MIJNSTREEK BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 25 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Onder gele vlag (Hans Albers). De vrouw des Hui zes (John Boles, Ro- salina Russel). Sensation, speelfilm Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 27 urn- Zaterdag, oens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Luxor: Drie handige meis jes (Barbara Read, Nan Grey, Deanna Durbin) Petertje. Am.-film Speelfilm lederen avond 8 uur. Zondag om 2, 4.30 ei 8 uur. Matinée: Zaterdag en Woensd. en Donderdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Lido: Shall we dance (Ginger Rogers, Fred. Astaire). Een idylle in het Zuiden. (Hall John son, "koor). Dans- en showfilm Rom.-film lederen avond 815 uur. n Zondag van 2-7 uur. Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: Ik ben een vluchte ling (Paul Muni). De schrik der ban dieten. (John Mayne) Kar.-film Wild-West film. 'ederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur. Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Rex: De Zigeunerprinses. (Stan Laurel, Oliver Hardy). Charley Chan in het Circus (Warner Oland). Kom.-film Detect.-film lederen avond 8 uur. Zondag bovendien van 2 tot 7 uur. Matinée iederen werkdag om 2 uur. Goedgekeurd VOORSCHOTEN Aanbesteding. Bij de gehouden on- derhandsche aanbesteding van het lood- gieterswerk te Wateringen ten behoeve van het nieuwe raadhuis aldaar, werd in geschreven, door H. v. d. Berg te Monster voor 1503, van der Beek te de Hoorn voor 1483, H. G. van der Drift te Wa teringen voor 1341 en J. A. Mens te Voor schoten voor 1289. Het werk is opgedra gen aan den laagsten inschrijver. Pluimvee-vereeniging. In hotel Deur- loo heeft de Voorschotensche pluimvee- vereeniging V.P.V. haar jaarvergadering gehouden onder leiding van den heer W. F. Lekkerkerker, voorzitter. In zijn ope ningswoord herdracht de voorzitter hel overleden bestuurslid, den heer R. C. La ger weij. Uit het jaarverslag van den secretais bleek, dat de vereeniging nog slechts 40 leden telt en 2 eereleden. In het afgeloo- pen jaar zijn geveild 47595 eieren en 250 stuks pluimvee of konijnen. De grootste aanvoer had plaats op 21 April 1937 met 3107 stuks eieren en de kleinste op 20 October met 230 stuks. De aftredende be stuursleden werden herkozen, terwijl in ALPHEN AAN DEN RIJN MOOIE LANDSTORMAVOND. „Waakzaamheid blijft geboden" zegt vlootaamoezenier Bangert. Tot de avonden, die steeds jaarlijks wel de meeste belangstelling trekken, behoo- ren zeken wel die van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Ook dit jaar is de belangstel ling zoo groot, dat twee avonden moeten worden gehouden. Gisteravond was de zaal tw. de Kerk- zaal der Martha-Stichting tot alle hoeken bezet, terwijl dit heden Vrijdagavond, de tweede avond zeker wederom het ge val zal zijn. Onder de aanwezigen zagen wij o.m. Majoor Hogehuijzen, de heer Ruijs, kapelaan Broers, terwijl bericht van verhindering was ingekomen van Ma joor Boots en kapitein Karres resp. voor zitter en secretaris van het gewst Z.-H.- West. der B.V.L. In zijn openingswoord wees de voorzit ter de heer W. J. Spreij, op het groote en thousiasme en liefde die steeds voor den B.V.L. bestaat, wat zich ook in deze ge meente bijzonder kenmerkt. Na de aanwezige autoriteiten, hiervoor genoemd, welkom te hebben geheeten bracht de voorzitter dank aan ds. Meijer, predikant-directeur der Martha-Stichting, voor het beschikbaar stellen der Kerk- zaal, waardoor de landstorm op haar uit gangspunt is teruggekomen. In vroeger jaren om. onder leiding van wijlen ds. N. G. Veldhoen, werden in deze zaal de eerste en zeer mooie landstormavonden gehouden. Bijzonder heet de voorzitter dan nog welkom Notaris H. G. Boks en zijn ega, die voor het eerst als pl. lid van den Landstorm met de landstormers ken nis maakt. Na allen een prettige avond te hebben toegwenscht, wordt op verzoek van den voorzitter door