HEILIGE BANDEN RECHTZAKEN Stadsgehoorzaal- Leiden KERKNIEUWS STADS b AGENDA NIEUWS DONDERDAG 10 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. HOE WORDT HET WEER? REGEN EN WIND. De Bill seint: Verwachting: Krachtige tot matige Wes telijke tot Noord—Westelijke wind half tot zwaar bewolkt of betrokken, regen of ha gelbuien wellicht met natte sneeuw, kou der. Hoogste barometerst.: 776.3 te Biarritz. Laagste barometerst.: 737.5 te'Roest. In den nacht voltrok zich een groote ver andering in de luchtdrukverdeeling, die het weertype sterk beinvloedt, terwijl de luchtdruk in het Oostzeegebied en Oost en Centraal-Europa geleidelijk daalt, stijgt hij snel in het Noord-Westen, waardoor het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan nog in beteekenis toeneemt en zich naar het Noorden uitbrreidt. De continen tale kern neemt daarentegen sterk af. Op de Noorsche Zee draaide de wind naar Noord-West en uit het Noordren nadert een arctische koude-inval, die gure stor men, met hagelbuien en natte sneeuw zal brrengen in onze omgeving en diep in het continent zal indringen. Zuidelijk van den 55sten breedtegraad is het weer oogen- blikkelijk nog acht en in Duitschland ver dween de vorst. In de bovenlucht werd het reeds kouder en vochtiger. De berg- stations in de Alpen melden sneeuwstor men en zeer lage temperaturen (Saentis storm uit West met sneeuw en min tien graden Celsius, Jungfraujoch in de wol ken met min dertien graden). In Zweden is de vorst nog niet toegenomen. Janmayen meldt storm uit Noord-West, met min ze ven graden. Op de Westkust van Groen land is de wind matig uit Noord-Oost en de temperatuur min zeventien graden. Het is te verwachten, dat de wind gedurende eenigen tijd krachtig uit het Noord-Westen zal waaien ên geleidelijk in kracht zal afne- LUCHTTEMPERATUUR. 6.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 5.31 uur tot Vrijdagmorgen 6.55 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Vrijdag 11 Febr. voorm. 11.20 en nam. 11.45 uur. Maan op 13.22 uur Vrijdagmiddag. Maan onder 5.34 uur Zaterdagmorgen. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 10 Februari 11.30 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Noord-Westen". ONGELUK OP DEN ONBEWAAKTEN OVERWEG IN DE SPOORLIJN BEVERWIJK—UITGEEST. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche Rechtbank terecht gestaan de 25-jarige vrachtrijder J. G. R. uit Heems kerk, aan wiens onoplettendheid het te wijten is geweest, dat op 20 October j.l. op den onbewaaklen overweg in de spoor lijn BeverwijkUitgeest een ernstig on geluk is gebeurd. De verdachte had een zijner chauffeurs, die met een vrachtauto den overweg wil de passeeren, een teeken gegeven, dat hij kon doorrijden. Nauwelijks was de auto op de rails of de wagen werd gegrepen door den electrischen trein, die met een snelheid van negentig kilometer per uur was genaderd. De auto werd vernield en de chauffeur bleek vrij ernstig gewond te zijn. Hij moest vier weken in een zieken huis verpleegd worden. Het O.M. had tegen R. een maand hech tenis geëischt. De Rechtbank veroordeel de hem heden tot een maand hechtenis voorwaardelijk en een geldboete van twin tig gulden. OUD-TWEEDE KAMERLID VRIJGESPROKEN. Hij had zich beleedigend uitgelaten over het gemeentebestuur van Apeldoorn. Voor den politierechter te Zutphen, mr. A. H. van der Giesen, moest verschijnen de 53-jarige R. S., oud-Tweede Kamerlid te Beekbergen, omdat hij zich verleden jaar in een openbare vergadering te Apeldoorn beleedigend had uitgelaten over het ge meentebestuur aldaar. Volgens een kran tenverslag zou de verdachte het gemeente bestuur onzedelijke en a-sociale politiek hebben verweten. De verdachte zei, dat het verslag onjuist was geweest. De Officier van justitie, mr. W. J. H. Stam, eischte 40 boete, subs 40 dagen hechtenis. De politierechter, die