OMGEVING VRIJDAG 11 FEBRUARI 1938 nF I.F.inSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 9 nabcissententoonstelling. De groote jaarlijksche Narcissen-ten toonstelling wordt Dinsdag a.s. 's mid dags om half drie door Prof. Dr. E. van Slogteren van Heemstede geopend. Naast de drie wisselbekers, die ieder jaar worden uitgeloofd, zijn thans ook nog beschikbaar gesteld: Groote gouden me daille door Ver. de Narcis te Haarlem; fraaie plaquette door Holland's Bloem bollen Huis te Lisse; verguld zilveren me daille <3°or Coöp. Veilings ver. Hille- gom U.A.; zilveren beker door Coöp. Vei lingsver. v. Bloembollenkw. H.B.G. te Lisse. HILLEGOM. Geslaagd. Te den Haag slaagden voor 't examen Costumière de dames G. Matze te Sassenheim en St. Kempenaar; voor Lingerie mej. G. Goudriaan te Nieuw Vennep. Allen werden opgeleid door mej A. M. Veenboer te Hillegom. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. De aanvoer is nog steeds niet onbe langrijk. Er komt nog aardig wat aan koolsorten, gele, groene, boerenkool en niet minder wordt de aanvoer van wasch- peen dat op heden ook een der hoofdpro ducten is. Er is voor dit laatste artikel goede vraag, vooral voor de beste kwali teit die betaald wordt met f 0.95 tot ƒ1.20 per kist van 20 K.G. De mindere kwali teit brengt gemakkeHjk van 0.65 tot 0.80 per kist op. Sommige dagen gaat er van dit artikel naar het buitenland, hetgeen ook gunstig werkt op de prijs. Uien gingen na een kleine daling weer naar boven en de goede kwaliteit werd weer gekocht voor 12.80 tot 13.20 per 100 K.GQ. Selderieknollen gingen minder vlug. Van de beste kwaliteit komt trou wens niet veel en biina alles wordt onge- wasschen aangevoerd. De kleinste soort, de z.g. B. ging voor f 1.— tot 1.20, be tere soort, de A. kwaMteit bracht van 2.tot 2.80 per 100 op. Groene kool ging vlu» weg te^en zeer goede prijzen, van 1 60 tot 3.80 naar gelang van kwaliteit. De Roode kool heeft schünbaar het hoogste nunt gehad, want nadat tot 5 50 per 100 K.G. betaald werd, is die prijs iets gaan dalen zoodat een enkele maal als hoogste not»»erin«* kan geboekt worden 4 90 per 100 K.G. Gele kool blijft stabiel in prils, van f 1.10 tot hoog stens 1.70 per 100 K.G.. met de hoogste noteering voor alleen extra kwaliteit. Boerenkool ging deze dagen vlug weg. Lang heeft dit product zeer weinig opge bracht. Ve'e dagen niet rn°°r /lan den minimumprijs, 9.per 100 K.G., doch al reeds een paar weken kan tot 22 ct. per kist van 6 K G. geboekt worden. Dammen. Voor de te houden kam pioenswedstrijden voor Katwijk in het dammen blijkt zeer veel animo te be staan. Tot heden vernemen we, hebben zich reeds een 90-tal deelnemers aange meld. Ook zijn reeds eenige prijzen be schikbaar gesteld. We vernemen voorts, dat de openings wedstrijd zal gehouden worden in het Parochiehuis te Katwijk aan den Rijn en dat de edelachtbaren heer burgemeester zich bereid verklaart heeft de wedstrijden te openen. Dat belooft dus wat te worden. Personalia. De heer C. de Best alhier is benoemd tot agent van politie te Dor drecht. Begrafenisvereeniging. Gisteravond hield de R. K. Begrafenisvereeniging ,,'St. Barbara" haar jaarvergadering in het Pa rochiehuis. Na opening met gebed herdacht de voorzitter, de zeereerw. heer pastoor de onlangs door droeve omstandigheden overleden aanspreker, wijlen de heer G. de Lange. Voor zijn zielerust werd gebe den. De secretaris de