emoties en spanningen waaraan dit tooneelstuk rijk is, tenvolle werden meegeleefd. De zaal was stampvol. Tenvolle voldaan ALPHEN AAN DEN RIJN Het besluit van de vastenavonduit voeringen. - De lange reeks van vasten avond-uitvoeringen van tooneel, zang, muziek, gymnastiek en revue werd gister avond in de Sint Josephzaal besloten met de opvoering van „Groote Verwachtingen" bewerkt naar het boek van Ch. Dickens door onzen plaatsgenoot de heer J. J. C. Böckling. De Katholieke Kunstkring had gemeend, na enkele avonden gegeven te hebben van meer ernst en levenslessen, thans vlak voor den grooten Vastentijd een avond te geven met meer leut en sot- ternij. „Groote Verwachtingen" was dan ook inderdaad een stuk, waarin sarcasme, humor, sentiment, dwaasheden en sotternij elkander vlug opvolgden en de aanwezigen bijna van begin tot het einde deden schater lachen, terwijl men aan het einde van den avond door alle mengeling van nonsens heen, deze goede les kon waarnemen: „gedl maakt niet gelukkig". De rollen bleken stuk voor stuk in goede handen, terwijl decor en verlichting, als naar gewoonte verzorgd door de technische afdeeling van den K.K.K., wederom veel hebben bijge dragen tot het welslagen van dezen vroo- lijken avond. In het stuk, dat speelt in de achttiende eeuw in een Engelsch millieu, heeft de heer G. Hoppezak uit Leiden door de kleeding en grime op goed wijze de verschillende personnages uitgebeeld. Het muziekgezelschap „Musik musz sein" uit Bodegraven heeft welwillend medewer king verleend en een welverdiend aandeel in het geheel weten te verwerven. Raadsvergadering. De eerstvolgende raadsvergadering zal worden gehouden op Maandag 7 Maart des avonds 7 uur. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag a.s., des namiddags om 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken. 2. Benoeming van twee leden Algemeen Burgerlijk Armbestuur van den Vrijen- en Lagen Boekhorst wegens ontslagname van de leden Th. van der Hulst en C. P. de Haas. 3. Verhuring van het gebouw Jeugdherberg annex woning te Kaag. 4. Verhuring van een perceeltje grond aan den Langeweg. 5. Voorstel tot verkoop van een perceel grond gelegen aan den Langeweg. 6. Aankoop van eenige perceeltjes grond voor wegverbreeding. 7 Voorstel tot toetreding als lid tot de Frauderisico-onderlinge van gemeenten. 8. Voorstel tot het aangaan van een tijde lijke kasgeldleening. 9. Voorstel tot onbe woonbaarverklaring van een tweetal wo- ringen. 10 Vaststelling algemeene politie verordening. 11 Bespreking reorganisatie brandweer. 12 Reclames schoolgeld. 13 Reclames hondenbelasting. 14 Reclame 3traatbelasting. 15 Wijziging gemeente- begrooting 1937 en 1938. Geboren: Helena Alida Maria, d. van C. B. l'Ami en M. Vermeij. Helena Maria Anna, d. van H. J. Hogenboom en J. M. Klein. Overleden: A. M. van der Zalm, oud 87 jaar. Gehuwd: H. J. Strijk, jm. oud 35j. en A. T. A. Volwater, jd. oud 26 j. J. C. Warmerdam, jm. oud 27 j. en M. A. M. Rodewijk. BOSKOOP Arboricultura. Voor de vereeniging van leerlingen en oud-leerlingen der R.T.S. keerden de aanwezigen huiswaarts. De mu zikale verzorging van den avond was bij Radio Beuk, middels een geluid versterkers- mstallatie, in zeer goede handen. Hef was een welgeslaagde avond. Society huwelijk. Ten raadhuize te Wassenaar is hedenochtend half elf het huwelijk voltrokken tusschen A. van Wei deren baron Rengers, wonende te Win- disch-gratz (Oostenrijk) en Marie Alber- tine baronesse van Pallandt te Wassenaar. De inzegening van dit huwelijk is ver volgens te half twaalf geschied in de Kloosterkerk te Den Haag door ds. H. W. Creutzberg. Vele belangstellenden woonden de plechtigheid bij. „Arboricultura" is gisteravond een film vertoond over bemesting en wat daarmede samenhangt. Deze film, die onder leiding van ir. Riemens in de proeftuin van het Zuid-Hollandsche glasdistrict te Naaldwijk door den heer Hans Nieuwenhuizen werd opgenomen en reeds een goede naam heeft