STADS NIEUWS OMGEVING VRIJDAG 4 FEBRUARI 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LEIDSCHE BURGERWACHT. Uitreiking van het vernieuwde vaandel. In de groote zaal van Hotel „Den Burcht" hadden gisteravond de leden van de Leid- sche Burgerwacht zich verzameld om het nieuwe vaandel in te wijden. De zaal was voor dit doel door de goede zorgen van de Graal en de Princevlag feestelijk met al lerhande vlaggen versierd, hetgeen een stemmigen indruk maakte. Onder de aanwezigen merkten we be halve het bestuur o. m. op den comman dant van de Leidsche Burgerwacht, overste M. van Mens, den commandan. van het 4e regiment Infanterie, overste H. D. Buur man, den voorzitter van de Ver. Koningin nedag, ir. P. C. Lindenbergh, allen met hun dames; voorts kapt. P. H. Steenhauer, oud-commandant der Burgerwacht, afge vaardigden van De Graal en De Prince vlag, enz. In een hoek van de zaal stond de mobie le garde der Burgerwacht opgesteld onder commando van den heer K. de Groot. Na het spelen van het Wilhelmus her dacht de voorzitter, mr. F. J. J. Trapman, met enkele woorden de blijde gebeurtenis, welke deze week in het land heeft plaats gevonden en op zijn leuze: „Lang leve prin ses Beatrix" volgde een driewerf hoerah! Hierna heette hij de aanwezigen, in het bijzonder de verschillende autoriteiten hartelijk welkom en zeide, dat de Burger- wachters hier bij elkaar A'aren gekomen om de hernieuwing van het vaandel te vieren. Het oude had „in den slag" gele den en vanuit de leden was de gelukkige gedachte opgekomen het vaandel te ver nieuwen. Het vaandel, aldus spr., heeft hier niet zulk een groote waarde als in het leger, doch het vaandel is ook hier toch het teeken van saamhoorigheid. Het vaandel is een teeken, dat de leden be- hooren bij het corps, waarbij het vaandel behoort. Spr. bracht vervolgens dank aan de le den van het vaandelcomité. De heer J. A. Oosterdag, voorzitter der commissie bood hiern^ met enkele woor den het nieuwe vaandel aan den voorzit ter der Burgerwacht aan. De muziek zette het Wilhelmus weer in en daarna werd een driewerf „hoerah!" door mr. Trapman op de Koningin uitge bracht. Hierna droeg mr. Trapman het vaandel over aan overste van Mens. In welke han den, aldus spr., is het vaandel beter toe vertrouwd dan aan den commandant, waarvan hij weet, dat hij het vaandel met hand en tand zal verdedigen. Terwijl „Orpheus" zacht het Wilhelmus speelde, aanvaardde overste v. Mens met eenige woorden van dank het vaandel uit handen van aen voorzitter, waarna de commandant het vaandel aan de mobiele garde overdroeg. Weer klonk het Wilhel mus en daarmee was 'het ->fficeele ge deelte van den avond ten einde. Het muziekgezelschap „Orpheus", on der leiding van den heer W. Chr. dc Vries er de heer C J. Helleman, humorist, had den het overige gedeelte van het program ma voor hun rekening genomen en we be hoeven niet te zeggen, dat het hun was toevertrouwd. Veel te gauw kwam alzoo het einde van de feestelijke bijeenkomst. LIBERALE STAATSPARTIJ DE VRIJHEIDSBOND. Ledenvergadering der afd. Leiden. Bij den aanvang der gisteravond gehou den ledenvergadering van de afd. Leiden van de Liberale Staatspartij de Vrijheids bond, sprak de voorzitter, de heer J. He ringa, woorden van vreugde over de blijde gebeurtenis welke in ons Koningshuis heeft plaats gevonden. Spr. sprak zijn beste wenschen voor het vorstelijk gezin uit. