MGEV1NG VRIJDAG 25 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 HILLEGOM Katholiek Jeugdwerk. Woensdag avond gaf de K.J.C. een uitvoering in ho tel „Flora" voor donateurs en ouders, na reeds Dinsdagavond voor het overige be langstellende publiek gespeeld te hebben. De eerste avond was de zaal slechts ma tig bezet, doch den tweeden avond was de belangstelling grooter. Kapelaan Schneiders, Directeur van de K. J. C. opende met een kort woord, spe ciaal betrekking hebbende op het op te voeren tooneelspel. Te ruim acht ur ging het doek open om allereerst een symbolisch spel uit te voe ren, verdeeld in 4 acten n.l. „De Kruis vaart treedt aan." „Als redder van Koning Christus" (bouwen aan Gods kerk) en (Waardeering voor den Arbeid) 2 „Als Kind Gods" (In lied, spel en dans) 3 „In dienst van de Katholieke Actie" (Liefde voor de Missie) en (Gemeenschapszin) 4. „In Eenheid, met het Volk, Vorstenhuis en Vaderland". Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat dit spel op prachtige wijze werd opge voerd. Na de pauze werd opgevoerd „Maske rade" of „Het spel van den jongen zon der fantasie", een spel van Wim Snitker, in drie bedrijven, waarvan het tweede bedrijf een droomspel was. Ook deze op voering liet niets te wenschen over, de jongens hadden hun rol buitengewoon goed geleerd, terwijl him spel, onder lei ding van regisseur S. Warmerdam, onver beterlijk werd uitgevoerd. Het publiek heeft buitengewoon geno ten en geen wonder dan ook, dat Pastoor Kosters er behoefte aan had de jongens, een hartelijk dankwoord toe te spreken en een woord van gelukwensch te uiten tot den Directeur en den regisseur, terwijl Zijneerw. tevens aanbevelende woorden sprak ten behoeve van ons Roomsch Jeugdwerk. Te 11 uur waren deze schit terend geslaagde avonden ten einde. Bouw- en sloopwerk. Het sloopen van de villa „Trarisforma" aan de Weere- steinstraat, het verbouwen van een bol lenschuur en nieuw te bouwen kantoor voor de N.V. Gebr. v. Til is gegund, aan den heer A. Schuit alhier voor 8157. De ze was op een na de laagste der 8 inschrij vers. 3de Bekwaamheidswedstrijd ziekzoe- ken. De 3de Bekwaamheidswedstrijd in het ziekzoeken in Hyacinthen onder vindt een zeer groot animo. De deelne mers komen uit de geheele bollenstreek, sommigen zelfs uit West-Friesland. Zaterdag eindigt de wedstrijd voor de „enkelingen", d.w.z. voor hen, die voor zich alléén aan den kamp deelnamen. Maandag begint de strijd voor de „kop pels." Ook deze belooft buitengewoon in- teresant te worden. Verkooping. Gisteravond had in ho tel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder de afslag plaats van: 1. Het Winkel-woonhuis aan de Hoofd straat 140 groot 4 A. 80 c.A. In hoogste bod gebracht op 6600; gemijnd door den heer P. J. van Keulen alhier op 325. 2. Perceelen weiland aan de Weerlaan groot 2 H.A. 21 A. 10 c.A. In hoogste bod gebracht op f 4000; gemijnd door den heer F. Kooij alhier op 100. KATWIJK Kleine Zelfstandigen. Op het verzoek van de Vereeniging „De Kleine Zelfstandi gen" om gedurende het a.s. seizoen een ren teloos voorschot op bepaalde voorwaarden toe te staan besloot de raad toestemmend. Dientengevolge hebben thans een 37-tal tuinders van de welwillendheid van het ge meentebestuur gebruik gemaakt. In beroep. Het bestuur der Herv. Scho len teekende beroep aan tegen het Raads-- besluit van vorige week om geen gelden toe te staan tot het bouwen van een nieu we school in het Zuiderkwartier. