MAANDAG 7 FEBRUARI 1938 üt LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 Uit het katholieke kamp H. B. C. EN SANTPOORT WINNEN BEIDE. TEYLINGEN WEER OP DE LAATSTE PLAATS DOOR OVERWINNING VAN D. S. S. H. Blauw Zwart verspeelt een punt aan D. O. N. K. De voetballers hebben het gisteren ge troffen met het weer. 't Was voorjaar in de natuur en de kijkers, die vorige week nog van hagel en sneeuw mochten profi teered wisten gisteren niet hoe ze het in het zonnetje hadden. In de eerste klasse West II vielen geen verrassingen te noteeren. H. B. C. liet zich in Rotterdam door Leonidas niet van de wijs brengen en boekte daar een 30 over winning, terwijl Santpoort weliswaar ter nauwernood van Graaf Willem won, doch de twee puntjes zijn toch voldoende om tenminste nog eenigszins den strijd met H. B. C. vol te houden. Niettemin H. B. C. heeft de kans in eigen hand. Met één wed strijd minder gespeeld en reeds één punt meer, kan haar weinig meer gebeuren, wanneer zij in de laatste vier wedstrijden in vorm blijft. Spartaan had D. H. L. op bezoek en stuurde de Delftsche Leeuwen met een 40 nederlaag naar huis terug. Aan den kop zoowel als aan den staart is er dus nog spanning genoeg. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. H. B. C. 14 10 3 1 51—23 23 Santpoort 15 10 2 3 40—25 22 S. J. C. 15 6 5 4 42—39 17 Excelsior 14 7 2 5 44—33 16 Spartaan 13 6 2 5 31—23 14 D. H. L. 15 6 2 7 42—34 14 T. Y. B. B. 14 4 4 6 28—44 12 Leonidas 14 4 3 7 35—46 11 Gr. Willem 14 2 3 9 25—52 7 Onze Gez. 13 2 2 9 26—43 6 In de 2e klasse A.: D. O. S. noch O. I. V. hebben zich him kans op de eerste plaats laten ontnemen. De Veensche club won thuis met 20 van A. D. O. en O. I. V. klopte D. E. M. met 50. O. I. V kan nog twee punten halen, D. O. S. daarentegen nog acht. Voor Teylingen was het gisteren weer een slechte dag. Want, ondanks de Sas- senheimers zelf niet speelden, kwamen ze weer op de onderste plaats, daar D. S. S. H. met 32 van de Santpoort-reserven won en daardoor in punten gelijk kwam met Teylingen, dat echter een wedstrijd meer gespeeld heeft. Zoo is de stand nu: O. I. V. 17 13 1 3 52—24 27 D. O. S. 14 12 2 47—17 24 Lisse 15 9 6 41—24 18 V. V. E. 16 8 1 7 33—32 17 D. E. M. 14 7 1 6 31—29 15 A. D. O. 16 5 4 7 28—40 14 Santpoort II 15 5 10 29—54 10 Vitesse 14 4 1 9 39—40 9 D. S. S. H. 15 4 1 10 25—41 9 Teylingen 16 4 1 11 32—54 9 In de 2e klasse B verspeelde Blauw Zwart gisteren een punt aan D. O. N. K. Dat is voor de Wassenaarsche club een ge duchte tegenvaller, want V. V. P. staat aan den rand van het kampioenschap en Blauw Zwart zal er dit jaar wel weer naast grijpen G. D. A. kwam door een 42 overwin ning op Aeolus in verliespunten gelijk met Blauw Zwart. De Wassenaarders heb ben nu nog uit te spelen: V. V. P.Blauw Zwart en G. D. A.Blauw Zwart en thuis: tegen Aeolus, V. V. L. en Wilhelmus. V.VX. heeft gisteren haar kans in Pijn- acker wel benut. Met 21 werd van Oliveo gewonnen, zoodat de Voorschotenaren een mooie voorsprong op de hekkesluiters kre gen. V. V. P. 14 11 2 1 59—28 24 G. D. A. 13 10 1 2 48—25 21 BI. Zwart 11 8 1 2 39—18 17 V. E. P. 14 5 2 7 39—56 12 D. O. N. K. 14 4 1 9 37—49 9 Aeolus 12 3 2 7 23—37 8 V. V. L. 11 3 3 5 29—40 9 Cliveo 11 2 1 8 28—34 5 Wilhelmus 11 1 3 7 19—34 5 De uitslagen. Zuid le kl.: KerkradeSitt. Boys 51 ValkenburgRKNAC 72; WHChevre- mont 42; RKONS—Laura 42. Zuid II le kl.: R KT VV—Treffers 20; Best VooruitWilhelmina 21; Een drachtMulo 00; KolpingSchijndel 24; BrabantiaS. V. B. 61; Oost le kl.: Vosta—VVG 1—1; VDZ Vogido 13; HuihuizenAchilles 31; AltiorLobitsche Boys 22; EmosSDO UC 2—1; Quick—NEO 1—0. West I 1 e kl.: WA—Wilskracht 6—0; De Meer—GVO 1—1; HMSVVY 5—2; VVZVolendam 2—2; EMM—NEA 4—2. West II le kl.: SpartaanDHL 40; LeonidasHBC 03; SantpoortGraaf Willem 1—0. 