SPORT Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 17 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeentebegrooting HET ANTWOORD VAN DE WETHOUDERS. De vierde dag. Hedenmiddag zette de Raad de gisterna middag afgebroken zitting voort. Wethouder V e r w e ij (S.D.A.P.) vervolgt zjjn betoog met een bespreking van het voorstel tot afschaffing van het Gem. On gevallenfonds. Met klem dringt spr. erop aan, om dit voorstel niet aan te nemen. De motieven, welke in 1907 golden, toen beslo ten werd dit risico zelf te dragen, gelden nu nog onverzwakt. Gedurende de 30 ja ren van het bestaan van dat fonds is ont vangen een som van 533.000. terwijl er een som van ƒ300.000 is uit gegeven. Voor de gemeente is het dus aanmerkelijk voordee- liger, zijn risico te dragen, dan zich aan te sluiten bij de Rijksverzekeringsbank, zelfs al zou deze bank haar premie verlagen met 25 pet. De halveering van de premie is precies hetzelfde als wat de Rijksverzeke ringsbank dpet met haar variabele premie. De zekerheid der verzekerden blijft onver zwakt bestaan. De premie blijft niet voor altijd gehalveerd, doch de reserve laat voor de jaren 193738 deze halveering toe. De voorstellers hebben gewezen op eenige on gunstige jaren, doch daarop moet men niet uitsluitend letten. Men heeft gevraagd naar de oorzaken van het feit, dat Leiden zoo weinig geprofiteerd heeft van de opleving. Leiden is ongevoelig voor de economische conjunctuur, wat ge weten moet worden aan den aard der hier gevestigde bedrijven. Spr. is niet gerust op de toekomst; wij zullen alle aandacht moe ten hebben voor de vestiging van nieuwe industrie. De gemeente doet alles wat zij kan. doch de liefde kan niet van één kant komen; de jonge Leidsche industrieel en hebben ook een taak. Inzake de contact commissies wijst spr. op de activiteit van de reclame-commissie. Spr. zal niet ingaan op de vergelijking welke de heer Wilmer heeft gemaakt t.a.v. de activiteit op het gebied van openbare werken van dit en hét vorige college. De heer Wilmer heeft ech ter een paar werken, o.a. de stadhuisbouw niet in zijn staatje opgenomen. Wij teren thans op de reserves, en spr. geeft toe, dat er niet veel reserve meer over is. Als dat op is, zullen wij de groote „re serve" van de belastingverhooging moeten aanspreken. Dat de begrooting kunstmatig is sluitend gemaakt, verwerpt spr. Hij zal alles doen om de gemeente voor noodlij dendheid te bewaren. Spr. betreurt het voorts, dat Ged. Staten het besluit tot de garantie aan het Sport- fondenbad hebben verworpen. De instelling van een open zwembad wordt nu nog nader overwogen. Voorts is gevraagd naar een specificatie van den bezuinigingspost van 10.000. Spr. antwoordt, dat in onderzoek is een samen voeging van Maatsch. Hulpbetoon en den Socialen Dienst. Verder zal er op de sala rissen van den archivaris, van den directeur van de Lakenhal en van den directeur van het Slachthuis een som van 1500 worden bezuinigd. Ook zal er door verdere conver teering bezuinigd worden; eveneens op de uitkeering voor administratiekosten van het Biiz. Onderwijs. Door Gemeentewerken worden op het oogenblik plannen uitgewerkt tot aanleg van sportvelden in de Leidsche Hout. Den heer Tobé antwoordt spr., dat op de vaste lasten van het Openb. Slachthuis niet bezuinigd kan worden. Wij moeten ook re kening houden met de