vond dat er na het getuigenverhoor twijfel was blijven be staan, sprak den verdachte vrij. Maandag 14 Febr., 8Y4 uur het meesterwerk van den Cineast ROBERT ALEXANDRE Opgenomen in het Generalaat van Do Goede Herder te Angers. Toespraak Z.E. Pater A. v. SCHALEN 0 F.M. Medew.: Kath. Leidsch Symphonie-orkest. Prijzen der plaatsenIe rang 1 0 80, 2e rang t 0 60, 3e rang T 0.40, bel. inbegrepen. KAARTVERKOOP EN PLAATSBESPREKING BEGINT REEDS AS. ZATERDAG van 12 tot 2 uur aan de Stadsgehoorzaal. Verder Zondag en Maandag van 12 tot 2 uur HAAGSCHE RECHTBANK. Een geval van heling met vele voetangels en klemmen. Is verdachte schuldig of onschul dig? In het verdachtenbankje der Haagsche Rechtbank moest hedenmorgen plaats ne men de 22-jarige bakker G. J. de B. te Zwammerdam, thans gedetineerd, aan wie ten laste was gelegd heling van gestolen geld. Het feit had zich als volgt afgespeeld. Verdachte had verkeering met een meisje uit N i e u w e r b r u g mej. de V. Het meis je werkte bij mej. A. K. te Nieuwerbrug. In het tijdsverloop van Maart 1936 en Maart '37 had mej. A. K. geld vermist uit een brandkast die steeds open stond. Mej. K. als getuige gehoord verklaar de dat het totale vermiste bedrag onge veer ƒ600.bedroeg. President: Maar het meisje heeft bij de politie verklaard, dat het bedrag ƒ400. bedroeg, maar dat u ƒ600.terug wilde hebben als z.g. smarte geld. Met 300, die verdachte u terug wilde betalen, had u geen genoegen willen nemen. Dat ontkende de juffrouw pertinent, maar de verdediger kwam toen met een brief op de proppen die de juffrouw had geschreven aan verdachte en zijn meisje. In deze brief kwamen een aantal passa ges voor die nogal de hilariteit opwekten. Ondermeer stond er in dit epistel: „Wij willen het schrikken voor 600, anders ga je een jaar de kast in." President: Over die kast" hebt u ge lukkig de beschikking niet. De fatale brief sloot met de woorden: „Als het geld vlug teruggegeven wordt, dan hebben wij allen een gezellig Paasch- feest". Als tweede getuige werd gehoord het dienstmeisje uit Nieuwerbrug, dat in be trekking was geweest bij mej. K. Zij ver klaarde, dat toen het uitgekomen was de juffrouw haar geld terug wilde hebben dan zou er geen gevolg aan de zaak gegeven worden. Het meiisje had toen al haar geld van de spaarbank gehaald ten bedrage van f 180.Haar verloofde had eveneens 200 van de spaarbank gehaald. De ƒ380 wa ren aan de benadeelde aangeboden, maar deze was op haar standpunt van 600. blijven staan. Het meisje had toen al haar geld van toen zij geld aan haar verloofde gegeven' had, dat zij bekende weggenomen te heb ben, uit de brandkast, deze niet wist dat het gestolen geld was. Toen het later uit gekomen was had haar verloofde dadelijk 200 van de spaarbank gehaald om aldus het geld te betalen. Verdachte zelf was nog al verward in zijn verklaringen en gaf achter elkaar een viertal lezingen van hoe hij aan het geld gekomen was wat niet in zijn voordeel pleitte aangezien zijn verloofde niet meer kon zeggen hoe groot het weggenomen be drag geweest was. Het kan heel goed 600 geweest zijn. Nadat nog als getuigen a décharge ge hoord waren de patroon van verdachte H. v. d. B. uit Zwammerdam en twee broers nam de Officier van Justitie jhr. mr. Asch van Wijck het woord voor het requisitoir. Spr. zegt dat verdachte op een bepaal de datum wist dat het geld gestolen was. Hij geeft verder toe, dat hij het geld niet terug heeft gegeven. Het meisje b.v. heeft al dien tijd volgehouden, dat het bedrag maar 400 was. Maar later is gebleken, dat het wel degelijk 600 waren geweest. Verdachte komt dan met allerlei verha len: geld bij zijn vader, geld in een solda tenkist, geld op een spaarbankboekje, geld door handel Verkregen, enz. Daarmee komt hij er niet uit, deze bewering gaat niet op. Het meisje heeft gezegd dat zij aan haar verloofde 400 heeft