Af GEVING DONDERDAG 24 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK AAN DEN RIJN HET NIEUWE VEILINGGEBOUW. Wordt binnenkort aanbesteed. Onlangs berichtten we reeds, dat in de Tuinbouwver. Katwijk en Omstreken, be sloten was tot den bouw van een nieuw veilinggebouw. Aanvankelijk dacht men dat een en ander, om tot aanbesteding te kunnen overgaan, zeer spoedig in orde zou zijn. Doch dat viel niet mee. De be slommeringen waren vele, en na studie en nog eens studie, en verschillende ver gaderingen van bestuur en commissie van bijstand is thans alles in kannen en krui ken. Op Zaterdag 5 Maart a.s. zal de aan besteding plaats hebben. Belanghebbenden zien hiervoor een advertentie in dit blad. In memoriam. Overleden is alhier mej. Leuntje Korpelshoek. Met den leeftijd van 97 jaar en 7 maanden was zij de oudste in woner van deze plaats. KATWIJK EEN GOED JAAR VOOR DE BADPLAATS Komen er tennisbanen? Gisterenavond hield de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer de jaarvergadering in de groote zaal van „du Rhin". De voorzitter, de heer Lam mens, opende de vergadering met een wel komstwoord en memoreerde voornamelijk de geschiedenis van het ontworpen plan van de Leidsche Duinwatermij., wat bij door gang een ramp voor Katwijk zou zijn ge weest. Spr. bracht dank aan allen, inzon- der aan het gemeentebestuur voor de me dewerking in deze aangelegenheid. Spr. liet de vergadering een kaart zien, waarop een en ander was geprojecteerd. De secre taris, de heer J. Huisman, las de zeer uit gebreide notulen en vervolgens het jaarver slag. Hierin werden o.m. gememoreerd het 40-jarig bestaan van V.V.V., dat luisterrijk was gevierd; het jubileum van den kunst schilder Grobe, de reeds genoemde kanaal plannen; het vele werk, dat van het bureau uitgaat, b.v. werden 2700 inlichtingen ver strekt. Het ledental, ruim 550, was nog te klein. Het bestuur is er steeds op liit hierin verbetering te krijgen. Er waren in de gemeente afgegeven 12000 duinkaarten, wel een bewijs hoe de duinen als recreatie worden gewenscht. Er waren ingeschreven 14845 badplaatsbezoekers, hetgeen 1284 meer is dan vorig jaar. Hierbij waren 232 buitenlanders. De voorzitter, die dezen zomer tevens tot penningmeester was geproclameerd, deed financieel verslag. De Bazar had een winst gegeven van ƒ304.31; dit bedrag was met een bedrag uit de gewone kas van 52.12 gebruikt voor de feestweek, hetgeen een succes was geweest. De algemeene kas gaf na een uitgave van 2833.88 een klein ba tig saldo. By monde van den heer v. Rijs deed de financieele commissie verslag van hare bevinden. De penningmeester werd gedéchargeerd. Tot kascommissie voor 1938 werden benoemd de heeren v. Oefelen en Schoneveld, secundi de heeren v. Duyven- bode en Lefeber. De heer v. Rijs besprak nog de reclame en de ƒ200 dié uit het Grandbedrijf der gemeente hiervoor be schikbaar waren gesteld. Vervolgens be sprak spr. het systeem „Zomerhuisjes" wat spr. funest vond voor de bona fide verhuur ders. Lange besprekingen hadden hierover plaats. De meeningen waren wel iets ver schillend doch het bestuur kreeg toch op dracht mee te werken tot een uitstervings systeem van deze huisjes. Ook kwam nog maals ter sprake de wensch om in Kat wijk tennisbanen, nog liever een sportpark te krijgen. Meerderen achten dit een eisch voor de badplaats en hebben verwachting, dat zulks zal rendeeren. Anderen waren hierover nog niet zoo gerust en twijfelden aan de wen- schelijkheid hiervan. De voorzitter deelde mede, dat een plan hiervan by het be stuurslid, den heer Arnoldus, ter inzage is. Het bestuur hoopte dat