Minister verdedigt financieel beleid. BINNENLAND FAILLISSEMENTEN DOKCERDAG 10 FEBRUARI 1938 t)E LE1DSCHE COURANT TWEEDE Bï AD - PAG. 7 Eerste Kamer Verlichting bepleit voor groote gezinnen. Eevenals Dinsdag de heer PoUema (C.H.) oefende gisteren ook de heer DE ZEEUW (S.D.) critiek uit op het beheer van het egaiisatie-fonds. Mèt den heer Pollema is hij van oor deel, dat de Regeering royaler moet gaan huishouden. Intusschen heeft ook de heer De Zeeuw verzuimd, mede te deelen, op welke wijze het royalere leven gefinancierd zou moe ten worden! Van. meer dan een zijde vonden de door de heeren Pollema en De Zeeuw gepro- nageerde denkbeelden krachtige bestrij ding: zoowel de heer BLOMJOUS (R.K.) als de heer VAN DEN BERGH (Lib.) wa ren van meening, dat het Egalisatiefonds wel degelijk aan zijn doel beantwoordt, dat er niet in strijd met de aanvankelijke bedoeling geopereerd is en dat de Regee ring trouw woord heeft gehouden. Hoe zou het mogelijk zijn, het budget jaarlijks met laten we zeggen een 300.— millioen te verhoogen? Nóch door ver hooging van belastingen, nóch door het sluiten van leeningen zal zooiets te be reiken zijn en de heeren Pollema en De Zeeuw kregen den goeden raad, met bei de beenen op den grond te blijven. Ook de heer DE SAVORNIN LOHMAN, de leider der Chr. Hist, fractie, mengde zich nog in het debat: het was alsof hij zich min of meer geneerde over het op treden van zijn volgeling: den heer Pol lema. Met kracht bracht hij tot uitdruk king, dat uit de woorden van zijn fractie genoot niet mag worden afgeleid, dat er onder de Christelijk Historischen een wij-, ziging gekomen zou zijn in de opvatting omtrent de door de Regeering ten deze te voeren politiek. Op verbetering van het belastingstelsel drongen aan de heeren BLOMJOUS en DE ZEEUW. Voorts vermaande -de heer BLOMJOUS, daarin later bijgevallen door den heer TER HAAR (C.H.). den Minister nadrukkelijk, geen gevolg te geven aan een eventueel opgekomen voornemen, om de Doodehand- belastingen ook na 1938 nog te doen voort bestaan. Het is een teere kwestie, vooral in dezen tijd, omdat er zoo sterk uit spreekt een serviliteit van de Kerk aan den Staat. In ieder geval eischte de heer Ter Haar afschaffing der belasting ten aanzien der kerkelijke goederen. Omwille van de koffiecultuur in Indië bepleitten de heeren VAN DEN BERH (Lib.) en BRUINEMAN (R.K.) een belas ting op koffie. De heer NIVARD (R.K.) vroeg vrijstelling van omzetbelasting voor herstellingsoorden, ziekenhuizen enz., mede namens den heerMoltmaker der S.D. A.P.! Het betoog van den heer Bruineman was vooral van belang, doordat het zoo'n sympathiek pleidooi voor de be langen van het groote gezin inhield. Vermindering van heffingen moet er komen voor deze gezinnen; vooral het brood is te duur (in verband met de tarweheffing) en de suiker (in verband met den accijns). Onbillijk is ook vaak de grondslag „dienstboden" voor de personeele belasting. Voor de N. S. B. heeft de heer VON BöNNINGHAUSEN het woord gevoerd: hij ontkende, dat de N. S. B. teeelijkertijd de belastingen zou willen verlagen en de Staatsschulden snel aflossen. De Minister aan het woord. Minister DE WILDE heeft de vele spre kers beantwoord. Hij begon met toe te geven (ontkennen zou ook niet gebaat hebben), dat de be- lastingdrukte zwaar is en dat er aan het systeem der heffing veel mankeert. Hij vond het thans echter geen tijd voor re formatie. Den heer Bruineman, die zichzelf aangediend had als één der 2000 va ders van gezinnen met meer dan 12 kinderen, voerde de Minister tegemoet, dat de eroote gezinnen thans reeds heel belangrijk worden ontzien door aftrek van belastingen, kosteloos onderwijs, enz. Bovendien is nu de kinderbijslag op komst. De klachten over te zware belasting van kasteelheeren vond de Minister niet ongerechtvaardigd. Nader zal hij onder zoeken, of er iets tegen te doen is. Aan afschaffing der Grondbelasting kan de bewindsman echter niet denken. Dat sommige belastingen een anti-so ciale werking hebben (belasting op per soneel