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Toen het zich vorige week liet aanzien of er nog een winter op til was, liepen de prijzen van diverse produc ten even op, niettegenstaande ze al reeds niet slecht waren. Toen het weer zich be gin dezer week wijzigde, was het met de extra vraag weer afgeloopen en kwamen de prijzen weer op een ander peil, iets la ger. Het was vooral de Groene kool die buitengewoon gevraagd was en waarvoor zelfs tot f 7.per 100 K.G. is betaald ge worden. Later was dit f 3.804.20 p. 100 K.G. Voor Roode kool varieerde de prijs van f 3.60 tot f 5.10 en Gele kool bracht van f 1.10 tot f 2.20 per 100 K.G. op. Uien bleven steeds duur. Soms was er eenige schomme ling in de prijs, doch onder de f 13.kwam men niet, terwijl voor extra mooie partijen ook wel f 15.per 100 K.G. werd betaald. Ook in waschpeen was eenige schomme ling, mogelijk ook door het weer. Er werd soms gekocht tot f 1.30 p. kist van 20 K.G. en fijne peen ging zelfs tot f 1.70 per kist. Grovere peen ging veelal voor export weg en bracht dan van f 0.60 tot f 0.70 per kist op. In het algeme engenomen is de prijs dus bevredigend en aanmerkelijk hooger dan vorig seizoen. Knolselderie, die hier on- gewasschen wordt aangevoerd en dus niet zoo erg mooi aanziet, gaat in verschillen de prijzen, naar gelang van kwaliteit. Deze varieerd van f 1.tot f 3.50 per 100 stuks, A. en B. soort zoogenaamd. Behoudens kleine aanvoeren van nog enkele andere producten, is de aanvoer thans beperkt tot de bovengenoemde. Het algemeen verloop is voor de tuinders niet onbevredigend te Doemen. LISSE Hanze. De R.-K. middenstandsvereeni- ging „De Hanze" hield in het café-restau rant „De Nachtegaal" een algemeene leden vergadering onder presidium van den heer C. W. Barnhoorn. De voorzitter deelde mede, dat de secre taris, de heer G. J. Ransdorp, deze week zijn 121/2-jarig huwelijksfeest heeft ge vierd, waarbij hem namens de Hanze een felicitatie is gezonden en een blijk van waardeering, een keurige bloemenmand, ter gelegenheid van dit feest. Bovendien is deze functionaris ongeveer 12 1/2 jaar se cretaris der afdeeling, waarmede de voor zitter hem van harte feliciteerde. Hij is een voorbeeld van een werkzaamheid der afdeeling en iemand met volharding, die veel en veel werk heeft verricht voor de vereeniging. De secretaris, de heer Ransdorp, dankte voor de lof hem toegezwaaid en verklaar de, dat hij de volharding ook heeft geleerd in den loop der tijden. Het is hem gemak kelijk gemaakt door het sympathiek mede werken van den voorzitter en zijn mede leden. Deze dank uitte hij ook namens zijn echtgenoote. In de contributie-inning is verandering aangebracht, deelde de voorzitter mede, zulks naar aanleiding van een punt van be spreking in de vorige vergadering. De op haling geschiedt thajis door een lid, doch spreker bracht dank aan de inners die zulk een schitterend werk en royaal standpunt hebben ingenomen. De inning is thans op gedragen aan de heer P. J. van der Hulst. Voorts bracht de voorzitter in herinne ring de Hanze-instelling „Santos" om deze instelling dezen avond ook te gedenken. Spreker feliciteerde den heer F. J. van Rooy,n, die eveneens zijn 12 1/2-jarig hu- welijkfeest vierde in deze week. Ingekomen was een circulaire van den bond in verband met de Maart-actie voor huisbezoek en den voor jaars-centr alen- raad op 18 Mei as. te 's-Gravenhage. Het