Vleeschkeuringswet. Tot opheffing van het Waschbureau zal worden overgegaan, zoodra blijkt, dat er geen behoefte meer aan bestaat. De tijd, waarin wij leven, is ernstig en spannend. De grondslagen der maatschap pij vragen om vernieuwing en spr. hoopt daaraan te kunnen medewerken. Wethouder Wilbrink (C.H.) consta teert, dat de raad het hem niet moeilijk heeft gemaakt, blijkbaar in de overwe ging. dat er hier een man zit van: ,',zóó zie je hem en zóó zie je hem niet". Spr. ziet in het feit, dat het college verdeeld is in een meerderheid en een minderheid, dit voor deel, dat men door scherper toezicht op elkaar, elkander wakker houdt. Komende tot zijn departement, herinnert spr. eraan, dat er bij den Reinigingsdienst een nieuwe dienst (de zuivering) is opge richt. Zoo heel nieuw is die tak wel niet. want de Reinigingsdienst heeft zich daar wel meer mee bezig gehouden. De behoefte aan de oprichting van een aparten dienst deed zich echter gevoelen. Concurrentie met particulieren ligt niet in de bedoeling, alleen de volksgezondheid wil men behar tigen. Vooral in hardnekkige gevallen, waarin met gas gewerkt moet worden, is een geschoolde en verantwoordelijke dienst noodzakelijk. Eenige leden hebben gewezen op een be tere exploitatie van het grondbedrijf. Bin nenkort zullen maatregelen worden voor gesteld om de exploitatiemogelijkheden van de gemeenteterreinen te verhoogen. Er is ook aanmerking gemaakt op de vertra ging bij den stadhuisbouw, doch spr. wijst erop, dat een stadhuisbouw andere eischen stelt dan een gewone bouw. Bij een stadhuisbouw doen zich telkens weer bijzondere vragen voor, waarvan de oplos sing in onderling overleg moet worden ge vonden. Dat brengt wel eens vertraging. Er zijn op het oogenblik 24 menschen aan net werk en binnenkort zal dat aantal ge leidelijk stijgen. Onder die 24 is één steen houwer. Dat is een Amsterdammer, die nu werkzaam is aan het stellen van hardsteen sn graniet. Hij is aangesteld als voorman en derhalve is het logisch, dat hij het eerst san het werk gaat. Later kan een Leide raar zijn werk overnemen. De heer Schüller heeft er over geklaagd, nat de resultaten van de woningtelling niet Ier visie zijn gelegd. Het resultaat is pas binnengekomen en wordt eerst aan de Comm. v. Fabricage overhandigd. Het voor stel tot opneming van een bewoner in het bestuur der Gem. Woningstichting is al meermalen behandeld; B. en W. zien ook thans het nut daarvan niet in. Er is aange drongen op ordening in het bouwbedrijf, o.a. door samenspreking met de omringen de gemeenten. Daarvoor was voor den Haag alle aanleiding, omdat de bebouwin gen van de omliggende gemeenten en van den Haag in elkaar overloopen. Hier is overleg gepleegd over het uitbreidingsplan met Oegstgeest. De heer Schüller wil ech ter een plan-matige bebouwing en heeft ook gewezen op Amsterdam, doch daar ziet men het werk van een daartoe ingestelde commissie niet rooskleurig in, zoolang de wettelijke grondslag ontbreekt. Wij zouden hier eenige ordening kunnen krijgen, als alle bouwgrond eigendom was van de ge meente. Muziek KERKCONCERT Fred, de NieChristoffel van der Kwast. Hiertoe uitgenoodigd gingen wij gisteren avond naar de Rsmonstrantsche kerk om de orgelbespeling bij te wonen, welke de Nie (organist dezer kerk) gaf en waaraan de tenor van der Kwast zijn medewerking verleende. Wij behoeven niet