gegeven. En dat klopt met het spaarbankboekje, dat in dien tijd plotseling groote bedragen aangeeft, die door verdachte waren ingelegd. De ge tuigenverklaringen van degetuigen a dé charge kloppen in het geheel niet, want de vader van verdachte heeft o.a. gezegd, dat het fatale spaarbankboekje vernietigd was maar later is het boekje wel degelijk achterhaald. Deze getuigenverklaringen legt de Officier naast zich, maar hij houdt zich geheel aan de verklaringen van het meisje, die thans niet meer jokt en voor de waarheid uitkomt. Er is dus alle reden tot een straf. Alleen op de strafmaat komt het hier aan. Ver dachte heeft door zijn houding zich zelf reeds ruim drie maanden voorarest be zorgd. Daarmede wil spr. wel rekening houden en hij wil daarom deze preventie ve gevangenzitting als straf beschouwen, maar bovendien zal hij afstand moeten doen van het geld. Daarom eischte spr. een geldboete van 400 subs. 150 dagen. De verdediger, mr. van Doorn vroeg, die vrijspraak omdat de de heling niet be wezen was. Pleiter noemde het een soort wraakneming van de zijde van het meis je dat kwaad is geworden omdat zijn cliënt de verloving daarna verbroken heeft. Het slot was dat de verdediger de on- middelijke invrijheidstelling van verd. vroeg waartegen de Officier bezwaar maakte. Na raadkamer wees de Rechtbank het verzoek tot onmiddellijke invrijheidstel ling af en bepaalde de uitspraak op 24 Februari. Zijn ouders bestolen door de muntgasmeter te lichten. D. S., betonwerker te Leiden, 27 jaar. had bij zijn ouders de muntgasmeter ge licht door het hangslot te verbreken. De in houd, bestaande uit 35 dubbeltjes, had hij voor goeden buit verklaard. Verdachte zei- de, dat hij geen geld had om zijn slaapge legenheid te betalen voor dien nacht. President: „Ho, ho, het geld heb je niet gebruikt om te gaan slapen, maar om ster ken drank te koopen en dat maakt de zaak voor u niet beter". Nadat nog als getuige was gehoord de chef-meteropnemer J. A. v. V. uit Leiden, achtte de Officier van Justitie het feit be wezen. Het is en blijft tobben met deze verdachte. Verschillende vonnissen heeft hij reeds uitgezeten, maar het blijkt niet geholpen te hebben. Spr. voelt er niets voor om verdachte opnieuw een kans te geven. Daarom was de eisch thans acht maanden gevangenisstraf. De verdediger pleitte clementie, omdat verdachte, toen hij de meter lichtte, dron ken was geweest. De uitspraak werd bepaald op 24 Fe bruari. Diefstal van een gouden horloge. P. A. van B., los werkman te A 1 p h e n a. d. R ij n, moest terecht staan omdat hij van S. M., juwelier uit Alpherr, een gouden horloge had ontvreemd. Verdachte had echter later spijt van het geval gekregen en had het uurwerk teruggebracht. De Officier vond het ook met deze ver dachte tobben. Verschillende veroordee lingen heeft hij achter zich leggen. Reden voor een flinken straf. Aan de andere zijde pleit als verzachtende omstandigheid, dat verdachte spijt heeft gekregen en het hor loge heeft teruggebracht. Alle voor en tegen in aanmerking nemende was de eisch vier maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Juwelier uit Alphen staat terecht wegens verduistering. Een getuige uit Leiden in gesloten wegens vermoedelijke meineed. S. M., juwelier te Alphen aan den R ij n moest verschijnen terzake verduis tering van 150 toebehoorend aan P. A. v. B. uit Alphen. De laatste als getuige gehoord verklaar de dat hij aan M. 150 in bewaring had gegeven, zonder dat hij er een bewijs voor had gekregen. Verdachte zou gezegd heb ben: „Als je mij niet vertrouwt, dan neem je het maar weer mee". De Officier deed daarna een vraag aan den getuige waarom hij het geld aan ver dachte had gegeven in plaats van het naar een bank te brengen. Het antwoord luidde dat de „steun" het niet mocht weten. Als tweede getuige werd gehoord de nachtwaker H. M. L. uit