Wilt U iets weten? Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DONDERDAG 10 FEBRUARI 1938 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 apostolaat der hereeniging, afd. leiden. Zondagmiddag worden alle zelatricen van het Apostolaat der Hereeniging uit ons district om half drie verwacht in de cude Pastorie, Breestraat 139. De agenda van deze bijeenkomst is als volgt: Ope ningswoord; korte propagandaspeech van Prof. Jansen van Warmond; vertooning van de bekende geluidsfilm „De privé-se- cretaresse; daarna sluiting, woord van dank voor de activiteit der zelatricen welke blijkt uit het schitterende resultaat; onder de pauze wordt zorg gedragen voor thee en nog wat. Verwacht worden alle zelatricen en ook zy, die aan de speldjesverkoop hebben deelgenomen, in de vier parochies van Leiden, in Voorschoten, Oud-Ade, Kat wijk, Wassenaar, Hoogmade Rijpwetering H. SCHRAMA, pr. HEILIGE BANDEN. Over de film „Heilige Banden", welke a.s. Maandag in de Stadsgehoorzaal te Lei den vertoond wordt, schreef de pers o.a. als volgt: „De Leidsche Courant": „Deze pure film, met de prachtige con trasten in een schijnbaar zoo eentonig le ven, met de weergalooze werking van het clair-obscure, met het boeiende spel der lijnen, verdient bekendheid in grooteren kring. En waar deze openbare roulatie zal worden gebracht, kan men niet voldoen de aanbevelen, met dit kunstwerk op film gebied kennis te maken. Voor degenen, die deze week de eerste vertooning te Am sterdam hebben bijgewoond, was het een openbaring. Een daad van zoo cultureele beteekenis is er op het gebied van de ka tholieke documentaire nog niet verricht". „Nieuw Weekblad voor de Cinematogra fie": „Dit subtiele filmwerk heeft bovendien een nog dieperen indruk mogen maken dan door het beeld alleen, door de muzi kale illustratie. Buitengewoon treffend was hier de muziek van Bach en Beethoven, die op een schitterende wijze orkestraal werd weergegeven. En ook de sobere toe lichting door het gesproken woord past zich volkomen aan bij deze zeer aparte film." „De Nieuwe Eeuw": „De film Heilige Banden blijft zoowel door het ondérwerp als door de heldere en kundige opnamen een zeer aantrekke lijk geheel, dat vooral voor katholieken een aangename kennismaking kan betee- kenen met een wereld, die zij wel tot op zekere hoogte kennen, doch nooit zoo aan schouwelijk kunnen zien." „OP AFBETALING". Zondag 20 en 27 Februari geeft de St. Joseph's-Gezellen haar Vastenavonduit voeringen in de gehoorzaal. Zooals reeds in de rubriek van Zaterdagavond is mede gedeeld is het ditmaal een gemengd too- reelspel. Wij twijfelen er niet aan of de belang stelling van de Katholieken zal groot zijn, een vorige maal, de twee avonden in de Schouwburg, kwamen wij plaatsen tekort wij raden allen aan U tijdig van kaar ten te voorzien, vooral om zoo in de gele genheid te zijn vooraf plaatsen te bespre ken. In de week, voorafgaande aan 20 Febr. is er voorbespreken voor de uitvoering van 20 Febr., zoo ook de week voorafgaan de aan 27 Febr., voorbespreken voor de uitvoering van 27 Febr. Wij rekenen in deze op de steun van de velen die in Leiden de St. Jos. Gezellen een warm hart toedragen. Ook onze ver- eeniging maakt door de tijdsomstandighe den finantiëel moeilijke tijden door en daarom durven wij hier eer beroep op U allen te doen: Blijft ons steunen door uw donatie, koopt een kaart voor onze uitvoe ring. R. K. JEUGDIGE WERKLOOZENZORG. Binnenkort zullen wy U mededeelen den stand van zaken. Door verscheidene jonge mannen wordt er in onze werkgelegenheid hard gearbeid, maar daarover een vol gende maal. Juist deze ijver is de reden, dat wij geldgebrek hebben. Wij willen gaarne op den ingeslagen weg doorgaan, mogen wij dus nogmaal