eerste punt zal met de propagandacommis- sie worden besproken. Voorstellen voor den Centralen Raad werden niet gedaan. De heer W. C as pers werd als lid der af deeling aangenomen. De geest. adv. bracht de Hanzedag in Noord wijk naar voren en resumeerde het verhandelde. Spreker verheugde het dat de afdeeling steeds nieuw leven krijgt. De Hanze gaat z.i. een goeden tijd tegemoet. Spreker heeft de ouderavond van de K. J. M. V. bijgewoond en geconstateerd, dat in deze vereeniging een vurig en tintelend leven heerscht. Daarom moet de Hanze ook steeds paraat zijn om deze geest ook in de Hanze te brengen. De voorzitter sloot hierop de vergade ring, waarna men eenigen tijd gezellig bij een bleef. Het verdere gedeelte der verga dering was feestelijk en zeer genoeglijk. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph". Op een der bovenzalen van het Bondesge- bouw hield de afdeeling van den R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph", onder presidium van den heer C. Schrama, hare jaarvergadering. De opkomst was goed. De voorzitter zeide het een verheugend feit te noemen dat het loon in het afgeloo pen jaar met 2 cent per uur was verhoogd. Iets anders is het met de schilders, daar voor is niets bereikt kunnen worden. De voorzitter wees er op, dat het met de organsatie der schilders slecht is ge steld. In de geheele bolenstreek zyn er maar twee afdeelingen. Tot afgevaardigde naar de Districtsver gadering werd gekozen de heer H. van Leeuwen. De escretaris, de heer H. v. Leeu wen bracht vervolgens het jaarverslag uit. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat was ontvangen 162.42 tegen een uitgave van ƒ120, al- zoo een saldo van 42.42. Namens de verificateurs bracht de heer J. v. d. Lans een gunstig rapport uit. In het bestuur werden bij enkele candidaat- stelling herkozen de heeren H. van Leeu wen en L. v. d. Reep. Van den penning meester den heer B. Toledo, was een schrij ven ingekomen, dat hij als zoodanig be dankte, doch aanbleef als bestuurslid. Na een zeer belangrijke rondvraag sluiting. Afd. Kath. Slagersgezellenbond opge richt. Op een andere bovenzaal van het Bondsgebouw waren de R.-K. Slagersge zellen onder leiding van het Volksbonds- stuur bijeen gekomen om te komen tot de oprichting van een afdeeling van den Ned. R.-K. Bond van Arbeiders (sters) in de sla gers en aanverwante bedrijven „St. Joris". Om tot de oprichting te raken was de voorzitter van den Bond, den heer Schelf hout, aanwezig. Deze zette in een goed ge argumenteerd betoog de noodzakelijkheid van organisatie der slagersgezellen uiteen, er daarbij op wijzend wat bijv. in de ste den reeds door organisatie is bereikt. Zoo wel de werkgevers als de werknemers heb ben het recht om in 't bedrijf een bestaan te hebben. Spreker zette uiteen, dat er vijf contributieklassen zijn in verhouding tot de loonklasse. Ook geeft de Bond een vakblad uit waaruit door de gezellen nog wel iets te leeren is. Enkele vragen werden gesteld en door spreker beantwoord. Intusschen kwam de geest. adv. ter vergadering en werd door den voorzitter verwelkomd. Op een vraag van den voorzitter zette spreker uiteen, waarom men katholiek georganiseerd moet zijn. Speker legde er hierbij vooral den nadruk op, dat zoo spoedig bij ge mengde organisatie de rechtvaardigheid en liefde in 't gedrang komt. Op het terrein van den arbeid heeft men ook er vóóral rekening te houden met