OMGEVING Eerbied voor den Rozenkrans MAANDAG 7 FEBRUARI 1938 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE 61 AD - PAG. 7 HILLEGOM. A. K. Koppers, t Na een kortstondige ziekte overleed nog onverwachts Zaterdagavond op 45-jarigen leeftijd de heer A. W. Koppers. Met innig leedwezen is dit heengaan door velen ver nomen. Van dezen overledene mag naar waarheid worden getuigd: „alles voor an deren." Begaafd met een helder verstand, heeft de heer Koppers met noesten vlijt zich een mooie, bloeiende zaak verworven. Maar daarnaast wilde hij nuttig zijn voor anderen. Dit kwam tot uiting in zijn be stuursfunctie bij de Hanze tot voor kort bekleed. Daar was hij een stuwkracht en een werker als weinig anderen. Verder was de overledene secretaris der R. K. Dragersvereeniging „Tobias"; lid der St. Vincentiusvereeniging en lid van het R. K. Armbestuur der beide parochies. En zulks ondanks een zwakke gezondheid. Behalve deze openbare functies heeft de overledene nog zoovelen gesteund met raad zoowel als finantieel. Woensdag heeft in de St. Josephkerk de plechtige Uitvaart plaats. Hij ruste in vrede. Eerw. Moeder Huize „St. Joseph". De Eerw. Moeder Agatha van huize „St. Jo seph" alhier is als Overste overgeplaatst naar Noordwijk. In haar plaats is benoemd de Eerw. Moeder Xaveria van Doesburg. Huis-, broei- en huisvlijttentoonstelling. Deze tentoonstelling, uitgaande van de St. Josephgezellen in samen wei king met R K. Volksbond en St. Deus Dedit wordt Vrijdag a.s. te 2 uur in Flora geopend. Wij komen vanzelfsprekend op deze expositie terug, bevelen een bezoek reeds nu aan. Volksbond. De jaarlijksche uitvoe ringen (feestavonden) behooren weder tot het verleden. Er is drie avonden volop genoten van muziek en spel. De burge meester en mevrouw toonden op den laat- sten avond door hun tegenwoordigheid hun belangstelling. Een woord van bijzon- deren lof komt toe aan Crescendo en aan de Tooneelafdeeling voor het mooie too- neelstuk: „Kinderen van ons volk" van Antoon Coolen. Kinderkoor „Beatrix". Het operette kinderkoor van mej. Rie Kruidenber« is herdoopt als „Kinderkoor Beatrix". KATWUK. Werkloosheid. Stand der werkloosheid 743 mannen, 41 jongens, 24 meisjes; totaal 808. Geboren: Anna, d. van D. J. Kleen en T. v. Egmond Bernahrd Julius, z. van P. Kraaienoord en J. Guyt Klazina, d. van N. v. d. Ven en P. G. Sijpesteijn Jacob, z. van C. Vooys en M. Hoek Floris, z. van G. Ketting en C. Palevliet Arie, z. van M. Kuyt en W. Remmelswaal Gerrit, z. van J. v. Duyn en A. v. d. Oever Sara Johanna, d. van C. Koelewijn en G. Hoge- woning Lambertus Johannes Fredericus, z. van L. Klaassen en L. van Rijn IJs brand. z. van Y. v. d. Bent en E. Harteveld. Ondertrouwd: D. van Beelen en G. Harteveld P. v. Duyn en A. M. Gregoire E. de Vries en M. v. Rijn C. v. Duyn en A. v. Duyvenbode. LISSE Harmonie „Adolf Kolping". De R.K, Harmonievereeniging „Adolf Kolping" gaf gisteravond in de groote zaal van den R.K. Volksbond voor donateurs en kunstlieven de leden haar jaarlijksche uitvoering on der directie van den heer Coenraad v. d. Knaap, onder medewerking van den hu morist Alb. Gerritsen, uit Leiden, met zijn gezelschap. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet. De weleerw. heer kapelaan Nicolaas, opende met een woord van welkom. Spr. wees erop, dat deze mooie vereeniging al ler financieelen steun hard noodig heeft wil zij op den ingeslagen weg kunnen voortgaan. Achtereenvolgens werd er op een uit stekende wijze een zestal nummers ten ge- hoore gebracht en wel „Folies Bergères" van Paul Lincke; „Ouverture Joyeuse" van Kelar Bela-Kessels; „Weaner Mad'len" van C. M. Ziehrer; „Ave Maria uit de opera Cavaleria Rusticana" van P. Mascaues en „Stanchen" van