de aanwezigen gemeenschappelijk het Wilhelmus gezon gen. Na de openingsmarsch volgt dan de ver tooning van de zeer mooie film „Nederland aan den Arbeid". Deze film die is ver vaardigd naar het bekende boek „Het werkende Land", mede op initiatief van het departement van Sociale zaken, gaf een zeer duidelijk beeld van hetgeen onze regeering ten behoeve van de werkloo- zen door middel van werkverschaffing en werkverruiming heeft gedaan. Na de vertooning van deze film trad als spreker op Majoor H. J. Bangert, vloot- aalmoezenier uit Den Helder. Deze zeer begaafde spreker, die de aanwezigen di rect wist te pakken, prees zich gelukkig te staan voor zooveel vrijwilligers, wie hij geen enthousiasme meer behoefde bij te brengen. Integendeel wilde hij dit enthou siasme zelf van de aanwezigen over ne men, want inderdaad de afd. Alphen blijkt de vacature wijlen de heer R. C. Lager- weij werd gekozen de heer H. v. d. Burg Tot slot had een verloting plaats. Staatspartij. De R.K. Staatspartij hield gisteravond hare Jaarvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw alhier on der leiding van den heer G. Niersman, voorzitter der afdeeling. Het jaarverslag werd onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek dat de inkomsten in 1937 hebben bedragen 252.57 y2 en de uitgaven 288.46, aldus een nadeelig saldo van 35.88 De ver eeniging bezat van vorige jaren nog de som van f 70.21, verminderd met het na deelig saldo van 35.88 J4, zoodat thans nog in kas is 34.32 Tot leden van het bestuur werden gekozen in de vacature (A. M. v. d. Krogt), de heer A. J. Linde man en in de cacature (D. Scholten), de heer G. Lamboo. Tot afgevaardigde naar de kamercentrale werd benoemd de heer J. J. Smit en tot plaatsvervanger de heer P. van der Werf. Bij de rondvraag wer den verschillende zaken besproken o.a. de financieele toestand van de kas, welke niet rooskleurig is en het bestuur ver zocht deze zaak onder de oogen te zien en te trachten een oplossing te vinden. een schitterende afdeeling. Zou ik aldus spr. nog meer enthousiasme brengen, dan zou men los breken en dat zou in strijd met de B.V.L. zijn, die juist wil binden. Daarentegen zijn er helaas nog die zich afvragen, nu ja, wat moet die B.V.L. fei telijk? Mussert heeft aldus spr. toch een klap op het hoofd gekregen en de S.D.A. P. heeft ook de driekleur geheschen, dus wat moet men nu nog meer. Zeker, Gode zij dank zijn er blijde verschijnselen waar te nemen, doch niettegenstaande dit alles is waakzaamheid geboden, men moet pa raat blijven voor het kostbaar bezit, wat Nederland in Oranje ontving. Uitvoerig ontwikkelde spr. deze gedachten om op propagandistische wijze op te wekken tot paraatheid en groei en bloei van den B.V. L. tot behoud van Oranje, gezag en vrij heid, omdat het niet zal worden Hou-Zee doch blijven Hoezee! Met een meermalen daverend applaus werd spreker^ rede on derbroken en ook a#an het einde gaven de aanwezigen blijk van hun instemming. Nadat vervolgens nog een Indië-film was vertoond volgde hierna de pauze, waarna enkele voordrachten en andere films. Kortom het geheel was een mooien avond, die eerst laat was geëindigd en ook voor hedenavond veel goeds doet ver wachten. Jaarvergadering van den Volksbond. Gisteravond werd in de Sint Josephzaal, onder voorzitterschap van den heer A. F. Ruijsenaars de goed bezochte jaarvergade ring gehouden van den R.