BIOSCOPEN TE LEIDEN DINSDAG 8 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 PAARDENSTAL IN HET WOONWAGEN KAMP. B. en W. deden den Raad een voorstel inzake de overneming in eigendom bij de gemeente van den paardenstal in het woonwagenkamp aan den Lagen Morsch- weg en tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het treffen van voorzie ningen aan dien stal en in dat kamp. In de Raadsvergadering van 1 December 1930 werd, in verband met de tegen het behoud van het woonwagenkamp ter plaat se gerezen bezwaren, besloten, de behande ling van dit voorstel aan te houden, opdat eerst nog door B. en W. een onderzoek zou kunnen worden ingesteld naar de moge lijkheid van verplaatsing van het kamp. Het naar aanleiding van dit,, besluit door B en W. ingesteld onderzoek heeft aange toond, dat een geschikt terrein voor woon wagenkamp moeilijk is te vinden en dat in elk geval verplaatsing van het kamp zeer belangrijke, kosten met zich zal bren gen. Daarbij komt nog, dat, indien al een terrein, hetwelk op het oogenblik in aan merking zou kunnen komen voor woon wagenkamp, zou zijn te vinden, dit terrein, wegens de betrekkelijk geringe oppervlak te de situatie der gemeente, binnen korte- ren of langeren tijd toch weer zóó nabij de bebouwing zou komen te liggen, dat dezelfde bezwaren, welke tegen het tegen woordige bestaan, tegen het nieuwe ter rein zouden rijzen.. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Fabricage zijn B. en W. r.u binnen afzienbare tijd niet tot ver plaatsing van het woonwagenkamp kan worden overgegaan, van meening, dat er geen aanleiding is voor langer uitstel van de voorzieningen aan den stal en in het kamp en dat die voorzieningen, bestaande ui, het afsluiten van de open zijde van den paardenstal, het vervangen van de petro leumverlichting van het terrein door een electrische verlichting en het plaatsen van een behoorlijken steenen vuilnisbak, thans oienen te worden aangebracht. Het afsluiten van den stal zal door en voor rekening van de gemeente moeten geschieden, d. w. z., dat de stal in eigen dom aan de gemeente wordt overgedragen en het aan de Vereeniging tot bescherming van dieren verleende opstalrecht met be trekking tot dien stal zal vervallen. De vereeniging heeft haar bijdrage in de kos ten van afsluiting van den stal, thans be groot op 950.nader bepaald op een bedrag van f 250. Onder mededeeling tenslotte, dat de to tale kosten van alle de vorenbedoelde voor zieningen thans worden geraamd op 1700.geven B. en W. alsnu in overwe ging te besluiten in bovenbedoelde geest. Benoeming leeraar en leerares H. B. S. Tengevolge van het aan den heer Mr. Dr. H. D. M. Knol verleend eervol ontslag, is aan de Hoogere Burgerschool voor Meis jes de vacature ontstaan van tijdelijk lee- ïaar in handelswetenschappen. B. en W. stellen voor, voor den verde ren duur van den cursus 19371938, een tijdelijk leeraar in de handelswetenschap pen te benoemen, waarvoor door hen wor den aanbevolen: 1. de heer Th. van Wes terhoven, leeraar aan het Nederlandsch Lyceum te 's-Gravenhage; 2. de heer P. H. van der Wiele, leeraar aan de R.K. Hoo gere Burgerschool te Leiden, wonende te Delft. B. en W. stellen voor, Mej. A. P. Keesom voor den verderen duur van den cursus 19371938 te benoemen tot tijdelijk leera res in natuurkunde en mechanica aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Kasgeldleeningen. In de Raadsvergadering van 22 Novem ber 1937 Werd besloten om, zoo noodig, ge durende het le kwartaal 1938, kasgeldlee ningen aan te gaan tot een maximaal be drag van 1.000.000.welk bedrag bij Raadsbesluit van 17 Januari 1938 nader werd vastgesteld op 1.500.000. Met het oog op de ook gedurende het 2e kwartaal 1938 aan de gemeentekas te stel len eischen wordt voorgesteld 'voor dat tijd vak het maximaal bedrag, dat de kassohuld zal mogen beloopen, eveens vast te stellen cp 1.500.000.