zulks eenmaal wer kelijkheid zou worden. Het bestuur der Domeinen had hiervoor reeds een zeer mooi gelegen terrein op gemakkelijk voorwaar den, beschikbaar gesteld. Dan kwam een klacht naar voren over de soms onhoudba- ren toestand aan het postkantoor. Bekend was, dat de directeur gaarne aan verbete ring wil meewerken. Hoogere instanties zijn hiervoor echter nog niet te vinden. Nogmaals zal een verzoek gedaan worden. De voorzitter deelde nog mede, dat al meer malen den wensch was geuit om, evenals in andere plaatsen, langs de kust, b.v. van Scheveningen naar Meijendell en Wasse naar, ook hier rijwielpaden in het duin zou den worden aangelegd. Het bestuur had zich in verbinding gesteld met de Vereeniging „Het rijwielpad", secretariaat te Voorburg en het verheugende bericht was ontvangen, dat ook Katwijk op het program stond. De heer Boekhoven deelde mede, dat genoemde vereeniging hierover reeds contact had ge zocht met het Gemeentebestuur en Ged. Staten. Op 3 Maart a.s. zal nogmaals hier voor in vergadering worden gesproken. Een bedrag van 100.000 zal zeer waar schijnlijk hiervoor worden beschikbaar ge steld. Na nog enkele minder belangrijke aan gelegenheden te hebben besproken sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergade ring. LISSE K. J. M. V. De Kath. Jonge Midden- standsvereeniging hield Woensdagavond een ouderavond, waarvoor een groote be- langstelling bestond, in het café-restaurant „de Nachtegaal". Behalve de zeer talrijke ouders waren tegenwoordig de moderator, de weleerw. heer Kap. Nicolaas, de zeer- eerw. heer Pater Onderwater, verschillen de oud-voorzitters en alle leden met hun dames. De voorzitter, de heer S. van der Voort, sprak een woord van welkom tot de ouders. Deze avond staat in het teeken van het Gezinsleven en daarom hopen wij dezen avond in dit verband te doen slagen en ge zellig onder elkaar door te brengen. De moderator, Kap. Nicolaas, installeerde hierop een zevental leden. De moderator wees erop, dat de aspiranten de oriëntatie cursus geheel hebben doorgewerkt. Zij we ten, wat de K.J.M.V. beteekent en wat zij hebben te doen. De K.J.M.V. is door de Bis schoppen bij de jeugdvereenigingen onder gebracht en de leden hebben besloten om in deze vereeniging op te groeien tot mannen van karakter en Katholieken van de daad Zij zullen niet staan als eenlingen, doch met elkaar leven en werken in volkomen vriendschap. De K.J.M.V. is niet alleen voor de jonge mannen, doch zij heeft ook een helpende taak in de opvoeding van de kinderen der gezinnen. Hierna volgde de eigenlijke installatie. Vervolgens sprak de Moderator tot de ouders, waarin hij zijn vreugde uitte over de buitengewone groote opkomst der ouders van de leden. Spreker verklaarde in kort° trekken hetgeen het winterprogramma de K.J.M.'ers heeft geleerd ten opzichte van het gezin. De voorzitter dankte den moderator voor zjjn installatie der nieuwe leden en zijn toespraak. Spreker verwelkomde tevens de intusschen gearriveerde Kapelaans van In- gen, Deroy en Egberts van de St. Agatha- parochie. Het programma werd voortgezet met het clublied, eenige declamaties, een aardige vertelling en eenige liederen, waarna een korte pauze werd gehouden. Na de pauze werd een kort tooneelstuk- je gegeven, getiteld „Een eeuw ten achter". Het was een kort karakterstukje, hetgeen een duidelijk beeld gaf van den modernen tijd ten opzichte van het gezinsleven. Achtereenvolgens kwam thans zang de clamatie en volksdansen. Alles werd op uit stekende wijze uitgevoerd en vertolkt. Het was een keurig en gevarieerd programma, hetgeen bij de bezoekers