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den secretaris, den heer A. L. Boot, blijkt, dat het aantal leden der afdeeling bedroeg op 31 Dec. j.l. 250, tegen 253 het voor gaande jaar. In het verslagjaar is de Vrouwengroep opgeheven. De bestuurs verkiezing had tot resultaat, dat werd herkozen de heer A. L. Boot; in de plaats van den heer A. N. Ballego werd geko zen de heer R. van Eecke, terwijl in de plaats van den heer H. H. Harmsen, die aan de beurt van aftreding en niet her kiesbaar was, werd gekozen de heer Is. Leman. Tot afgevaardigden naar den Ka merkieskring werden gekozen de heeren B. Moolenburgh, J. Heringa, dr. Ct. van Dorp, R. van Eecke, A. L. Boot; tot afge vaardigden naar de Statencentrale de heeren B. Moolenburgh, H. H. Harmsen, J. Heringa, notaris van Eek en W. v. d. Laan. De voorzitter sprak woorden van dank tot de afgetreden bestuursleden A. N Ballego en H. H. Harmsen. Vervolgens werd zeer uitvoerig gedis cussieerd over den beschrijvingsbrief van de 5 en 6 dezer te houden algemeene ver gadering van de partij, waarbij ter sprake kwam het rapport der commissie-van Lith de Jeude. Uit de vergadering kwamen verschillende stemmen op, welke zich verklaarden tegen de thans geldende be paling, waarbij de leden van het dage- lijksch bestuur steeds herkiesbaar zijn. In het reorganisatierapport wordt deze aangelegenheid wel niet aangeroerd, maar de mogelijkheid om frisch bloed in het dagelijksch bestuur te brengen, achtte men dringend gewenscht. Tot afgevaar digden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren J. Heringa en A. L. Boot en als plaatsvervangend afge vaardigde de heer H. H. Harmsen. M ïzlelc „SURSUM CORDA". De uitvoering van „Sursum Corda" bracht behalve het „Requiem" van Fauré, „Canticum Canticorum" van Enrico Bossi. Twee werken van groote karakteristiek verschil. Tijdens de interpretatie der beide werken bevestigde zich in ons opnieuw de overtuiging, dat Anthon van der Horst de partituur absoluut beheerscht, maar dit niet alleen, ook het ensemble staat volko men onder zijn leiding. Het zijn de rubato's, het toegeven van en aan de uiterste gevoels- vrijheden, waardoor hij met zijn koor en orkest tot een plastisch vermogen komt, dat werkelijk soms wonderen doet. Originaliteit heeft Gabriël Pierné allermeest in zijn vo cale kunst gedemonstreerd. Nergens eenige pathos, maar waarheid, klare simpele waar heid. Alle muziek van Fauré is in een grij ze tint gehouden. Maar welk een grijs! Niet somber en hopeloos als dikke mist, maar teer en frêle en van een ongekenden weemoed.© Zijn „Requiem" is als voor een lieve doode en op ende op Katholiek. Hoor naar de „Introïtus" en hierna de meest intieme deelen van de Requiemmis door hem ge kozen voor zyn innige compositie. Wat is het schoonste? Het verhevene „Offerto rium", het meesterstukje „Pie Jesu", de een voud van de verblijdende „Sanctus" met gesourdineerde viool en harpbegeleiding. Van der Horst weet er de details wel in aan te stippen. De Agnus Dei" of het „Libera me"? (iets meer bekend, maar met niets schokkends). Dan ten slote het „In Paradi- sum". Daar voert Fauré ons mee in de huo- gere schoonheid, die hij vond en verwerkte, zacht en verpuurd tot boven de menschen- wereld, blauwe hemelen opbouwend en ons brengend in sferen, waar de Goddelijke eeuwigheid wordt aangeraakt. Een suoiiem werk in een technisch accurate, maar niet minder pieus en warme, innige vertolking. Het koor overtrof zich zelf, ook voor de mannenkoren, die tegen het volumineust; vrouwenkoor een zwaren dobber hadden, spreken wij waardeering uit. De sopraan soliste To van der Sluis en de bariton Max Kloos, zongen devoot en wisten iets heel moois te geven. De orgel- partij werd uitgevoerd door Albert de Klerk en het Utrechtsch stedelijk