—. B. en W. geven den Raad derhalve in overweging te besluiten, gedurende het 2t kwartaal 1938, zoo noodig, kasgeldlee ningen aan te gaan tot zoodanig bedrag, dat op geen enkel tijdstip in dat kwartaal de kasschuld, met inbegrip van het in re kening-courant bij de N.V. Bank voor Ne- derlandlandsche Gemeenten op te nemen bedrag, de som van 1.500.000.te boven gaat en onder de voorwaarden, als door hun College zullen worden gesteld. Grondbedrijf. Eenige gronden langs den Rijnzichtweg komen in aanmerking voor exploitatie als bouwterrein. Zij werden bij* de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" m gebracht. Met het oog op de explotaitie als bouw terrein dienen deze gronden uit het bedrijf van de genoemde gestichten te worden genomen en te worden ingebracht in het grondbedrijf. De vergoeding, die het grond bedrijf hiertoe aan de gestichten heeft te betalen, ware overeenkomstig de adviezen van de Commissie van Fabriecage en van de Commissie van Beheer over de ge stichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" te bepalen op 3.per M3., onder beding, dat de kosten van verplaat sing van het hek, thans tot afscheiding dienende van den Rijnzichtweg, of die aan het maken van een nieuwe afscheiding ver bonden, komen voor rekening van het grondbedrijf. De winst ad f 14.490.die de gestichten door deze transactie maken, zal gestort worden in het afschrijvings- ei. vernieuwingsfonds der gestichten. VERBETERING WITTESINGEL. Nu de verbetering van den WittesAngel, voor zoover gelegen tusschen de Heeren straat en de Witte Rozenstraat voltooid is, hebben B. en W. een plan doen opmaken voor een voortzetting van die verbetering over het verdere singelgedeelte en ook ten aanzien van de financieing van dit werk de medewerking ingeroepen van het Werk fonds 1934. Het verheugt B. en W. te kunnen mede- deelen, dat de gevraagde medewerking van het Werkfonds is verkregen. De ontworpen verbetering omvat in hoofdzaak het verbreeden van den rijweg tot 7.50 a 8.50 m. en het maken van een trottoir langs de bebouwing ter breedte van 2.40 a 3 m. De verbreeding zal voor hei grootste ge deelte kunnen plaats hebben op langs de bebouwing, gelegen aan de gemeente in eigendom toebehoorenden, doch bij de be woners der aangrenzende perceelen in ge bruik zijnde grond. In de bocht tusschen de Groenhovenstraat en perceel No. 57 evenwel zal de gewenschte breedte wor den verkregen door een versmalling van het singeltalud tot ten hoogste 3.50 m. En kele strookjes grond van derden zullen ten behoeve van de verbreeding in eigen dom dienen te worden verkregen, zulks op den voor deze overnemingen gebruikelij- ken voet, o.m. derhalve, voor zooveel niet- afgesloten grond betreft, zonder betaling van koopsom en wat den afgesloten grond betreft tegen een vergoeding van 10. per m2. Behoudens een enkel geval is met de eigenaren reeds overeenstemming in zake die overnemingen verkregen. Het ligt in de bedoeling den rijweg, in aansluiting aan het reeds verbeterde ge deelte van den Wittesingel, van een geslo ten wegdek op een puinfundeering te voor zien en het in het reeds verbeterde gedeel te van den singel gelegde stamriool door te trekken tot aan den zuidelijken tak van de Groenhovenstraat, van waar in de toe komst verlenging van het riool naar de Rijn- en Schiekade zal moeten plaats vin den. Verder voorziet het plan in een vervan ging van de bestaande gasverlichting in een electrische straatverlichting. De kosten van uitvoering van het plan, inclusief de kosten van aankoop van par ticuliere grondstrookjes, de kosten van het terugplaatsen van voortuinhekken, de bij drage aan de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij in verband met de verleg ging van een waterleidingbuis c.a. en de kosten van vervanging van de straatver lichting, worden geraamd op f 60750. In de kosten van het terugplaatsen van hekwerken zal een som van 1500.wor den terugontvangen. Ter financiering van de kosten met uitzondering van die van verbetering van oe straatverlichting, die ter zake van ver legging van de waterleidingbuis c.a., die van wijziging van het grastalud en die van aankoop van grondstrookjes, gezamenlijk geraamd op 7450.zal de gemeente een voorschot van het Werkfonds ontvan gen ten bedrage van 53300.Dit bedrag moet als maximum worden beschouwd en