heer W. Caspers las notulen en een uitgebreid jaarverslag, welk verslag nog eens deed uitkomen het mooie werk van naastenliefde, het begra ven der overleden medeleden. Het finan cieel verslag van den penningmeester de heer M. J. Alkemade wees een batig saldo aan van 75.90. De rekening werd nage zien door de heeren F. J. Luyten en W. Tulen en in orde bevonden. Na enkele mededeelingen van ondergeschikt belang volgde vaststelling der contributie. Beslo ten werd dit te laten als in 1937. De af tredende bestuursleden de heeren W. Caspers en M. J. Alkemade werden met bijna algemeene stemmen herkozen. De Voorzitter deelde dan mede, dat, alhoewel het bestuur volgens art. 28 van het regle ment de aanspreker aanstelt, het bestuur toch gaarne de meening van de vergade ring wil hooren alvorens t.ot benoeming van een nieuwen aanspreker over te gaan, om dan b.v. na gehouden stemming door de vergadering, de officieele benoeming te doen. Uit de vergadering kwam het verzoek om die stemming niet openbaar te maken. Het bestuur had dan toch de bevoegdheid de benoeming te doen. Hies- na kregen de leden gelegenheid van hun wensch ten opzichte van dezen functiona ris per stembriefje kenbaar te maken. Na een rondvraag, die geen belangrijks ople verde, volgde sluiting door den zeereerw. heer pastoor. In een hierna gehouden be stuursvergadering is door het bestuur, mede in verband met de uitslag der ge houden stemming in levenvergadering, besloten, tot eerste aanspreker te benoe men den heer M. C. Moerel. LISSE. Spreekuur loco-burgemeester. Naar wij vernemen zal de loco-burgemeester, wethouder Tromp, tusschen 11 en 12 uur ten gemeentehuize te spreken zijn. Geboren: Wilhelmus Cornells z. van A. W. Reeuwijk en M. J. van der Voort Wilhelmus Joseph z. van W. JJ. van der Lans en W. J. van der Slot Adria- na Elisabeth d. van C. J. van der Tang en A. E, Krieger. Overleden: H. van Graven 83 j., wed. van M. Berg A. M. Warmerdam 62 j., echtg. van A. van der Lans. Gevestigd: A. Romijn uit Noordwij- kerhout W. M. Sprengers uit 'sGraven- hage H. F. Schouten uit Amsterdam Wed. J. de Jong uit Haarlemmermeer. Vertrokken: W. C. Does naar Hil legom C. van Leeuwen naar Velsen S. W. Hogerhuis naar Haarlem. LEIDSCHENDAM. Gemeenteraadsverkiezing. De Chr. Hist. Kiesvereeniging en de A.R. Partij zullen bij de a.s. verkiezing voor leden van den Raad der Gemeente Leidschen- dam de lijsten verbinden. De Chr. Hlst. cendidaat zal No. 1 komen, d.r A.R. no. 2, enz. Referendumstemming. Zondag 13 Fe bruari a.s. zal de stemming plaats hebben over de definitieve candidateniijst van leden der R. K. Staatspartij voor den Raad der Gemeente Leidschendam. Het stembureau houdt zitting in het Pa tronaatsgebouw van des morgens 8 uur tot des namiddags 4 uur. Des namiddags om 4 uur opening der stembus, waarbij alle leden van de R. K. Staatspartij toegang hebben. De leden worden er aan herinnerd, dat de ontvangen oproepkaart naar het stem bureau moet worden medegebracht en in geleverd. Volksonderwijs. De vereeniging „Volksonderwijs" houdt op Maandag 14 Februari a.s. des avonds te 7 30 uur haar Jaarvergadering in hotel ,.De Zwaan"! Naast jaarverslagen vermeldt de agenda o.m.: Verkiezing van 2 leden der Con- trólccommisise. Verkiezing van een voor zitter en verkiezing van 4 bestuursleden. Muziekuitvoering. Donderdag 17 Fe bruari as. geeft het Leidschendamsch Sa lonorkest onder leiding van