te zeggen, a at wij het plan tot een dergelijke orgel bespeling waardeeren, te meer omdat een min of meer regelmatige gelegenheid om kennis te nemen van de belangrijke orgel- litteratuur noodzakelijk is, wil men iets hiervan verstaan. De belangstelling was middelmatig, maar die er waren luisterden met groote aan dacht en zullen dankbaar geweest zijn voor dit uur van gewijde kunst, hun geschonken door den organist en zijn medewerker. Een kort programma, dat met goeden smaak was saamgesteld heeft van begin tot eind geboeid. De Nie heeft twee fuga's gespeeld van de beroemde voorloopers van Bach, Buxtehude en Pachalbel, de ma gistrale „Passacaglia en Dubbel fuga" van Bach, een „Pastorale" uit de jongere Fran- sceh school van Lefebure Wely en Guil- mant, om te eindigen met een „Fugue et Choral" van Arthur Honegger. Hij heeft in een en"ander ook in het eene meer dan m het andere zijn vele organisten en mu zikale eigenschappen ten toon gespreid. Bach heeft hij knap gespeeld. Technisch en essentieel is de Nie veel vooruitgegaan, sinds wij hem (enkele jaren geleden) heb ben gehoord. Het pétillante speelstuk van Lefébure Wely deed het niet minder; transparant heeft hij de fuga van Buxte hude weten te houden, terwijl de onont beerlijke rust in de fuga van Pachalbel niet heeft ontbroken. Van der Kwast heeft zijn sympathieke, warme tenorstem in dienst gesteld van een tweetal zangen uit de klassieke school van Caldara en Handel, van een tweetal be koorlijke Weihnachtslieder van Cornelius, van een Wagner aria en van een stem mingsvolle „Nocturne" van César Frank, waarbij de Nie de begeleiding verzorgde. De stem van van der Kwast doet heel pret tig aan en zijn voordracht is rustig, zijn uitspraak gesoigneerd. Van der Kwast heeft ongetwijfeld reeds school gemaakt, maar juist omdat hij beschikt over belangrijke gaven dringen wij aan op een voortgezette degelijk studie. Wat nu nog wankel is de hooge toonen op sommige vocalen zal hij dan staalrecht in de ruimte kunnen brengen; en in zijn voordracht, waarover een zeker distinctie ligt, zal hij nog beter slagen de innerlijke bewogenheid te doen opbloeien. De nocturne van Cesar Franck zong hij verre uit 't mooiste. Besluiten wij met te zeggen dat de Nie's orgelconcert ge- siaagd mag heeten. J. K. JONGEREN, R.K. STAATSPARTIJ. De tegen gisteravond uitgeschreven ver gadering van de Jongeren-afdeeling der R.K. Staatspartij, waar dr. W. Dijssel- bloem zou spreken, kon niet doorgaan we gens de geringe belangstelling. De spreker was en er waren drie leden, doch geen enkel bestuurslid zelfs toonde acte de présence. Meer zullen we er maar niet van zeggen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 3189. Firma J. C. van der Steen en Co., Leiden, Pieterskerkgracht 1820, koek-, banket- en suikerwerkfa- briek. Wijz. handelsn. in: Voedings- en Ge- notmiddelenbedrijf „Het Leydse Wapen" Firma J. C. v. d. Steen en Co. 3887. F. J. Schreuder, Noordwijk a. Zee, Hoofdstraat 9a, lood- en zinkwerken; win kel in huishoudelijke artikelen. Volmacht verleend aan G. J. Schreuder, Noordwijk a. Zee. 3472. Firma Verheul en Los, Hazerswou- de, Rijksstraatweg A 310, graanhandel, za den, peulvruchten, pluimveevoederfabriek. Wijz. handelsn. in: G. Verheul. De zaak is verplaatst naar Voorschoten, Oranjekade 53. De pluimveevoederfabriek is opgeheven Nieuwe inschrijvingen: 7130. Firma A. Ladan, Leiden, Lage Rijndijk 28, handel in rijwielen, radio, kachels, wasch- machines, wringers, stofzuigers, kinderwa gens enz. E.: A. Ladan, Leiden. 