MAANDAG 7 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. AjaxExcelsior 90. Na 14 minuten opende Aukema de score op een voorzet van Fischer, die later door ter Tave vervangen werd. Een fout van Niehoff was oorzaak van het tweede doelpunt en na een half uur bracht Bijl met een van zijn goedge- richte schoten den stand op 30. In de laat ste vijf minuten van de eerste helft doel puntten Blom vliet en Aukema nog, zoodat Excelsior bij rust reeds een hopeloozen ach terstand van vijf doelpunten had. Na de hervatting aanvankelijk hetzelfde beeld van een volledige Ajax meerderheid. Bijl bracht den stand op 60 en Blom vliet zorgde voor de twee volgende punten. Toen vond Ajax het blijkbaar genoeg met het gevolg, dat Excelsior tot aanvallen kwam. Het kreeg zelfs kansen, maar de voorhoede was niet bij machte daarvan gebruik te maken. Zoo bleef het tot het einde: alleen had van Wijngaarden een kwartier voor het einde kans gezien den stand op 9—0 te brengen. Blauw Wit—D.H.C. 63. Na een kwar tier gaf Huizinga een keurigen pass naar van Nol, die den bal eerfet even liet stuite ren en toen drie meter afstand doelman Boot geen kans meer gaf. (10). Na een half uur maakte Slot een kapitale fout, miste een bal en Ditmars was er toen dadelijk bij, om den stand gelijk te maken (11). Blauw Wit bleef echter aanvallen, voorloopig zonder succes echter. Vooral doel man Boot was bijzonder op dreef en verhinderde drie zeker schijnende doelpun? ten. Toen Bergman een hoekschop keurig nam, bukte Westphal zich om den bal voor van Nol te laten loopen, die er 21 van maakte. Blauw Wit bleef toen in de meer derheid en enkele seconden voor rust zette Bergman goed door en voor naar Westphal, die den voorsprong met een kopbal tot 31 vergrootte. Er waren slechts vijf minuten in de twee de helft gespeeld, toen van der Sloot een prachtigen voorzet van van Zinnen met zijn hoofd benutte (3—2) Even daarna had Blauw Wit geluk, toen bij een doelwors- teling twee maal tegen Wilders aangescho ten werd. D.H.C. bespeurde de mogelijk heid van gelijk spel of misschien wel over winning, maar zoo ver lieten de gastheeren het toch niet komen. Na 10 minuten nam van Nol den bal van het middenveld mee en stevende alleen op doelman Boot af, die een seconde later den bal uit het net moest halen (4—2). Van Nol benutte dan een fraaien pass van Westphal (52). Een minuut later had een goed opgezette aan val van D.H.C. succes door een kopbal van Schreuder (53). Kort voor het eindsig naal bracht Bergman den bal na goed door- zetten voor doel, waar van Nol weer ge reed stond om op een haiven meter afstand het zesde en zijn vijfde doelpunt te scoren. XerxesHet Gooi 12. Toen de ach terspeler Schut een fout maakte profi teerde N. Cohen daarvan om hem te pas- seeren en met een keurig schot zijn club de leiding te geven (01). Kort daarop maakte Xerxes gelijk. Bij een der vele bedreigingen van het Gooi-doel wist v. d. Voort met een listig schot den gelijkmaker te scoren (11). Na de hervatting was Xerxes weer dadelijk in de meerderheid. Aanval op aanval volgde, maar moedig hield het Gooi vol. In de laatste 5 minuten trok bij Xerxes Schut naar de voorhoede, om te trachten het winnend puntje te sco ren. Toen was de verdediging verzwakt en ziet: de snelle rechtsbuiten Willemse van het Gooi profiteerde daarvan door met een snellen ren het doel van Xerxes te naderen. Onhoudbaar vloog de bal in het net en zoo verloor Xerxes, hoewel het steeds sterker was geweest door eigen schuld. StormvogelsFeyenoord 10. De overwinning was alleszins verdiend, al hoewel gezegd dient