X MIJNSTREEK V' "?AG 4 r£3RUARl 193S OF. LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 ALPHEN AAN DEN RIJN. Ingekomen van: Zwolle, Assendor- perstraat 163, Theresia M. J. Meijer, zon der beroep, Toussaintstraat 62. Amster dam, Marathon weg 2, Wilhelmina M. van Leeuwen, dienstbode, Hugo de Grootstraat 20, Zevenhoven, No. 193, Teuntje Im- irerzeel, dienstbode, Hooftstraat 145. Hazerswoude, D 69, Johannes Penders, slagersknecht, Bruggestiaat 16. Bode- giaven, Brugstraat 7, Cornelia M. van Leeuwen, winkeljuffrouw, Statonsstraat 10 Deventer, Het Groene Dijkje 33, Ger hard Weltevreden, corrector, Toussaintstr. 50. Rotterdam, Jan van Loonslaan 35a, Willemijndert Burggraaf en gezin, vee houdersknecht, Nesse 4. Amsterdam Ceintuurbaan 139, Adriana Domburg, zon- cer beroep, Gouwsluisscheweg 46. Vertrokken naar: Gouda, Onder de Boompjes 34, Comelis N. van Eijk en gezin, brig, majoor der Rijksveldwacht, Ju- Lanastraat 38. Zoeterwoude F 10c, Pie- ter Wiggelinkhuizen, waterbouwk.opz., Pr. Hendirikstra 78. Haarlem, Molukkenstr. 27 Klaas en Aris van Leeuwen, metaalbe werkers, Oudsihoornscheweg 32. Wasse naar, Langstraat 22, Gerard B. Mol, ban ketbakker, Stationsplein lrd. Nijkerk- straat 2, Jan vander Horst, kapper, Raad huisstraat 247. Ter Aar, Oostkanaalweg 257, Jasper van Wilgen, boerenknecht, Steekterweg 268. Alkmaar, Brouwer- straat 9, Adrianus J. J. van der Drift en gezin, bedrijfsleider, Hoorn 102. Haar- lemmemeer.Marktlaan 16, Dirk van Bre da en gezin, wegwerker. Heerenweg 51. Geboren: Margarita Maria Jacoba, dochter van Johannes J. Oostdam en Cor nelia J. van der Meer. Margaretha Eli sabeth, d. van Jacobus van Slagmat en Margaretha G. Broekhuijse. Gerrit Jo hannes, zoon van Gerrit Johannes Blaauw en Geertje van Wijk. Martin us Maria, zoon van Leonardus Aartman en Geertmi- cta A. Rüling. Ingetje, dochter van Dirk H^S. de Bruijn en Johanna C. Griffioen. Cornelis, zoon van Johannes Jacobus van Veen en Sara Kwant! Johannes Maria, zoon van Johannes van Kampen en Maria P. Th. van den Berg. Margaretha Maria, dochter van Petrus J. v. der Aai en Geer- üui Otgaar. Jacobus, zoon van Jacobus H Haak en Antje de Graaf. Gehuwd: Cornelis Blok, oud 27 jaar, wonende te Leiden met Cornelia Johanna Eauer, oud 21 jaar. Pieter Turken, oud 31 jaar met Margrete Johanna Smidt, oud 27 jaar. Oene van der Spelt, oud 31 jaar met Elisabeth van Middelkoop, oud 26 jaar Overleden: Simon Verkerk, oud 62 jaar, echtgenoot van Cornelia van Dijk. Willem Uithol, oud 84 jaar weduwnaar van Elsje Kranenburg. Bonna Braster, oud 16 jaar. Martinus Maria Aartman, oud 4 dagen. HAZERWOUDE (RIJNDIJK). Plannen tot oprichting van een R.K. Volksbond. Woensdag kwam de R.K. Bouwvakarbei- desbond in vergadering bijeen Uit het jaar- vedslag van den penningmeester bleek, dat een batig saldo aanweizg was van 64.17. Tot secretaris werd benoemd de heer Stra- ve. De voorzitter ontwikkelde plannen, om te komen tot oprichting van een Volks bond. Aan den voorzitter werd door de vergadering vrij mandaat gegeven om de ze plannen nader uit te werken en contact te zoeken met andere arbeidersorganisa- HOOGMADE Geboorte-feest. Zooals begrijpelijk, kon ook de blijde gebeurtenis, zooals over al in de lande, niet ongemerkt voorbijgaan. Nadat door het gelui der klokken en door de sirene der Boerenleenbank de mare tot in de verste uithoeken bekend was gemaakt werd direct met het feest begonnen, dooi de uitdeeling van de traditioneele beschuit met muisjes aan de schoolkinderen, als mede een blijvende herinnering aan dit blijde gebeuren. Op den nationalen feestdag werd des avonds een fakkeloptocht gehouden, waar bij de pas nieuw levenslicht ingeblazen „Harmonie" voor