wordt in gedeelten verstrekt, naar gelang betalingen moeten worden gedaan. Het voorschot wordt aanvankelijk renteloos verleend. Het wordt eerst rentedragend met den aanvang van het zesde kalender jaar na het jaar, waarin de laatste betaling op het voorschot heeft plaats gehad, voor zoover het dan nog niet is afgelost. Het percentage van de rente zal worden vast gesteld door de Ministers van Binnen- iandsche Zaken en van Financiën, met dien •verstande, dat het niet hooger zal zijn, dan •het percentage, dat de drie ten honderd rentegevende Nationale schuld op het tijd stip, dat het voorschot rentedragend wordt, voor den verkrijger reëel afwerpt en in geen geval meer zal bedragen, dan 4 's jaars. De aflossing van het voorschot zal aan vangen in het jaar, volgende op dat, waar in de laatste betaling op het voorschot heeft plaats gehad; zij zal telken jare ten minste 1/30 gedeelte van het bedrag van •het verstrekte voorschot moeten beloopen. De Leidsche Voetbalveereniging U. V. S. De Leidsche Voetbalvereeniging U. V. S. ziet zich door verschillende omstandighe den genoodzaakt haar terrein aan den Ka- naalweg te verlaten. Zij is nu voornemens een terrein binnen deze gemeente, gelegen nabij den Wasse- naarscheweg, voor de beoefening van de voetbalsport in te richten, doch moet daar toe een beroep doen op de medewerking van derden. De kosten van inrichting van dat terrein toch worden geraamd op 7700.een uitgave, welke thans de draagkracht van de Vereeniging aanmer kelijk te boven gaat. Ook bij de gemeente klopt de Vereeni ging om hulp aan en wel in dezen vorm, dat haar een hoeveelheid puin van 600 M3. en een hoeveelheid koolasch van 150 M3. kosteloos op haar nieuwe terrein ter be schikking wordt gesteld. Puin, afkomstig van oude walmuren en oud bestratingsmateriaal, is op de Stads- werf in zoodanigen voorraad aanwezig, dat zonder bezwaar de benoodigde hoe veelheid aan U. V. S. kan worden afge staan. Koolasch is op het terrein van de Stedelijke Lichtfabrieken voorhanden. B. en W. zijn van meening, dat er wel aanleiding is om aan de Vereeniging op de door haar aangegeven wijze de behulpza me hand te bieden. Weliswaar kan de hoeveelheid puin en koolasch, geleverd op het terrein, dus in clusief de kosten van vervoer, een waarde geacht worden te vertegenwoordigen van ir f 1000.doch daar staat tegenover, dat ce gemeente ongeveer een zelfde bedrag aan steun werkloozen zal uitsparen. Het in gereedheid brengen van het ter rein zal n.l. een arbeid vorderen van 275 manweken, terwijl de benoodigde ar beidskrachten uit werkloozen via de ge meentelijke arbeidsbeurs zullen worden betrokken. En vermits wij het, afgezien nog van de baten, welke de wedstrijden van U. V. S. voor de gemeente afwerpen, met het oog op de belangen van de sport gewenscht achten, dat U. V. S. haar voetbalveld bin nen de muren van deze gemeente blijft houden en de sportvelden bij den Leid- schen Hout nog niet ter beschikking zijn, geven B. en W. den Raad in overweging het College te machtigen aan de Leidsche Voetbalvereeniging U.V.S. een hoeveelheid puin en koolasch van resp. 600 M3 en 150 M3 op haar terrein nabij den Wassenaar- scheweg kosteloos ter beschikking te stel len. Verhuring grond. Bij raadsbesluit van 13 Februari 1928 werd aan A. J. Kat een perceel grond aan den Haarlemmerweg, verhuurd tot weder- cpzeggens, doch uiterlijk tot 1 Januari 1938, tegen een jaarlijksche huurprijs van 41. 0.10 per M2). Op een gedeelte van den grond staat de aan adressant toebehoorende woning Haarlemmerweg no. 75. De heer Kat zou gaarne den grond op nieuw inhuren voor den tijd van 10 jaren en onder dezelfde condities. B. en W. stellen voor, daartoe te beslui- tne. Verhuring fabrieksgebouw. Bij raadsbesluit van 10 November 1930 werd het fabrieksgebouw met erf aan de Langegracht No. 113 van den heer J. Jans sen aangekocht en aan hem voor onbe- paalden tijd verhuurd, met dien verstande, dat de huurder en de gemeente het recht hadden de huur met een termijn van twee jaren te beëindigen. Van dit recht heeft de heer Janssen gebruik gemaakt, zoodat de met hem gesloten