orkest verzorgde de begeleiding. Af en toe gevoel den wij door te groote toongeving een ze ker gemis aan fijnheid, wat zich in de „Canticum" nog meer openbaarde wanneer de solisten bij wijlen zich met de grootste moeite boven het orkest trachtten verstaan baar te maken. Over de solisten gesproken, aan volume en temperament hebben noch To van der Sluis noch Max Kloos een te kort. Zij bei den hebben wonderlijk mooi gezongen, met waar inzicht van den dichterlijken oud- Testamentischen tekst, met gloed en warm te, sterk en hevig gepassioneerd van dictie. Waarlijk frappant is het zooals Bossi zijn tekst verklankt, gebruik makend van een Christelijk en oud-Hebreeuwsch thema om nog beter de verzinnebeelding te uiten, dat de aardsche liefde in het Hooglied de be trekking van Jehovah tot Zijn volk symbo liseert. De solostemmen, telkens weer aan de beurt, zijn slechts bezet over sopraan en bariton, die in dit lyrisch-dramatisch werk zoo'n werkzaam aandeel hebben. Van veel bijzondere waarde zijn de koren, die den tekst overnemen of aanvullen en dankbaar en glanzend geschreven zijn en voor de koristen-ensemble koren en alten koor niets dan lof voor de prestatie. De orkestpartij is brandend heet van co- loriet, en met veel waardeering spreken wij over de kranige momenten, die er wa ren zoowel in de begeleiding (met uitzon dering van het hierboven opgemerkte) als b.v. in het „Intermezzo", waarin het contra punt zoo meesterlijk werd uitgevoerd. Hoe prachtig is de daaropvolgende hymne en de bariton-solo „Adjuro vos". Beide werken hebben een superieure ver tolking gehad onder Anthon van der Horst's pittige, zelfbewuste en artistieke directie. Het is een genot geweest in deze heel eigene fantasierijke klankenwereld binen te treden. Er was een groot enthou siasme voor den dirigent, de solisten, het koor en het orkest. J. K. GEVONDEN VOORWERPEN. In de maand Januari 1938. 3 horloges, sleutels, handschoenen, cein tuurs, mutsen, vulpenhouders, bankbiljet ten, portemonnaies, 2 damestasschen, een tankdop, 2 roeibooten, plank, een stuk touw, een duimstok, breiwerk, een zwart zeiltje, 2 damesparapluies, een loden re genjas, volgummikabel, een heerenpara- pluie, 3 handbeschermers, een beenpijp, een étui, inhoudende potlooden, passers, enz., 2 kinderschoentjes en een gymnas tiekschoen, brillen, een stuk zink, 3 dames hoeden, een actetasch, inh. blauwe overall, een rijwieltasch met inhoud, een nummer bord, eenige vlaggen, een ^ruine porte feuille, een vulpotlood, een zilveren scha kelarmband, 2 cahier en 1 Duitsch leer boek, 2 koperen gewichten, een autodop, een heerenhoed, een horlogeketting, rij- wielbelastingmerken. Gevonden in het Postkantoor: 1 paar bruine heerenhandschoenen, 1 bril, een boodschappentasch zond.er inhoud. Gevonden in de Tram (Stadslijn): een damesparapluie, een paar bruine hand schoenen, een pakje, inh. een jutezak, een blauw ceintuur, een groene muts. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Zaterdag des middags tusschen 13 uur ten Politiebureele alhier. KORPSDINER ONDEROFFICIEREN 4e REGIMENT INFANTERIE IN „SAVOY". Toen de te verwachten blijde gebeurte nis op het Paleis Soestdijk officieel be kend was geworden, was het een der on derofficieren van 4 R. I., die, in verband hiermede het idee opperde, om, ter gele genheid van de geboorte van eene prins of prinses, een korpsdiner te organisee- ren voor de Onderofficieren van 4 R. I. met hunne dames. Dit voorstel had zulk een algemeenen bijval, dat onmiddellijk een aantal heeren zich spontaan tot eene commissie konden vormen, die direct het