2e kl. A.: DOS—ADO 2—0; OIV—DEM 50; WE—Vitesse 1—1;! DSSH—Sant poort II 32. 2e kl. B.: AeolusGDA 2—4; Blauw ZwartDONK 2—2; Oliveo—VVL 1—2. D. O. S.—A. D. O. 2—0. De Veensche club vergiste zich ditmaal niet, hoewel het spelpeil in dezen wed strijd nu niet bepaald op groote hoogte stond. Zelfs het zeer fraaie voetbal-weer vermocht geen invloed te hebben tot een pittige partij, 't ging DOS blijkbaar wat al te gemakkelijk. Niettemin is DOS thans in een goede running naar den kampioens titel, en over een paar weken zal met wat meer zekerheid gesproken kunnen worden. A. D. O. heeft den toss gewonnen en neemt de zon in den rug. Er wordt even enthousiast gespeeld en de voorhoeden van beide partijen stellen de verdedigin gen op den proef. Reeds in de tweede mi nuut moet de A. D. O.-keeper zich schrap zetten als DOS met goed combinatie-spel op z'n doel losstormt. Uit een voorzet van B. Akerboom bemachtigt v. Velzen snel den bal, en onhoudbaar is z'n schot (1—0) Door dit voorspoedige begin is bij beide partijen plotseling alle vurigheid verdwe nen; ADO komt maar zelden meer door, krijgt voor de rust weliswaar een kansje tot scoren, maar zeer gevaarlijk is dat alles niet door de slordige afwerking en het gemis aan goede schutters in de voorhoede. DOS is in de periode van het derde kwar tier stérk in den aanval: we zien een prach tige safe van den ADO-keeper als E. Ro- dewijk hard heeft ingeschoten; dan doel punt de thuisclub nog eens, maar het is off-side, 't Is zeer matig spel en de rust stand is 10 voor DOS. Ook na de rust komt er geen verbete ring, hoewel DOS voortdurend het beste van het spel heeft. In balbehandeling is zij absoluut de meerdere van de gasten, terwijl de doelverdediger van ADO zeer goed werk levert en ook voldoende gele genheid krijgt, om z'n talenten op dit ge bied te demonstreeren. In de DOS-achter- hoede was weinig te beleven dezen mid dag, 't was allemaal gemakkelijk werk en dat ging ook vlot van stapel zooals ge woonlijk. Op de helft van den tweeden speeltijd wordt er plotseling door de DOS- voorhoede vinniger gespeeld. Vlot gaat de bal over de vleugels naar voren en komt gevaarlijk in het doelgebied van ADO, waar het wederom v. Velzen is die uit een scrimmage scoort (20). Even ontwikke len de gasten een tegen-offensief, waarbij hun midvoor het van verren afstand pro beert: 't schot is zeer hard, maar J. de Koning is klemvast. Op het eind worden nog een serie corners op het A. D. O.-doel genomen, welke echter puntloos verloopen. In den stand komt geen verandering meer, en twee kostbare punten blijven voor de Veenders. D. O. S. II speelde om half één tegen A. D. O. II. Deze wedstrijd is zeer mooi gespeeld en was een aantrekkelijk schouw spel. Vóór de rust een gelijk opgaanden strijd, waarin de DOS-keeper zich één maal vergiste, maar waartegenover twee maal door DOS gescoord werd. Na de rust een steeds grooter wordend overwicht der thuisclub. Nadat ADO nog eenmaal ge doelpunt heeft, voert DOS de score ge leidelijk op tot 72. DOS IIIODI I eindigde in een 16 ne derlaag voor de onzen, terwijl DOS a met 42 over Lisse a zegevierde. De vergadering der Athletiekafd. is niet zooals Zaterdag vermeld. Woensdag, doch hedenavond 8 uur in het clublokaal. BLAUW ZWART—D. O. N. K. 2—2. Het eerste elftal speelde Zondag thuis tegen DONK I uit Gouda. D. O. N. K. wint den toss en neemt den zon in den rug Blauw Zwart trapt af. In den beginne gebeurt er niet veel bijzon ders. Na ongeveer een kwartier spelen be landt de bal bij den linksback van Blauw Zwart. Deze plaatst den bal juist voor de voeten van den middenvoor van