-K. Volksbond, afdeeling Alphen aan den Rijn. Deze jaar vergadering was mede bijgewoond door den Deken en den geestelijk adviseur ka pelaan C. M. Klaver. In zijn kort openingswoord gewaagt de voorzitter van de tijdsomstandigheden en zegt tot zijn spijt te hebben moeten con- stateeren, dat er in de werkzaamheden op verschillend terrein nog weinig verbete ring valt waar te nemen. Hij spreekt even wel het vertrouwen uit, dat 1938 voor al len verbetering moge brengen in elk op zicht. Bij de ingekomen stukken was een kaart met begeleidend schrijven, waarin door een destijds hiertoe in het leven geroe pen comité de gelegenheid wordt gebo den aan de organisaties om financieel bij te dragen aan het cadeau van heel katho liek Nederland, dat t.z.t. zal worden aan geboden aan de directie van den K. R. O. bjj den afbouw van de nieuwe studio's. Daar de kas van de afdeeling een bijdrage hieruit niet toestaat, adviseert de voorzit ter den leden persoonlijk voor eenmaal tien cent bij te dragen, opdat de kaart dan op de gewenschte wijze ingevuld zal kun nen worden geretourneerd. De geestelijk adviseur juicht dit voorstel toe en spoort ieder aan hieraan mee te doen. Nogmaals worden de leden er aan herin nerd, dat eventueele voorstellen voor de Centrale Raadsvergadering, uiterlijk schrif telijk moeten zijn ingediend bij den secre taris den heer P. J. Schippers. Uit het jaarverslag van den heer P. J. Schippers, die tevens de verslagen van de onderaf deelingen van den Volksbond ver zorgde, bleek, dat het ledental in het afge- loopen jaar is komen te staan op 137, welk aantal, zooals 't verslag opmerkt, aan merkelijk hooger kon zijn, indien de on- derafdeelingen het wederzijdsch verplich te lidmaatschap strenger wilden doorvoe ren. In het jaarverslag van de metaalbewer kers was o.m. melding gemaakt dat zoo juist overeenstemming is bereikt aangaan de het collectief arbeidersovereenkomst tus- schen de metaalbewerkersbonden en de verschillende werkgevers, welke overeen komst voor de arbeiders aanmerkelijke verbetering beteekent. Voorts memoreer de de secretaris even de vernieuwing van het C.A.O. in de typografie, welke als voornaamste verbetering inhield 3 ct. loons- verhooging. Nadat de penningmeester de heer A. Kerkvliet zijn sober rapport had uitge bracht, geeft de voorzitter een duidelijke omschrijving van de oorzaken van het kas tekort. Hoofdzakelijk is zulks het gevolg van achterstallige contributies. Hiertegen zullen in de eerstvolgende vergadering drastische maatregelen worden getroffen. De periodiek aftredende bestuursleden t.w. de heeren A. F. Ruijssenaars, H. van Egmond en A. Kerkvliet, worden bij accla matie herkozen. Hierna werd met meer derheid van stemmen tot voorzitter herko zen de heer Ruijssenaars. Bij dè rondvraag klaagden eenige leden over de onaangename regeling bij het stem pelen. waaromtrent de voorzitter toezegt, in samenwerking met de andere organisa ties een onderzoek te zullen instellen om daarna te trachten verbetering te verkrij gen. De geestelijk adviseur spreekt zijn waar deering uit over het vele en goede werk. dat door het bestuur is en wordt verricht en vraagt meerdere samenwerking van de leden met de leiding. Voorts vestigt spr. de aandacht op het ook hier ter plaatse ver spreide blaadje „Eellamy-nieuws" en zegt, dat dit blaadje 'n verkapte communistische propaganda inhoudt, waarom spreker het lezen hiervan ten zeerste ontraadt. Zijneerw. breekt een lans vor de ontwik kelingsclub „Dr. Schaepman", onderafdee- ling van den Volksbond en dringt ten slot te met klem bij de vakafdeelingen er op aan om het wederzijdsch verplicht gestelde lidmaatschap strenger door te voeren. Aan het einde van de vergadering sprak de voorzitter een dankwoord. De loonactie bij de firma Boot. Om trent de loonactie bij de firma Boot ver nemen we, dat tusschen de Directie en de verschillende organisaties overeenstem ming werd bereikt, Woensdag hebben de hoofdbesturen der werklieden-organisa ties een onderhoud gehad met de Directie, die zich bereid heeft verklaard, voor het meerendeel de haar gestelde verzoeken in te willigen, zoodat thans een bevredigen de regeling is getroffen. Een harde klap. In de Wilhelmina- straat kwamen twee fietsende jongens, verpleegden uit de Martha Stichting, met elkaar in botsing. Een hunner bleef be wusteloos liggen en werd bij den heer T. binnengedragen, al >/aar de hulp van Dr. H. werd ingeroepen. G e b o re n Cornelia Margaretha Pe- tronella, dochter