het eerst naar buiten op trad, hetwelk haar zeer goed afging en de feestvreugde niet weinig verhoogde. Natio nale en populaire liederen spelend en zin gend ging de optocht het geheele doap door en steeds werd de stoet grooter en steeg de feestvreugde. Deze laatste bereikte haar hoogtepunt bij het ontbinden der optocht in de zaal van het cafe „Witteman", waar eerst door de „Harmonie" en daarna door het duo „Post- Witteman" de stemming er werd inge bracht. Hier werd werkelijk nog eens ge toond dat men ook hier nog wel kan feest vieren, als hiervoor de gelegenheid wordt gegeven en dat men dan ook iets over heeft voor het goede doel bleek uit de mooie opbrengst van de gehouden collecte voor onze herboren „Harmonie". Tooneelvereeniging „St. Genesius". Donderdagavond hield bovengenoemde vereeniging in de bovenzaal van café Wit teman haar jaarvergadering, welke door 16 leden alsmede door een afgevaardigde van den Volksbond, waarvan zij onderafd. is, bezocht werd. Om pl.m. 7 uur opende de voorzitter, de heer C. Baak deze vergadering op de ge bruikelijke wijze, de hoop uitsprekend, dat deze besprekingen weer zouden leiden tot grootere bloei der vereeniging en aller me dewerking inroepend voor de spoedige af werking van 't programma. Hiermede werd direct een begin gemaakt met het voorlezen door den secretaris van de keurig verzorgde notulen en een keurig verzorgd jaarverslag, welke beide, zonder op- of aanmerkingen, met dank aan den secr. voor het vele werk door hem in 't be lang der vereen, verricht, werden goedge keurd. Hierna volgde de rekening en ver antwoording van den penningmeester, waaruit bleek, dat op 1 Febr. 1937 in kas was ƒ26.91; ontvangen aan contributie 36.68. Die. uitgaven 8.Zoo dat op het oogenblik het voor dezen tijd zeer mooie saldo van 56.59 ten gunste der vereeni ging openstaat. Door de hiervoor benoemde kascommissie werden de boeken na eenige opmerkingen in orde bevonden, waarna ook. de penningmeester een woord van dank kreeg voor zijn accuraat beheer. Bij het hierna volgende punt: Ingekomen stukken en mededeelingen, werd allereerst de feestavond te Sassenheim, welke door de blijde gebeurtenis was uitgesteld, bespro ken. Volgens ingekomen schrijven zou deze nu op Dinsdag 8 Februari plaats vinden, waarmede dus rekening kon worden gehou den. Tegelijkertijd werd door den voorzit ter een dankwoord gesproken tot de spelers en vooral tot den regisseur, die zich zooveel moeite hebben gegeven om de naam van hun vereeniging omhoog te brengen, waar in zij ook zeer zeker zijn geslaagd. Als volgende en belangrijkste punt stond op de agenda: Bestuursverkiezing. Aftre dend waren de heeren C. Baak, L. Baak, en C. Lieverse, die zich weer herkiesbaar stel den, terwijl in de plaats van den heer J. Borst, die zich in een andere gemeente heeft gevestigd, een ander moest worden gekozen. De eerstgenoemde drie heeren werden bij acclamatie herkozen, terwijl na gehouden stemming en herstemming den heer H. Hoogenboom Jr. met 11 van de 16 uitgebrachte stemmen, als nieuw bestuurs lid naar de groene tafel werd verwezen. Het nieuwgekozen bestuur nam onder dank voor het in hen gesteld vertrouwen zijn be noeming aan en hoopte, dat zij, met mede werking van de leden, nog veel zouden kun nen doen tot groei en bloei der vereeniging. De penningmeester deelde echter tegelijker tijd mede, dat hij met ingang van 1 Maart zijn ontslag nam als bode, voor welk „ambt" eventueele gegadigden zich tot het bestuur gelieven te wenden, dat dan de nieuwe bode zal benoemen. Nadat hierna een reglementsaanvulling was voorgelezen betreffende het medespe len in andere vereenigingen, werd overge gaan tot de rondvraag, waarvan