Donk. Deze lost een boogschot, dat den in den zon starenden keeper van Blauw Zwart te machtig blijkt. Stand 01. Er volgen dan goede aanvallen van weerszijden met tal van corners. Resultaat nihil. Na onge veer 20 minuten komt de bal bij den rechtsbinnen van Blauw Zwart. Deze geeft naar den vrijstaanden links-binnen, die onhoudbaar inschiet. Stand 11. Voor de rust gebeurt er niets bijzonders meer. Na de rust gaat het spel eenigen tijd op en neer. En dan komt Blauw-Zwart er een beetje beter in. Echter wil het in de voor hoede niet goed vlotten. Plotseling volgt er een aanval van Donk over rechts. De rechtsbuiten zet voor. De bal komt bij de achterhoede van Blauw Zwart, waar een misverstand ontstaat. De middenvoor van Donk profiteert hiervan en de stand is 12. Dan volgt een sterk overwicht van Blauw Zwart. Het Donk-doel wordt bij voortduring belegerd, maar Blauw Zwart heeft geen geluk. Verschillende scrimmages ontstaan. Er wordt veel geschoten, maar geen doel getroffen of er is een been, dat den bal keert. 25 minuten na de rust volgt dan weer een Donk-aanval met resultaat een vrye schop. Op den rand van het straf schopgebied tegen Blauw Zwart. De bal komt in het bezit van den rechtshalf van Blauw Zwart en deze stelt onmiddellijk zijn voorhoede aan het werk. De bal gaat van den middenvoor naar den linksbin nen, die een hard schot lost, dat via den rechtsback van Donk in het doel belandt. Stand 22. Dan volgt nog een sterke druk op het Donk-doel maar doelpunten wor den niet meer gemaakt, zoodat de wed strijd eindigt met een gelijk spel. Blauw Zwart II speelde in Delft tegen D. H. L. II en verloor met 51. Blauw Zwart a speelde tegen W. D. Z. a en won met 21. Blauw Zwart b speelde tegen Quick Steps c en won met 21. TEYLINGEN 1—S. C. 4—1. Gistermiddag had bovenvermelde vriend schappelijke wedstrijd plaats op Sporthof. Het pracntige weer bracht heel wat men- schen op de been en werkelijk de oude gezel .'.eid heerschte weer evenals vroe ger op Sporthoff. Bij den aftrap is het de SJC-midhalf die direct aan den linksbinnen geeft, doch deze kopt juist mis. Ook Teyl. pakt den strijd vinnig aan en de linksbuiten lost het eer ste harde schot dat naast gaat. Een vrije trap voor Teylingen le'-e: t niets op. Weer is Teyl. in den aanval, de linksbinnen breekt door, doch de SJC-midhalf redt op het nippertje. Nu kornen de SJC'ers op zetten, doch hun aanvallen worden steeds onderbroken door de backs en in laatste instantie door keeper Jansen. Beurtelings zijn de ploegen in diaanval doch rust komt met 00. De eerste aanvallen zijn na de rust voor SJC, doch deze worden weggewerkt. Een hard schot van de SJC midvoor vangt Jan sen keurig. Dan geeft de midhalf van Teyl. door aan den rechtsbuiten, deze aan den rechtsbinnen en het schot van dezen laat ste was Broekhof te machtig (10). SJC komt opzetten, doch de achterhoede biedt weerstand. Steeds komen dc Teylingers terug, maar de buitenspelval is voor de Sassenheimers een struikelblok. Dan slui ten de SJC'ers de Teylingers in, doch er is voor Noordwijk geen doorkomen aan. Als Teyl. zich heeft los gewerkt, gaat de rechtsbuiten er van door, een voorzet en de linksbuiten schiet keurig onhoudbaar in (20). Weer denken wij Teyl. te zien doelpunten, als de linksbuiten voorzet en de midvoor inkopt, doch Broekhof grijpt resoluut in. Dan denken wij SJC gelijk te zien maken, als v. Dam twee man pas seert, doch Homan redt schitterend. Dan stormt Teyl. door alles heen, de rechtsbin nen rent op het doel af; keeper Broekhof loopt uit, en de bal wordt keurig over zijn hoofd in doel geschoten (30). Dit is te bar en tenslotte komt het verdiende te- genpunt voor SJC door middel van Groen in 't Woud (13). Tenslotte