volkomen in den smaak viel. De heer J. W. A. Lefeber dankte namens alle ouders voor dezen avond en den mode rator voor zijn werk in dit seizoen. De voorzitter dankte allen, die aan het welslagen van dezen avond hebben deelge nomen. Pluimvee-vereeniging. Gisteravond heild de Pluimvee- en Konijnensportver- eeniging in het gebouw „De Vereeniging" haar 19e jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer W. F. Daudeij. De opkomst had beter kunnen zijn. De secretaris, de heer A. de Wit, bracht zijn jaarverslag uit. De secretaris sloot zijn jaarverslag met de mededeeling, dat hij wegens drukke werkzaamheden de functie van secretaris moest neerleggen, iets wat de voorzitter betreurde doch moest billijken. Uit het nu volgende verslag van de ge houden tentoonstelling bleek, dat hiervan de ontvangsten hadden bedragen 334.01 en de uitgaven ƒ342.54, alzoo een nadeelig saldo van 8.53. Uit het finantieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat ontvangen was ƒ257.27, en uitgegeven ƒ95.03, voordeelig saldo 184.64. Uit het finantieel verslag van de veiling bleek, dat was ontvangen ƒ47.03 en uitgegeven ƒ34.50, alzoo een saldo van 12.53. Na ampele bespreking werd beslo ten de jubileum-tentoonstelling dit jaar te houden op 10 en 11 December 1938. Aan de orde is vervolgens de bestuursverkiezing wegens aftreden van de heeren E. Luyk, A. de Wit en A. Pollee; de laatste stelde zich niet herkiesbaar. Op voorstel van den voor zitter zal de heer Pollee, uit waardeering voor zijn werk, het eerelidmaatschap wor den aangeboden. Tot nieuw bestuurslid, in de plaats van den heer Pollee, werd geko zen de heer J. J. A. Kort, die de benoeming aannam. De heer E. Luyk werd vervolgens herko zen en tot secretaris benoemd, terwijl ook de heer A. de Wit werd herkozen. Vervol gens werd de heer M. Kaak tot secretaris- penningmeester voor de tentoonstelling be noemd. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren Chr. de Bruin en Joh. Hoogkamer. Na de rondvraag werd de tra- ditioneele verloting gehouden, welke f 5.39 opbracht. Een avond van raddraaiers. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar vanwege het plaatselijke comité „Herw. Levens kracht" een Rad-draai-avond gehouden en wel a.s. Zaterdag direct na het Lof. Dan zal wederom een groote partij Koek, Worst, Sigaren en misschien ook nog Pa ling aan het „Rad van Avontuur" worden verdraaid. Een aansporing om dien avond in het Bonds gebouw een kijkje te gaan nemen achten wij haast overbodig, over tuigd als wij zijn dat Lisse inzake steun voor T.B.C. bestrijding een warm voelend hart heeft. LEIDSCHENDAM Oplichting. Dezer dagen vervoegden zich in den schoenwinkel van H., alhier 'n tweetal personen, die 2 paar schoenen op zicht vroegen. Zij gaven voor te wonen op de Delftschekade 31. Door de winkeljuf frouw werden de schoenen medegegeven, doch tot op heden zijn de beide personen niet meer komen opdagen, zoodat H. bij de politie aangifte deed van oplichting van 2 paar schoenen ter waarde van 9. Witter dan wit worden Uw tanden ihdien U poetst met Tube 60 en 40 ot. Doos '20 ct. IVOROL ZITTING HOOFDSTEMBUREAU. De heer J. B. Uittenhout wenschte geen candidatuur. Hedenmiddag om 12 uur had een open bare zitting plaats van het Hoofdstembu reau tot vaststelling van de geldigheid van de op 17 Februari j.l. ingediende can- didatenlijsten voor de leden van den Raad van de Gemeente Leidschendam. Door het Hoofdstembureau werden alle lijsten gel dig verklaard; van de lijst der R.K. Staats partij werd geschrapt de heer J. B. Uit- t e n h o u t, die zijn bewilligingsverkla- ring niet