een beroep doen op de Katholieken van Leiden? Velen heb ben ons schitterend bij een vorige actie geholpen. Nogmaals onzen hartelijken dank. Zij mogen natuurlijk weer helpen, maar aan hen durf ik momenteel niet te vragen. Wie helpt door een kleine gift op giro-re kening no. 314325. Wie geeft zich op als donateur voor 1, of 2.50 <per jaar. Wij zullen het U heel gemakkelijk ma ken, door jaarlijks, halfjaarlijks of zelfs maandelijks uw bijdrage af te halen. Wy wachten vol vertrouwen af. H. SCHRAMA. pr. Lorentzkade 16. Naar wij vernemen, heeft het Dubbel- mannenkwartet „Sempre Avanti" een uit- noodiging ontvangen om medewerking te verleenen in de Operette „Ganze Mieke", welke gegeven wordt in het gebouw voor Kunsten en Wétenschappen te Den Haag op 28 Februari a.s. ten bate van de Kinder verpleging en Kinderbescherming van den H. Vincentius a Paulo. „Sempre Avanti" heeft deze vereerde uit- noodiging aangenomen, temeer daar nu reeds vast staat, dat alle plaatsen uitver kocht zullen zijn en diverse autoriteiten zullen aanwezig zijn. Van onze Adverteerders magazijn van der lof. Hedenmiddag te 5 uur is de zaak van de fa. van der Lof, welke verplaatst is van perceel Haarlemmerstraat 25 naar 81, heropend. Hoewel de winkelruimte hier niet grooter is, was er in dit pand toch meer gelegenheid om de werkplaatsen be ter onder te brengen, hetgeen thans ge schied is. Wat den winkel zelf betreft, men vindt er weer een uitgebreide sorteering in ijzer- en staal waren, gereedschappen, watersport- en kampeerartikelen, kortom er is voor ieder te kust en t<- keur wat uit te zoeken. Men zie hiervoor overigens de uitgebreide annonce in dit nummer. Handelsregister k. v. k. Wijzigingen: 476. P. Duyverman, Leiden, Middelweg 15a, handelsdrukkerij. Uittr. E.: P. Duyverman, Leiden, d.d. 31 Dec. 1937. Wijz. handelsn. in: fa. P. Duyver man. N. E.: J. Duyverman, Leiden. Vol macht verleend aan: P. Duyverman, Lei den. 2443. J. P. A. van Cleef, Leiden, Haar lemmerstraat 202, smederij en magazijn van kachels enz. Uittr. E.: Wed. M. van Cleef- Kramp, Leiden, d.d. 31 Dec. 1937. De vol macht van A. Schenk, is ingetrokken. Wijz. handelsn. in: fa. J. P. A. van Cleef. N.E.: A. Schenk, Leiden. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens aanleg van gas-, water- en electr. installaties. Gistermiddag te 5.15 uur is op het kruis punt KraayerstraatLevendaal de 70-ja- rige wielrijder P. v. d. K. uit Oegstgeest aangereden door een auto, bestuurd door J. G. uit Voorschoten. De automobilist, die den wielrijder nog trachtte te ontwijken, kon een botsing niet verhinderen en reed daar na de paal van een vluchtheuvel onderst boven, De wielrijder had een snij wond aan het linkerbeen bekomen, doen vond het niet noodig, dat de E.H.D. hem meenam naar het ziekenhuis. si Verzoek beleefd opname van het volgen de in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn hartelijken dank. De a.s. behandeling der gemeentebegrooting Nu de Leidsche Raad a.s. Maandag met de begrooting '38 een aanvang zal maken zou ondergeteekende gaarne eenige zeer noodzakelijke verbeteringen naar voren willen brengen: le. Afd. bestratingen: De Zonneveld straat, Nieuwsteeg en de Kaiserstraat van trottoirs voorzien, verbetering van de rij wegbestrating en voor de Kaiserstraat, be tere verlichting. Douzastraat, asphalteeren tusschen Raamsteeg en Koepoortsbrug. Op deze brug basaltinetegels aanbrengen, in- piaats van de versleten tegeltjes. 2e. Verbreeding Huigstraat tusschen Langegracht en Maresingel, welke m.i. zeer urgent is, en weder openstelling voor alle verkeer. 