Rijtoer van de Koninklijke Familie door Baarn en Soest. TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 4 FEBRUARI 1938 DE LEJDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Koninklijke Familie hartelijk door bevolking toegejuicht. „DIE ALTIJD BLIJFT" We kunnen mededeelen, dat van het too- reelstuk, geschreven dood den zeereerw. pater Hendrichs S.J. onder den titel „Die altijd blijft", een première voor Leiden in de groote Stadszaal gegeven zal worden. Het tooneelstuk zal worden opgevoerd door de Vereenigde Haagshce Spelers, on der leiding van Pièrre Balledux, Leiden stelt door deze opvoering een daad tweeledig van beteekenis. De uitvoering van dit spel is op do eer ste plaats een daad van bijzondere „Katho lieke Actie" en daarnaast een daad, welke beteekenis heeft voor het katholiek cultu- reele leven van onze stad. Leiden plaatst zich daardoor in de ka tholieke actie vlak achter een der grootste steden van ons land, waar het tcdneelspel een stampvolle zaal trok. Wij twijfelen er niet aan of ook hier zal de Gehoorzaal uit verkocht zijn. GROOT RUMOER IN DEN BURCHT. Het geld heeft al heel wat narigheid in de wereld gebracht. Wat al moorden en doodslagen, wat al ruzie en veete moes ten op rekening geschoven worden van het 'bedriegelijke geld! Aanstaande Zondag, 6 Febr. om 8.15 uur zal ook de tooneelsectie van de Ma- ria-Congregatie in de Burcht op aan schouwelijke wijze aan de menschheid voorstellen, hoe twee trouwgezworen vrienden om honderd gulden op schijn baar onherstelbare wijze elkander gaan vervolgen en haten. Nu zou men meenen, dat beide vrien den zich zeker die honderd gulden zou den willen toeëigenen; neen, het eigen aardige is juist dat geen van beiden het geld wil hebben. Allerlei complicaties en dwaze situaties maken een oplossing van het vraagstuk zeer moeilijk. Toch komt er een oplossing; hoe men tot een oplossing komt kunt u allen aanstaande Zondag avond in de Burcht zelf aanschouwen. Velen zijn er reeds van op de hoogte; want zij hebben het tooneelstuk „Rumoer om honderd gulden" dat de Congregatie opvoert, reeds gezien bij de eerste uitvoe ring op 9 Jan. j.l. Toen moesten echter zooveel menschen worden teleurgesteld, die geen toegangsbewijs meer konden be machtigen, dat de Congregatie besloten heeft tot een her-opvoering op Zondag 6 Febr. a.s. We hopen daardoor aan aller verlangen te kunnen voldoen. Nog onge veer tachtig plaatsbewijzen zijn verkrijg baar voor „Rumoer om honderd gulden". Als u hard loopt, kunt u nog een aan deel krijgen, tenminste in het rumoer, niet in de honderd gulden, want die zijn voor Father J. Buis. Plaatskaarten verkrijgbaar bij: A.. v. Remundt, Haarlemmerstraat 299a; J. van Tongeren, Heerensingel 52; H. Buis, Wal deck Pyrmontstraat 31; N. Kok, Amalia- straat 28; J. Brandenburg, Maresingel 32a; J. Mensen, Magd. Moonstraat 17. J. LANSBERGEN, Directeur M. C. FEESTAVOND MUZIEKVEREENIGING 6e R. V. A. De Onderoff, Muziekvereeniging 6e R. V. A. hield gisteravond in de zalen van café-restaurant „De Harmonie" een feest avond ter gelegenheid van de blijde ge beurtenis in het Vorstenhuis. Te plm. 8.30 uur opende de voorzitter, de heer Voorbij, de feestelijk aanziende vergadering, met als inzet het „Wilhel mus", dat uit volle borst gezongen werd.