zien wij den Teyl. linksbuiten alleen voor doel van SJC die keurig voorzet en de keeper wordt ver rast door den midvoor. De stand is 41. Spoedig is het einde daar van dezen pret- tigen strijd. Teylingen II behaalde een 11 gelijk spel tegen B. S. M. II. Teylingen III zou een vriendschappelij- ken wedstrijd spelen tegen St. Bernardus II doch deze laatste verzuimde. Het speelde nu een oefenpartij tegen de a-junioren, en het bleek, dat de Junioren beter spel gaven dan de Senioren. De Junioren b moesten met 32 verlie zen van S. J. C. c, doch Teylingen c ver sloeg Docos f met korfbalcijfers 131. Clubnieuws der Kalh. Sportvereenigingen R. K. Sportver. „Docos". Docos I speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen V.V.S.B. I in Noordwijker- bout en wist deze met 42 te winnen. Docos II behaalde in den thuiswedstrijd tegen D.E.S. II een 61 overwinning, ter wijl Docos III in Meerburg II met 10 als haar meerdere moest erkennen. Afd. Junioren: De jongste junioren speelden tegen Teylingen c maar de beter ingesr Teylingen c-boys wonnen met knalcijfers 131 Docos b speelde te gen VVL a en kon maar net de beide beide puntjes in de wacht slepen; 10 was hier de eindstand. Junioren a.s. Dinsdag trainen! hoor! R. K. Sportver. „Alph. Boys". Onder leiding van scheidsrechter Steen- kamer wordt afgetrapt en voorloopig blijft de bal eenigen tijd op het middenveld, mede doordat aan beide zijde de verdedi gingen baas over het terrein blijven. Toch zijn de aanvallen van Esto veei gevaarlijker en beter opgezet maar in de buurt van het doel blijft meestal het goede schot achter wege. Zoodoende verstrijkt het eerste half uur zonder een enkel doelpunt. Na onge veer 35 minuten spelen wordt bij een aan val van Esto de bal corner getrapt. Deze wordt goed genomen en via het hoofd en beenen van enkele spelers belandt de bal bij den iets teruggetrokken staanden van Liempt. Deze bedenkt zich geen oogenblik en met een schitterend schot geeft hij zijn club de leiding. De aanvallen van Esto blij ven nu ook steeds gevaarlijker en nog voor de rust vergrooten zij wederom uit een cornerl hun voorsprong, zoodat de rust in gaat met een 20 voorsprong voor Esto. Na de rust is het meestal Esto dat de toon aangeeft. De aanvallen van Alph. Boys zijn lang niet zoo gevaarlijk, veelal door slecht plaatsen en slecht opstellen. Zoodoende krijgt de Alph. Boys verdediging in de tweede helft het meestal zwaar te verant woorden. In hoofdzaak is het aan den stoere verdediging van Alph. Boys en het meestal slechte schieten van de Esto-voorhoede te aanken, dat Esto na de rust slechts een maal wist te doelpunten, alweer uit een corner. Alph. Boys wist zelfs de eer niet te redden, zoodat het einde kwam met een 3 —0 overwinning van Esto. Scheidsrechter Steenkamer leidde uit stekend. R. K. Sportver. „Van Nispen". Ons eerste wist Zondag haar kampioens kans te handhaven door Alliance te ver slaan en wel met 42. Al moet ook ge zegd worden dat het een slappe vertooning is geworden. Al gauw wist Van Nispen zich een veilige 40 voorsprong te waar borgen, waardoor Van Nispen het wel ge loofde. Als er begonnen wordt, zit Van Nispen direct geweldig op den bal en al spoedig wordt er gescoord en wel door toe doen van den linksbuiten, die afgemeten voorzet en de linksbinnen zorgt voor de rest (10). Vermelden we nog een ge weldig schot van den midvoor, dat van de deklat terug kaatst. Er is nu maar één elf tal dat voetbalt. En al spoedig verhoogt de rechtbinnen de score door toedoen van den rechtsbuiten (20). Nu begint Van Nispen den smaak ervan te pakken te krij gen. De linksbinnen, die er nog al zin in heeft, weet voor rust nog twee doelpunten te scoren (40). Na rust is het een slappe vertooning ge worden, vooral van Van Nispens zijde, die het nu wel geloofden, waartegen Alliance maar matig spel wist te stellen en twee goals wist te scoren. Zoo kwam het einde. Ons 2de kwam in het veld tegen Voge- ilenzang II en wist ook te winnen en wel met 52. De junioren verloren met 31 van Geel wit-junioren R. K. Sportver. „St. Bernardus". De junioren, die bezoek hadden van S.J.C.