een zeer dahkbaar gebruik werd gemaakt en waar over de reglementsaanvulling, coulissen, het betalen en innen der donatiegelden, het geven van twee avonden van elke uitvoe ring e.a. belangen der vereeniging zeer geanimeerd van gedachten werd gewisseld. Nadat hierna door den voorzitter nog eens was aangedrongen op het geregeld betalen der contributiën en donatiegelden werd deze zeer prettig verloopen vergadering met dank voor de medewerking der leden op de gebruikelijke wijze gesloten. Filmavond. Door de N.V. Filmafdee- ling van de K. S. A. zal wederom een tweetal filmvoorstellingen worden gegeven en wel op Zondag 6 Februari, in de zaal van den heer J. Witteman. Des avonds acht uur een geheel komisch programma bestaande uit de films: De Privé Secreta ressen en De Schurkenstreken van het escadron. Des middags half vier een voor stelling met speciaal kinderprogramma. Zie voor bijzonderheden de advertentie en strooibiljetten. TER AAR. Bijz. Vrijw. Landstorm. Zooals te doen gebruikelijk, geeft de plaatselijke afdeeling ieder jaar een, groote propaganda-avond, welke zich telkenmale in een ongemeene belangstelling mag verheugen. Zoo ook gis teravond was het café v. d. Acker tot in alle hoeken bezet, toen de voorz. van de plaatselijke commissie, Burgemeester B. J. Hogenboom, de feestelijke bijeenkomst opende ongeveer kwart voor achten. Bizonder werden verwelkomd Overste Boots, Kapitein Karres, Secr. van Zuid-Hol land West, ds. Warner en tot'slot de leider E. de Goede met z'n Landstormers en gc- noodigden. Het was den voorz. een genoe gen te constateeren, dat Ter Aar zoo'n ster ke afdeeling heeft, doch dit moge geen aan leiding zijn, om een zekere zelfvoldaanheid aan te kweeken, maar een stimulans tot nog grootere bloei van het instituut. Als spr. nog even heeft stil gestaan bij het de zer dagen grootsch gebeuren, ni. de ge boorte van Prinsés Beatrix, die onder Gods zegen moge groeien tot vreugde van het Koninklijk gezin en volk, wenscht hij allen een prettigen avond toe. Zoodra uit volle borst het Wilhelmus is gezongen, neemt Overste Boots het woord, die z'n vreugde uit over de zoo groote opkomst, wat zeker wel een bewijs is van medeleven met den Landstorm. Hoe kan het ook anders in deze afdeeling, bestaande uit 147 personen. De gestadige vooruitgang van het ledental moet zeker toegeschreven worden aan de voor treffelijke leiding van sergeant de Goede, die zelfs met zijn systeem van organisatie een voorbeeld is voor andere plaatsen. De Majoor eindigt met een opwekking altijd trouw den leider te volgen en te steunen. Ook ds. Warner wees op de nuttige in stelling van de B.V.L., met een aansporing tot de leden, zich boven het minimum te verheffen, terwijl als laatste spreker Kapi tein Karres op kernachtige wijze het hoo- gere doel uitstippelt van het instituut. Spr. signaleert terloops de veranderde houding van een bepaalde groep der bevolking, wel ke steeds meer gaat sympathiseeren met het Koninklijk Huis, maakt gewag hoe om liggende landen snakken naar een derge lijke organisatie en dringt er ten slotte met klem op aan, steeds vast, krachtig, aaneen gesloten te blijven, ter verdediging van het wettig gezag. Als mededeeling is,gedaan van het tele gram, dat door de Centrale commissie is verzonden naar de Koninklijke Familie bij de geboorte van een Prinses, krijgen wij de opvoering te aanschouwen van een heel aardig stuk. Na de pauze ontvingen de Landstormers een reproductie van de schilderij, die H. K. H. Prinses Juilana en Z. K. H. Prins Bern- hard als huwelijksgeschenk van de B.V.L. hebben gehad. Deze uitreiking geschidde door den Korpscommandant Boots. Niet zoo bizonder laat was het gewor den, toen