op het gebied van leerzame projectie, mag voorzeker een gelukkigt keuze genoemd worden van het Arbori-bestuur. De film toonde aan, hoe de grond hier in Boskoop al te snel een verkeerde samenstelling zou verkrijgen, wanneer maar roekeloos kali, stikstof of fosfor wordt toegevoegd. Ook wat de glascultuur betreft werd gewezen op het gevaar van verzouting. In de enkel voudige meststoffen zal een teveel zitten aan kali of anderzins, de regen kan dit te veel niet wegspoelen met gevolg, dat een verzouting optreedt, welke slechts met kostbare tegen middelen kan worden ge keerd. Vooral oudere kassen gaan aan dit verschijnsel ten gronde. Het is voor Boskoop van groot belang in dit verband een secuur grondonderzoek te doen, opdat men de juiste toe te voegen hoeveelheden van meststoffen kan gera ken. Deze film, die door den heer Edelkoort werd toegelicht, gaf dezen avond, welke groote belangstelling genoot, een bijzonder cachet. Bonte Non-stop-revue. Op werkelijk kostelijke wijze heeft Boskoop Maandag avond afscheid genomen van het vroolijke seizoen. Want alvorens den vastentijd in te gaan werd door alle amusementsclubs besloten een avond te houden voor „elck wat wils" en zij zijn daarin volkomen ge slaagd. „Prins Carnaval" had de leiding op zich genomen en was „Manussie voor alles". Dit was den heer C. J. v. Vliet wel toevertrouwd- De Zangvereen. „Amicitia" kwam de toeschouwers boeien met de mooie wals „An der schonen blauen Do- nau" en het nummer Woudgedachten. „The Rhythm Swing Brothers" (de heeren ge broeders P. en W. v. Lint) kwamen hierna met populaire danswijsjes te berde. Op wer kelijk interessante wijze brachten de heeren met hun keelgeluid de nummers ten ge- boore, begeleid door hun imitatie-keelge- lui-saxophoon. Het zou ons te ver voeren alle nummers weer te geven; zonder uitzondering was elk nummer op zichzelf af en het spel der medewerkers succesvol. Ook de grime, ver zorgd door den heer G v. d. Erf, droeg niet weinig er toe bij. De volle zaal ge noot naar hartelust en de echte carnavals stemming was volmaakt. Door het „Duo Houtman en van Berkel", welke „band" dezen avond versterkt was met een „drum", werd op de bekende, zeer verdienstelijke wijze het gezellig samenzijn en ook de voor avond verzorgd, zoodat met recht zoowel door den leider, den weleerw. heer kape laan B. Keijer, als door spelers en toeschou wers met genoegen op deze prachtige, waardige afscheidsavond van prins Carna val kan worden teruggezien. HAZERSWOUDE Wandelaar brak zijn been. ERNSTIGE AANRIJDING. Maandagavond ongeveer 7 uur ls de heer W. Slootweg alhier, toen hij loopen- de uit het Westeinde zich naar het Dorp begaf, aangereden door een luxe auto, komende uit de richting Benthuizen, met het gevolg, dat hij tegen den grond werd geworpen, en een ernstige beenbreuk be kwam Geboren: Sander, z. v. J. van Dorp en C. Stam Anna Antonia Maria, d. v. H J. Borst en A. G. Schrijvers Nee!tje, d. v. A. Herkes en A. J. Raaphorst. Overleden: Arie van Geest, 93 jaar, weduwnaar van C. Scheer Ondertrouwd: S. Kruit, 30 jaar en J. A. van Soest, 21 jaar. Vertrokken: D. van Ommering naar Alphen aan den Rijn, Gnephoek 68; E. S. 11. Nakken naar Hilversum, Potgieterlaan 1 K A. Natzijl naar Leiden, Haarlemmer straat 247; H. A. Verdegaal naar Ned. O.I.; M. Langeveld naar Vreeswijk, Handelskade 3, H. Vogelaar, naar Voorburg, Willemstraat SC.; M. J. Boting naar Voorburg, Prins Hen drikstraat 76. (SPROOKJE) 243. Het beestje leek erg triestig zooals het daar zat. Op eens, hé, ze schrok er van! Dat kon toch niet? Maar het was toch heusch waar! De vogel nieste! Eén, twee, drie maal achter elkaar. 244. En opeens, terwijl ze in dat kamertje stond, moest ze denken aan het verhaal van den kabouterkoning en aan het notitieboekje van den kluizenaar. Hadden die het ook riet over een niezende vogel gehad? Zou het prinsje mis schien in een vogel zijn omgetooverd?

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6