RECHTZAKEN Laatste berictsten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DIKÖAG 22 FEBRUARI 193S OF. LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE AFKONDIGING DER GRONDWETSHERZIENING. Te klokslag half drie hedenmiddag heeft de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, staande op den stoep van het Gemeentehuis aan het Rapenburg op de voorgeschreven wijze voorlezing gedaan van het besluit tot Grondwetsherziening. Slechts weinigen woonden deze plechtig heid, welke enkele minuten duurde, bij. OUDE PASTORIE ST. PETRUSKERK VERKOCHT. Naar ons wordt medegedeeld is door de N.V. I.E.M.C.O., electriciteit en radio- handel, gevestigd op den Nieuwe Rijn, aangekocht het pand JBreestraat 130, voorheen de pastorie van de St. Petrus- kerk. Bij de verbouwing zal de 17e eeuw- sche, natuursteenen gevel, welke artis tieke en kunsthistorisch waardevol is, *oo veel mogelijk worden gespaard. OPENBARE LES DR. J. B. D. DERKSEN. Hedenmiddag heeft dr. J. B. D. Derksen, toegelaten als privaat-docent aan de rijks universiteit alhier, om onderwijs te geven ii. de mathematische statistiek, zijn colleges aangevangen met een openbare les over: De beteekenis van de mathematische sta tistiek". DE OPBRENGST DER WELDADIGHEIDS POSTZEGELS. Op een vergadering van het comité Lei den en Omgeving werd het resultaat van de afgeloopen campagne bekend gemaakt. Het blijkt, dat Leiden ook een steentje bij gedragen heeft, om het beoogde doel de twee ton te bereiken. Ten einde een overzicht te geven van den vooruitgang in de laatste jaren, laten wij hieronder de cijfers volgen: Postzegels van: 1 1/2/3 3/5 4/6 5/8 12 /2/16 1935 26945 18293 28751 5223 1936 30219 18827 31285 6434 1937 32490 12658 18225 47769 10272 Het bedrag in geld van de postzegels was: 1935: 5782.57, 1936: ƒ6570,77, 1937: ƒ8166,14. Hieruit ziet men, dat de verkoop aan postzegels dit jaar met bijna 1600 vooruit is gegaan. Voorwaar een mooi resultaat. Er werden 1963 series briefkaarten ver kocht, tegen 1192 het vorig jaar. De ver koop der losse kaarten is niet zoo vlot ver- loopen, omdat deze minder in den smaak van het publiek zijn gevallen. 5001 losse kaarten werden verkocht, tegen 9396 het vorige jaar, Hieruit ziet men, welk een grooten invloed de keuze der briefkaarten heeft op het resultaat van den verkoop. Het comité werd weer op voorbeeldige wijze bijgestaan door de dames-leden der V. V. S. L. voor den verkoop op het post kantoor. Ook werd dank gsbracht aan de firma's Rabestein, Teske en Vroom en Dreesmann, die resp. het timmerwerk, het licht en de aankleeding van het tentje ver zorgden. De buitengemeenten brachten samen 1589.46 op, waarvan het leeuwenaandeel werd geplaatst door mevrouw Cleveringa te Katwijk, die voor 778.verkocht! Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats. Moge het tevens een aanmoediging zijn voor de andere buitengemeenten: eeni- ge jaren geleden bracht Katwijk zoo goed als niets op, doch door een krachtige actie kwam men tot dit resultaat. Rest ons nog te vermelden, dat ook uit den kring der burgerij, van bankinstellin gen, van de directrice van het Acad. Zie kenhuis, van de houders der hulppostkan toren verheugende medewerking werd on dervonden. Aan allen hartelijk dank uit naam van het Misdeelde Kind! De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. Bij een te Voorburg gehouden