b.v. kan werkloosheid vermeerde ren) is niet te ontkennen, maar aan dit onbedoeld kwaad gevolg is niet te ontko men. Een wetsontwerp betreffende belasting van winst van Vennootschappen is in staat van voorbereiding en de Minister haalde menig staaltje aan, waaruit blijkt, hoe noodig zoo'n belasting is, maar hij bleef alweer reëel: ,,'t Zal moeilijk zijn, tegen de golven in te zwemmen!" De vraag, of herstellingsoorden van be taling der Omzetbelasting vrijgesteld kun nen worden, zal de minister nader onder het oog zien. De heer Blomjous kreeg de uitnoodi ging, de strijdbijl, waarmede hij het ge vecht om afschaffing der Doodehandbe- lasting wil beslechten, nog even te begra ven, totdat zij noodig zal zijn. Dagelijksche zorg. De Rijksfondsen!De minister ver klaarde met een zucht, dat deze zijn da gelijksche zorg zijn, juist omdat hij de toekomst voor die fondsen zoo donker in ziet, maar met kracht zal hij er naar stre ven, die fondsen te beschermen. De senatoren, die gaarne eens iets meer zouden vernemen omtrent de gestes van het Egalisatiefonds, kregen geen kans! Het fonds kan alleen aan zijn doel be antwoorden, wanneer het geheim zijn be slissingen neemt. De minister is daarvoor ten volle verantwoordelijk. Zoolang de gulden zwevende blijft, zal het Egalisatie fonds niet gemist kunnen worden. De strijd om den gulden. De minister ontkende, dat het fonds den gulden, die omhoog zou willen, op een te laag peil houdt: de gulden heeft thans zijn financieel-economisch evenwicht en verzet moet geboden worden tegen het streven van sommigen, die om wille van eigenbelang den gulden omhoog willen brengen en dus willen afvoeren van zijn economisch evenwicht. Versteld zeide ten slotte de minister te staan over het advies van den heer Polle ma: ga maar leven op breederen voet. Het doen van ongedekte uitgaven zou het on misbaar vertrouwen in onze financieele en monetaire politiek en in den gulden doen verdwijnen. ALG. KATHOLIEKE WERKGEVERS- VEREENIGING BIJEEN. Rede van Minister Romme over de door hem te voeren politiek. In het gebouw „Concordia" te Breda heeft de Algem. Katholieke Werkgeversvereeni- g.ng een socialen dag georganiseerd, welke beoogde een goed inzicht te krijgen in de groote lijnen van het tegenwoordig sociaal beleid. Dp minister van sociale zaken, prof. mr. C. P. M. Romme, was bereid gevon den deze bijeenkomst bij te wonen en een algemeene inleiding te houden over de coor hem te voeren politiek. De vergadering, welke druk bezocht was, stond onder leiding van den voorzitter der A. K. W. V., ir. F. H. E. Guljé, die, na een korte begroetingsrede, het woord gaf aan den minister. Rede minister Romme. Minister Romme zeide gaarne gevolg te hebben gegeven aan de uitnoodiging om hier het woord te voeren, om daardoor daadwerkelijk blijk te geven van zijn vreugde over het organiseeren van dezen socialen dag en om van deze gelegenheid gebruik te kunnen maken om een enkel woord van verduidelijking te kunnen spre ken, wat in deze omstandigheden niet on- wenschelijk schijnt. De doeleinden der sociale politiek zou spr. aldus willen samenvatten, dat de sociale politiek moet gericht zijn in onderling harmonieus verband op be vordering van de persoonlijke zelf standigheid en de bevordering der be- drijfsaamhoorigheid, alsmede op het ordelijke gezinsleven. Spr. vraagt zich af, of wel een sociale politiek kan worden gevoerd na het vol- c'oen aan de eischen van het defensie-ap paraat en of er nog een ruimte overblijft voor het voeren van sociale politiek. Maar in het bijzonder wil spr. opkomen tegen den gedachtengang alsof het voeren van sociale politiek recht evenredig zou zijn met het uitgeven van geld uit de overheids kas. Elke suggestie als zou een meer of minder putten uit rijkskas de graadmeter zijn voor het voeren van sociale politiek, io een absoluut onjuiste suggestie. Een duurzame sociale politiek kan zeer wel worden gevoerd zonder belangrijke gelde lijke offers uit de overheidskas. Wat de bedrijfssaamhoorigheid betreft, na de uitspraak der