F. Schubert; „Faust-fan- tasie" van Gouwel-Kessels en „Death or Glorie" van R. B. Hall-Tierolff. Op alle nummers volgde een dankbaar applaus. Kapelaan Nicolaas, het woord hierna ver krijgend, zeide, dat het jammer was, dat wethouder Warmerdam, wegens ziekte deze uitvoering niet kon bewonen. Zijn- eerw. zeide, dat hier werkelijk kunst is vertoond, waarvoor hij allereerst een woord van hulde bracht aan den dirigent, die in een paar maanden met zijn harmonie won deren heeft gewrocht. Als extra-nummer speelde de harmonie hierna de Lippe-Deltmold-marsch, welke spontaan werd medegezongen. Onze indruk is, dat „Adolf Kolping" on der de huidige leiding werkelijk snelle vor deringen maakt en zeer zeker aller finan- cieele medewerking ten volle verdient. Het overige gedeelte van den avond werd in handen gegeven van den heer Alb. Ger ritsen met zijn gezelschap, dat afwisselend voordrachten en muziek ten gehoore bracht en de talrijke aanwezigen geruimen tijd wist te vermaken. De avond werd gesloten met het traditio- neele dansje. Alles bij elkaar was 't een best geslaag de uitvoering. LEIDSCHENDAM. Hanze, Gisteravond organiseerde de H-K. Middenstandsvereeniging de Hanze in het R.K. Vereenigingsgebouw haar jaar- lijkschen feestavond, welke in alle op zichten prachtig is geslaagd. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op: den Zeereerw. heer Pastoor, de kape laans Wentholt, van Niekerk en kapelaan Groeneveld uit Nootdorp, burgemeester Keijzer, de heeren Wethouders, afgevaar digden van Stands- en Jeugdorganisaties en zustervereenigingen, enz., welke door den voorzitter, de heer Scholtes hartelijk werden welkom geheeten. De voorzitter wenscht allen nog een zalig en voorspoedig Nieuwjaar, wat vooral in deze economische crisis voor ieder zoo noodig is. Met ver heugenis gewaagt spreker, dat het afge- lcopen jaar toch wel iets goeds gebracht heeft en wijst op de Handelscurssen en in het bijzonder op den plaatselijken cursus, welke zulk een groot succes geworden is. Hij schetst de noodzakelijkheid om in deze tijden georganiseerd te zijn in Stands- en Vakorganisaties en doet een beroep op de jongeren om toch aan hun tijd te denken. Ten slotte wekt spreker allen op zich toch aan te sluiten bij de Stands- en Vakorgani saties en vraagt nu en altijd de volle mede werking van eenieder. Door allen wordt uit volle borst het Bondslied gezongen onder begeleiding van de muziek van „De Kolpings Boys", die verder op prettige en succesvolle wijze den avond met muziek opluisterden. Dan is het woord aan het R.K. Tooneel- gezelschap „St. Bernardus" uit Den Haag onder leiding vaji den heer Vincent Berghegge, dat opvoerde „Bij Heernon- kel" een spel van ernst en luim in 3 be drijven. Een prachtig spel, dat door ,.St. Bernardus", zooals steeds, op voortreffe lijke wijze werd vertolkt en waarin de spe lers en speelsters ieder in zijn rol ons heb ben doen genieten en aan allen, dit be wees de gulle lach en het hartelijk applaus, een genotvollen avond hebben bezorgd; het dankwoord van den voorzitter was dan ook ten volle verdiend. Vermeld zij nog, dat alle aanwezigen werden getracteerd op sigaren en bon bons, terwijl de voorzitter onder dank en met een opwekkend woord tot steun en me dewerking dezen suceesvollen avond sloot. A.V.V. Onder overgroote belangstel ling heeft AVV 2 in een vooral voor de rust mooien en spannenden wedstrijd een ecla tante en verdiende overwinning op KRVC behaald, waardoor AVV thans een verlies- punt minder heeft en dus haar kans op de bovenste plaats heeft behouden, terwijl KRVC thans zal moeten wachten op een struikelen van AVV. Direct na het beginsignaal wordt in een razend snel tempo begonnen, waarbij AVV het beste van het