lande- lijken wedstrijd der Ned. Vereeniging E.H. R.O. behaalde de groep Leiden I den derden prijs met 112 pnt., eiden II den tienden prijs ir.et 104 pnt. Gistermiddag te 4 uur is de 17-jarige schilderknecht W, B. uit de Marnixstraat 'bij het verrichten van werkzaamheden aan een in aanbouw zijnd perceel aan de Cro- nesteinkade in de dakgoot uitgegleden. Hij viel van een hoogte van 6 M. en kwam in de losse aarde terecht. Vermoedelijk heeft hij beide armen gebroken. Door den E.H.D. werd hij naar het Diaconessenhuis ver voerd. Door de politie alhier is aangehouden W. F- B., die in het bezit was van een gestolen rijwiel. De heer J. T. Diepstraten, onderwijzer aan de St. Josephschcol te Breda, is met ingang van 1 Maart 1938 benoemd tot on derwijzer aan de R. K. Jongensschool voor ULO, Pieterskerkhof, alhier. Muziek HENRY MERCKEL—FELIX DE NOBEL. Voor den Leidschen Kunstkring-, Gisteravond zijn wij naar den „Kunst ding" gegaan om den jongen Franschen violist Henri Merckel te hooren, die met Felix de Nobel aan den vleugel een sonate avond gaf. Merckel zoo weten wij is «en geweldige werker. Met einddiploma van het Parijsche Conservatoire studeerde hij zonder verdere leiding door; is dus in Van onze Adverteerders VLOT EN VRIJ SPREKEN. In den foyer van „Den Burcht" hield de heer A. Donders Czn., directeur van het Instituut voor spraakpaedagogiek en rheto- rica „Demosthenes" te 's-Gravenhage, welk instituut morgen hier ter stede een cursus in welsprekendheid begint, een lezing over „Vlot en vrij spreken". De druk bezochte bijeer'omst stond on der leiding van den heer N. Heufkens, uit Den Haag, ten leerling van het Instituut van den heer Donders. De heer Donders begon met er op te wijzen, dat velen van de onjuiste veronder stelling uitgaan, dat vlot spreken in het openbaar een gave is. Niets, aldus spr., is minder waar. Vlot en vrij spreken is in zeer korten tijd te leeren. De toekomstige redenaar behoeft daartoe slechts één vijand te overwinnen: den spreekangst. Den spraakgebrekkige ontbreekt de overtuiging dat hij normaal kan spreken, dan norma len mensch ontbreekt de overtuiging, dat hij in het openbaar kan spreken. Die overtuiging is niet zoo gemakkelijk te krijgen. In de eerste plaats moet men ge- looven in de mogelijkheid en in de tweede plaats moet men den positieven wensch hebben vlot te leeren spreken. Het geloof, aldus spr., wordt u in den schriftelijken cursus van ons instituut bij gebracht, terwijl in den mondelingen cur sus de practijk wordt beoefend. Ten slotte werd nog een enkel woord ge sproken door de cursisten Evertsen en Heufkens, waarna de heer Donders de bijeenkomst sloot. zeker opzicht auto-didact. De jonge violist bezit inderdaad een en ander dat de belangstelling zeer zeker ver dient. De twee jonge kunstenaars brachten eerst de „D-dur Sonate" van Handel, waarin wij evenwel niet heel en al bevre digd werden. Daar is wel een violistische virtuositeit aanwezig, een zekere en ver gevorderde streek, maar essentieel vonden wij Merckel hierin nog te weinig sensitief doorleefd; wèl pompeus was 't spel, maar niet zwierig. Gemakkelijk had deze 't zich niet gemaakt. Als tweede groot werk voor de pauze speelde hij de „8e Partita" voor vioolsolo van Bach. Dit is een geweldig zware opgaaf. Vooral technisch valt hier veel te roemen, echter den geest van het werk heeft hij ons nog