te worden, dat Feyen- cord vooral in het laatste kwartier fel in den aanval is geweest. Maar de opvolger van Hollenberg (deze heeft na zijn schor sing als lid van Stormvogels bedankt) de "Vries, wees onverbiddelijk alles terug, wan neer Karei Haak het niet reeds had gedaan. Kuppen, de spil van Feyenoord, schiep door zijn centers naar Linssen menige goede kans, maar deze werden slecht door de voorhoede afgewerkt. Het laatste half urn- werd het een zeer felle strijd, het mooie was er toen af, maar de spanning was ener veerend. Het eerste en eenige doelpunt in dezen wedstrijd kwam binnen de minuut, nadat in de tweede helft was afgetrapt. Het was een razend snelle aanval van den linkervleugel der Stormvogels. De bal kwam via Opbergen bij Prins, die van dichtbij van Male het nakijken gaf. Wel pro testeerde Feyenoord tegen dit doelpunt wegens foutief ingooien, maar de scheids rechter verklaarde het doelpunt, o.i. te recht, voor geldig. Even voor het einde, in een periode van overwicht der Rotterdam mers kwam van Heel vlak voor het doel der IJmuidemaren te vallen. Liggende trachtte hij den bal nog in te trappen, maar deze rolde juist langs den verkeerden kant van de paal. HaarlemH.B.S. 42. De Winter be zorgde Haarlem de leiding toen hij op fraaie \\%ze een voorzet van Kammeyer benutte (10). Toen van Gooi bij Haar lem even het veld moest verlaten na een botsing, maakte H.B.S. hiervan gebruik om door Ophorst gelijk te maken (11). Eenig leven kwam er in de brouwerij, toen. v. d. Hulst met een fraaien omhaal den stand op 21 bracht. Toen Haarlem na de rust sterk in den aanval kwam, scoorde de Win ter (31). Even werden de doelpunten toen goedkoop, want eerst maakte H.B.S. 32 door Oldemans en daarna brak Haarlem van den aftrap door een scoorde door Ni- naber (42). V.U.C.—D.F.C. 7—0. Na 20 minuten werd de score geopend. Na een voorzet van links schoot van Gelder hard op doel. Jas stopte wel maar liet den bal vallen en Litz kogelde, hard in eigen doel. Tien minuten later maakten de gebr. Harder er 20 van, met welken stand de rust inging. Na de rust heeft V.U.C. het doei dei gasten vrij wel voortdurend belegerd Toch duurde het nog 24 minuten voor het derde doelpunt kwam. Ook dit werd voorbereid door den linker vleugel en ingeschoten door van Gelder (30). Acht minuten later wist Mieras na goed aangeven van Bonder er 40 van te maken en een minuut later had dezelfde speler weer succes op een voor zet van Harder (50). Uit een voorzet van van Gelder wist J. L. Harder er 5 minuten voor tijd 60 van te maken. In de laatste minuut maakte Mieras het zevende en laat ste doelpunt. C. V. v.—Hermes-D. V. S. 2—0. Het duurde 35 minuten vóór Nooteboom het eerste doelpunt van de gastheeren kon maken. Na de hervatting pakte Hermes wat harder aan en het lukte den Schie dammers meermalen in het doelgebied van C.V.V. door te dringen. De Schie- damsche doelman kreeg ondanks het feit, dat Hermes wat sterker was in deze pe riode veel meer te doen, dan zijn collega van C.V.V. Hij werkte echter keurig, maar kon tenslotte niet voorkomen, dat Schoone, na 25 minuten spelens, na een hoekschop het leer achter hem in het net kopte (20). SpartaD. W. S. 03. Reeds na 7 minuten nam D.W.S. de leiding toen van Stokken jr. naar doel snelde en de ver dediging van Sparta, voor buitenspel ap- pelleerend, staan bleef; Cohen liep nog uit, maar van Stokken kogelde den bal hard in het net (01). Langzamerhand kwam D.W.S. in de meerderheid en toen Cohen een schot van van Stokken jr. niet klemvast hield, liep Wiertz den bal in het net (02). In de tweede helft, na een mooien aanval van de geheele Sparta- voorhoede, kopte den Boer den bal in het D-W.S.