den heer H. P. N. Hejjdt een muziekuitvoering in hotel De Zwaan". Medewerking wordt ver leend door het Haagsch Vocaal Kwartet „Con Amore" en den heer Joop Oostdam, humorist-conferencier. Bazar. Op 8, 9 en 10 Maart as. zal een bazar worden gehouden in het dienstge bouw van de Ned. Herv. Kerk. De baten zullen ten goede komen van de kas van de Vereeniging „Het Groene Kruis" te Leidschendam. NOORDWIJK-BINNEN. Oranjevereeniging. In Hotel „Royal" te Noordwijk-Binnen werd namens de Oranjevereeniging te Noordwijk-Binnen een filmavond gehouden voor hare leden. Aangezien de zaal met alle leden gelijk kon herbergen, werd de voorstelling op 3 verschillende tijden vertoond n.l. te 7 uur, te 8.30 uur en te 10 uur. Telkens was de zaal vol. Te 8.30 uur opende dr. Niekerk, voorzitter der Oranjevereeniging de voorstelling en heette in 't bijzonder welkom burgemeester en wethouders als mede de raadsleden en het bestuur der Oranjevereeniging te Noordwijk aan Zee met hunne dames. Spr. hoopte, dat de aanwezigen een genoeglijken avond zou den hebben en dat men er door geboeid zou worden. Daarna werd de film ver toond, die gedeeltelijk een nationaal ka rakter droeg. Aan het einde dankte bur gemeester van de Mortel voor dezen ge notvollen avond, waarna men plaats maak te voor de volgende gegadigden, die al in grooten getale stonden te wachten. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er was deze week goede vraag voor waschpeen en Uien en de prij zen waren zeer tot genoegen van de tuin ders. Waschpeen werd gekocht voor 4.10 tot 6.per 100 K.G. Vorig jaar kon nog niet de helft bereikt worden. Met uien ging het, in vergelijking met vorig jaar, nog veel erger. De prijs van heden. 12.60 tot 13.30, komt al zeer weinig jaren voor. Roode en Groene kool zijn ook duur; roode kool van f 3.90 tot f 4.80, en groene kool van 1.90 tot 3.70 per 100 K.G. Ook het artikel kroten bleef duur, van 2 50 tot 4.10 per 100 K.G., een beste prijs. Gele kool ging niet zoo vlug. De prijs was 1.10 tot 1.60 per 100 K.G. Selderieknollen werden betaald met ff 1.— tot f 2.50 per 100 stuks. Boe renkool was goed gevraagd en bracht van 3 tot 4 ct. per K.G. op. Het liep de laat- sten tyd zeer goed voor de tuinders. VOORSCHOTEN. Brand in een garage. Hedennacht om 1 uur brak brand uit in de garage van den heer v. d. Goes aan den Veurscheweg, waarin een auto stond, ge laden met manufacturen ter waarde van 3 800 a 900. De heer v. d Goes werd door zijn buren gewekt. De brandweer bluschte den brand met een straal op de waterlei ding. De houten garage, auto en goederen zijn totaal verbrand. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting in de auto. De goe deren waren verzekerd, de auto zelf niet. NOORDWIJK. FEESTEN BIJ DE GEBOORTE DER PRINSES. Een morgengroet uit kindermond. Vreugdedans rond de Prinses Beatrix- boom. Lichtstoet met versierde groepen. Op een enthousiaste en grootsche wijze heeft gisteren de burgerij van Noordwijk- binnen uiting gegeven aan de vreugde, welke ook hier heerscht, bij de geboorte van Prinses Beatrix, een vreugde welke algemeen bleek te zijn, want uit alle ran gen en standen werd aan defeestelijk heden deelgenomen, waaruit eerstens spreekt de liefde van allen tot ons dier baar Oranjehuis, maar ook dat het werken van het Oranjebestuur op prijs wordt ge steld. Een woord van hulde voor het wel slagen van de gehouden feestelijkheden komt