Tweede Kamer kan deze kwestie als beslist worden beschouwd. Spr. kiest zonder eenig voorbehoud de bedrijfseenheid als een autonoom lichaam, de handhaving van den natuurlijken or- ganisohen band tusschen patroon en arbei der. Persoonlijke zelfstandigheid moet de sociale politiek doortrekken in verband met de bestrijding van de werkloosheid en de werkloosheidsgevolgen. De minister brengt naar voren, dat de drang naar persoonlijke zelfstandigheid tot de invoering der befaamde spaarregling heeft geleid. De werklooze mag niet wor den van werklooze tot arme. Daarom moet er naar gestreefd worden de werkloozen zelf te laten meedoen om de geldelijke ge volgen der werkloosheid te cestrijden of te helpen verminderen. De bestrijding der werkloosheid zelf ziet spr. ook als een ac tie ter versterking der persoonlijke zelf standigheid. Er bestaat een neiging om de vervroegde uitvoering van werken van openbaar nut veel belangrijker te achten dan de werk verschaffing. Maar naar sprekers overtui ging zal het voor de tewerkstelling van vele werkloozen misschien rampzalig wor den als de werkverschaffing tegenover de werken uit het Werkfonds naar het twee de plan wordt verdrongen. Als verantwoordelijk man voor de sociale politiek in ons land doet spr. het meest dringende beroep op de werkgevers om al hun deskundigheid in dienst te stellen van de gemeen schap om te trachten de werkloosheid in te perken en de geldelijke gevolgen daarvan te verminderen. Witter dan writ worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 en 40 ot. Doos 20 ct. IVOROL Na den hierop volgenden koffiemaaltijd begaf het gezelschap zich per autobus naar het kasteel Bouvigne te Ginneken waar de middagvergadering werd gehouden. De heer K. L. H. v. d. Putt, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaale be handelde het onderwerp: „Rationeele loon vorming en gezinsbescherming"; mr. B. J. M. van Spaendonck sprak over de ver bindend verklaring der collectieve* ar beidsovereenkomst; de hee,r Charles Stu- lemeijer hield een voordracht over „Ouder domsvoorziening"; dr. L. S. Kortenhorst sprak over het probleem van de organi satie in de sociale politiek. PAEDAGOGISCH WEEK-END VAN DE „GRAAL". Zaterdag en Zondag, 5 en 6 Februari, werd in het Centraal Graalhuis voor Kath. Actie te Scheveningen een paedagogisch week-end gehouden voor de Kruiskinde- renleidsters onderwijzeressen. De belangstelling voor dit week-end was zeer groot. Er waren in het geheel 65 deel neemsters waaronder veel hoofden van scholen. Religieuzen van 6 verschillende congre gatie, n.l. de Eerwaarde Zusters Domini canessen van Voorschoten, de Zusters van J. M. J., van Den Bosch, de Zusters van het Arme Kind Jezus van Simpel veld, de Zusters Franciscanessen van Oirschot, de Zusters Franciscanessen van Veghel en de Zusters Franciscanessen van Salzkotten hadden haar vertegenwoordigsters ge stuurd. Het week-end werd geopend door den Zeereerw. Heer A. M. A. Vollaerts, Direc teur van de Graal. Hij heette allen harte lijk welkom en sprak zijn vreugde uit over de talrijke opkomst, waarin hij een nieuw bewijs zag van de levensvatbaarheid en de steeds grootere bloei van de Kruiskinde- renmethode op de scholen van het Bisdom Haarlem. Daarna wees Directeur Vollaerts met een enkel woord op het groote belang van de opvoeding tot zelfstandigheid, die het doel is van de Kruiskinderenmethode. 's Avonds volgden de lezing van Di- ïecteur Vollaerts over „School en Katho lieke Actie". Duidelijk zette hij uiteen de beteekenis van de Kath. Actie, wees op de plaats die eerst de apostelen en na hen de priesters innemen in de Kerk en hoe daarnaast ook de leeken een speciale functie hebben. Hoe ook zij „gezonden" zijn en hun eigen apostolaat hebben uit te oefenen. Dit lee- kenapostolaat in de Kath. Act-ie is de deel name aan het hiërarchisch apostolaat. Daarom zal men zich ook op de eerste plaats aan de hiërarchie moeten onder werpen en zijn werk daarnaar vormen. De scholen kunnen een belangrijk werk voor de Kath. Actie verrichten, door