-Jun. uit Noordwijk kregen weder om een nederlaag te slikken, nu van 04. Onze jongens kunnen in deze competitie het zoet der overwinning niet smaken, het geen wel in hoofdzaak daaraan ligt, dat zij minstens een klas te hoog zijn ingedeeld. Te 2.30 uur verschenen in het veld St. Bernardus IForeholte I uit Voorhout, Voor dezen wedstrijd bestond van beide zijden zeer veel belangstelling. Als de ar biter beginnen blaast, zijn beide ploegen volledig (ook H. Verdegaal, die zijn laat ste wedstrijd meespeelde wegens vertrek naar Indië, was aanwezig). De eerste aan vallen zijn voor de bezoekers, maar, hoe wel de keeper der thuisclub danig aan den tand wordt gevoeld, zonder resultaat. Daar na kregen wij een vluggen opgaanden strijd te zien, waarin de bezoekers wel uit blonken door hun mooi samenspel, totdat na een schermutseling voor het Bernardus- ooel een der backs inplaats van den bal het veld in te sturen in eigen doel trapte. Hier door niet ontmoedigd werd op vlugge wijze verder gespeeld, maar doelpunten, hoewel aan beide zijde soms groot gevaar bestond, bleven uit, zoodat met 01 werd gerust. Na de rust zag men al gauw dat de be zoekers ondanks hun voorsprong nog niet gewonnen hadden, maar doordat zeer vele kansen stranden op buitenspel en ook op het sublieme backstel der bezoekers, werd erger voorkomen, totdat r.a een half uur spelen het succes andermaal bij de bezoe kers kwam (02). Nu werd door de thuis club alles op alles gezet, om nog de eer te redden, maar de bezoekers waren hun dezen middag te vlug af en als de goed lei dende scheidsrechter einde floot, had Fore holte verdiend met 02 gewonnen. R. K. Sportver. „Foreholte". Gisteren was het ideaal voetbalweer en ook kwamen alle punten voor onze elftal len binnen. Voor onze reserven hadden we dus goed geraden, alleen hebben ze veel moeite gehad om te winnen, wat ook niet te verwonderen was. Met 9 man spelend werd toch in Zoeterwoude van Meerburg II: gewonnen met 24. Bravo jongens! Foreholte I overtrof de verwachtingen ver om St. Bernardus I in eigen huis te kloppen met 02. Zijn we niet te overmoe dig, dan wint uns le elftal nog menigen wedstrijd. Rest ons nog te vermelden dat St. Bernardus de eerste nederlaag leed gis teren op eigen terrein van dit seizoen. Er kan door de Voorhouters nog een goede plaats op de ranglijst worden bezet, daar om a.s. Zondag met goeden moed naar St. Bavo! R. K. Sportver. „Concordia". Concordia verspeelde haar kleine theo- ïetische kans nu eens niet door eigen schuld, en dat de wedstrijd ondanks dat een prettig verloop had, is een compliment voor beide partijen. De aanvang is tamelijk zwak. Conc. komt er het eerst in en de K.-verdediging tracht dit te voorkomen door een buitenspel-tactiek. Hoe gevaarlijk dit is, blijkt al spoedig, nadat het eenige keeren gelukt is, als de kleine Conc.