huur per 1 Maart a.s. afloopt. Zijn bedrijf zal worden voortgezet door de N.V. Leidsche Machinefabriek v/h. firma J. P. Janssen. Deze vennootschap heeft daarom het verzoek gedaan het fa brieksgebouw c.a. van de gemeente te mo gen huren. Met adressante is overeenstem ming bereikt over een verhuring voor 3 jaren, met 3 optiejaren, tegen een jaarlijk sche huursom ad 825. Verhuring perceelen. Ingevolge besluit Raadsbesluit van 9 Juli 1928 zijn de perceelen Prinsenstraat nis 3 en 3a voor wijkgebouw verhuurd aan de afdeeling Leiden van den Nederlandschen Protestantenbond. Tevens is hierin geves tigd het consultatiebureau van de vereeni ging „Zuigelingen- en Kleuterzorg". Van laatstgenoemde vereeniging is een verzoek ingekomen, om zoodanige voorzieningen te treffen, dat voor het consultatiebureau meer ruimte beschikbaar komt. Een goede oplossing kan verkregen worden door het aangrenzend gemeente-eigendom Prinsen straat No. 5 bij het wijkgebouw te trekken en in dit gebouw; eenige veranderingen te doen aanbrengen. Adressante is bereid de kosten van deze werkzaamheden, welke op 575.geraamd worden, geheel voor haar rekening te nemen en bovendien een huursom ad 247.per jaar te betalen, gelijk aan den huurprijs, welken de ge meente tot nu toe voor de woning Prinsen straat No. 5 ontving. Vermits B. en W. met de Commissie van Fabricage van oordeel zijn, dat aldus op een voor de gemeente aannemelijke wijze aan het verzoek van adressante tegemoet kan worden gekomen en de Protestanten bond met een en ander accoord gaat, ge ven B. en W. in overweging aldus te be sluiten. 1HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Jantjes (Johan Kaart, Fitntje de la Mar). De Dubbelganger. (Rex Bell). Kom. film Avont. fiLn lederen avond 8 uur Zondag van 47 en 811 uur, Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd volwassenen. Trianon: Méér dan secreta resse (Jean Arthur, George Brent). Zijn laatste strijd (Eld ward Robinson, Bette Davis). Kom. film Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, Woens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen. Lido: Afgekeurd Luxor: Afgekeurd R.K. STUDENTENVEREENIGING „ST. AUGUSTINUS". Mr. A. Diepenbrock over: Katholieke actie. Voor de R.K. Studentenvereeniging „St. Augustinus" te Leiden sprak gisteravond in het „Eigen Huis" mr. A. Diepenbrock, lee raar aan het Seminarie „Hageveld" te Heemstede en secretaris van de actie „voor God" over de Katholieke actie. Nadat de praeses, de heer A. van Velzen, mr. Diepenbrock had ingeleid met een kort woord over de belangrijkheid van de „actie voor God", ook voor de studenten, nam deze het woord. Mr. Diepenbrock ving aan met te zeg gen, dat er ondanks de vele R.K. organisa ties nog geen reden tot tevredenheid is. De vraag is: Is ons volk godsdienstig? Ruim een millioen menschen in ons land behooren niet tot een kerkgenootschap. Van de ongodsdienstigheid in ons land gaf spr. meerdere cijfers. In heel de wereld is een massa-afval. Nog geen vijfde deel van de wereld is Katholiek. Is de godloosheid hier groot? vraagt spr. De georganiseerde godloosheid niet, maar wat doorwerkt is het Communisme, dat het meest consequent de godloosheid voorstaat. Voor de taktiek van het communisme ver wijst spr. naar de atheïstische tentoonstel ling in de bovenzaal. Spr. wil echter bij ons eigen land blijven, waar door tallooze or ganisaties communistische propaganda wordt bedreven op een wijze waar arge- looze jonge menschen inloopen. Als voor beeld gaf spr. de sportvereenigingen „VOCO" in Amsterdam en „Tempo" in Haarlem, die volkomen communistisch ble ken te zijn, en waarvan zelf een domïné voorzitter bleek te zijn, zonder er iets van te weten. Ook die menschen zoeken naar het geluk, maar zij kunnen niet zonder God en pogen in de plaats van God ideologieën samen te stellen. Onze taak is nu hen duidelijk te maken, dat wat zij zoeken in het Christendom te vinden is en als zij dan meenen, dat het Christendom niet zijn doel heeft bereikt, dan lag dat aan de Christenen en niet aan het Christendom. Hoe de menschen zoeken naar het ge luk en op hoe vreemde