God. Hierna sprak de geest. adv. de vergaderden toe, waarin hij zijn yreugde te kennen gaf dat ook bij de slagersgezellen de drang naar boven kwam tot organisatie. Zijneerw. hoopte, HET NIEUWE WAPEN VAN LEIDSCHENDAM liUer rood Zwart groen 90uji BESCHRIJVING VAN HET WAPEN: doorsneden van zilver en goud, óver de doorsnijdingslijn heen een golvende dwarsbalk van azuur, beladen met twee schuingekruiste sleutels van goud; het zilver boven den golvenden dwarsbalk, beladen met een hert van keel, drin kende uit een ter rechterzijde geplaatst vat van sabel, waarboven een uit den schildrand komende kraan van het zelf de met een waterstraal van azuur; ter linkerzijde een boom met bladeren van sinopel, alles op een terras even eens van sinopel; het goud onder den golven den dwarsbalk, beladen met drie was senaars van sabel, geplaatst twee en een. Het schild gedekt door een gouden kroon. Toelichting: Het wapen der Gemeente Leidschendam is samengesteld uit de wapens der voor- malge Gemeenten Stompwijk en Veur. Stompwijk was vroeger een heerlijk heid* in Rijnland, welke sedert onheuglijke jaren met Wils veen en Tedingerbroek tot één heerlijkheid vereenigd was. De regee ring van de stad Leiden oefende er de be trekking van Ambachtsheer in uit. Veur was vroeger een heerlijkheid, wel ke oorspronkelijk toebehoorde aan het ge slacht van Wassenaer van Duivenvoorde. De golvende dwarsbalk in het wapen van Leidschendam stelt de Vliet voor. De Vliet vormde een natuurlijke grens tus- schen de voormalige gemeenten Stomp wijk en Veur. De twee schuingekruiste sleutels, waar mede de golvende dwarsbalk beladen is, houden de herinnering levendig aan de stad Leiden. Leidschendam ontleent zijn naam aan de stad Leiden en aan een dam, waarme de de Vliet of vaart tusschen Leiden en Delft was afgedamd. Een oud gedichtje noemde Leidschendam: „een hoofdjuweel in Leiden's kroon." Inderdaad is de invloed van Leiden op Leidschendam en op Stompwijk groot ge weest. Nog heden ten dage bevindt zich op den windwijzer van de Nederduitsch Hervormde Kerk te Liedschendam, welke in 1654 gebouwd werd een leeuw, houden de de twee sleutels der stad Leiden. Het ontwerp is in den raad der Gemeen te Leidschendam op 24 Febr. 1938 aange nomen ter goedkeuring gezonden aan den Kroon. dat allen tot de nieuwe vereeniging zouden toetreden. Van de 11 aanwezigen gaven zich 6 als lid op, terwijl enkele jongeren eerst hun ouders moesten raadplegen, vooral met het oog op de contributie, welke zal moeten worden betaald. In het voorloopig bestuur werd tot voor zitter gekozen W. D. v. Stein, tot secretaris P. van Dijk, Julianastraat 48 en tot pen ningmeester Joh. v. d. Zwet. Geboren: Klaas Reitse, z. van R. J. Koopmans en P. C. Stempels. Overleden: Johanna Maria van Bezu, 65 j., echtg. van P. van der Aart. Gevestigd: H. J. Huiskes uit Hen gelo Th. C. van der Meer uit Limmen A. M. Kops uit Haarlem W. J. Vijf huizen uit Hillegom Wed. M. C. Kroon geb. Houkoop en gezin uit Haarlemmer meer S. C. Huizer uit 's-Gravenhage. Vertrokken: A. C. Keizer naar Fra- neker J. M. Bisschops geb. Bakker naar Sassenheim A. G. Beelen naar Sassen- heim A. van Opzeeland naar Noordwij- kerhout H. A. van der Reep naar Lei den B. J. Carlier naar Rotterdam J. Scheurkogel en gezin naar Amsterdam. OEGSTGEEST Harmonie „Triumph". Gisteravond gaf de Harmonie „Triumph" een schitterend geslaagde uitvoering in „St. Willibord". De groote zaal en het