de voorz. overging tot sluiting van deze gezellige bijeenkomst, welke de band niet weinig heeft versterkt. Een aardige attentie. De middenstan ders van Korteraar organiseerden Donder dagavond een intiemen feestavond voor de kinderen van zes tot iien jaar, welke werd gehouden in het Café Machielse. Het kleine zaaltje was propvol, immers 180 kinderen waren aanwezig. Zij werden volop getracteerd op chocolade, melk, be schuit met Oranje-muisjes, koekjes, etc. Ter afwisseling werden leuke lichtbeelden vertoond en als slot een film van het Ko ninklijk Huis. Uiterst voldaan keerden de kinderen huis waarts. Dit was een aardige geste van de Korteraarsche middenstanders. NIEUWVEEN Speldjesverkoop. De verkoop der speldjes ten bate van de plaatselijke ver eenigingen van het Groene en Wit-Gele Kruis heeft opgebracht f 16.50. „St. Deus Dedit". De landarbeiders- vereeniging ,St. Deus Dedit" hield gister avond in café Th. Bezuyen, een propagan- oa-vergadering. De voorzitter heet allen hartelijk welkom. De notulen worden ge lezen. Hierna verleent de voorz. het woerd aan den heer P. Pannebakker. De spreker geeft uiting aan zijn teleursteUing, dat de opkomst zoo slecht is en zoo weinig jonge kerels aanwezig zijn, voor wien het ook zoo goed was .Het is voor de arbeiders dringend noodig samen te staan, om de oelangen te behartigen. Als georganiseer- den kunnen wij voor ons werk instaan. Wij wiUen daarmede voor onszelf en ons gezin het brood verdienen, daarvoor moe ten wij ons aaneensluiten. Jammer, dat nog zoovelen zich van de vereeniging ver wijderd houden tot schade van hen zelf. In de jaren dat het de bedrijven zeer slecht ging en de landarbeiders en tuin ders in het gedrang zijn gekomen, is er tusschen den boeren- en tuindersbond en de arbeiders een regeling getroffen ten einde een zoo goed mcgelijk bestaan te verze keren. Op verschillende plaatsen is dit ge lukt, daarmede zijn wij er echter nog niet; wij moeten door blijven werken en ons hechter aaneensluiten. Spr. spoort de aan wezigen daartoe aan. Hij brengt nog even in herinnering, de woorden door mgr. Aen- genent gesproken, bij het 25 jarig bestaan van den bond, dat de arbeiders, die geen lid zijn van hun organisatie, maar halve katholieken zijn. Schouder aan schouder is de leus om uiteindelijk een goede positie, waar ook wij recht op hebben, te verkrij gen, Voorts moeten wij ons op de hoogte houden van al het gebeuren op ons ter rein. Het vakblad dient men geregeld te lezen, opdat wij door den inhoud ons sterk maken om ons, wanneer het noodig is, te kunnen verdedigen. Onze organisatie is waard verdedigd te worden en er propa ganda voor te maken. Met een dringende oproep zich in de or ganisatie in te lijven, eindigt spreker zijn mooie met aandacht gevolgde rede. Hierna richt de geestel. adviseur pastoor C. M. Mol het woord tot de aanwezigen. Zij neerw. vindt het een onverantwoorde lijke zaak doat het looncontract verschrik kelijk wordt misbruikt. Die schuld ligt niet alleen bij de werkgevers, maar ook bij de werknemers. Dat er arbeiders zijn in de parochie, die onder het contractloon werkende, voor het vastgestelde loon zijn ingeboekt is mij bekend. Dit is echter verraad plegen aan deze goede zaak. Er zijn altijd nog van die huichelaars, die een overeenkomst trachten te onderkruipen. Dat mag niet, het is Gods wet dat wij el kander moeten helpen en steunen. Dat er toch werkgevers zijn die arbeiders onder het contract-loon aannemen, of werkne mers, die onder dat loon werk aannemen, zal spr. niet dulden. Wanneer het ter oore komt reken ik het mij tot plicht deze overtreders algemeen bekend te maken. Zijneerw. zegt toe alles in het werk te zullen