de kinderen op de eerste plaats op te voeden tot zelfstandig beleven van de Katholie ken beginselen. Door het contact van de Jeugdbeweging en school worden de kin deren in de richting van de Kath. Actie geleid en wordt de overgang naar de Jeugd beweging bevorderd. Directeur Vollaerts wees daarna op de groote waarde van het spel in verband met de Kruiskinderen methode. Door het spel worden de kinde ren gebracht tot zelfwerkzaamheid en ini tiatief; door het spel kan men de kinderen ook begrip van het bovennatuurlijke bij brengen, door in het spel het bovennatuur lijke te laten beleven. Vooral in aanslui ting op dit laatste werd na deze lezing, die door de aanwezigen met groote belang stelling was gevolgd, het spel „De groote tocht" uit de clubhandleiding: „Met het Kruis aan mogen wij spelen" besproken en spontaan na enkele minuten voorbe reiding door eenige aanwezigen in practijk gebracht. In prettige en enthousiaste stemming ging men 's avonds uiteen. De volgende dag was de H. Mis in de Kapel van het Graalhuis. Om kwart voor tien hield de Zeereerw. Fater H. Helmer C.S.S.R. een zeer interes santen lezing over: „Natuurlijke middelen m de opvoeding en opvoeding tot zelf standigheid". Spreker begon met te zeggen, dat er vaak niet genoeg waardeering bestaat voor de natuurlijke middelen; de bovennatuur bouwt op de natuur; hoe beter het kind on der de juiste en goede leiding de natuur lijke vermogens leert gebruiken, hoe beter de bovennatuur zich zal kunnen ontwik kelen. Juiste maat en harmonische ont wikkeling is buitengewoon belangrijk. In het tweede deel van zijn lezing wees Pater Helmer op de waarde van de opvoe ding tot zelfstandigheid; de wil van het kind moet versterkt worden door goede gezonde motieven en positieve training. Het kind moet leeren zijn wil, als deze op bet goede is gericht, door te zetten. Na de lezing volgden een levendig debat waarin nog enkele moeilijkheden uit den weg werden geruimd; hieraan werden practische besprekingen over de Kruis- kir.deren-methode vastgeknoopt. Gedurende de maaltijden en in de korte tijd tusschen de lezingen was al gauw een geanimeerd contact gegroeid tusschen de scholen onderling. Er werd verteld over de resultaten, over de invloed van de Kruiskinderen-methode op school en klas, ei werd belangstellend gevraagd naar de manier van werken in groote en kleine plaatsen. 's Middags sprak Mej. Dra. v. d. Lugt over „Het moeilijke Kind". Zij begon een uiteenzetting te geven over de groei en ontwikkeling van de Consultatiebureaux voor moeilijke kinderen. Op' interessante wijze werd de werkwijze van het Consul tatiebureau uiteengezet. De talrijke voor beelden uit de praktijk gaven een juiste ir.zicht in de moeilijkheden, waarmee men te kampen heeft en de resultaten, die door tusschenkomst van het bureau, met moei lijke kinderen bereikt kunnen worden. Na de laatste lezing werd door den Filmraad van de Graal een zeer gevarieerd programma van zelf opgenomen films ge draaid, waardoor de aanwezigen een goede kijk kregen op dit gedeelte van het werk van de Graal. De dag werd besloten met een lof in de Graalkapel. Dit paedagogisch week-end, dat zich ken merkte door een zeer vlotte geanimeerde stemming, mag in alle opzichten geslaagd heeten. GEDEPUTEERDEN MAKEN BEZWAAR TEGEN DE NIEUWE PLAATSNAMEN. Ging de regeering buiten haar boekje? Niet alleen van de zijde van verscheidene der betreffende gemeenten, ook door Ge deputeerde Staten van verschillende pro vinciën, zijn, naar wij vernemen, bij de regeering ernstige bezwaren ingebracht te gen de door haar vastgesteld nieuwe bena mingen van een groot aantal gemeenten in ons vaderland. Gedeputeerde Staten maken bezwaar, dat zij in deze aangelegenheid op eenmaal zijn geplaatst voor een voldongen feit. Hun gevoelen is door de regeering niet ge vraagd, plotseling is uit de lucht geval len het verzoek der regeering aan Gedepu teerde Staten om de nieuws, soms belang rijke gewijzigde, benamingen voortaan te bezigen en deze uitnoodiging door te ge ven aan