- Hierop stelde de voorzitter voor een tele gram van gelukwensch aan het Konin klijk Gezin te zenden, wat met levendig applaus werd begroet. De inhoud van het telegram was als volgt: De Onderoff. Muziekvereeniging 6e R. V. A. met haar directeur in feestvergadering bijeen, biedt Uwe Kon. Hoogheden haar eerbiedige gelukwenschen aan bij de ge boorte van Uw Dochter Beatrix. Namens het bestuur: J. F. VOORBIJ, voorzitter. P. VERMEER, secretaris. Vervolgens heette de voorzitter den-di recteur, den heer Bolderdijk, met echtge- noote, hartelijk welkom, eveneens het eerelid, den heer Miltenburg en echtgenoo- te, ae. gasten van den avond, den heer en mevrouw van Thiel. Hij hocpte, dat deze feestavond op waar dige wijze zou worden gevierd en in alle opzichten mocht slagen. Onmiddellijk kwam de conferencier, de heer Lambermont, in actie, bracht er de stemming in door kostelijke grappen en nam de leidng in de community-singing. Trouw bijgestaan door zijn rechterhand, de heer Bucksteeg, die de feestvierenden deed bulderen van het lachen vooral de aanschaffing van het gas in het dorpje A, sloeg geweldig in kon het niet anders of deze avond moest slagen. Tusschen de bedrijven door werden zoo wel voor de heeren als dames onderlinge wedstrijden gehouden o.a. in sjoelbakken, schieten en nog andere spelen. Dat alles afgewisseld met een dansje gaf een gevarieerd' programma. Het was reeds diep in den nacht toen tot besluit van den feestavond het souper- aanving. Verschillende sprekers namen het woodd en brachten dank aan hel be stuur voor het organiseeren van dezen avond. Het Sanatoriumfonds werd niet vergeten. Voor „Onze Parel" werd plm. 7 bijeengebracht. Het laatste woord was aan den voorzitter, die te 3 uur deze buitenge woon geslaagde feestbijeenkomst met een dankwoord sloot. Het muzikale gedeelte werd keurig verzorgd door de heeren Ho- fenk en Jansen. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen de personen als werkloos ingeschrevesn: 4873 personen. 4 Febr. 1937 5080 en 6 Fe bruari 1936 0984 personen, Ben. 82 Ged. Werkloozen. Voor de eerste maal sedert de heuglijke geburtenis ten paleize Soestdijk heeft de* bevolking van Baarn en Soest, de beide gemeenten, waar men het meest van nabij het heuglijke feit en de spannende dagen die aan de geboorte van Prinses Beatrix voorafgingen heeft mede beleefd, heden gelegenheid gekregen tegenover H. M. de Koningin en Prins Bernhard zelf uiting te geven aan haar diepe vreugde over de 'ge boorte van de Prinses, en op duidelijke wijze heeft zij vandaag haar liefde voor onze Koninklijke familie gedemonstreerd. Gisteren werd het bekend, dat de Konin gin voornemens was heden een rijtoer te n.aken, waarbij zij echter wilde afzien van elk officieel huldebetoon. De bevolking van Baarn en Soestdijk heeft dezen wensch geëerbiedigd, doch dat kon niet verhinde ren, dat overal langs de route, die gevolgd werd, spontane sympathie-betuigingen telkens opnieuw en vaak op stormachtige wijze tot uitdrukking kwamen. Te ongeveer kwart over twaalf vertrok de stoet van het Prinselijk paleis, waar voor evenals in de afgeloopen week, weer vele belangstellenden stonden opgesteld, terwijl de rijks veld wacht voor een goede afzetting zorgde. De stoel werd voorafge gaan door de auto van den burgemeester van Baarn, jhr. mr. C. G. van Reenen, naast wien had plaats genomen de parti culier secretaris van Prins Bernherd, jhr. mr. C. Dedel. Dan volgden de drie hof- auto's, groote cadiilacs, waarvan de kap geopend was. In de voorste auto zat H. M. de Konin gin, die gekleed was in een grijze bont mantel en een blauwe hoed droeg. Aan haar linkerzijde had Prins Bernhard plaats genomen, gekleed in donker costume, een anjer in het knoopsgat en blootshoofds. In oe tweede auto zaten Prinses Armgard en Prins Aschwin, terwijl in de derde de le den van de hofhouding freule van Asbeck, hofdame van H. M. de Koningin, jhr. de Jonge van Ellemeet, adjudant van H. M. óe Koninginn en kapt. de Roo van Alder- werelt, adjudant van Z. K. H. Prins