raderwerk in be weging zetten. Door eenige ontvangen milde gaven was het fundament reeds ge legd en was als datum voor het diner ge kozen de dag na den nationalen feestdag. En na lang wachten was de datum daar: „Woensdag 3 Februari!" Aller schreden gingen naar „Savoy''. Na eerst eenige gezellige oogenblikken met elkander vertoefd te hebben in het gezellige restaurant, waar een aanwezig strijkorkest direct voor de juiste stem ming zorgde, ging men 7 uur aan tafel. Smaakvolle versieringen waren in deze gezellige eetzaal aangebracht en de tafels waren ook keurig verzorgd. De Commandant van het 4e Regiment Infanterie, Luitenant-Kolonel H. D. Buur man, die voor deze gelegenheid door de Commissie was uitgenoodigd, had hieraan spontaan gevole gegeven, wat door allen bijzonder op prijs werd gesteld. Voordat de plaatsen werden ingeno men, werden alle dames aan Overste Buurman voorgesteld. De H.H. Onderofficieren in uniform, versierd met de model-decoratiën gaven met hunne dames een feestelijken aanblik. De oranje versiering in de zaal en op de tafels deed weldadig aan! De Adjudant-onderoff.-adm. W. E. Wol vers sprak als president van de tafel een kernachtige en gepaste tafelrede uit, na dat hij eerst allen en in het bijzonder Overste Buurman een hartelijk welkom had toegeroepen aan dezen feestdisch! Uiting gevende aan de gevoelens van onwankelbaren trouw en groote liefde voor ons Vorstenhuis, was dit korpsdiner gearrangeerd, om gezamenlijk het feest te vieren van onze kleine Prinses Beatrix! Hierna werd staande uit volle borst het le couplet van het Wilhelmus gezongen. Toen werd gebruikelijk aan de hand van de voorschriften gelegenheid ge geven tot gebed. Overste Buurman sprak hierna zijn groote voldoening uit over hetgeen door zijn Onderofficieren was tot stand ge bracht en vervolgde, dat hij daarom vol gaarne de uitnoodiging van de Commissie had aanvaard om eenige oogenblikken ge zellig te midden zijner onderofficieren met hunne dames te vertoeven. Daarna sprak Z.H.Ed.Gëstr. over de geschiedenis van het Huis van Oranje; over de geboorte van de kleine nieuwe Oranjetelg; en wat deze geboorte wel beteekende voor het Huis van Oranje, voor ons volk en voor ons vaderland met zijne gewesten! Hij eindigde en verzocht met hem een heil dronk te wijden aan onze geëerbiedigde Koningin, het Prinselijk paar en de klei ne Prinses. Besloten werd een gelukwensch-tele- gram te zenden aan de Prinses en den Prins aan het Paleis Soestdijk. Voordat Overste Buurman de zaal ging verlaten, werd bij monde van den Ser- geant-majoor-adm. Trippenzee, van wien het initiatief was uitgegaan tot het orga- niseeren van dit korpsdiner, nog eens uit voerig naar voren gebracht de groote waarde, om bij dergelijke gelegenheden in feeststemming bijeen te zijn, vooral ter bevordering van de goede verstand houding onderling. Den wensch uitspre kende, dat bij een eventueele herhaling van het korpsdiner, Overste Buurman zoo hij nog het commando over 4 R I. zou mogen voeren wederom aan de uitnoo diging gevolg zou willen geven, werd door genoemden s.-m.