dit volijverige bestuur ten volle toe. Met een muzikale rondwandeling door het dorp te 8.30 uur werden de bewoners reeds tot het feestvieren uitgenoodigd en al direct waren velen op de been en de versierde straten met vlaggen gaven al reeds een feestelijk aanzien aan dezen dag. Op het keurig versierde Lindenplein kwamen te half tien de Burgemeester met vele gemeenteraadsleden, het Bestuur van O. V. met zijn dames en meerdere com- miissieleden, om de aubade in ontvangst te nemen van de honderden schoolkinde ren. Het was een lust om de glunderende gezichten der kinderen te zien, volop ge tooid met oranje en driekleur-vlaggetjes. Na afloop van de zanghulde begaven de kinderen zich naar hun scholen, waar ze op enkele versnaperingen onthaald werden en tevens nog een prijsje ais herinnering meekregen. Vooral dit kinderfeest wordt voor groot en klein hoogelijkst gewaar deerd, temeer daar de Burgemeester en het bestuur van de Oranje-Vereeniging alle scholen tijdens tractatie en spelen be zocht. Te 10.30 uur werden in Hotel Royal voor de leerlingen der Kleurscholen een bioscoop-voorstelling gegeven, terwijl aan de andere schoolkinderen van 1.30 tot 5.30 uur de leuke f-lmvoorstelling groepsge wijze werd gegeven. Precies 1 uur trok het Fanfarecorps ..Ex celsior", dat zich dze dag wel dapper ge weerd heeft, er weer op uit om de volks spelen aan te kondigen. Allereerst had een estafetteloop plaats van 200 M., waaraan senioren- en 2 juniorengroepen van 10 deelnamen, waarvoor langs het geheele parcours door het dorp geweldig veel be langstelling bestond. Deze estafette-loop had een vlot sportief verloop. De eerst- aankomende seniorgroep legde dezen af stand af in 4.37 min. en de eerste junior- groep in 5.35 min., voor amateurs zeer goede prestaties. De aankomst was als volgt: le S.J.C. groep A, 2e S J.C. groep B, 3*' D.O.S., 4e Werkloozengroep 5e Vostb. Vereen Noordwijk. De Jury voor dezen welgeslaagden loop bestond uit de heeren F H. v. Spanje, Mr. N. Eriks en A. W. v. a. Holst. Direct hierop volgde de verdere volks spelen als Tonkruien, Spijkerslaan en Ringsteken voor meisjes en jongens. De uitslagen hiervan zijn als volgt: Spijker- slaan voor dames: le pr. Rie Ruigrok, 2e M. Hoogteijling, 3e Greta Vink, 4e Jo Mink, 5e Grietje v. d. Haak, 6e Marie v. d. Holst, 7e Coba v. Woersum. Tonkruien voor heeren- le pr. L. Steen voorden, 2e Jac. Steenvoorden, 3e C. Cuwehand, 4e A. Wijnands, 5e M. Bakker, 6e F. Hermans, 7e A. v. d. Berg. Ringsteken voor meisjes: le Ko v. d. Plas, 2e Neeltje v. d. Haak, 3e Bep Passchier, 4e Florie Lindhout, 5e Hennie Ruigrok, 6e Truus Mulder, 7e Jo v. d. List, 8e Ma rie Caspers, 9e Bep Zwarts, 10e Nel Land man, 11e Gijsje Overbeek, 12e Rie Pas schier, 13e Jo v. d. Weyden, 14e Marie Mols, 15e Bep v. d. Plas, 16e Marie Duin dam, 17e Femmie Janson, 18e Nel Smit. Ringsteken voor jongens: le Corn. v. d. Lee, 2e Piet v. Schie, 3e Jac. v. d. Geest, 4e Jan Schelvis, 5e Hans Dekker, 6e Henk Steenvoorden, 7e Leen v. d. List, 8e Jan Eierman, 9e Corn Mink, 10e Leo Krol, 11e Martien Winters, 12e Jac. Zuidhoek. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter, dr. Niekerk, op het Linden- plein uitgereikt, ten aanschouwe van hon derden belangstellenden. Intusschen had de muziek zich weer op gesteld en in optocht trokken nu het Ge meentebestuur, O.V.