Bern hard, hadden plaats genomen. Langs den Amsterdamsche straatweg ging het in de richting van Baarn. Reeds bij de Generaal van Heutsz-laan stond een groote menigte opgesteld, die de Konin gin en Prins Bernhard* luide toejuichte. Uiteraard passeerde men op deze tocht door het in sommige wijken vrij dun be volkte villadorp verscheidene lanen, waar langs weinig publiek stond, doch dan wa ren het de bewoners der verschillende vil la's, die zich met vlaggen en doeken voor het huis hadden opgesteld, en die harte lijk uiting gaven aan hun blijdschap over het passeren van den stoet. Voor het Bad hotel, zoo vele weken het centrum van de drukte in Baarn, stonden wederom velen bijeen rondom de Juliana-Bernhard-eik. Ook bij de Koningin Emma-brug had zich veel publiek verzameld, doch de bevol king begon pas samen te c rommen bij het haderen van de kom van het dorp. Op den Stationsweg waren het dc leerlingen van het Baarnsche lyceum-, die den stoet met oorverdoovend gejuich ontvingen, terwijl ook de Brink het rijen dik, dicht opeen gedrongen staande publiek spontaan het Wilhelmus aanhief. Voor het gemeentehuis stond, temidden van de wethouders, leden DR. J. W. C. GOETHART f In den ouderdom van 71 jaar is hier ter stede overleden, dr. J. W. C. Goethart, oud-directeur van het Rijks Herbarium. Drt Goethart werd den 21en Juli 1866 te Samarang geboren. Zijn schoolopleiding ge noot hij in Nederland. Hij promoveerde aan de universiteit te Göttingen in 1890. Na zijn promotie werd dr. Goethart assis tent van prof, Hugo de Vries te Amster dam. In 1897 werd hij benoemd tot con servator van het Rijks Herbarium hier ter stede. In 1910 volgde zijn benoeming tot directeur. Op 1 Januari 1932 werd dr. Gcethart in verband met het bereiken van den gestelden leeftijdsgrens eervol ontslag verleend. De overledene was officier in de Orde van Oranje-Nassau. AANRIJDING EN OPROEP VAN GETUIGEN. Maandagavond te omstreeks half negen is de 74-jarige I. W. C., wonend Medusa straat 31A, op de Hoogewoerd bekneld ge raakt tusschen een passeerende tram en een schutting, staande voor het hoekhuis aan de St. Jorissteeg. De man is loopende naar huis gegaan. Hij klaagde evenwel over inwendige pijn en moest den volgen den dag naar het Diaconessenhuis worden vervoerd, alwaar bleek, dat hij vier rib ben had gebroken en inwendige kneuzin gen had opgeloopen. In verband met dit ongeval verzoekt de Commissaris van Politie de twee dames, die bij deze aanrijding mede zijn gevallen, zich aan het politiebureau te willen ver voegen om deze zaak nader te kunnen on derzoeken. BEEN GEBROKEN. Gistermiddag te 4 uur is de 4-jarige A. v Z. uit de Gortestraat op den hoek van deze straat en de Kraaierstraat, door een onbekend gebleven wielrijder aangereden. Het ventje brak een been en werd door den E. H. D. naar het Academisch Zieken huis vervoerd. van den gemeenteraad en ambtenaren der secretarie, mevrouw van Reenen, echtge- noote van den burgemeester. Door de Javalaan ging het naar de To renlaan, waar eveneens een oorverdoovend gejuich schalde uit-de kelen der honder den schoolkinderen, die met oranje-vlag getjes een kleurige afzetting van deze fraaie laan vormde. Bijna alle lagere scho len en de heele kleintjes van eenige kleu terscholen stonden hier langs den weg en vriendelijk groetend en duivend dankte de Koningin en dankte Prins Bernhard de kin deren voor hun geestdriftige hulde. Voor bij de gedenknaald naderde de stoet in het midden der Stadhouderslaan de grens van de gemeente Soest, Hier stond, omgeven door eenige notabelen, de burgemeester van Soest, mr. W. A. Visser, den koninklijken stoet op te wachten