stellen om het goed bestaan der ar beiders op hoop peil te brengen, en ver zoekt ieder lid door ijver en gebed te strijden voor de goede zaak. Na deze hartelijke woorden in het be lang van allen gesproken, wordt deze bij eenkomst op de gebruikelijke wftze ge sloten. Geboren: Petronella Maria Gerarda d. van G. C. v. d. Weijden en M. A. Re kelhof. Ondertrouwd J. J. J. de Bruyn en J. M. Naron. Getrouwd: Joh. v. Kapel en M. C. Frankrijker. Overleden: E, M. Schouten 73 j. G. v. d. Brink 73 j. NIEUWKOOP. Wit-Gele Kruis. Gisteravond werd een ledenvergadering gehouden van het Wit- Gele Kruis. Aanwezig waren ongeveer 50 leden. De heer A. J. Verhaar opende als voorz. de bijeenkomst en-stelde aan de orde het vaststellen van de statuten en van het huishoudelijk regiement. De Zeereerw. Pastoor Th. P. Blom lichtte de verschil lende artikelen toe. De behandeling had een vlot en prettig verloop. Als onderafc ling is opgericht een co mité tot bescherming van kraamvrouwen en zuigelingen met een afgescheiden kas. Op de jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis brengt dit Comité een verslag uit over de verrichte werkzaamheden. Dit co mité wordt gevormd door de twee Dames leden van het Wit-gele Kruis en het be stuur van de St. Elisabeth-vereeniging. Op 1 Maart a.s. zal de vereeniging in werking treden. Te 7 uur aangevangen kon de vergade ring reeds om 8.30 uur worden gesloten. Overleden: A. N. de Bruin, 62 jaar, echtgenoot van M. Domburg. NOORDEN. Ziekenfonds „St. Martinus". De voor zitter opent de vergadering, roept den geestelijk adviseur en leden een hartelijk welkom toe en wenscht tevens allen een gezegend jaar. Spr. memoreert het tra gisch overlijden van het medebestuurslid J. Baas en vraagt den geestelijk «adviseur een kort gebed te storten voor diens ziele- rust, aan welk verzoek wordt voldaan. Notulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Uit 't jaarverslag van den se cretaris bleek, dat de vereeniging thans 73 leden telt. Het jaarverslag van den pen ningmeester vermeldt: Inkomsten 1937 J 490.39, uitgaven 639 63, dus een nadee- lig saldo van 149.26. Thans bezit „St. Martinus" een kapitaal van 2014.94. Uitkeering aan ziekengeld bedroeg over 1937 540.20. De voorzitter dankt de functionarissen voor hun verslagen. De heer M. Pieterse brengt verslag uit namens de controle-commissie en zegt, dat zij boeken en bescheiden bij den pen ningmeester in orde hebben bevonden. De voorzitter richt een woord van dank tot de controle-commissie. De volgende heeren werden voor ge noemde commissie aangewezen: P. de Jong H. v. Leeuwen en Joh. Knaap. Een schrijven was ingekomen van het Wit-Gele Kruis om een bijdrage. Na eeni ge bespreking wordt besloten, dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Ook was een aanvraag ingekomen om een bijdrage voor de Kruisvaart. Besloten werd, om als men in het eerste kwartaal een saldo heeft, een bijdrage te schenken. Bij de bestuursverkiezing werden herko zen de aftredende heeren J. Pieterse Sr., en N. de Jong en in de vacature J. Baas de heer R. Baas. De heer Baas dankt den voorz. voor de woorden, die hij had gewijd aan de nagedachtenis van zijn broer, en hoopt evenals zijn broer zijn functie met ijver te vervullen. Het bestuur stelt voor, om, als er 10 leden zijn, als eigen werkers, deze klasse in te voeren. Dit voorstel wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. De winnaar bij de gratis verloting van het krentebrood werd C. v. Elsland, ter wijl J. Pieterse Wzn. en Joh. Splinter een worst wonnen en P. de Jong een porte feuille en H. Vermei een sigarenkoker. Verder werden nog eenige kleine prijzen verloot, zoodat allen zeer voldaan waren. Bij de rondvraag vraagt de heer Ver mei, of men, indien men tot een van die hoogere klassen overgaat, een half jaar contributie betaald moet hebben. De voor zitter zegt, dat men een half jaar lid moet zijn, eer men recht heeft op de verhoogde uitkeering. Niets meer aan de orde sloot de voorzitter na een woord van dank ge bracht te hebben, de vergadering op de gebruikelijke wijze. OUD ADE. Uitvoering. Woensdag 9 Febr. a.s. zal de R.