niet in al zijn wijdte vermogen te geven. Intensief zal zijn voordracht nog moeten rijpen (hoewel men ééns moet beginnen, dergelijke werken te interpreteeren). Er was iets eentonigs hier in zijn spel; niet genoeg kleur, de toon wat vlak en, wat betreft de tempi-verschillen die hij nam, wij. vinden, dat Bach die niet best verdragen kan. In „Sonate G-dur", waar de Nobel zich weer bij hem voegde, werd revanche genomen. Hier waren bei den best op dreef. Hier werd uitmuntend ensemble gegeven in spel en visie. De No bel speelt energiek met prachtigen aanslag, sterk inzicht in het werk, en veel muzika- len smaak. Ging 't dus in stijgende lijn, verder bleef dit zoo, waar Merckel muziek van eigen land ging spelen. De ontzaglijk moeilijke sonate van Debussy misschien naar wij meenen iets te massaal werd door beide kunstenaars intens expressief vertolkt en met coloristischen inslag. De kroon werd gespannen in de „A-dur so nate" van Franck. Franck de diepe natuur, in zichzelf verzonken, geef in deze sonate hiervan uiting in rijke absoluut persoon lijke muziek. Prachtig, die Franck melodie in haar vreemde schoonheid, deze toon- psyche, als een immaterieele wereld. Franck staat nog in de systematische tona- liteiten en harmonieën, 't Is jubelend als een orgel, fonkelend en magistraal, en Merckel speelde spontaan niet zoo in gekeerd emotioneel. Hier gaf hij wel het hoogste van zijn kunnen. Hebben wij het samenspel in de sonate van Brahms ge roemd en ook hiervan in Debussy veel van het goede opgemerkt, in homogeniteit werd in de Franck-sonate de volle maat gegeven. De Nobel is nagenoeg een volmaakte te genspeler en werkte mede aan het hoog staand musiceeren. Fel expansief is hij in zijn interpretatie, zoowel aanvullend als ondersteunend en solieerend. Nietegenstaande het programma met de vijf groote werken eigenlijk wel wat be laden was, nam de belangstelling niet af, maar groeide gedurig aan, zoodat met langdurig applaus de beide kunstenaars werden gedankt. J. K. HAAGSCHE RECHTBANK. Oostenrijksch insluiper hoort twee jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. De leeraar J. M. F..-uit Voorschoten die als tolk optrad in de zaak tegen den 26-jarigen kapper A. V. uit Oostenrijk had geen moeilijke taak, want verdachte ontkende de aan hem ten laste gelegde drie insluipingen in verschillende percee- len te Den Haag door middel van een val- schen sleutel alwaar hij weggenomen had drie gouden ringen, twee gouden oor knoppen en verder verschillende geldbe dragen. De getuigen waren echter zeer pertinent in hun verklaringen, terwijl de Officier van Justiti mr. S. Hoekstra mededeeling deed, dat verdachte reeds zestien maal veroordeeld is geweest in Oostenrijk. Reden om thans een gevangenisstraf te eischen voor den tijd van twee jaar. De president merkte nog op, dat het van verdachte minderwaardig was geweest om toen in Oostenrijk de grond hem te warm onder de voeten werd, zijn praktij ken in Holland uit te gaan voeren. De uitspraak werd daarna bepaald op over 14 dagen. De diefstaüenreeks te Alphen aan den Rijn. De Haagsche rechtbank wees heden morgen vonnis tegen den 39-jarigen Duit- scher loswerkman J. R. wonende te A1- p h e n a. d. R ij n die ten nadeele van een groot aantal inwoners van die ge meente allerlei artikelen van uiteenloo penden aard had ontvreemd o.a. water laarzen, een nieuwe