3e. De verlichting in Tuinstadwijk ver beteren, wat met weinig kosten gepaard kan gaan, oude ijzeren palen uit andere wijken heeft de gemeente nog in voorraad, ik wijs hier speciaal op voorste gedeelte Lammenschans weg, Noordzijde P. de la Courtstraat waar heelemaal geen verlich- is, evenals in de Narcissenstraat. Men kan can meteen den lantaarns in de Lindestraat welke in den rijweg staan, in de trottoirs plaatsen, nu staan zij zeer gevaarlijk voor het verkeer. Hopend, dat één van de 35 raadsleden deze punten eens naar voren wil brengen, teekén ik met de meeste hoogachting, EEN LEIDENAAR. Mag ik in een kleine plaatsruimte uiting geven aan de volgende gedachten: STOMPWIJK, 10 Februari. Geachte mede-arbeiders, Het is nog maar zelden gebeurd, dat de pap u geboden wordt. Maar nu krijgt u een beurt, daarvan te eten. Er wordt Zon dag a.s. 13 Febr. een groote plicht van u gevraagd. En die moet u beslist vol brengen, willen wij, nu wij er zoo voor staan, één lid in den Gemeenteraad krij gen, wat voor onze arbeiders toch wel dringend noodig is. Er is gesproken over een 13e biggetje, maar dat zijn wij, ar beiders, altijd al geweest. Degenen, die tot werkloosheid gedoemd zijn, weten daar het best van mede te praten, al is het al leen maar, het tweemaal per dag stempe len achter uit Stompwijk naar Leidschen- dam, alhoewel Leidschendam het voor recht had in eigen plaats te stempelen. Wie heeft er voor ons, arbeiders, uit het Buurtschap Stompwijk die belangen naar voren kunnen brengen? Niemand. Omdat er niet één raadslid is, die ooit met werk loosheid te kampen heeft gehad. En nu is er een kans, die men waar moet nemen. Er is zooveel te bereiken als men maar eens gezind te werk gaat. En nu niet zeggen: wat zal het ons baten? Weet u nog, arbei ders, 2 jaar geleden? Toen ontving men Zaterdags de centen. Dat is toen opge schoven naar Dinsdag. Enkelen hebben er goed mee gestaan door een kleine toelage te ontvangen. Maar nu kort geleden is, dat van Dinsdag weer verschoven op Woens dag, weer een dag. En de toestand is zoo, dat men geen uur buiten centen kan. En nu weer een dag. En nu, mede-arbeiders, kunnen wij u het niet genoeg op het hart drukken, om Zondag a.s. uw stem uit te brengen door den heer C. Havik nummer 1 te geven. Arbeiders, wij mogen ver wachten, dat u deze gedachte houdt aan uw plicht. En moge de toestand worden verlicht. Dus Zondag a.s. allen C. Havik, nummer één. Vraag: Wat moet ik doen om een kat- tenhuid goed te prepareeren? Antwoord: Herhaaldelijk wordt ons deze vraag, vooral ook betreffende konijnen huidjes voorgelegd en telkens opnieuw moeten we een antwoord geven. We raden belangstellenden dan ook ten zeerste aan onderstaand antwoord uit te knippen en te bewaren. le methode: Zoodra het konijn of de kat gestroopt is, snijdt men de huid in de lengte open, kop en staart gooit men weg. De vleeschhuidvliezen verwijdert men met de duim van de eene hand, terwijl men de huid met de andere vasthoudt. Nu lost men een pond zout en een half pond aluin op in een emmer door ef twee lieter water (ko kend) op te gieten en te roeren, tot alles is opgelost waarna men er zooveel koud water bij voegt, tot het goed lauw is. In die oplossing legt men de huid en laat die er tweemaal vier en twintig uur in staan, zorgende, dat de huid steeds goed onder de vloeistof blijft. Daarna neemt men de huid er uit en spoelt haar goed uit in schoon water. Wanneer er nog vleesch- en vetdeelen aan zitten, dan ver wijdert men die. Daarna maakt men weer een nieuwe oplossing en doet de huid daar weder in doch nu gedurende 24 uur. Daar na uitspoelen en uit zich zelf laten drogen, dus niet kunstmatig. Het beste is in den wind en niet in de zon. Zoodra men een droog plekje ziet, rekt men dit goed uit dan zal men zien, dat de huid reeds blank be gint te worden Dai: slaat men haar een paar maal daags als een stofdoek uit, tot dat de huid geheel droog is. Nog achter gebleven vliesjes verwijderd men met een mesje, (men zorge steeds de vliesjes te verwijderen van de buit2nzijde naar de rug, nooit vanaf de rug, want dan trekt men gaten), daar anders de huid hard wordt. De huid wordt nu glad uitgelegd. Men neemt een stukje fijn hout en bestrijkt er de huid mede, totdat deze er egaal uitziet. 