-net, maar onder felle protesten van al wat Sparta is, kende de scheids rechter wegens buitenspel dit doelpunt niet toe. Toen even later Heshof een vrijen schop moest nemen, deed hij dat zoo slecht, dat hij als het ware den bal Drager op een presenteerblaadje aanbood, deze gaf een pass aan Wiertz, diens schot was niet hard, maar Cohen liet het leer via zijn handen in het net rollen (03). A.D.O.V.S.V. 4—3. V.S.V. begon goed, want reeds na 5 minuten had Bot geen moeite van een fout van Choufour gebruik te maken om zijn club de leiding te geven. Nog binnen het half uur zag V.S.V. haar beter samenspel beloond met een tweede doelpunt, thans van Döring (02). Het had er allen schijn van, dat V.S.V. een ge makkelijke overwinning zou behalen, tot na 35 minuten spelens een vlotte aanval der Hagenaars een doelpunt van den voet van Berg opleverde, slechts enkele secon den later door den gelijkmaker gevolgd uit een kopbal van v. d. Beukei (22). En alsof dat nog niet genoeg was. bezorgde de Heer uit een van verren afstand door Loof voor het doel getrapten bal, welke eerst door v. d. Beukei vergeefs was ingeschoten A.D.O. de leiding (32). In de tweede helft was het spel het aankijken niet meer waard. Weliswaar vlotte het samenspel bij V.S.V. beter, zoodat Balfers zelfs na een kwartier met een schuiver gelijk kon ma ken (33), maar toen v. d. Beukei er na een doorbraak 43 van had gemaakt, was het pleit beslecht. K. F. C.—R. F. C. 3—0. R.F.C. was niet fortuinlijk, doordat Drok reeds na een half uur moest uitvallen. Hij werd door Roos vervangen. Na 20 minuten snel de de K.F.C.-linksbuiten er van door, zet te op het juiste oogenblik voor, en Blok land had geen moeite om den Koogers de leiding te geven (10). In de tweede helft viel R.F.C. weer geducht aan, doch alweer profiteerde K.F.C. van een uitval, waar bij Blokland den voorsprong tot 2—0 ver grootte. Andermaal doelpuntte K.F.C. uit een doorbraak, waarbij de Boer onhoud baar inschoot (30). OLYMPIA—BODEGRAVEN 6—1. De groote strijd tusschen Olympia en Bodegraven is gestreden en uiteindelijk in een verdiende, zij het ook zeer geflatteerde zege van de Pijpenstadbewoners uitgeloo- pen. Een overwinning van Olympia was algemeen verwacht, doch de groote score, waarmede deze werd behaald moet wel voor het grootste deel aan geluk worden "toegeschreven. Bodegraven behoeft althans zich deze zware nederlaag niet te zwaar aan te rekenen, want in het veld zijn de rood-zwarten hoogstens een of twee doel punten minder waard geweest dan de tegenpartij. Olympia begon goed en scoorde vrij spoedig een tweetal doelpunten, waar na de middenvoor van Bodegraven den - achterstand tot 21 verkleinde. Na een gelijkopgaanden strijd wist de thuisclub nog eenmaal het doel te vinden en met 31 werd gepauzeerd. Na de thee wogen par tijen vrijwel volkomen tegen elkaar op, echter met dit verschil, dat bij de thuisclub elk schot raak was en bij Bodegraven vrij wel elk schot recht op den doelman af werd gelost of door dezen met veel geluk kon worden onschadelijk gemaakt. En zoo kon Olympia de score tot 61 opvoeren, zonder dat in het veld van eenig overwicht sprake was. Zelfs gaf Bodegraven het laat ste gedeelte van den strijd den toon aan, en wist zij zich verschillende goede kansen te scheppen doch op onverklaarbare wijze bleven doelpunten uit, zoodat tenslotte Olympia met de fraaie 61 score beide winstpunten in beslag nam. Scheidsrechter Vaessens had waarschijnlijk niet zijn dag. Tal van zijn beslissingen waren zeer aan vechtbaar, om alleen maar het eerste doel punt van Olympia te noemen, dat uit ge heide buitenspelpositie werd gescoord, doch uiteindelijk heeft deze zwakke leiding op den uitslag geen invloed gehad. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BOCHUM. Successen voor Nederlandsche zwemsters. Zaterdgavond zijn te Bochum internatio nale zwemwedstrijden gehouden, waaraan ook een aantal Nederlandsche zwemsters en zwemmers deelnamen. Op de 25 yards lange baan werden uitste kende prestaties verricht. Zoo won Rie van Veen de 100 yards borstcrawl in den schitterenden tijd van 1 min. 1.4 sec. Iet van Feggelen kon na fallen strijd met haar rivale, Cor Kint, de 100 yards rugslag als eerste beëindigen in 1 min. 9.2 sec. Bij de heeren leverde Moolenaar zeer fraai werk, door de 100 yards borstcrawl af te leggen in 55.2 sec., waarmee hij slechts 0.1 sec. bij den winnaar Heibel, ten achter bleef. De strijd op de 200 yards borstcrawl was zeer snel. Nukse legde beslag op de eerste plaats met 2 min. 7.3 sec., terwijl Geerling om de tweede plaats een feilen kamp le verde met den Duitschen kampioen Freese. Beiden maakten ten slotte een tijd van 2 min. 9.1 sec., terwijl Bachmann, met den zelfden tijd, door de jury als derde werd geklasseerd. De Bremischer Swimm Ver band won vervolgens van Het IJ met van Aelst, Roitselaar, Moolenaar en Beerling, het nummer 4 maal 200 yards estafette borstcrawl in den tijd van 8 min. 40 1 sec., terwijl Het IJ 8 min. 46 sec. notterde. Tot slot van den avond speelde de offi- ciseuse Belgische waterpoloploeg, onder den naam „Dolfijnen" tegen een Westduitsche combinatie. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel, 88. Een bijzonder snelle tijd maakte Ohrdorf op de 100 yards scholslag, n.l. 1 min. 2.4 sec. Op de 100 yards rugslag tikte Schlauch als eerste aan in den prachtigen tijd van 1 min. 1.2 sec. Op deze beide nummers kwa men gen Nederlandsche zwemmers. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DUISBURG. Nieuw Europeesch record 100 meter rugslag heeren. Tijdens de internationale zwemwedstrij den welke gisteren in Duisburg zijn gehou den, is de Duitsche rugslagzwemmer Heinz Schlauch er in geslaagd het Europeesch re cord 100 meter rugslag te verbeteren en te brengen op 1 min. 6,8 sec. Alleen de olympische kampioen Adolf Kiefer heeft een beteren tijd gemaakt, n.l. den wereldrecordtijd 1 min. 4,8 sec., op 18 Januari 1936 te Detroit gevestigd. Het oude Europeesche record stond even eens op naam van Schlauch met een tijd van 1 min. 7,6 sec., gevestigd op 31 October 1937 te Berlijn. NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE PARIJS. Zaterdagavond heeft de Amateur Swim ming Club te Parijs internationale zwem wedstrijden georganiseerd, waaraan van Nederlandsche zijde deelnamen de Neder landsche kampioen borstcrawl Hoving, R. Z C., de Nederlandsche kampioen rugsiag Scheffer, D. J. K., en zijn clubgenoot van Schouwen. Onze landgenooten sloegen een uitstekend figuur. Ir alle nummers waarin zij uitkwamen, bezetten zij de eerste plaats, of eerste plaatsen. Op de 100 M. borstcrawl werd Hoving eerste in 1 min. 1 2/5 sec., terwijl van Schouwen als tweede in 1 min. 3 sec en Scheffer asl derde in 1 min. 5 sec. eindigde. Van Schouwen slaag de er in op de 200 M. rugslag in zijn club genoot achter zich te laten door dezen af stand in 2 min. 41 2/5 sec. af te leggen, ter wijl Scheffer een tijd van 2 min. 46 sec. noodig had. Ten slotte kwamen onze land genooten nog op een zeer ongewonen af stand, 66 M. borstcrawl, uit. Weer werd Hoving eerste