zeis, melk, veevoe der, een wekker, een dreg, palingfuiken enz. De Officier had voor al deze diefstallen een gevangenisstraf geeischt voor den tijd van acht maanden. De rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte tot een gevangenisstraf van vier maanden. Rijwieldiefstal. De loswerkman H. L. uit Leiden hoorde zich wegens diefstal van een rij wiel gepleegd te Den Haag veroordeeld tot een gevangenistraf voor den tijd van acht maanden. De eisch was geweest tien maanden gevangenisstraf. Levensmiddelendiefstal. De 22-jarige reiziger A. C. V. uit Woerden had in een aantal winkel te Den Haag levensmiddelen weggenomen zooals een flesch advocaat, een half pond roomboter en een half pond margarine. Aangezien deze verdachte zich reeds meerdere malen aan winkeldiefstallen heeft schuldig gemaakt en deswege ook veroordeeld is geworden was de eisch ge weest een gevangenisstraf van acht maan den. De uitspraak werd hedenmorgen twee maanden gevangenistraf. De zakkenrolster in een R.K. kerk. Tegen een Haagsche juffrouw, de 39- jarige F. L. K. die in de R.K. kerk aan het Bezuidenhout een bankbiljet van 10 had genomen uit het taschje van een voor haar knielende dame had de Officier een gevangenisstraf geëischt van acht maan den. Bij verstek werd zij hedenmorgen ver oordeeld tot een gevangenistraf van acht maanden. HANDELAAR WILDE NIET BETAALD RADIO-TOESTEL TERUGHALEN. Hij verwonde dochter des huizes ernstig en liep ook zelf verwondingen op. In een woning aan de Atjehstraat in Haarlem-Noord heeft gistermiddag een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen de bewoners een een radio-handelaai uit Hui- zum (Fr.) waarbij de handelaar met een i;zeren staaf de 26-jarige dochter des huizes een hevigen slag op het hoofd heeft ge geven. Het meisje kreeg- een diepe hoofd wonde en een zware hersenschudding. In tewusteloozen toestand moest zij naar het SI. Elizabethgasthuis worden vervoerd. Hoewel er geen levensgevaar bestaat was haar toestand vanmorgen nog zoo ernstig, dat zij niet door de politie kon worden ver boord. Omtrent de oorzaak van de vechtpartij vernemen wij, dat de handelaar eenigen tijd geleden aan den bewoner een radio toestel had geleverd. Betaling bleef echter achterwege en daarom kwam de handelaar gisteren met zijn auto naar Haarlem om te probeeren het toestel terug te krijgen. Op zijn herhaald aanbellen werd hem echter niet open gedaan. De man ontstak in woede en sloeg een ruitje van de voordeur stuk, waardoor hij aan den binnenzijde het slot kon opendraaien en ging de woning bin nen, nadat hij eerst nog een ijzeren staaf uit zijn auto had gehaald. De bewoners, die begrijpelijkerwijze over dit optreden zeer verontwaardigd waren, probeerden den handelaar te beletten zich van het toestel meester te maken en het gevolg was, dat ei in de kamer een hevige vechtpartij ontstond. De dochter des huizes kreeg een hevigen slag met de ijzeren staaf op het hoofd en viel bewusteloos neer. Van de hierdoor ontstane verwarring maakte de handelaar gebruik om het toestel te grijpen en het over een schutting in den tuin van ae buren te werpen, blijkbaar met de be doeling om het daar later weer weg te halen. Het tumult in de woning had intusschen cie aandacht getrokken van enkele voorbij gangers. die de politie waarschuwde. Toen een agent ter plaatse kwam, trof hij den handelaar bij