spel heeft. Diverse aan vallen leveren geen resultaat op, daar de KRVC verdediging resoluut ingrijpt. AVV blijft aanvallen en dwingt enkele corners af. Uit een dezer wordt de bal keurig voor doel geplaatst en door den midvoor even keurig ingekopt, zoodat AVV reeds na 10 minuten de leiding neemt. De uitvallen van KRVC zijn niet van gevaar ontbloot, doch de AW-verdediging blijkt in goede con ditie te zijn. De strijd blijft snel op en neer gaan met AVV het meest in den aanval en ofschoon de KRVC verdediging goed werk verricht, kan zij niet verhinderen, dat AVV geleidelijk den stand tot 40 opvoert, met welken stand de rust komt. Na de rust wordt wederom fel aangepakt, doch langzamerhand verslapt het spel, daar de meeste spelers door het snelle tempo van voor de rust te veel van hun krachten hebben gevergd. Bovendien neemt AW met een veiligen voorsprong de zaken iets kalmer op, waarvan KRVC, dank zij het keurige spel van de AW achterhoede niet weet te profiteeren. AW begint dan wederom iets feller, doch daar de aanvallen thans minder goed worden afgewerkt, blijft verder resultaat uit. Niettegenstaande blijft de wedstrijd het aankijken waard. Met KRVC in den aanval fluit de scheids rechter dan het einde en heeft AVV een alleszins verdiende overwinning behaald. Het le elftal speelde te Rotterdam tegen S. Lode wijk I en verloor in een zeer on- fortuinlijken wedstrijd met 51. Reclamecursus. Door de R.K. Midden standsvereeniging de Hanze te Leidschen- dam zal in het Patronaatsgebouw op de Woensdagen 9, 16 en 23 Februari a.s. een reclamecursus worden gegeven, welke ge leid zal worden door den heer Frans Bibo, leider der reclameafdeeling van den R.K. Middenstandsbond. Tot deze cursus, welke te 8.45 uur aanvangt, hebben toegang leden van Hanze en K.J.M.V. Achtereenvolgens zal worden behandeld op 9 Februari: Re clame in het algemeen. Het waarom en hoe. Op 16 Febr.: Verspreide en gerichte reclame. Advertentie- en drukwerkreclame; en op 23 Februari: Etalageverzorging en ver lichting. Geboren: Theodorus Cornelis Maria, z. van P. H. van Meizen en P. M. Overmeer Anna Grietje Beatrix, d. van H. den Baars en N. de Bruijn Jacobus, z. van G. den Hartog en C. Post. Overleden: J. W. H. Postma 2d. P. v. d. Togt 63 j. NOORDWIJKERHOUT. K. J. M. V., groep jonge bloembollen kweekers. De K. J. M. V. heeft besloten op te richten een vakgroep van jonge bloembol lenkweekers. Een voorloopig bestuur werkt reeds aan een programma waarna tot oprichting zal worden overgegaan. In deze groep zullen sociale en technische vraagstukken behandeld worden. Maria-Congregatie. '16 en 17 Febr. a.s. zullen de feestavonden gehouden wor den van de Maria-Congregatie der St. Jo zefparochie. SASSENHELM Tentoonsteling K.J.C. In het K.S.A.- gebouw hield de K.J.C. een tentoonstel ling van werkstukken, welke door vele parochianen is bezocht. De tentoonstelling was dan 'ook zeer zeker een bezoek waard, en het vele werk, dat de St. Jansknapen en Kruisvaarders hier hebben saamge- bracht, dwingt aller verwondering af. Een woord van waardeering voor dit vele werk van directeur, leiders en leid sters is zeker op zijn plaats. De zaal was goed gevuld met teekeningen, houtzaag- en snijwerk, schilder- en plakwerk. Het zou ons te ver voeren, iedere inzen ding afzonderlijk te beschrijven. Er waren ruim 90 inzenders, waarvan bij velen op viel, dat zij zich geen moeite hebben ge spaard, om iets moois te maken met een voudige middelen. Een enkele uitzondering maken wij voor de mooiste inzendingen en noemen dan de keur-collectie teekeningen van N. Regter en W. v. Zelm, het houtsnij werk van W. Caspers en H. Pracht, en de Magdakunst van H. Zwetsloot. Ook de directeur liet zijn eigenhandig houtsnij werk