7131. Handelskweekerij „Die Leythe" (B. P.), Leiderdorp, Hoofdstraat 46. Venn.: L. van der Sijs Jr. en J. van Wijck, Leider dorp. 7132. Firma Ginjaar en Veerman, Lei den, Middelweg 15, meubelfabriek annex loonzagerij. Venn.: L. Ginjaar en W. Veer man, Leiden. De 40-jarige H. F. D. is in zijn woning aan de Lombokstraat 67 A van de vliering gevallen en met de maagstreek op een stoelleuning terecht gekomen. Inwendig gekneusd werd hij door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Op de gehouden 6e Nationale Slagers- vaktentoonsteling te Schiedam behaalde de fa. I Zandvoort's slagerijen hoofdkantoor vleeschwaren- en conservenfabriek „De Rijnstreek" te Hazerswoude 10 prijzen en een eervolle vermelding met haar inzen ding fijne vleeschwaren en conserven. Naar men ons mededeelt, ligt de door den Gemeenteraad in zijn vergadering van 17 Januari 1938 vastgestelde Monumenten verordening ter secretarie dezer gemeente gedurende drie maanden voor een ieder ter lezing. In Leiden gevestgid. G. v. Baren, Leeuwerikstraat 25. C. A. L. Bauer, J. v. Goyenkade 2. C. J. ElokBauer, R. Visschersstraat 22a. G. E A. Boersema en fam., reiziger, Sumatra- straat 109. B. J. W. Boot, Rapenburg 54. J. H. B. Brunings, dr. wis- en natuur kunde, Rijnsb.weg 145. A. J. N. A. v. Buuren, étaleur, de Sitterlaan 62. J. G. Casparis, Rijnsb.weg 107. Th. A. M. Cou- wenberg, Breestraat 84. A. Denekamp, Groenhazengr. 12. C. W. Driessen, de Ridderstr. 11. I. F. Dronkers en fam., bouwk. opzichter, Hoogl. Kerkgr. 46. H. Elsbach, Rijnsb.weg 147. J. Geerlof en fam., H. Rijndijk 24. D. v. Laarv. d. Geest en fam., Coornhertstr. 57. E. N. M; Goddijn, Witte Singel 102. C. A. Graafland, arts, Rapenburg 4. M. H. N. Hermans, verpleegster, Mariënpoelstraat 21. J. W. Hoexum, part. verpleegster, Rijnsb.weg 149. G.C. F. Hogebrug, leerl. verpl., Rijnsb.weg 10*. M. Iljas, Lijster straat 35. B. F. Janssen Andeweg, Plant soen 15. D. Kanis, kellner, Amaliastraat 30. C. H. v. d. Klugt, dienstbode, Bree straat 87. M. A. Knüppe, Kam. Onnesl. 12. H. Kool, korp. politietroepen, Wed- dest. 2. M. R. Koops, Bilderdijkstr. 181. B. Kuipers, Witte Singel 89. A. W. S. v. d. Laanv. d. Lelie, Levendaal 170b. P. Lens, schilder, Oranpegr. 123. J. C. Lucas en fam., O.-I. ambtenaar, Merelstr. 31. Wed. E. M. J. Kok v. Lunsen, Tul penstraat 12. W. G. F. Leijten en fam., Oude Vest 177. R. v. d. Meulen, Witte Singel 63. J. G. Molkenboer, Groenha- zengracht 12. M. P. Mooten, dienstbode, Rijnsb.weg 181. A. A. Owel en fam., sla ger, Mecklenb.str. 9. E. M. Petri, Fruin- laan 8. C. Platte, ass. v. d. huish., Rijns- burgerweg 10. I. Poel, banketbakker, Noordeinde 23. E. C. Poelstra, Groenha- zengracht 12. J. Pouwer, verpleegster, Rijnbs.weg 10. A. Rarthgeb, dienstbode, Zoeterw. Singel 26. M. C. L. Rietveld, slager, Rijnsb.weg 144. P. H. Robijns en fam., filiaalhouder, Steenstr. 19. D. Rolema, Merelstraat 15. P. Sanstra, korp. 6e Reg. V. A., Groenhazengraeht 12. L. J. Schippers, adv. en proc., Rijnsb. weg. 144. A. H. Schoondergang., ver pleegster, L. Mare 65. O. C. Schumacher, Vreewijkstraat 15. C. H. J. Staats en fam., Valdezstraat 13. A. Surkow, mon teur. Oude Vest 97. J. Varkevisser, huis houdster, Poelgeesterstr. 