en hier was ook de eenige plaats tijdens de geheele rit waar even halt werd gehouden. Burgemeester Visser wenschte persoonlijk H. M de Ko ningin en Prins Bernhard geluk met de geboorte van de kleine Prinses Beatrix, terwijl burgemeester van Reenen afscheid kwam nemen. Jhr. Dedel nam plaats in de auto van burgemeester Visser, welke nu den stoet voorafging. De tocht door de gemeente Soest werd een even spontane en hartelijke betooging van liefde en deelneming als die door Baarn. Voor het raadhuis stond het pu bliek dicht bijeen. Het raadhuis was nog steeds met dennengroen en oranje ver sierd en er voor waren twee groote flam bouwen aangestoken. De vrijwillige brandweer, gekleed in keu- rigen uniform en het vaandel presentee- rend, vormde een kranige eerewacht. Allerwege was ook hier de bevolking uit- geloopen om de Koninklijke Familie toe te juichen. Nabij de Eikenlaan stonden de kleuters en de verpleegde kinderen van de in de nabijheid gelegen kinderherstellings oorden der vereeniging „Trein 8.28" en ook hier stond de bevolking dicht opeen. Door verschillende villa-lanen kwam men weer op den grooten weg, voorbij de ver pleegsters van het ziekenhuis, voorbij de leerlingen van de indertijd door wijlen Koningin Emma opgerichte Koninklijke Naaldvakschool en voorbij de verpleegsters en verpleegden van de Katholieke Zuster- stichting „Mariënburg". Toen was men het paleis reeds weer ge naderd, waar voor de belangstelling van het publiek thans nog grooter was dan bij het vertrek. De auto's zwenkten de oprij laan binnen en toeri de inzettenden voor het bordes uitstapten en het "bordes betra den klonk van den straatweg nogmaals het luide gejuich der wachtenden, waarvoor de Koningin en de Prins uit de verte wuivend en buigend dankten. Te kwart voor een was de rit beëindigd en dankbaar en opgetogen keerde de be volking van Baarn en Soest terug naar huis of naar haar werk, voldaan over het feit, dat de Koninklijke Familie na dagen van angstige spanning zich weer vertoond heeft, vol hoop binnen korten tijd ook Prinses Juliana te mogen begroeten en vol spanning wachtend op he tijdstip, dat de kleine Prinses Beatrix den volke getoond zal worden. Leidsche Aquarium- en Terrariumvereen. „De Natuurvriend." Bovengenoemde vereeniging kwam in Huize van Wijk, Hoogewoerd 108 bijeen. De drukbezochte vergadering werd met een begroetingswoord door den voorz. den heer W. Zwart geopend. Na dc pauze kreeg de 2e voorzitter de leiding der vergade ring. Aan de orde was: regeling en be spreking filmavond van 22 dezer in zaal Zomerlust. Kweek- en broedverzorging van de Pterophyllum-eimekei (Braziliaan- sche Maanvisch). Dr. de Jong zegt daar van, dat door de gewone opnamen af te wisselen met enkele sterk vergroot opge nomen beelden de Aquariumhouder de broedzorg nauwkeurig kan bestudeeren. Bovendien heeft de film daardoor ook we tenschappelijke waarde. Na de pauze behandelde de heer A. Blok de kweek van Hemigrar-.mus-ocellifer (licht vischje en Nannaethiops-uni tae- niatus (streepzalm). Spr. behandelde daar bij ook het inrichten van de kweekbank, die van beide soorten verschillend is. De vele vragen, welke spr. had te beantwoor den beweren de belangrijkheid van het onderwerp. Te ruim elf uur sloot de 2e voorzitter met eèh opwekkend woord de -vergadering. VOOR STADSNIEUWS ZIE PAG. 10. WIELRENNEN VAN DE VIJVER BLIJFT WERELD KAMPIOEN. U. C. I. herroept zijn besluit van December 1937. Na een gedachtenwisseling, welke meer dan vier uren duurde, hebben de leden van het U. C, I.