Leiden, die geheel op zijn onjuiste verklaringen voor den rechter-commissaris terugkwam en thans verklaarde dat hij nimmer met M. over deze kwestie heeft gesproken en dat M. hem ook nimmer gezegd heeft dc^ hij geld van P. A. van B. heeft ontvangen. Deze getuige verklaarde thans dat hij het heele verhaal gehoord had van B. en anderen en zich er toen maar mee bemoeid had. De president noemde verdachte een leu genaar en vond het onbegrijpelijk dat hij bij een nachtveiligheidsdienst was. Jam mer voor de menschen die door zulke men- schen beschermd moeten worden. Er is- maar een oplossing voor den directeur van zulk een veiligheidsdienst en dat is on middellijk ontslag van zulke onbetrouw bare personen. De president wees er verder op dat het toch maar niet op gaat om voor de politie en den rechter-commissaris te verklaren dat verdachte hem gezegd had dat hij het geld van B. had ontvangen, terwijl hij ab soluut zeker wist dat hij grove leugens ver klaarde. De verantwoording voor zulke leugentaal moet hij dan maar dragen. Er werd daarna een verklaring opge maakt van de bekentenis van deze getuige en door hem onderteekend, waarna de Officier de onmiddellijke gevangenneming van H. M. L. eischte wegens vermoedelijke meineed en terugwijzing van deze zaak naar den rechter-commissaris tot nader onder zoek. Uitspraken. De diefstal en diefstal met braak. Verdacht van inbraak in een leegstaan de villa te Rijswijk en diefstal van een hoeveelheid lood. koper en brons vanaf een opslagplaats te den Haag hadcfen terecht moeten staan H. E. uit L e i d e n, P. S„ liedjeszanger, zonder vaste woon- of ver blijfplaats, thans gedetineerd, en G. Ph. H. uit Leiden, thans zwervende. De Officer hacf tegen P. S. een gevange nisstraf geëischt voor den tijd van negen maanden, tegen H. E. was de eisch ge weest zes maanden voorwaardelijk, terwijl tegen G. Ph. H. den eisch was geweest acht maanden voorwaardelijk. De uitspraak werd hedenmorgen tegen P. S. zes maanden gevangenisstraf met af- INT. EUCHARISTISCH CONGRES TE BOEDAPEST. Namens het Nationaal Comité ter voor bereiding van Eucharistische Congressen wordt de aandacht gevestigd op het vol- gendt, teneinde misverstand en teleurstel ling te voorkomen. Van verschillende zijden worden pogin gen in het werk gesteld om buiten het Na tionaal Comité om reisgezelschappen te vormen van Nederlandsche Katholieken, die aan het 34ste Internationaal Eucharis tisch Congres te Boedapest wenschen deel te nemen. Somtijds wordt de indruk ge wekt, als zouden deze gezelschappen on der geestelijke leiding staan en door het Voorbereidend Centraal Comité te Boeda pest als officieele bedevaarten worden er kend, zoodat hun uit dien hoofde door ge noemd Comité logies ter beschikking zou worden gesteld. Dit nu is onjuist. Herinnerd zij hier aan het schrijven, dat Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Dr. J. de Jong, d.d. 26 October 1937 heeft gericht tot den Voorzitter van het Nationaal Comité. Hierin wordt betreurd, dat bij sommige organisaties van Katho lieken plannen bestaan om buiten het Na tionaal Comité om een gezelschapsreis naar Boedapest te organiseeren, aangezien met de oprichting van dit Comité juist be oogd was „voor het deelnemen van Katho liek Nederland aan de Eucharistische Con gressen de om verschillende redenen zoo zeer gewenschte eenheid van actie en or ganisatie te verkrijgen." Het schrijven vervolgt dan: „Wij kunnen U dan ook, mede namens „de andere Hoogwaardige bisschoppen van „Nederland, de verzekering geven, dat „dergelijke gezelschapsreizen geen aan spraak mogen maken op den naam van be devaarten, en dat aan deze reisgezelschap pen geen geestelijk leider zal worden toe gewezen." Wat de ter beschikking stelling van lo gies te Boedapest door het Voorbereidend Centraal Comité aldaar betreft, zij er op gewezen, dat de Secretaris Generaal