-bestuur en de bestu ren van Bloembollencultuur, Holl. Bloemb. Kweekers Genootschap, Kon Ned. Mij v. Tuinbouw en Bloembollencommissie naar de IJmuiderstraat voor het planten van de Prinses Beatrixboom. Bij aankomst bood de voorzitter van B.B.C., de heer J. C. v. d. Meer, met enkele welgekozen woorden een prachtige beukenboom na mens de vier vereenigingen op Tuinbouw gebied de Oranje-Vereeniging aan, welke hierna door drie schoolkinderen, die even als Prinses Beatrix op 31 Januan hun ge boortedag vieren t.w. Marietje Kret, Truus Aandewiel en Gerard Vink, resp. 11 en 13 jaar oud, werd geplant. Dr. Niekerk bracht hierna dank aan de Vereen, voor het aan bieden van deze boom; het O.V.-bestuur stelde deze daad op hoogen prijs en waar de boom in de literatuur het symbool draagt van eeuwigheid, hoopt spr. dat deze boom tot vele geslachten mag spreken van de trouw aan ons Vorstenhuis en ons Prinsesje. Spr. droeg hierna de boom aan het gemeentebestuur over. Burgemeester v. d. Mortel besteeg hier na onder applaus het spreekgestoelte en met een geestig speechje bracht hij namens het gemeentebestuur dank voor deze atten tie en sprak den wensch uit, dat zoowel de ouderen als de jongeren inwoners de groei van dezen boom, maar ook de groei van het Prinsesje zullen mogen beleven. Met een „Leve Prinses Beatrix" aanvaar de het gemeentebestuur deze prachtige beukenboom. Nadat het „Wilhelmus" had weerklonken, maakten Burgemeester, Ge meentebestuur, bestuur O.V., de besturen der Tuinbouwvereen. en vele honderden omstanders, op de vroolijke tonen der mu ziek een rondedans om de Prinses Beatrix boom. Na afloop trokken allen weer in muzi kale optocht naar het Lindenplein, waar de stoet werd ontbonden. Te half zeven was het weer aantreden en nu voor de Lichtstoet. Daarvan was door verschillende vereenigingen en par ticulieren veel werk gemaakt; er waren mooie praalwagens en groepen te aan schouwen. De Jury, bestaande uit de dr„mes van het O.V.-bestuur, kenden de volgende prijzen toe: le Zangvereen. Euphonia en Meisjesvereen. Martha, 2e Zangvereen. 't Schorre Haantje, 3e G Bouwhuis, 4e Roode Kruis, 5e familie Hoogeveen, 6e Wilhelminaschool. Ondanks het minder prettige weer was en bleef er een groote belangstelling voor deze stoet, welke na genoeg door alle straten van het dorp trok. Na afloop gaf „Crescendo" nog eenige nummertjes ten beste en bij het vuur van den vreugdeboom werd door honderden neg een rondedansje gemaakt. Bij deze ge legenheid bracht de voorzitter van O.V. nog dank aan de muziekkorpsen voor hun prijzenswaardige medewerking en aan allen, die het bestuur hebben bijgestaan om dezen dag zoo goed te doen slagen. Spr. zegde toe dat net bestuur nu reeds plan nen tot het organiseeren van een nog gxootscher feest in September heeft en daarom is het parool: wordt allen lid van de Oranje-Vereen. Met een warm woord van hulde aan de politie voor de goede regeling bij de gehouden feestelijkheden en nog menige hoera's voor ons Vorsten huis, werd dit schitterend geslaagde feest besloten. SASSENHEIM. Uitvoering D.O.S. De groote zaal van het K.S.A.