zijn auto aan. De man bloed- dt uit een wonde aan het hoofd en daarom bracht de politieman hem naai het zieken huis St. Joannes de Deo,.om verbonden te worden. Inmiddels had een rechercheur een rader onderzoek ingesteld, waarbij aan het I.'cht kwam, dat de radio-handelaar zich aan zware mishandeling had schuldig gemaakt. Hij werd daarop onmiddellijk gearresteerd en in bewaring gesteld. Na verhoor is hij aan de justitie overgegeven. Bovendien is ttgen hem proces-verbaal opgemaakt we gens huisvredebreuk en diefstal. De politie heeft het radiotoestel en de ijzeren staaf, welke een onderdeel van een autocrick bleek te zijn, in beslag genomen. STICHTING „NEDERLANDSCHE AUTO- EN MOTORRENBAAN" OPGERICHT. Naar wij vernemen, is gisteren ten over staan van notaris G. Swart te Arnhem de acte van oprichting gepasseerd van de stichting „Nederlandsche Auto- en Motor renbaan", welke renbaan blijkens de in voorbereiding zijnde plannen gebouwd zal worden op het plusminus 600 H.A. groote landgoed „Spelderholt" van jhr. Teixeira de Matthos te Beekbergen. MET DRIEHONDERDVIJFENZEVENTIG GULDEN OP STAP. Hoewel hij pas gedurende een week in dienst was van de firma H. L. in de Jon ker Fransstraat te Rotterdam, had de ze ventienjarige fietsjongen M. van der W. zoodanig het vertrouwen weten te winnen van de cheffin van de zaak, dat zij hem gistermiddag een bedrag van 375 gulden ter hand stelde, dat de jongen moest bren gen naar het filiaal van de zaak aan de Hoogstraat aldaar. De jongen droeg er het geld niet af. Wel trok het de aandacht, dat er een paar beenkappen voor het betref fende filiaal op straat stonden. Wat was er gebeurd? De fietsjongen was inderdaad naar het filiaal aan de Hoogstraat gefietst. Daar had hij zijn fiets voor de pui gezet en zijn been kappen er naast, maar zelf had hij met de 375 gulden de beenen genomen. Tot dusverre heeft men niet kunnen ontdekken, waarheen de zeventienjarige, die reeds eerder met de politie in aanra king is geweest, de wijk heeft genomen. VERDUISTERING VAN SLACHT- PRODUCTEN. Vier verdachten aangehouden. Sinds eenigen tijd verdwenen op geheim zinnige wijze uit een aantal afgesloten cel len in een der gemeentelijke koelhuizen op de Eilanden te Amsterdam een aanzienlijke hoeveelheid slaohtproducten als runder- en kalfslevers, ossepooten en dergelijke. Thans heeft de politie van het bureau Kattenburg vier mannen, van wie twee he lers, kunnen aanhouden. De hoofddader, een chauffeur, heeft met de hulp van een handlanger een deel van de voor zijn baas bestemde producten ver duisterd en aan opkoopers verkocht, ter wijl hij er bovendien in slaagde met val- sche sleutels de cellen van andere slagers te openen en zich ook daaruit slachtpro- ducten toe te eigenen. In vier maanden tijds is aldus voor een waarde van eenige duizenden guldens ver duisterd. Ook trok de chauffeur in opdracht van zijn baas met de auto het land in om an dere vellen op te koopen. Ook deze verkocht hij voor een deel aan opkoopers wanneer de vellen voor zijn werkgever in een pak huis te Rotterdam tijdelijk werden opge slagen, terwijl hij en zijn handlangers zich ook hier van de goederen van anderen meester maakten ten bedrage van vijfhon derd gulden. Het is niet uitgesloten, dat bij deze zaak nog eenige personen betrokken zijn. De po litie van het bureau Kattenburg heeft in deze zaak een uitgebreid onderzoek inge steld. De chauffeur en zijn handlanger zijn vanmorgen reeds voor den officier van ju stitie geleid. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Bestuurder gedood. Vannacht te omstreeks half twee reed de 41-jarige heer H. Pessers uit Ginneken met zijn auto in de richting van de gemeente Dorst. In de zoogenaamden S-bocht verloor hij de macht over het stuur en reed in volle vaart tegen een boom. De botsing was zoo hevig, dat P. tusschen het stuur wiel en de zitbank werd bekneld, tengevol ge waarvan hij een kwartier later is over leden. De heer P. laat een weduwe achter. DE DIEVEN KUNNEN HACHé ETEN. Uit het pakhuis van de firma Slot en Bonnet te Boek op Langendijk is vannacht een hoeveelheid van niet minder dan 1400 K.G. uien ontvreemd. De daders hebben zich vermoedelijk laten insluiten. Waar schijnlijk is de buit op een vrachtauto naar het Zuiden vervoerd. De politie onderzoekt de zaak. 3 Procent conversie-leening 1938 der gemeente Haarlem. Wij vernemen, dat de inschrijvingen op de 3 procent conversie-leening 1938 der ge meente Haarlem ten volle zullen worden icege wezen. Minister Colijn in Den Haag terug. De minister van algemeene zaken, dr. H. Colijn is gisteravond van zijn verblijf in Zwitserland teruggekeerd en heeft heden ochtend zijn ambtsbezigheden op zijn de partement hervat. DE GEVOLGEN VAN DE ENGELSCHE KOERSWENDING. Anti-Britsche propaganda door Bari gestaakt. LONDEN, 22 Febr. (A.N.P.). De diplo matieke correspondent van de „Evening Standard" meldt, dat het Italiaansche radio station Bari de politieke uitzendingen over Britsche aangelegenheden gestaakt heeft. Tevens onthult hij, dat de aanvaarding der Britsche vrijwilligersvoorstellen, gekop peld aan de toekenning van oorlogsrechten het gevolg is van een persoonlijke beslissing van den Duce, die alle diplomatieke fijn gevoeligheden ter zijde schoof om zijn ver trouwen in de Britsche regeering te toonen. Opening van Britsch-Italiaansche handelsonderhandelingen. Reuter verneemt, dat vandaag te Londen onderhandelingen zullen worden geopend, die, naar men hoopt, een aanzienlijke ver meerdering van den Briischen invoer naar Italië tot gevolg zullen hebben. De.nood zakelijke herziening van het Britsch-Ita- LEIDEN. Geboren: Johanna, d. v. G. Korendijk en C. H. v. d. Reijden Ilendrika Johanna, o v. J. W. Lagerberg en P. J. Ooijendijk Jacomina, d. v. M. Jansen en P. Molenaar Katharina Agatha, d. v. A. B. Pouw en J. Hogervorst Geertrui, d. v. J. Lam- booij en C. v. 't Wout Cornelia Hillegina, d v. J. v. d. Tuuk en G. v. Bellen Wiber- dina, d. v. J. Middel en G. de Wit Geer- truida Dientje, d. v. H. Schutte en T. Schutte Willem, z. v. W. Marquenie en W. v. Opijnen Maria Wilhelmina, d. v. F Philippo en E. v. Duijn Cornelis, z. v. C. v. d. Hoek en M. Verkade Catharina Sofia, d. v. C. Uljé en M. A. J. Kieft Clara Helena Susanna Elisabeth, d. v. J. C. Hofstede en J. R. Onnekes Nico Paul, z. v J. Elijzen en M. J. v. d. Vaart Jacobus Gallus Petrus, z. v. G. C. Meijer en M. E. Drewes. G e h u w d: J. F. van Cleef jm en E. M. Rozi'er jd. W. Nieuwenhuys wedn. en J. v. d. Broek jd. O v e r 1 e d e n: R. H. P. v. Krieken-Ro- gaar, vr. 34 j. haansche clearingsaccoord van 6 Novem ber 1936 heeft tot deze onderhandelingen geleid. De uitstaande schulden van Italië zijn geliquideerd zoodat een aanzienlijk groo- ter bedrag