24a. M. Varke visser en fam., schipper, v. Lennepstr. 9a. G. J. Verboog, verpleegster, J. v. Goyen kade 4a. N. Valsveld boerenarb., Galge water 12. J. W. M. v. d. Wall, Rijnsb.weg 198. M. M. Wesseling, ass. v. d. huish. Rijnsb.weg 10. H. J. Westerink en fam., predikant, Zoeterw.Singel 42. E. Wil- iemsen, Kam. Onnesl. 21. H. Wories, winkeljuffrouw, Heerenstraat 32. D. v. Wijk, Heerenstraat 16a. A. de Zeeuw, korp. politietroepen, Weddesteeg 2. C. A. J. Zevenhoven, schipper, Wouterhof 6. E. BouthoornZijerveld, Celebesstraat No. 12. Personen uit Leiden vertrokken. T. M. Becker, Den Haag, Ruysbroek- laan 141. C. v. Bendegem, N.-O. Indië S. J. v. d. Bergh, Dordrecht, Vest 24. T. Bergshoeff, Alphen aan den Rijn, v. Reedesfraat 7. J. Biesot, Wasenaar, Tulpweg 9. J. W. Boerma en Fam., Den Haag, Kaapstraat *106. C. J. Bont je, Amsterdam, Marathon weg 2. S. Boomstra, Delft, Noordeinde 1. T. Brandsma, Groningen, Concordiastraat 27. G. v. Broekhuizen, Den Haag, J. Maetsuykerstraat 102. A. E. Chavan- nes, Amsterdam, Prinsengracht 1015 A. V. Dahler, Den Haag, Wilgstraat 57. R. J. Feijer, Den Haag, Bodaerstraat 62. C. A. v. Goozen, Hazerswoude, Groe nendijk A 76. A. H. v. Hameren, Alke made B 470. C. W. F. de Haas Winkel man, Batavia N. O.-L, Soebawaweg 18. J. Harmsen en Fam., Delft, Isaac Hoorn beekstraat 38. G. J. den Hertog, Oegst geest, Rhijngeesterstraatweg 38. J. den Hoed en Fam., Oegstgeest, Balistraat 10. A. den Houdijker, Hazerwoude, Rijn dijk A. 151. O. P. Kalis, Den Helder, Bluisdijkstraat 76. H. Kinderman en Fam., Duitschland. F. J. v. Leen, Vlis- singen, Bid. Bankert 42. G. M. Letterie Bussum, Karbouwströat 2. L. Loopuyt, Busum, Koningslaan 2. E. Mees, Nies- ky D 1, Diaconnessenhuis. M. de Meij, Wassenaar, v. Z. v. Nyeveltstraat 64. H. J. S. Meijers, Amersfoort, Kamperb.- poort 5. A. J. Meijs en Fam., Schiedam, 's Gravenzandestraat 42b. H. F. Minne- boo, Beverwijk, Romerkerkweg 73a. A. M. Mooyekind en Fam., Groningen, Soem- bastraat 9. G. F. Ornstein, Amsterdam Raphaelplein 21. L. Paland en Fam., Den Haag, v. Beverningkstraat 110. N. Platteel en Fam., IJzendijke, Minnepoort straat 22. W. de Ridder en Fam., Lei derdorp, Jaagpad 48. A. M. Oehl-Ro- denburg, Noordwijk, Voorstraat 79. J. Roman en Fam., Amsterdam, Admiralen- gracht 93 I. P. J. C. Romme, St. Mi- chiels Gestel, A 71. A. C. v. Rooyen, Hazerswoude, Zonneveldstraat 19. P. M. v. Rosmalen, Delft, Iseac Hoornbeek straat 38. F. N. Schroder, Wassenaar, Tuinpad 6. S. Smit en Fam., Djocja- carta N. O.-I. F. Stafleu, Roterdam. Agniesenstraat 133. M. F. Ströhle, Am sterdam, P. C. Hoofstraat 98. B. Su- CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD Te Leidsctiendam. Heden had de candidaatstelling plaats voor de verkiezing van den gemeenteraad van Leidschendam. De volgende lijsten werden ingediend: R. K. Staatspartij. 1. L. C. de Koning. 2. A. J. Schrader. 3. J. C. v. d. Bosch. 4. Th. J. Blokland. 5. J. de Langen. 6. H. Smits. 7. N. J. M. Willem- se 8 J C M. van Wijk. 9. W. G. Blonk Wzn. 10. F. J. Zuijdwijk. 11. A. Waaijer. 12. Th. Raaphorst. 13. A. Langeveld. 14. C. Havik. 15. C. J. Nieuwenbroek 16. J. B. Uitten- hout. Anti-Rev. en Christ.-Hist. 1. J. ten Hoopen. 2. K. Vink. 3. G. Kranen burg. 4. P. Borst. 5. L. G. Hoogendoorn. 6. P. v. Elswijk. 7. S. P. Visser. 8. H. de Ruy- ter. 9. P. J. Bregman. 