had geteekend en niet voor een candidatuur in aanmerking wenschte te komen. Liefdadigheidsuitvoering. Op initia tief van de St. Josephsgezellen-Vereeni- ging werd gisterenavond in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een liefdadigheidsuitvoe ring gegeven, waarvan de baten bestemd waren voor de St. Elisabeths-Vereeniging Zeer velen waren voor dit goede doel en zeer waarschijnlijk overtuigd, dat van de tooneelclub der Gezellen een vroolyke avond te wachten was, naar het Patro naat opgekomen, zoodat de groote zaal ge heel bezet was. De Zeereerw. heer Pastoor opende den avond en toonde in zijn openingswoord met een voorbeeld het doel van dezen avond aan. Door de tooneelclub der Gezellen „Adolf Kolping" werd opgevoerd het vroolijk- griezelig spel in 4 bedryven „Als het doek open gaat". De spelers wisten ieder hun rol naar behooren te vertolken, zoodat de toeschouwers geheel met het spel mede leefden en inderdaad een vroolijken avond hebben gehad, wat duidelijk bleek uit den gullen lach gedurende het spel en het luid applaus, wat den spelers telkens ten deel viel, zoodat het voor de Gezellen we derom een succesvolle avond geworden is. De band van de „Kolping Boys" wist op werkelijk aangename wijze den avond met muziek op te luisteren en hebben niet weinig tot het succes bijgedragen. Gedurende de pauze werden nog fraaie prijzen verloot, welke verloting een vlot verloop had. Aan het einde sprak de Pastoor een dankwoord. NOOTDORP STAATSPARTIJ. De af deelingen Nootdorp en Veen weg ge combineerd. De af deelingen Nootdorp en Veenweg der R.K. Staatspartij kwamen in jaarvergadering bijeen, onder voorzit terschap van den heer P. J. v. d. Sande. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afd. Nootdorp met dank baarheid mag terugzien op het afgeloopen jaar. Het financieel jaarv^slag sloot met een batig slot vein 34.67, welke boeken door den heer N. Hoogendijk in orde werden bevonden. In de boeken-commissie voor 1938 kregen zitting, N. Hoogendijk, J. v. Koppen en G. Kneppers. Mededeeling werd gedaan, dat na veel correspondentie en besprekingen de heeren L. de Vreede en P. S. wederom als voor- loopige leden waren aangenomen. Om als lid te worden opgenomen is vereischt, dat beiden respectievelijk als raadslid en opvolgend raadslid bedanken. Van den heer de Vreede is reeds bericht ingekomen, dat hij heeft bedankt als ge meenteraadslid. De afdeelingen Nootdorp en Veenweg werden tot één afdeeling gecombineerd. Door deze combinatie zul len alle bestuursleden aftreden en wel na de a.s. Gemeenteraads verkiezingen Als dan zal een nieuwe bestuursverkiezing plaats vinden. Op voorstel van het bestuur werd aan genomen, de contributie vast te stellen en te handhaven zooals deze voorheen was ge regeld in de afd. Nootdorp, 40 cents per lid. De gemeenteraadsverkiezing. Bekend werd gemaakt, dat over 3 weken een ledenvergadering zal worden gehou den, met candidaatstelling voor de Ge meenteraadsverkiezing, op één der Zon dagen in April stemmen voor de groslijst; 10 Mei candidaatlijsten in dienen; 21 Juni Gemeenteraadsverkiezing; tegen 1 Juli de nieuwe gemeenteraad in functie. Met veel bijval maakte de heer C. A. Koot, bezwaar tegen het z.g. puntenstelsei by verkiezingen en gaf den wensch te kennen, zoo mogelijk is, hiervan af te wij ken. De voorzitter zegde overweging toe, met een zeer geringe kans, deze verande ring bij de a.s. verkiezing reeds toe te passen. Feestavond R.K. Volksbond. De af deeling Nootdorp van de R.K. Volksbond gaf haar vastenavond-uitvoering in het Vereenigingsgebouw aan de Veenweg, waaraan medewerking