beschikbaar moet zijn voor den Britschen uitvoer naar Italië. Kort geleden is een Italiaansche delegatie aangekomen om over een nieuwe overeenkomst te on derhandelen. Verwacht wordt, dat de Britsche ambas sadeur te Rome, lord Perth, Woensdag naar Londen zal vertrekken om instructies voor c.e besprekingen met Italië in ontvangst te nemen. Eden heeft vanochtend op het ministerie van buitenlandsche zaken afscheid van zijn medewerkers genomen. LEIDEN, 21 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 6.savoyekool 1.60 2.80, groenekool 3.20, boerenkool 25 rapen 1.401.50, prei 3.705.80, kroten 2.404.10, kroten, gekookt 37, uien 13.4014.20, peen 2.805.30, spruiten 28, andijvie 14, sla 5.50, witloof 3 12, per 100 stuks: salade f 1.80, knolsel- derie 1.304.30, per 100 bos: pieterselie 2.50, selderie 0.901.50, rabarber 39 22 Febr. Vette Varkens. Aanvoer: 184 totaal waarvan 177 zwaar 5859 cent en 7 lich. Handel sleepend. 's HERTOGENBOSCH, 22 Febr. Boter. Aanvoer 111125 kg. Prijzen: hoogste prijs 1.52, laagste prijs 1.48, middelprijs 1.50. BODEGRAVEN, 22 Febr. Kaas. Aanvoer 79 partijen Goudsche kaas, alle met rijks- n.erk, totaal 3555 stuks, wegende 31.955 kg. Prijzen: met rijksmerk le soort f 25.5027, 2e soort 23.5025. zwaardere 27.50. Handel matig. ROTTERDAM, 22 Febr. Vee. Aanvoer: 4072 totaal, 171 paarden, 3 veulens, 894 magere runderen, 809 vette runderen, 43 vette kalveren, 96 graskalveren, 170 nuch tere kalveren, 277 schapen en lammeren, 2 varkens en 75 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 76, 66 en 5256 cent, vette ossen 71, 65 en 5255 cent, stieren 67, 62 en 56 cent, vette kalveren f 1.20, 1.05 en 7075 cent, schapen 50, 45 en 40 cent, lammeren 60, 55 en 50 cent, nuchtere kalveren 36, 32 en 27 cent, slachtpaarden 59, 52 en 44 cent, prijzen per stuk: schapen 302622, lammeren 211815, nuchtere slachtkalveren 975, nuchtere fokkalveren 201816, biggen 240 180140, werkpaarden 350300200, hitten 240190100, kalfkoeien f 315 270—195, melkkoeien 310—275—200; va rekoeien 205—170—140, vaarzen 215 160—120, pinken 175—140—100, graskal- ren (slacht 856530, bokken of geiten 13—7—4. ROTTERDAM, 21 Febr. Buitenl. Granen. Stemming flauw. Rogge 76/77 kg. Noord-Russische disp. f 8.60, idem Zuid-Russische disp. 8.60, Amerikaansche no. 2 7.75. 74/75 kg. Ba- hia Blanca aangekomen 9.50. Gerst. Amerikaansche no. 2 disp. 149, idem no. 3 disp. f 148, idem no. 3 stoomend 147, idem no. 4 stoomend 143, 64 kg. La Plata aangekomen 152, 60 kg. idem disp. 157, 66/67 kg. Russische diso. f 156, 66/67 kg. Turksche stoomend f 148. Haver 55/56 kg. La Plata Clipper aan gekomen 6.10. Mais per 2000 kg. Gele La Plata disp. 155, La Plata Cinquentine disp. 161. Gele Amerikaansche no. 2 aangekomen 128.50, idem stoomend 129.50, Mixed Amerikaansche no. 2 aangekomen 128.50, idem stoomend 129.50, Mixed Amerikaan sche no. 2 aangekomen 128, idem stoo mend 129, Afrikaansche no. 2 disp. 136, idem no. 3 disp. 135, idem no. 8 disp. 134, Gele Braziliaansche disp. 152, idem stoomend f 144. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Haver 6.00—6.60. Gerst Chevalier f 7.50 7.90, Rogge tot 7.50, Erwten, kleine groene 8.5011.00, Schokkers 1316, extra qualiteit daarboven. Bruine boonen 8.0010.75, alles per 100 kg. WliSELNOTEEKlNGLN so.:>7V8 l.Tdi3,I6 Praag 6.28

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3