-a. verzocht met hem een dronk te wijden aan het 4e Re giment. Vele hartelijke en geestige speechjes wisselden elkander af; veel werd er ge zongen; heerlijk liet alles zich smaken en aan de gezellige sfeer kwam geen einde. Toch kwam het einde en het was de ta felpresident, die hartelijk dank bracht aan de Commissie, aan de muziek, en aan de verschillende sprekers en hierna werd wederom staande het volkslied gezongen. Een eeresaluut aan de Commissie, ge vormd door de heeren Blokker, Kramp, Hakker, Hendriksen, Hederik, Lammerse, v. Iterson, Blodkamp en Hovenier; een woord van dank aan den heer Batenburg voor zijn goede zorgen. De muziek tijdens het diner droeg steeds het zijne'bij en de gepaste vroolijke stem ming bleef dan ook tot het middernachte lijk uur, dat tevens het uur van huis# waartsgaan was. En men keerde hoogst voldaan huiswaarts! Het diner van de Onderofficieren van 4 R. I. heeft in zijn geheelen omvang, tot in de kleinste on derdeden toe, aan alle verwachtingen en naar ieders voldoening voldaan. Door de Haagsche politie is aangehouden de 18-jarige J. H., verdacht van diefstal van een rijwiel hier ter stede gepleegd. De heer A. Martijn zal op Maandag 7 Febr. 's avonds 8.15 uur, een openbare les geven met zijn leerlingen in de aula van de R.K. H.B.S. Mariënpoelstraat. Voor be langhebbenden zijn nog enkele kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Bij Kon. Besluit van 1 Februari 1938, is benoemd tot reserve-veldprediker voor den tijd van oorlog bij het leger te velde de heer ds. J. de Wit, predikant alhier. In het ontspanningslokaal der L. O. V. aan de Beestenmarkt is gisteren bij het kaartspel ruzie ontstaan tusschen enkele spelers. De 17-jarige H. v. d. M. uit de Jou- bertstraat kreeg daarbij een pak slaag en werd bloedende aan het hoofd verwond. Door den E. H. D. werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Tegen den ver- moedelijken dader, den 25-jarigen W. P. is proces-verbaal opgemaakt. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 7115. Heerenmo demagazijn „Modern" (f.), Leiden, Haar lemmerstraat 83, hoofdz.: Lisse, Heeren- weg 145, winkel in heerenmode-artikelen. 7116. Makelaars- en Assurantiekantoor „Algemeen Beheer", Leiden, Soemba- straat 66. E.: J. J. Huber, Leiden. Wijzigingen: 3012. Firma Johan Parmentier, Leiden, Schelpenkade 6, fa bricatie van sajetten en gebreide goede ren. Wijz. handelsn. in: Firma Johan Par mentierParley wolspinnerij. 6586. Pluimveebedrijf H. van Klave ren, Sassenheim, Molenstraat 13. Het fi liaal te Voorschoten, is d.d. 1 Febr. 1938 overgegaan aan: A. Leeuwenburg, aldaar. 105. „Plenty", Alphen a. d. Rijn, van HILLEGOM DERDE BEKWAAMHEIDSWEDSTRIJD IN HET ZIEKZOEKEN Op verzoek van enkele hyacinthenkwee- kers en ziekzoekers wordt deze wedstrijd in twee étappen verdeeld. Van 16 tot en met 26 Februai wordt de wedstrijd gehou den onder dezelfde bepalingen als bij de twee vorige, waarbij dus iedere deelnemer, zonder bespreking met een ander zijn eigen aanteekeningen maakt. Hij werkt dus alleen voor zichzelf en houdt geen contact met een ander. Wanneer men het voldoende aantal punten behaalt, wordt een diploma uitgereikt. Wanneer men reeds in het bezit van een diploma is, of van een diploma met aanteekening, dan ontvangt men bij dezen derden wedstrijd een aanteekening of nogmaals een aantee kening. Men wil echter iets nieuws aan dezen wedstrijd toevoegen, n.l. een zoogenaam- den koppelwedstrijd. Ieder koppel bestaat uit niet meer dan twee personen. Deze mo gen aleen met elkaar hun waarnemingen bespreken, om zoo mogelijk tot een juiste aanteekening te komen van ziek of gezond. Een van de twee kan bij voorkeur een ge diplomeerd ziekzoeker zijn. Wanneer dan de college een leerling-zoeker is, kan de laatste door uitlegging en bespreking met elkaar, zeer veel van dezen wedstrijd lee- ren. Vanzelfsprekend kunnen aan deze koppel wedstrijden ook door niet-gediplo- pieerden worden deelgenomen. Voor deze koppelwedstrijden zullen voor de beste opgaven eenige prijzen beschikbaar wor den gesteld. Ook kunnen twee gediplo- meerdé