verleenden de too- r.eelafdeeling „St. Genesius" en de R.K. Harmonie-vereeniging. Bij afwezigheid van den voorz. opende het bestuurslid de heer W. Pijnacker met 'n van toepassing zijnde woord. Op veler ver zoek werd door de tooneelafdeeling, een heropvoering gegeven, van het tooneel- spel in drie bedrijven, „Haat". Daar bij de opvoering der vorige keer, de strekking is weergeven, kan nu volstaan worden, met vermelding dat het spel door de spelers in de puntjes was verzorgd, waarvoor alle lof aan „St. Genesius'" Na de pauze volgde een vroolyke satyre in één bedrijf. „De Doodenrit" Ter afwisse ling gaf de Harmonie zijn krachten ten beste, terwijl de pauze nog werd gevuld met een kleine verloting. NOORDWIJKERHOUT Sluitng ontspanningslokaal werkloozen. De laatste middag dat het ontspannings lokaal geopend was is voor de werkloozen aangenaam verloopen. Begonnen werd met de uitdeeling van spek aan 82 hoofden van gezinnen waaronder eenige niet-georgani- seerden, dat Dinsdag „verjast" is. Aan de jongeren tot een getal van 42 werden rook artikelen uitgedeeld. Alles uit de opbrengst van de uitvoering van Maandag en de toen gehouden verloting. Nadat de uitdeeling had plaats gehad sprak de heer Angenent, Hoofdbestuurder van den R.K. Volksbond, over het ontstaan van den Volksbond en het leven hiervan vroeger en thans. In dui delijke bewoordingen zette spreker uiteen hoe de verschillende vakorganisaties via den Bond zijn ontstaan. De heer Angenent wees op de noodzakelijkheid van het geabonneerd zijn op het blad „Herstel", welk door het Werkliedenverbond wordt uitgegeven. Wil len wij, arbeiders, iets naar voren bren- ben, aldus de spreker, dan moeten we ook iets weten. In het blad „Herstel" kunnen we alles op het gebied van organisatieleven vinden. Tevens dient dit blad als tegen gif van andere bladen die onze katholieke ideeën bestrijden. Krachtig drong hij dan ook aan op het lezen van dit blad. Na de lezing van den heer Angenent was gelegen heid tot vragen stellen, waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Vervolgens nam de geestelijk adviseur van den Volksbond en vakvereeniging, Ka pelaan de Kleermaker, het woord om te spreken over het geestelijk leven in Volks bond en vakvereenigingen, waarna Zijn- eerw. het lokaal voor dit seizoen wederom als gesloten verklaarde. Alvorens de werk loozen naar huis gingen werd hun een kop thee gepresenteerd en een sigaar. SASSENHEIM JUBILEUM PATER HULSHOF De weleerw. pater Josephat Hulshof, O.F.M., die bijna 1 jaar rector Huf in „St. Bernardus" vervangt, zal 2 Maart a.s. zijn zilveren priesterjubileum vieren. A.s. Zon dag zal dit feit in intiemen kring door de bewoners van „St. Bernardus" herdacht worden. KJ.M.V. De groote zaal van het K.S. A.-gebouw was gced gevuld, toen de heer G. J. J. Heyste-, als voorzitter der K.J.M. V. „St. Stephanus" het welkom toeriep aan pastoor de Haan, de beide kapelaans en wethouder Bader, op den feestavond wel ken gisteravond was georganiseerd ter vie ring van het eerste lustrum. Spr. constateerde daarna dat de 5-jarige arbeid een zeer geschikte voedingsbodem gemaakt had voor de verdere toekomst, welke wel niet zoo effen zal zijn, daar groote offers gevraagd zullen worden, ter bestrijding van den vloed van het moder nisme, welken zich tegen de katholieke le vensbeschouwing keert; maar niét alleen afweer, ook opbouw wordt van den K.J. M.V.'er verwacht. Hij zal met anderen moe ten medewerken om den katholieken geest, teruggedrongen achter het kerkhek, ook weer in het leven, vooral ook in het za kenleven, ingang te doen vinden. Spr. zette nog nader