frontbalcon waren ge heel bezet, toen de Harmonie onder leiding van den heer C. de Haan met een vlot ge speelde marsch de avond opende. Het baart ook geen verwondering zoovele bijeen te zien, die het oor te luisteren komen leg gen aan wat de Harmonie onder de be proefde leiding van den directeur de Haan ten gehoore weet te brengen en de vor deringen op den voet willen volgen. Het programma, dat werd aangeboden, was niet alleen wat de samenstelling be treft met zorg behandeld, doch ook de wij ze van uitvoering schonk bevrediging. Het corps heeft een bezetting, die rond en ge vuld klinkt en door wat ten gehoore wordt gebracht loopt een lyn van welverzorgd heid van tactische voorbereiding, die als vanzelf moet voeren tot een uitvoering die aan zekere, en niet te hoog te stellen eischen, voldoet. De groote stuwkracht in directeur de Haan, die met zijn erkend mu zikaal leiderstalent, nut weet te trekken uit de beschikbare elementen. De directeur schroomt ook niet een snel tempo te nemen en nu ligt de verdienste van het corps juist daarin, dat ook dan nog de figuren duidelijk te onderkennen zijn en van afjakkeren geen sprake is. Men vermijde het te sterk aocentueeren van de zwakke maatdeelen. En enkele dik te in de melodie verdient nog soepeler be handeling en ietwat losheid in de midden partijen kan gemakkelijk door oefening worden verkregen. Gaarne geven wij tot slot nog een bij zonder pluimpje aan bas- en slagwerk en willen den directeur voor zijn zeer loffe lijk streven een complimentje niet onthou den. Na beëindiging der muzieknummers riep de voorzitter, de heer W. de Boer, de aan wezigen een hartelijk welkom toe, inzon derheid burgemeester van Gerrevink en weth. van Egmond met hun dames, de eerw. pater van het Missie College te Kat wijk en kap. Sanders. Spreker richtte zich dan tot pasto'or Looyaard, wien hij op deze eerste door hem bijgewoonde uitvoering de Harmonie voorstelde. Spr. hoopte, dat zijneerw. aan „Triumph" zijn belangstelling zal willen blijven toonen. In gevoelvolle woorden her dacht de voorzitter het verscheiden van pastoor de Vetten, aan wien de Harmonie haar bestaan dankt en die bij de oprich ting de groote scuwkracht is geweest, in meer dan een enkel opzicht. Voorts herdacht de voorzitter het over leden van den heer A. Driessen, die aller vriend was. Door zijn overlijden heeft de vereeniging een gevoelige klap gekregen. Driessen was niet alleen een goed muzi kant, doch ook een vriend. Pastoor Looyaard verheugde zich op deze avond om kennis te maken met „Triumph". Door middel van muziek wordt om een vertol king gegeven van vreugde of droefheid. Tegenover de droevige accoorden der muziek staat ook de vertolking van enthou siasme in al zijn kracht. Daarom is spr. verheugd in deze parochie een Harmonie ver. te hebben om samen met de gemeente- naren lof en vreugde alom te verspreiden. En al is ons hart dezer dagen droevig ge stemd geweest, toch hoopte hij in de toe komst vreugde-accoorden te mogen hoo- ren weerklinken. Wijzende op het fundament der vereeni ging, bracht pastoor Looyaard een oprechte hulde aan den voorzitter, die als mede-op richter is te beschouwen, als een hechte on dergrond van deze vereeniging. Het woord was daarna aan het Amsterdamsch too- neelgezelschap R. K. A. T. met de opvoe ring van Ballings Tooneelspel „In Memo- nam Jan Schavuit", onder leiding van den heer Ed. J. M. Terlingen. Het stuk speelt