ziekzoekers aan dezen koppelwed strijd deelnemen, omdat het voor hen van belang kan zijn te weten, hoever zij het samen brengen wat betreft het aantal punten. Deze blijven echter buiten mede dinging naar de prijzen. Deze koppelwed strijd wordt gehouden van 28 tot en met 5 Maart. Ook -voor dezen derden ziekzoekwed- strijd is een Commissie van deskundigen samengesteld, bestaande uit de heeren Th. W. C. Jonkheer te Hilegom (fa. C. Jonk heer en Zn.); P Kramer, bestuurslid der Ver. „De Hyacinth'" te Heemstede en G. v. d. Marei, lid yan het hoofdbestuur der Al gemeene Ver. voor Bloemb. te Wassenaar. Leider van den wedstrijd is de heer D. v. Egmond Jr., secretaris-bedrijfsleider der Hillegomsche veiling. Een eere-commissie, die dezen ziekzoek- wedstrijd ten zeerste voorstaat, bestaat uit de volgende heeren: jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemees ter van Hillegom; prof. E. van Slochteren, technisch-adviseur der Ver. „De Hya cinth" te Heemstede; M. Veldhuijzen van Zanten, voorzitter van „de Hyacinth" te Lisse; dr. Verhage, voorzitter der Alg. Ver. voor BI. te Heemstede; ir. K. Vol- kersz, Rijkstuinbouwconsulent te Lisse; J. M. van Til te Lisse; Jorn B. Meskers en G. H. Hermans, respectievelijk voorz. en penningm. der Hillegomsche veiling. Nog zij vermeld, dat de burgemeester heeft toegezegd, den wedstrijd op 16 Fe bruari te zullen openen. NOORDWIJK Godsdienst-statistiek. Gelijk wij reeds meldden, bedroeg het aantal inwoners de zer gemeente op 1 Januari 1938: 11.808. Hiervan zijn er 6126 Roomsch-Katholiek, of 51.9 pet., 3369 Hervormd, of 28,5 pet., 1653 Gereformeerd, of 13,9 pet, 394, of 3,4 pet. behooren tot geen Kerkgenootschap, terwijl er 266 of 2,3 pet. tot diverse andere Kerkgenootschappen behooren. De werkloosheid. Het aantal bij de openbare arbeidsbemiddeling alhier inge schreven werkloozen bedroeg op 2 Febr. j.l. 686, dit is 6 minder dan een week ge leden en (wat meer zegt) 141 minder dan verleden jaar op hetzelfde tijdstip. Van deze 686 werkzoekenden zijn 406 landar beiders, 86 vischers, 35 schilders, 32 tim merlieden, 26 opperlieden, 21 chauffenrs en 80 verdeeld over diverse andere beroe pen. Boetselaerstraat 1, sigarenwinkel. Uittr, E.: Wed. C. W. VellekoopBakker, Al- phen a. d. Rijn, d.d. 20 Jan. 1938. Wijz, handelsn. in: Magazijn Plenty. N. E.: c. Laros, Alphen a. d. Rijn. 1493. H. A. van Ingen Schenau, Leider- dorp, Hoofdstraat 99, brandstoffenhandel. Uittr. E.: H. A. van Ingen Schenau, Lei- derdorp, d.d. 1 Febr. 1938. Wijz. handels- naam in: T. van Ingen Schenau. N. E.: T, van Ingen Schenau, Leiderdorp. 2308. Van der Horst en van der Bijl, Motorpakschuitdienst „Rijnstroom", Al- phen a. d. Rijn, Toussaintplein 2, Beurt- veer. Bijv. uitgeoef. bedr.-: auto-transport- dienst (sinds 15 Juni 1936). 2470. N.V. Vereenigde Schelpkalkfabrie- ken, Valkenburg (Z.-H.). De statuten zijn gewijzigd. De volmacht van mej. H. J. Klootwijk, is met ingang van 1 Jan. 1936 ingetrokken. 4814. L. J. Beuk, Alkemade, Oude We tering A 12, garage. O.verl. E.: L. J. Beuk, d.d. 13 Jan. 1938. N. E.: Wed. H. M. Beuk- Beelen, Alkemade. 6651. J. J. Huber, Leiden, Soembastraat 66, aanbouw en exploitatie van onroeren de goederen. Wijz. handelsn. in: Make- lars- en Assurantiekantoor „Algemeen Beheer". KATWIJK. HET CONFLICT MET DE BURGERWACHT. Ingevolge een verzoek van een 10-tal leden van „de" Katwijksohe Burgerwacht is een ledenvergadering uitgeschreven door den voorzitter (de burgemeester). Punten der agenda zijn: 1. Inlichtingen betreffende de houding van het afgetreden bestuur. 