10. H. G. van Kam pen. 11. A. van Muilen. 12. A*. G. Slinger land. 13. C. Doelman. 14. H. C. van den Akker. Liberale Partij. 1. J. Koerts. 2. J. van den Dool. 3. B. Langendoen. 4. D. J. Van der Leud geb. Schulz. 5. W. H. van den Berg. 6. A. J. Koert. 7. D. van der Kloet. S. D. A. P. 1. G. Kerkhoff. 2. E. Visser geb. Van der Linden. 3. A. Visser. 4. H. A. Booman. 5. G. Rosbergen. 6. M. Oele K. D. P. 1. C. M. van den Broek. 2. K. van der Zwaan. 3. J. W. Koot. ringbroek en Fam., Den Haag, Bilderstr. 9. C. E. Tjalsma, Den Haag, Mauve straat 34. A. Vaneman, Haarlemmer meer, J. C. Beetslaan 5. P. Verhoogt, Den Haag, Ververstraat 14. C. Ver- plancke, Noordwijk, Langeveld 29. A. D. Joziase-Vrijbloed, Gouda, Tollenstraat 111. A, v. Zanten, Heemstede, P. Aarts laan 3. (VOOR VERVOLG STADSNIEUWS ZIE PAG. SCHAKEN DR. EUWE NEEMT AAN HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND DEEL. Naar wij vernemen zal dr. M. Euwe deel nemen aan de wedstrijden om het schaak kampioenschap van Nederland, welke wed strijden waarschijnlijk in Juni a.s. door den K.N.S.B. zullen worden georganiseerd. De titel is, naar men weet, op het oogenblik in bezit van S. Landau. Dr. Euwe zal, indien hij van het spelen van voor wedstrijden zou worden vrijge steld, zelf aanbieden ook in de voorwed strijden te spelen, omdat hij dit, ter vast stelling van de onderlinge krachtsver houding, juister vindt. 101-JARIGE TE DELFT OVERLEDEN. In den ouderdom van 101 jaar is te Delft overleden de weduwe S. W. Versluys-Van Dolk. Zij vierde op 20 Januari j.l. onder groote belangstelling den dag waarop zij 101 jaar werd. DOODELIJK ONGEVAL IN GYMNASTIEKLOKAAL. In het gymnastieklokaal van de R. K. U. L. O. te Amersfoort is gisteravond tij dens een generale repetitie voor een uit voering van de R. K. Gymnastiek Vereeni- ging „St. Hubertus" de dienstplichtige ser geant Vis uit Utrecht bij een oefening aan de ringen zoodanig komen te vallen, dat hij naar het militair hospitaal moest wor den vervoerd. In den afgeloopen nacht is het slacht offer, dat te Amersfoort in garnizoen lag, aan de verwondingen overleden. JAPANSCH OFFENSIEF IN SJANSI. HANKAU, 17 Febr. (A.N.P.) De Japan- sche troepen zijn overgegaan tot een offen sief in het Zuiden van Sjansi tusschen den Sjansi-spoorweg en de Gele Rivier. AL CAPONE IS GEESTESZIEK. WASHINGTON, 17 Februari. (A.N.P.) Het departement van justitie heeft thans bevestigd, dat Al Capone in de gevangenis van Alcatraz lijdt aan een geschokten gees testoestand, maar dat dit in geen enkel op zicht het gevolg is van zijn opsluiting. LEIDEN. Geboren: Clazina Maria Theresia d. van Th. N. Kerkvliet en J. M. Tuithof. Jacobus Johannes z. v. J. Regeer en E. J. Schouten. Willem Frederik z. v. W. F. Arbouw en C. M. de Water. Aaltje d. v. A v. d. Gugten en G. Rekers. Jo hannes Fredericus z. v. E. Beeloo en C. Mullens. Anna Petronella d. v. P. v. Rootzelaar en A. v. Egmond. Cornells Gerardus z. v. P. v. d. Kamp en R. J. Hart man. Henricus Johannes z. v. J. v. d. Zwet en M. A. Kortekaas. Johannes Ge rardus z. v. A. v. d. Voort en A. C. Hek- ker. Johannes Petrus z. v. M. J. Lam- mers en M. A. v. d. Meij. Geradus Ja cob Nanning z. v. G. v. d. Mark en C. J. Nanning. Catharina Maria Theresia d. v. P. J. G. Kasteelen en C. Verhoog. Adrianus Gerardus Antonius z. v. J. J. Staats en C. M. A. Kohlbeck. Ondertrouwd: Bergman jm. 27 j. en A. S. Burger jon jd. 21 j. Gehuwd: B. v. Ark jm. en J. Mulder jd. Blansjaar gesch. m. en C. M. v. Bra- kel jd. De Bruyn jm. en C. W. Colpa jd. W. Dove jm. en M. F. v. d. Steen jd. J. v Exter jm. en H. A. Natzijl jd. J. Gies- bert jm. en M. C. Verstraaten jd. Ser iier jm. en A. C. Leupe jd. J. Stol jm. en W. v. d. Waals jd. C. Stolwijk jm. en M. G. v. d. Poel jd. G. Sandberg jm. en G. H. Duym jd. Overleden: C. H. WagemansStafleu vr. 73 j. AFSTANDSVLUCHT VOOR MILITAIRE VLIEGTUIGEN. MIAMI, 17 Februari. (A.N.P.) Zes groote bombardementsvliegtuigen zijn van hier naar Lima vertrokken. Het is de bedoeling, dat zij dezen afstand van ongeveer 5000 K.M. zonder tusschenlanding afleggen. In dien dit gelukt, zal het afstandsrecord voor militaire vliegtuigen verbeterd zijn. LEIDEN, 16 Febr. Gr oenten veiling. Per 100 kg.: roodekool 3.105.60, savoyekool 2.202.80, groenekool 3.203.50, boe renkool 36, rapen 1.401.50, prei 3.50—7.10, kroten 2.60—4.30, kroten, gekookt 37, uien 6.7014.20, peen 2.206.30, spruiten 211, andijvie 13 18, witloof 312, per 100 stuks: knol- selderie 1.703.90, per 100 bos: radijs 2.80—3.50, selderie ïf 1.20—1.80. VOORSCHOTEN, 16 Febr. Veiling V. P- V. Prijzen: kippeneieren 3.403.80, een deneieren 2.803.00 per 100 stuks, ko nijnen 0.801.90 per stuk. GOUDA, 17 Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 1230 stuks, waarvan: 50 slachtvar- kens: vette 28.529.5 cent per pond, le vend met 2 pet. korting; 368 magere var kens 3050, 459 biggen 1722, Gelder- sche biggen 22—26, 3 runderen 200300 341 nuchtere kalveren 4.007.50 en 9 bokken of geiten 27 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 73 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 2627.50, 2e kwal 2425. Handel goed. Boter. Aanvoer 150 ponden. Prijzen: Goeboter 7585 cent en weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer: 142.500 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.253.80 en eenden eieren 3.253.50 per 100 stuks. Handel vlug. DEN HAAG. 17 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melk veiling werd van 252 aanvoerders verkocht om in de week van 21 tnt 28 Febr. dagelijks le le veren 28000 liter melk. Prijs vanaf boer derij 7.50, melk voor industrie 6.30 per 100 liter. BODEGRAVEN, 17 Febr. Eieren Aan voer 10841 stuk. Prijs: wit 33.40, bruin 3.403.70, eendeieren 33.20. KATWIJK a. d. RIJN, 16 Febr. Groen- tenveiling. Gelekool 1.102.20, roodekool f 3.505.90, groenekool 3.906.80, kro ten 2.50—4.40, uien ff 13.90—15.— per 100 kg.; selderieknollen 1.003.20 per 100 stuks, waschpeen 0.701.20 per kist. TER AAR, 16 Febr. Centrale Veiling. Spinazie 100, andijvie 3560 cent, spruit- kool 9.90, witlof 7.4011.20, boeren kool 1325 cent, selderie f 2.50, groene kool 2.50. ZOETERMEER, 16 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 9000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.504.25, henneneieren 3.253.45 en eendeneieren 2.953.30 per 100 stuks. VINKE VEEN, 16 Febr. Groentenvêiling. Witlof I 8—9,A idem II 4.5 en stek f 3 per 100 kg. boerenkool 2.50 per 100 kg. Aanvoer witlof 7000 kg. lYISShLNOTEEKINÜEN <AMST.V RUARW Londen 8.97 Berlijn 72 26 Parijs 5.87 Brussel 30. "5 Zwitserland 41 511/2 rCoDenhagen 40.05 Stockholm 46 22 Oslo 45.071/2 New York 1.7Sl/4 Praag 6.28

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3