in België tijdens de oor logsjaren 19141918. De hoofdpersoon van dit op hoog peil staand tooneelstuk van Balling is Max, die echter niet ten tooneele verschijnt, doch zijn foto neemt de eere plaats in de woonkamer in. Max is aan 't front, „in die hel", zooals zijn vader Kre- lis het uitdrukt. Van het begin tot het einde is het vlotte spel van dit eminente gezelschap met in tense belangstelling gevolgd en een wel verdiend applaus beloonde de spelers en speelster na ieder bedrijf. Aan het einde dankte de voorzitter allen, die tot het welslagen van dezen avond hun ne medewerking gaven. Ten slotte zij nog vermeld, dat tusschen het 2de en 3e bedrijf de burgemeester een korte toespraak hield, waarin hij zeide, dat het gemeentebestuur steeds met belangstelling de vorderingen van Triumph volgt. Voorts herdacht de burgemeester in treffende woorden het overlijden van pastoor de Vetten en het lid van „Triumph", den heer Driessen. NOORDWIJKERHOUT „.Tulp en Zorg". In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" vergaderde de Ziektevereeniging „Hulp en Zorg". De vergadering werd geopend door den voor zitter, den heer H. Wolken. Hij riep allen een hartelijk welkom toe, wenschte een ge lukkig 1938 en zeide, dat 1937 financieel niet best geweest is voor de kas, omdat er vele zieken waren. Hierna las de heer R. Zoet de notulen voor, welke ongewijzigd werden vastge steld. Vervolgens bracht de penningmees ter, de heer M. de Winter, rekening en ver antwoording uit over zijn beheer in 1937. De inkomsten bedroegen 215.50. de uit gaven ƒ282.06, een nadeelig saldo aldus van 66.56. Op 1 Jan. 1937 was in kas 305.12, alzoo op 1 Januari 1938 238.56. Tot bode werd herbenoemd de heer Jac. de Winter. Besloten werd de contributie met één cent per week te verhoogen om op 't eind van het jaar de leden een extratje te kunnen aanbieden. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren H. Wolken en A. Brama. Tot controlecommissie werden be noemd de heeren A. v. d. Voort en A. v. d. Berg Jz. Na rondvraag volged sluiting met dank voor de opkomst. ZILK Miva-fL'mavond. Woensdagavond heeft de Miva-film in ons Parochiehuis gedraaid voor een goed bezette zaal. Aldus hebben er velen weer eens goed kunnen zien met GECOMPLICEERDE AAN- RIJDING TE OEGSTGEEST Vanmorgen omstreeks half twaalf heeft zich een gecompliceerde aanrijding voor gedaan op den nieuwen rijksweg onder Oegstgeest bij het kruispunt Vinkenweg. De 47-jarige wissellooper J. Marijt, wo nende te Leiden, kwam per rijwiel van den Vinkenweg en moest den nieuwen rijks weg dwars oversteken. Op hetzelfde oogen- blik kwam uit de richting Amsterdam een personenauto, bestuurd door den heer G. Hunik uit Wijhe (Overijssel) met groote snelheid aanrijden en een aanrijding was niet meer te voorkomen. De wielrijder werd door den auto gegrepen en over den weg geslingerd. De man bleef met. een ge compliceerde onderbeenbreuk en verdere inwendige kneuzingen liggen. Een passeerende geneesheer verleende de eerste hulp. Toen deze daarmede bezig was, kwam uit de richting Den Haag een personenauto bestuurd door den heer A. S. Overvliet wonende te Voorburg. Deze auto wilde ter plaatse stoppen. Een achter hem rijdende personenauto bestuurd door den heer Glazer uit Amsterdam, die met zeer groote snelheid reed, wilde tusschen de uit Den Haag en Amsterdam komende auto's passeeren. De heer Glazer zag op het laat ste oogenblik, dat dit