zien, om te toonen wat met hout snijden te bereiken is. Een woord van lof voor de aardige ge dachten van de jongens om b.v. een pan neplank met gramofoonnaalden te bespij keren, een kruis van zilverpapier te ver vaardigen enz. Gisteravond had de prijsuitreiking plaats. De zaal was geheel gevuld met ouders en genoodigden. Te ongeveer 8 uur opende een leider met den Kruisvaartgroet. Deze leider had direct de belangstelling der jongens, daar hij de prijswinnaars bekend maakte en tevens de prijzen uitreikte. Hierna sprak de eerw. directeur. De avond werd geheel verzorgd door jongens van groote en kleine Kruisvaart en St. Jans knapen. Een tweetal leuke tooneelstukjes werden vertoond, die het publiek zeer ver maakten. Een populaire „volksdans" van een twaalftal feestgangers was buitenge woon komisch. Ock de gedramatiseerde vertelling viel zeer in den smaak. Voorts kregen we nog eenige standen van onze turnclub te zien en eenige declamaties te hooren. Alle jongens gingen blij met een oranjeappel huiswaarts. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 11 Februari 1938, des namiddags 8 uur. Agenda: 1. No tulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Naamgeving straten. 4. Verlenging weg langs Leidsche- weg nabij R.K. kerk. 5. Toetreding lid Ne- derlandsche Heidemaatschappij. 6. Verkoop hakhout Hofweg. 7. Voorschot vergoeding bijz. scholen ex art. 101 der L.O.-wet 1920. jaar 1938. 8. Opheffing contract Zilverfa- briek inzake woningbedrijf. 9. Verzekering van gemeentegelden. 10. Trottoir-aanleg Papelaan. 11. Ruiling grond N.V. Gebr. Eg- king. 12. Aanvrage St. Lidwinaschool te Leiden inzake subsidie buitengewoon lager onderwijs. 13. Salarisherziening administra tieve ambtenaren. 14. Verdeeling salarissen ten laste bedrijven. 15. Comptabiliteitsbe- sluiten. 16. Rondvraag. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling te Voorscho ten stonden op 5 Februair 1938 als werk zoekenden ingeschreven: 11 timmerlieden, 7 metselaars, 7 opperlieden^ 13 schilders, 1 taludwerker, 1 betonwerker, 1 straatma ker, 8 grondwerkers, 2 loodgieters, 5 mon teurs, 2 smeden, 1 scheepmaker, 1 spin- meester, 1 radiotechniker, 88 land- en tuin- arbeiders, 8 chauffeurs, 2 kantoorbedien den, 1 dienstbode, 7 fabrieksarbeiders, 2 loopknechten, 1 stoffeerder, 1 kunsthoorn- bewerker, 1 schoenmaker, 1 lasscher, 2 rij wielherstellers, 1 zilversmid, 1 wever, 1 slager, 1 venter, 1 kok, 1 stuurman, 7 los arbeiders, 1 transportarbeider. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zitting gehouden: voor werkgevers: des voormiddags van 9.0012.00 uur ten gemeentehuize; voor werknemers des voor- middags van 9.009.15 uur in het Am bachtshuis, Voorstraat 14. WARMOND. Staatspartij. In hotel de Zon had on der voorzitterschap van den heer G. van Elburg de jaarvergadering plaats van de afdeeling Warmond van de R.-K Staats partij. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal leden momenteel bedraagt 664, terwijl 29 aspirant-leden zijn ingeschreven. Door den penningmeester werd een financieel verslag uitgebracht. De kascommissie ver klaarde bij monde van den heer G. Zwet sloot de bescheiden in orde te hebben be vonden. Als leden der kascommissie voor 1938 werden benoemd de heeren J. van Seggen, J. van Moorsel en B. Moerkerk. Het woord was hierna aan den heer A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer, die een praatavond hield. Van de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke vragen was door een aantal leden gebruik ge maakt. De vragen hadden betrekking op de Defensiebegrooting, het Kinderbijslag- fonds, het verschil tusschen het afgetreden en het nieuw opgetreden kabinet, dat vol gens vrager geen enkel verschil te zien gaf enz. Spreker wees er op, dat het thans zittende kabinet een eer essentieel ver schil te zien geeft met het afgetreden ka binet, hetgeen hij aan de hand van ver schillende genomen besluiten en beslissin gen aantoonde. Mede toonde spreker aan, dat de uitgaven ten behoeve van de weer macht absoluut noodzakelijk waren, ook tot instandhouding van de volkskracht. Ook met betrekking tot het kinderbijslagfonds werden door spreker, waar mogelijk, in lichtingen verstrekt. Het was een zeer leer zame avond. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Nadat de heer van Leeu wen nog een keurig verslag van de Kamer Centrale had uitgebracht werd de bijeen komst gesloten. Filmavond. Door de N.V. Filmafdeeling van de K.S.A. zal wederom een tweetal filmvoorstellingen worden gegeven op Woensdag 9 Februari a.s. in de zaal van „De Stad Rome". Des avonds 8 uur een ge heel komisch programma bestaande uit de films: De Privé-Secretaresse en De Schur kenstreken van het escadron. Des middags drie uur een voorstelling met speciaal kin derprogramma. Zie voor bijzonderheden de advertentie en strooibiljetten. WASSENAAR. Enkel gebroken bij aanrijding. Op Rijksstraatweg hoek Lange Kerkdam had gistermiddag een aanrijding plaats tus schen de 20-jarige wielrijdster mej. P. uit Den Haag en een onbekend gebleven wiel rijdster. Eerstgenoemde kwam te vallen, tengevolge waarvan zij een enkel brak. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is mej. P. per taxi naar haar woning ge gaan. Been gebroken bij voetballen. Op het voetbalterrein aan den Buurtweg kwam de 20-jarige B. uit Monster, lid van P. F. C. uit Poeldijk gistermiddag tijdens een voet balwedstrijd zoodanig te vallen, dat hij het rechteronderbeen brak. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp, waarna B. per ziekenauto is overgebracht naar het R.K. ziekenhuis te Den Haag. „Excelsior". Met ingang van 1 April a.s. is tot directeur van de muziekvereeni- ging „Excelsior" alhier benoemd, de heer H. van Vesem, onder-kapelmeester van de Koninklijke Militaire Kapel te Den Haag. ZOETERMEER „Ziekenhuishulp". De vereeniging „Ziekenhuishulp" hield Vrijdagavond j.l. in het Spaarbankgebouw haar algemeene ver gadering onder aanwezigheid van 54 leden. De voorzitter, de heer H. Nieuwenhuij- sen, opende de vergadering met een har telijk woord van welkom en sprak zijn voldoening uit over het groot aantal aan wezigen. Hiermede wilde spr. niet zeggen, dat gezien het aantal leden, ongeveer 3000, de opkomst zco groot was, doch voor Zoe- termeer was de vergadering zeer goed be zocht. Na verschillende aangelegenheden, de vereeniging rakende, als conferentie met B. en W. dezer gemeente, om toegemoet- koming in de contributie voor de minst met aardsche goederen bedeelden; de plan nen van den minister van Sociale Zaken om de zaken, door de vereeniging behar tigd, bij wet te regelen, welke plannen thans voorloopig van de baan zijn; de be doeling om een fraude- en inbraakverze kering te stichten voor de gelden der ver eeniging, gememoreerd te hebben, stond spr. in 't bijzonder stil bij het overlijden van den penningmeester, den heer B. Brin- kers Sr., in Mei 1.1. Spr. schetste de wijze, waarop door den overledene zijn functie werd behartigd, zijn typeerende gezegden en juisten kijk op zaken als het de belan gen der vereenigng betrof, en zijn toezeg ging bij de oprichting der vereeniging, zoolang hij penningmeester was, er geen zorgen behoefden gemaakt te worden over de financiën. Gelukkig zijn die behoeften gedurende het bestaan der vereeniging niet voorgekomen. De nagedachtenis van wijlen den heer Brinkers zal in onze vereeniging steeds blijven voortleven, aldus spr. Een gelukkig feit, aldus