van Gerardus J. Wijfje en Aafje Klijn Gerrit, zoon van Willem de Vries en Reintje Zijlstra Albert, zoon van Wouter Groenescheij en Jannetje Bloos Adriaan, zoon van Gijsbert Arie Boer en Grietje Angenent Jacobus Pieter, zoon van Willem van Heusden en Maria C. van Welzenis Maria, dochter van ,Arie Spruijt en Dirkje van den Hoek Geer- truida Petronella, dochter van Joannes C. Vernooy en Cornelia M. Blonk Jan, zoon van Klaas Wijbenga en Sophia Neel- tje Molenaar Julius Petrus, zoon van Géza Kaltenecker en Marie C. S. Kouwer. Getrouwd: Jacob van den Bosch, oud 24 jaar met Cornelia de Jong, oud 25 jaar Pieter Hendrik Mulder, oud 36 jaar met Geertruida Griffioen, oud 35 jaar. Overleden: Gerrit de Vries, oud 3 dagen Hubertus Frangois van der Lin den, oud 85 jaar, gehuwd met Geertruida van der Ent Braat Hendrik Jan Stehou- wer, oud 19 jaar. Gevestigd: Arie Bloos van Koude kerk aan den Rijn Johanna M. P. J. Prinsen, religieuse van Harderwijk Lambertus P. G. Frijters van Alkmaar Jacob Kapteijn van Waarder Pieter van Egmond van Woubrugge Jacoba H. Dobbe van Leiden Elisabeth M. de Vos van IJsselstein Arie Kranenburg en gezin van Bodegraven Cornells Bakker van Delft. Vertrokken: Nico A. Hagen naar Utrecht Nicolaas T. Tilgers en gezin naar Leidschendam Arie Hilgers naar Waddinxveen Elisabeth Wieman naar Bloemendaal Marrigje G. "an der Horst naar Nijkerk Roel Visser naar Dantu- madeel Herman Altona naar Fellbach Gerritje de Bruijn naar Aalsmeer. aARLANDERVEEN Pluimveevereeniging „Eendracht". Op Donderdag 24 Febr. hield de Pluimveever eeniging haar 10de jaarvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De lei ding dezer vergadering berustte, wegens ziekte van den voorzitter, bij den heer P. Kempen Czn. 2den voorzitter, die alle aan wezige leden welkom heette. Het verslag van den penningmeester sloot met een tekort van ƒ8.63. Het kas geld is op heden 63.09. Het ledental is 56. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend de heer J. v. d. Lijn, voorzitter en C. Roos, die beiden met meerderheid van stemmen zijn herkozen. In de pauze werden de aanwezige leden verrast met een doosje sigaren. In de maand December zal wederom een ten toonstelling worden gehouden de reeds verkochte loten blijven van waarde tot de tentoonstelling van dit jaar. De heer Overes van der Hoef kwam met een voorstel om de contributie te verhoo- gen en voortaan in maandelijksche ter mijnen te innen, wat na enkele bespre kingen door bestuur en leden werd aan genomen. Ook zal het bestuur jonge ko nijnen beschikbaar stellen, om dan onder de leden te worden opgefokt ten bate der kas. Met dank aan de leden voor hun op komst sloot de 2e voorzitter deze vergade ring. KOUDEKERK Mond- en kluawzeer. Nadat het mond- en klauwzeer onder het vee in deze gemeente sinds eenige maanden is geweken, is deze gevreesde ziekte thans voor de tweede maal uitgebroken onder het vee van den veehouder R. in den Honds- dijk alhier. ROELOFARENDSVEEN „Scherven". 't Is voor ons radio-luis teraars, die op den langen duur heele- maal zijn ingesteld op 't „geluid-alleen" en het hoorspel door den luidspreker, een zeer welkome opfrissching als we weer eens kunnen zien-en-hooren naar het schoone dat de tooneelkunst biedt. Tooneelspeh dat in zich sluit: geluid, gebaren en décor, maar vooral de directe zichtbare band tus schen het publiek en de acteerenden. De eigenschappen zullen voorloopig het leven de tooneel nog wel de waarde doen behou den, die het vèruit heeft boven het in ze kere zin verminkte radio-tooneel. Wie het verschil ziet, zal er ongetwijfeld mee in stemmen,, dat zoo'n echte tooneelavond 'n andere sensatie geeft en een ruime door kijk in het leven zooals dat golft en draait door allerlei verwikkelingen en scènes heen naar het hoofd-motief. „Scherven", een hy per-modern milieu, waarin een familie met rare levensopvattingen door een hu welijksband in aanraking komt met eenvou dige