-K. Tooneelclub „Door Vriendschap Saamgebracht" haar vastenavond-uitvoe ring geven in de zaal van café v. d. Hulst. De spelers hebben een stuk ingestudeerd, dat ongetwijfeld de lachlust bij het pu bliek zal opwekken, n.L „De Firma Aron Slootjes", blijspel in 3 bedrijven door Jac. Eraun en David Lefeber. Het muzikale ge deelte zal verzorgd worden door de beken de accordeonspelers Gebrs Turk uit Roe lof arendsveen. Voorziet u vroegtijdig van kaarten, het belooft een genotvollen en gezelligen avond te worden. Kaarten ver krijgbaar bij d espeiers en 's avonds aan de zaal. Aanvang 7.15 uur. OUDEWETERING Oranjefeest Gisteren heeft hier de viering plaats ge vonden van de heuglijke gebeurtenis in ons Vorstenhuis. In den namiddag waren de schoolkinderen vereenigd in de Bijzon dere Christelijke School, waarvan een drietal lokalen tot één waren geformeerd. Voor hen trad op de bekende goochelaar William uit Amsterdam. Nadat de voorzit ter der Oranje-vereeniging een kort woord tot de kinderen had gesproken, werd de leiding overgegeven aan den heer Wil- liarp, die op werkelijk aardige wijze de aandacht van de kinderen gevangen heeft gehouden met zijn poppenkast en zijn goochelkunst. Vooral „De avonturen van Pietje Bell" amuseerde de kinderen zeer. Er werden bovendien nog verschillende versnaperingen rondgedeeld, zoodat de kinderen na afloopp met stralende gezich ten huiswaarts keerden. Des avonds werd een zeer geslaagde fak keloptocht gehouden, waaraan ongeveer 250 personen deelnamen. Op verschillende plaatsen werd bengaalsch vuur ontstoken, zoodat het geheel een schitterenden aanblik bood. Na afloop daarvan hield de Oranje- vereeniging in het paviljoen de „Brasem" een volkszangconcert. Een dergelijken avond werd hier nog nimmer gehouden, doch we kunnen aanstonds verklaren, dat wij er de aangenaamste herinneringen aan kunnen bewaren. De heer Jan van der Rovaart, die met de leiding was belast, ontpopte zich als een aangenaam en tevens krachtig leider, zoodat er een uitstekende stemming heerschte. Aan het begin van den avond sprak no taris Lohman een vlot openingswoord, waarin hij de vreugde schetste, die zich van ons volk heeft meester gemaakt nu een nieuwe Oranje-telg geboren is. Daarop verkreeg de burgemester het woord, die 3 IS FIETSRECHT/ Ja zeker, want de wet eischt op de fiets: 1e een wit achterspatbord, 2e een goedgekeurd rood achterlicht, dat tevens: 3e als reflector dienst kan doen. 't Is voor uw eigen veiligheid: zorgt, dat uw fiets nog vandaag In orde komt! een schets gaf van den band, welke er bestaat tusschen Oranje en Nederland. Spr. wees er op, dat de aanhankelijkheid van het volk voor Oranje steeds heeft be staan, sinds dit Vorstenhuis in deze lage landen heeft geregeerd, al waren er ook tijden, dat de Regenten de Oranjes tijde lijk hebben verdrongen. Hoe dit zij, we kunnen nu constateeren, dat in den huidi- gen tijd de liefde op een dergelijk hoop peil staat, als welhaast nimmer tevoren. Langen tijd is er gedurende de laatste decennia zorg geweest over de erfopvol ging, maar nu als bij de geboorte van Prinses Juliana verdwijnt die zorg om plaats te maken voor hooggestemde vreug de. Spreker eindigt met den mensch, dat de jonge Prinses Beatrix volk en vader land