in 38 sec., Scheffer werd derde in 39 4/5 sec. en van Schouwen werd met denzelfden tyd als Scheffer als vierde geklasseerd. WIELRENNEN „SWIFT". Een aangename clubontmoeting tegen „Den Bras". Gisteren had de returnwedstrijd van „Swift" plaats tegen de Haagsche Renners club „Den Bras". De wedstrijd werd door „Den Bras" gewonnen, zoowel op de 500 als 1000 meter. De Hagenaars hebben zich steeds goede verliezers getoond, maar nu zij de overwinning bevochten, wisten zij zich ook goede overwinnaars te toonen, wat voor de overwonnenen aangenaam aan doet. Wat de wedstrijden aangaat, de renners die voor ;,Swift" uitkwamen hebben gedaan wat er te doen was. Zij hebben zich ge heel gegeven. De tijden waren goed, maar zij zaten op vreemd materiaal. W. van der Berg en N. de Romijn hebben zich ge weerd als nooit te voren. Zij hadden dan ook een extra premie in ontvangst te ne men. De uitslagen luiden: 500 meter „Den Bras": K. Wildschut 16 1/5, Chr. Bosch 16 4/5, Verhujen 16 3/5. Brouwer 17 1/5, Birsee 7 3/5, L. Wildschut 17 4/5, Kerkvliet 17 4/5. Totaal 120 sec „Swift": N. de Romijn 16 1/5, C. Paats 17, W. v. d. Berg 16 4/5, J. J. de Boer 18, C. Biermann 17 4/5, P. Mink 17 3/5, W. den Daas 18 1/5. Totaal 121 3/5 sec. „Swift" verloor met 1 3/5 sec. 1000 meter: Verheyen 28 4/5, K. Wild schut 28 4/5, Brouwer 29 4/5, Chr. Bosch 30, G. van Eijk 32 4/5, Birsee 32 4/5, L. Wildschut 32 4/5. Totaal 215 4/5. 1000 meter „Swift": N. de Romijn 311/5, C. Paats 33, W. v. d. Berg 31, J. de Boer 33, C. Bierman 33 3/5, P. Mink 32 4/5, W. den Daas 33 2/5. Totaal 228. „Swift" verloor hierdoor met 12 1/5 sec. Over beide afstanden met 13 4/5 sec. NIEUW SWIFT. Gistermorgen werd door bovengenoem de vereen iging voor het eerst van dit jaar wederom op den weg gereden en was be sloten om de afgebroken wintercompetitie, waarvoor nog drie wedstrijden zijn te rij den, af te maken De vierde wedstrijd der competitie was een peletonwedstrijd over 29 1/2 K.M. voor A en B-klasse gezamen lijk. Er kwamen elf reners aan den start en hoewel de leden R. Riethoven en A. van Amsterdam nog geen punten in de compe titie hadden, grepen zij deze gelegenheid aan om hun training aan te vangen. Jam mer genoeg was het voor laatstgenoemde van zeer korten duur want reeds direct na den start kreeg hij machinedefect, waar door hij was uitgeschakeld. In een hoog tempo werd begonnen en waagde Wim Rijsbergen al direct een uitlooppoging, wel ke echter werd verijdeld, waarna J. v. d. Leest en J. Schuller een serieuse poging deden, welke met succes werd bekroond. Voor den eersten wedstrijd in het nieuwe seizoen is er zeer hard gereden en de ren ners bleken er zeer veel zin in te heb ben. Hoewel er ernstig werd getracht de wegloopers te achterhalen, liep dit op niets uit en met een flinken voorsprong kwa men beide renners aan den eindstreep, waarbij J. v. d. Leest door betere sprint capaciteiten met een lengte van J. Schul ler wist te 'winnen. Een fraaie prestatie van beide renners. Hun tijd bedroeg 52 min. 18 sec. Op 1 minuut 4 sec. volgden drie renners n.l. W. Geenjaar, R. Riethoven en W. Rijsbergen, waarbij Riethoven den strijd tusschen de beide B-klasers sportief liet uitvechten, hetgeen na een zeer fei len sprint in het voordeel van W. Geen- jaar met een half wiel werd beslist. De uitslag was: 1. J. v. d. Leest; 2. J. Schuller; 3. W. Geen jaar (le B-klasser); 4. W. Rijsbergen (2e B-kl.); 5. R. Rietho ven; 6. J. Geenjaar; 7. J. Laven; 8 W. van Rooyen; 9. F. v. d. Berg, 10. J. Hintzbergen. Voor de C-klasse kwamen vier renners aan start voor een rit over 22 K.M. waar