degelijke burgermenschen: er koanen scherven" van. Als de pas getrouwde burger-jongeman zich onrechtmatig geld toeëigent door ver duistering en boekenvervalsching, om daar mede de onkosten te kunnen betalen van z'n luxueus ingericht vrouwtje, van de week-ends, soiré's en dancings, dan komen daar stukken van. Door de twee eerste be drijven heen steigt het spel langzaam naar de ontknooping naar een prachtige vol tooiing. De hyper-moderne schoonpapa zal uit komst moeten brengen in de financieele moeilijkheden, 't Jonge paar hoopt op zijn bemiddeling. Maar in plaats daarvan spreidt hij onder een vloed van woorden, correct, zooals een man-van-standing be taamt, de verschrikkelijkste immoraliteit over het huwelijk en het leven. Schoonpapa heeft uitgesproken: ontzet ting heeft iedereen aangegrepen. Een oogen- blik van roerlooze stilte, maar dan: „Liefde overwint 't al". Hier begint de ontkno ping van de lastige financieele puzzle, en de afwikkeling is alleszins bevredigend. Het is ten slotte de zoo burgerlijke fami lie-helft die uitkomst weet. De slotscènes zijn een grootsche verheerlijking van de gezonde geest en levensopvatting van offer vaardige eenvoudige menschen. Het con trast is wel heel fel. Vooraf wordt een één-acter gespeeld n.l. „Revolutie". Dit stuk met z'n karakater-ty- peeringen, waarin 'n krantendirecteur in revolutietijden met alle winden meewaait tegenover de beginselvastheid van z'n re dactie, is een prachtige aanloop tot „Scher ven". Drie avonden zijn thans gespeeld, de belangstelling groeit nog steeds en gister avond waS alles uitverkocht. De uitvoering van gemengde tooneelbespeling is bij het publiek wel ingeslagen, en de strekking die in dergelijke stukken als „Revolutie" en „Scherven" op zoo mooie wijze onder ieders aandacht wordt gebracht, rechtvaardigt de nieuw ingeslagen koers volkomen. Heden-, Vrijdagavond om half acht, gaat de laatste opvoering. Als er nog zijn, die de zer dagen niet zijn komen zien, dan raden we hen sterk aan om de laatste kans te be nutten. Verdere lof tuigingen over acteurs actrices lijken ons overbodig en bij be spreking van leeken-tooneel niet gepast. De mare daarover is alom verspreid Gisteravond had nog een bijzondere eering van oude leden der tooneelclub plaats. Aan drie heeren werd het eere-lid- maatschap aangeboden: aan de heer Jac. v. Berkel, die reeds meer dan vijf en twin tig jaren op velerlei gebied zich verdien stelijk heeft gemaakt voor het tooneel, aan den heer Henk de Jong, die zoo vaak smaakvolle décors schilderde en nog on langs een kerststuk schreef voor de club, aan den heer W. Hoogenboom, die naar el ders is vertrokken, en in de vorige jaren een zeer werkzaam aandeel heeft gehad door de bespeling van vele rollen. TER AAR Gezellen vieren vastenavondfeest. De traditie getrouw, hebben de leden van de St. Josephs-Gezellen-Vereeniging gister avond in intiemen kring hun Vastenavond feest gevierd, waarbij naast de Vice-Prae- ses en het lid van den Raad van Bestuur, de heer P. van Dam, ook vele gezellen tegen woordig waren. Na opening door den Senior werd mede- deelingen gedaan over een lezing door den directeur van de Tuinbouwschool, voorts Bij een ongeluk moet U dus tot het laatste op het schip blijven, ia het niet kapitein? Dat is zoo; maar bö een explosie komt het wel eens voor, dat we allemaal tegelijk in de lucht vliegen. (Lustige Blatter). een aansporing om in de maand Maart trouw des Woensdagavonds naar het Lof te komen. Nu overschakelende naar het ontspan ningsgedeelte, kregen wij allereerst een leuke film te zien, gevolgd door enkele voordrachten, waarmee de spelers veel succes oogstten. Het bekend maken van het wereldnieuws, in humoristische vorm, was aardig gevonden. Tusschen de verschillende stukjes door hielden de Gezellen zich onledig met kaar ten, dammen, biljarten, enz., terwijl het bestuur hen tracteerde op een lekkere kop chocolade. Al bij al heersohte er een ge