spr., was het, dat de heer Jac. Stout na het overlijden van den penningmeester, de financiën der vereeni ging als adminisrtateur heeft willen be- heeren. Zonder eenige verplichting heeft deze zich gaarne bereid verklaard, die ver antwoordelijke taak op zich te nemen, op een wijze, waarover hij aller waardeering verdiend. Spr. vervolgde met er op te wijzen, dat in tegenstelling met zoovele andere ver- eenigingen, welke hetzelfde doel beoogen, de financieele toestand der vereeniging gunstig was te noemen, terwijl de voordee- len alhier gemoren, vooral wat het aantal verpleegdagen betreft, gunstig afsteekt bij die vereenigingen, Met eenige voorbeelden lichtte spr. dit toe. Na alle leden een ge zond jaar te hebben toegewenscht, ver klaarde de voorzitter de vergadering ge opend. De notulen der vorige algemeene verga dering, werden door den secretaris, den heer J. C. Kreuninger, gelezen en onver anderd vastgesteld. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat het was voorgekomen, als men opge nomen moest worden in een ziekenhuis, waarvan tevoren een plaats was toegezegd voor opname, waarmede in 't bijzonder werd bedeeld het Academisch Ziekenhuis te Leiden en St. Antoniushove te Voor burg, men werd weggezonden omdat er geen plaats was. Opname in een ander ziekenhuis was noodig, waardoor men in kosten voor operatie e.d. verviel. Zonder eenige verplichting, zou het bestuur zeer op prijs stellen, als in voorkomende ge vallen de berekening aan het bestuur werd overgelegd, teinde over een ander te be raadslagen en maatregelen te treffen. Vervolgens bracht de secretaris het jaar verslag uit. Hieruit bleek, dat op 1 Ja nuari 1937 als leden waren ingeschreven 2460 volwassen en 1242 beneden 16 jaar, totaal 3702 leden. Op 1 Januari 1938 waren ingeschreven 2480 volwassenen en 1312 kinderei, totaal 3792 leden, alzoo een ver meerdering van 90 leden. In 1937 werden 121 leden verpleegd met een totaal van 2296 verpleegdagen. Hiervan waren doorgebracht in het ziekenhuis St. Antoniushove te Voorburg 1216 verpleeg dagen; in het Academisch Ziekenhuis te Leiden 858; in een der ziekenhuizen te Delft, Den Haag Oegstgeest, Wassenaar, Gouda. Rotterdam, Oudenrijn en Amers foort, resp. 40, 23, 20, 89, 15, 20, 9 en 7 verpleegdagen. Een 48-tal personen waren op kosten der vereeniging naar een zieken huis vervoerd. Zonder op- of aanmerkingen werd dit verslag, onder dankzegging vastgesteld. Naar aanleiding hiervan merkte de voorzitter op, dat 70 pet. der inwoners lid was der vereenigng, en dat de overige 30 pet. bewerkt moesten worden, om lid te Het „Katholiek Comité van Actie Voor God" schrijft ons Wij bevelen den Rozenkrans tel kens opnieuw aan. Ons voorge slacht hield VQ;t aan de heilige gewoonte, hem dagelijks in den familiekring te bidden. Vurig ho pen wij dat dit vroom gebruik eerbiedig worde bewaard waar het nog bestaat, of weer worde ingevoerd, waar 't is verdwenen. Pius XI. worden. De voordeelen aan het lidmaat schap verbonden, zijn van dien aard, dat een ieder lid moet en kan zijn. Hierna werd het jaarverslag van den penningmeester door den heer Jac. Stout uitgebracht. De uitgaven bedroegen aan verpleeg- gelden 5899.50; toeslagen 354.75; foto's ff 153.25; vervoerkosten 381.06; admi nistratie 150, onkosten 146.94, bodeloon 897.01, batig saldo 1015.52, totaal 8998.03. De inkomsten bedroegen aan contributie 8973.16, rente 24.87, totaal 8998.03. Het batig saldo over 1937 vermeerderd met het batig saldo over 1936, zijnde 519.45, maakt een totale saldo van 1534.97. De tale verplegingskosten 6788.56, aan kos ten en bodeloon 1193.95, totale uitgave 798T2.51. De kapitaalsrekening 1937 is als volgt: kapitaal op 31 December 1937 1534.97, storting reservefonds 