bij eveneens de renners stuk voor stuk binnenkwamen en Henk Holswilder be wees het niet te hebben verleerd door met grooten voorsprong als eerste de streep te passeeren. Zijn tijd bedroeg 42 min. 17 sec. hetgeen lang niet slecht is voor deze cate gorie. Ook C. Verkerk, die langen tijd niet heeft gereden, verrichtte door de tweede plaats te bezetten een goede prestatie. C. Ka- paan volgde hierop als derde en heeft we derom goed volgehouden. Deze jongeman beschikt over een flinke dosis doorzet tingsvermogen. J. v. Klinken had reeds bij den start pech en heeft niet het geheele traject uitgereden, waardoor hij zich met den vierden plaats moest tevreden stellen. METZE WINT HET GOUDEN WIEL VAN DORTMUND. Schön gevallen en naar het ziekenhuis. In de uitverkochte Westfalen hal te Dortmund zijn stayerswedstrijden om het Gouden Wiel van Dortmund gehouden. Reeds in de eerste manche gebeurde er een ongeluk. De gangmakers van Schön en Lohmann (Deliège en Meinhold) raakten elkaar, Deliège kreeg een stoot naar bui ten, slipte tegen de omheining, waarop de aan den rol rijdende Schön in een grooten boog tusschen de verschrikte toeschouwers terecht kwam. Schön werd onmiddellijk naar het zie kenhuis vervoerd, waar bleek, dat hij niet ernstig gewond was. Metze won het Gouden Wiel met 4 pnt. voor Lohmann met 8 pnt., Lemoine met 9 pnt. en Stach eveneens met 9 pnt. PAARDENSPORT ZUID-HOLLANDSCHE JACHT- VEREENIGING. De dubbele cross country Zaterdag organiseerde de Z. H. J. V. haar jaarlijksche dubbele cross country, waarvan de eerste plaats vond op het land goed Duinrell en de tweede op de terrei nen van den Houtboer aan de Laan van Koot te Wassenaar. Beide crossen waren met een wegpar- cours tot een geheel gemaakt. Met inbegrip van de eerste cross be droeg de tijd voor het wegparcours 1 uur 45 min. De eerste cross ging over een afstand van 3500 M. en was vrij zwaar door tal van natuurlijke hindernissen en korte, scherpe wendingen welke van ruiter en paard veel behendigheid vorderden. De tweede cross ging over een afstand van 3200 M. Alhoewel deze iets minder zwaar was, waren enkele heuvel klimmen en een vrij oude sloot voor enkele deelne mers onoverkomelijke hinderpalen. De totaal-uitslag luidt: Lichte cross country: 1. mej. E. Tack met Mystery in 11 min. 57 sec.; 2. Th Wester- woudt met Sylva in 12 min. 49 sec.; 3. J. Parqui met Martinette in 12 min. 53 sec.; 4 mej. D. Verschure met Joy in 13 min. 23 sec.; 5. J. A. Ruys met Terance in 14 min. 3 sec.; 6. mevr. v. Rees met Wodan in 16 min. 35 sec. en 7 mevr. Onderstal met Lookout in 16 min. 58 sec. Zware klasse: 1. luit. v. Helenberg Hu- bar met Pucky in 12 min. 5 sec.; 2. kap. J. N. Breunese met Simplex in 12 min. 25 sec.; 3. dr. E. J. Hagenbeek met Quadraat in 12 min. 34 sec.; 4. J. de Neréè tot Bab- berich met Elza in 13 min. 2 sec.; 5. J. H. v. Ling met Black in 14 min. 16 sec.; 6. C. J. Speelman met Cora in 14 min. 28 sec., 7. jkvr. mr. H. A. Loudon met Rex in 17 min. 25 sec., 8. dr. A. A M. Groot met Iron King in 19 min. 3 sec en 9. D. Modderman met Sportsman in 20 min. 24 sec. BILJARTEN. VAN SOMEREN EN GROENEVELD""" PROMOVEEREN Het tournooi om het Nederlandsch kam. pioenschap tweede klasse klein biljart i$ gisteren te Apeldoorn afgewerkt. Veel spanning was er overigens niet meer, daar de Amsterdammer van Some- ren reeds Zaterdag zijn titel behaald heeft, Slechts twee spelers, n.l. van Someren en Groeneveld, behaalden een hooger gemeen gemiddelde dan 8 en promoveer- den aldus naar de eerste klasse. De eindstand luidt: 1. Van Someren 6 1546 144 90 10.73 2 