-mid voor ver opgedrongen en o.i. duidelijk of- side de blaas te pakken krijgt en Conc. de leiding geeft. K.R.V. moet nu alle zeilen bijzetten en beperkt zich tot enkele ge vaarlijke uitvallen via hun snelle buiten spelers. Conc. is echter vooral in haar aan- lal uitgesproken sterker. Een slecht weg gewerkte aanval beantwoordt v. d. Hulst met een hard schot juist aan de verkeerde kant van de paal. De uittrap vangt Reeij- wijk goed op. geeft direct een lange pass die André onder den vallenden keeper door jaagt. K.R.V. ziet dat het zoo niet kan en doet er een schepje op. Zij zien het al gauw beloond als de rechtsbinnen 'n harde voor iet geeft, die na tegen eenige spelers op gesprongen te- zijn, behoedzaam in den an deren hoek over de lijn blijft liggen. Nog juist voor de thee een dergelijk voor Conc. tragisch balletje waardoor de stand weer gelijk is. In de tweede helft geeft K.R.V. den toon aan. Als de Conc.-verdediging blijft staan met den K.R.V. midvoor achter haar, doel punt deze gemakkelijk (23). Conc. lijkt nu verslagen, bovendien wordt haar mid half onnoodig hard aangevallen waarvoor K.R.V. nog een vrije trap toe krijgt. Spoe dig maakt K.R.V. nu haar 4de doelpunt als de l.b. keurig voorzet en de midvoor niet faalt. Conc. verandert nu haar opstelling, wat schijnt te helpen, als Triebei er met een hard schot 34 van maakt. Doch de tijd blijkt te kort, waardoor de gasten iets meer kregen, dan het spelbeeld te zien gaf. Nog eens gezegd, de verstandhouding was prettig, ondanks de houding van den scheidrechter. Op Dinsdagavond a.s. noodigt Concordia al haar leden vriendelijk uit voor een drin gende ledenvergadering des avonds te halfacht in de bovenzaal van den R. K. Volksbond. R. K. Sportver. „V. V. L." Het eerste heeft haar elftal gewijzigd en met succes. Zij boekte een 21 overwin ning op Oliveo. Misschien dat zij nog van de onderste plaats wegblijven. Het tweede bond den strijd aan tegen D. H. L. Uit werd met dikke cijfers verloren, maar nu waren de rollen omgedraaid. Reeds vóór de rust boekte VVL twee pe nalty's, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt door F. v. d. Berg en Th. Krogt. Na de thee kreeg V. V. L. weer een penalty toegewezen, welke cadeau gege ven werd. Daarna werd het 4de doelpunt gemaakt door F. v. d. Berg en no. 5 door Th. Krogt en het laatste werd ingezet door een der D. H. L. backs, zoodat het einde kwam met een 60 overwinning. Het 4de behaalde een mooie overwin ning op V. A. P. III want zij stuurde V. A. P. met 63 nederlaag huiswaarts. De Junioren hebben het er weer leelijk bij laten zitten. A verloor van Docos b met 10. De b junioren verloren van K. R. V. b met 51. R. K. Sportver. „Meerburg". Het was gisteren weer een goede dag voor Meerburg daar drie elftallen in het veld moesten komen en twee wisten te win nen. Meerburg II trok met een volledig elf. tai naar Leiden om daar Docos 3 te ontmoe. ten. Zij wisten Docos de beide puntjes af handig te maken. De Junioren a hadden om 1 uur strijd aan te binden op eigen terrein tegen Lisseb. Er werd door beide partijen flink gespeeld, maar geen van beiden wisten het doel te vinden tot even voor het einde Meerburg a de leiding nam uit een penalty, Met dezen stand brak het einde aan. Om 2.30 uur kwam Meerburg III in het veld en wel tegen Foreholte II. Er werd door beide partijen hardnekkig gewerkt. Foreholte maakte uit een mooie voorzet het eerste doelpunt (10), maar Meerburg wist al heel spoedig gelijk te maken (11). Foreholte wist nog driemaal te scoren en Meerburg nog eenmaal, zoodat de stand werd een 24 overwinning voor Foreholte. Donderdagavond indoortraining. Het eer ste elftal is zeker present. Tevens bespre king der reis voor a.s. Zondag naar Kat wijk. R. K. Sportver. „K.R.V." Gisteren trok ons eerste elftal voor de derde maal naar Hillegom, waar het een 43 overwinning behaalde. Het tweede elftal verloor thuis van O.D.I, 2 met 21. Onze juniores wisten zoowaar een flinke overwinning (51) te behalen op V.V.L.b. Bravo jongens! R. K. Sportver. „Trekvogels". Het eerste elftal kreeg Zondagmiddag Donk III uit Gouda op bezoek. In een pret- tigen sportieven wedstrijd