-hestuur te Parijs beslo ten om hun vorige beslissing te annulee- ren en van de Vijver in zijn kwaliteit van wereldkampioen der amateursprinters 1937 te herstellen. Onder voorzitterschap van den heer Bur- DE UITSPRAAK VAN DEN NAAM BEATRIX. Het A. N. P. meldt: Van bevoeg de zijde wordt ons medegedeeld, dat zooals bij de officieele ge boorteaangifte is gebleken het prinselijk paar wenscht, dat de naam van de jonggeboren Prinses wordt uitgesproken met de klem toon op de e, dus BEatrix. gi zijn de heeren Leon Breton, eere-voor- zitter, Paul Rousseau, secretaris-generaal en de leden Alban Collignon, Legros, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, Momo, Roossels en Bauer bijeengekomen en heb ben bovengenoemd besluit genomen. VOETBAI DE A.S.C.-ELFTALLEN. Voor den belangrijken wedstrijd tegen B. M. T. a.s. Zondag, is het A. S. C.-elital als volgt samengesteld: Doel: Freyser. Achter: Abrahams, Secrève. Midden: Abelman, Bronsgeest, ten Cate. Vóór: dr. Goslings, de la Bije, Mooten, v. Nierop, Zwanenburg. A. S. C. II speelt om 12 uur op het ter rein van U. V. S. aaiden Kanaalweg tegen L. F. C. II, als volgf: Doel: Pranger. Achter: Kok, Schone veld. Midden: J. Keyzer, B. v. Leeuwen, P. Keyzer. Vóór: Brussee, Aniba, Verboog, Zegers, v. Duuren. WANDELSPORT KRING LEIDEN. Door het bestuur van den Zuid-Holland- schen Wandelsportbond is voor den kring Leiden benoemd tot consul de heer K. W. Wijk, inspecteur van politie, Thorbecke- straat No. 78, telefoon No. 2503; tot vice- consul de heer B. van Rooy, particulier, Nieuwe Rijn 70. Beide heeren stellen zich gaarne be schikbaar tot het aan een ieder, zonder eenige verplichting, geven van in- en voor lichting de wandelsport betreffende. Wandelsportbeoefenaar(ster)s worden verzocht hun naam enz. aan het eerstge noemde adres op te geven. HET PROCES TEGEN Ds. NIEMÖLLER. Zal niet openbaar zijn. BERLIJN, 4 Februari. (A. N: P.). Naar wij vernemen, zal het proces tegen ds. Niemoeller, dat Maandag 7 Februari a.s. aanvangt, niet openbaar zijn. Er worden geen verslaggevers, ook niet uit het bui tenland, toegelaten. EEN CHINEESCHE DIVISIE OMSINGELD. Met vernietiging bedreigd. SJANGHAI, 4 Febr. (A. N. P.). Volgens Japansche berichten is een geneele Chinee- sche divisie bij Pengpoe door de Japan sche troepen omsingeld. De Chineezen zou den wanhopige pogingen ui het werk stel len de omsingeling te verbreken om aan vernietiging te ontkomen. Volgens Chineesche oerichten uit Han- kau heeft het gros der Chineesche troepen na uit Pengpoe te zijn teruggetrokken, stellingen betrokken bij en ten Noorden van Koetsjen. DE TOESTAND TE KANTON. KANTON, 4 Febi. (A. N. P.). Vanoch tend verschenen Japansche vliegtuigen boven de stad. Zij bleven kruisen, terwijl de granaten van het luchtdoelgeschut ont ploften. De vliegtuigen bombardeerden de stad evenwel niet en bewaarden hun pro jectielen blijkbaar voor den spoorweg. De bepalingen van den staat van beleg zijn nog niet verzacht. Alle auto's die de stad binnenkomen, worden doorzocht. Men verneemt thans, dat Woe-The-Tsjen slechts beschermd wordt door een militai re wacht. Woe ontkende in een gesprek met Reuter, dat er oneenigheid in Kanton heerscht. Hij deelde mede, dat de forten aan de Bocca Tigris vandaag driemaal ge bombardeerd zijn. Ook do markt te Fatsjan is onder vuur genomen. Daarbij werden vijftig menschen gedood en vele gewond. LEIDEN. Geboren: Maria Carolina Joanna d. van J. F. Westen en M. C. J. Leenen Jan George Cornelis z. van A. H. Ver goed en J. v. Leersum. Ondertrouwd: W. Nieuwenhuys wedn. 38 j. en J. v. d. Broek jd. 33 j. D. J. Stol jm. 28 j. en W. v. d. Waals jd. 25 jaar. Overleden: A. v. Benten m. 66 j. NIEUWE ANTI-GODSDIENSTIGE ACTIE IN RUSLAND. HELSINGFORS, 4 Febr. (A. N. P.). Het