het doel en de noodzakelijkheid der jeugdbeweging uit een, een beweging welke het gezin niet achteruit wil stellen of wil verdringen, maar het werk van de ouders wil aan vullen. Ook de zelfvorming is een belangrijk deel van den plicht van den K J.M.V.'er. Hij moet zich sterken tot een karakter, tot een man van pmcipe, bovenal tot een man van de daad. Moge de K.J.M.V. zyn de olie op de on stuimige golven van het jonge leven, de loodsboot die de leden voert in veilige ha ven, een lichtende fakkel in de handen van onze geestelijke leiders, die niet al leen op hen afstraalt, maar op het geheele volk!! Onder leiding van denzelfden heer Heijster voerde de „Schola cantorum" daarna een 4-tal liederen onberispelijk uit. Aan het eene boven het andere de voor keur geven is onmogelijk. Zoowel het stemmige „Gloria in Excelsis Deo", als het vroolijke „Winter in Holland", vonden al ler bijval. Het hyper-actueele Prinsesse- lied werd mooi gezongen en de daarin ver vatte bede: „Geef Beatrix Uw zegen Heer, wil haar Uw hulpe geven", heeft menig een in de zaal ontroerd. De moderator pastoor Th. de Haan, vol gens den voorzitter de motor der jubilee- rende vereeniging met een zeer groot aan tal P.K.'s hield, een geestige rede; spr. memoreerde de afgetreden bestuursleden dien hij hulde en dank bracht, en huldig de de heer Heijstee. Spr. wees op den nood der middenstandsjeugd, welke stand het laatst tot organiseeren is overgegaan, de stand, waarin het organisatieleven het moeilijkst tot bloei te brengen is. Hij ver trouwde dat de K.J.M.V. de steun zal blijven voor onze Moederkerk in de toe komst, welke er donker uitziet. Door het Marionettentheater van Bert Brugman werd daarna het klassieke spel in 5 bedryven: „Dr. Johan Faust" opge voerd. De legende verhaalt, dat Faust, aan het einde van zyn zoeken naar weten schap gekomen met Mephisto, de aan voerder van de duivels, eenr contract aan gaat, waarbij hij na 24 jaren alles genoten en gezien te hebben, zich aan den satan geeft met ziel en lichaam. Wonderlijk was dit spel, diep ernstig, ofschoon een gedeel te van het publiek bij de ernstigste mo menten meende te moeten lachen, iets wat niet noodig was, daar „note gaie" ver zorgd werd door Hansworst,, die o.i. ge rust weg had kunnen blijven, waardoor de voorstelling niet onaanzienlijk zou zyn be kort. Na de pauze, hield de oud-voorzitter, de heer A. Verdegaal, een 5-minuten- speech van 3 minuten, waarin hij de ver eeniging, gelukwenschte met het behaalde resultaat en de beste hoop en wenschen uitsprak voor de toekomst. Om kwart over 11' trad de Schola weer voor het voetlicht. Kapelaan Jacq. Schmidt begeleidde op de piano. Aller eerst een hekelgedicht op het overdreven voetbalenthousiasme van een groot deel der tegenwoordige schooljeugd, waarin de jongens bewezen behalve goed zingen ook mooi fluiten te kunnen. Het meer ernstige „Daar boven op de bergen" werd gevolgd door een aaneenschakeling van Italiaansch klinkende woorden, waarvoor vooral het refrein met een, aan de Zuiderlingen eigen rapheid, werd gezongen. Een donderend applaus beloonde hen. Het laatste liedje, een drama van een hondenleven, besloot het optreden van de Schola. Een schitte rende prestatie; vooral van den heer Heij stee, maar niet minder van de jongens. En ook kapelaan Schmidt zal heel wat geduld hebben moeten beoefenen! Dat de Schola zich nog dikwijls mag doen hcoren! Brugman's theater vertoonde daarna nog 5 beroemdheden op muzikaal gebied o.m. Bob Scholte, Tauber en Mengelberg. Resumeerende: Een, wat het gebodene betreft, op zeer hoog peil staande avond, zcowel de