is gebleken, dat Trekvogels in de Goudsohe gastheeren een waardigen tegenstander vonden. Het weer werkte bijzonder mee en toen de scheids rechter „aantreden" blies, rolde het bruine leder weldra in vroolijk tempo van de eene schoen naar de andere. Het waren de gasten die de eerste goal boekten, doch hiermede werd tevens de strijdlust der gastheeren geprikkeld, die hiermede geen genoegen namen en met gelijke munt be taalden. De rust ging in met 11. Na de thee waren de krachten een poosje gelijk, doch 't was de linksbinnen, die den Trek vogels de leiding gaf, spoedig gevolgd door een tweede goal. De Goudsche gas ten waren-hierdoor zoo uit het veld ge; gen, dat het hun ondanks hun werkelijk bewonderenswaardige volharding niet ge lukte den achterstand in te halen. Inte gendeel zij moesten met leede oogen toe zien, dat de midvoor en ue linksbuiten er nog een tweetal goaltjes bijmaakten. Met een 51 overwinning mochten de gastheeren tevreden zijn. A.S.C.B.M.T. 1—3. A.S.C. heeft het tegen de leiders niet kunnen bolwerken en moest tenslotte met bovenstaande cijfers het onderspit delven. Toen de roodzwarten zich opstelden, bleek dat men niet de oorspronkelijke samen stelling gehadhaafd had. Zoo bleken Gos lings en la Bije niet van de partij te zijn. Hiervoor speelden resp. Aniba en Wen- ting. Jammer, dat deze faire wedstrijd on derbroken moest worden door een jammer lijk incident. Ten Cate n.l., die een uitste kenden wedstrijd speelde, kwam voor de rust zoo ongelukkig ten val, dat hij met een gebroken sleutelbeen het veld moest verlaten. Meiman viel voor hem in, doch dit was ongetwijfeld een verzwakking. Het medespelen van Secrève was een ver sterking, hetgeen ook stimuleerend werkte op Freyser, die schitterend gekeept heeft. Na den aftrap blijkt al spoedig, dat A.S.C. er zin in heeft en wordt het doel der Hagenaars gevaardlijk belaagd. Waar ech ter B.M.T. erop uit was zoo snel mogelijk een voorsprong te nemen, konden wij een zeer aardigen strijd aanschouwen. Toen B.M.T. tenslotte de leiding nam, door een doelpunt van haar rechtsbinnen, konden wij ervan verzekerd zijn, dat de roodzwar ten er alles op zouden zetten, om gelijk te maken. Wij werden hierin niet teleurge steld en toen Aniba een bal goed inzette, was het schot den Haagschen doelman te machtig (11). Hierna vond het gememoreerde ongeluk plaats. Dit werkte fnuikend op hét moreel der roodzwarten, waardoor B.M.T. zich nog voor de rust van de leiding verzekerde. (1—2). Na de rust speelde A.S.C. belangrijk min der, hoofdzakelijk doordat het positiespel zeer sterk werd verwaarloosd. Vooral de linkervleugel der roodzwarten bezondigde zich daaraan, zoodat het voor de halfs zeer moeilijk was, een bal goed te plaatsen. Het spel was eenige minuten aan den gang toen Aniba goed doorzette. Zijn voorzet beland de bij Zwanenburg, die echter in goede po sitie den bal van dichtbij over de lat kopte, tot groote teleurstelling der roodzwarte supporters. Nog enkele aanvallen, waarhij Mooten eenige keeren rakelings naait schoot; toen liet B.M.T. zien, dat zij een kampioensploeg bezit. Keurige aanvallen werden opgebouwd, prachtige voorzetten volgden en ware genoemde spelers in de Leidsche achterhoede niet zoo prachtig dreef geweest, dan zou de score omhoog gevlogen zijn. Nu bleef het slechts bij doelpunt, ontstaan door een misser van Abelman, welke den eindstand bracht op 1—3. DUITSCHLAND—ZWITSERLAND 1-1 Voor 80.000 toeschouwers heeft middag Zwitserland in het stadion te Keu len een volkomen verdiend 11 gelijk s] tegen Duitschland weten te behalen, nad* de rust zelfs met een 10 voorsprong vo# de bergbewoners was inee®3?n.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 10