2e methode: Ontdoe de huid van de vleeschhuid en zet haar gedurende 24 uur in keukenzout, wrijf haar dan terdege in met 1/3 zout en 2/3 aluin. Zoo laat men ze een dag of vier op een plakje gespijkerd op een droge, winderige plaats hangen, waarna men ze afneemt en flink soepel wrijft. Wanneer de huid dan nog vochtig wordt, wrijft men ze nog eens in met aluin poeder en dan kan men ze nog het krijt poeder of een stukje witkalk bestrijken en de huid is klaar. Voor deze bereiding heeft men ongeveer 11/2 ons aluinpoeder en 1 ons zout noodig. Voor een leek is de le methode verre weg de beste, omdat men daar altijd suc ces mee heeft; de tweede vereischt wel eenige routine. Vraag: Zoudt u mij kunnen zeggen, op welke dag 24 Juli 1898 gevallen is. Antwoord: Zondag. Vraag inzake ziekenhuiskosten van een militair, wien een ongeval is overko men. Antwoord: Daar het ongeval den mi litair is overkomen buiten elk dienstver band zullen de kosten door hemzelf gedra gen moeten worden. Vraag: J. J. v. d. P. te O. Antwoord: Bij een informatiebureau kunt u n.l. heel wat te weten komen. Een andere weg is ons niet bekend. Vr a a g: Onder onze kippen heerscht verlamming in de pooten. Is daar iets aan te doen? Antwoord: Dit is waarschijnlijk een gevolg van de laatste koude dagen. De kou zit in de gewrichten, u moet zorgen, dat de kippen droog loopen, gooi b.v. een laag kaf in de ren. Vervolgens moet u de pooten. inwrijven met kamferspiritus, in één richting d.w.z. van boven naar be neden en zoo tweemaal per dag. Neem wat kamferspiritus in uw hand en wrijf tot uw hand geheel droog is. Vraag: Bestaat er in Leiden gelegen heid tot het nemen van een kuipbad. Antwoord Ja, in het badhuis in de v. d. Werfstraat en in het badhuis in het Kooipark. Vraag: Wanneer aan het Engelsche Hof een prins geboren werd, is dat dan de toekomstige troonopvolger? Antwoord: Neen! Vraag: Weet u ook of Joe Pieterse de jongenssopraan 'n dame of 'n heer, 'n meis je of 'n jongen is? Antwoord: Het is ons ook bekend, dat dikwijls beweerd wordt, dat het een meisje is. Maar of die bewering waar is, zouden wij u niet kunnen zeggen. Vraag: Welke rangen worden er be kleed als officier bij ons veldleger en de zeemacht. Antw.: Veldleger: 2e luit, le luit kapt., majoor, luit.-kolonel, kolonel, generaal-ma- joor, luitenant-generaal. (In tijd van oor log) Generaal (opperbevelhebber van Land- en Zeemacht). Zeemacht: luitenant-ter-zee 3e klasse, luitenant-ter-zee 2e klasse, luitenant-t.-zee le klasse, kapitein-luit-ter-zee, kapitein ter-zee, schout bij nacht, vice-admiraal. V r a a g: Wij hebben een koekeroeduif, die altijd in de huiskamer heeft gehangen. Toen we hem kregen had hij een kaal kop je en was nog jong. Later zijn de veeren gekomen maar nu hebben we hem een jaar of zes en heeft hij zeker al 2 jaar een kaal kopje en dit gaat steeds verder, zoodat hij nu ook al zijn zwart bandje kwijt is. Wat kan hiervan de oorzaak zijn? Hij pikt zich niet en is gezond en vroolijk. Is daar iets aan te doen? Zoo nu en dan groeit er nog wel eens wat dons op z'n kopje maar na korten tijd is hij het weer kwijt. Antwoord: Dat is veerenmijt d.w.z. een ziekelijke rui, waar niets tegen te doen is. Vraag: Ik heb een Duitsche herder oud 8 1/2 maand en die heeft sinds 3 da gen roode bulten op zijn neus gekregen. Het zijn net bloedblaren. Elk oogenblik haalt hij die met zijn pooten open, want 't schijnt te jeuken. Kunt u mij zeggen wat dat is en of daar iets tegen te doen is. Antwoord: Dit is een zeer onbekend verschijnsel. Als de hond losloopt, kan het zijn, dat hij in iets scherps heeft gesnuf feld. Is dat niet het geval, dan moet u er mee naar een deskundige. COMMISSIENOTEERING NEDERLANDSCHE BOTER. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 0.80 per kilogram. TE 'S GRAVENHAGE ZIJN WEDEROM SCHERPE PATRONEN OPGEBAGGERD. Zooals reeds werd'gemeld, zijn tijdens het baggeren in het water aan de Waldeck Pyrmontkade te 's Gravenhage, verschei dene vuurwapens en patronen voor den dag gekomen. Ook gisteren werden weer 25 geweer- en 56 revolverpatronen opgehaald. Men heeft nog steeds niet kunnen vaststelle'n, waar de wapens en patronen van afkom stig zijn. HET PROCES TEGEN Ds. NIEMOELLER. BERLIJN, 10 Februari. (A.N.P.) Het proces legen ds. Niemoeller zal, naar uit betrouwbare bron vernomen wordt, de vcl- 'gende week hervat worden. De naam van den toegevoegden verdediger is nog niet bekend geworden. VON PAPEN NOG STEEDS TE WEENEN De „Times" meldt uit Weenen, dat de heer van Papen sinds hij Zondag uit Beie ren is teruggekeerd, waar hij een bespre king heeft gehad met Hitler, in drukke on derhandeling is met de Oostenrijksche re geering. Er bestaat een verschil van meening over de appendix op de Oostenrijksch-Duitsche overeenkomst van 10 Juli 1936. Dit uit tien punten bestaande document wordt door de rijksregeering beschouwd als een gentle man's agreement en door de Oostenrijk sche regeering als een aide-memoire. Het betreft eenige kwesties o.m. over de „na tionale oppositie", de verbetering der be trekkingen tusschen de pers en amnestie voor zekere groepen politieke misdadigers. Het schijnt, dat von Papen het geschil wil regelen vóór zijn definitief vertrek uit Weenen. DUITSCHERS IN HET BUITENLAND. BERLIJN, 10 Febr. (A.N.P.). Het Reichs- gesetzblatt" publiceert een verordening van den Rijkskanselier, waarbij allen Duitschen burgers in het buitenland de plicht wordt opgelegd zich aan te melden bij den Duitschen consul in hun woon plaats, indien hun verblijf in het buiten land langer dan drie maanden duurt. Ook minderjarige kinderen moeten wor den ingeschreven, terwijl iedere verande ring in den toestand van het gezin opge geven moet worden. Hij, die dit voorschrift veronachtzaamt, zal niet langer de bescherming van het Rijk genieten, terwijl bij opzettelijke overtre ding het Duitsche burgerschap kan worden ingetrokken. In de motiveering wordt uiteengezet, dat het doel van dezen maatregel is de betrek kingen tusschen deze Duitschers en het vaderland te versterken. GEHEIME DRUKKERIJ IN OOSTENRIJK ONTDEKT. WEENEN, 10 Februari. (A.N.P.) Te Neu- feld in Burgenland is de drukkerij gevon den, waar de..„Oesterreichiser Beobachter", het clandestiene orgaan der Oostenrijksche nationaal-socialisten, gedrukt werd. Negen personen zijn in hechtenis genomen. DE EERSTE IJSBERGEN WAARGENOMEN. BOSTON, 10 Februari (NAP). Ter hoogte van de kust van New Foundland zijn ae eerste twee ijsbergen van dit jaar waar genomen. Zij drijven in Zuidelijke rich ting af naar het vaarwater der scheep vaart. Dit bericht, afkomstig van den hy- drografischen dienst van het Amerikaan- sche departement van marine, bevestigt de voorspellingen dat de scheepvaart dit jaar eerder dan het vorige jaar door ijs bergen zal worden bedreigd. Op het oogen blik bevinden zij zich echter nog vele mij len ten Noorden van de scheepsroute. leiden. Geboren: Trijntje, d. van P. Hartevelt en A. v. d. Mee Lena Johanna, d. van G. C. Giezen en L. J. v. Kooperen Li- sette Helena, d. van H. Kadé en J. Riet hoven Johanna Jacoba