-gebouw was Donderdagavond stampvol met belangstellenden voor de uitvoering van de Gymnastiekvereniging DOS. Onder leiding van den heer P. Nievaart uit Leiden werd een keurig programma uitgevoerd, waarvan vooral het nummer: Een kijkje op een oefenavond" geweldig insloeg. Al joelende, stoeiende en vech tende kwamen de kleine jongens het po dium op rennen, om op een enkel woord van den leider doodstil te zijn en een keurige oefening te doen zien. De vrije en rhytmische oefeningen oogstten ook veel applaus. VOORHOUT. Werkloosheid. Het aantal steuntrek- kenden m deze gemeente is enkele min der dan in dezelfde maand van het vori ge jaar. Het aantal dat toen bij de arbeids beurs stond ingeschreven bedroeg toen 269, terwijl het thans 240 bedraagt. De vroege voorjaarswerkzaamheden dragen hier wel eenigzsins toe bij. Gevestigd: A. Dam van Heythui- zen A. M. Fockens van idem J. C. Heddes van idem L. A. M. v. Kuijk van Eindhoven J. H. Th. P. Luan van Rotterdam H. J. Heinen van Leiden M. J. Willemsen van idem J. P. Mat- thijssen van Bergen op Zoom H. J. Brand van Heijthuizen V. J. M. Busse van idem A. C. Pennings van Noord- wijkerhout J. J. Seeuwen van Neder- weert L. Spee van idem E. C. J. Zwinkels van Naaldwijk. Vertrokken: P. C. M. v. d. Bosch naar Bleiswijk G. A. M. Dehue naar 's-Gravenhage M. J. A. Dehue naar idem A. C. v. d. Hoef naar Hoogland W. H. M. Johennink naar Hengelo L. H. M. v. Well naar Zoetermeer C. C. v. Velzen naar Noordwijkerhout J. R. Mulders naar Heijthuizen K. F. Ha zen naar idem H. A. A. Sparidans naar idem G. L. Olyslagers naar idem F. A. Nieuwendijk naar idem A. Th. J. v. Dijk naar Venlo H. A. Wilderink naar Heijthuizen J. A. C. Overgaag naar Amsterdam H. v. d. Bogaard naar Heijthuizen M. M. Koene naar Eijsden (L.) C. A. M. Kortekaas naar 's-Gra- venhage-Loosduinen. WARMOND. St. Josephsgezellen. Maandag 14 Febr. geen verplichte bijeenkomst wegens de Bonte Avond" van St. Matthias. Ons lo kaal is van 810 uur geopend voor ont spanning. WASSENAAR. Vrouwenbond. Gisteravond hield de afd. van den R. K. Vrouwenbond een feestavond in het R. K. Verenigingsge bouw. Na opening met den Chr. groet, heette de voorzitster, mej. E. Fein, allen welkom op dezen feestavond, aan den vooravond van den feestdag van de verschijning van O. L. Vrouw van Lourdes. Bijzonder heette zü welkom de Eerw. Geestelijken, de spreekster, de tooneelclub van de SL Jo- sephgezellen en „The Funny Boys", wel ke laatsten zorgden voor de muzikale op luistering. De Geestel. Adviseur, kapelaan Blan- kers, herinnerde eveneens aan den feest dag van de verschijning van O. L. Vrouw van Lourdes. Spr. schetste de beteekenis van Maria, Haar persoonlijkheid, heilig heid en waardigheid en wekte op tot na volging van die deugden, alsmede tot het zijn van trouwe leden van den R. K. Vrouwenbond, die mede ten doel heeft, de vorming te vervolledigen. Mevr. SpeijerAsperlagh herdacht hier na in een keurige rede den dichter Von del. Nu en dan eenige dichtregelen aan- DE RIJKSWEG AMSTERDAM— SASSENHEIM. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem heeft heden aanbesteed het maken van wegverhardin gen op den rijksweg nr. 4, gedeelte Amster damSassenheim tusschen de Ringvaart en den Spaarnwouderdwarsweg, op den Noordelijken oprit naar de brug over de Ringvaart en op den Zuidelijken oprit naar de viaduct op den Spaarnwouderdwarsweg met bijkomende werken. Laagste inschrijfster was de N.V. De Ge- ruischlooze weg te Heemstede voor 113.150, met gebruik van basalt en 112.500 met gebruik van Nederlandschen steenslag. halend schetste zij Vondel als treurspel dichter, als lyrisch dichter en als dichter die in verheven geestdrift de geloofs waarheden verkondigde, o.a. in zijn Al taar geheimenissen. Het leven van Von del, onze