van genoemd Comité op 18 Januari 1938 bij herhaling aan het Nederlandsch Nationaal Comité heeft medegedeeld: „Der Hauptausschuss in Budapest kann „nur eine Pilgerfahrt annehmen, die von „dem Nationalkomitee gutgeheissen wur- „de". Aan buiten het Nationaal Comité om georganiseerde reisgezelschappen wordt te Boedapest door het Voorbereidend Cen traal Comité geen- logies verschaft. Het Nationaal Comité heeft voor de Ne derlandsche deelnemers aan het Congres te Boedapest 1650 bedden gereserveerd, waarvan 500 in hotels van verschillende Vk— DE HANZE. In de bovenzaal van café „de Doelen" hield de Leidsche afd. van De Hanze haar algemeene jaarvergadering, waarvoor de belangstelling niet groot was. De voorzitter, de heer H. Tobé, verwel komde de aanwezigen en wenschte de Hanze en haar leden 'n Zalig Nieuwjaar. Wat de organisatie betreft, aldus spr., heb- 'ben wij de vooruitgang in eigen hand en spr. wekte hen tot mee-arbeiden op. Spr. sprak ei zijn vreugde over uit, dat er voor den cursus van den heer van Doorn zulk een groote belangstelling bestaat. De voorzitter brengt na de notulen dank aan den af getreden adviseur Prof. Cleophas en leest het schrijven voor, waarin aan Prof. Cleo phas wordt dank gebracht voor alles, wat hij in den loop van 31/2 jaar voor de Hanze heeft gedaan en dat onderteekend door alle aanwezigen aan Prof. Cleophas zal worden gezonden. Onder de ingekomen stukken zijn eenige verzoeken om subsidie, het verslag van het comité tot beteugeling van het ca deaustelsel, een schrijven van de Ned. Mi'ddenstandsbank betreffende crisiscre- dieten, jaarverslagen van „St. Jan" en „St. Barbara". Als nieuwe leden worden met een har telijk woord van welkom door den voor zitter geïnstalleerd de heeren gebr. de Jong, J. Devilee, J. van Tongeren, O. Eayer, A. van Veen, J. de Goede, A. Vis ser, G. Hoppezak, B. Paddenburg, N. van Duuren, gebr. Dullaart, J. van Harteveld, J. Smit, M. Ouwerkerk, J. Vlasveld en J. van Berge Henegouwen. Het jaarverslag van den secretaris gaf een uitvoerig overzicht van de faits et gestes, welke op groote en ook succes volle activiteit wezen. Ook eenige onder- afdeelingen werden in dit verslag bespro ken, terwijl een hartelijk woord van af scheid werd gericht tot Prof. Cleophas. Het jaarverslag van den penningmees ter gaf aan inkomsten en uitgaven 2587.23. De voorzitter sprak tot beide functiona rissen woorden van dank. Namens de kascommissie bracht de heer Pley verslag uit, verklarende, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. De penningmeester werd gedechargeerd Aan de orde is dan de begrooting 1938. Bij de post propaganda bepleit de heer Compier de vakafdeelingen minder con tributie te laten betalen en dit te bestrij den uit deze post. De voorzitter zegt, dat als een vakafd. een lid aanneemt, dat de contributie niet trek van den tijd doorgebracht in voor- loopige bewaring. H. E. en G- Ph. H. hoorden zich veroor- oordeeld tot een voorwaardelijke gevange nisstraf voor den tijd van zes maanden met een proeftijd van 3 jaar. LEIDEN. 'i Donderdag, R.K. Bakkerspatroonsvereenj. ging „Sint. Clemens", afd. Leidej en omgeving, vergadering holt; Central, 7 uur. Donderdag, Oranjeavond van De Graai R.K. H.B.S., 8.30 uur. Donderdag. Het Residentieorkest, dirigent Antonio Votto, soliste Ankie van Wickevoort Crommelin, Stadsge. hoorzaal, 8 uur. Vrijdag. „St. Raphael". Jaarvergadering in het Bondsgebouw, 8 uur. Maandag, Filmvertooning „Heilige Ban. den", Stadsgehoorzaal, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst de: apotheken wordt van Zaterdag 5 tot en met Vrijdag 11 Febr. a.s. waarge- nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telf. 807 en J. Dcedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. rangen, 800 bij particulieren in verschil, lende categorieën, 200 in internaten en 15(1 in scholen, welke tot