niet ging en remde toen uit alle macht. Deze wagen sloeg ech ter over den kop en kwam tegen de wa gen van den heer Overvliet terecht, waar door deze auto eveneens kantelde. De twee wagens bleven beiden op den berm van den weg liggen. De inzittenden, in de auto van den heer Overvliet zaten twee passagiers, liepen geen noemenswaardig letsel op. De wielrijder, die later door dr. Hugen- holtz uit Oegstgeest is verbonden, is per ziekenauto naar het Academisch Zieken huis te Leiden vervoerd en daar ter ver pleging opgenomen. Van de twee auto's zijn alleen de caresse- rieën beschadigd. Het rijwiel is totaal ver nield. wat al moeilijkheden de Missionarissen te kampen hebben (en dat nog alleen maar wat betreft de verkeersmiddelen!). Daar om was dit nu eens een film, die men niet gauw zal vergeten en die goede gevolgen kan en moet hebben. We bevelen dan ook deze film aan bij eenieder die een missie vriend wil zijn of worden. Prijsjassen voor gehuwde werkloozen. Gisterenmiddag was er in 't café van de Wed. F. de oGort prijsjassen voor gehuw den werkloozen. De prijzen, n.l. kruide niers- en vleeschwaren, werden ter beschik king gesteld door den heer F. Klinkenberg, kruidenier, en de R.K. Werkliedenvereeni- ging „Leo XHI". De gelukkige winnaars zijn: le prijs L. v. d. AartN. v. d. Voort; 2e pr. Jeroen v. d. PloegP. Klinkenberg; 3e pr. J. v. Gijls- wijkP. Rovers; 4e pr. J. v. ElkJ. Zui derduin Jzn.; 5e pr. C. HeemskerkJ. Zui derduin Sr.; 6e pr. W. v. d^-BergJac. Hoogkamer; 7e pr. Jac. v. DienstJ. Bak ker; 8ste pr. Jan BakkerP. v. d. Ploeg. LEIDSCHENDAM Groene Kruis. Gisterenavond kwam de afdeeling van Het Groene Kruis on der voorzitterschap van den heer Warmolts in hotel „De Zwaan" in jaarvergadering byeen. Uit het verslag van den penning meester blijkt, dat op 1 Januari 1938 een batig saldo in kas was van 246.83. De be grooting 1938 tot een bedrag in ontvangsten en uitgaven van 2338.83 wordt met alg. st. goedgekeurd. De heer Verheijen brengt in bespreking de slechte financieele positie der vereeniging en dringt bij het bestuur aan uit te zien naar andere middelen om in dien nood te voorzien. Uit het jaarver slag van den secretaris, wat onder dank werd goedgekeurd, blijkt, dat de Vereeni ging 345 leden telt. Bij de bestuursverkie zing worden bij acclamatie herbenoemd de heeren J. Ten Hoopen, P. van Elswijk en J. Daneel, terwijl in de vacature-Voorsluit werd gekozen de heer Van Alkemade. In de controle-commissie werden benoemd de hee ren H. Verheijen, W. v. d. Oest en A. v. d. Akker. Tot afgevaardigde en plaatsvervan gende afgevaardigde naar de algemeene vergadering der Z.-H. vereeniging worden resp. benoemd de heeren Warmolts en J. Koerts. Het voorstel van het bestuur om in beginsel te besluiten tot herziening van de statuten en het huishoudelijk reglement wordt met algemeene stemmen aangeno men, eveneens werd besloten de herziening aan het bestuur over te laten. Hierna slui ting. SASSENHEIM Opdracht Aan de firma C. en J. J. Geluk is het bestraten van het gedeelte RingvaartWasbekerlaan, van den nieu wen Rijksweg opgedragen. Eerst over eeni ge jaren zal dit gedeelte geasphalteerd worden. Diefstal. Gisternacht hebben onbe kenden wederom een bezoek gebracht in de Molenstraat. Ditmaal hebben zij het blijkbaar alleen buiten willen zoeken. Bij de familie D. werden eenige kippen uit het hok ontvreemd.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 13