katholieke dichter, zijn werk en zijn karakter, dwingt ons eerbied af. Ten slotte de blijde gebeurtenis in het Oran jehuis herdenkend, citeerde spr. eenige gedichten van Vondel, die als voor dezen tijd geschreven konden zijn. Die vreugde van Vondel is nu onze vreugde, die 'wij kunnen samenvatten in het Oranjelied van Vondel. Een hartelijk applaus, alsmede een dankwoord van de voorzitster waren al leszins verdiend. Een verloting ter tegemoetkoming in de kosten van dezen avond, stelde een 3- tal aanwezigen in het bezit van prachtige prijzen. De tooneelclub van de St. Josephgezel- len voerde hierna op „Het Spookhuis", een vroolijk spel waarom veel en harte lijk gelachen is. De diverse spelers had den een dankwoord van de voorzitster in ontvangst te nemen, die hierna ook dank bracht aan „The Funny Boys". Het was een welgeslaagde feestavond. Wasscnaarsch Dam Genootschap. Door Wassenaar's Dam Genootschap werd een druk bezochte jaarvergadering gehouden, onder voorzitterschap van den heer W. F. Slieker. De secretaris, de heer Delfos, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat er een gunstig jaar werd afgesloten. De vereeni ging ging een 10-tal leden vooruit en W. D G. is thans ruim 40 man sterk. De penningmeaster, de heer J. van Noort, bracht eveneens verslag uit. De in komsten hadden bedragen 319,57 en de uitgaven ƒ237.78. Tot 2de secretaris werd bij acclamatie ge kozen in de plaats van den heer Breg- man, die niet herkiesbaar was, de heer Sierag. Tot leden van de kascommissie werden vervolgens gekozen de heeren van der Hulst en Mulder en tot plaatsvervan gers de heeren Snelderwaard en Woudsma. Hierna werd overgegaan tot het houden van een simultaan wedstrijd tusschen den heer Kleute en een 24-tal leden. Uitvoering 't Dorpshuis. In het ge bouw Centraal heeft de tooneelvereeni- ging 't Dorpshuis een geslaagde uitvoe ring gegeven. Door den voorzitter van de vereeniging 't Dorpshuis, mr. Kalff, werd een openingswoord gesproken. Verder heette hij hartelijk welkom de afgevaar digden van de tooneelvereeniging Udi en „De Optimisten" en de vertegenwoordi gers van de Wassenaarsche Middenstands- vereeniging. Hierop werd onder regie van den heer Scheffel opgevoerd het stuk getiteld De Firma Adam en Eva, een blijspel in 4 be drijven. Het stuk werd vlot en goed ver tolkt. ZOETERMEER. L. T. B.-feestavond. De jaarlijksche feestavond van de L.T.B., die gisteravond gehouden is, is uitstekend verloopen. De groote zaal van den heer Ant. v. Well was druk bezet. Bij afwezigheid van den voor zitter werd de feestavond geopend door den secretaris. Het verheugde hem In het bijzonder, dat de zeereerw. heeren pas toor en kapelaan beiden aanwezig waren. Het Jazz en Cabaretgezelschap van Jean van Zijp mocht een groot succes oogsten. Het feestcomité bleek een goede keuze gedaan te hebben. Gedurende de pauze werd een verloting gehouden, waarvoor fraaie prijzen beschikbaar gesteld wer den. De loten werden vlot verkocht. On der groote hilariteit werden de prijzen in ontvangst genomen. Na afloop bleef men gezellig tesamen, onder leiding van Jean van Zijp. Zoo is dan de feestavond der L.T.B. weer gunstig verloopen en het wachten is nu weer op een ander jaar. Ik zag Tanmorgen den rijken Durand, maar hij zei nog nieta eens bon- jonr. Nou, toen heb ik hem niet geantwoord ook. (Pantagruel).

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 9