500, to taal 2034.97, winst 1937 ƒ1015.52, balans op 1 Jauari 1937 1019.45, totaal 2034.97, stand reservefonds 1937. Stand op 1 Ja nuari 1937: 6665.89, gestort 500, rente 212.94, totaal 7378.83. Nadat het verslag van de Commissie van Toezicht was uitgebracht, hetwelk repte over de overzichtelijke en keurige wijze van boekhouding, werd de heer Stout voor zijn gehouden beheer met een extra woord van dank door den voorzitter, voor zijn belanglooze medewerking gedechargeerd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Akkerman en H. Nieuwenhuijsen, wer den herkozen, terwijl in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer B. Brinkers Sr. werd gekozen de heer Jac. Stout. De gekozenen namen hun benoe ming aan. Bij acclamatie werd de heer H. Nieu wenhuijsen tot voorzitter aangewezen. Na een tweetal vrije stemmingen werden de aftredende leden der Commissie van Toe zicht, de heeren D. D. Ceelen en S. Meins- ma, herkozen. De contributie voor 1938 werd-evenals vorig jaar vastgesteld op 7 cent per week en per lid. Volgens het reglement moet de contributie 1938 berekend worden over het totaal der uitgave 1937 7982.51) te ver meerderen met 10 pet. is deze som te dee- len aan het aantal betalende leden (2485). Dit geeft tot uitkomst 7 ct. per week. Na toelichting van den heer Jac. Stout werd besloten een bedrag van 750 in het reservefonds te storten, waardoor dit stijgt tot 8128.83 7378.83 plus 750). Van het totale saldo 15354.37) blijft een deel in kas voor kasgeld en indien noodig en wel voor eventueel tekort over 1938 op te vangen.: Evenals de vaststelling der contributie, wordt het bedrag voor het reservefonds vastgesteld naar het huishou delijk reglement. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Noor- danus, hoewel die niet de opvatting van den voorzitter was, verlaging van het aan tal verpleegdagen en verlaging van ver goeding voor verpleging. Met eenige voor beelden maakte spr. zijn voorstel duide lijk. De voorz. zegt toe het nader in het bestuur te zullen bespreken. De heer K. Dekkers verzocht tegemoet koming is reiskosten naar ziekenhuizen voor hen, die slecht bij kas zijn, en anders dan voor opname aldaar moeten zijn. De voorzitter antwoordt hierop dat de vereeniging speciaal voon ziekenhuisver- pleging was, en dit buiten haar. terrein* Met de opmerking van den heer Dekkers zal echter rekening worden gehouden en besproken worden in een bestuursverga dering. De heer N. Gareman verzocht vergoe ding voor het nemen van foto's, aan hen, welke niet in het ziekenhuis worden op genomen. Door den voorz. werd geant woord, dat dit niet op het terrein der ver eeniging lag. Nadat de heer H. Balvert een woord van hulde had gebracht aan voorzitter en bestuur, verzocht hij opgave van hen, die tot de 30 pet. der bevolking gehooren wel ke nog geen lid waren. De voorz. antwoordde, dat het bestuur in deze diligent was en t.z.t. een campagne zou worden ondernomen. Met een woord van dank sloot de voorz. deze zeer geanimeerde vergadering. ZILK. Tooneel. Door de meisjestooneelclub van de Maria Congregatie werd gisteravond in het parochiehuis een tooneeluitvoering gegeven. Opgevoerd werd een Mariaspel en een blijspelletje genaamd „O, die zenu wen". Het spel had een vlot verloop en de diverse rollen bleken er goed in te zitten. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld. Dinsdagavond a.s., om 7 uur, worden beide stukken wederom opgevoerd. Ge zien het vertoonde spel, kunnen wij een gang naar het parochiehuis met warmte aanbevelen. De balavond na de Tooneel- voorstelling werd geleid door den heer J.. v. d. Drift, bij wien zulks in goede han den bleek te ziin

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 7