2. Welke consequenties heeft het be sluit van den Raad om een subsidie toe te kennen aan „een" Burgerwacht. 3. Welke waarde heeft de afgelegde eed tegenover „een" Burgerwacht. 4. Bespreking of reorganisatie van de Burgerwacht noodzakelijk is. 5. Bespreking over de vraag of het in derdaad juist is, dat onbetrouwbare ele menten in de Burgerwacht aanwezig zijn, KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De handel was deze week voor de meeste producten weer aan den trage kant. De groote dag van 31 Januari maakte daarop wel een uitzondering doch dit was geheel te danken aan den zeer ma tigen aanvoer. Men had het niet aange- durft om die dag aan te voeren, veronder stellend, dat le Febr., de nationale feest dag, voor den handel een dag van teleur stelling zou worden. Die toen wel tot de weinige aanvoerders behoorden profiteer den er van. Vooral wasohpeen was dfén dag goed gevraagd en bracht in de beste kwaliteit van ƒ1 tot ƒ1.20 per kist op, Andere dagen was de noteering van f 0è9ö tot 1.05. Wat niet eerste soort was bracht steeds van 0.60 tot 0.80 per kist op. Nog steeds is er voor conserven heel weinig vraag met te lagen prijs, van 3 tot 3.50 per 100 K.G. Roode kool ging als vorige weken, van 3.90 tot 5.in de goe de kwaliteit. De aanvoer is gering van dit product. Gele kool, waarvan meer voor raad is, bracht van 1.10 tot 1.50 per 100 K.G. op. Er bleef gelukkig niet onver kocht. Voor Groene kool was de noteering van ƒ1.60 tot ƒ3.20 per 100 K.G., doch de hoogste prijs wordt alleen voor extra be taald. Voor uien was de belangstelling langzaam aan geringer. De notee»ing was ook iets lager. Gekocht werd voor 12.20 tot 13.10 per 100 K.G. Evengoed nog een buitengewoon goede prijs. Kroten bleven op prijs zoals dit artikel het geheele sei zoen is geweest. Zelden is voor dit pro duct gedurende zoo langen tijd een der gelijk loonenden prijs betaald als thans, van 2.50 tot 4.40 per 100 K.G. Kouden grond andijvie komt niet meer voor. Kas- andijvie bracht van 0.62 tot 0.7' per kist van 6 K.G. op. In Knolseldene kwam geen wijziging; de B. kwaliteit ging voor 1 tot 1.50, de A-soort bracht van 2 tot f 3.10 per 100 op. Spruiten liepen te rug. Over de kwaliteit valt niet te roe men. Blijkbaar is er onvoldoende winter geweest voor dit artikel. Voor de goede soort werd van 6.30 tot 7.40 per 100 K.G. betaald; tweede soort bracht van 3 tot 4 per 100 K.G. op. LISSE Oranje-comité. Het oranje-comité noo- digt de ingezetenen uit gedurende de a.s. feestdagen zoo algemeen mogelijk te vlag gen. Alle vereenigingen worden wederom verzocht deel te nemen aan den lichtstoet, welke op Maandag 7 Februari 1938 des avonds om 7.30 zal worden gehouden. De opstelling geschiedt in het H.B.G.-ge- bouw. Ten einde den stoet van de weersom standigheden zoo weinig mogelijk hinder Le doen ondervinden, is de route ervan als olgt samengesteld: H.B.G.-gebouw (uil gang Lischbloemstraat), Tulpenstraat, Ka naalstraat, Gasstraat, Narcissenstraat, Broekweg, Kanaalstraat, Meer en Hout straat, Wagendwarsstraat, van der Veld- straat, Kanaalstraat, Heereweg, Vierkant, Heereweg, Bondstraat, Schoolstraat, Hoba- ho-parkeerterrein, waar de stoet zal wor den ontbonden. WASSENAAR. Directeur „Excelsior". Met ingang van 1 April a.s. is tot dirigent van de Muziekvereeniging „Excelsior" benoemd, de heer H. van Vessem, onder-kapelmees ter van de Koninklijke Militaire Kapel, te 's-Gravenhage. OEGSTGEEST. Maria-CongTegatie. Voor de 2e afdee !ing jongens hedenavond 8.30 uur zal co: gregatie worden gegeven Er wordt ge" kend op een goede opkomst.

Leidsche Courant | 1938 | | pagina 14