wijze, daarvan gaf spr. frappante voorbeelden, waarvan de succesvolle, maar listige aanbieding van Canisiusbijbeltjesmet een uitleg, die godslasterlijk was, een van de vele bewij zen was. Wat moeten wij daar nu tegen doen, vroeg spr. Allereerst daar tegenover staan met lief de, zooals Christus deed. Wij moeten mede helpen de vruchten van Christus' verlos sing te brengen aan andere menschen. Die menschen zien eerst toe, hoe wij zijn en daarom moeten wij gezamenlijk als Chris tus zijn. Daarnaast moeten wij onze eigen fouten kennen. Spr. zette vervolgens uiteen, welk een ge weldig werk de intellectueelen kunnen doen, omdat er belangstelling bestaat voor het geloof. Dit is onze groote tijd. Vervolgens zette spr. uiteen den arbeid van de Actie voor God, de opzet, als te genactie tegen andersdenkenden, en de zeer groote practischen arbeid met vlie gende bladen, brochures, de reacties daarop in de anti-Katholieke pers en in persoon lijke brieven, welker schrijvers allen ant woord krijgen. Het gaat er om de godsgedachte te bren gen onder het volk en dat geschiedt o.a. ook door de lichtletters, het lichtend kruis, de sluitzegels, de strooibiljetten, de affiches enz. Ook de scholen worden bewerkt en de verschillende standen. Wat kun en wij, katholieke studenten, nu doen? Spr. geeft als voorbeeld de actie van de Nijmeegsche studenten, verdeeld in een so ciale actie, studiegroepen en gebedsactie en wekte tenslotte ook de Augustijnen op aan de Katholieke Actie voor God daad werkelijk deel te nemen. Nadat depraeses mr. Diepenbrock had bedankt, werden door mr. Diepenbrock eenige vragen beantwoord, waarna werd overgegaan in huishoudelijke vergadering. LEIDSCH UNTVERSITEITS-FONDS. Aan het verslag der Commissie van Uit voering over 19371938 is het volgende ontleend: Zwaar waren ditmaal de verliezen door den Raad geleden door het overlijden van verschillende leden. De heeren mr. H. A. E. Modderman, mr. G Vissering en jhr. mr. N. C. de Gijselaar hebben onze Universiteit gediend en- gesteund, op verschillende wij zen; groot zijn de verdiensten van ieder hunner in dezen kring. De Commissie van Uitvoering sluit zich geheel aan bij de ge voelens van rouw bij hun overlijden door den Universiteits-raad uitgedrukt. De Commissie van Uitvoering moest met het einde van he academiejaar 1936'37 tot haar groot leedwezen haar medelid Kristen- sen uit haar midden zien vertrekken we gens het bereiken van den 70-jarigen leef tijd. De voorzitter der Commissie van Uit voering heeft in zijne functie van Rector Magnificus bij de overdracht van het rec toraat op 20 September j.l. Kristensen's be- teekenis ook voor het Leidsch Universi- teits-Fonds herdacht; zijn waardeering wordt door de Commissie van Uitvoering gedeeld. Kristensen's plaats werd ingeno men door prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, na zijne benoeming door den Senaat op voordracht der Commissie van Uitvoe ring. Het was der Commissie van Uitvoering aangenaam te mogen vernemen, dat het kapitaal van het Fonds wederom vergroot is door een legaat, besproken door wijlen privaat-docente mej. dr. M. Lulius van Goor. De Commissie werd verder einde 1937 door den penningmeester van het Fonds verblijd met de mededeeling, dat het tot hare beschikking gestelde over 1937'38 weder de hoogte van de jaren vóór het intreden van het tekort heeft bereikt. De aangekondigde conversie van Nederland- sche staatsleeningen werpt over deze vreugde een lichte schaduw. De samenwerking met het College van Curatoren der Universiteit trad, behalve in een herhaald overleg bij het toekennen van subsidies, vooral naar voren in den steun, dien de Commissie van Uitvoering kon verleen en aan den secretaris van het College voor zijn bijzonder gewaardeerde reis door Zuid-Afrika tot het aanknoopen van cultureele relaties. Verder was het der Commissie aangenaam mr. Idenburg den noodigen steun te kunnen verleenen voor het honoreeren van een hulpkracht in ver band met zijn drukke bezigheden. De reeds zoo veelzijdige werkzaamheid van het Fonds breidde zich verder uit door de stichting ter bevordering