redevoeringen als het zingen en het marionettentheater. De aanwezigen zullen met genoegen de K.J.M.V., en bovenal de heer Heijstee, wiens stempel op dezen geheelen avond gedrukt lag, met voldoening terugzien. Moge het de bloei der K.J.M.V. bevorde ren, moge diegenen welke tot de rangen behooren, minstens eens, zonder verplich ting, cp de meer intieme avonden kennis komen nemen, zooals de vice-voorzitter, do heer J. Slingerland, in zijn slotwoord wenschte. Voor Christus, onzen Koning! God wil het. Amen. Wie het laatst lacht, lacht het best! Dit gezegde geldt voorzeker ook voor do laatste uitvoering vóór de vasten. De St. Josephsgezellen zullen ons wederom 'n ge notvollen avond bezorgen. In hotel Buller zult u kennis maken met een aantal ex centrieke pensiongasten. „Meneer Klap roos" wordt wijs gemaakt, dat het hotel een modern ingerichthuis is en ver slijt daardoor de gasten voor1 Komt u zelf maar zien en hooren. De situaties zijn om te brullen!! Breng uw zakdoek mee, die heeft u noodig voor uw lachtranen! Want lachen zult u zeker van het begin tot het einde. Laat ook uw kinderen vóór de vasten, een lachmiddag hebben. A.s. Zondagmid dag om 3 uur is er voor hen een extra voorstelling vcor één dubbeltje. Zelf komt u, indien u een uitnoodiging ontvangt, op den daarop vermelden dag. Voor allen die geen uitnoodiging ontvingen Zondagavond om 8 uur in het K.S.A.-ge- bouw. Gezellige bandmuziek zal mede zorgen voor een knalavond! Na afloop ge zellig. samenzijn. Zondag na de Hoogmis plaatsbespreken. Geboren: Gerardus Rutgerus Henri- cus, z. van P. W. M. Rotteveel en I. D. A. Huijg Teodora Johanna, d. van J. A. Zwaan en H. M. van Dorp Johannes Cor nells Maria, d. van F. H. Homan en S. J. van Winsen. Getrouwd: N. J. van Bohemen 25 j. en W. M. Smit 25 j. Overleden: H. J. van den Berk 76 J., wedr. van P. van Alkemade E. Meiboom 68 j., echtgenoote van A. Lugtigheid. Gevestigd: G. van der Linden van Eibergen. Vertrokken: Th. J. Louwers naar Hazerswoude C. Filippo naar Hillegom W. M. Smit naar Noordwijk E. A. Joh. de Groot naar Castricum H. Hon- ders naar Leiden. OEGSTGEEST De uitvaart van Pastoor de Vetten. Bij de uitvaart en begrafenis van Pastoor de Vetten waren behalve de reeds genoem de geestelijken, tegenwoordig de zeereerw. paters ,R. F. M. Smitz, pastoor der Harte- brugkerk en I. Smeets, pastoor der St Leonarduskerk. Deze namen waren tot onzen spijt uit het verslag weggevallen. VOORSCHOTEN Geboren: Catharina Martina Maria, d. van P. A. F. Kneijber en M. A. Lamboo Johannes, z. van A. Zuijderduin en J. Bekker Petronella Catharina, d. van W. L. van der Ham en M. P. van der Berg Dirk, z. van P. Peters en A. D. Schuitema ker Hendrik Cornelis, z. van H. C. Brag- gaar en M. H. Schumacher Hendrikus Louisius, z. van J. Th. Kooijman en G. J. F. van der Meer Geertrui, d. van H. Buis en H. Kranenburg. Gehuwd: J. J. Dee 55 j. en M. J. Lan- geler 29 j., beiden wonende alhier. Gevestigd: M. W. van der Ploeg-van Veen van Zoeterwoude Mej. S. C. van den Hoorn van Hazerswoude J. C. Turk van Zoeterwoude M. J. Voórby-Lagas van Oegstgeest A. C. Voorburg van Lei den J. M. van de Vlekkert van Wasse naar C. H. G. Noë van den Haag. Vertrokken: E. F. J. van der Beek naar Voorburg A. H. van der Wildt en gez. naar Delft E. J. Jansen en gez. naar Ambt-Vollenhove E. J. B. Janzen naar Winterswijk T. Rynsburger naar Noord- wijk. ZILK Bouwen. De St. Jacobstraat wordt zoo stilaan volgebouwd. Er zullen nu twee dub bele woonhuizen gebouwd worden, ook weer voor rekening van den heer v. d. Bos uit Hillegom

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9