de gemeentebesturen. Eenige colleges van Gedeputeerde Staten hebben besloten aan dit verzoek tot me- dedeeling aan de gemeentebesturen voor alsnog niet te voldoen. Zij hebben aan de regeering kenbaar gemaakt, dat naar haar meening alleen de wetgever bevoegd is na men te wijzigen van gemeenten, welker namen bijv. bij grenswijzigingswetten zijn vastgesteld. De vraag rijst ook, of wettelijke indeelin gen van gemeenten, waarin de oude bena mingen voorkomen, onder andere voor ver kiezingen, belastingen en justitie wel onge wijzigd rechtskracht zullen behouden. En zoo is er meer, dat de vraag opwerpt, of met een eenvoudige circulaire deze gewich tige aangelegenheid wel als afgedaan kan worden beschouwt. Afgezien nog van de bezwaren, die uit historische overwegin gen tegen tal van wijzigingen kunnen op komen. „Telegraaf". VREEMELINGEN IN HET TERRAZZOBEDRIJF. Vergunning vereischt voor de zelfstandige uitoefening. De Regeeringspersdienst meldt: In de Staatscourant van 9 Februari 1938 is verschenen het Kon. Besluit van 17 Ja nuari 1938, waarbij voor de zelfstandige uitoefening door vreemdelingen van het terrazzobedrijf een vergunning van den minister van Economische Zaken verplicht wordt gesteld. Bedoeld besluit verstaat onder „terrazzo bedrijf" het bedrijf, bestaande in het ver vaardigen van kunstgraniet, terrazzo, kunstzandsteen en andere soortgelijke, door menging van steenslag (grof en gema len) al dan niet uitsluitend met cement, verkregen producten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat ook voor vreemdelingen, die het terrazobe- drijf reeds zenfstandig uitodefenen, een vergunning vereischt is Belanghebbenden wordt verzocht hun vergunningsaanvragen zoo spoedig moge lijk in te dienen bij den Minister van Eco nomische Zaken, Bezuidenhout 30, Den Haag. Daarbij dient gebruik te worden ge maakt van de vereischte formulieren, wel ke verkrijgbaar zijn bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Nadere inlichtingen kunnen worden in gewonnen bij het departement van Econo mische Zaken, telefoon letter G, Den Haag, toestel 407 en bij de Kamers van Koophan del en Fabrieken. ONTSLAG BIJ DE KORENSCHOOF TE UTRECHT. Sluiting van brood- en banketbakkerij. De Korenschoof N.V. te Utrecht zal bin nen zeer korten tijd haar bakkersbedrijf sluiten. In de toelichting op dit besluit komt de volgende meening naar voren: Reeds door de Arbeidswet 1919 is de on derlinge verhouding in het bakkersbedrijf, in een voor het grootbedrijf ongunstigen zin gewijzigd. De langzame doorwerking en de jaren der hoogconjunctuur hebben gemaakt, dat de gevolgen zich eerst veel later in hun geheel hebben doen voelen. Het is vooral in de laatste jaren, waarin het aantal kleine bedrijven buitengewoon snel is toegenomen, dat de tegenstellingen scherp aan het licht traden en ook niet na lieten invloed uit te oefenen op de be drijfsresultaten. De Korenschoof exploiteert als hoofd bedrijf een meelfabriek. Tusschen de bei de bedrijfstakken bestaat een zekere te genstrijdigheid van belangen, die een aan passing aan de tijdsomstandigheden belem merde. De directie is dan ook van meening, dat thans niet langergewacht mocht worden met het beëindigen van dezen toestand en de gevaren, welke deze voor de vennoot schap als geheel meebracht. De cliënten der broodfabriek zullen door een circulaire op de hoogte gesteld wor den van dit besluit, waarbij op hen een be roep zal worden gedaan het brood bij den zelfden bezorger te blijven betrekken In dien deze medewerking verkregen wordt, zal het mogelijk zijn het personeel een werkkring te doen behouden. LUST VAN DOODELUKE ONGEVALLEN. n Blijkens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek verschafte gegevens, was het aantal slachtoffers van verkeersonge- valen in de maand December 1937 bedui dend geringer dan in.de voorafgande maan den schrijft ons de K. N. A. C. Sinds Mei, toen de eerste voorloopige ge gevens werden gepubliceerd, toont de lijst nu het volgende beeld: gedood 61 Mei Juni Juli Aug. Sept. Oct. Nov. Dec. ernstig