van de op. leiding van candidaat-notarissen en belas- tingambtenaren. De stichting tracht haar doel te bereiken a) door het organiseeren van een opleiding, zoolang deze niet van Regeeringswege georganiseerd is; b) het steunen van zulk een opleiding wanneer zij door de Regeering aan deze Univerisiteit georganiseerd zal worden. Met het huidige academiejaar is deze op- leiding krachtens de stichting vanwege het Fonds ter hand genomen. Het onderwijs wordt gegeven door de hoogleeraren Cle- veringa, Meijers en van Oven. De alge- meene leiding is toevertrouwd aan den heer Melis, candidaat-notaris te Wassenaar. Het aantal deelnemers is bevredigend te noe men; de Commissie van Uitvoering zal der halve kunnen volstaan met een klein deel van het subsidie, door haar aan de stichting toegekend. De verzorging van de belangen en de administratie van het Fonds onder de in Ned. Oost-Indië woonachtige leden hebben gedurende de laatste jaren een voorwerp van bezorgdheid en teleurstelling voor den penningmeester en de Commissie van Uit voering uitgemaakt. Met erkentelijkheid mag thans vermeld worden, dat de heer mr. van Buutinga Wichers, president van de Javasche Bank, zich bereid verklaard heeft deze geheele organisatie te herschep pen en te behartigen. Niettegenstaande de groote moeilijkheden, die uiteraard aan deze bemoeiingen zullen verbonden zijn, mag verwacht worden, dat thans het lang gehoopte herstel van den gezonden toestand zal intreden. HET ROXY-THEATER. Als Rex-Theater gerestaureerd. Het bij alle Leidenaars bekende Roxy- Theater aan de Haarlemmerstraat, het welk eenigen tijd geleden besloten werd, zal einde Februari haar deuren openen en in een nieuwe gedaante voor het Leidsche publiek verschijnen. Niet alleen het uit wendige wordt veranderd, doch vanaf den openingsdatum zal het theater genoemd worden Rex Theater. De voortvarende Directie van Trianon Theater, Breestraat, zal dan de scepter zwaaien en wij gelooven dan ook, gezien de vele prachtige films, die in het Trianon Theater gegeven worden, dat de bezoeken van Rex ten volle bevredigd zullen wor den. Het is de bedoeling van de Directie in Rex uitsluitend reprises van de meest groote filmwerken te brengen, tegen zeer populaire entreeprijzen. De geluidsinstal- latoe alsmede de projectie zal door een Hollandsche firma geheel worden ver nieuwd. TE WATER GERAAKT. Gistermorgen omstreeks elf uur is de bode van „Hulp der Menschheid", de heer P. Breedeveld, met zijn fiets in den Ouden Rijn geraakt. De geneesmiddelen, die de bode vervoerde, werden eveneens in de troebele wateren van den Rijn onderge dompeld. De wielrijder kwam in botsing met een meel-sjouwende bediende van den graanhandel Van der Heiden en verloor dientengevolge het stuur. De menschheid bood den drenkeling hulp en trok hem spoedig op het droge. De drogisterijen werden eveneens opgevischt, doch de poe ders bleken reeds te zijn geschud en op gelost. Aquarium- en Terrariumhoudersvereen, „Natuurgenot' Vorige week hield bovengenoemde ver- eenigng in Huize Feenstra haar maand* lijkscbe clubvergadering. Besloten werd het a.s. seizoen een kweek wedstrijd te or ganiseeren waarcoor reeds een bekend Ned. keurmeester werd aangezocht. Te vens werd medegedeeld, dat het bestuur besprekingen voert om dezen zomer ee: propaganda-show te organiseeren. Hierni verkeeg de heer I. Krisensen het woort voor zijn lezing over „De in- en uitwen dige bouw der plant", welke lezing weir toegelicht met een strandfilm. Na de pa* z, waarin planten en visschen gratis wer den verloot, voor dit doel belangloos doer den heer v. Dort beschikbaar gesteld, hield de heer Donk zijn praatje van de maand waarin hoofdzakelijk de kweek van Inf* soriën werd besproken. Na afloop wer> door middel van een serie microscope* door den heer Stof voor dezen avond d gestaan, de theorie aan de practijk toetst. Onder mededeeling dat in de gende bijeenkomsten dr. N. Tinbergen, pf vaat-docent alhier, zal spreken over: ,.H: zien wij onze visschensloot de voorzil te circa halftwaalf de vergadering.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6