zellige stemming, welke er in bleef tot het sluitingsuur, deze keer bepaald op kwart voor elven. Genootschap „Stille Omgang". Vol gende week Vrijdag heeft de jaarvergade ring plaats van genoemd Genootschap in het Parochiehuis, waarop buiten de gebrui kelijke jaarverslagen ook eenige bekend heid zal worden gegeven aan de bedetocht. Voorshands kunnen wij mededeelen, dat de bedevaart gemaakt zal worden van 12 op 13 Maart, terwijl wederom als kerk is aangewezen het Begijnhof. Leerzame avond. Door bemiddeling van de Oud-Cursisten-vereeniging werd in het café Verhoef een leerzame avond ge houden, waar n.l. de assistent van ïr. Kie- mens (de heer Riemens was verhinderd), de heer Jumelet, een lezing hield over de bemesting in de glascultures, geïllustreerd met film. Het was de voorz., de heer v. Loo, een groot genoegen het flink aantal kweekers hartelijk te verwelkomen, bijzonder Ir. v. d. Helm, Rijkstuinbouwconsulent. Na nag allen een nuttigen avond te hbben toege- wenscht, werd terstond een aanvang ge maakt met de reeds aangekondigde lezing. Op duidelijke wijze vernamen wij dan van welken grooten invloed het is, hoe wij bemesten, dat bemesting onder glas andere eischen stelt dan van den kouden grond. De film gaf aan, welke fouten er gemaakt kunnen worden bij het toedienen van mest stoffen, zoowel met enkelvoudige als ge concentreerde. Om nu juist te bepalen wat geschikt of verderfelijk is om een goed plant te kweeken moeten wij allereerst de grond gaan onderzoeken. Hierdoor kan men achterhalen of hij humusarm is, te veel zouten bevat, kalkgebrek heeft, enz. Op de vertoonde film zag men heel scherp uitkomen de resultaten van een dergelijk onderzoek, wat toch den kweeker ten goe de komt. Aan het einde van deze voor dracht, welk met de grootste belangstelling werd gevolgd, kon men vragen stellen, waarvan ruimschoots werd gebruik ge maakt. Een duidelijke uiteenzetting kwam naar voren over het optreden van gescheurde tomaten, n.l. het ontstaan van een oneven wichtige cultuur, voorts het randen van Sla. Hierna ging de voorz. over tot sluiting na dank gebracht te hebben aan de heer Jumelet, voor diens duidelijk betoog. Jammer, dat niet meerdere kweekers aanwezig waren; dit was werkelijk een mooie ontwikkelingsavond. Het Groene Kruis. De afdeeling Ter Aar van de Zuid-Hollandsche Vereeni ging „Het Groene Kruis" vergaderde in café het Centrum. Uit het verslag van den penn., de heer Turkenburg, kwam vast te staan, dat de totaal ontvangsten ƒ374.97, de totale uitgaven daarentegen 376.28 hadden bedragen, zoodat het dienstjaar af sloot met een nadeelig saldo van 1.49. De reserve bedroeg het vorig jaar 926.95, zoodat het financieel bezit der vereeni ging thans geslonken is tot 926.46. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren L. Koning, W. Woudenberg en Corn. Lok werden herkozen. In de vacature Kerkhoven benoemde men den heer H. Bos. Hierna volgde vaststelling der begrooting op een totaal bedrag van 360.in ont vangst en uitgaaf. Op voorstel van den heer C. v. Vliet werd besloten de zeven aan de vereeniging behoorende ligtenten aan verschillende timmerlieden, tevens lid der vereeniging in bewaring te geven tegen een vast bedrag per tent voor het plaatsen, weghalen en bewaren. Hierna sluiting. Geboren: Cornelis Leonardus, z. van Joh. Zwanenburg-Nieuwe veen Engeli- na Cornelia, d. van J. J. v. d. Zwet-de Vos Maria Petronella, d. van J. H. A. Koele- man-Mol Kryna, d. van G. van Harten- Vis Helena Maria, d. van W. van Os- Hillje. Gehuwd: A. A. Keyzer 28 j. en P. A. Hoogervorst 23 j. Gevestigd: J. van Trigt van Bode graven C. van Oam van Kamerik C. T. de Jong en gezin van Nieuwkoop A Marskamp van Woubrugge K. Kapteyn van Abcoude-Baambrugge C. de Wage naar wed. van Jac. Droog van Aalsmeer. Vertrokken: P. Kapteyn naar Rijs wijk C. A. Bontje naar Oegstgeest C. A. v. d. Vlugt naar Amsterdam.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14