gewond 446 543 390 471 417 404 329 314 Merkwaardig is, dat terwijl in November slechts 20 pet. van het aantal gedoode slachtoffers in de groote steden viel en de overige bijna 80 pet. in kleinere gemeen ten, thans Deecmber een tegengesteld beeld vertoont. Niet minder dan 66 pet. van de doodelijke ongevallen vond nu in de 7 groo te steden met meer dan 100.000 inwoners plaats. Uiteraard is uit de beschikbare gegevens de oorzaak hiervan niet na te gaan, doch aangenomen mag worden, dat het feit, dat het groote spitsverkeer tusschen 5 en 6 uur des avonds zich in deze maand bij duis ternis moet afwikkelen hieraan niet vreemd zal zijn. Nadrukkelijk zij daarom nogmaals gewe zen op het groote belang van een goed functioneerende verlichting der voertuigen van de verkeersdeelnemers, waarin thans vooral de achterlichten der rijwielen een belangrijke plaats zijn gaan innemen Een onafgebroken controle, zoowel van de ver keersdeelnemers zelve, als van de politie- instanties in dringende noodzaak. In de donkere wintermaanden zal ook het van richting veranderen met bijzonde re voorzichtigheid moete geschieden, voor al bij ongunstige weersomstandigheden als mist, regen en sneeuw, wanneer de teekens, die het voornemen tot richtingverandering moeten aangeven, door de andere wegge bruikers moeilijk gezien kunnen worden. NIEUWE CONSUMPTIEMELK- Zal 3 April in werking treden. De nieuwe consumptiemelkregeling zal, raar wij vernemen, op 3-April a.s. in wer king treden. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. Nederlandsche zuivelcentrale, 13 tot en met 19 Februari, consumptiemelk regee- ringscontract, taxegedeelte 7.25 cent, even tueel verhoogd met premie of verminderd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regee- rings-minimumprijs 6.60 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. EEN 'M. T. S. VOOR OOSTELIJK NEDERLAND. Gistermiddag is te Enschedé in een ten stadhuize gehouden vergadering van be langstellenden uit verschillende plaatsen ir Twente besloten tot de stichting van een midelbare technische school voor oostelijk Nederland, gevestigd te Enschede. Geluidsfilm aan het prinselijk paar aangeboden. Hedenochtend heeft ten paleize de aan bieding plaats gehad van de 400 meter lan ge geluidsfilm, welke de heer G. Visser, eigenaar van het Flora-Theater te Baarn verleden jaar bij den blijden intocht van het prinselijk paar te Soestdijk had opge nomen. De heer Visser werd op het paleis ont vangen door baron Baud, kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana, die namens het prinselijk paar dank zegde voor het ge schenk èn mededeelde, dat H. H. K. K. H. H. hoopten, de film dikwijls in den fa miliekring te vertoonen. Prins Bernhard maakt autotochtje. Niettegenstaande het ongunstige weer is Z. K. H. Prins Bernhard hedenochtend uit gereden, ditmaal echter in een kleinen, gesloten wagen. De auto, die van de achterzijde van het het paleis vertrok, werd bestuurd door den chauffeur. Surséance van betaling: De bewindvoerder in de surcéance F. W. Schaaper J.Wzn (fa. Scherrewitz en Schaaper), mr. D. K. G. de Jong, Keizers- dat een ontwerp-accoord ter griffie der gracht 311 te Amsterdam, maakt bekend, rechtbank te Amsterdam is nedergelegd. Uitgesproken: P. J. Voskuyl, schoenmaker, Aals meer, Oost, Machineweg 91. Cur.: mr. J. H. van Wijk, Haarlem. Martinus Dekker, timmerman en aanne mer, Wormerveer, Tuinstraat 42. Cur.: mr. M. van Toulon van der Koog, Haarlem. Homme de Boer, aannemer en timmer man, thans te Heemstede, Bosboorm Tous- saintlaan 21. Cur.: als voren. N.V. Handel- en Exploitatie Mij. „Ajax" gevestigd te Amstei-dam, kantoorhoudende te Aalsmeer, Stommeerweg 19 en al daar handendelende o. d. naam Hotel-Ca fé-Rest. „De Drie Kolommen". Cur.: mr. A. Bruch, Haarlem. G. L. van Hilten, kapper, Amsterdam, Utrechtschestr. 94hs. Cur. mr. J. A. M. Muy- ser. N.V. Technisch Bureau Bijleveld, geves tigd te Amsterdam, Roelof Hartstr. 2830. Cur.: als voren.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7