Catharina, d. van J. Koomen en J. J. C. Hulsbosch Louise Helena, d. van A. Teljeur en S. C. Lauer Hendrika Grada Maria, d. van C. Hartogs en J. M. de Kok Arend, z. van A. Keur en A. A. Glasbergen Pieter Leen- dert, z. van A. Keur en A. A. Glasbergen Johannes Gijsbertus, z. van J. G. v. d. Laan en J. M. C. Pennaarts Beatrix Pau lina, d. van Th. L. Koeleman en P. A. E. Wijnands. Ondertrouwd: L. P. H. Kantebeen jm. 27 j. en K. v. d. Wel jd. 24 j. Gehuwd: J. C. v. Dijk jm. en L. W. Smit jd. M. W. Joziasse jm. en A. D. Vrij- bloed jd. J. Visser jm. en C. Boehlee jd. C. A. J. Zevenhoven jm. en M. M. v. d. Zwet jd. Overleden: H. W. A. Dieben m. 52 j. M. Bekooij-v. Mastrigt vr. 40 j. S. Ph. C. Mastenbroek-Wiersma vr. 58 j. M. H. Kuivenhoven zn. 2 j. LEIDEN, 9 Febr. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool f 3.105.50, savoye- kool 2.30—2.80, boerenkool 1.50—5.00, rapen 1.30—1.40, prei 3.20—5.60, kro ten 1.403.70, kroten, gekookt 27, uien 7.5013.80, peen 1.406.30, sprui ten 210, andijvie 1423, witloof 4 15, per 100 stuks: knolselderie 1.50 1.70, per 100 bos: pieterselie 2.803.50, selderie 1.301.60. BODEGRAVEN 9 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 11203 stuks. Prijzen: kippeneie- ten: wit 3.003.40, bruin 3.403.70, eendeneieren 2.803.20. GOUDA, 10 Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 1300 stuks, waarvan 31 slachtvar- kens, vette 28.529.5 per pond, levend met 2 pet. korting. 490 magere varkens 30 50, 520 biggen 1622, Gsldersche biggen 2224, 4 runderen 180290, 245 nuch tere kalveren 49 10 bokken of geiten 26, Handel mat'g. Kaas. Aanvoer 106 partijen. Prijzen: le kwal. 25—26, 2e kwal. 23—24. Han del flauw. Boter. Aanvoer 100 ponden. Goebo- ter 7580 cent en weiboter 7075 cent. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 147.500 stuks. Prijzen kippeneieren 3.103.60 en eendeneieren 3.003.50 per 100 stuks. Handel willig. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Febr. Groenten- veiling. Gelekool 1.101.60, roodekool 3.404.30, groenekool 1.703 80, kro ten 2.30—4.10, uien 12.70—13.20 selde- rieknollen 1.003.10 per 100, waschpeen 0.701.05 per kist. TER AAR, 10 Febr. Centrale Veiling. Andijvie 2555 cent, waschpeen 2.40 5.0, spruiten 6.108.60 uien 15.sa- voyekool 1.803.40, groene Savoye 2.603.30, boerekool 1014 cent, witlof 1013.80, raapstelen 2.10, prei 2.40 3.10, selderie 2.00, schorseneeren 3. veldsla 2427 cent, knolselderie 2.00. NIEUWERBRUG, 9 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 4249 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.203.80, bruin 3.504.00, hen- neneieren 3.003.20, eendeneieren 3.00 3.10 per 100 stuks, boter 7077 cent en kaas 2032 cent per pond, kippen 5060 cent, hanen 7080 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 9 Febr. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.804.00, kui keneieren 3.503.70 en eendeneieren 3.60 per 100 stuks. VINKEVEEN, 9 Febr. Groentenveiling. Witlof I 79, idem II 56, idem stek 34 per 100 kg. peen 6 per 100 bos. Aanvoer witlof 10.000 kg. LOOSDUINEN, 9 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 253 aanvoerders verkocht om in de week van 14 tot 21 Febr. dagelijks te leveren 27000 liter melk. Prijs vanaf boerderij 7.50, melk voor industrie 7.00 per 100 liter. ZOETERMEER, 9 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 8000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.504.50, henneneieren 3.053.45 en eendeneieren 2.853.25 per 100 stuks. VVLSSKLNOTEEKINUEN (AMSTH l> AM* Londen 8.9613/16 Berlijn 72 231/., Parijs 5.871/., Brussel 30. "5 Zwitserland 41 50 KoDenhazen 40 Stockholm 46 25 Oslo 45.05 New York 1.783l/32 Praag 6.281/.,

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3