pelgrimstehuizen zijn ingericht. Deze aantallen zijn, indien zulb noodig mocht blijken, met uitzondering van de hotels, tot 28 Februari a.s. nog vooi uitbreiding vatbaar. De particuliere wo- ningen zijn alle gekeurd door een commis- sie van vooraanstaande dames, aangewezen door het Centraal Comité te Boedapest. Nederlandsche pleegouders en Hongaar- sche pleegkinderen kunnen te Boedapest bij hun kennissen of familie logeeren.. Hieruit blijkt, dat het Nationaal ComitÉ in staat is aan alle aanvragen te voldoen, waartoe nog bijdraagt dat vier, in reis- duur en prijs verschillende reisgelegen- heden door het Comité zijn uitgeschreven, Het programma van het Congres en der vier officieele Congresreizen is op aan vrage kosteloos verkrijgbaar bij het Bu reau van het Nationaal Comité, Vreden- burg 27 I te Utrecht. Met bijzondere wen schen, b.v. uit een oogpunt van gezond heid, studie-doeleinden, familiebezoek o( anderszins wordt gaarne zooveel mogelijk rekening geh<yden, mits deelname aan het Eucharistisch Congres het hoofddoel blijve. De beteekenis van dit Congres als een grootsche wereld-manifestatie van hulde en eerherstel aan den Eucharistischen Ko ning behoeft wel niet nader uiteengezet te worden. Om de actueele waarde van het 34ste Internationaal Eucharistisch Con gres te Boedapest te kunnen beseffen be denke men slechts, dat een maand tevo ren, in April 1938, te Londen een Interna tionaal Congres van Godloozen zal plaats vinden! kan betalen, hierover met het bestuur kat worden gesproken. Maar een algemeens lijn kan hierin niet worden getrokken Overigens is deze post nog zeker niet t; hoog en daaronder kan het ook niet wor den gebracht. Hierna wordt de begrooiing vastgesteld op een bedrag van 2635.95 aan inkomstec en uitgaven. Als kasnazieners worden benoemd heeren Compier en Lambermont. Tot bestuursleden worden herkozen <k heeren Arn. Bergers en J. Pollmann, ter wijl als nieuw bestuurslid in de vacature C. Schinck, die wegens periodiek aftreden niet herkiesbaar is, wordt gekozen de hee: P. Slegtenhorst. Tot den heer Schinck spreekt de voor zitter woorden van dank, waarop de heer Schinck met eenige woorden antwoordde Ook de heer Slegtenhorst dankte vote zijn verkiezing. Bij de rondvraag vestigde de heer V/el ling de aandacht op de woorden van der heer Koops in het verslag van den Cen- tralen Raad, die een mogelijkheid van in vloed zag middels de politiek d.w.z. plaatselijke kiesvereenig-ing. De voorzit ter onderstreepte deze woorden. Inzake de subsidie-aanvragen meende (it voorzitter dat dit in 't algemeen niet o; den weg eener middenstandsorganisatie ligt. Nadat hierover van gedachten was ge wisseld, waarbij de wenschelijkheid va: sommige subsidies door enkele leden nat voren werden gebracht, stelde de heer Per quin voor, dit jaar nog de subsidies te ve: leenen met de mededeeling, dat deze nir meer zul-len worden verleend. Dit voorste wordt met zitten en opstaan aangenome: Hierna wordt de vergadering op de g= bruikelijke wijze gesloten. Maria-Congregatie Afd. Jongens Par. 0.1 Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Aan de leden wordt medegedeeld, dat d' sectie ter „Verspreiding van goede lectuü in het ziekenhuis, de Boekensectie", wef zijn wekelijksche bijeenkomst heeft cl Maandagavond om 8 uur in de zaal ria-Gijzensteeg. Vooral a.s. Maandagavoï worden de leden, zoowel van afd. A i B, zooveel mogelijk verwacht, daar dané beurten voor het komende halfjaar zulk worden vastgesteld. KERKCONCERT. Christoffel van der Kwast tenoor. Fred, de Niet orgel. Woensdag 16 Februari a.s. zullen oK stadgenooten Christoffel v. d. Kwast, tt? en Fred, de Nie, orgel, een concert ge1* in de Remonstrantsche kerk. Uitegevoer worden werken van: Ba# hude, Pachelbel, Bach, Cornelias, Guilfl^ Cés ar Franck en Arthur Honegger.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 2