officieele orgaan der Sovjet-Russische or ganisatie van goddeloozen maakt melding van een verscherpt optreden tegen pries ters en hun aanhangers. In verschillende districten zijn geestelijken in arrest ge steld wegens contra-revolutionaire actie. Ook wordt opgetreden tegen de Mohamme danen, met name in Central Azië. De lei der der Mohammedanen in de Sovjet Unie is onder verdenking van spionnage ge arresteerd. LEIDEN, 4 Febr. Vee. Aanvoer totaal: 340 runderen, 257 kalveren, 1104 schapen, 678 varkens, 4 paarden, 10 bokken of gei ten en 36 zeugen. Prijzen: 8 stieren; 114 kalf- en melkkoeien 180325, handel tamelijk; 66 varekoeien e. a. 130210, handel matig; 152 vette koeien 180290, schoon gewicht handel vlug; 21 vette kal veren 60130, schoon gewicht 70125 cent, handel stroef; 236 nuchtere kalveren 4—10,,' 150 vette schapen 22—34, 700 vette schapen 2234, 700 vette lamme ren 1725, 254 weideschapen 1522 handel matig; 330 mestvarkens 2445, en 312 biggen 1510, handel stug; 10 bokken of geiten 26, handel kalm; 36 zeugen 60100, handel stug. Kaas. Aangevoerd 43 partijen waar van 32 partijen Goudsche kaas 25..50— 26.50, 2e soort 2425, 11 partijen Leid sche kaas le soort 2022.50 per 50 kg. Handel kalm. ALKMAAR, 4 Febr. Kaas. Aangevoerd: 31 stapels, zijnde 50 000 kg. Fabriekskaas kleine, 30 stapels f 23, Boerenkaas kleine 1 stapel 21.50 per 50 kg. Handel goed. LEEUWARDEN, 4 Febr. Vee. Aanvoer: 75 Enterstieren 60175, 52 Twenterstie- ren 175360, 306 vette koeien 130 270 per stuk, 4868 cent per kg.; 642 melk- en kalfkoeien 125295, 120 pin ken 45130, 15 vette kalveren f 2527, 745 nuchtere kalveren 49, 790 vette schapen f 1434, 109 weideschapen 12 25, 243 vette varkens 45160 per stuk, 5261 cent per kg.; 32 magere varkens 2450, 119 kleine biggen 1220 per stuk, 32 bokken of geiten, 54 paarden. To taal aanvoer 3334 stuks. Kaas. Goudakaas 30, Edammerkaas 3549. Aanvoer 1726 kg. Boter. Veilingboter 1.421.31 per kg. Aanvoer 1 derde, 1 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissie 0.80. BOSKOOP, 4 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net 34 cent, Briarclif 41 cent, Butterfly 60 cent, Aug. Noack 36 cent, Cerasus rosea fl. pl. 1.302.50, Prunus triloba 5086 cent Capsicum per stuk 8 cent, Funkia per stuk 7 cent, Seringen 5071 cent, Tulpen 11 16 cent, Crocus 8 cent, Azalea f 1.502.7,0 Mahonia 1222, Andromeda 17 cent. NIEUWKOOP, 3 Febr. Eieren veiling. Aanvoer 3814 sctuks. Prijzen: kippeneieren 2.853.75 per 100 stuks. ZOETERMEER, 2 Febr. E ierenveiling. Aanvoer 7000 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.004.60, henneneieren 3.253.90 en eendeneieren f 3.253.60 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 2 Febr. Eierenveiling. Algemeen Belang. Prijzen: kippeneieren 3.604.20 en eendeneieren 3.50 per 100 stuks, konijnen 75 cent per stuk. W»SSELNOTEEKINGfcN (AMS l> KOAMK Londen 8.963/j Berlijn 72.25 Parus 5 863/4 Brussel 30.23 Zwitserland 41 53 Konen ha «en 40 05 Stockholm 46 25 Oslo 45.07l/2 New York 1.7815~1Q Praag 6.29 I HEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Casino: De Jantjes (Johan Kaart, Fkntje de la Mar). De Dubbelganger. (Rex Bell). Kom. film Avont. film lederen avond 8 urn- Zondag van 47 en 811 uur, Za terdag en Woensdag 2 30 uur matinée. Goedgekeurd v volwassenen. Trianon: Méér dan secreta resse (Jean Arthur, George Brent). Zijn laatste strijd (Edward Robinson, Bette Davis). Kom. film Speelfilm lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Zaterdag, "W oens dag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen. Lido: Afgekeurd Luxor: Afgekeurd

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 3