Groeneveld 4 1486 181 54 8.20 3. Vos 4 1429 183 45 7.80 4. Lavertu 4 1393 186 34 7.48 5. Schulein 3 1 1436 193 42 7.44 6. Moolhuysen 3 1354 203 61 6.66 7. Haberer 2 1 1423 188 59 7.56 8. Burgerhof 1 1151 194 60 5.93 LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. Voor de competitie van den L.B.B. wer den onderstaande wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen luiden: le kl. lib. D.O.S. I a—T.O.G. I b. I. v. Rijzen res. T.O.G. 105 105 23 17 4.56 P. Horree D.O.S. 145 81 23 11 3.52 F. Pijnacker res. 75 75 41 10 1.8L G. Vermeer 135 130 41 13 3.17 3de partij voor T.O.G. verl. T.O.G. I b 2 gew. part. 1 verl. part. 2e kl. lib. D.O.S. II a—T.O.G. II. F. Pijnacker T.O.G. 75 59 29 15 2.03 H. v. Rooijen D.O.S. 90 90 29 9 3.10 I. v. Rijzen res. 105 69 44 9 1.56 H. Nasveld 85 85 44 11 1.93 3de partij voor T.O.G. verl. D.O.S. Ila 3 gew. part., 0 verl. part. D.O.S. II b—D.O.S. H a. H. v. Rooijen a 90 90 42 10 214 N. N. b 85 78 42 11 1.35 H. Nasveld 85 63 33 5 1.90 D. Verpulanken 80 80 33 11 2.42 Graafmans 65 65 34 10 1.91 J. Am old us 70 63 34 10 1.85 D.O.S. II a 2 gew. part. 1 verl. part. Poedelaars IIP. v. Cleef H. L. Verhoeven P. v. C. 75 74 25 14 2.96 G. v. Woerkom P. 60 60 25 11 2.40 W. Dool 65 65 30 10 2.16 H. v. Schaik 50 49 30 8 1.63 H. v. d. Berg 55 55 28 10 1.96 B. v. Tol 40 37 28 6 1.32 P. v. Cleef 2 gew. part. 1 verl. part. D.O.S. II bT.O.P. n a. J. Brussel T.O.P. 70 55 45 5 1.22 N. N. D.O.S. 85 85 45 10 1.88 G. H. res. 75 67 31 11 2.16 D. Verplanken 80 80 31 12 2.58 J. Bonnet res. 90 90 29 14 3.10 J. Arnoldus 70 55 29 7 1.89 D.O.S. II b 2 gew. part. 1 verl. part. T.O.P. n b—D.O.S. H a. H. v. Rooijen D.O.S. 90 62 30 8 2.0Ö R. v. G. Jr. T.O.P. 70 70 30 16 2.33 H. Nasveld 85 33 27 6 1.22 J. v. L. 50 50 27 7 1.85 3de partij voor D.O.S. verl, d.n.o. T.O.P. II b 3 gew. 0 verl. part. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND De uitslagen le klas Z.H.: Het ZuidenOns Eiber nest 35. 2e klas A: Fluks IIVelox 07; Span genRozenburg II 42. 3e klas A: Vicus OrientisAchilles II 8—1. le klas N.H.: Blauw iWtDTV 6—5; SwiftKoog Zaandijk 128; LutoDVD 66; SportiefWesterkwartier 35. le klas Oost: Onder OnsZKC 1—1; HellasMercedes 21; Wilskracht Over schotje 23; AKCRigtersbleek 4—7; Groen ZwartHKC 12; DOSNaas 22. le klas Zuid: PSVOranje Wit 12—1; ONA—Voet 1—4. FLUKS II—VELOX 0—7. Al was de nederlaag niet zoo groot als verleden week, toch heetf Fluks II het er weer leelijk bij laten zitten, zonder zelfs één enkel doelpuntje te kunnen maken. Ve lox was zeer zeker sterker, maar toch niet zóó veel, als de uitslag zou doen denken. Fluks II heetf veel nieuwe spelers en speelsters, die nog weinig wedstrijdroutine hebben, maar het spel van eenigen hunner belooft in de toekomst wel wat te worden. Velox had al sopedig de leiding en in een kwartier aws het 03 voor de gasten. Dan gaat er door goed verdedigen der Fluksers eenigen tijd overheen, vóór het volgende doelpunt komt, dat door dameshanden on der de paal wordt ingeschoten. Kort vóór rust komt dan met een ver schot nog het vijfde doelpunt. In de tweede helft duurt het geruimen tijd, vóór het 06 wordt. Dan is het echter spoedig ook 07, weer door een dame. In de begin-opstelilng is Fluks niet op zijn voordeeligst, Velox echter het sterkst. De Leidsche aanval krijgt wel veel kansen, maar het schot is zoek. Ook een strafschot weet Naut niet in een doelpunt om te zetten. Doch ook Velox heeft geer. succes meer en het einde is een verdien de, maar geflatteerde overwinning der Rot terdammers.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 12