steeds ten zegen moge zijn. Hierna was de beurt aan den heer Van der Rovaart, die aanvankelijk met eenige liederen van ernstige en later met vader- landsche en vroolijke liederen een enthou siaste stemming wist te kweeken. Na de pauze voerden nog het woord de predikanten van den Bos en Heyn, die bei den een dankbaar applaus voor hun woor den mochten ontvangen. Na afloop keerde een ieder voldaan huis waarts. Wanneer we een enkele opmerking zou den willen plaatsen, dan kan het slechts deze zijn, dat het te betreuren is, dat voor dergelijke avonden geen grootere localitei- ten aanwezig zijn. Te 8 uur was het pa viljoen tjokvol en talrijke inwoners moes ten worden teleurgesteld. Mogelijk, dat door het organiseeren van parallel-verga deringen aan dit bezwaar eenigermate zou kunnen worden tegemoet gekomen. Prsonalia. Onze plaatsgenoot de heer Chr. W. Nasveld is benoemd tot agent van politie te Utrecht. RIJPWETERING. „St. Deus Dedit". De R.-K. Landar- beidersbond „St. Deus Dedit" heeft gister avond in Café Rustoord des avonds te 8 uur zijn jaarvergadering gehouden. Deze vergadering was zeer goed bezocht; een dertigtal leden was aanwezig. Nadat de voorzitter de aanwezigen welkom had ge- teeten, werden de notulen der vorige ver gadering voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De penning meester bracht daarna verslag uit van de financieele toestand der vereeniging, waaruit bleek, dat het boekjaar met een batig saldo sloot. De heeren P. Dongelmans en H. v. Veen, door den voorzitter daartoe uitgenoodigd, onderzochten de boeken en bescheiden van den penningmeester en verklaarden, dat alles in de beste orde was bevonden, waarop de voorzitter voorstelde oen penningmeester te dechargeeren, wat dan met algemeene stemmen geschiedde. De secretaris deed vervolgens eenige me dedeelingen aangaande de organisatie, welke afkomstig waren van het hoofdbe stuur. De aftredende bestuursleden de hee ren Droog en Ganzevles werden daarna bij acclamatie herkozen. De heer G. Aker boom, die tot nu toe bestuurslid was, had als lid der vereeniging bedankt en dus moest er in zyn plaats een ander bestuurs- jid worden gekozen. Bij eerste stemming behaalde de heer J. Semp een groote meer- aerheid en daar hij zijn benoeming aan vaarde, werd hij als bestuurslid geïnstal leerd. Daarna werd de gratis verloting ge houden, die tot volle tevredenheid der aan wezigen verliep. Daar bij de rondvraag niet belangrijk* ter tafel werd gebracht, dankte de voorzit- tei de aanwezigen voor hun medewerking aan het welslagen der vergadering, doch hij wilde niet overgaan tot het slotwoord voor hij de aanwezigen had uitgenoodigd een driewerf hoera uit te brengen op de jonggeboren Prinses, waarmede de aan wezigen spontaan instemden. Daarna sloot hij ode bijeenkomst met den Chr. groet. ZWAMMERDAM. Vreugdevuur. Gisteavond is het vreugdevuur, waarvan de ontsteking in verband met het stormachtige weer was uitgesteld, onder groote belangstelling van de zijde van de schooljeugd, door het Oranjecomité ontstoken. Zooals reeds medegedeeld zullen de .ge organiseerde feestavonden volgende week worden gehouden. Geboren: Trijntje, dochter van H. G. van 't Hoog en J. van Greuningen. Teu- r.is Antonie, zoon van A. C. van Heukelom er. A. Vogelaar. Ondertrouwd: Jacobus Gardenier, 29 jaar te Zwammerdam en Johanna Hoek- sel, 20 jaar te Reeuwijk. Overleden: O. de Lange, oud 75 jaar wonende te Bodegraven. Gevestigd: P. Bijl, B. 68 van Alphen aan den Rijn. Mej. E. A. Beens, woon schip van 's-Gravenhage. Corn. Dekker, C. 129 van Stolwijk. V e r t r o k k e n:Mej. A. C. Zevenhoven, D. 86 naar Voorburg.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 15